2019-11-14   12:42:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang, Fredericia

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Nørgaard Frost  2005    576          31.33   
  Aalborg Svømmeklub  29.80                 
Naja Færgemann  2006    521          32.40   
  H2Odense  31.38                 
Cecilie Nørgaard Frost  2005    512          32.58   
  Aalborg Svømmeklub  31.97                 
Maja Rolighed  2005    510          32.63   
  Erritsø Gymnastik Og IF  32.58                 
Karoline R. Frederiksen  2006    422          34.76   
  Esbjerg Svømmeklub  33.45                 
Anna Salka Nielsen  2005    396          35.50   
  Agfs Svømmeafdeling  34.54                 
Jazmin Jensen  2005    387          35.78   
  Aalborg Svømmeklub  34.35                 
Sophie Kronborg  2005    367          36.40   
  Vejle Svømmeklub  37.28                 
Amalie F. Piiters  2006    344          37.21   
  H2Odense  37.24                 
10  Kristiane Frøslev  2007    338          37.41   
  Aalborg Svømmeklub  36.05                 
11  Mille Lindeblad  2005    298          39.04   
  DeltaSwim  40.53                 
12  Frida Høj Foldager  2006    272          40.22   
  Vejle Svømmeklub  39.95                 
13  Cecilie Baltzer Pedersen  2006    270          40.32   
  Esbjerg Svømmeklub  38.51                 
14  Caroline van Vliet  2006    260          40.84   
  Erritsø Gymnastik Og IF  42.81                 
15  Tilde N. H. Sørensen  2007    248          41.46   
  Agfs Svømmeafdeling  42.53                 
16  Mathilde D. Liboriussen  2007    193          45.12   
  Viborg Svømme Klub  53.92                 
17  Laura Worm Glæsner  2006    192          45.13   
  Esbjerg Svømmeklub  43.56                 
18  Liva Vangsgaard  2006    182          46.01   
  Frem Odense  49.16                 
19  Emma Stabel  2006    161          47.86   
  Viborg Svømme Klub                   
20  Tilde Lindeblad  2006    157          48.30   
  DeltaSwim  49.94                 
21  Emma Sloth  2006    135          50.72   
  Viborg Svømme Klub                   
22  Maya Øhlenschlæger Jensen  2006    127          51.83   
  Esbjerg Svømmeklub  45.33                 
23  Sava Mathilde Simonsen  2008    120          52.76   
  Frem Odense  56.98                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark