2019-10-18   21:13:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset NU Syysuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nurmijärven Uinti Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  15:34   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  29 syyskuu 2018         
 
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Äijälä  2004    460  27.26        58.20   
  Hyvinkään Uimaseura  57.52                 
                     
Akseli Maaranen  2004    411  28.61        1:00.41   
  Hyvinkään Uimaseura  59.42                 
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004    357  29.60        1:03.32   
  Järvenpään Uintiklubi  1:02.26                 
                     
Alexander Nyman  2004    320  31.42        1:05.64   
  Hyvinkään Uimaseura  1:06.11                 
                     
Jan Byskov  2004    282  33.57        1:08.46   
  Nurmijärven Uinti  1:09.69                 
                     
Joona Saarnio  2004    277  33.85        1:08.90   
  Järvenpään Uintiklubi  1:11.02                 
                     
Oskari Hyytinen  2004    268  32.20        1:09.62   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Tommi Myllynen  2004    268  34.47        1:09.66   
  Nurmijärven Uinti  1:13.59                 
                     
Samuli Seger  2005    238  34.26        1:12.43   
  Octopus Lohja  1:11.01                 
                     
10  Ahti Halttunen  2006    238  34.56        1:12.49   
  Hyvinkään Uimaseura  1:12.67                 
                     
11  Arttu Anttonen  2004    218  34.43        1:14.62   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.49                 
                     
12  Andreas Kinnunen  2006    206  36.62        1:16.05   
  Hyvinkään Uimaseura  1:17.62                 
                     
13  Oiva Koppelmäki  2007    193  37.27        1:17.73   
  Hyvinkään Uimaseura  1:19.60                 
                     
14  Juho Hoikkala  2005    186  38.44        1:18.65   
  Haminan Uimaseura  1:20.52                 
                     
15  Kasperi Miettinen  2006    175  37.83        1:20.26   
  Hyvinkään Uimaseura  1:18.53                 
                     
16  Ville-Veikko Luomala  2007    172  38.09        1:20.66   
  Järvenpään Uintiklubi  1:24.20                 
                     
17  Sami Savolainen  2004    166  39.12        1:21.62   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
18  Jesper Dolk  2005    148  37.96        1:24.91   
  Nurmijärven Uinti  1:25.99                 
                     
19  Aaron Tikkanen  2006    146  40.55        1:25.29   
  Hyvinkään Uimaseura  1:27.19                 
                     
20  Sampo Rahikainen  2006    136  40.70        1:27.33   
  Tuusulan Uimaseura  1:24.24                 
                     
21  Jasu Caspar Haapaniemi  2006    134  41.44        1:27.67   
  Tuusulan Uimaseura  1:26.70                 
                     
22  Kasper Borremans  2006    122  42.99        1:30.52   
  Nurmijärven Uinti  1:35.43                 
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni-Kalle Luomala  2002    522  26.51        55.78   
  Järvenpään Uintiklubi  56.04                 
                     
Roni Severinkangas  2003    446  28.31        58.79   
  Cetus Espoo  58.37                 
                     
Benjamin Kangas  2002    437  27.84        59.21   
  Haminan Uimaseura  57.31                 
                     
Lasse Saarinen  2002    400  28.55        1:00.96   
  Octopus Lohja  59.68                 
                     
Oliver Hanhimäki  2003    394  30.01        1:01.28   
  Octopus Lohja  1:02.35                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    391  28.97        1:01.45   
  Tuusulan Uimaseura  1:02.28                 
                     
Alexander Huhtala  2003    369  30.42        1:02.60   
  Cetus Espoo  1:04.00                 
                     
Antti Malmberg  2003    360  29.98        1:03.16   
  Octopus Lohja  1:03.33                 
                     
Sebastian Stenbacka  2002    276  33.22        1:08.98   
  Octopus Lohja  1:09.17                 
                     
10  Antti Pesonen  2003    272  33.47        1:09.33   
  Järvenpään Uintiklubi  1:08.52                 
                     
Aarne Myllynen  2002              DNS   
  Järvenpään Uintiklubi  1:01.06                 
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martti Tervanen  2000    592  25.93        53.50   
  Järvenpään Uintiklubi  52.70                 
                     
Jon Byskov  2000    408  29.55        1:00.56   
  Nurmijärven Uinti  59.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  15:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner