2018-10-21   22:47:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  13 juli 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 juli 2018         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    717  26.29        55.66   
  Lyngby Svømmeklub  55.34                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    711  26.52        55.80   
  Sigma Swim Allerød  55.96                 
                     
Sebastian Ovesen  1994    709  26.19        55.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  55.51                 
                     
Niklas Hedegaard  1990    703  26.23        56.01   
  Farum Svømmeklub  56.23                 
                     
Lorenzo Ortiz Aneiros  1995    675  26.10        56.77   
  Hvidovre Svømmeklub  58.66                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    670  26.54        56.92   
  Agfs Svømmeafdeling  56.09                 
                     
Jonas Nervil Kistorp  1997    669  25.82        56.95   
  Lyngby Svømmeklub  55.43                 
                     
Magnus Carstensen  1999    668  26.60        56.97   
  Ringsted Svømme Klub  56.63                 
                     
Nicolas Blanch  1997    665  26.63        57.05   
  Aalborg Svømmeklub  56.34                 
                     
10  Anton Borring Andersen  1999    661  26.93        57.19   
  Sigma Swim Allerød  56.62                 
                     
11  Lasse Dall  1997    653  26.54        57.42   
  Odder Svømmeklub  56.18                 
                     
12  Frederik Nerving  1997    649  26.82        57.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  57.36                 
                     
13  Christian Holm Jørgensen  1999    634  26.50        57.99  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  59.21                 
                     
13  Thomas Bech  1998    634  26.98        57.99   
  Farum Svømmeklub  58.34                 
                     
15  Jonas M. Jørgensen  2001    633  27.50        58.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.57                 
                     
16  Tomas Stensballe Larsen  2000    621  26.68        58.37   
  Gentofte Svømme Klub  58.89                 
                     
17  Tais Andkjær Kristensen  1999    621  26.62        58.39   
  Horsens Svømmeklub  58.07                 
                     
18  Nicklas Rasmussen  1997    611  26.36        58.70  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  59.12                 
                     
19  Magnus B. Høgild  1999    608  27.33        58.78   
  Esbjerg Svømmeklub  58.60                 
                     
20  Frederik O. Møller  1999    602  27.47        58.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.61                 
                     
21  Martin H. Abel  2001    600  27.24        59.05   
  Esbjerg Svømmeklub  58.92                 
                     
22  Peter Vangsgaard  2000    598  27.38        59.13   
  Gentofte Svømme Klub  59.19                 
                     
23  Nicolai Andersen  1998    564  27.93        1:00.29   
  Nyborg Svømmeklub  1:00.71                 
                     
24  Martin Szokody  1999    563  27.87        1:00.31   
  Ringsted Svømme Klub  1:00.44                 
                     
25  Mads Ottosen  1997    551  28.08        1:00.74   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.97                 
                     
26  Lars Thor Sørensen  1999    532  28.50        1:01.46   
  Vest-Brøndby  58.85                 
                     
Frans Johannessen  1992              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  57.44                 
                     
Sebastian Tullberg  2000              DSQ  SW4.4 tyvstart 
  Sigma Swim Birkerød  56.87                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark