2019-09-15   08:11:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Sommerstævne 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:41   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1968-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Katharina N Møller  2001  Vest-Brøndby    33.27  1:16.33  2:00.62    2:40.31   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Tåstrup    41.26  1:32.62  2:33.12    3:20.19   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub    44.50  1:29.84  2:31.05    3:11.16   
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømme Klub    41.12  1:30.70  2:33.01    3:14.79   
Luna Larsson  2006  Herlev Svømning    43.58  1:34.59  2:34.29    3:18.61   
Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning    48.74  1:41.59  2:41.43    3:26.32   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Birkerød Svømmeklub    41.34  1:30.26  2:24.16    3:02.47   
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømme Klub    40.70  1:27.76  2:24.16    3:03.74   
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    42.36  1:34.28  2:30.54    3:11.29   
Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning    42.69  1:31.67  2:31.61    3:12.91   
Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup    49.47  1:39.80  2:40.08    3:24.06   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømme Klub    52.37  1:51.06  2:52.26    3:45.02   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømme Klub    58.14  1:55.07  2:59.86    3:49.70   
Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømme Klub    57.77  1:55.46  2:56.11    3:49.99   
Amalie Møller  2007  Swim Team Tåstrup            DSQ  EFB v. 75m 
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Birkerød Svømmeklub    43.31  1:31.37  2:32.31    3:13.15   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømme Klub    51.25  1:45.21  2:46.53    3:33.71   
Sofie Leidecker  2008  Birkerød Svømmeklub    56.45  1:49.61  2:47.23    3:37.97   
Smilla Hansson  2008  Glostrup Svømme Klub    50.09  1:44.94  2:50.91    3:45.80   
Caroline Liechti  2008  Birkerød Svømmeklub    55.54  1:57.55  2:56.25    3:50.58   
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub    53.87  1:51.46  2:59.77    3:52.80   
Ellen Klitvang  2008  Birkerød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning    59.13  2:02.84  3:09.20    4:08.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark