2019-11-12   09:40:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang, Fredericia

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 1, 10x50m Fri mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Mix  2004              4:45.16   
  Aalborg Svømmeklub  4:56.90                 
  Morten H. Kobbelgaard  2005      27.51        27.51   
  Karoline Kjelstrup  2006      29.00        56.51   
  Christoffer P. Voldbjerg  2005      27.57        1:24.08   
  Mathilde Bager  2005      29.71        1:53.79   
  Casper Johannesen  2004      28.10        2:21.89   
  Jazmin Jensen  2005      29.83        2:51.72   
  Sebastian Jacobsen  2004      27.30        3:19.02   
  Louise Lie Thisted  2005      30.25        3:49.27   
  Asgar Knakkergaard  2004      27.23        4:16.50   
  Camilla Nørgaard Frost  2005      28.66        4:45.16   
                     
Esbjerg Torskene Fra  2004              5:00.67   
  Esbjerg Svømmeklub  5:00.00                 
  Ida Jacobsen  2005      30.26        30.26   
  Mathias Marbæk Nielsen  2004      26.86        57.12   
  Millie Møller  2007      32.60        1:29.72   
  Karl Heeb  2005      28.90        1:58.62   
  Astrid Gregersen  2005      32.24        2:30.86   
  Lasse Metz Mondrup  2004      29.79        3:00.65   
  Mathilde Hedekær Mischorr  2005      33.37        3:34.02   
  Anders Mose  2004      29.09        4:03.11   
  Elias Marius Elsgaard  2004      26.26        4:29.37   
  Karoline R. Frederiksen  2006      31.30        5:00.67   
                     
Viborg Mix  2004              5:01.16   
  Viborg Svømme Klub                   
  Mads Peter Hansen  2004      25.39        25.39   
  Lukas Hedegaard  2004      27.02        52.41   
  Andreas Weis Kallesøe  2004      27.29        1:19.70   
  Magne Christian Hansen  2006      27.90        1:47.60   
  Kasper Henriksen  2004      29.22        2:16.82   
  Elisabeth Vingborg  2005                 
  Anna Varming  2005      3:17.19        3:17.19   
  Louise Sunesen  2005      29.94        3:47.13   
  Josefine Bundgaard  2005      34.65        4:21.78   
  Sofie Reinholdt Andreasen  2005      39.38        5:01.16   
                     
Agf Bamse Og Kylling  2004              5:02.20   
  Agfs Svømmeafdeling  4:59.99                 
  Anders Sanggaard  2005      27.21        27.21   
  Ida Emilie Hindberg  2005      29.47        56.68   
  Søren Have  2004      26.82        1:23.50   
  Johanne V. Futtrup  2005      30.65        1:54.15   
  Linus Folke Jensen  2004      26.94        2:21.09   
  Anna Salka Nielsen  2005      32.27        2:53.36   
  Villads Seneca  2006      31.22        3:24.58   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      32.94        3:57.52   
  Thor Bruun Bisgaard  2005      31.66        4:29.18   
  Karoline Hansfort  2006      33.02        5:02.20   
                     
Honolulubanden  2005              5:08.74   
  Vejle Svømmeklub                   
  Mads Iversen  2004      27.09        27.09   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      30.87        57.96   
  Sebastian Neesgaard  2004      29.58        1:27.54   
  Sophie Kronborg  2005      34.59        2:02.13   
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      31.05        2:33.18   
  Sophia Jochumsen  2006      33.45        3:06.63   
  Peter Kvorning Mikkelsen  2004      29.52        3:36.15   
  Laura Frost Rainer  2005      32.72        4:08.87   
  Sebastian K Eriksen  2005      28.33        4:37.20   
  Emilie Moberg  2005      31.54        5:08.74   
                     
Delta Devils  2004              5:16.20   
  DeltaSwim                   
  Mathilde Linnet Nørgaard  2005      31.33        31.33   
  Christian Damborg Thomsen  2005      28.22        59.55   
  Tilde Lindeblad  2006      37.38        1:36.93   
  Mikkel Holme Madsen  2005      30.12        2:07.05   
  Victoria Richards  2005      31.39        2:38.44   
  Johan Erdmann Christensen  2005      30.50        3:08.94   
  Frederikke Riber  2005      31.65        3:40.59   
  Kresten Skau Hansen  2005      31.12        4:11.71   
  Mille Lindeblad  2005      32.43        4:44.14   
  Jakob Kristensen  2006      32.06        5:16.20   
                     
Frem Odense Mix  2004              5:49.84   
  Frem Odense  6:45.00                 
  Sebastian Emil F. Klicman  2005      27.70        27.70   
  Maya K. Alstrup-Lopez  2007      44.35        1:12.05   
  Anders Mosbæk Johannessen  2005      29.16        1:41.21   
  Liva Vangsgaard  2006      38.76        2:19.97   
  Christoffer Mejdal  2005      32.94        2:52.91   
  Emma Nygaard  2005      32.72        3:25.63   
  Abdelrahman Doudar  2005      34.64        4:00.27   
  Sava Mathilde Simonsen  2008                 
  Johannes Erik Geisler  2006      5:18.33        5:18.33   
  Mathilde Stilund  2005      31.51        5:49.84   
                     
Erritsø Mix  2004              5:52.18   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
  Caroline van Vliet  2006      34.14        34.14   
  Frederik Billesø Beck  2008      33.98        1:08.12   
  Maja Rolighed  2005      32.44        1:40.56   
  Asger Nielsen  2005      35.17        2:15.73   
  Emilie Dam Hansen  2005      40.86        2:56.59   
  Johannes Clausen  2004      33.35        3:29.94   
  Nanna W Povlsen  2005      41.14        4:11.08   
  Magnus M. Baun-Nielsen  2005                 
  Alberte Fauerby  2005                 
  Peter Rom Poulsen  2005      5:52.18        5:52.18   
                     
Mix H2Odense  2004              DSQ  tyvstart 
  H2Odense                   
  Mathias E. Kristiansen  2004                 
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005                 
  Alex Fogt  2004                 
  Jonathan Nejmann  2004                 
  Christoffer R.s. Pedersen  2004                 
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:25 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie A. Wolf  2006    587          29.47   
  Esbjerg Svømmeklub  29.61                 
Ida Emilie Hindberg  2005    586          29.48   
  Agfs Svømmeafdeling  30.81                 
Louise Lie Thisted  2005    506          30.96   
  Aalborg Svømmeklub  29.67                 
Jazmin Jensen  2005    502          31.05   
  Aalborg Svømmeklub  31.25                 
Mathilde Stilund  2005    481          31.49   
  Frem Odense  32.54                 
Anna Salka Nielsen  2005    465          31.84   
  Agfs Svømmeafdeling  31.80                 
Amalie F. Piiters  2006    456          32.06   
  H2Odense  31.98                 
Millie Møller  2007    420          32.93   
  Esbjerg Svømmeklub  32.65                 
Laura Frost Rainer  2005    419          32.98   
  Vejle Svømmeklub  33.96                 
10  Cecilie Baltzer Pedersen  2006    400          33.48   
  Esbjerg Svømmeklub  33.68                 
11  Alma Bach Larsen  2006    388          33.83   
  Aalborg Svømmeklub  35.44                 
12  Sophie Kronborg  2005    385          33.91   
  Vejle Svømmeklub  33.94                 
13  Therese T. Kallestrup  2006    371          34.32   
  Agfs Svømmeafdeling  35.27                 
14  Livia Weidick Frische  2007    360          34.68   
  Aalborg Svømmeklub  35.92                 
15  Tilde Lindeblad  2006    272          38.06   
  DeltaSwim  37.27                 
16  Sofie Holst Jeberg  2007    270          38.15   
  DeltaSwim  41.28                 
17  Emma Stabel  2006    267          38.30   
  Viborg Svømme Klub  42.92                 
18  Maya Øhlenschlæger Jensen  2006    259          38.68   
  Esbjerg Svømmeklub  39.99                 
19  Line Bach-Henriksen  2007    255          38.91   
  Esbjerg Svømmeklub  39.41                 
20  Sofie Reinholdt Andreasen  2005    251          39.08   
  Viborg Svømme Klub  41.25                 
21  Sava Mathilde Simonsen  2008    247          39.31   
  Frem Odense  40.35                 
22  Liva Vangsgaard  2006    244          39.47   
  Frem Odense  38.69                 
23  Josephine O. S. Nielsen  2006    241          39.63   
  Agfs Svømmeafdeling  42.86                 
24  Nanna W Povlsen  2005    221          40.76   
  Erritsø Gymnastik Og IF  40.32                 
25  Maya Eggert Rasmussen  2005    210          41.46   
  DeltaSwim  43.12                 
26  Matilde A. B. Buch  2008    199          42.21   
  H2Odense  41.79                 
27  Sophie Nørskov Schultz  2006    192          42.73   
  Viborg Svømme Klub  47.29                 
28  Maya K. Alstrup-Lopez  2007    166          44.87   
  Frem Odense  55.78                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer R.s. Pedersen  2004    533          27.17   
  H2Odense  27.72                 
Søren Have  2004    511          27.55   
  Agfs Svømmeafdeling  28.50                 
Lukas Hedegaard  2004    509          27.58   
  Viborg Svømme Klub  26.79                 
Asgar Knakkergaard  2004    487          28.00   
  Aalborg Svømmeklub  28.74                 
Magne Christian Hansen  2006    476          28.21   
  Viborg Svømme Klub  29.31                 
Morten H. Kobbelgaard  2005    474          28.25   
  Aalborg Svømmeklub  27.44                 
Mathias Marbæk Nielsen  2004    469          28.34   
  Esbjerg Svømmeklub  28.97                 
Jonathan Nejmann  2004    428          29.21   
  H2Odense  29.69                 
Karl Heeb  2005    399          29.91   
  Esbjerg Svømmeklub  30.16                 
10  Jeppe Moeslund Lausen  2006    375          30.53   
  Aalborg Svømmeklub  30.05                 
11  Sofus Funder  2005    329          31.89   
  Vejle Svømmeklub  30.72                 
12  Nikolai Uekermann Olsen  2006    328          31.93   
  Vejle Svømmeklub  31.27                 
13  Nicolai N. H. Sørensen  2006    306          32.67   
  Agfs Svømmeafdeling  34.21                 
14  Mikkel Hyldahl  2005    301          32.86   
  Esbjerg Svømmeklub  33.14                 
15  Martin Christensen  2006    291          33.24   
  Vejle Svømmeklub  33.48                 
16  Magnus Tranekjer  2005    277          33.78   
  H2Odense  34.89                 
17  Johannes Clausen  2004    258          34.58   
  Erritsø Gymnastik Og IF  34.84                 
18  Asger Nielsen  2005    252          34.86   
  Erritsø Gymnastik Og IF  36.52                 
19  Mads Møller Rieck  2006    247          35.11   
  DeltaSwim  36.34                 
20  Sigurd Salskov Iversen  2006    235          35.69   
  Esbjerg Svømmeklub  35.97                 
21  Oscar F. J. Dencker  2006    234          35.73   
  Agfs Svømmeafdeling  39.97                 
22  Dany Valiu Nielsen  2008    230          35.92   
  DeltaSwim  35.94                 
23  Malte Riegels-Jakobsen  2006    226          36.14   
  Esbjerg Svømmeklub  37.96                 
24  Johannes Erik Geisler  2006    212          36.92   
  Frem Odense  37.87                 
25  Anders Hammam Saayda  2006    211          36.95   
  Frem Odense  38.17                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  10:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Jacobsen  2005    638  33.78        1:09.69   
  Esbjerg Svømmeklub  1:11.75                 
                     
Laura S. Olesen  2005    533  35.83        1:13.99   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.47                 
                     
Emilie Moberg  2005    519  36.11        1:14.66   
  Vejle Svømmeklub  1:14.98                 
                     
Stine Mejdahl  2005    503  37.14        1:15.44   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.46                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    494  37.35        1:15.92   
  H2Odense  1:13.16                 
                     
Johanne V. Futtrup  2005    478  37.10        1:16.75   
  Agfs Svømmeafdeling  1:17.59                 
                     
Line Gjelstrup  2006    445  37.75        1:18.61   
  Aalborg Svømmeklub  1:20.87                 
                     
Mathilde Hedekær Mischorr  2005    391  40.39        1:22.03   
  Esbjerg Svømmeklub  1:18.85                 
                     
Elisabeth Vingborg  2005    372  40.29        1:23.43   
  Viborg Svømme Klub  1:23.04                 
                     
10  Emma Brogaard Krogh  2007    367  41.08        1:23.77   
  Agfs Svømmeafdeling  1:22.85                 
                     
11  Caroline van Vliet  2006    335  1:26.40        1:26.40   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:25.97                 
                     
12  Mille Lindeblad  2005    299          1:29.66   
  DeltaSwim  1:27.74                 
                     
13  Frida Høj Foldager  2006    288          1:30.81   
  Vejle Svømmeklub  1:29.34                 
                     
14  Cecilie Baltzer Pedersen  2006    282  44.88        1:31.49   
  Esbjerg Svømmeklub  1:26.55                 
                     
15  Andrea Bjerring Pedersen  2007    281  44.15        1:31.58   
  Esbjerg Svømmeklub  1:29.82                 
                     
16  Laura Worm Glæsner  2006    268  45.45        1:33.04   
  Esbjerg Svømmeklub  1:37.65                 
                     
17  Stine Engelbrecht Jensen  2006    250  45.06        1:35.18   
  DeltaSwim  1:49.32                 
                     
18  Siri-Maj Juel Holt  2006    240  47.35        1:36.48   
  Agfs Svømmeafdeling  1:46.76                 
                     
19  Frida Dalsgaard Hansen  2006    234  47.60        1:37.28   
  Agfs Svømmeafdeling  1:48.78                 
                     
20  Olivia Sehested Mogensen  2006    223  49.28        1:38.89   
  Viborg Svømme Klub  1:40.65                 
                     
21  Maya K. Alstrup-Lopez  2007    122  1:00.93        2:00.86   
  Frem Odense  2:28.22                 
                     
Emilie Dam Hansen  2005              DSQ  sv på mave v50 
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
Frederikke Ekholdt  2007              DSQ  ej fort bevæg v50 
  H2Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:46 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  13:01   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jacobsen  2004    503          1:08.26   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.51                 
                     
Christian Damborg Thomsen  2005    471          1:09.78   
  DeltaSwim  1:15.23                 
                     
Casper Johannesen  2004    462          1:10.24   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.80                 
                     
Mikkel K. Kristensen  2005    407          1:13.28   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.19                 
                     
Tobias Jakobsen  2005    390  36.17        1:14.31   
  Viborg Svømme Klub  1:15.69                 
                     
Carl Clausen  2005    376          1:15.24   
  Esbjerg Svømmeklub  1:15.23                 
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    373  37.17        1:15.39   
  H2Odense  1:17.68                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    367  37.17        1:15.79   
  DeltaSwim  1:18.64                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004    365          1:15.99   
  Esbjerg Svømmeklub  1:16.92                 
                     
10  Simon Kutsko Jensen  2004    354          1:16.77   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.21                 
                     
11  August Sand Jensen  2005    343  36.70        1:17.54   
  Viborg Svømme Klub  1:20.31                 
                     
12  Max Venborg Kromann  2005    323  38.53        1:19.10   
  Vejle Svømmeklub  1:23.06                 
                     
13  Andreas Nikolajsen  2005    323  38.60        1:19.15   
  Esbjerg Svømmeklub  1:19.46                 
                     
14  Nicolai N. H. Sørensen  2006    309  40.20        1:20.31   
  Agfs Svømmeafdeling  1:21.13                 
                     
15  Tobias Holt Poulsen  2005    276          1:23.39   
  Vejle Svømmeklub  1:21.79                 
                     
16  Alexander Drachmann  2005    257  41.04        1:25.37   
  Esbjerg Svømmeklub  1:25.29                 
                     
17  Karl B. Hansen  2006    246  43.28        1:26.67   
  Agfs Svømmeafdeling  1:29.68                 
                     
18  Bertil Tidemann  2006    239  42.85        1:27.45   
  Esbjerg Svømmeklub  1:29.35                 
                     
19  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    230  43.42        1:28.60   
  Agfs Svømmeafdeling  1:28.98                 
                     
20  Alexander R. S. Pedersen  2006    223  41.79        1:29.49   
  H2Odense  1:28.04                 
                     
21  Niklas Bay Rasmussen  2007    214  43.51        1:30.79   
  H2Odense  1:34.24                 
                     
22  Magnus M. Baun-Nielsen  2005    211  45.74        1:31.22   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:30.30                 
                     
23  Jonas S. H. Frederiksen  2006    210  45.32        1:31.24   
  Agfs Svømmeafdeling  1:33.33                 
                     
Christoffer Mejdal  2005              DNS   
  Frem Odense  1:30.33                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:01 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Busk Olesen  2005    646  38.02  1:21.55  2:05.12    2:46.94   
  Esbjerg Svømmeklub  2:53.03                 
                     
Mathilde Bager  2005    645  39.21  1:22.46  2:04.81    2:47.05   
  Aalborg Svømmeklub  2:48.57                 
                     
Karoline Kjelstrup  2006    632  39.38  1:21.64  2:04.94    2:48.16   
  Aalborg Svømmeklub  2:51.83                 
                     
Marie Jensen  2005    551  39.70  1:23.98  2:09.64    2:55.99   
  Esbjerg Svømmeklub  3:00.23                 
                     
Agnete Habermann  2005    529  40.48  1:25.33  2:11.79    2:58.47   
  H2Odense  2:58.24                 
                     
Emma Nygaard  2005    451  42.33  1:30.08  2:18.84    3:08.23   
  Frem Odense  3:10.60                 
                     
Karoline Hansfort  2006    389  45.56  1:36.40  2:27.31    3:17.66   
  Agfs Svømmeafdeling  3:18.16                 
                     
Sarah Laursen  2007    381  44.71  1:36.18  2:28.94    3:19.03   
  Vejle Svømmeklub  3:22.90                 
                     
Astrid Gregersen  2005    360  46.88  1:39.17  2:31.93    3:22.82   
  Esbjerg Svømmeklub  3:28.26                 
                     
10  Anna Madsby Rohde  2005    327  46.97  1:40.53  2:35.37    3:29.39   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:38.31                 
                     
11  Alberte Fauerby  2005    315  48.73  1:41.88  2:37.68    3:32.12   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:38.08                 
                     
12  Victoria Richards  2005    282  49.96  1:46.30  2:43.80    3:39.98   
  DeltaSwim                   
                     
13  Tilde N. H. Sørensen  2007    281  51.78  1:49.22  2:46.29    3:40.26   
  Agfs Svømmeafdeling  3:48.22                 
                     
14  Josefine Bundgaard  2005    274  50.22  1:47.59  2:46.97    3:42.03   
  Viborg Svømme Klub  3:56.20                 
                     
15  Dagmar Stahl  2007    227  50.65  1:50.94  2:54.85    3:56.54   
  H2Odense  4:01.95                 
                     
16  Karenmarie Vesterlund  2005    182  54.78  1:59.56  3:07.76    4:14.35   
  DeltaSwim  4:23.47                 
                     
17  Klara Brinch Dyrløv  2006    164  58.91  2:07.56  3:17.05    4:23.55   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Anne U. Struntze Sørensen  2006              DSQ  asynk arm eft st 
  Viborg Svømme Klub  4:03.11                 
                     
Mille Holmberg  2006              DSQ  ej samt berør v25 
  Vejle Svømmeklub  3:24.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:12 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  11:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    631  34.82  1:13.69  1:53.60    2:33.32   
  Esbjerg Svømmeklub  2:29.98                 
                     
Linus Folke Jensen  2004    510  36.92  1:19.67  2:02.83    2:44.55   
  Agfs Svømmeafdeling  2:46.70                 
                     
Anders Sanggaard  2005    508  37.08  1:20.08  2:03.13    2:44.83   
  Agfs Svømmeafdeling  2:53.55                 
                     
Alex Fogt  2004    465  38.80  1:22.13  2:06.75    2:49.75   
  H2Odense  3:02.22                 
                     
Joost Rijkhoff  2004    451  38.56  1:22.62  2:07.08    2:51.41   
  Aalborg Svømmeklub  2:54.55                 
                     
Kasper Henriksen  2004    445  38.47  1:22.34  2:07.36    2:52.18   
  Viborg Svømme Klub  2:51.54                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005    433  39.94  1:24.89  2:09.78    2:53.75   
  Vejle Svømmeklub  2:58.93                 
                     
Peter Rom Poulsen  2005    414  40.27  1:25.38  2:10.37    2:56.46   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:59.59                 
                     
Sebastian B Lehmann  2004    395  41.49  1:26.08  2:13.23    2:59.19   
  Aalborg Svømmeklub  2:58.64                 
                     
10  Kresten Skau Hansen  2005    337  43.46  1:31.73  2:21.17    3:08.84   
  DeltaSwim  3:09.75                 
                     
11  Jakob Kristensen  2006    328  42.54  1:32.15  2:22.66    3:10.55   
  DeltaSwim  3:24.30                 
                     
12  Hjalte S Mathiasen  2005    328  42.34  1:32.56  2:23.31    3:10.62   
  Esbjerg Svømmeklub  3:38.88                 
                     
13  Malthe Elias Wolgast  2006    320  44.08  1:33.34  2:23.97    3:12.12   
  Vejle Svømmeklub  3:24.51                 
                     
14  Emil Ulrich Sørensen  2005    296  46.04  1:34.81  2:27.25    3:17.21   
  Viborg Svømme Klub  3:22.53                 
                     
15  Ludvig L. Møller  2006    284  43.94  1:34.91  2:27.90    3:20.04   
  H2Odense  3:21.93                 
                     
16  Martin Christensen  2006    257  46.53  1:39.65  2:33.72    3:26.83   
  Vejle Svømmeklub  3:33.48                 
                     
17  Mikkel Hyldahl  2005    244  46.87  1:41.79  2:36.33    3:30.39   
  Esbjerg Svømmeklub  3:41.80                 
                     
18  Asger Nielsen  2005    244  46.55  1:40.17  2:36.89    3:30.43   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:45.54                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:24 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Nørgaard Frost  2005    576          31.33   
  Aalborg Svømmeklub  29.80                 
Naja Færgemann  2006    521          32.40   
  H2Odense  31.38                 
Cecilie Nørgaard Frost  2005    512          32.58   
  Aalborg Svømmeklub  31.97                 
Maja Rolighed  2005    510          32.63   
  Erritsø Gymnastik Og IF  32.58                 
Karoline R. Frederiksen  2006    422          34.76   
  Esbjerg Svømmeklub  33.45                 
Anna Salka Nielsen  2005    396          35.50   
  Agfs Svømmeafdeling  34.54                 
Jazmin Jensen  2005    387          35.78   
  Aalborg Svømmeklub  34.35                 
Sophie Kronborg  2005    367          36.40   
  Vejle Svømmeklub  37.28                 
Amalie F. Piiters  2006    344          37.21   
  H2Odense  37.24                 
10  Kristiane Frøslev  2007    338          37.41   
  Aalborg Svømmeklub  36.05                 
11  Mille Lindeblad  2005    298          39.04   
  DeltaSwim  40.53                 
12  Frida Høj Foldager  2006    272          40.22   
  Vejle Svømmeklub  39.95                 
13  Cecilie Baltzer Pedersen  2006    270          40.32   
  Esbjerg Svømmeklub  38.51                 
14  Caroline van Vliet  2006    260          40.84   
  Erritsø Gymnastik Og IF  42.81                 
15  Tilde N. H. Sørensen  2007    248          41.46   
  Agfs Svømmeafdeling  42.53                 
16  Mathilde D. Liboriussen  2007    193          45.12   
  Viborg Svømme Klub  53.92                 
17  Laura Worm Glæsner  2006    192          45.13   
  Esbjerg Svømmeklub  43.56                 
18  Liva Vangsgaard  2006    182          46.01   
  Frem Odense  49.16                 
19  Emma Stabel  2006    161          47.86   
  Viborg Svømme Klub                   
20  Tilde Lindeblad  2006    157          48.30   
  DeltaSwim  49.94                 
21  Emma Sloth  2006    135          50.72   
  Viborg Svømme Klub                   
22  Maya Øhlenschlæger Jensen  2006    127          51.83   
  Esbjerg Svømmeklub  45.33                 
23  Sava Mathilde Simonsen  2008    120          52.76   
  Frem Odense  56.98                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Iversen  2004    570          28.31   
  Vejle Svømmeklub  27.93                 
Andreas Weis Kallesøe  2004    481          29.95   
  Viborg Svømme Klub  29.72                 
Sebastian Jacobsen  2004    469          30.22   
  Aalborg Svømmeklub  30.81                 
Sebastian Emil F. Klicman  2005    443          30.78   
  Frem Odense  30.33                 
Søren Have  2004    441          30.83   
  Agfs Svømmeafdeling  29.38                 
Asgar Knakkergaard  2004    437          30.93   
  Aalborg Svømmeklub  31.63                 
Anders Mose  2004    395          32.00   
  Esbjerg Svømmeklub  31.49                 
Thor Majgård  2005    385          32.25   
  Vejle Svømmeklub  31.90                 
Jonathan Nejmann  2004    360          33.00   
  H2Odense  33.50                 
10  Anders Mosbæk Johannessen  2005    356          33.11   
  Frem Odense  32.84                 
11  Villads Seneca  2006    329          33.99   
  Agfs Svømmeafdeling  34.50                 
12  Jeppe Moeslund Lausen  2006    301          35.02   
  Aalborg Svømmeklub  34.17                 
13  Tobias Staghøj Andersen  2006    286          35.63   
  Esbjerg Svømmeklub  34.96                 
14  Julian Vitus Pedersen  2007    271          36.28   
  H2Odense  37.11                 
15  Oskar Foss  2006    242          37.67   
  Esbjerg Svømmeklub  35.85                 
16  Tobias Jakobsen  2005    232          38.20   
  Viborg Svømme Klub  37.24                 
17  Frederik Billesø Beck  2008    214          39.21   
  Erritsø Gymnastik Og IF  40.52                 
18  Oliver Heuer  2006    209          39.54   
  Viborg Svømme Klub  40.34                 
19  Johannes Clausen  2004    203          39.93   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
20  Jonatan Lyck Falk  2006    195          40.48   
  DeltaSwim  41.89                 
21  Magnus Tranekjer  2005    186          41.06   
  H2Odense  40.39                 
22  Abdelrahman Doudar  2005    168          42.48   
  Frem Odense  43.01                 
23  Jacob Timmermand  2006    164          42.83   
  Esbjerg Svømmeklub  41.28                 
24  Malte Riegels-Jakobsen  2006    160          43.22   
  Esbjerg Svømmeklub  42.29                 
25  Jonathan N. Sørensen  2006    152          43.94   
  Viborg Svømme Klub  42.57                 
26  Aksel K. Pedersen  2006    149          44.21   
  Viborg Svømme Klub  42.66                 
27  Dany Valiu Nielsen  2008    133          45.94   
  DeltaSwim  41.61                 
28  Anders Hammam Saayda  2006    127          46.69   
  Frem Odense  46.54                 
29  Anton Sommerlund Jensen  2006    83          53.69   
  Agfs Svømmeafdeling  55.22                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  11:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Bager  2005    615  1:18.93  2:45.51  4:13.40    5:28.23   
  Aalborg Svømmeklub  5:25.31                 
                     
Cecilie Nørgaard Frost  2005    588  1:14.38  2:39.48  4:15.32    5:33.23   
  Aalborg Svømmeklub  5:27.80                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005    546  1:25.80  2:51.58  4:22.88    5:41.62   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Louise Sunesen  2005    513  1:18.00  2:46.54  4:29.43    5:48.67   
  Viborg Svømme Klub  5:49.16                 
                     
Naja Færgemann  2006    502  1:18.26  2:50.93  4:30.28    5:51.28   
  H2Odense  5:55.00                 
                     
Anna Varming  2005    479  1:26.49  2:54.59  4:39.86    5:56.86   
  Viborg Svømme Klub  6:04.78                 
                     
Marie Jensen  2005    472  1:24.03  2:58.10  4:33.70    5:58.38   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    472  1:25.56  3:03.18  4:40.17    5:58.48   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    450  1:25.92  3:44.31  6:04.17    6:04.17   
  H2Odense                   
                     
10  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    433  1:20.73  2:56.94  4:41.10    6:09.01   
  Agfs Svømmeafdeling  6:05.31                 
                     
11  Frederikke Riber  2005    421  1:35.88  3:59.37  5:32.54    6:12.35   
  DeltaSwim                   
                     
12  Stine Mejdahl  2005    416  1:31.81  3:00.99  4:46.79    6:14.01   
  Aalborg Svømmeklub  6:03.03                 
                     
13  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    408  1:27.01  2:59.91  4:49.12    6:16.39   
  DeltaSwim                   
                     
14  Sophia Jochumsen  2006    397  1:35.78  3:08.85  4:56.26    6:19.85   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
15  Marie Kromann Møller  2006    384    3:12.39      6:24.04   
  Agfs Svømmeafdeling  6:42.00                 
                     
Anna Lykke Vangsgaard  2005              DSQ  ej fort bevæg v125 
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:59 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 11, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    650  1:06.14  2:21.46  3:48.73    4:59.53   
  Viborg Svømme Klub  4:55.51                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    615  1:10.16  2:29.58  3:51.97    5:05.07   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005    537  1:14.26    4:10.18    5:19.21   
  Aalborg Svømmeklub  5:18.65                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    523  1:13.25  2:37.91  4:07.88    5:21.86   
  H2Odense  5:58.16                 
                     
Sebastian Emil F. Klicman  2005    493  1:18.12  2:40.28  4:17.08    5:28.41   
  Frem Odense                   
                     
Inas Ilic  2005    473  1:16.85  2:42.59  4:15.19    5:32.81   
  Aalborg Svømmeklub  5:31.14                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    468  1:21.87  2:48.64  4:18.59    5:34.16   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Christian Damborg Thomsen  2005    431  1:21.71  2:46.14  4:26.57    5:43.31   
  DeltaSwim                   
                     
Johan Erdmann Christensen  2005    401  1:25.62  2:54.82  4:34.29    5:51.59   
  DeltaSwim                   
                     
10  Sebastian Neesgaard  2004    396  1:20.59  2:54.09  4:32.59    5:53.15   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
11  Anders Mosbæk Johannessen  2005    395  1:22.76  2:54.92  4:38.52    5:53.45   
  Frem Odense                   
                     
12  Peter Rom Poulsen  2005    367  1:20.02  2:58.15  4:38.05    6:02.38   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
13  Thor Bruun Bisgaard  2005    328  1:32.01  3:04.61  4:52.50    6:16.13   
  Agfs Svømmeafdeling  6:16.22                 
                     
14  Frederik D. Liboriussen  2004    326  1:31.89  3:10.13  4:54.64    6:16.96   
  Viborg Svømme Klub  6:19.95                 
                     
15  Magnus M. Baun-Nielsen  2005    224  1:54.25    5:33.13    7:07.10   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
16  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    218  1:53.60  3:36.87  5:38.76    7:10.85   
  Agfs Svømmeafdeling  6:42.22                 
                     
Andreas Nikolajsen  2005              DSQ  ej fort bevæg v125 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mathias E. Kristiansen  2004              DSQ  bryst sv v150 
  H2Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  12:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 12, Jokerløb Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Linnet Nørgaard  2005    319          44.64   
  DeltaSwim  46.62                 
Camilla Nørgaard Frost  2005    310          45.04   
  Aalborg Svømmeklub  40.49                 
Sofie A. Wolf  2006    262          47.67   
  Esbjerg Svømmeklub  38.13                 
Ida Emilie Hindberg  2005    260          47.76   
  Agfs Svømmeafdeling  41.61                 
Maja Rolighed  2005    235          49.40   
  Erritsø Gymnastik Og IF  46.47                 
Louise Sunesen  2005    222          50.37   
  Viborg Svømme Klub  42.49                 
Emilie Moberg  2005    220          50.50   
  Vejle Svømmeklub  43.13                 
Emma Nygaard  2005    218          50.66   
  Frem Odense  38.74                 
Anna Salka Nielsen  2005    212          51.14   
  Agfs Svømmeafdeling                   
10  Mathilde Hedekær Mischorr  2005    193          52.75   
  Esbjerg Svømmeklub  46.63                 
11  Laura Frost Rainer  2005    186          53.37   
  Vejle Svømmeklub  45.34                 
12  Mathilde Stilund  2005    170          54.98   
  Frem Odense  1:02.62                 
13  Elisabeth Vingborg  2005    162          55.92   
  Viborg Svømme Klub  42.37                 
14  Caroline van Vliet  2006    147          57.70   
  Erritsø Gymnastik Og IF  52.94                 
15  Mille A. B. Buch  2006    95          1:06.80   
  H2Odense  55.25                 
16  Tilde Lindeblad  2006    77          1:11.43   
  DeltaSwim  1:02.87                 
Agnete Habermann  2005              DSQ  vend før 15m 
  H2Odense  38.56                 
Karoline Kjelstrup  2006              DSQ  vend før 15m 
  Aalborg Svømmeklub  35.84                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:53 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  12:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 13, Jokerløb Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    282          42.01   
  Viborg Svømme Klub  33.88                 
Linus Folke Jensen  2004    237          44.56   
  Agfs Svømmeafdeling  32.97                 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    220          45.65   
  H2Odense  41.77                 
Tobias Holt Poulsen  2005    185          48.39   
  Vejle Svømmeklub  41.27                 
Alex Fogt  2004    183          48.55   
  H2Odense  40.00                 
Anders Mosbæk Johannessen  2005    181          48.72   
  Frem Odense  43.41                 
Carl Clausen  2005    180          48.79   
  Esbjerg Svømmeklub  38.78                 
Mathias Marbæk Nielsen  2004    172          49.58   
  Esbjerg Svømmeklub  39.91                 
Sebastian Emil F. Klicman  2005    160          50.71   
  Frem Odense  36.77                 
10  Kasper Henriksen  2004    150          51.82   
  Viborg Svømme Klub  36.02                 
11  Kresten Skau Hansen  2005    133          53.99   
  DeltaSwim  40.36                 
12  Max Venborg Kromann  2005    129          54.56   
  Vejle Svømmeklub  51.19                 
13  Frederik Billesø Beck  2008    122          55.47   
  Erritsø Gymnastik Og IF  56.96                 
14  Thor Bruun Bisgaard  2005    110          57.48   
  Agfs Svømmeafdeling  45.15                 
15  Mikkel Holme Madsen  2005    89          1:01.74   
  DeltaSwim                   
16  Jeppe Moeslund Lausen  2006    76          1:05.05   
  Aalborg Svømmeklub  44.97                 
Inas Ilic  2005              DSQ  vend før 5m 
  Aalborg Svømmeklub  37.49                 
Johannes Clausen  2004              DSQ  vend før 15m 
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:53 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  16:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 14, 8x100m IM Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Drenge              9:31.00   
  Aalborg Svømmeklub  9:33.80                 
  Asgar Knakkergaard  2004      1:09.32        1:09.32   
  Sebastian B Lehmann  2004      1:14.69        2:24.01   
  Morten H. Kobbelgaard  2005      1:10.54        3:34.55   
  Joost Rijkhoff  2004      1:12.76        4:47.31   
  Christoffer P. Voldbjerg  2005      1:09.96        5:57.27   
  Inas Ilic  2005      1:13.18        7:10.45   
  Casper Johannesen  2004      1:09.72        8:20.17   
  Sebastian Jacobsen  2004      1:10.83        9:31.00   
                     
Viborg Herrer  2004              9:53.66   
  Viborg Svømme Klub                   
  Mads Peter Hansen  2004      1:02.95        1:02.95   
  Magne Christian Hansen  2006      1:14.55        2:17.50   
  Emil Ulrich Sørensen  2005                 
  Andreas Weis Kallesøe  2004      4:49.50        4:49.50   
  Tobias Jakobsen  2005                 
  Lukas Hedegaard  2004      7:18.32        7:18.32   
  Frederik D. Liboriussen  2004      1:23.37        8:41.69   
  Kasper Henriksen  2004      1:11.97        9:53.66   
                     
Fladfisk Esbjergs              9:59.15   
  Esbjerg Svømmeklub  11:00.00                 
  Mathias Marbæk Nielsen  2004      1:11.41        1:11.41   
  Karl Heeb  2005      1:16.07        2:27.48   
  Carl Clausen  2005      1:15.26        3:42.74   
  Andreas Nikolajsen  2005      1:16.70        4:59.44   
  Elias Marius Elsgaard  2004      1:04.46        6:03.90   
  Lasse Metz Mondrup  2004      1:15.11        7:19.01   
  Hjalte S Mathiasen  2005      1:19.27        8:38.28   
  Tobias Staghøj Andersen  2006      1:20.87        9:59.15   
                     
Honolulubanden  2005              10:09.67   
  Vejle Svømmeklub                   
  Mads Iversen  2004      1:06.09        1:06.09   
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      1:22.56        2:28.65   
  Thor Majgård  2005      1:13.18        3:41.83   
  Sofus Funder  2005      1:20.14        5:01.97   
  Peter Kvorning Mikkelsen  2004      1:16.98        6:18.95   
  Tobias Holt Poulsen  2005      1:22.13        7:41.08   
  Sebastian Neesgaard  2004      1:15.83        8:56.91   
  Sebastian K Eriksen  2005      1:12.76        10:09.67   
                     
Drenge H2Odense  2003              10:28.29   
  H2Odense                   
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      1:14.95        1:14.95   
  Jonathan Nejmann  2004      1:14.70        2:29.65   
  Alex Fogt  2004      1:15.11        3:44.76   
  Mathias E. Kristiansen  2004      1:15.31        5:00.07   
  Julian Vitus Pedersen  2007      1:21.37        6:21.44   
  Alexander R. S. Pedersen  2006      1:32.89        7:54.33   
  Ludvig L. Møller  2006      1:26.10        9:20.43   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      1:07.86        10:28.29   
                     
Agf Bamse Og Kylling  2004              10:29.38   
  Agfs Svømmeafdeling  10:24.00                 
  Søren Have  2004      1:09.67        1:09.67   
  Anders Sanggaard  2005      1:08.41        2:18.08   
  Villads Seneca  2006      1:19.00        3:37.08   
  Linus Folke Jensen  2004      1:06.31        4:43.39   
  Thor Bruun Bisgaard  2005      1:21.90        6:05.29   
  Nicolai N. H. Sørensen  2006      1:26.07        7:31.36   
  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005      1:29.12        9:00.48   
  Karl B. Hansen  2006      1:28.90        10:29.38   
                     
Delta Boys              11:13.25   
  DeltaSwim                   
  Mikkel Holme Madsen  2005      1:14.89        1:14.89   
  Christian Damborg Thomsen  2005      1:14.05        2:28.94   
  Johan Erdmann Christensen  2005      1:18.27        3:47.21   
  Jonatan Lyck Falk  2006      1:28.33        5:15.54   
  Dany Valiu Nielsen  2008      1:37.77        6:53.31   
  Kresten Skau Hansen  2005      1:17.88        8:11.19   
  Jakob Kristensen  2006      1:24.04        9:35.23   
  Mads Møller Rieck  2006      1:38.02        11:13.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  16:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Nørgaard Frost  2005    598  33.17        1:09.06   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.55                 
                     
Naja Færgemann  2006    553  33.98        1:10.89   
  H2Odense  1:12.72                 
                     
Cecilie Nørgaard Frost  2005    542  34.10        1:11.39   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.63                 
                     
Louise Sunesen  2005    488  34.80        1:13.92   
  Viborg Svømme Klub  1:11.37                 
                     
Sofie A. Wolf  2006    413  35.86        1:18.16   
  Esbjerg Svømmeklub  1:11.99                 
                     
Anna Salka Nielsen  2005    385  37.45        1:19.99   
  Agfs Svømmeafdeling  1:19.60                 
                     
Karoline R. Frederiksen  2006    382  36.48        1:20.22   
  Esbjerg Svømmeklub  1:17.55                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    366  38.35        1:21.37   
  Vejle Svømmeklub  1:20.94                 
                     
Mathilde Stilund  2005    365  36.49        1:21.43   
  Frem Odense  1:29.08                 
                     
10  Elisabeth Vingborg  2005    349  38.09        1:22.60   
  Viborg Svømme Klub  1:24.11                 
                     
11  Kristiane Frøslev  2007    309  41.78        1:26.09   
  Aalborg Svømmeklub  1:33.67                 
                     
12  Victoria Richards  2005    289  39.07        1:28.04   
  DeltaSwim  1:25.81                 
                     
13  Amalie F. Piiters  2006    284  38.46        1:28.48   
  H2Odense                   
                     
14  Sophie Kronborg  2005    283  39.52        1:28.65   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
15  Mille Lindeblad  2005    241  42.26        1:33.45   
  DeltaSwim                   
                     
16  Caroline van Vliet  2006    232  42.06        1:34.67   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:38.68                 
                     
17  Tilde N. H. Sørensen  2007    214  45.50        1:37.24   
  Agfs Svømmeafdeling  1:35.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:32 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  16:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Weis Kallesøe  2004    455  32.19        1:07.99   
  Viborg Svømme Klub  1:06.09                 
                     
Sebastian Jacobsen  2004    439  32.16        1:08.81   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.79                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    435  32.43        1:09.00   
  H2Odense  1:15.64                 
                     
Anders Mose  2004    389  34.21        1:11.66   
  Esbjerg Svømmeklub  1:11.18                 
                     
Joost Rijkhoff  2004    388  33.46        1:11.72   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.36                 
                     
Thor Majgård  2005    372  34.43        1:12.70   
  Vejle Svømmeklub  1:16.25                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    371  34.18        1:12.81   
  DeltaSwim  1:27.36                 
                     
Christian Damborg Thomsen  2005    324  34.91        1:16.14   
  DeltaSwim  1:18.08                 
                     
Nicolas Duvander  2005    319  36.64        1:16.51   
  Esbjerg Svømmeklub  1:11.63                 
                     
10  Sebastian Neesgaard  2004    303  35.81        1:17.82   
  Vejle Svømmeklub  1:18.18                 
                     
11  Villads Seneca  2006    265  37.64        1:21.39   
  Agfs Svømmeafdeling  1:24.65                 
                     
12  Simon Kutsko Jensen  2004    257  38.28        1:22.21   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.10                 
                     
13  Julian Vitus Pedersen  2007    234          1:24.89   
  H2Odense  1:44.29                 
                     
14  Frederik D. Liboriussen  2004    208  41.63        1:28.20   
  Viborg Svømme Klub  1:40.44                 
                     
15  Alexander Drachmann  2005    206  38.11        1:28.50   
  Esbjerg Svømmeklub  1:29.26                 
                     
16  Tobias Staghøj Andersen  2006    200  40.32        1:29.43   
  Esbjerg Svømmeklub  1:26.27                 
                     
17  Oskar Foss  2006    187  40.48        1:31.34   
  Esbjerg Svømmeklub  1:35.76                 
                     
18  Frederik Billesø Beck  2008    182  42.19        1:32.22   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:35.34                 
                     
19  Jonas S. H. Frederiksen  2006    135  46.98        1:41.95   
  Agfs Svømmeafdeling  1:41.34                 
                     
20  Oliver Heuer  2006    125  41.94        1:44.56   
  Viborg Svømme Klub  1:43.89                 
                     
21  Niklas Bay Rasmussen  2007    99  48.79        1:52.93   
  H2Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:37 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  16:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Nørgaard Frost  2005    561  32.62  1:08.88  1:44.93    2:20.65   
  Aalborg Svømmeklub  2:17.22                 
                     
Ida Emilie Hindberg  2005    546  33.32  1:10.03  1:46.26    2:21.98   
  Agfs Svømmeafdeling  2:26.25                 
                     
Anna Varming  2005    536  2:22.80        2:22.80   
  Viborg Svømme Klub  2:21.04                 
                     
Caroline Lærke Hyltoft  2006    469  33.97  1:11.38  1:50.06    2:29.34   
  Aalborg Svømmeklub  2:33.95                 
                     
Lucia Ruiz Gadegaard  2006    404  35.30  1:16.21  1:57.38    2:36.92   
  Agfs Svømmeafdeling  2:36.78                 
                     
Millie Møller  2007    393  35.91    1:58.68    2:38.39   
  Esbjerg Svømmeklub  2:38.54                 
                     
Sophia Jochumsen  2006    392  36.07  1:16.55  1:58.20    2:38.49   
  Vejle Svømmeklub  2:33.71                 
                     
Isabell Rothgordt  2005    375  36.95  1:17.82  1:59.93    2:40.89   
  Esbjerg Svømmeklub  2:36.40                 
                     
Therese T. Kallestrup  2006    316  38.76  1:21.49  2:06.05    2:50.30   
  Agfs Svømmeafdeling  2:57.02                 
                     
10  Sarah Laursen  2007    304  39.62  1:25.17  2:08.80    2:52.41   
  Vejle Svømmeklub  2:54.46                 
                     
11  Anna Lykke Vangsgaard  2005    276  39.92  1:25.22  2:12.50    2:58.19   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:09.94                 
                     
12  Stine Engelbrecht Jensen  2006    272  40.89  1:26.68  2:13.19    2:59.10   
  DeltaSwim  3:31.38                 
                     
13  Emma Stabel  2006    254  40.74        3:03.15   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
14  Alberte Fauerby  2005    252  41.59  1:28.11  2:18.00    3:03.55   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
15  Laura Worm Glæsner  2006    242  43.38  1:31.07  2:18.75    3:06.12   
  Esbjerg Svømmeklub  3:03.18                 
                     
16  Tilde Lindeblad  2006    204  46.77  1:38.15  2:29.55    3:16.85   
  DeltaSwim                   
                     
17  Mille A. B. Buch  2006    198  43.54        3:18.91   
  H2Odense                   
                     
18  Frederikke Ekholdt  2007    161  46.41  1:40.84  2:36.93    3:33.12   
  H2Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:48 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  17:01   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lukas Hedegaard  2004    544  1:38.31  2:10.74      2:10.74   
  Viborg Svømme Klub  2:11.62                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005    541  31.47  1:04.45  1:38.56    2:11.00   
  Aalborg Svømmeklub  2:08.92                 
                     
Søren Have  2004    491  32.33  1:07.01  1:41.94    2:15.28   
  Agfs Svømmeafdeling  2:19.33                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005    490  31.44  1:05.96  1:41.24    2:15.34   
  Vejle Svømmeklub  2:14.89                 
                     
Mathias Marbæk Nielsen  2004    467  31.37  1:07.25  1:42.97    2:17.60   
  Esbjerg Svømmeklub  2:14.70                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    460  31.85  1:07.34  1:43.64    2:18.29   
  Vejle Svømmeklub  2:16.91                 
                     
Mathias E. Kristiansen  2004    454  32.47  1:08.55  1:44.57    2:18.89   
  H2Odense  2:23.33                 
                     
Inas Ilic  2005    429  32.28  1:08.40  1:45.68    2:21.52   
  Aalborg Svømmeklub  2:18.54                 
                     
Jonathan Nejmann  2004    418  32.99  1:09.88  1:46.94    2:22.73   
  H2Odense  2:28.19                 
                     
10  Karl Heeb  2005    418  32.26  1:08.75  1:46.09    2:22.75   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
11  Magne Christian Hansen  2006    409  31.66  1:08.22  1:46.46    2:23.82   
  Viborg Svømme Klub  2:29.71                 
                     
12  Jeppe Moeslund Lausen  2006    374  33.23  1:11.24  1:50.75    2:28.09   
  Aalborg Svømmeklub  2:31.72                 
                     
13  Thor Bruun Bisgaard  2005    356  33.40  1:11.20  1:51.15    2:30.61   
  Agfs Svømmeafdeling  2:31.23                 
                     
14  Johan Erdmann Christensen  2005    343  35.83  1:14.64  1:54.50    2:32.50   
  DeltaSwim  2:42.62                 
                     
15  Jonatan Lyck Falk  2006    270  35.83  1:18.84  2:03.43    2:45.06   
  DeltaSwim                   
                     
16  Erik Hauge Sørensen  2007    263  37.33  1:21.18  2:05.82    2:46.46   
  Esbjerg Svømmeklub  2:45.62                 
                     
17  Johannes Clausen  2004    243  35.66  1:18.75  2:04.51    2:50.95   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
18  Johannes Erik Geisler  2006    196  40.43  1:28.40  2:17.74    3:03.51   
  Frem Odense  3:11.33                 
                     
19  Anders Hammam Saayda  2006    178  41.25  1:30.58  2:22.85    3:09.47   
  Frem Odense  3:20.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:01 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  17:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Jacobsen  2005    617          32.64   
  Esbjerg Svømmeklub  33.24                 
Louise Lie Thisted  2005    562          33.68   
  Aalborg Svømmeklub  32.71                 
Emilie Moberg  2005    528          34.38   
  Vejle Svømmeklub  34.45                 
Johanne V. Futtrup  2005    488          35.29   
  Agfs Svømmeafdeling  34.79                 
Stine Mejdahl  2005    474          35.65   
  Aalborg Svømmeklub  34.97                 
Mathilde Hedekær Mischorr  2005    371          38.68   
  Esbjerg Svømmeklub  37.19                 
Emma Brogaard Krogh  2007    366          38.84   
  Agfs Svømmeafdeling  38.76                 
Mille Lindeblad  2005    321          40.57   
  DeltaSwim  37.78                 
Frida Høj Foldager  2006    306          41.22   
  Vejle Svømmeklub  41.29                 
10  Livia Weidick Frische  2007    304          41.33   
  Aalborg Svømmeklub  41.43                 
11  Siri-Maj Juel Holt  2006    256          43.75   
  Agfs Svømmeafdeling  47.17                 
12  Mathilde D. Liboriussen  2007    230          45.37   
  Viborg Svømme Klub  47.56                 
13  Olivia Sehested Mogensen  2006    229          45.41   
  Viborg Svømme Klub  44.41                 
14  Sofie Holst Jeberg  2007    210          46.70   
  DeltaSwim  50.92                 
15  Line Bach-Henriksen  2007    206          47.02   
  Esbjerg Svømmeklub  46.80                 
16  Sava Mathilde Simonsen  2008    205          47.12   
  Frem Odense  49.50                 
17  Emilie Dam Hansen  2005    201          47.42   
  Erritsø Gymnastik Og IF  51.34                 
18  Liva Vangsgaard  2006    198          47.62   
  Frem Odense  52.04                 
19  Emma Sloth  2006    195          47.93   
  Viborg Svømme Klub  48.12                 
20  Tilde Lindeblad  2006    180          49.23   
  DeltaSwim  46.55                 
21  Frederikke Ekholdt  2007    155          51.67   
  H2Odense  53.52                 
22  Matilde A. B. Buch  2008    144          52.94   
  H2Odense  54.44                 
Maya K. Alstrup-Lopez  2007              DSQ  2 arm på mave v25 
  Frem Odense  1:07.97                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:09 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  17:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Iversen  2004    569          30.34   
  Vejle Svømmeklub  30.27                 
Sebastian Jacobsen  2004    515          31.36   
  Aalborg Svømmeklub  31.38                 
Mikkel K. Kristensen  2005    402          34.07   
  Aalborg Svømmeklub  34.47                 
Lasse Metz Mondrup  2004    372          34.96   
  Esbjerg Svømmeklub  36.55                 
Tobias Jakobsen  2005    370          35.01   
  Viborg Svømme Klub  34.03                 
Mikkel Holme Madsen  2005    357          35.44   
  DeltaSwim  35.88                 
Nicolai N. H. Sørensen  2006    333          36.28   
  Agfs Svømmeafdeling  36.41                 
August Sand Jensen  2005    332          36.31   
  Viborg Svømme Klub  37.47                 
Julian Vitus Pedersen  2007    317          36.87   
  H2Odense  38.46                 
10  Sofus Funder  2005    295          37.78   
  Vejle Svømmeklub  38.63                 
11  Oskar Foss  2006    291          37.91   
  Esbjerg Svømmeklub  37.54                 
12  Alexander R. S. Pedersen  2006    248          40.02   
  H2Odense  40.67                 
13  Magnus Tranekjer  2005    241          40.40   
  H2Odense                   
14  Karl B. Hansen  2006    240          40.47   
  Agfs Svømmeafdeling  41.84                 
15  Malte Riegels-Jakobsen  2006    213          42.06   
  Esbjerg Svømmeklub  42.77                 
16  Niklas Bay Rasmussen  2007    201          42.88   
  H2Odense  44.75                 
17  Sigurd Salskov Iversen  2006    199          43.01   
  Esbjerg Svømmeklub  44.86                 
18  Jonathan N. Sørensen  2006    154          46.89   
  Viborg Svømme Klub  46.61                 
19  Anton Sommerlund Jensen  2006    152          47.10   
  Agfs Svømmeafdeling  47.47                 
Dany Valiu Nielsen  2008              DSQ  ej fort bevæg v25 
  DeltaSwim  44.89                 
Jacob Timmermand  2006              DSQ  ej fort bevæg v25 
  Esbjerg Svømmeklub  47.27                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:14 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  17:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006    661  35.94        1:16.76   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.13                 
                     
Marie Jensen  2005    589  38.21        1:19.75   
  Esbjerg Svømmeklub  1:21.29                 
                     
Emma Nygaard  2005    465  40.66        1:26.32   
  Frem Odense  1:25.45                 
                     
Karoline R. Frederiksen  2006    427  41.98        1:28.77   
  Esbjerg Svømmeklub  1:28.96                 
                     
Jazmin Jensen  2005    426  41.79        1:28.85   
  Aalborg Svømmeklub  1:25.38                 
                     
Line Gjelstrup  2006    407  43.51        1:30.22   
  Aalborg Svømmeklub  1:30.83                 
                     
Karoline Hansfort  2006    402  42.38        1:30.57   
  Agfs Svømmeafdeling  1:29.26                 
                     
Sarah Laursen  2007    384  43.72        1:31.99   
  Vejle Svømmeklub  1:32.56                 
                     
Astrid Gregersen  2005    380  44.03        1:32.26   
  Esbjerg Svømmeklub  1:36.65                 
                     
10  Frederikke Riber  2005    377  43.36        1:32.54   
  DeltaSwim  1:35.89                 
                     
11  Mille Holmberg  2006    362  44.78        1:33.82   
  Vejle Svømmeklub  1:34.22                 
                     
12  Marie Kromann Møller  2006    352  45.37        1:34.68   
  Agfs Svømmeafdeling  1:36.89                 
                     
13  Livia Weidick Frische  2007    346  45.17        1:35.22   
  Aalborg Svømmeklub  1:38.43                 
                     
14  Anna Madsby Rohde  2005    326  45.32        1:37.08   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:37.58                 
                     
15  Anne U. Struntze Sørensen  2006    285  48.22        1:41.52   
  Viborg Svømme Klub  1:50.90                 
                     
16  Josefine Bundgaard  2005    284  47.02        1:41.67   
  Viborg Svømme Klub  1:41.74                 
                     
17  Mille A. B. Buch  2006    239  50.84        1:47.69   
  H2Odense  1:45.80                 
                     
18  Sophie Nørskov Schultz  2006    222          1:50.43   
  Viborg Svømme Klub  2:03.31                 
                     
19  Line Bach-Henriksen  2007    211  53.46        1:52.19   
  Esbjerg Svømmeklub  1:49.70                 
                     
20  Maya Eggert Rasmussen  2005    198  52.94        1:54.70   
  DeltaSwim  1:53.31                 
                     
21  Josephine O. S. Nielsen  2006    196  53.40        1:54.95   
  Agfs Svømmeafdeling  2:00.17                 
                     
22  Klara Brinch Dyrløv  2006    128  1:03.11        2:12.55   
  Viborg Svømme Klub  2:11.16                 
                     
Dagmar Stahl  2007              DSQ  fl flyben eft st 
  H2Odense  1:48.04                 
                     
Frida Dalsgaard Hansen  2006              DSQ  2 armtag uv eft25 
  Agfs Svømmeafdeling  1:56.73                 
                     
Karenmarie Vesterlund  2005              DSQ  tyvstart 
  DeltaSwim  1:57.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:28 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    627  33.67        1:10.79   
  Esbjerg Svømmeklub  1:09.99                 
                     
Linus Folke Jensen  2004    583  34.68        1:12.54   
  Agfs Svømmeafdeling  1:12.75                 
                     
Anders Sanggaard  2005    524  35.06        1:15.12   
  Agfs Svømmeafdeling  1:23.09                 
                     
Kasper Henriksen  2004    463  37.17        1:18.32   
  Viborg Svømme Klub  1:18.17                 
                     
Asgar Knakkergaard  2004    448  37.01        1:19.16   
  Aalborg Svømmeklub  1:18.70                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    437  38.52        1:19.83   
  Vejle Svømmeklub  1:21.25                 
                     
Alex Fogt  2004    422  38.35        1:20.76   
  H2Odense  1:25.41                 
                     
Peter Rom Poulsen  2005    413  39.10        1:21.37   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:22.40                 
                     
Joost Rijkhoff  2004    407  38.30        1:21.76   
  Aalborg Svømmeklub  1:21.20                 
                     
10  Anders Mose  2004    406  39.02        1:21.82   
  Esbjerg Svømmeklub  1:21.71                 
                     
11  Sebastian B Lehmann  2004    368  39.76        1:24.50   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.52                 
                     
12  Christoffer Mejdal  2005    343  42.27        1:26.50   
  Frem Odense  1:27.10                 
                     
13  Tobias Holt Poulsen  2005    297  41.39        1:30.78   
  Vejle Svømmeklub  1:29.31                 
                     
14  Jakob Kristensen  2006    296  42.91        1:30.88   
  DeltaSwim  1:33.51                 
                     
15  Emil Ulrich Sørensen  2005    291  43.36        1:31.44   
  Viborg Svømme Klub  1:35.94                 
                     
16  Bertil Tidemann  2006    280  45.63        1:32.62   
  Esbjerg Svømmeklub  1:33.98                 
                     
17  Ludvig L. Møller  2006    273  44.14        1:33.41   
  H2Odense  1:34.63                 
                     
18  Martin Christensen  2006    251  26.73        1:36.05   
  Vejle Svømmeklub  1:34.85                 
                     
19  Tobias Staghøj Andersen  2006    231  46.46        1:38.66   
  Esbjerg Svømmeklub  1:33.89                 
                     
20  Aksel K. Pedersen  2006    186  49.93        1:46.05   
  Viborg Svømme Klub  1:51.96                 
                     
21  Jacob Timmermand  2006    173  51.38        1:48.73   
  Esbjerg Svømmeklub  2:02.46                 
                     
22  Oscar F. J. Dencker  2006    165  51.56        1:50.46   
  Agfs Svømmeafdeling  1:48.91                 
                     
23  Mads Møller Rieck  2006    157  51.73        1:52.15   
  DeltaSwim  2:00.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:32 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  17:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Busk Olesen  2005    581  37.49  1:17.67  2:01.04    2:37.41   
  Esbjerg Svømmeklub  2:41.82                 
                     
Sofie A. Wolf  2006    563  33.92  1:14.04  2:01.46    2:39.14   
  Esbjerg Svømmeklub  2:42.56                 
                     
Agnete Habermann  2005    514  36.25    2:05.69    2:44.01   
  H2Odense  2:41.83                 
                     
Laura S. Olesen  2005    485  37.20  1:18.38      2:47.20   
  Aalborg Svømmeklub  2:42.29                 
                     
Caroline Lærke Hyltoft  2006    479  37.59  1:21.03  2:09.99    2:47.89   
  Aalborg Svømmeklub  2:47.47                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    469  37.91  1:20.81  2:09.42    2:49.08   
  H2Odense  2:42.85                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    463    1:22.24  2:10.97    2:49.78   
  Vejle Svømmeklub  2:46.73                 
                     
Lucia Ruiz Gadegaard  2006    446  36.73  1:22.10  2:12.51    2:52.00   
  Agfs Svømmeafdeling  2:55.64                 
                     
Elisabeth Vingborg  2005    428  37.52  1:23.96  2:15.32    2:54.33   
  Viborg Svømme Klub  2:55.50                 
                     
10  Mathilde Stilund  2005    408  36.94  1:24.58  2:17.68    2:57.14   
  Frem Odense  3:00.46                 
                     
11  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    401  38.77  1:24.20  2:19.16    2:58.15   
  DeltaSwim  2:59.10                 
                     
12  Emma Nygaard  2005    397  42.42  1:28.02  2:17.98    2:58.75   
  Frem Odense  2:55.97                 
                     
13  Laura Frost Rainer  2005    385  38.92  1:25.64  2:17.55    3:00.54   
  Vejle Svømmeklub  3:01.76                 
                     
14  Alma Bach Larsen  2006    368  38.98  1:26.38  2:18.70    3:03.26   
  Aalborg Svømmeklub  3:22.18                 
                     
15  Victoria Richards  2005    355  38.31  1:25.95  2:23.94    3:05.57   
  DeltaSwim  3:03.84                 
                     
16  Emma Brogaard Krogh  2007    351  42.99  1:29.99  2:24.01    3:06.14   
  Agfs Svømmeafdeling  3:16.71                 
                     
17  Cecilie Baltzer Pedersen  2006    316  43.87  2:32.16  3:19.99    3:12.84   
  Esbjerg Svømmeklub  3:14.62                 
                     
18  Caroline van Vliet  2006    290  43.66  1:33.44  2:34.23    3:18.33   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:21.35                 
                     
19  Alberte Fauerby  2005    248  43.88  1:42.11  2:39.12    3:29.10   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:32.64                 
                     
20  Sofie Reinholdt Andreasen  2005    193  56.57  1:53.19  2:56.39    3:47.21   
  Viborg Svømme Klub  3:49.52                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:49 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  18:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    695  29.23  1:03.84  1:44.24    2:16.12   
  Viborg Svømme Klub  2:14.85                 
                     
Mads Iversen  2004    535  31.41    1:54.90    2:28.50   
  Vejle Svømmeklub  2:25.32                 
                     
Andreas Weis Kallesøe  2004    510  31.53  1:11.25  1:55.64    2:30.89   
  Viborg Svømme Klub  2:28.01                 
                     
Sebastian Emil F. Klicman  2005    474  33.74  1:13.29  1:58.87    2:34.66   
  Frem Odense  2:35.45                 
                     
Thor Majgård  2005    439  33.84  1:15.54  2:01.45    2:38.61   
  Vejle Svømmeklub  2:43.26                 
                     
Inas Ilic  2005    434  34.82  1:15.77  2:02.86    2:39.23   
  Aalborg Svømmeklub  2:34.43                 
                     
Jonathan Nejmann  2004    425  34.44  1:15.72  2:04.11    2:40.32   
  H2Odense  2:44.75                 
                     
Carl Clausen  2005    424  36.01  1:16.39  2:03.15    2:40.49   
  Esbjerg Svømmeklub  2:46.46                 
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    420  34.72  1:16.15  2:04.95    2:40.91   
  H2Odense  2:48.39                 
                     
10  Nicolas Duvander  2005    408  35.57  1:18.00  2:05.72    2:42.48   
  Esbjerg Svømmeklub  2:41.61                 
                     
11  Kresten Skau Hansen  2005    374  36.79  1:20.39  2:09.58    2:47.23   
  DeltaSwim  2:47.07                 
                     
12  Anders Mosbæk Johannessen  2005    374  34.96  1:18.34  2:10.31    2:47.30   
  Frem Odense  2:49.78                 
                     
13  Malthe Elias Wolgast  2006    319  42.70  1:27.95  2:18.91    2:56.40   
  Vejle Svømmeklub  2:56.17                 
                     
14  Christoffer Mejdal  2005    312  39.49  1:27.06  2:14.74    2:57.73   
  Frem Odense  3:05.25                 
                     
15  Villads Seneca  2006    311  37.69  1:24.49  2:17.65    2:57.95   
  Agfs Svømmeafdeling  2:57.92                 
                     
16  Johan Erdmann Christensen  2005    302  40.49  1:25.37  2:18.33    2:59.59   
  DeltaSwim  2:48.71                 
                     
17  Nikolai Uekermann Olsen  2006    297  40.65  1:29.96  2:22.82    3:00.71   
  Vejle Svømmeklub  3:02.95                 
                     
18  Max Venborg Kromann  2005    285  38.97  1:23.31  2:19.99    3:03.09   
  Vejle Svømmeklub  3:11.64                 
                     
19  Hjalte S Mathiasen  2005    253  44.94  1:33.53  2:27.75    3:10.63   
  Esbjerg Svømmeklub  3:00.65                 
                     
20  Frederik Billesø Beck  2008    252  41.94  1:26.19  2:26.83    3:10.71   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:12.91                 
                     
21  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    237  46.79  1:33.77  2:33.92    3:14.61   
  Agfs Svømmeafdeling  3:17.79                 
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005              DNF   
  Aalborg Svømmeklub  2:30.75                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:02 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  18:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 25, 8x100m IM Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m        Opnået  Status 











 
Aalborg Piger  Aalborg Svømmeklub            10:05.49   
  Karoline Kjelstrup  2006      1:10.61        1:10.61   
  Camilla Nørgaard Frost  2005      1:14.02        2:24.63   
  Laura S. Olesen  2005      1:18.34        3:42.97   
  Stine Mejdahl  2005      1:18.48        5:01.45   
  Caroline Lærke Hyltoft  2006      1:19.51        6:20.96   
  Jazmin Jensen  2005      1:17.15        7:38.11   
  Cecilie Nørgaard Frost  2005      1:15.50        8:53.61   
  Mathilde Bager  2005      1:11.88        10:05.49   
                     
Agf Bamse Og Kylling  2004  Agfs Svømmeafdeling            11:00.70   
  Ida Emilie Hindberg  2005      1:14.83        1:14.83   
  Anna Salka Nielsen  2005      1:20.24        2:35.07   
  Johanne V. Futtrup  2005      1:20.88        3:55.95   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      1:19.81        5:15.76   
  Karoline Hansfort  2006      1:21.28        6:37.04   
  Marie Kromann Møller  2006      1:24.12        8:01.16   
  Emma Brogaard Krogh  2007      1:28.20        9:29.36   
  Tilde N. H. Sørensen  2007      1:31.34        11:00.70   
                     
Viborg Damer  2004  Viborg Svømme Klub            12:23.24   
  Anna Varming  2005      1:19.64        1:19.64   
  Anne U. Struntze Sørensen  2006      1:39.41        2:59.05   
  Louise Sunesen  2005      1:14.68        4:13.73   
  Emma Sloth  2006      1:43.13        5:56.86   
  Elisabeth Vingborg  2005      1:19.51        7:16.37   
  Emma Stabel  2006      1:38.24        8:54.61   
  Sofie Reinholdt Andreasen  2005      1:46.35        10:40.96   
  Olivia Sehested Mogensen  2006      1:42.28        12:23.24   
                     
Delta Girls  DeltaSwim            DSQ  tyvstart 
  Frederikke Riber  2005      1:21.52        1:21.52   
  Mathilde Linnet Nørgaard  2005      1:22.49        2:44.01   
  Sofie Holst Jeberg  2007      1:43.33        4:27.34   
  Mille Lindeblad  2005      1:28.48        5:55.82   
  Tilde Lindeblad  2006      1:49.09        7:44.91   
                     
Honolulubanden  2005  Vejle Svømmeklub            DSQ  afsl på mave v150 
  Emilie Moberg  2005      1:18.60        1:18.60   
                     
Piger H2Odense  2004  H2Odense            DSQ  ej samt berør v425 
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      1:15.45        1:15.45   
  Agnete Habermann  2005      1:14.81        2:30.26   
  Naja Færgemann  2006      1:15.28        3:45.54   
  Dagmar Stahl  2007      1:40.69        5:26.23   
                     
Ørreder Esbjergs  Esbjerg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Marie Jensen  2005      1:14.85        1:14.85   
  Karoline R. Frederiksen  2006      1:21.36        2:36.21   
  Isabell Rothgordt  2005      1:23.71        3:59.92   
  Millie Møller  2007      1:25.69        5:25.61   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:55 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  18:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 26, Jokerløb Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Jensen  2005    317          44.72   
  Esbjerg Svømmeklub  38.34                 
Johanne V. Futtrup  2005    300          45.56   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Stine Mejdahl  2005    283          46.42   
  Aalborg Svømmeklub  42.60                 
Anna Varming  2005    148          57.59   
  Viborg Svømme Klub  47.31                 
Tilde N. H. Sørensen  2007    142          58.46   
  Agfs Svømmeafdeling  50.55                 
Line Gjelstrup  2006    115          1:02.59   
  Aalborg Svømmeklub  42.07                 
Ida Jacobsen  2005    114          1:02.81   
  Esbjerg Svømmeklub  40.56                 
Mathilde D. Liboriussen  2007    110          1:03.52   
  Viborg Svømme Klub  58.46                 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    68          1:14.49   
  H2Odense  37.84                 
10  Naja Færgemann  2006    63          1:16.61   
  H2Odense  41.15                 
11  Sophia Jochumsen  2006    34          1:34.14   
  Vejle Svømmeklub  44.37                 
12  Frederikke Riber  2005    30          1:37.85   
  DeltaSwim  43.05                 
13  Liva Vangsgaard  2006    27          1:41.15   
  Frem Odense                   
14  Mille Lindeblad  2005    16          2:00.61   
  DeltaSwim  53.18                 
15  Emilie Dam Hansen  2005    13          2:08.97   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:00.11                 
16  Sophie Kronborg  2005    12          2:11.31   
  Vejle Svømmeklub  46.40                 
17  Maya K. Alstrup-Lopez  2007            2:21.85   
  Frem Odense                   
18  Anna Lykke Vangsgaard  2005            2:49.92   
  Erritsø Gymnastik Og IF  45.56                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:52 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  19:01   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 27, Jokerløb Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    543          33.79   
  Esbjerg Svømmeklub  31.86                 
Jonas S. H. Frederiksen  2006    247          43.94   
  Agfs Svømmeafdeling  52.10                 
Asgar Knakkergaard  2004    154          51.35   
  Aalborg Svømmeklub  37.55                 
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    152          51.59   
  Vejle Svømmeklub  37.78                 
Anders Mose  2004    125          55.05   
  Esbjerg Svømmeklub  39.21                 
Christoffer R.s. Pedersen  2004    68          1:07.50   
  H2Odense  33.87                 
Anders Sanggaard  2005    65          1:08.48   
  Agfs Svømmeafdeling  33.67                 
Morten H. Kobbelgaard  2005    54          1:12.93   
  Aalborg Svømmeklub  38.61                 
Christian Damborg Thomsen  2005    38          1:21.80   
  DeltaSwim  41.57                 
10  Abdelrahman Doudar  2005    23          1:36.07   
  Frem Odense                   
11  Jakob Kristensen  2006    10          2:07.88   
  DeltaSwim  42.37                 
12  Christoffer Mejdal  2005            2:11.02   
  Frem Odense  39.44                 
13  Lukas Hedegaard  2004            2:18.80   
  Viborg Svømme Klub  39.33                 
14  Andreas Weis Kallesøe  2004            2:45.35   
  Viborg Svømme Klub  41.34                 
Mathias E. Kristiansen  2004              DSQ  ej korrekt armtag 
  H2Odense  44.93                 
Thor Majgård  2005              DSQ  skod v22 
  Vejle Svømmeklub  43.07                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:01 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  10:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Jacobsen  2005    595  35.09  1:13.15  1:52.98    2:33.50   
  Esbjerg Svømmeklub  2:37.94                 
                     
Laura S. Olesen  2005    566  36.84  1:16.64  1:57.32    2:36.08   
  Aalborg Svømmeklub  2:38.41                 
                     
Anna Varming  2005    510  37.64  1:19.18  2:01.52    2:41.57   
  Viborg Svømme Klub  2:39.31                 
                     
Stine Mejdahl  2005    494  37.43        2:43.36   
  Aalborg Svømmeklub  2:38.39                 
                     
Johanne V. Futtrup  2005    483  37.08  1:18.06  2:01.05    2:44.50   
  Agfs Svømmeafdeling  2:41.82                 
                     
Mathilde Linnet Nørgaard  2005    458  37.84  1:19.73  2:04.04    2:47.47   
  DeltaSwim  3:14.45                 
                     
Sophia Jochumsen  2006    426  40.84  1:24.50  2:09.33    2:51.58   
  Vejle Svømmeklub  2:53.50                 
                     
Frederikke Riber  2005    400      2:23.19    2:55.24   
  DeltaSwim                   
                     
Mathilde Hedekær Mischorr  2005    395  42.15        2:55.91   
  Esbjerg Svømmeklub  2:59.57                 
                     
10  Emma Brogaard Krogh  2007    379  43.94  1:29.73  2:15.00    2:58.43   
  Agfs Svømmeafdeling  3:03.62                 
                     
11  Andrea Bjerring Pedersen  2007    291  46.95  1:36.29  2:26.74    3:14.68   
  Esbjerg Svømmeklub  3:19.12                 
                     
12  Emilie Bech Kjælgaard  2007    251      2:30.71    3:24.65   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
13  Olivia Sehested Mogensen  2006    246      2:34.72    3:25.87   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Matilde A. B. Buch  2008              DNS   
  H2Odense                   
                     
Alma Bach Larsen  2006              DSQ  ej berør v150 
  Aalborg Svømmeklub  3:00.10                 
                     
Anna Lykke Vangsgaard  2005              DSQ  ej fort bevæg v175 
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
Dagmar Stahl  2007              DSQ  2 tag i vend v25 
  H2Odense                   
                     
Emilie Moberg  2005              DSQ  ej fort bevæg v175 
  Vejle Svømmeklub  2:40.33                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:19 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    640  32.15  1:06.63  1:42.02    2:17.93   
  Viborg Svømme Klub  2:17.37                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    585  33.74  1:09.40  1:46.00    2:22.14   
  Esbjerg Svømmeklub  2:19.19                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005    465  36.65  1:16.01  1:55.52    2:33.43   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Mikkel K. Kristensen  2005