2020-05-29   17:55:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Novembersim 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  09:34   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Louise Ranevi  1999    611          33.94   
  Simklubben Lödde  32.89                 
Ella Laurén  2001    483          36.69   
  Simklubben Hajen  37.18                 
Sara Wilhelmsson  2001    444          37.73   
  Eslövs Simsällskap  38.04                 
Felicia Jartelius  2001              DNS   
  Simklubben Triton  38.57                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Antonia Sandblom  2003    455          37.43   
  Simklubben Triton  35.95                 
Moa Järnegren  2003    425          38.29   
  Simklubben Triton  39.05                 
Julia Stenström  2002    361          40.42   
  Simklubben Triton  38.62                 
Filippa Andersson  2002              DNS   
  Landskrona Simsällskap  52.85                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Björnström  2005    520          35.80   
  Simklubben Triton  36.93                 
Emma Hassling  2004    486          36.61   
  Landskrona Simsällskap  36.01                 
Emma Ramic  2004    432          38.09   
  Simklubben Triton  39.88                 
Zinna Bengtsson Nimander  2005    422          38.37   
  Simklubben Triton  37.79                 
Isabella Djuric  2004    415          38.60   
  Landskrona Simsällskap  37.42                 
Olivia Pantzar  2004    412          38.70   
  Simklubben Hajen  39.50                 
Tindra D´aubigné  2004    405          38.92   
  Simklubben Hajen  38.73                 
Isabel Persson  2004    398          39.13   
  Simklubben Triton  38.55                 
Emilia Möller  2004    389          39.44   
  Simklubben Hajen  40.05                 
10  Maja Blomliden  2004    383          39.64   
  Simklubben Triton  39.45                 
11  Alma Mårtensson  2004    372          40.04   
  Simklubben Hajen  39.77                 
12  Mathilde Berild Andersen  2004    341          41.19   
  Sjöbo Simsällskap  40.94                 
13  Emma Martinsson  2004    319          42.13   
  Simklubben Lödde  44.46                 
14  Adelina Gummesson  2005    316          42.24   
  Lönsboda Simsällskap  41.15                 
15  Ella Röiseth  2005    309          42.56   
  Landskrona Simsällskap  42.12                 
16  Mollie Dalengran  2004    291          43.44   
  Simklubben Triton  44.70                 
17  Nelly Gustavsson  2004    290          43.49   
  Simklubben Lödde  43.78                 
18  Ella Andréasson  2005    254          45.46   
  Simklubben Lödde  46.87                 
19  Hedda Andréasson  2004    237          46.49   
  Simklubben Lödde  47.20                 
20  Hedda Palm  2005    190          50.04   
  Eslövs Simsällskap  58.21                 
21  Luna Simonsson  2005    184          50.61   
  Ringsjö Simklubb  54.41                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Hua  2007    409          38.79   
  Ringsjö Simklubb  38.71                 
Maja Jensen  2006    390          39.39   
  Landskrona Simsällskap  38.69                 
Isa Ståhl  2006    388          39.46   
  Simklubben Triton  39.47                 
Julia Bruér  2007    317          42.21   
  Simklubben Hajen  43.36                 
Emma Maric  2007    313          42.40   
  Landskrona Simsällskap  43.33                 
Sofie Jönsson  2007    305          42.77   
  Sjöbo Simsällskap  45.93                 
Elsa Winberg  2006    296          43.19   
  Simklubben Hajen  44.66                 
Klara Kylefors  2006    271          44.49   
  Simklubben Hajen  47.76                 
Ella Andersson  2006    261          45.04   
  Eslövs Simsällskap  45.75                 
10  Alexandra Engström  2006    253          45.49   
  Simklubben Ran  47.70                 
11  Julia Nilsson  2006    252          45.55   
  Simklubben Triton  46.66                 
12  Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007    251          45.65   
  Sjöbo Simsällskap  45.97                 
13  Vega Mårtensson  2006    250          45.67   
  Simklubben Ran  46.66                 
14  Thowe Eliasson  2006    247          45.84   
  Landskrona Simsällskap  46.18                 
15  Anna Contis Pavel  2006    245          45.99   
  Simklubben Hajen  46.35                 
16  Yasmine Strandh  2006    232          46.83   
  Landskrona Simsällskap  46.34                 
17  Tyra Mårtensson  2006    231          46.91   
  Simklubben Hajen  46.58                 
18  Tova Jönsson  2007    228          47.08   
  Simklubben Ran  47.24                 
19  Lisa Harde  2006    221          47.58   
  Simklubben Ran  48.28                 
20  Meya Nilsson  2007    208          48.56   
  Simklubben Hajen  49.19                 
21  Linnea Nielsen  2007    207          48.61   
  Landskrona Simsällskap  48.59                 
22  Hanna Svensson  2006    204          48.85   
  Landskrona Simsällskap  50.03                 
23  Anna Witzell  2007    203          49.00   
  Simklubben Lödde  51.14                 
24  Lily Thomsen  2007    201          49.10   
  Landskrona Simsällskap  47.01                 
25  Signe Olsson  2007    193          49.82   
  Sjöbo Simsällskap  55.69                 
26  Freja Härstedt  2007    190          50.07   
  Föreningen Trelleborg Sim  51.21                 
27  Lowa Persson  2007    189          50.16   
  Landskrona Simsällskap  48.66                 
28  Julia Palm  2006    186          50.45   
  Landskrona Simsällskap  48.82                 
29  Klara Hansson  2006    184          50.57   
  Eslövs Simsällskap  52.89                 
29  Nellie Hånell  2006    184          50.57   
  Simklubben Triton  56.60                 
31  Ellen Ahlström  2007    183          50.69   
  Simklubben Ran  52.82                 
32  Cornelia Sjöström  2007    180          50.92   
  Eslövs Simsällskap                   
33  Jenny Rappe  2007    176          51.33   
  Eslövs Simsällskap                   
34  Matilda Kryger  2007    170          51.89   
  Sjöbo Simsällskap  57.03                 
35  Vilma Gillerfors  2006    169          52.02   
  Simklubben Lödde  55.25                 
36  Wilma Sonesson  2007    169          52.04   
  Simklubben Ran  52.97                 
37  Rebecka Ingner  2007    162          52.80   
  Eslövs Simsällskap                   
38  Clara Andersson  2007    144          54.83   
  Landskrona Simsällskap  54.42                 
39  Elin Malmgren  2007    139          55.47   
  Eslövs Simsällskap                   
40  Edith Eriksson  2007    127          57.21   
  Simklubben Hajen  1:00.81                 
41  Andrea Johansdotter  2007    125          57.56   
  Simklubben Lödde  1:00.92                 
Alice Bitzén  2006              DNS   
  Simklubben Hajen  44.87                 
Linnea Mårtensson  2006              DNS   
  Landskrona Simsällskap  48.70                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Z Pharmaconzulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Karla Rosvall  2008    202          49.03   
  Simklubben Ran  48.75                 
Violetta Pflug  2008    185          50.54   
  Simklubben Lödde  52.03                 
Hanna Dahlander  2008    153          53.75   
  Simklubben Lödde  51.19                 
Clara Landmyr  2009    153          53.78   
  Eslövs Simsällskap  55.66                 
Anna Gutenwik  2008    147          54.45   
  Simklubben Hajen  51.42                 
Ella Knutsson  2009    146          54.67   
  Föreningen Trelleborg Sim  59.08                 
Nia Williams  2008    144          54.83   
  Föreningen Trelleborg Sim  55.35                 
Isabelle Nielsen  2009    141          55.23   
  Landskrona Simsällskap  59.03                 
Elise Henriksson  2009    139          55.54   
  Ringsjö Simklubb  56.92                 
10  Linnéa Kamstad  2008    138          55.64   
  Simklubben Triton  57.51                 
11  Havannah Klein  2009    137          55.86   
  Eslövs Simsällskap  1:04.22                 
12  Vera Olofsson  2009    135          56.05   
  Landskrona Simsällskap  56.43                 
13  Tilda Folkesson  2009    130          56.71   
  Eslövs Simsällskap  57.09                 
14  Matilda Ravn Rehnström  2008    120          58.27   
  Föreningen Trelleborg Sim  58.72                 
15  Elsa Mårtensson  2008    111          59.85   
  Simklubben Hajen  56.77                 
16  Kajsa Hansson  2008    104          1:01.18   
  Eslövs Simsällskap  1:00.38                 
17  Sally Karlsson  2009    95          1:02.98   
  Simklubben Hajen                   
18  Fillippa Blücher  2009    87          1:04.99   
  Eslövs Simsällskap                   
19  Zoé Jindal  2008    76          1:07.71   
  Simklubben Lödde  1:07.44                 
20  Sally Hellman  2008    67          1:10.80   
  Föreningen Trelleborg Sim                   
Alicia Jeppsson  2008              DNS   
  Eslövs Simsällskap                   
Amanda Pantzar  2008              DNS   
  Simklubben Hajen  49.50                 
Isabella Stoltz  2008              DNS   
  Sjöbo Simsällskap  49.53                 
Patricia Pavlovic  2008              DNS   
  Landskrona Simsällskap  1:01.68                 
Frida Mårtensson  2009              DSQ   
  Simklubben Triton  52.63                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  09:34 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  09:36   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Andrén  2001    513          31.53   
  Malmö Kappsimningsklubb  31.35                 
Casper Svärd  2001    500          31.81   
  Landskrona Simsällskap  32.65                 
Anton Jönsson  2001    414          33.87   
  Eslövs Simsällskap  33.90                 
Sebastian Mickelsson  2001    401          34.23   
  Simklubben Triton  32.75                 
Tim Petersson  1999    389          34.58   
  Landskrona Simsällskap  32.12                 
Oscar Palmqvist  2000    367          35.26   
  Simklubben Triton  34.77                 
Roy Hangård  1999    345          36.00   
  Simklubben Lödde  32.85                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Salbrink  2002    475          32.36   
  Eslövs Simsällskap  34.38                 
Fredrik Nilsson  2002    416          33.81   
  Simklubben Triton  32.37                 
Hampus Olsson  2003    351          35.78   
  Sjöbo Simsällskap  34.75                 
Arvid Nilsson  2003    299          37.75   
  Simklubben Triton                   
Hampus Erdös  2003    298          37.79   
  Simklubben Lödde  37.39                 
Alexander Nilsson  2003    282          38.48   
  Sjöbo Simsällskap  37.76                 
Jesper Ring  2003    253          39.88   
  Landskrona Simsällskap  39.78                 
Jacob Hansson  2002    248          40.14   
  Simklubben Hajen  39.36                 
Karl Hansson  2003    229          41.23   
  Eslövs Simsällskap  45.41                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anthon Huasson  2004    387          34.63   
  Ringsjö Simklubb  34.07                 
Vincent Hua  2004    377          34.95   
  Ringsjö Simklubb  34.32                 
Anton Witzell  2004    326          36.66   
  Simklubben Lödde  37.68                 
Ludvig Hoff  2005    281          38.53   
  Landskrona Simsällskap  37.36                 
Viggo Thomsen  2004    251          40.02   
  Landskrona Simsällskap  40.50                 
Marcus Riis  2004    223          41.58   
  Landskrona Simsällskap  41.28                 
Viktor Spoelstra  2004    222          41.70   
  Sjöbo Simsällskap  42.73                 
Hampus Ståhl  2004    221          41.76   
  Eslövs Simsällskap  40.44                 
Pelle Erdös  2005    217          41.98   
  Simklubben Lödde  41.08                 
10  Ludwig Saurow  2004    179          44.77   
  Eslövs Simsällskap  49.33                 
11  Kevin Andersson  2005    174          45.17   
  Simklubben Ran  51.20                 
12  Alex Jemeljanov  2005    170          45.52   
  Sjöbo Simsällskap  46.42                 
13  Axel Krantz  2005    160          46.48   
  Sjöbo Simsällskap  46.19                 
14  Mustafa Hasso  2005    141          48.46   
  Landskrona Simsällskap  47.69                 
15  Isac Sjöström  2005    135          49.17   
  Eslövs Simsällskap  54.22                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nikolas Koumbaros  2006    228          41.29   
  Simklubben Ran  44.79                 
Benjamin Huasson  2007    227          41.36   
  Ringsjö Simklubb  41.78                 
Emil Hjalmarsson  2006    220          41.82   
  Simklubben Ran  47.38                 
Ted Nilsson  2006    196          43.45   
  Simklubben Lödde  43.50                 
Adam Malmquist  2006    162          46.29   
  Eslövs Simsällskap  57.88                 
William Madsen  2006    156          46.88   
  Simklubben Ran  48.98                 
Sebastian Nilsson  2006    153          47.18   
  Sjöbo Simsällskap  47.08                 
Alexander Zhang  2007    151          47.34   
  Ringsjö Simklubb  48.17                 
Mattias Sanda  2007    136          49.02   
  Sjöbo Simsällskap  53.05                 
10  Axel Månsson  2007    129          49.92   
  Eslövs Simsällskap                   
11  Tim Edelberg  2007    108          52.90   
  Simklubben Lödde  52.35                 
12  Isak Berild Andersen  2007    104          53.60   
  Sjöbo Simsällskap  58.20                 
13  Elias Unnerbäck  2006    90          56.28   
  Simklubben Triton                   
14  Hugo Blomliden  2007    82          57.97   
  Simklubben Triton  56.96                 
Albin Björnström  2007              DNS   
  Simklubben Triton  44.06                 
Arman Zembo  2006              DSQ   
  Landskrona Simsällskap                   
Haris Solak  2007              DSQ   
  Eslövs Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Bjursell  2008    153          47.12   
  Simklubben Ran  45.29                 
Markus Thorsson  2008    151          47.34   
  Simklubben Hajen  46.92                 
Sam Bengtsson Nimander  2008    126          50.31   
  Simklubben Triton  49.71                 
Kasper Andersson  2008    126          50.32   
  Simklubben Ran  50.35                 
Henry Palm  2008    107          53.06   
  Landskrona Simsällskap  55.18                 
Sigge Modee  2008    106          53.32   
  Eslövs Simsällskap  53.62                 
Victor Ravn Rehnström  2009    98          54.76   
  Föreningen Trelleborg Sim  53.83                 
Abbe Wästerberg  2008    97          54.84   
  Ringsjö Simklubb  57.32                 
Scott Köster  2009    86          57.10   
  Simklubben Hajen  58.00                 
10  Casper Huasson  2011    83          57.77   
  Ringsjö Simklubb  1:00.56                 
11  Theodor Åkerman  2010    82          57.98   
  Ringsjö Simklubb  59.08                 
12  Noah Zhang  2008    69          1:01.37   
  Ringsjö Simklubb  1:03.66                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Lackegård  2000    573  29.76        1:01.38   
  Simklubben Hajen  59.99                 
                     
Louise Ranevi  1999    570  29.82        1:01.52   
  Simklubben Lödde  59.97                 
                     
Ella Laurén  2001    537  30.20        1:02.72   
  Simklubben Hajen  1:02.67                 
                     
Felicity Fridh  2001    465  31.51        1:05.83   
  Eslövs Simsällskap  1:05.99                 
                     
Cornelia Forsgren  2000    432  32.15        1:07.46   
  Simklubben Triton  1:04.53                 
                     
Felicia Jartelius  2001              DNS   
  Simklubben Triton  1:10.36                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Matilda Hoff  2003    554  30.06        1:02.08   
  Landskrona Simsällskap  1:01.22                 
                     
Antonia Sandblom  2003    512  30.64        1:03.73   
  Simklubben Triton  1:02.55                 
                     
Nina Nolén  2002    429  32.27        1:07.62   
  Simklubben Triton  1:06.61                 
                     
Josefin Dellhede  2003    426  32.73        1:07.75   
  Landskrona Simsällskap  1:06.18                 
                     
Katja Haglund  2003    421  32.37        1:08.03   
  Landskrona Simsällskap  1:06.23                 
                     
Isabell Tretinjak  2003    418  32.46        1:08.22   
  Simklubben Hajen  1:06.58                 
                     
Moa Järnegren  2003    318  35.66        1:14.72   
  Simklubben Triton  1:15.73                 
                     
Isabelle Blücher  2003    315  35.82        1:14.90   
  Eslövs Simsällskap  1:13.41                 
                     
Ellen Egard  2003    312  35.81        1:15.20   
  Simklubben Hajen  1:13.64                 
                     
10  Julia Stenström  2002    310  35.84        1:15.35   
  Simklubben Triton  1:13.06                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Blomliden  2004    574  29.68        1:01.37   
  Simklubben Triton  1:00.79                 
                     
Mica Nolén  2004    545  30.05        1:02.42   
  Simklubben Triton  1:01.82                 
                     
Tyra Öhlin  2004    505  31.08        1:04.05   
  Simklubben Triton  1:05.03                 
                     
Maja Björnström  2005    490  31.19        1:04.69   
  Simklubben Triton  1:03.30                 
                     
Emelie Ek-Värn  2004    483  30.88        1:05.00   
  Landskrona Simsällskap  1:03.54                 
                     
Isabel Persson  2004    459  31.40        1:06.11   
  Simklubben Triton  1:04.74                 
                     
Alma Mårtensson  2004    432  32.35        1:07.43   
  Simklubben Hajen  1:07.75                 
                     
Tindra D´aubigné  2004    432  32.57        1:07.45   
  Simklubben Hajen  1:04.75                 
                     
Fanny Hess  2004    432  32.32        1:07.47   
  Landskrona Simsällskap  1:06.90                 
                     
10  Zinna Bengtsson Nimander  2005    421  32.56        1:08.02   
  Simklubben Triton  1:09.25                 
                     
11  Isabelle Persson-Giribaldi  2005    420  33.09        1:08.10   
  Landskrona Simsällskap  1:11.40                 
                     
12  Olivia Pantzar  2004    416  32.27        1:08.31   
  Simklubben Hajen  1:10.34                 
                     
13  Tova Siversson  2005    412  31.85        1:08.50   
  Landskrona Simsällskap  1:06.51                 
                     
14  Ella Röiseth  2005    409  32.89        1:08.68   
  Landskrona Simsällskap  1:08.58                 
                     
15  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005    409  33.01        1:08.71   
  Sjöbo Simsällskap  1:11.67                 
                     
16  Emilia Möller  2004    401  34.11        1:09.14   
  Simklubben Hajen  1:09.57                 
                     
17  Mathilde Berild Andersen  2004    398  33.30        1:09.33   
  Sjöbo Simsällskap  1:09.78                 
                     
18  Tilde Klehn  2004    391  33.95        1:09.73   
  Simklubben Lödde  1:09.05                 
                     
19  Emma Ramic  2004    383  33.55        1:10.24   
  Simklubben Triton  1:09.36                 
                     
20  Ida Jeppsson  2004    378  33.88        1:10.49   
  Simklubben Triton  1:08.84                 
                     
21  Adelina Gummesson  2005    360  34.10        1:11.67   
  Lönsboda Simsällskap  1:09.11                 
                     
22  Mollie Dalengran  2004    359  34.48        1:11.72   
  Simklubben Triton  1:12.36                 
                     
23  Mimmi Palm  2005    288  36.81        1:17.22   
  Sjöbo Simsällskap  1:16.78                 
                     
24  Nelly Gustavsson  2004    250  39.21        1:20.95   
  Simklubben Lödde  1:21.88                 
                     
25  Emma Martinsson  2004    243  40.41        1:21.73   
  Simklubben Lödde  1:20.83                 
                     
26  Ella Andréasson  2005    239  39.05        1:22.17   
  Simklubben Lödde  1:23.21                 
                     
27  Luna Simonsson  2005    223  39.79        1:24.09   
  Ringsjö Simklubb  1:33.09                 
                     
28  Hedda Andréasson  2004    199  40.18        1:27.33   
  Simklubben Lödde  1:21.95                 
                     
29  Hedda Palm  2005    180  42.85        1:30.20   
  Eslövs Simsällskap  1:29.44                 
                     
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005              DNS   
  Sjöbo Simsällskap  1:10.45                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Hua  2007    394  33.04        1:09.53   
  Ringsjö Simklubb  1:09.31                 
                     
Julia Nilsson  2006    384  34.11        1:10.16   
  Simklubben Triton  1:09.97                 
                     
Isa Ståhl  2006    363  33.71        1:11.49   
  Simklubben Triton  1:09.12                 
                     
Sofie Jönsson  2007    351  35.35        1:12.25   
  Sjöbo Simsällskap  1:12.84                 
                     
Yasmine Strandh  2006    340  35.61        1:13.05   
  Landskrona Simsällskap  1:15.04                 
                     
Nellie Björkqvist  2007    311  35.76        1:15.28   
  Sjöbo Simsällskap  1:14.16                 
                     
Anna Contis Pavel  2006    302  36.78        1:16.00   
  Simklubben Hajen  1:15.36                 
                     
Thowe Eliasson  2006    301  37.10        1:16.09   
  Landskrona Simsällskap  1:17.37                 
                     
Emma Maric  2007    295  38.30        1:16.56   
  Landskrona Simsällskap  1:22.55                 
                     
10  Alexandra Engström  2006    291  37.35        1:16.93   
  Simklubben Ran  1:17.42                 
                     
11  Vega Mårtensson  2006    290  37.46        1:17.05   
  Simklubben Ran  1:18.16                 
                     
12  Freja Härstedt  2007    276  37.97        1:18.33   
  Föreningen Trelleborg Sim  1:18.87                 
                     
13  Julia Bruér  2007    270  38.50        1:18.86   
  Simklubben Hajen  1:26.96                 
                     
14  Linnea Larsson  2007    258  37.65        1:20.04   
  Eslövs Simsällskap  1:34.45                 
                     
15  Julia Palm  2006    252  39.24        1:20.66   
  Landskrona Simsällskap  1:23.88                 
                     
16  Saga Tretinjak  2006    248  39.26        1:21.19   
  Simklubben Hajen  1:21.01                 
                     
17  Lisa Harde  2006    245  39.39        1:21.45   
  Simklubben Ran  1:22.66                 
                     
18  Clara Andersson  2007    240  40.26        1:21.98   
  Landskrona Simsällskap  1:26.07                 
                     
19  Tova Jönsson  2007    238  39.51        1:22.28   
  Simklubben Ran  1:24.86                 
                     
20  Tyra Mårtensson  2006    236  39.21        1:22.46   
  Simklubben Hajen  1:21.59                 
                     
21  Elsa Winberg  2006    232  39.89        1:22.90   
  Simklubben Hajen  1:22.09                 
                     
22  Ella Andersson  2006    225  39.85        1:23.80   
  Eslövs Simsällskap  1:28.46                 
                     
23  Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007    220  39.75        1:24.38   
  Sjöbo Simsällskap  1:32.59                 
                     
24  Klara Kylefors  2006    210  41.00        1:25.69   
  Simklubben Hajen  1:24.16                 
                     
25  Livia Landmyr  2006    203  41.59        1:26.74   
  Eslövs Simsällskap  1:29.73                 
                     
26  Wilma Sonesson  2007    200  41.79        1:27.13   
  Simklubben Ran  1:28.08                 
                     
27  Nellie Hånell  2006    195  41.40        1:27.90   
  Simklubben Triton  1:23.69                 
                     
28  Hanna Svensson  2006    185  42.00        1:29.45   
  Landskrona Simsällskap  1:26.00                 
                     
29  Linnea Nielsen  2007    184  43.18        1:29.59   
  Landskrona Simsällskap  1:30.60                 
                     
30  Ellen Ahlström  2007    178  41.46        1:30.56   
  Simklubben Ran  1:33.13                 
                     
31  Lily Thomsen  2007    159  44.01        1:34.10   
  Landskrona Simsällskap  1:38.76                 
                     
32  Anna Witzell  2007    154  45.44        1:34.98   
  Simklubben Lödde                   
                     
33  Signe Olsson  2007    154  44.02        1:35.14   
  Sjöbo Simsällskap  1:35.63                 
                     
34  Elin Malmgren  2007    153  43.43        1:35.29   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
35  Cornelia Sjöström  2007    143  44.25        1:37.42   
  Eslövs Simsällskap  1:40.04                 
                     
36  Klara Hansson  2006    142  1:37.65        1:37.65   
  Eslövs Simsällskap  1:47.34                 
                     
37  Vilma Gillerfors  2006    139  48.81        1:38.31   
  Simklubben Lödde  1:32.43                 
                     
38  Edith Eriksson  2007    126  47.79        1:41.72   
  Simklubben Hajen  1:38.03                 
                     
39  Matilda Kryger  2007    123  1:42.43        1:42.43   
  Sjöbo Simsällskap  1:47.19                 
                     
40  Andrea Johansdotter  2007    103  50.46        1:48.51   
  Simklubben Lödde                   
                     
Alice Bitzén  2006              DNS   
  Simklubben Hajen  1:08.44                 
                     
Linnea Mårtensson  2006              DNS   
  Landskrona Simsällskap  1:17.20                 
                     
Lowa Persson  2007              DSQ   
  Landskrona Simsällskap  1:32.24                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Violetta Pflug  2008    264  38.51        1:19.44   
  Simklubben Lödde  1:17.54                 
                     
Karla Rosvall  2008    256  37.46        1:20.32   
  Simklubben Ran  1:25.33                 
                     
Nia Williams  2008    239  40.22        1:22.16   
  Föreningen Trelleborg Sim                   
                     
Anna Gutenwik  2008    187  42.87        1:29.16   
  Simklubben Hajen  1:39.26                 
                     
Hanna Dahlander  2008    174  43.14        1:31.32   
  Simklubben Lödde                   
                     
Matilda Ravn Rehnström  2008    170  41.42        1:31.99   
  Föreningen Trelleborg Sim  1:38.17                 
                     
Havannah Klein  2009    143  43.43        1:37.48   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Elsa Mårtensson  2008    124  47.98        1:42.25   
  Simklubben Hajen  1:47.45                 
                     
Tilda Folkesson  2009    94  50.84        1:52.14   
  Eslövs Simsällskap  1:53.33                 
                     
10  Sally Hellman  2008    76  56.69        2:00.34   
  Föreningen Trelleborg Sim                   
                     
Amanda Pantzar  2008              DNS   
  Simklubben Hajen  1:34.87                 
                     
Isabella Stoltz  2008              DNS   
  Sjöbo Simsällskap  1:34.72                 
                     
Ella Knutsson  2009              DSQ   
  Föreningen Trelleborg Sim                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sebastian Mickelsson  2001    465  28.06        57.99   
  Simklubben Triton  57.83                 
                     
Casper Svärd  2001    465  28.01        58.00   
  Landskrona Simsällskap  59.76                 
                     
Elliot Larsson  2000    432  27.38        59.43   
  Simklubben Lödde  1:00.19                 
                     
Tim Petersson  1999    378  29.52        1:02.13   
  Landskrona Simsällskap  57.77                 
                     
Roy Hangård  1999              DNS   
  Simklubben Lödde  55.96                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Salbrink  2002    533  26.19        55.41   
  Eslövs Simsällskap  55.86                 
                     
Arvid Nilsson  2003    487  27.22        57.10   
  Simklubben Triton  56.56                 
                     
Fredrik Nilsson  2002    452  27.65        58.54   
  Simklubben Triton  57.54                 
                     
Axel Thelin  2002    443  28.59        58.91   
  Eslövs Simsällskap  58.78                 
                     
Noel Persson  2002    433  28.73        59.36   
  Simklubben Triton  58.88                 
                     
Hampus Erdös  2003    391  29.65        1:01.44   
  Simklubben Lödde  59.08                 
                     
Jesper Ring  2003    339  30.36        1:04.43   
  Landskrona Simsällskap  1:03.93                 
                     
Hampus Olsson  2003    318  30.20        1:05.78   
  Sjöbo Simsällskap  59.98                 
                     
Jacob Hansson  2002    284  33.07        1:08.35   
  Simklubben Hajen  1:07.01                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Witzell  2004    429  28.95        59.58   
  Simklubben Lödde  1:00.32                 
                     
Anton Liebenhagen  2005    410  28.80        1:00.49   
  Landskrona Simsällskap  1:00.41                 
                     
Vincent Hua  2004    402  28.95        1:00.89   
  Ringsjö Simklubb  1:01.47                 
                     
Oskar Strandqvist  2004    393  29.70        1:01.33   
  Eslövs Simsällskap  1:00.89                 
                     
Måns Burmester-Lysell  2004    350  30.38        1:03.71   
  Simklubben Hajen  1:04.13                 
                     
Anthon Huasson  2004    341  30.65        1:04.27   
  Ringsjö Simklubb  1:04.69                 
                     
Victor Borg  2005    333  30.99        1:04.80   
  Simklubben Triton  1:04.83                 
                     
Toni Milkov  2004    317  31.09        1:05.86   
  Eslövs Simsällskap  1:04.67                 
                     
Marcus Riis  2004    281  32.96        1:08.54   
  Landskrona Simsällskap  1:10.83                 
                     
10  Pelle Erdös  2005    265  34.71        1:09.92   
  Simklubben Lödde  1:11.01                 
                     
11  Hampus Ståhl  2004    262  33.71        1:10.18   
  Eslövs Simsällskap  1:08.02                 
                     
12  Viktor Spoelstra  2004    199  35.88        1:16.96   
  Sjöbo Simsällskap  1:15.28                 
                     
13  Axel Krantz  2005    194  37.94        1:17.51   
  Sjöbo Simsällskap  1:17.78                 
                     
14  Alex Jemeljanov  2005    193  36.70        1:17.76   
  Sjöbo Simsällskap  1:16.19                 
                     
15  Kevin Andersson  2005    147  40.83        1:25.00   
  Simklubben Ran  1:24.18                 
                     
Isac Sjöström  2005              DSQ   
  Eslövs Simsällskap  1:21.81                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nikolas Koumbaros  2006    304  32.25        1:06.81   
  Simklubben Ran  1:07.82                 
                     
Jakob Tidén  2006    247  34.33        1:11.53   
  Eslövs Simsällskap  1:12.15                 
                     
Benjamin Huasson  2007    209  36.27        1:15.70   
  Ringsjö Simklubb  1:15.16                 
                     
William Madsen  2006    206  35.99        1:16.09   
  Simklubben Ran  1:17.41                 
                     
Alexander Zhang  2007    202  36.35        1:16.50   
  Ringsjö Simklubb  1:15.53                 
                     
Emil Hjalmarsson  2006    189  38.05        1:18.23   
  Simklubben Ran  1:20.73                 
                     
Adam Malmquist  2006    184  37.99        1:19.01   
  Eslövs Simsällskap  1:23.05                 
                     
Sebastian Nilsson  2006    180  37.77        1:19.50   
  Sjöbo Simsällskap  1:19.54                 
                     
Mattias Sanda  2007    169  38.54        1:21.27   
  Sjöbo Simsällskap  1:36.60                 
                     
10  Tim Edelberg  2007    134  41.39        1:27.67   
  Simklubben Lödde  1:28.28                 
                     
11  Arman Zembo  2006    132  40.58        1:28.19   
  Landskrona Simsällskap  1:39.01                 
                     
12  Elias Unnerbäck  2006    119  43.98        1:31.18   
  Simklubben Triton  1:26.17                 
                     
13  Isak Berild Andersen  2007    113  42.69        1:32.88   
  Sjöbo Simsällskap  1:32.01                 
                     
14  Viggo Öberg  2006    109  42.42        1:33.82   
  Eslövs Simsällskap  1:45.08                 
                     
15  Hugo Blomliden  2007    88  48.22        1:40.87   
  Simklubben Triton  1:40.27                 
                     
Albin Björnström  2007              DNS   
  Simklubben Triton  1:19.93                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Bjursell  2008    161  39.63        1:22.51   
  Simklubben Ran  1:24.49                 
                     
Kasper Andersson  2008    154  40.39        1:23.83   
  Simklubben Ran  1:33.64                 
                     
Sam Bengtsson Nimander  2008    130  41.83        1:28.49   
  Simklubben Triton  1:27.66                 
                     
Victor Ravn Rehnström  2009    128  42.88        1:29.05   
  Föreningen Trelleborg Sim  1:27.90                 
                     
Noah Zhang  2008    77  48.56        1:45.55   
  Ringsjö Simklubb  1:46.80                 
                     
Scott Köster  2009              DNS   
  Simklubben Hajen                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ella Laurén  2001    539  32.37  1:09.77  1:48.76    2:28.36   
  Simklubben Hajen  2:31.07                 
                     
Sara Wilhelmsson  2001    463  34.34  1:13.83  1:54.82    2:36.11   
  Eslövs Simsällskap  2:35.77                 
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 15 år 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Blomliden  2004    401  35.91  1:16.93  2:00.39    2:43.74   
  Simklubben Triton  2:50.77                 
                     
Linnéa Lindh  2003    394  35.01  1:16.50  2:00.51    2:44.74   
  Landskrona Simsällskap  2:42.41                 
                     
Emma Ramic  2004    283  38.38  1:24.96  2:13.77    3:03.75   
  Simklubben Triton  3:12.55                 
                     
Tilde Klehn  2004    216  42.25  1:33.88  2:28.39    3:21.06   
  Simklubben Lödde                   
                     
Isabel Persson  2004              DSQ   
  Simklubben Triton  3:02.66                 
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Freja Härstedt  2007    247  42.06  1:32.57  2:24.49    3:12.25   
  Föreningen Trelleborg Sim  3:20.32                 
                     
Isa Ståhl  2006    243  39.44  1:29.62  2:22.43    3:13.35   
  Simklubben Triton  3:07.90                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Noel Persson  2002    432  30.99  1:07.82  1:46.08    2:24.31   
  Simklubben Triton  2:19.30                 
                     
Filip Salbrink  2002              DNS   
  Eslövs Simsällskap  2:18.80                 
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 15 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Witzell  2004    313  34.66  1:16.02  1:58.86    2:40.54   
  Simklubben Lödde  2:47.01                 
                     
Karl Hansson  2003    251  38.59  1:23.65  2:09.95    2:52.83   
  Eslövs Simsällskap  2:54.53                 
                     
Ludwig Saurow  2004    246  38.45  1:22.82  2:08.78    2:53.97   
  Eslövs Simsällskap  3:07.78                 
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ted Nilsson  2006    154  42.70  1:35.71  2:31.99    3:23.30   
  Simklubben Lödde  3:11.74                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  11:11 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 7, 4X50m Medley Damer 12åoy, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
SK Triton  2006    304          2:31.76   
  Simklubben Triton  2:39.26                 
  Anna Jörgensen  2007      39.33        39.33   
  Isa Ståhl  2006      39.35        1:18.68   
  Julia Nilsson  2006      35.64        1:54.32   
  Nellie Hånell  2006      37.44        2:31.76   
                     
Simklubben Hajen Flickor 06 Lag 1  2006    256          2:40.67   
  Simklubben Hajen  2:40.19                 
  Saga Tretinjak  2006      41.33        41.33   
  Julia Bruér  2007      42.25        1:23.58   
  Meya Nilsson  2007      44.28        2:07.86   
  Anna Contis Pavel  2006      32.81        2:40.67   
                     
Sjöbo Simsällskap  2007    254          2:41.09   
  Sjöbo Simsällskap  2:40.81                 
  Signe Olsson  2007      47.20        47.20   
  Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007      45.09        1:32.29   
  Nellie Björkqvist  2007      37.71        2:10.00   
  Sofie Jönsson  2007      31.09        2:41.09   
                     
Simklubben Ran  2006    232          2:45.96   
  Simklubben Ran  2:53.87                 
  Vega Mårtensson  2006      41.32        41.32   
  Tova Jönsson  2007      45.72        1:27.04   
  Alexandra Engström  2006      43.83        2:10.87   
  Lisa Harde  2006      35.09        2:45.96   
                     
Simklubben Hajen Flickor 06 Lag 2  2006    228          2:46.87   
  Simklubben Hajen  2:46.83                 
  Tyra Mårtensson  2006      43.83        43.83   
  Elsa Winberg  2006      43.99        1:27.82   
  Anna Gutenwik  2008      43.59        2:11.41   
  Klara Kylefors  2006      35.46        2:46.87   
                     
Eslövs Simsällskap Lag 2  2006    178          3:01.19   
  Eslövs Simsällskap                   
  Elin Malmgren  2007      47.36        47.36   
  Klara Hansson  2006      47.25        1:34.61   
  Ella Andersson  2006      44.24        2:18.85   
  Cornelia Sjöström  2007      42.34        3:01.19   
                     
Eslövs Simsällskap 1  2006    133          3:19.84   
  Eslövs Simsällskap                   
  Tilda Folkesson  2009      50.84        50.84   
  Kajsa Hansson  2008      1:02.48        1:53.32   
  Livia Landmyr  2006      46.40        2:39.72   
  Rebecka Ingner  2007      40.12        3:19.84   
                     
Eslövs Simsällskap Lag 3  2006              DSQ   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  11:25 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  11:30   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 8, 4X50m Medley Herrar 12åoy, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Simklubben Ran  2006    183          2:34.40   
  Simklubben Ran  2:43.33                 
  Anton Bjursell  2008      39.65        39.65   
  Emil Hjalmarsson  2006      42.18        1:21.83   
  Nikolas Koumbaros  2006      37.73        1:59.56   
  William Madsen  2006      34.84        2:34.40   
                     
Eslövs Simsällskap  2006    143          2:47.59   
  Eslövs Simsällskap                   
  Axel Månsson  2007      43.06        43.06   
  Sigge Modee  2008      50.11        1:33.17   
  Adam Malmquist  2006      41.72        2:14.89   
  Jakob Tidén  2006      32.70        2:47.59   
                     
SK Triton  2006              DNS   
  Simklubben Triton  3:00.72                 
  Hugo Blomliden  2007                 
  Albin Björnström  2007                 
  Sam Bengtsson Nimander  2008                 
  Elias Unnerbäck  2006              DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  11:30 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Lackegård  2000    557          28.25   
  Simklubben Hajen  27.43                 
Ella Laurén  2001    515          28.99   
  Simklubben Hajen  29.56                 
Cornelia Forsgren  2000    506          29.17   
  Simklubben Triton  29.15                 
Sara Wilhelmsson  2001    404          31.45   
  Eslövs Simsällskap  32.43                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Antonia Sandblom  2003    515          29.00   
  Simklubben Triton  28.35                 
Wilma Rundblad  2003    513          29.04   
  Landskrona Simsällskap  29.53                 
Linnéa Lindh  2003    484          29.60   
  Landskrona Simsällskap  29.05                 
Viktoria Dellhede  2003    466          29.97   
  Landskrona Simsällskap  28.82                 
Tilde Röiseth  2003    438          30.60   
  Landskrona Simsällskap  30.35                 
Isabell Tretinjak  2003    404          31.44   
  Simklubben Hajen  30.43                 
Isabelle Blücher  2003    341          33.27   
  Eslövs Simsällskap  33.58                 
Ellen Egard  2003    328          33.71   
  Simklubben Hajen  34.10                 
Matilda Hoff  2003              DNS   
  Landskrona Simsällskap  28.41                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emelie Ek-Värn  2004    493          29.43   
  Landskrona Simsällskap  28.96                 
Tindra D´aubigné  2004    444          30.47   
  Simklubben Hajen  30.59                 
Adelina Gummesson  2005    419          31.06   
  Lönsboda Simsällskap  31.49                 
Emma Hassling  2004    414          31.18   
  Landskrona Simsällskap  30.78                 
Isabella Djuric  2004    413          31.22   
  Landskrona Simsällskap  29.99                 
Olivia Pantzar  2004    412          31.24   
  Simklubben Hajen  31.63                 
Ebba Ringström  2004    410          31.29   
  Simklubben Triton  31.04                 
Fanny Hess  2004    409          31.30   
  Landskrona Simsällskap  30.13                 
Isabelle Persson-Giribaldi  2005    406          31.39   
  Landskrona Simsällskap  31.70                 
10  Tova Siversson  2005    402          31.48   
  Landskrona Simsällskap  30.29                 
11  Alma Mårtensson  2004    399          31.57   
  Simklubben Hajen  31.08                 
12  Emilia Möller  2004    396          31.66   
  Simklubben Hajen  31.25                 
13  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005    395          31.68   
  Sjöbo Simsällskap  32.85                 
14  Ella Röiseth  2005    382          32.02   
  Landskrona Simsällskap  31.21                 
15  Mollie Dalengran  2004    336          33.44   
  Simklubben Triton  32.71                 
16  Mimmi Palm  2005    284          35.33   
  Sjöbo Simsällskap  35.80                 
17  Nelly Gustavsson  2004    278          35.62   
  Simklubben Lödde  35.67                 
18  Luna Simonsson  2005    238          37.49   
  Ringsjö Simklubb  38.77                 
19  Hedda Palm  2005    212          38.96   
  Eslövs Simsällskap  40.74                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Jensen  2006    431          30.76   
  Landskrona Simsällskap  31.18                 
Isa Ståhl  2006    398          31.60   
  Simklubben Triton  31.63                 
Isabella Hua  2007    390          31.81   
  Ringsjö Simklubb  31.17                 
Sofie Jönsson  2007    349          33.02   
  Sjöbo Simsällskap  32.86                 
Lykke Lagerholm-Nord  2006    336          33.43   
  Sjöbo Simsällskap  33.67                 
Alexandra Engström  2006    322          33.91   
  Simklubben Ran  36.14                 
Anna Contis Pavel  2006    318          34.04   
  Simklubben Hajen  33.68                 
Vilda Berg  2007    313          34.23   
  Simklubben Lödde  35.48                 
Vega Mårtensson  2006    306          34.48   
  Simklubben Ran  37.45                 
10  Yasmine Strandh  2006    304          34.57   
  Landskrona Simsällskap  33.08                 
11  Thowe Eliasson  2006    302          34.65   
  Landskrona Simsällskap  34.01                 
12  Nellie Björkqvist  2007    295          34.89   
  Sjöbo Simsällskap  33.85                 
13  Anna Jörgensen  2007    283          35.38   
  Simklubben Triton  38.72                 
14  Clara Andersson  2007    281          35.46   
  Landskrona Simsällskap  35.52                 
15  Klara Kylefors  2006    271          35.90   
  Simklubben Hajen  36.13                 
16  Tova Jönsson  2007    271          35.91   
  Simklubben Ran  38.38                 
17  Julia Palm  2006    268          36.05   
  Landskrona Simsällskap  37.40                 
18  Tyra Mårtensson  2006    267          36.09   
  Simklubben Hajen  36.09                 
19  Linnea Larsson  2007    266          36.13   
  Eslövs Simsällskap  40.35                 
20  Meya Nilsson  2007    265          36.16   
  Simklubben Hajen  36.02                 
21  Lisa Harde  2006    262          36.31   
  Simklubben Ran  37.95                 
22  Saga Tretinjak  2006    260          36.39   
  Simklubben Hajen  36.35                 
23  Freja Härstedt  2007    255          36.66   
  Föreningen Trelleborg Sim  35.41                 
24  Linnea Nielsen  2007    239          37.43   
  Landskrona Simsällskap  38.33                 
25  Ella Andersson  2006    237          37.55   
  Eslövs Simsällskap  38.58                 
26  Livia Landmyr  2006    230          37.93   
  Eslövs Simsällskap  40.86                 
27  Lowa Persson  2007    221          38.42   
  Landskrona Simsällskap  38.84                 
28  Wilma Sonesson  2007    205          39.39   
  Simklubben Ran  39.82                 
29  Ellen Ahlström  2007    203          39.56   
  Simklubben Ran  42.40                 
30  Vilma Gillerfors  2006    202          39.61   
  Simklubben Lödde  39.79                 
31  Lily Thomsen  2007    191          40.37   
  Landskrona Simsällskap  41.29                 
32  Hanna Svensson  2006    180          41.16   
  Landskrona Simsällskap  40.10                 
33  Cornelia Sjöström  2007    177          41.34   
  Eslövs Simsällskap  43.03                 
34  Klara Hansson  2006    169          42.05   
  Eslövs Simsällskap  48.84                 
35  Jenny Rappe  2007    160          42.81   
  Eslövs Simsällskap                   
36  Elin Malmgren  2007    153          43.43   
  Eslövs Simsällskap                   
37  Maja Hansson  2006    131          45.69   
  Eslövs Simsällskap  45.89                 
Emma Maric  2007              DSQ   
  Landskrona Simsällskap  33.10                 
Rebecka Ingner  2007              DSQ   
  Eslövs Simsällskap  55.31                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Violetta Pflug  2008    306          34.48   
  Simklubben Lödde  34.85                 
Karla Rosvall  2008    296          34.87   
  Simklubben Ran  35.59                 
Nia Williams  2008    245          37.15   
  Föreningen Trelleborg Sim  36.69                 
Hanna Dahlander  2008    208          39.22   
  Simklubben Lödde  37.84                 
Matilda Ravn Rehnström  2008    202          39.57   
  Föreningen Trelleborg Sim  42.17                 
Anna Gutenwik  2008    201          39.65   
  Simklubben Hajen  40.50                 
Ella Knutsson  2009    188          40.57   
  Föreningen Trelleborg Sim  43.19                 
Elsa Mårtensson  2008    176          41.42   
  Simklubben Hajen  43.30                 
Havannah Klein  2009    174          41.59   
  Eslövs Simsällskap  44.21                 
10  Tilda Folkesson  2009    133          45.53   
  Eslövs Simsällskap  43.62                 
11  Vera Olofsson  2009    122          46.78   
  Landskrona Simsällskap  47.08                 
12  Linnéa Kamstad  2008    121          46.93   
  Simklubben Triton  52.00                 
13  Isabelle Nielsen  2009    120          47.13   
  Landskrona Simsällskap  48.19                 
14  Frida Mårtensson  2009    116          47.58   
  Simklubben Triton                   
15  Zoé Jindal  2008    115          47.74   
  Simklubben Lödde  53.68                 
16  Clara Landmyr  2009    105          49.20   
  Eslövs Simsällskap  53.77                 
17  Lisen Burnesson  2008    84          52.98   
  Landskrona Simsällskap  56.35                 
18  Sally Karlsson  2009    81          53.53   
  Simklubben Hajen                   
19  Elise Henriksson  2009    71          55.92   
  Ringsjö Simklubb  1:00.21                 
Alicia Jeppsson  2008              DNS   
  Eslövs Simsällskap                   
Fillippa Blücher  2009              DNS   
  Eslövs Simsällskap                   
Kajsa Hansson  2008              DSQ   
  Eslövs Simsällskap  54.87                 
Sally Hellman  2008              DSQ   
  Föreningen Trelleborg Sim  49.47                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elliot Larsson  2000    463          26.23   
  Simklubben Lödde  26.63                 
Axel Andrén  2001    452          26.45   
  Malmö Kappsimningsklubb  26.15                 
Casper Svärd  2001    451          26.46   
  Landskrona Simsällskap  27.00                 
Anton Jönsson  2001    420          27.09   
  Eslövs Simsällskap  28.11                 
Sebastian Mickelsson  2001    418          27.15   
  Simklubben Triton  26.26                 
Alfred Persson  2000    390          27.77   
  Sjöbo Simsällskap  27.08                 
Tim Petersson  1999    379          28.05   
  Landskrona Simsällskap  26.61                 
Oscar Palmqvist  2000    345          28.92   
  Simklubben Triton  28.62                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Salbrink  2002    498          25.60   
  Eslövs Simsällskap  26.15                 
Fredrik Nilsson  2002    453          26.43   
  Simklubben Triton  25.90                 
Linus Forsgren  2003    432          26.85   
  Simklubben Triton  26.53                 
Axel Thelin  2002    417          27.16   
  Eslövs Simsällskap  27.47                 
Markus Rydgren  2003    411          27.30   
  Landskrona Simsällskap  27.36                 
Jesper Ring  2003    383          27.93   
  Landskrona Simsällskap  28.30                 
Karl Hansson  2003    286          30.80   
  Eslövs Simsällskap  30.15                 
Jacob Hansson  2002    274          31.25   
  Simklubben Hajen  31.60                 
Alexander Nilsson  2003    248          32.28   
  Sjöbo Simsällskap  31.63                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Liebenhagen  2005    385          27.89   
  Landskrona Simsällskap  27.77                 
Oskar Strandqvist  2004    374          28.16   
  Eslövs Simsällskap  28.33                 
Vincent Hua  2004    366          28.37   
  Ringsjö Simklubb  28.51                 
Anthon Huasson  2004    347          28.87   
  Ringsjö Simklubb  29.22                 
Måns Burmester-Lysell  2004    339          29.10   
  Simklubben Hajen  28.79                 
Toni Milkov  2004    324          29.54   
  Eslövs Simsällskap  29.64                 
Marcus Riis  2004    307          30.09   
  Landskrona Simsällskap  30.70                 
Victor Borg  2005    304          30.17   
  Simklubben Triton  30.19                 
Ludwig Saurow  2004    288          30.73   
  Eslövs Simsällskap  32.35                 
10  Pelle Erdös  2005    260          31.80   
  Simklubben Lödde  31.45                 
11  Viggo Thomsen  2004    255          32.00   
  Landskrona Simsällskap  32.34                 
12  Lucas Gyllenskiöld  2004    254          32.04   
  Simklubben Triton  35.94                 
13  Hampus Ståhl  2004    249          32.24   
  Eslövs Simsällskap  31.05                 
14  Viktor Spoelstra  2004    223          33.45   
  Sjöbo Simsällskap  33.71                 
15  Isac Sjöström  2005    191          35.21   
  Eslövs Simsällskap  38.62                 
16  Axel Krantz  2005    179          35.98   
  Sjöbo Simsällskap  34.97                 
17  Kevin Andersson  2005    160          37.36   
  Simklubben Ran  40.11                 
18  Mustafa Hasso  2005    128          40.26   
  Landskrona Simsällskap  43.38                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aron Paulsson  2006    305          30.15   
  Simklubben Lödde  30.17                 
Nikolas Koumbaros  2006    297          30.40   
  Simklubben Ran  32.76                 
Ted Nilsson  2006    285          30.82   
  Simklubben Lödde  32.13                 
Alfred Sternerup  2006    243          32.49   
  Simklubben Triton  36.58                 
Jakob Tidén  2006    230          33.11   
  Eslövs Simsällskap  33.52                 
Rasmus Mårtensson  2006    210          34.11   
  Simklubben Triton  34.71                 
Benjamin Huasson  2007    206          34.34   
  Ringsjö Simklubb  33.40                 
Alexander Zhang  2007    200          34.69   
  Ringsjö Simklubb  33.95                 
William Madsen  2006    196          34.89   
  Simklubben Ran  36.75                 
10  Emil Hjalmarsson  2006    185          35.58   
  Simklubben Ran  37.70                 
11  Adam Malmquist  2006    179          35.98   
  Eslövs Simsällskap  37.83                 
12  Axel Månsson  2007    149          38.28   
  Eslövs Simsällskap  48.10                 
13  Tim Edelberg  2007    148          38.31   
  Simklubben Lödde  39.35                 
14  Viggo Öberg  2006    119          41.22   
  Eslövs Simsällskap  45.61                 
15  Victor Göransson  2007    62          51.22   
  Eslövs Simsällskap                   
Haris Solak  2007              DSQ   
  Eslövs Simsällskap                   
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Markus Thorsson  2008    159          37.42   
  Simklubben Hajen  37.80                 
Kasper Andersson  2008    159          37.43   
  Simklubben Ran  38.13                 
Henry Palm  2008    135          39.55   
  Landskrona Simsällskap  41.44                 
Sigge Modee  2008    134          39.64   
  Eslövs Simsällskap  45.97                 
Victor Ravn Rehnström  2009    134          39.66   
  Föreningen Trelleborg Sim  39.01                 
Abbe Wästerberg  2008    94          44.58   
  Ringsjö Simklubb  45.65                 
Noah Zhang  2008    89          45.31   
  Ringsjö Simklubb  47.64                 
Seancarl Mickelsson  2008    66          50.16   
  Simklubben Triton  49.90                 
Theodor Åkerman  2010    58          52.26   
  Ringsjö Simklubb  52.06                 
10  Casper Huasson  2011    27          1:07.66   
  Ringsjö Simklubb  53.32                 
Niklas Trajcevski  2009              DSQ   
  Eslövs Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  15:48   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ella Laurén  2001    522  32.19        1:08.34   
  Simklubben Hajen  1:07.77                 
                     
Elin Lackegård  2000    486  33.29        1:09.99   
  Simklubben Hajen  1:08.63                 
                     
Sara Wilhelmsson  2001    438  34.07        1:12.44   
  Eslövs Simsällskap  1:13.12                 
                     
Felicity Fridh  2001    377  35.01        1:16.18   
  Eslövs Simsällskap  1:19.62                 
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Ringström  2004    297  35.31        1:22.50   
  Simklubben Triton  1:23.77                 
                     
Mollie Dalengran  2004    219  41.21        1:31.24   
  Simklubben Triton  1:31.16                 
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Jensen  2006    403  34.53        1:14.47   
  Landskrona Simsällskap  1:15.26                 
                     
Nellie Björkqvist  2007    306  39.20        1:21.63   
  Sjöbo Simsällskap  1:29.58                 
                     
Isa Ståhl  2006    277  37.35        1:24.43   
  Simklubben Triton  1:21.77                 
                     
Isabella Hua  2007    252  38.71        1:27.15   
  Ringsjö Simklubb  1:27.11                 
                     
Freja Härstedt  2007    214  42.12        1:31.93   
  Föreningen Trelleborg Sim  1:30.58                 
                     
Sofie Jönsson  2007    199  43.27        1:34.15   
  Sjöbo Simsällskap  1:34.25                 
                     
Emma Maric  2007    196  44.43        1:34.68   
  Landskrona Simsällskap  1:42.84                 
                     
Vega Mårtensson  2006    196  43.29        1:34.70   
  Simklubben Ran                   
                     
Ella Andersson  2006    129  49.31        1:48.72   
  Eslövs Simsällskap  1:59.19                 
                     
10  Alexandra Engström  2006    117  50.10        1:52.32   
  Simklubben Ran                   
                     
11  Lisa Harde  2006    106  52.01        1:56.24   
  Simklubben Ran  1:53.30                 
                     
12  Tova Jönsson  2007    104  52.96        1:56.89   
  Simklubben Ran                   
                     
13  Wilma Sonesson  2007    97  54.00        1:59.42   
  Simklubben Ran                   
                     
Ellen Ahlström  2007              DSQ   
  Simklubben Ran                   
                     
Vilda Berg  2007              DSQ   
  Simklubben Lödde                   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: BA Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Violetta Pflug  2008    164  46.02        1:40.44   
  Simklubben Lödde                   
                     
Karla Rosvall  2008              DSQ   
  Simklubben Ran                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  15:48 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Norén  1986    460  28.36        1:02.78   
  Landskrona Simsällskap  59.23                 
                     
Axel Andrén  2001    437  29.90        1:03.84   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:03.49                 
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Salbrink  2002    470  28.79        1:02.33   
  Eslövs Simsällskap  1:02.89                 
                     
Axel Thelin  2002    293  34.56        1:12.99   
  Eslövs Simsällskap  1:13.39                 
                     
Karl Hansson  2003    255  34.79        1:16.44   
  Eslövs Simsällskap  1:16.79                 
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vincent Hua  2004    353  30.65        1:08.59   
  Ringsjö Simklubb  1:08.13                 
                     
Anthon Huasson  2004    293  33.17        1:12.96   
  Ringsjö Simklubb  1:11.59                 
                     
Victor Borg  2005    292  33.35        1:13.01   
  Simklubben Triton  1:11.93                 
                     
Oskar Strandqvist  2004    286  33.75        1:13.50   
  Eslövs Simsällskap  1:17.05                 
                     
Toni Milkov  2004    254  34.20        1:16.54   
  Eslövs Simsällskap  1:15.63                 
                     
Ludwig Saurow  2004    237  36.68        1:18.25   
  Eslövs Simsällskap  1:19.62                 
                     
Hampus Ståhl  2004    182  39.03        1:25.54   
  Eslövs Simsällskap  1:23.64                 
                     
Lucas Gyllenskiöld  2004              DSQ   
  Simklubben Triton  1:53.37                 
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ted Nilsson  2006    199  38.30        1:23.01   
  Simklubben Lödde  1:20.13                 
                     
Benjamin Huasson  2007    189  38.93        1:24.37   
  Ringsjö Simklubb  1:24.20                 
                     
Emil Hjalmarsson  2006    158  41.63        1:29.50   
  Simklubben Ran  1:35.73                 
                     
Alfred Sternerup  2006    158  40.93        1:29.55   
  Simklubben Triton  1:39.46                 
                     
Nikolas Koumbaros  2006    158  41.80        1:29.61   
  Simklubben Ran                   
                     
Alexander Zhang  2007    140  42.62        1:33.29   
  Ringsjö Simklubb  1:39.22                 
                     
Jakob Tidén  2006    137  42.16        1:33.83   
  Eslövs Simsällskap  1:37.55                 
                     
William Madsen  2006    117  44.42        1:39.00   
  Simklubben Ran                   
                     
Adam Malmquist  2006    101  45.32        1:43.97   
  Eslövs Simsällskap  1:37.49                 
                     
10  Tim Edelberg  2007    97  44.95        1:45.48   
  Simklubben Lödde  1:44.63                 
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Actic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kasper Andersson  2008    90  48.83        1:47.97   
  Simklubben Ran                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  16:27   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 13, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 15 år 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emelie Ek-Värn  2004    536  35.13  1:13.16  1:51.09    2:27.76   
  Landskrona Simsällskap  2:29.68                 
                     
Wilma Rundblad  2003    520  35.30  1:14.17  1:52.25    2:29.26   
  Landskrona Simsällskap  2:27.36                 
                     
Tova Siversson  2005    433  37.14  1:17.87  1:59.26    2:38.59   
  Landskrona Simsällskap  2:41.26                 
                     
Josefin Dellhede  2003    427  38.00  1:18.50  1:59.38    2:39.32   
  Landskrona Simsällskap  2:33.22                 
                     
Olivia Pantzar  2004    395  38.14  1:19.18  2:01.42    2:43.50   
  Simklubben Hajen  2:44.04                 
                     
Ebba Ringström  2004    360  38.53  1:21.08  2:04.86    2:48.68   
  Simklubben Triton  2:49.31                 
                     
Mimmi Palm  2005    236  45.75  1:34.84  2:25.96    3:14.19   
  Sjöbo Simsällskap  3:08.29                 
                     
 
Gren 13, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Staples 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Yasmine Strandh  2006    373  39.46  1:22.13  2:06.41    2:46.73   
  Landskrona Simsällskap  2:51.09                 
                     
Lykke Lagerholm-Nord  2006    282  41.43  1:28.89  2:17.60    3:02.91   
  Sjöbo Simsällskap  3:00.92                 
                     
Sofie Jönsson  2007    281  44.36  1:31.44  2:19.49    3:03.05   
  Sjöbo Simsällskap  3:11.72                 
                     
Freja Härstedt  2007    243  45.81  1:34.73  2:26.19    3:12.19   
  Föreningen Trelleborg Sim                   
                     
Nia Williams  2008    220  47.36  1:37.54  2:29.07    3:18.65   
  Föreningen Trelleborg Sim                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  16:27 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  16:36   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alfred Persson  2000    400  33.11  1:10.15  1:47.70    2:23.99   
  Sjöbo Simsällskap  2:17.34                 
                     
 
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 15 år 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ludvig Hoff  2005    341  35.80  1:14.27  1:53.34    2:31.76   
  Landskrona Simsällskap  2:36.82                 
                     
Måns Burmester-Lysell  2004    330  35.85  1:13.99  1:53.55    2:33.50   
  Simklubben Hajen  2:31.24                 
                     
Ludwig Saurow  2004    271  39.67  1:21.42  2:03.36    2:43.78   
  Eslövs Simsällskap  2:45.57                 
                     
Lucas Gyllenskiöld  2004    193  41.03  1:27.78  2:16.43    3:03.42   
  Simklubben Triton  3:07.69                 
                     
Axel Krantz  2005    109  52.05  1:50.04  2:46.88    3:41.97   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Eslövs Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aron Paulsson  2006    273  38.55  1:20.63  2:02.89    2:43.45   
  Simklubben Lödde  2:41.37                 
                     
Alfred Sternerup  2006    196  44.74  1:30.70  2:17.68    3:02.38   
  Simklubben Triton                   
                     
Rasmus Mårtensson  2006    187  43.05  1:31.21  2:19.79    3:05.44   
  Simklubben Triton  3:12.03                 
                     
Victor Ravn Rehnström  2009              DNS   
  Föreningen Trelleborg Sim                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 november 2018 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  03 november 2018   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2018         
 
 
Gren 15, 4X100m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre 
Sponsor: Fama Trading 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Landskrona Simsällskap Lag 1  2003    549          4:38.41   
  Landskrona Simsällskap  4:38.74                 
  Wilma Rundblad  2003      34.65  1:11.61      1:11.61   
  Emma Hassling  2004      36.06  1:17.84      2:29.45   
  Linnéa Lindh  2003      31.03  1:08.96      3:38.41   
  Matilda Hoff  2003      28.48  1:00.00      4:38.41   
                     
Landskrona Simsällskap Lag 2  2003    517          4:43.96   
  Landskrona Simsällskap  4:47.53                 
  Emelie Ek-Värn  2004      33.18  1:08.61      1:08.61   
  Tilde Röiseth  2003      37.03  1:19.61      2:28.22   
  Isabella Djuric  2004      31.21  1:08.48      3:36.70   
  Josefin Dellhede  2003      32.40  1:07.26      4:43.96   
                     
Simklubben Hajen Flickor 05 Lag 1  2005    479          4:51.27   
  Simklubben Hajen  4:47.48                 
  Isabell Tretinjak  2003      37.07  1:16.80      1:16.80   
  Tindra D´aubigné  2004      38.47  1:23.71      2:40.51   
  Ella Laurén  2001      31.08  1:08.33      3:48.84   
  Elin Lackegård  2000      29.91  1:02.43      4:51.27   
                     
Landskrona Simsällskap Lag 3  2004    419          5:04.53   
  Landskrona Simsällskap  5:07.14                 
  Tova Siversson  2005      36.67  1:15.59      1:15.59   
  Maja Jensen  2006      40.11  1:26.19      2:41.78   
  Fanny Hess  2004      32.59  1:14.70      3:56.48   
  Ella Röiseth  2005      32.14  1:08.05      5:04.53   
                     
Eslövs Simsällskap  2001    398          5:09.72   
  Eslövs Simsällskap                   
  Josefin Nilsson  1999      38.09  1:18.24      1:18.24   
  Felicity Fridh  2001      39.72  1:24.38      2:42.62   
  Sara Wilhelmsson  2001      33.35  1:12.23      3:54.85   
  Isabelle Blücher  2003      35.52  1:14.87      5:09.72   
                     
SK Triton  2000    397          5:09.95   
  Simklubben Triton  5:08.10                 
  Cornelia Forsgren  2000      33.39  1:11.04      1:11.04