2019-11-21   15:27:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang, Fredericia

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 11, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    650  1:06.14  2:21.46  3:48.73    4:59.53   
  Viborg Svømme Klub  4:55.51                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    615  1:10.16  2:29.58  3:51.97    5:05.07   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005    537  1:14.26    4:10.18    5:19.21   
  Aalborg Svømmeklub  5:18.65                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    523  1:13.25  2:37.91  4:07.88    5:21.86   
  H2Odense  5:58.16                 
                     
Sebastian Emil F. Klicman  2005    493  1:18.12  2:40.28  4:17.08    5:28.41   
  Frem Odense                   
                     
Inas Ilic  2005    473  1:16.85  2:42.59  4:15.19    5:32.81   
  Aalborg Svømmeklub  5:31.14                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    468  1:21.87  2:48.64  4:18.59    5:34.16   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Christian Damborg Thomsen  2005    431  1:21.71  2:46.14  4:26.57    5:43.31   
  DeltaSwim                   
                     
Johan Erdmann Christensen  2005    401  1:25.62  2:54.82  4:34.29    5:51.59   
  DeltaSwim                   
                     
10  Sebastian Neesgaard  2004    396  1:20.59  2:54.09  4:32.59    5:53.15   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
11  Anders Mosbæk Johannessen  2005    395  1:22.76  2:54.92  4:38.52    5:53.45   
  Frem Odense                   
                     
12  Peter Rom Poulsen  2005    367  1:20.02  2:58.15  4:38.05    6:02.38   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
13  Thor Bruun Bisgaard  2005    328  1:32.01  3:04.61  4:52.50    6:16.13   
  Agfs Svømmeafdeling  6:16.22                 
                     
14  Frederik D. Liboriussen  2004    326  1:31.89  3:10.13  4:54.64    6:16.96   
  Viborg Svømme Klub  6:19.95                 
                     
15  Magnus M. Baun-Nielsen  2005    224  1:54.25    5:33.13    7:07.10   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
16  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    218  1:53.60  3:36.87  5:38.76    7:10.85   
  Agfs Svømmeafdeling  6:42.22                 
                     
Andreas Nikolajsen  2005              DSQ  ej fort bevæg v125 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mathias E. Kristiansen  2004              DSQ  bryst sv v150 
  H2Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark