2020-02-22   18:15:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sprintstævne junior og senior

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:53   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik O. Møller  1999              24.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.50                 
Óli Mortensen  1996              24.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.34                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999              24.78   
  Lyngby Svømmeklub  24.52                 
Alvi Hjelm  1996              24.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.44                 
Mads Ejdrup Hansen  1999              25.69   
  Lyngby Svømmeklub  24.65                 
Bjørn Sanbeck  1999              26.85   
  Gentofte Svømme Klub  26.52                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Textor Broch  2001              23.58   
  Lyngby Svømmeklub  23.66                 
Leo Badaker  2002              25.35   
  Gentofte Svømme Klub  24.14                 
Valdemar Brøns  2003              25.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.33                 
Frederik Clausen  2001              25.53   
  Hillerød Svømmeklub  25.56                 
Jens Bomgaard  2002              25.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.31                 
Alexander Gadegaard  2002              25.67   
  Gentofte Svømme Klub  28.99                 
Bertram Dreyer Riis  2002              25.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.27                 
Simon Blidarevic  2002              26.21   
  Hillerød Svømmeklub  25.84                 
Mads Frederik Eilersen  2001              27.45   
  Gentofte Svømme Klub  29.99                 
10  Frede Meincke  2002              27.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.31                 
11  Sebastian Ejdesgaard  2001              27.83   
  Hillerød Svømmeklub  26.78                 
Marcus Dessau  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  26.15                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:53 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark