2019-11-12   07:16:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang, Fredericia

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  11:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Bager  2005    615  1:18.93  2:45.51  4:13.40    5:28.23   
  Aalborg Svømmeklub  5:25.31                 
                     
Cecilie Nørgaard Frost  2005    588  1:14.38  2:39.48  4:15.32    5:33.23   
  Aalborg Svømmeklub  5:27.80                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005    546  1:25.80  2:51.58  4:22.88    5:41.62   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Louise Sunesen  2005    513  1:18.00  2:46.54  4:29.43    5:48.67   
  Viborg Svømme Klub  5:49.16                 
                     
Naja Færgemann  2006    502  1:18.26  2:50.93  4:30.28    5:51.28   
  H2Odense  5:55.00                 
                     
Anna Varming  2005    479  1:26.49  2:54.59  4:39.86    5:56.86   
  Viborg Svømme Klub  6:04.78                 
                     
Marie Jensen  2005    472  1:24.03  2:58.10  4:33.70    5:58.38   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    472  1:25.56  3:03.18  4:40.17    5:58.48   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    450  1:25.92  3:44.31  6:04.17    6:04.17   
  H2Odense                   
                     
10  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    433  1:20.73  2:56.94  4:41.10    6:09.01   
  Agfs Svømmeafdeling  6:05.31                 
                     
11  Frederikke Riber  2005    421  1:35.88  3:59.37  5:32.54    6:12.35   
  DeltaSwim                   
                     
12  Stine Mejdahl  2005    416  1:31.81  3:00.99  4:46.79    6:14.01   
  Aalborg Svømmeklub  6:03.03                 
                     
13  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    408  1:27.01  2:59.91  4:49.12    6:16.39   
  DeltaSwim                   
                     
14  Sophia Jochumsen  2006    397  1:35.78  3:08.85  4:56.26    6:19.85   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
15  Marie Kromann Møller  2006    384    3:12.39      6:24.04   
  Agfs Svømmeafdeling  6:42.00                 
                     
Anna Lykke Vangsgaard  2005              DSQ  ej fort bevæg v125 
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark