2021-04-12   08:21:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:18   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Gry Floor  2000  Odense Svømme Klub    1:06.89  2:17.65  3:28.09    4:36.35   
Alberte M Hansen  2000  Herlev Svømning    1:06.55  2:17.24  3:27.67    4:37.48   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub    1:10.82  2:26.28  3:42.10    4:56.99   
                     
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    1:06.48  2:18.14  3:31.35    4:44.05   
Katrine Duus  2003  Næstved IF    1:09.39  2:23.38  3:37.59    4:49.65   
Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    1:07.19  2:20.89  3:37.64    4:54.69   
Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub    1:10.53  2:26.69  3:42.40    4:56.95   
Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd    1:11.82  2:27.83  3:44.55    5:00.49   
Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning    1:11.57  2:28.42  3:46.30    5:04.64   
Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    1:09.86  2:26.49  3:45.52    5:06.46   
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub    1:12.61  2:31.07  3:50.92    5:10.08   
Emma Enevoldsen  2003  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub    1:13.38  2:32.07  3:50.53    5:07.84   
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub    1:16.36  2:38.46  3:57.80    5:15.68   
Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    1:11.72  2:32.38  3:55.48    5:17.09   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    1:13.75  2:36.04  3:59.87    5:20.00   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    1:13.92  2:35.96  3:59.27    5:20.73   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    1:17.54  2:40.21  4:02.31    5:23.21   
Isabella Hejlesen  2004  Svøm Korsør    1:18.63  2:42.50  4:03.23    5:23.92   
                     
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:19.49  2:44.34  4:06.43    5:24.16   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub    1:19.57  2:44.77  4:11.68    5:34.24   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    1:16.83  2:42.00  4:11.40    5:38.03   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    1:19.68  2:45.59  4:13.63    5:39.87   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Idræts Forening    1:22.98  2:53.45  4:24.40    5:52.22   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    1:26.40  2:59.46  4:33.57    5:58.02   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:29.18  3:07.08  4:46.01    6:21.56   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub    1:26.77  3:06.66  4:47.32    6:21.88   
Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Idræts Forening    1:35.11  3:22.38  5:11.41    6:57.36   
                     
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF    1:32.32  3:16.56  5:04.20    6:48.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner