2021-04-11   21:22:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  01 juli 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:55   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hils 1 Piger  Hillerød Svømmeklub            2:18.32   
  Josephine Gribsvad  2003      35.33        35.33   
  Mathilde Emilie K. Larsen  2002      38.91        1:14.24   
  Silje Lyse Legaard  2006      36.34        1:50.58   
  Ulrikke Veje  2002      27.74        2:18.32   
                     
Næstved Piger 1  Næstved IF            2:18.92   
  Katrine Duus  2003      34.80        34.80   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      37.11        1:11.91   
  Gaya Josefine Maar  2003      34.50        1:46.41   
  Caroline Bendtsen  2002      32.51        2:18.92   
                     
Haslev Sommerpiger 1  Haslev Svømmeklub            2:23.49   
  Anna Lind Petersen  2004      34.70        34.70   
  Lærke Møller  2005      39.59        1:14.29   
  Julie Hansen Schilling  2004      40.18        1:54.47   
  Nynne Jakobsen  2004      29.02        2:23.49   
                     
Gti2 Piger  2004  GTI            2:23.52   
  Clara Schmedes  2004      36.54        36.54   
  Mathilde Svendsen  2004      40.07        1:16.61   
  Ida Mørk  2004      35.95        1:52.56   
  Nomi I. K. Schau  2004      30.96        2:23.52   
                     
Albertes Prinser  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:25.40   
  Martine Damborg  2007      35.39        35.39   
  Laura Pedersen  2007      46.84        1:22.23   
  Emma Hansen  2007      33.47        1:55.70   
  Sofie Ravn Herche  2007      29.70        2:25.40   
                     
Piger 2 Kalundborg  Kalundborg SK            2:31.05   
  Pauline Andersen  2005      41.84        41.84   
  Anna Marott Hansen  2004      40.42        1:22.26   
  Alba Seneca  2005      37.14        1:59.40   
  Isabella Holme Bjerborg  2005      31.65        2:31.05   
                     
Hils 2 Piger 1  Hillerød Svømmeklub            2:31.88   
  Caroline Henning  2005      38.86        38.86   
  Olivia Cruse  2005      40.46        1:19.32   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      36.52        1:55.84   
  Emma Mølholm  2005      36.04        2:31.88   
                     
Værløse Piger 1  Værløse Svømmeklub            2:32.83   
  Amalie Helfelt  2006      39.48        39.48   
  Ella Bødker Thomsen  2005      45.03        1:24.51   
  Esther Haudrum Larsen  2005      35.25        1:59.76   
  Martha Bødker Thomsen  2005      33.07        2:32.83   
                     
Gti3 Piger  2005  GTI            2:34.33   
  Julie Segato  2005      37.82        37.82   
  Lærke Marie Clausen  2005      43.24        1:21.06   
  Mathilde Willumsen  2006      38.42        1:59.48   
  Mille Giolbas  2006      34.85        2:34.33   
                     
10  Næstved Piger 2  Næstved IF            2:35.14   
  Katrine Mørkeberg  2004      38.01        38.01   
  Olivia Nielsen  2004      42.82        1:20.83   
  Leonora Franck  2006      42.29        2:03.12   
  Iben Lund Nielsen  2006      32.02        2:35.14   
                     
11  Svøm Korsør Piger 1  Svøm Korsør            2:35.94   
  Isabella Hejlesen  2004      39.29        39.29   
  Astamaja Rought  2006      44.26        1:23.55   
  Laura Kroman  2004      36.14        1:59.69   
  Benedichte Hallengreen  2005      36.25        2:35.94   
                     
12  Køge Piger 1  2000  Køge Svømmeklub            2:36.33   
  Sophia Christensen  2003      35.38        35.38   
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      44.57        1:19.95   
  Anna Steen Petersen  2007      40.43        2:00.38   
  Celina Lindholm Hansen  2006      35.95        2:36.33   
                     
13  Triton Piger  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:37.18   
  Erica Veggerby Grønlund  2007      39.90        39.90   
  Andrea Strandby  2007      43.24        1:23.14   
  Amalie Carlsen Risager  2006      38.29        2:01.43   
  Daniella Li West  2006      35.75        2:37.18   
                     
14  Gsc Piger 1  2007  Gladsaxe Idræts Forening            2:39.57   
  Lise H. V. Waarst  2007      40.58        40.58   
  Sofie Emilie Lange  2007      47.53        1:28.11   
  Ida Villemoes Poulsen  2007      35.05        2:03.16   
  Anna Dicte Bøgeskov  2007      36.41        2:39.57   
                     
15  Gti Piger B  2004  GTI            2:39.95   
  Marie Skole Sørensen  2006      40.61        40.61   
  Malene Dithmar  2006      47.17        1:27.78   
  Frida Caroline Knudsen  2007      38.11        2:05.89   
  Frida Høj Andersen  2005      34.06        2:39.95   
                     
16  Phoebes Prinser  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:53.31   
  Laura Jørgensen  2007      43.90        43.90   
  Freja Fyller Jacobsen  2007      49.82        1:33.72   
  Amanda Aidinian  2007      45.16        2:18.88   
  Katja Poulsen  2006      34.43        2:53.31   
                     
17  Næstved Piger 3  Næstved IF            2:54.62   
  Masha Jul Pedersen  2006      42.61        42.61   
  Asta Marie R. Jensen  2007      46.08        1:28.69   
  Dicte Maar  2006      43.18        2:11.87   
  Sille Christensen  2006      42.75        2:54.62   
                     
18  Stv Piger 2  Slagelse Svømmeklub            2:57.99   
  Emilia Pico  2008      51.38        51.38   
  Silje Juul Kjeldsen  2008      47.11        1:38.49   
  Elisabeth Tobel Nielsen  2007      42.80        2:21.29   
  Amalie Sams  2007      36.70        2:57.99   
                     
19  Stv Piger 1  Slagelse Svømmeklub            3:00.00   
  Emma Attrup  2007      47.79        47.79   
  Frida Lauridsen  2005      46.54        1:34.33   
  Silke Krakau Tønnesen  2006      44.30        2:18.63   
  Ida Lauritzen  2006      41.37        3:00.00   
                     
20  Julias Prinser  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:00.29   
  Vigga Skou  2008      45.84        45.84   
  Zenia Englund  2008      47.65        1:33.49   
  Kirsten Vedsted  2008      49.23        2:22.72   
  Smilla Hauge  2007      37.57        3:00.29   
                     
21  Gsc Piger 2  2007  Gladsaxe Idræts Forening            3:02.08   
  Augusta Blom  2008      46.28        46.28   
  Katrine Schou Jagd  2008      53.64        1:39.92   
  Petrea Asferg Larsson  2008      43.78        2:23.70   
  Oline Ludvigsen  2007      38.38        3:02.08   
                     
22  Haslev Sommerpiger 2  Haslev Svømmeklub            3:10.32   
  Camila Hansen  2006      49.44        49.44   
  Nicoline Bohn Jacobsen  2006      51.16        1:40.60   
  Cecilie Engsted Larsen  2006      45.76        2:26.36   
  Anna Baad Clausen  2007      43.96        3:10.32   
                     
23  Stv Piger 3  Slagelse Svømmeklub            3:10.58   
  Alberte Rosenstand  2007      47.52        47.52   
  Emma Jørgensen  2005      50.30        1:37.82   
  Alberte Bendix Raunkjær  2007      47.43        2:25.25   
  Emma Grøntved  2009      45.33        3:10.58   
                     
24  Gsc Piger 3  2007  Gladsaxe Idræts Forening            3:16.21   
  Sigrid Mygind  2008      46.16        46.16   
  Ella Boisen Tvermoes  2008      53.88        1:40.04   
  Sarah Zargarov Hansen  2008      50.95        2:30.99   
  Liva Ladefoged Jepsen  2008      45.22        3:16.21   
                     
Køge Piger 2  2000  Køge Svømmeklub            DNS   
  Mejse Jakobsen  2007                 
  Melanie Degner  2000                 
  Vica Lucia Axen  2008                 
  Augusta Bollmann  2009              DNS   
                     
Roskilde Skjoldmøer  Roskilde Svømning            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juli 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner