2021-04-12   05:15:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:35   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    25.27        52.52   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    26.56        55.90   
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub    26.16        55.95   
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub    27.76        58.37   
Mathias Jelshøj  2001  Herlev Svømning    28.30        59.72   
Adrian Roed Schøning  2000  Hillerød Svømmeklub    29.39        1:01.15   
Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    31.85        1:06.91   
Mikkel Schøler Petersen  2001  Svøm Korsør    32.87        1:09.88   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub    27.33        57.41   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    28.60        58.27   
Daniel Didriksen  2002  Frederiksværk Svømmeklub    28.17        59.29   
Peter Holm  2003  Herlev Svømning    29.33        1:00.37   
Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    29.43        1:00.66   
Harald Franck  2003  Næstved IF    29.12        1:00.89   
Viktor Holst Rasmussen  2003  Svøm Korsør    30.30        1:01.75   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub    29.88        1:02.37   
Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.39        1:03.70   
10  Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF    30.68        1:04.04   
11  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.78        1:04.92   
12  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.77        1:05.52   
13  Gustav Hartig-Larsen  2003  Svøm Korsør    32.43        1:05.90   
14  Frederik Schmidt Johansen  2002  Svøm Korsør    32.25        1:07.75   
15  Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub    32.29        1:07.76   
16  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    32.46        1:07.87   
17  Thomas Trebbien  2002  Dragsholm Svømmeklub    33.92        1:10.63   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    28.61        1:00.10   
Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.34        1:03.15   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    31.07        1:04.12   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  Svøm Korsør    31.40        1:04.85   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    32.46        1:06.68   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub    32.70        1:07.55   
Asbjørn Olesen  2004  Dragsholm Svømmeklub    32.70        1:08.07   
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.94        1:08.31   
Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub    33.84        1:09.17   
10  Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    32.96        1:09.47   
11  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    33.89        1:10.44   
12  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd    34.19        1:10.58   
13  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    34.06        1:10.70   
14  Tao Tang  2005  Næstved IF    34.77        1:11.20   
15  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    34.81        1:11.56   
16  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    34.63        1:11.63   
17  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI    34.68        1:12.59   
18  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    35.55        1:12.96   
19  Samuel Veje  2005  Hillerød Svømmeklub    36.96        1:13.24   
20  Casper Pedersen  2004  Svøm Korsør    35.27        1:14.06   
21  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.23        1:14.99   
22  Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning    35.69        1:15.28   
23  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Idræts Forening    35.85        1:15.36   
24  Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub    36.20        1:15.74   
25  Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK    37.23        1:17.89   
26  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    37.33        1:18.99   
27  Noah Berg Pedersen  2005  Ringsted Svømme Klub    38.11        1:21.31   
28  Simon Kristoffersen  2005  Ringsted Svømme Klub    39.68        1:22.76   
James Sibbern-Larsen  2005  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Idræts Forening    32.06        1:07.41   
Rasmus Bønsøe  2006  Svøm Korsør    31.96        1:07.47   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    32.94        1:10.47   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.20        1:10.70   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    33.92        1:10.72   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    33.32        1:10.75   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    34.49        1:11.18   
Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.14        1:11.88   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    34.46        1:12.05   
10  Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.62        1:12.09   
11  Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    35.18        1:12.24   
12  Nicolas Christiansen  2007  Roskilde Svømning    34.31        1:12.47   
13  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning    34.37        1:13.12   
14  Christian Quist  2007  Svøm Korsør    35.40        1:13.28   
15  Magnus Dreyer  2007  Kalundborg SK    34.83        1:15.08   
16  Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Idræts Forening    36.46        1:16.20   
17  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening    36.26        1:16.25   
18  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub    37.23        1:16.72   
19  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning    37.29        1:16.88   
20  Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub    36.92        1:17.04   
21  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    36.23        1:17.06   
22  Anders Andresen  2006  Svømmeklubben Syd    38.41        1:18.07   
23  Sebastian Roesen Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub    37.06        1:18.14   
24  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.97        1:18.60   
25  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    37.48        1:19.37   
26  Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Idræts Forening    38.22        1:20.15   
27  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    37.26        1:20.50   
28  Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Idræts Forening    38.38        1:20.70   
29  Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub    39.59        1:21.19   
30  Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub    40.35        1:21.34   
30  William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd    38.93        1:21.34   
32  Mikkel Munkholm  2006  Dragsholm Svømmeklub    38.49        1:21.87   
33  Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    39.26        1:23.25   
34  Oscar Andersen  2006  Dragsholm Svømmeklub    40.49        1:23.46   
35  August Juul-Andersen  2007  Ringsted Svømme Klub    40.13        1:23.51   
36  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning    39.43        1:24.39   
37  Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.39        1:24.67   
38  Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.44        1:24.84   
39  Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd    41.85        1:25.09   
40  Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.86        1:25.11   
41  Daniel Skyt  2006  Roskilde Svømning    40.80        1:25.35   
42  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF    41.14        1:25.48   
43  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.07        1:25.90   
44  Tobias Munkøe  2008  Roskilde Svømning    40.20        1:25.95   
45  Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd    42.44        1:26.14   
46  Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub    40.73        1:26.30   
47  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub    42.50        1:26.97   
48  Storm Useinovski Krat  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.49        1:28.54   
49  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub    42.38        1:28.78   
50  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening    42.60        1:29.10   
51  Emil Hass  2006  Næstved IF    43.85        1:29.11   
52  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.21        1:30.05   
53  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub    45.63        1:30.91   
54  Karl-Emil Porup Sterll  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.76        1:31.11   
55  Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub    43.20        1:31.82   
56  Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF    42.34        1:32.15   
57  Jonas Scheby Petersen  2007  Kalundborg SK    43.34        1:32.32   
58  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.06        1:32.83   
59  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Idræts Forening    45.67        1:33.68   
60  Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    45.41        1:36.18   
61  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.49        1:36.24   
62  Anton Dam Rydberg  2007  Køge Svømmeklub    45.97        1:36.63   
63  Gustav Yde Munkebæk  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.74        1:37.95   
64  William Bendixen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    49.38        1:37.97   
65  Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub    46.23        1:38.23   
66  Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    45.75        1:38.86   
67  Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub    46.16        1:39.71   
68  William Echardt  2008  Roskilde Svømning    48.27        1:44.11   
69  Vitus Jakobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.02        1:44.37   
70  Johan Reimer Ørsberg  2008  Kalundborg SK    49.86        1:50.96   
71  Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub    51.64        1:51.36   
72  Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svømme Klub    51.28        1:56.39   
Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF            DNS   
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            DNS   
Storm Geiker  2007  Svøm Korsør            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner