2021-04-21   13:54:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:37   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    33.10        1:08.80   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub    34.97        1:16.13   
Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    39.83        1:23.10   
Lucas Leal  2001  Svøm Korsør    48.82        1:43.59   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub    35.70        1:17.48   
Viktor Holst Rasmussen  2003  Svøm Korsør    37.16        1:17.92   
Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    37.21        1:18.37   
Gustav Hartig-Larsen  2003  Svøm Korsør    37.47        1:19.48   
David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.80        1:19.79   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    37.69        1:19.80   
Peter Holm  2003  Herlev Svømning    38.79        1:22.48   
Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF    38.93        1:23.31   
Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.69        1:25.86   
10  Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub    45.52        1:37.03   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.69        1:23.76   
Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    41.34        1:26.67   
Mathias Olsen  2005  GTI    42.75        1:29.43   
Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    43.20        1:31.68   
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.86        1:31.76   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub    43.79        1:32.40   
Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.77        1:32.41   
Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning    43.45        1:33.07   
Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub    43.92        1:33.19   
10  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.75        1:33.48   
11  Laurits Thøfner  2004  Haslev Svømmeklub    43.71        1:35.89   
12  Marius Mains  2005  GTI    46.21        1:37.21   
13  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    47.54        1:38.06   
14  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    47.47        1:40.42   
15  Noah Berg Pedersen  2005  Ringsted Svømme Klub    48.61        1:43.32   
16  Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub    48.09        1:43.39   
Asbjørn Olesen  2004  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub    40.46        1:24.37   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    42.27        1:27.70   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    42.66        1:30.57   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    43.32        1:32.14   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    44.12        1:33.26   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    44.98        1:35.56   
Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening    44.29        1:35.58   
Tore Krogh  2006  Gladsaxe Idræts Forening    46.15        1:37.69   
Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.07        1:38.53   
10  Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub    48.60        1:42.29   
11  Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Idræts Forening    47.71        1:43.17   
12  Mikkel Munkholm  2006  Dragsholm Svømmeklub    48.10        1:43.26   
13  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.64        1:43.82   
14  Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub    50.72        1:44.82   
15  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    50.11        1:45.30   
16  Storm Melgaard  2007  Haslev Svømmeklub    48.27        1:46.72   
17  Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.51        1:48.18   
18  August Juul-Andersen  2007  Ringsted Svømme Klub    51.67        1:48.48   
19  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening    52.04        1:48.58   
20  Emil Hass  2006  Næstved IF    52.00        1:49.10   
21  Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    54.11        1:49.49   
22  Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub    53.01        1:49.68   
23  Oscar Haak  2007  Ringsted Svømme Klub    51.73        1:49.94   
24  Gustav Meinert  2006  Ringsted Svømme Klub    52.68        1:50.56   
25  Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub    53.91        1:53.83   
26  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.90        1:54.16   
27  Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.03        1:54.58   
28  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    54.32        1:56.20   
29  Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    55.76        1:58.00   
30  Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd    53.67        1:59.27   
31  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub    57.88        1:59.46   
32  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF    56.58        2:00.05   
33  Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub    56.77        2:00.28   
34  William Bendixen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    1:00.74        2:02.18   
35  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub    56.71        2:03.03   
36  Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub    59.32        2:04.13   
37  Otto Holbøll Danquart  2007  Hillerød Svømmeklub    59.73        2:04.24   
38  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Idræts Forening    1:00.76        2:09.41   
39  Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svømme Klub    1:01.65        2:10.46   
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            DNS   
Anton Dam Rydberg  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  ej overfladeber 25m 
Daniel Skyt  2006  Roskilde Svømning            DSQ  Fl. flyb. v/75m 
Gustav Yde Munkebæk  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ESB v/50m 
Lucas Holbek  2007  Hillerød Svømmeklub            DSQ  SW 7.5 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            DSQ  ESB v/25m 
Oscar Andersen  2006  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  ESB v/ 100m 
Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
William Echardt  2008  Roskilde Svømning            DSQ  Flere flyb. e/ Start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner