2019-09-15   07:56:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Sommerstævne 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Vestergaard  1999  Vest-Brøndby    30.97        1:04.24   
Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    33.13        1:08.22   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby    34.57        1:11.13   
Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Tåstrup            DSQ  EFB v.50m 
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup    38.84        1:20.79   
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup    38.89        1:19.83   
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømme Klub    41.93        1:24.99   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Tåstrup    42.58        1:26.73   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    44.23        1:29.48   
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømme Klub    45.26        1:32.12   
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    46.73        1:36.58   
Oliver Lycik  2006  Swim Team Tåstrup    52.69        1:49.34   
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik F. Jacobsen  2007  Birkerød Svømmeklub    48.39        1:36.38   
Toke Hjalholdt  2007  Swim Team Tåstrup    55.97        1:52.01   
Lukas Hitlev  2007  Swim Team Tåstrup            DSQ  EFB v. 50m 
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
William Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub    47.28        1:37.84   
Jonathan Vallentin  2008  Birkerød Svømmeklub    48.10        1:42.01   
Jonas Pelle Christensen  2009  Herlev Svømning    51.60        1:44.18   
Daniel Holger Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub    52.29        1:45.94   
Peter Emil Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub    54.07        1:48.64   
Cornelius Falck  2009  Glostrup Svømme Klub    56.19        1:57.75   
Thomas Rønne  2009  Herlev Svømning    56.75        2:01.00   
Rune Egholm  2009  Glostrup Svømme Klub    1:01.61        2:06.60   
Alfred Klie-Holde  2009  Glostrup Svømme Klub    1:07.37        2:22.98   
10  Florian Westarp Zornhagen  2009  Glostrup Svømme Klub    1:23.70        2:52.96   
Filip Usiewicz  2008  Swim Team Tåstrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark