2019-09-15   07:55:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Sommerstævne 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1968-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Larsen  2001  Vest-Brøndby            28.92   
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby            29.09   
Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup            32.71   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Tåstrup            34.29   
Emma Margrethe Audelin  2005  Herlev Svømning            35.80  OD2 
Caroline Møller  2002  Swim Team Tåstrup            36.29   
Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Tåstrup            40.92   
Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub            31.96   
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømme Klub            32.01   
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup            32.81   
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømme Klub            33.55   
Luna Larsson  2006  Herlev Svømning            34.52   
Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning            35.19   
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning            35.25   
Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Tåstrup            35.94   
Hannah Rørbech  2006  Swim Team Tåstrup            36.27  OD1 
10  Sofija Rønne  2006  Herlev Svømning            36.27  OD2 
11  Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup            36.45   
12  Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning            37.13   
13  Celina Bruhn Kyhnæb  2006  Swim Team Tåstrup            44.56   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømme Klub            32.17   
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Birkerød Svømmeklub            33.28   
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning            34.17   
Vivian Bahador Snitker  2007  Birkerød Svømmeklub            34.77   
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømme Klub            34.84   
Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            35.22   
Isabell Hansen  2007  Glostrup Svømme Klub            37.31   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømme Klub            37.52   
Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup            37.88   
10  Amalie Møller  2007  Swim Team Tåstrup            41.31   
11  Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømme Klub            42.28   
12  Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømme Klub            42.92   
13  Fenja Apsarah Redlich  2007  Swim Team Tåstrup            45.22   
14  Maria Agnes Jakobsen  2007  Swim Team Tåstrup            47.13   
15  Siri Lauth  2007  Herlev Svømning            48.28   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Birkerød Svømmeklub            33.86   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømme Klub            35.80  OD1 
Karla Rekling  2008  Birkerød Svømmeklub            36.21   
Maddie Evers Kokholm  2008  Glostrup Svømme Klub            36.78   
Sofie Leidecker  2008  Birkerød Svømmeklub            39.31   
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Tåstrup            40.20   
Ellen Klitvang  2008  Birkerød Svømmeklub            41.20   
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub            41.32   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømme Klub            41.73   
10  Smilla Hansson  2008  Glostrup Svømme Klub            41.84   
11  Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømme Klub            43.61   
12  Liva Christensen  2008  Glostrup Svømme Klub            43.86   
13  Caroline Liechti  2008  Birkerød Svømmeklub            44.72   
14  Fiona Bergqvist  2008  Birkerød Svømmeklub            46.62   
15  Ellen Bregnholt Larsen  2008  Swim Team Tåstrup            50.64   
Alberte Stub  2008  Birkerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning            39.08   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømme Klub            43.70   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            45.17   
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            45.35   
Natalie Meyer  2009  Glostrup Svømme Klub            47.87   
Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømme Klub            48.74   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømme Klub            50.66   
Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub            52.93   
Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømme Klub            53.59   
10  Sigrid Heunicke  2009  Birkerød Svømmeklub            59.07   
11  Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            59.51   
12  Liv Peters  2009  Birkerød Svømmeklub            1:03.07   
13  Kaya Gram  2009  Birkerød Svømmeklub            1:03.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Vestergaard  1999  Vest-Brøndby            24.91   
Valdemar Mariegaard  1999  Vest-Brøndby            25.22   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Vest-Brøndby            25.42   
Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby            25.88   
Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby            25.91   
Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby            25.98   
Mikkel Hemmingsen  2002  Vest-Brøndby            27.01   
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Tåstrup            27.03   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby            27.28   
10  Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Tåstrup            28.13   
11  Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby            28.20   
12  Christian Skriver  2004  Swim Team Tåstrup            32.73   
13  Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Tåstrup            35.77   
14  William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup            36.14   
15  Julius Hansson  2004  Herlev Svømning            42.35   
Samuel Risager  2003  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømme Klub            28.20   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup            31.10   
Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup            34.15   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømme Klub            32.20   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømme Klub            32.55   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup            32.57   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Tåstrup            32.60   
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømme Klub            33.21   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Tåstrup            33.68   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub            33.74   
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømme Klub            34.21   
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub            35.13   
10  Oliver Lycik  2006  Swim Team Tåstrup            41.03   
Kasper Jægerskou  2006  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Rønne  2007  Herlev Svømning            36.03   
Frederik F. Jacobsen  2007  Birkerød Svømmeklub            36.58   
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Tåstrup            36.74   
Lau Gerner Knudsen  2007  Swim Team Tåstrup            42.02   
Toke Hjalholdt  2007  Swim Team Tåstrup            45.98   
Lukas Hitlev  2007  Swim Team Tåstrup            53.44   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømme Klub            40.41   
Jonas Pelle Christensen  2009  Herlev Svømning            40.67   
William Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub            40.83   
Daniel Holger Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub            40.98   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømme Klub            41.69   
Peter Emil Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub            43.13   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømme Klub            43.39   
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømme Klub            43.50   
Thomas Rønne  2009  Herlev Svømning            44.62   
10  Anton Emil Muchitsch  2008  Birkerød Svømmeklub            45.16   
11  Victor Bennet Harder  2008  Glostrup Svømme Klub            45.69   
12  Magne Waag Kallesøe  2008  Herlev Svømning            46.17   
13  Rune Egholm  2009  Glostrup Svømme Klub            47.77   
14  Oliver Leicht  2008  Birkerød Svømmeklub            53.20   
15  Alfred Klie-Holde  2009  Glostrup Svømme Klub            56.70   
16  Sinus Andersson  2009  Birkerød Svømmeklub            59.66   
17  Zakarias Zobel  2009  Herlev Svømning            1:00.93   
18  Florian Westarp Zornhagen  2009  Glostrup Svømme Klub            1:05.71   
Cornelius Falck  2009  Glostrup Svømme Klub            DNS   
Henry Karll Jensen  2011  Glostrup Svømme Klub            DNS   
Filip Usiewicz  2008  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katharina N Møller  2001  Vest-Brøndby    38.54        1:24.51   
Caroline Møller  2002  Swim Team Tåstrup    45.05        1:34.87   
Emma Margrethe Audelin  2005  Herlev Svømning    53.13        1:52.18   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub    43.36        1:33.89   
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømme Klub    47.67        1:39.43   
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub    47.13        1:41.04   
Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Tåstrup    48.78        1:44.48   
Celina Bruhn Kyhnæb  2006  Swim Team Tåstrup            DSQ  2 armtag efter start 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømme Klub    47.46        1:37.78   
Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning    51.39        1:48.18   
Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup    51.37        1:50.32   
Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømme Klub    53.02        1:52.33   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømme Klub    55.65        1:54.02   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømme Klub    55.92        1:58.71   
Maria Agnes Jakobsen  2007  Swim Team Tåstrup    55.38        2:03.30   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Leidecker  2008  Birkerød Svømmeklub    48.97        1:41.04   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømme Klub    52.65        1:48.19   
Caroline Liechti  2008  Birkerød Svømmeklub    52.60        1:49.75   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømme Klub    55.09        1:56.75   
Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømme Klub    57.19        2:01.69   
Fiona Bergqvist  2008  Birkerød Svømmeklub            DSQ  Flere armtag v.25m 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømme Klub    1:01.47        2:08.12   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømme Klub    1:05.47        2:18.97   
Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub    1:09.39        2:24.75   
Natalie Meyer  2009  Glostrup Svømme Klub            2:28.73   
Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømme Klub    1:24.17        2:55.28   
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub    1:17.61        2:56.99   
Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub    1:28.51        3:03.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    31.41        1:06.60   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Vest-Brøndby    33.59        1:11.20   
Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Tåstrup    37.74        1:21.11   
Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Tåstrup    39.26        1:22.84   
Julius Hansson  2004  Herlev Svømning            DSQ  asynkron arme v 50 m 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømme Klub    42.69        1:29.72   
Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup    46.52        1:37.39   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømme Klub    45.85        1:36.78   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømme Klub    46.77        1:39.24   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Tåstrup    48.57        1:42.97   
Kasper Jægerskou  2006  Glostrup Svømme Klub    50.42        1:46.45   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Tåstrup    50.76        1:46.55   
Lau Gerner Knudsen  2007  Swim Team Tåstrup    54.41        1:59.23   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømme Klub    56.38        1:59.29   
Nikolaj Dalsgaard  2009  Birkerød Svømmeklub    2:00.61        2:00.61   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømme Klub    59.07        2:01.35   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømme Klub    1:02.34        2:08.49   
Rune Egholm  2009  Glostrup Svømme Klub    1:11.84        2:27.47   
Victor Bennet Harder  2008  Glostrup Svømme Klub    1:09.43        2:28.36   
Florian Westarp Zornhagen  2009  Glostrup Svømme Klub    1:15.13        2:39.60   
Zakarias Zobel  2009  Herlev Svømning            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup    40.44        1:21.02   
Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Tåstrup            DSQ  EFB v.25m 
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup    41.80        1:24.86   
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømme Klub    41.18        1:25.15   
Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning    43.12        1:28.03   
Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup    43.94        1:28.48   
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømme Klub    42.32        1:29.95   
Luna Larsson  2006  Herlev Svømning    44.12        1:30.08   
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømme Klub    40.52        1:22.91   
Christine Dalsgaard  2007  Birkerød Svømmeklub    44.03        1:30.71   
Isabell Hansen  2007  Glostrup Svømme Klub    45.23        1:31.09   
Amalie Møller  2007  Swim Team Tåstrup    51.79        1:43.63   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømme Klub    53.12        1:50.20   
Siri Lauth  2007  Herlev Svømning    53.54        1:50.69   
Fenja Apsarah Redlich  2007  Swim Team Tåstrup            DSQ  Ikke afsl. på ryg 
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Birkerød Svømmeklub    42.38        1:26.99   
Karla Rekling  2008  Birkerød Svømmeklub    46.91        1:35.86   
Ellen Klitvang  2008  Birkerød Svømmeklub    49.86        1:40.28   
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub    49.45        1:41.93   
Maddie Evers Kokholm  2008  Glostrup Svømme Klub    51.65        1:42.71   
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Tåstrup    52.72        1:45.04   
Smilla Hansson  2008  Glostrup Svømme Klub    53.08        1:47.46   
Liva Christensen  2008  Glostrup Svømme Klub    55.45        1:55.73   
Ellen Bregnholt Larsen  2008  Swim Team Tåstrup            DSQ  EFB v.75 m 
Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Afsæt på bund v.80m 
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning    50.74        1:44.96   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømme Klub    57.30        1:51.94   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning    58.81        2:01.35   
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub    59.37        2:02.63   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømme Klub    2:03.55        2:03.55   
Natalie Meyer  2009  Glostrup Svømme Klub    1:05.27        2:14.48   
Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømme Klub    1:04.44        2:17.22   
Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub    1:06.18        2:17.42   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Vestergaard  1999  Vest-Brøndby    30.97        1:04.24   
Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    33.13        1:08.22   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby    34.57        1:11.13   
Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Tåstrup            DSQ  EFB v.50m 
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup    38.84        1:20.79   
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup    38.89        1:19.83   
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømme Klub    41.93        1:24.99   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Tåstrup    42.58        1:26.73   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    44.23        1:29.48   
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømme Klub    45.26        1:32.12   
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    46.73        1:36.58   
Oliver Lycik  2006  Swim Team Tåstrup    52.69        1:49.34   
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik F. Jacobsen  2007  Birkerød Svømmeklub    48.39        1:36.38   
Toke Hjalholdt  2007  Swim Team Tåstrup    55.97        1:52.01   
Lukas Hitlev  2007  Swim Team Tåstrup            DSQ  EFB v. 50m 
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
William Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub    47.28        1:37.84   
Jonathan Vallentin  2008  Birkerød Svømmeklub    48.10        1:42.01   
Jonas Pelle Christensen  2009  Herlev Svømning    51.60        1:44.18   
Daniel Holger Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub    52.29        1:45.94   
Peter Emil Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub    54.07        1:48.64   
Cornelius Falck  2009  Glostrup Svømme Klub    56.19        1:57.75   
Thomas Rønne  2009  Herlev Svømning    56.75        2:01.00   
Rune Egholm  2009  Glostrup Svømme Klub    1:01.61        2:06.60   
Alfred Klie-Holde  2009  Glostrup Svømme Klub    1:07.37        2:22.98   
10  Florian Westarp Zornhagen  2009  Glostrup Svømme Klub    1:23.70        2:52.96   
Filip Usiewicz  2008  Swim Team Tåstrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:53   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2006-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsk Helte 1  2006  Glostrup Svømme Klub            2:34.63   
  Rasmus Egholm  2006      38.45        38.45   
  Mathilde Johansen  2007      45.50        1:23.95   
  Xander Ravn Grønholt  2006      38.33        2:02.28   
  Malouca Laura Bruun  2007      32.35        2:34.63   
                     
Gsk Helte 2  2006  Glostrup Svømme Klub            2:42.36   
  Isabell Hansen  2007      42.40        42.40   
  Viktor Fenger-Grøn  2006      43.80        1:26.20   
  Siena Serizawa  2008      43.11        2:09.31   
  Alexander Oxenbøll  2006      33.05        2:42.36   
                     
Gsk Helte 3  2006  Glostrup Svømme Klub            3:02.90   
  Oscar Serizawa  2006      42.19        42.19   
  Kasper Jægerskou  2006      48.32        1:30.51   
  Ida Celine Sangstad Holst  2007      53.13        2:23.64   
  Maddie Evers Kokholm  2008      39.26        3:02.90   
                     
Gsk Helte 4  2006  Glostrup Svømme Klub            3:15.94   
  Anton Serizawa  2006      42.93        42.93   
  Tristan Nygaard  2008      57.46        1:40.39   
  Nynne Bugge  2008      49.44        2:29.83   
  Smilla Hansson  2008      46.11        3:15.94   
                     
Herlev Mix2  2007  Herlev Svømning            3:18.41   
  Zakarias Zobel  2009      1:00.85        1:00.85   
  Katharina Zobel  2007      53.03        1:53.88   
  Katrine Dresler Aleksic  2007      39.69        2:33.57   
  Magne Waag Kallesøe  2008      44.84        3:18.41   
                     
Herlev Mix3  2007  Herlev Svømning            3:18.59   
  Jonas Pelle Christensen  2009      48.21        48.21   
  Nikoline Joy Gringer  2009      1:00.04        1:48.25   
  Kristine Dupont  2007      42.48        2:30.73   
  Thomas Rønne  2009      47.86        3:18.59   
                     
Gsk Helte 6  2008  Glostrup Svømme Klub            3:23.18   
  Liva Christensen  2008      50.99        50.99   
  Klara Rasmussen  2008      55.34        1:46.33   
  Gustav Jørgensen  2009      53.42        2:39.75   
  Anders Koch Jensen  2008      43.43        3:23.18   
                     
Gsk Helte 5  2007  Glostrup Svømme Klub            3:24.88   
  Emma Westarp Zornhagen  2007      50.22        50.22   
  Emma Panton Nielsen  2008      53.51        1:43.73   
  William Bugge  2008      55.46        2:39.19   
  Jonathan V Ahm-Jantzen  2009      45.69        3:24.88   
                     
Gsk Helte 7  2007  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Asynkron flyben 
  Daniel Holger Dyhr  2008      50.00        50.00   
  Maya Bøving-Gryberg  2009                 
                     
Team Sværdfisk  2006  Swim Team Tåstrup            DSQ  Flyben eft. 30 m 
  Ellen Bregnholt Larsen  2008      58.87        58.87   
                     
Team Torben  2006  Swim Team Tåstrup            DSQ  Afslut. på maven 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:53 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:53   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1968-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vg 17 Mix 1  1999  Vest-Brøndby            1:59.15   
  Emilie Larsen  2001      33.22        33.22   
  Emma Mikkelsen  2001      35.08        1:08.30   
  Lars Thor Sørensen  1999      25.67        1:33.97   
  Andreas Vestergaard  1999      25.18        1:59.15   
                     
Stt Lol  2001  Swim Team Tåstrup            2:19.64   
  Marcus Munkholm  2001      32.58        32.58   
  Caroline Møller  2002      43.34        1:15.92   
  Mikkel Brundert Hansen  2002      30.21        1:46.13   
  Emilia Høffer  2001      33.51        2:19.64   
                     
Stt Fyi  2000  Swim Team Tåstrup            2:33.18   
  Victor Schnabelrauch  2003      39.40        39.40   
  Patrick S. Hansen  2000      35.77        1:15.17   
  Astrid Høffer  2004      36.70        1:51.87   
  Jasmin Danielsen  2001      41.31        2:33.18   
                     
Fartbøllerne 2  2005  Swim Team Tåstrup            2:35.32   
  Peter K. M. Petersen  2006      38.16        38.16   
  Emma Haagen  2006      45.92        1:24.08   
  Frederik Rasmussen  2005      35.94        2:00.02   
  Signe Schnabelrauch  2006      35.30        2:35.32   
                     
Fartbøllerne 3  2005  Swim Team Tåstrup            2:56.91   
  William F. Pilgaard  2006      40.95        40.95   
  Isabella M. Madsen  2007      50.46        1:31.41   
  Jonas Lykke Hergaard  2007      42.73        2:14.14   
  Amalie Møller  2007      42.77        2:56.91   
                     
Herlev Mix1  2005  Herlev Svømning            2:58.67   
  Luna Larsson  2006      41.09        41.09   
  Liv Waag Kallesøe  2006      53.03        1:34.12   
  Victor Rønne  2007      43.68        2:17.80   
  Julius Hansson  2004      40.87        2:58.67   
                     
Fartbøllerne 1  2005  Swim Team Tåstrup            DSQ  Akt. sv. på ryg175m 
  Hannah Rørbech  2006      43.08        43.08   
  Simon Hejbroch  2006      40.47        1:23.55   
  Rebecca Ella Madsen  2006      38.96        2:02.51   
                     
Vg 17 Mix 2  1999  Vest-Brøndby            DSQ  Tyvstart 
  Lucas Jensen  2001      30.39        30.39   
  Katharina N Møller  2001      36.69        1:07.08   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:53 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Hannah Rørbech  2006  Swim Team Tåstrup    38.95  1:22.39  2:08.77    2:53.96   
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning    39.67  1:24.16  2:10.96    2:54.98   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    39.24  1:23.98  2:08.91    2:51.27   
Vivian Bahador Snitker  2007  Birkerød Svømmeklub    38.70  1:24.38  2:12.00    2:56.50   
Christine Dalsgaard  2007  Birkerød Svømmeklub    43.36  1:31.85  2:22.47    3:10.82   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømme Klub    46.19  1:36.85  2:27.34    3:14.13   
Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning    44.30  1:35.91  2:28.56    3:18.81   
Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømme Klub    47.99  1:46.28  2:46.72    3:44.73   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Tåstrup    33.84  1:11.72  1:51.03    2:27.76   
Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Tåstrup    35.81  1:17.72  2:03.17    2:47.56   
Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Tåstrup    39.30  1:25.48  2:11.99    2:56.30   
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømme Klub    35.00  1:14.13  1:53.99    2:32.43   
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømme Klub    37.69  1:19.28  2:01.89    2:42.22   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    37.94  1:20.59  2:05.83    2:51.78   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømme Klub    37.80  1:22.52  2:09.36    2:55.66   
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    40.34  1:27.62  2:16.95    3:02.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1968-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lykke Gøttrup Jensen  2004  Vest-Brøndby    37.65        1:21.39   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Tåstrup    40.42        1:31.98   
                     
 
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup    41.58        1:27.62   
Sofija Rønne  2006  Herlev Svømning    42.23        1:33.07   
Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Tåstrup    44.11        1:41.66   
Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning    46.78        1:51.41   
                     
 
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Birkerød Svømmeklub    39.47        1:24.45   
                     
 
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Birkerød Svømmeklub    40.83        1:30.84   
Karla Rekling  2008  Birkerød Svømmeklub    48.94        1:47.38   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømme Klub    49.21        1:48.97   
Maddie Evers Kokholm  2008  Glostrup Svømme Klub    53.54        2:03.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby    27.72        59.16   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Vest-Brøndby    28.02        59.86   
Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby    30.16        1:02.66   
Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    29.18        1:03.56   
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Tåstrup    31.30        1:10.28   
Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    32.93        1:10.77   
Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Tåstrup    42.37        1:41.91   
William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup    46.43        1:52.44   
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup    37.95        1:23.92   
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup    37.56        1:21.39   
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømme Klub    41.85        1:28.59   
Kasper Jægerskou  2006  Glostrup Svømme Klub    41.97        1:33.37   
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victor Rønne  2007  Herlev Svømning    49.25        1:43.05   
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magne Waag Kallesøe  2008  Herlev Svømning    54.49        1:57.54   
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømme Klub    55.69        1:58.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:46   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    37.90  1:20.09  2:03.65    2:46.63   
Katharina N Møller  2001  Vest-Brøndby    38.71  1:23.51  2:08.86    2:54.67   
Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup    43.51  1:32.86  2:22.84    3:12.84   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub    43.77  1:34.69  2:27.84    3:19.60   
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub    49.12  1:46.22  2:42.63    3:35.99   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømme Klub    47.95  1:41.54  2:35.05    3:27.18   
Isabell Hansen  2007  Glostrup Svømme Klub    52.02  1:51.33  2:51.44    3:50.76   
Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning    54.03  1:55.33  2:55.88    3:56.23   
Anna Fiona Nybøll  2007  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:46 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:46   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    33.36  1:12.78  1:55.76    2:34.58   
Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Tåstrup    38.71  1:25.53  2:13.20    3:00.15   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup    44.97  1:36.39  2:28.86    3:21.14   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Tåstrup    41.88  1:30.23  2:19.26    3:07.44   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømme Klub    48.37  1:42.99  2:38.12    3:31.56   
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømme Klub    47.34  1:41.98  2:37.06    3:31.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:46 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:57   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Larsen  2001  Vest-Brøndby            32.31   
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby            34.82   
Julie Dahl  2004  Glostrup Svømme Klub            35.22   
Caroline Møller  2002  Swim Team Tåstrup            41.72   
Emma Margrethe Audelin  2005  Herlev Svømning            44.82   
Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Tåstrup            49.88   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømme Klub            38.31   
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømme Klub            38.98   
Sofija Rønne  2006  Herlev Svømning            41.46   
Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup            42.01   
Hannah Rørbech  2006  Swim Team Tåstrup            42.35   
Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning            42.96   
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning            43.74   
Celina Bruhn Kyhnæb  2006  Swim Team Tåstrup            54.24   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømme Klub            41.49   
Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            42.50   
Isabell Hansen  2007  Glostrup Svømme Klub            42.71   
Vivian Bahador Snitker  2007  Birkerød Svømmeklub            43.49   
Christine Dalsgaard  2007  Birkerød Svømmeklub            43.72   
Siri Lauth  2007  Herlev Svømning            50.33   
Maria Agnes Jakobsen  2007  Swim Team Tåstrup            55.79   
Fenja Apsarah Redlich  2007  Swim Team Tåstrup            DSQ  Afsl. på maven 
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub            47.42   
Ellen Klitvang  2008  Birkerød Svømmeklub            47.62   
Smilla Hansson  2008  Glostrup Svømme Klub            48.04   
Maddie Evers Kokholm  2008  Glostrup Svømme Klub            49.67   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømme Klub            50.38   
Liva Christensen  2008  Glostrup Svømme Klub            50.86   
Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømme Klub            52.00   
Fiona Bergqvist  2008  Birkerød Svømmeklub            53.88   
Ellen Bregnholt Larsen  2008  Swim Team Tåstrup            58.47   
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Tåstrup            DSQ  EFB v. 25 m 
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning            48.33   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømme Klub            51.52   
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            55.08   
Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømme Klub            55.67   
Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub            57.99   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømme Klub            59.62   
Liv Peters  2009  Birkerød Svømmeklub            1:03.07   
Kaya Gram  2009  Birkerød Svømmeklub            1:03.14   
Sigrid Heunicke  2009  Birkerød Svømmeklub            1:03.76   
10  Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømme Klub            1:05.37   
11  Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            1:14.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:57 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Vest-Brøndby            30.28   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby            31.11   
Mikkel Hemmingsen  2002  Vest-Brøndby            32.60   
Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby            32.73   
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Tåstrup            32.77   
Christian Skriver  2004  Swim Team Tåstrup            40.12   
Andreas Vestergaard  1999  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Tåstrup            39.40   
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømme Klub            41.06   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub            42.33   
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømme Klub            44.26   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik F. Jacobsen  2007  Birkerød Svømmeklub            46.26   
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Tåstrup            46.41   
Victor Rønne  2007  Herlev Svømning            47.90   
Lukas Hitlev  2007  Swim Team Tåstrup            1:00.35   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub            47.61   
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømme Klub            48.63   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømme Klub            51.48   
Cornelius Falck  2009  Glostrup Svømme Klub            53.70   
Thomas Rønne  2009  Herlev Svømning            55.04   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømme Klub            55.61   
Oliver Leicht  2008  Birkerød Svømmeklub            56.57   
Anton Emil Muchitsch  2008  Birkerød Svømmeklub            57.53   
Alfred Klie-Holde  2009  Glostrup Svømme Klub            59.49   
10  Rune Egholm  2009  Glostrup Svømme Klub            1:01.32   
11  Nikolaj Dalsgaard  2009  Birkerød Svømmeklub            1:02.25   
12  Zakarias Zobel  2009  Herlev Svømning            1:03.58   
13  Victor Bennet Harder  2008  Glostrup Svømme Klub            1:05.62   
14  Sinus Andersson  2009  Birkerød Svømmeklub            1:18.98   
15  Florian Westarp Zornhagen  2009  Glostrup Svømme Klub            1:20.92   
Filip Usiewicz  2008  Swim Team Tåstrup            DNS   
Henry Karll Jensen  2011  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:41   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1968-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Katharina N Møller  2001  Vest-Brøndby    33.27  1:16.33  2:00.62    2:40.31   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Tåstrup    41.26  1:32.62  2:33.12    3:20.19   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub    44.50  1:29.84  2:31.05    3:11.16   
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømme Klub    41.12  1:30.70  2:33.01    3:14.79   
Luna Larsson  2006  Herlev Svømning    43.58  1:34.59  2:34.29    3:18.61   
Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning    48.74  1:41.59  2:41.43    3:26.32   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Birkerød Svømmeklub    41.34  1:30.26  2:24.16    3:02.47   
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømme Klub    40.70  1:27.76  2:24.16    3:03.74   
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    42.36  1:34.28  2:30.54    3:11.29   
Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning    42.69  1:31.67  2:31.61    3:12.91   
Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup    49.47  1:39.80  2:40.08    3:24.06   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømme Klub    52.37  1:51.06  2:52.26    3:45.02   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømme Klub    58.14  1:55.07  2:59.86    3:49.70   
Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømme Klub    57.77  1:55.46  2:56.11    3:49.99   
Amalie Møller  2007  Swim Team Tåstrup            DSQ  EFB v. 75m 
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Birkerød Svømmeklub    43.31  1:31.37  2:32.31    3:13.15   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømme Klub    51.25  1:45.21  2:46.53    3:33.71   
Sofie Leidecker  2008  Birkerød Svømmeklub    56.45  1:49.61  2:47.23    3:37.97   
Smilla Hansson  2008  Glostrup Svømme Klub    50.09  1:44.94  2:50.91    3:45.80   
Caroline Liechti  2008  Birkerød Svømmeklub    55.54  1:57.55  2:56.25    3:50.58   
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub    53.87  1:51.46  2:59.77    3:52.80   
Ellen Klitvang  2008  Birkerød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning    59.13  2:02.84  3:09.20    4:08.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:41 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:45   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    29.51  1:08.27  1:53.08    2:26.78   
Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Tåstrup    33.02  1:17.48  2:04.31    2:43.22   
Christian Skriver  2004  Swim Team Tåstrup    44.17    2:28.30    3:12.37   
Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Tåstrup    45.76  1:43.09  2:42.89    3:33.28   
William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup            DSQ  Afsl. på mave 100m 
                     
 
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømme Klub    34.06  1:20.02  2:11.29    2:51.01   
                     
 
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    43.96  1:34.76  2:35.02    3:19.64   
Kasper Jægerskou  2006  Glostrup Svømme Klub            DSQ  ESB v. 125m 
Oliver Lycik  2006  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Afsl. på mave 100m 
                     
 
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lau Gerner Knudsen  2007  Swim Team Tåstrup    1:09.42  2:14.08  3:17.44    4:14.08   
Toke Hjalholdt  2007  Swim Team Tåstrup            DSQ  Afsl. på mave v.100m 
                     
 
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonathan Vallentin  2008  Birkerød Svømmeklub    52.44  1:49.28  2:54.88    3:46.04   
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømme Klub    54.04  1:51.51  2:57.54    3:46.16   
Jonas Pelle Christensen  2009  Herlev Svømning    1:00.77  1:56.35  3:05.60    3:57.13   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømme Klub    1:03.73  2:04.14  3:11.54    4:00.31   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømme Klub    1:02.87  2:07.14  3:12.79    4:00.84   
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømme Klub    54.82  1:54.29  3:14.38    4:04.89   
Magne Waag Kallesøe  2008  Herlev Svømning    1:02.66  2:01.68  3:20.29    4:16.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:45 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  09:46   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kathrine V. Sørensen  1996  Vest-Brøndby            33.80   
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby            36.35   
Katharina N Møller  2001  Vest-Brøndby            36.93   
Xenia Bonnen Sjøgren  1997  Vest-Brøndby            37.07   
Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup            40.23   
Emma Margrethe Audelin  2005  Herlev Svømning            49.09   
Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Tåstrup            53.15   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømme Klub            44.59   
Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup            45.04   
Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning            45.61   
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup            46.36   
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømme Klub            46.93   
Sofija Rønne  2006  Herlev Svømning            47.46   
Luna Larsson  2006  Herlev Svømning            48.47   
Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Tåstrup            50.66   
Hannah Rørbech  2006  Swim Team Tåstrup            51.14   
10  Emma Kyndesen  2006  Herlev Svømning            51.26   
11  Celina Bruhn Kyhnæb  2006  Swim Team Tåstrup            59.55   
                     
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømme Klub            41.42   
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømme Klub            43.73   
Isabell Hansen  2007  Glostrup Svømme Klub            46.17   
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning            48.59   
Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup            50.58   
Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømme Klub            50.90   
Maria Agnes Jakobsen  2007  Swim Team Tåstrup            51.67   
Amalie Møller  2007  Swim Team Tåstrup            51.70   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømme Klub            52.79   
10  Fenja Apsarah Redlich  2007  Swim Team Tåstrup            58.27   
                     
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Leidecker  2008  Birkerød Svømmeklub            45.71   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømme Klub            48.34   
Caroline Liechti  2008  Birkerød Svømmeklub            50.59   
Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømme Klub            50.73   
Ellen Klitvang  2008  Birkerød Svømmeklub            52.07   
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub            52.46   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømme Klub            53.63   
Liva Christensen  2008  Glostrup Svømme Klub            54.34   
Smilla Hansson  2008  Glostrup Svømme Klub            59.32   
Ellen Bregnholt Larsen  2008  Swim Team Tåstrup            DSQ  Flere flyben eft. st 
                     
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            55.29   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning            55.83   
Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømme Klub            59.38   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømme Klub            59.84   
Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub            1:05.18   
Natalie Meyer  2009  Glostrup Svømme Klub            1:07.29   
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            1:13.63   
Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            1:24.97   
Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømme Klub            1:25.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  09:46 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:00   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby            30.63   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Vest-Brøndby            32.11   
Andreas Vestergaard  1999  Vest-Brøndby            33.73   
Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby            34.90   
Mikkel Hemmingsen  2002  Vest-Brøndby            35.77   
Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Tåstrup            35.97   
Christian Skriver  2004  Swim Team Tåstrup            45.66   
Julius Hansson  2004  Herlev Svømning            DNS   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømme Klub            39.05   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup            41.99   
Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup            45.64   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup            39.29   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Tåstrup            40.03   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømme Klub            42.73   
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømme Klub            43.61   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Tåstrup            47.18   
Kasper Jægerskou  2006  Glostrup Svømme Klub            47.97   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Tåstrup            46.53   
Lau Gerner Knudsen  2007  Swim Team Tåstrup            52.49   
Lukas Hitlev  2007  Swim Team Tåstrup            DSQ  Arme t. hofte 
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømme Klub            54.62   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømme Klub            54.87   
Jonas Pelle Christensen  2009  Herlev Svømning            55.88   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømme Klub            58.08   
William Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub            59.65   
Daniel Holger Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub            1:01.23   
Victor Bennet Harder  2008  Glostrup Svømme Klub            1:04.65   
Cornelius Falck  2009  Glostrup Svømme Klub            1:05.28   
Magne Waag Kallesøe  2008  Herlev Svømning            1:07.24   
10  Filip Usiewicz  2008  Swim Team Tåstrup            1:07.26   
11  Rune Egholm  2009  Glostrup Svømme Klub            1:08.12   
12  Zakarias Zobel  2009  Herlev Svømning            1:11.44   
13  Florian Westarp Zornhagen  2009  Glostrup Svømme Klub            1:14.99   
14  Alfred Klie-Holde  2009  Glostrup Svømme Klub            1:44.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:00 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:02   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 23, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1968-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lykke Gøttrup Jensen  2004  Vest-Brøndby    38.19  1:23.11  2:09.37    2:55.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:02 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:06   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 24, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Vest-Brøndby    29.62  1:04.03  1:40.56    2:18.75   
Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    30.71  1:06.73  1:45.19    2:23.70   
Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    34.45  1:14.17  1:56.21    2:37.78   
Samuel Risager  2003  Glostrup Svømme Klub    36.41  1:21.34  2:10.55    3:00.05   
                     
 
Løb 24, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Tåstrup    44.91  1:40.68  2:38.77    3:35.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:06 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1968-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup    34.36        1:09.88   
Emma Margrethe Audelin  2005  Herlev Svømning    40.50        1:23.97   
Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Tåstrup    44.50        1:35.83   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømme Klub    34.42        1:14.16   
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømme Klub    36.57        1:14.86   
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup    36.38        1:15.46   
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning    37.33        1:19.58   
Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning    38.62        1:22.11   
Hannah Rørbech  2006  Swim Team Tåstrup    39.69        1:22.39   
Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup    39.80        1:23.62   
Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Tåstrup    39.88        1:24.85   
Emma Kyndesen  2006  Herlev Svømning    43.22        1:30.92   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømme Klub    33.50        1:10.86   
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Birkerød Svømmeklub    36.45        1:14.34   
Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning    38.22        1:19.42   
Vivian Bahador Snitker  2007  Birkerød Svømmeklub    36.65        1:20.54   
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømme Klub    37.98        1:21.66   
Anna Fiona Nybøll  2007  Glostrup Svømme Klub    37.64        1:24.32   
Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup    40.78        1:27.14   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømme Klub    42.74        1:28.95   
Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning    43.82        1:32.45   
10  Amalie Møller  2007  Swim Team Tåstrup    45.06        1:33.99   
11  Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømme Klub    47.96        1:42.74   
12  Fenja Apsarah Redlich  2007  Swim Team Tåstrup    51.40        1:49.50   
Isabell Hansen  2007  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Birkerød Svømmeklub    36.64        1:16.90   
Maddie Evers Kokholm  2008  Glostrup Svømme Klub    42.11        1:27.87   
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Tåstrup    42.53        1:33.07   
Ellen Klitvang  2008  Birkerød Svømmeklub    46.61        1:35.70   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømme Klub    45.04        1:37.71   
Liva Christensen  2008  Glostrup Svømme Klub    45.93        1:41.42   
Caroline Liechti  2008  Birkerød Svømmeklub    49.48        1:43.89   
Ellen Bregnholt Larsen  2008  Swim Team Tåstrup    57.20        2:04.01   
Alberte Stub  2008  Birkerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning    44.21        1:32.28   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømme Klub    47.82        1:38.16   
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub    49.08        1:50.27   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning    51.81        1:51.72   
Natalie Meyer  2009  Glostrup Svømme Klub    54.31        1:56.01   
Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømme Klub    57.20        2:01.31   
Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub    58.19        2:01.88   
Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømme Klub    57.89        2:12.34   
Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub    1:03.91        2:22.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:27 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:41   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Vestergaard  1999  Vest-Brøndby    26.74        56.67   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby    27.97        58.10   
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Tåstrup    28.61        1:00.29   
Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Tåstrup    29.49        1:01.74   
Christian Skriver  2004  Swim Team Tåstrup    35.78        1:16.58   
William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup    38.60        1:22.87   
Julius Hansson  2004  Herlev Svømning            DNS   
Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup    33.28        1:08.56   
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømme Klub    32.59        1:08.82   
Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup    35.85        1:15.14   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup    35.39        1:11.88   
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømme Klub    34.72        1:12.28   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Tåstrup    35.56        1:13.90   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømme Klub    34.84        1:14.99   
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømme Klub    36.83        1:15.56   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    36.55        1:16.44   
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    37.83        1:21.05   
Kasper Jægerskou  2006  Glostrup Svømme Klub    38.80        1:21.17   
Oliver Lycik  2006  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Tåstrup    39.58        1:23.55   
Lukas Hitlev  2007  Swim Team Tåstrup    53.36        1:56.40   
Toke Hjalholdt  2007  Swim Team Tåstrup    54.30        2:01.71   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømme Klub    45.20        1:33.94   
Peter Emil Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub    45.83        1:34.56   
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømme Klub    46.66        1:37.56   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømme Klub    46.08        1:37.78   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømme Klub    48.14        1:41.65   
Cornelius Falck  2009  Glostrup Svømme Klub    48.46        1:42.06   
Magne Waag Kallesøe  2008  Herlev Svømning    50.39        1:42.13   
Jonas Pelle Christensen  2009  Herlev Svømning    48.45        1:43.08   
Lukas Højfeldt  2008  Birkerød Svømmeklub    48.60        1:43.55   
10  Victor Bennet Harder  2008  Glostrup Svømme Klub    52.05        1:48.67   
11  Rune Egholm  2009  Glostrup Svømme Klub    56.90        1:55.38   
12  Alfred Klie-Holde  2009  Glostrup Svømme Klub    1:00.37        2:10.50   
13  Zakarias Zobel  2009  Herlev Svømning    1:02.85        2:11.30   
14  Florian Westarp Zornhagen  2009  Glostrup Svømme Klub    1:07.96        2:24.65   
15  Filip Usiewicz  2008  Swim Team Tåstrup    1:10.84        2:40.05   
Henry Karll Jensen  2011  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:41 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 27, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsk Helte 1  2006  Glostrup Svømme Klub            2:11.59   
  Malouca Laura Bruun  2007      31.79        31.79   
  Rasmus Egholm  2006      32.38        1:04.17   
  Viktor Fenger-Grøn  2006      32.36        1:36.53   
  Mathilde Johansen  2007      35.06        2:11.59   
                     
Gsk Helte 2  2006  Glostrup Svømme Klub            2:19.89   
  Anna Fiona Nybøll  2007      36.78        36.78   
  Alexander Oxenbøll  2006      32.29        1:09.07   
  Oscar Serizawa  2006      34.13        1:43.20   
  Siena Serizawa  2008      36.69        2:19.89   
                     
Gsk Helte 3  2006  Glostrup Svømme Klub            2:25.39   
  Xander Ravn Grønholt  2006      34.65        34.65   
  Anton Serizawa  2006      35.87        1:10.52   
  Isabell Hansen  2007      36.57        1:47.09   
  Maddie Evers Kokholm  2008      38.30        2:25.39   
                     
Gsk Helte 4  2006  Glostrup Svømme Klub            2:41.65   
  Kasper Jægerskou  2006      37.13        37.13   
  Ida Celine Sangstad Holst  2007      40.54        1:17.67   
  Tristan Nygaard  2008      41.29        1:58.96   
  Nynne Bugge  2008      42.69        2:41.65   
                     
Gsk Helte 5  2008  Glostrup Svømme Klub            2:50.29   
  William Bugge  2008      44.21        44.21   
  Smilla Hansson  2008      42.48        1:26.69   
  Emma Panton Nielsen  2008      42.38        2:09.07   
  Daniel Holger Dyhr  2008      41.22        2:50.29   
                     
Gsk Helte 6  2007  Glostrup Svømme Klub            3:01.40   
  Emma Westarp Zornhagen  2007      46.63        46.63   
  Anders Koch Jensen  2008      45.54        1:32.17   
  Ella Kjærebye  2007      42.39        2:14.56   
  Peter Emil Dyhr  2008      46.84        3:01.40   
                     
Herlev Mix3  2007  Herlev Svømning            3:12.26   
  Zakarias Zobel  2009      1:03.59        1:03.59   
  Nikoline Joy Gringer  2009      47.36        1:50.95   
  Jonas Pelle Christensen  2009      42.86        2:33.81   
  Eleonora Marsner  2009      38.45        3:12.26   
                     
Team Kenya  2007  Swim Team Tåstrup            3:32.09   
  Fenja Apsarah Redlich  2007      46.08        46.08   
  Maria Agnes Jakobsen  2007      48.37        1:34.45   
  Lukas Hitlev  2007      54.05        2:28.50   
  Filip Usiewicz  2008      1:03.59        3:32.09   
                     
Gsk Helte 7  2008  Glostrup Svømme Klub            DSQ  For mange svøm. p. b 
  Klara Rasmussen  2008      44.24        44.24   
  Gustav Jørgensen  2009      43.21        1:27.45   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 28, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1968-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vg 17 Mix 1  1999  Vest-Brøndby            1:48.02   
  Xenia Bonnen Sjøgren  1997      28.97        28.97   
  Lykke Gøttrup Jensen  2004      30.38        59.35   
  Andreas Vestergaard  1999      24.55        1:23.90   
  Valdemar Mariegaard  1999      24.12        1:48.02   
                     
Vg 17 Mix 2  1999  Vest-Brøndby            1:48.31   
  Emilie Larsen  2001      28.97        28.97   
  Lars Thor Sørensen  1999      25.07        54.04   
  Emma Mikkelsen  2001      29.05        1:23.09   
  Asbjørn Floor-Bøjden  2002      25.22        1:48.31   
                     
Stt Fomo  2000  Swim Team Tåstrup            2:02.18   
  Patrick S. Hansen  2000      27.92        27.92   
  Emilia Høffer  2001      33.90        1:01.82   
  Marcus Munkholm  2001      27.00        1:28.82   
  Astrid Høffer  2004      33.36        2:02.18   
                     
Supersprinterne 1  2005  Swim Team Tåstrup            2:14.59   
  Peter K. M. Petersen  2006      32.57        32.57   
  Hannah Rørbech  2006      36.35        1:08.92   
  Sune Vergmann  2005      31.26        1:40.18   
  Rebecca Ella Madsen  2006      34.41        2:14.59   
                     
Supersprinterne 2  2005  Swim Team Tåstrup            2:22.33   
  Simon Hejbroch  2006      33.62        33.62   
  Emma Haagen  2006      36.86        1:10.48   
  Frederik Rasmussen  2005      33.93        1:44.41   
  Rosa Cornelia Barrisøe  2006      37.92        2:22.33   
                     
Stt Yomo  2001  Swim Team Tåstrup            2:36.58   
  William Jensen  2002      37.23        37.23   
  Christian Skriver  2004      34.14        1:11.37   
  Amalie Møller  2007      42.47        1:53.84   
  Jasmin Danielsen  2001      42.74        2:36.58   
                     
Herlev Mix1  2005  Herlev Svømning            2:41.54   
  Sophie Hartwig-Porsdal  2006      37.15        37.15   
  Magne Waag Kallesøe  2008      45.99        1:23.14   
  Karoline Dahl Lewinsky  2006      36.62        1:59.76   
  Jonas Pelle Christensen  2009      41.78        2:41.54   
                     
Tsunami  2006  Swim Team Tåstrup            2:57.58   
  Celina Bruhn Kyhnæb  2006      45.02        45.02   
  Karl-Emil Klinggaard Niel  2007      42.49        1:27.51   
  Ellen Bregnholt Larsen  2008      53.83        2:21.34   
  Jonas Lykke Hergaard  2007      36.24        2:57.58   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub    41.17  1:26.40  2:12.19    2:57.28   
Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning    43.77  1:30.73  2:17.32    3:01.68   
Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Tåstrup    47.70  1:39.62  2:32.44    3:23.27   
                     
 
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    46.50  1:38.91  2:30.46    3:17.02   
Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup    47.33  1:39.12  2:29.53    3:18.25   
Anna Fiona Nybøll  2007  Glostrup Svømme Klub    45.28  1:38.66  2:31.62    3:20.70   
Amalie Møller  2007  Swim Team Tåstrup    49.19  1:41.68  2:34.87    3:25.54   
Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning    48.56  1:41.61  2:35.01    3:28.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    45.52  1:35.44  2:23.92    3:10.72   
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    47.06  1:37.49  2:29.25    3:18.76   
Oliver Lycik  2006  Swim Team Tåstrup    54.46  1:55.65  4:01.15    4:01.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1968-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Larsen  2001  Vest-Brøndby            29.72   
Xenia Bonnen Sjøgren  1997  Vest-Brøndby            30.39   
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby            31.32   
Katharina N Møller  2001  Vest-Brøndby            32.88   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Tåstrup            40.94   
Emma Margrethe Audelin  2005  Herlev Svømning            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofija Rønne  2006  Herlev Svømning            38.87   
Luna Larsson  2006  Herlev Svømning            39.11   
Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning            41.90   
Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning            43.64   
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning            44.06   
Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning            44.90   
Celina Bruhn Kyhnæb  2006  Swim Team Tåstrup            54.93   
                     
 
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Birkerød Svømmeklub            36.56   
Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            38.92   
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømme Klub            39.22   
Vivian Bahador Snitker  2007  Birkerød Svømmeklub            42.76   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømme Klub            50.14   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømme Klub            52.08   
Maria Agnes Jakobsen  2007  Swim Team Tåstrup            1:01.89   
Fenja Apsarah Redlich  2007  Swim Team Tåstrup            1:06.77   
                     
 
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Birkerød Svømmeklub            37.76   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømme Klub            41.13   
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub            44.81   
Liva Christensen  2008  Glostrup Svømme Klub            50.06   
Smilla Hansson  2008  Glostrup Svømme Klub            50.07   
Maddie Evers Kokholm  2008  Glostrup Svømme Klub            51.32   
Sofie Leidecker  2008  Birkerød Svømmeklub            52.55   
Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømme Klub            1:07.88   
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Tåstrup            DSQ  Asynk ben v 45m 
                     
 
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømme Klub            58.95   
Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømme Klub            59.26   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            59.42   
Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømme Klub            1:02.15   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømme Klub            1:04.65   
Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            1:30.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:53   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby            26.33   
Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby            27.43   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby            27.84   
Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby            28.51   
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Tåstrup            29.56   
Samuel Risager  2003  Glostrup Svømme Klub            33.13   
Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Tåstrup            33.41   
William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup            45.69   
Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Tåstrup            46.43   
                     
 
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømme Klub            37.79   
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømme Klub            38.47   
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømme Klub            38.72   
Oliver Lycik  2006  Swim Team Tåstrup            DSQ  Asynk. ben v. 45 m 
                     
 
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Toke Hjalholdt  2007  Swim Team Tåstrup            1:05.60   
                     
 
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub            48.23   
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømme Klub            49.94   
Daniel Holger Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub            52.50   
Peter Emil Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub            53.84   
Lukas Højfeldt  2008  Birkerød Svømmeklub            1:03.84   
Victor Bennet Harder  2008  Glostrup Svømme Klub            1:07.16   
Alfred Klie-Holde  2009  Glostrup Svømme Klub            1:29.09   
Cornelius Falck  2009  Glostrup Svømme Klub            DNS   
Rune Egholm  2009  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:53 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 33, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub    1:15.27  2:37.35  4:00.01    5:20.51   
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup    1:26.14  2:59.82  4:34.93    6:08.61   
Hannah Rørbech  2006  Swim Team Tåstrup    1:28.87  3:04.30  4:40.91    6:13.84   
Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup    1:28.57  3:03.32  4:40.40    6:14.55   
                     
 
Løb 33, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Anna Fiona Nybøll  2007  Glostrup Svømme Klub    1:32.87    5:00.79    6:37.61   
Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning    1:36.14  3:22.75  5:09.78    6:52.12   
Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømme Klub    1:47.78  3:47.84  5:50.10    7:46.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:24   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 34, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    1:05.76  2:18.53  3:32.91    4:48.35   
                     
 
Løb 34, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup    1:16.17  2:37.47  3:58.49    5:17.89   
Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup    1:17.94  2:41.09  4:04.80    5:28.14   
                     
 
Løb 34, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup    1:19.07  2:43.38  4:08.00    5:32.73   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Tåstrup    1:20.23  2:45.94  4:11.88    5:34.94   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:24 
 
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:47   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1968-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    32.35        1:09.37   
Emilie Larsen  2001  Vest-Brøndby    31.93        1:14.02   
Katharina N Møller  2001  Vest-Brøndby    34.32        1:15.37   
Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup    39.28        1:23.85   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Tåstrup    42.84        1:34.14   
Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Tåstrup    50.09        1:47.09   
                     
 
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømme Klub    39.01        1:25.21   
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømme Klub    40.09        1:28.97   
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning    41.36        1:30.21   
Sofija Rønne  2006  Herlev Svømning    41.84        1:30.40   
Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning    44.13        1:32.20   
Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning    42.98        1:33.95   
Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning    43.64        1:34.35   
Emma Kyndesen  2006  Herlev Svømning    49.19        1:43.83   
Celina Bruhn Kyhnæb  2006  Swim Team Tåstrup    59.34        1:57.91   
Luna Larsson  2006  Herlev Svømning            DSQ  mavelign. ef. 25 m 
                     
 
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømme Klub    40.55        1:24.79   
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Birkerød Svømmeklub    40.23        1:27.00   
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    43.50        1:30.19   
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømme Klub    44.24        1:30.68   
Isabell Hansen  2007  Glostrup Svømme Klub    42.38        1:32.63   
Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning    43.49        1:33.01   
Vivian Bahador Snitker  2007  Birkerød Svømmeklub    42.92        1:33.56   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømme Klub    48.75        1:42.87   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømme Klub    49.48        1:44.98   
10  Maria Agnes Jakobsen  2007  Swim Team Tåstrup    58.38        1:54.55   
                     
 
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Birkerød Svømmeklub    40.99        1:29.40   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømme Klub    44.91        1:35.88   
Sofie Leidecker  2008  Birkerød Svømmeklub    49.00        1:39.56   
Ellen Klitvang  2008  Birkerød Svømmeklub    47.61        1:40.63   
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub    46.23        1:41.99   
Smilla Hansson  2008  Glostrup Svømme Klub    48.51        1:43.80   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømme Klub    48.64        1:44.08   
Maddie Evers Kokholm  2008  Glostrup Svømme Klub    49.64        1:46.05   
Alberte Stub  2008  Birkerød Svømmeklub    52.21        1:46.44   
10  Caroline Liechti  2008  Birkerød Svømmeklub    55.20        1:51.70   
11  Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømme Klub    57.22        1:57.96   
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Tåstrup            DSQ  Start i crawl 
                     
 
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning    46.75        1:42.49   
Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømme Klub    55.68        1:58.56   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømme Klub    59.82        2:00.00   
Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub    58.94        2:00.35   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømme Klub    57.40        2:02.09   
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub    1:03.35        2:08.51   
Natalie Meyer  2009  Glostrup Svømme Klub    1:05.61        2:11.81   
Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømme Klub    1:04.22        2:17.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:47 
 
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Vest-Brøndby    27.89        1:01.70   
Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby    30.67        1:05.38   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby    30.42        1:05.58   
Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    30.66        1:07.55   
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Tåstrup    32.06        1:12.06   
Christian Skriver  2004  Swim Team Tåstrup    41.04        1:28.30   
William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup    44.13        1:34.92   
Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Tåstrup    44.93        1:36.95   
                     
 
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømme Klub    34.00        1:16.87   
                     
 
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømme Klub    38.42        1:24.47   
Kasper Jægerskou  2006  Glostrup Svømme Klub    40.55        1:24.83   
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømme Klub    42.41        1:27.45   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømme Klub    42.67        1:27.95   
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømme Klub    41.08        1:29.50   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Tåstrup    43.66        1:30.34   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    1:32.17        1:32.17   
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    42.92        1:34.16   
                     
 
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Tåstrup            DSQ  mavelig. i ryg 
Toke Hjalholdt  2007  Swim Team Tåstrup            DSQ  Arme til hofte i bry 
                     
 
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømme Klub    46.33        1:40.79   
William Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub    46.70        1:44.22   
Jonas Pelle Christensen  2009  Herlev Svømning    51.38        1:45.99   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømme Klub    53.26        1:48.37   
Daniel Holger Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub    51.76        1:48.89   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømme Klub    56.80        1:49.26   
Peter Emil Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub    51.62        1:49.90   
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømme Klub    51.67        1:52.93   
Magne Waag Kallesøe  2008  Herlev Svømning    55.92        1:56.86   
10  Lukas Højfeldt  2008  Birkerød Svømmeklub    57.88