2019-08-19   22:22:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Sommerstævne 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Sommerstævne 2018    Udskriftsdato  17 juni 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2018         
 
 
Løb 27, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsk Helte 1  2006  Glostrup Svømme Klub            2:11.59   
  Malouca Laura Bruun  2007      31.79        31.79   
  Rasmus Egholm  2006      32.38        1:04.17   
  Viktor Fenger-Grøn  2006      32.36        1:36.53   
  Mathilde Johansen  2007      35.06        2:11.59   
                     
Gsk Helte 2  2006  Glostrup Svømme Klub            2:19.89   
  Anna Fiona Nybøll  2007      36.78        36.78   
  Alexander Oxenbøll  2006      32.29        1:09.07   
  Oscar Serizawa  2006      34.13        1:43.20   
  Siena Serizawa  2008      36.69        2:19.89   
                     
Gsk Helte 3  2006  Glostrup Svømme Klub            2:25.39   
  Xander Ravn Grønholt  2006      34.65        34.65   
  Anton Serizawa  2006      35.87        1:10.52   
  Isabell Hansen  2007      36.57        1:47.09   
  Maddie Evers Kokholm  2008      38.30        2:25.39   
                     
Gsk Helte 4  2006  Glostrup Svømme Klub            2:41.65   
  Kasper Jægerskou  2006      37.13        37.13   
  Ida Celine Sangstad Holst  2007      40.54        1:17.67   
  Tristan Nygaard  2008      41.29        1:58.96   
  Nynne Bugge  2008      42.69        2:41.65   
                     
Gsk Helte 5  2008  Glostrup Svømme Klub            2:50.29   
  William Bugge  2008      44.21        44.21   
  Smilla Hansson  2008      42.48        1:26.69   
  Emma Panton Nielsen  2008      42.38        2:09.07   
  Daniel Holger Dyhr  2008      41.22        2:50.29   
                     
Gsk Helte 6  2007  Glostrup Svømme Klub            3:01.40   
  Emma Westarp Zornhagen  2007      46.63        46.63   
  Anders Koch Jensen  2008      45.54        1:32.17   
  Ella Kjærebye  2007      42.39        2:14.56   
  Peter Emil Dyhr  2008      46.84        3:01.40   
                     
Herlev Mix3  2007  Herlev Svømning            3:12.26   
  Zakarias Zobel  2009      1:03.59        1:03.59   
  Nikoline Joy Gringer  2009      47.36        1:50.95   
  Jonas Pelle Christensen  2009      42.86        2:33.81   
  Eleonora Marsner  2009      38.45        3:12.26   
                     
Team Kenya  2007  Swim Team Tåstrup            3:32.09   
  Fenja Apsarah Redlich  2007      46.08        46.08   
  Maria Agnes Jakobsen  2007      48.37        1:34.45   
  Lukas Hitlev  2007      54.05        2:28.50   
  Filip Usiewicz  2008      1:03.59        3:32.09   
                     
Gsk Helte 7  2008  Glostrup Svømme Klub            DSQ  For mange svøm. p. b 
  Klara Rasmussen  2008      44.24        44.24   
  Gustav Jørgensen  2009      43.21        1:27.45   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 juni 2018 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark