2021-04-11   21:18:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:35   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Ringsted Svømme Klub      1:13.74  1:53.29    2:31.82   
Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:34.95   
Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub      1:18.35  2:01.39    2:43.66   
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    40.39        2:54.00   
Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd    44.84  1:34.80  2:24.91    3:14.30   
Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub            DSQ  EFB v/ 50 m 
                     
 
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Clara Schmedes  2004  GTI      1:17.78  2:00.95    2:43.35   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    40.08  1:21.67  2:05.34    2:48.27   
Julie Segato  2005  GTI    1:23.19  2:07.53  2:49.19    2:49.19   
Mathilde Svendsen  2004  GTI    1:22.38  2:07.75  2:52.78    2:52.78   
Karoline Holm Hilkjær  2005  Dragsholm Svømmeklub    1:23.61  2:10.01  2:54.18    2:54.18   
Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    40.96  1:25.38  2:11.88    2:56.51   
Emma Mølholm  2005  Hillerød Svømmeklub    42.93  1:28.41  2:14.60    2:57.51   
Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub    41.85  1:27.95  2:14.72    2:58.67   
Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub    42.96  1:28.92  2:16.08    3:01.56   
10  Anna Olivia Kirchhoff  2005  Hillerød Svømmeklub    41.65  1:30.20  2:20.45    3:06.18   
11  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    44.43  1:31.99  2:20.38    3:06.31   
12  Laura Kroman  2004  Svøm Korsør    43.92  1:30.73  2:20.28    3:08.02   
13  Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub    45.46  1:34.13  2:23.19    3:10.38   
14  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.16  2:24.00  3:12.07    3:12.07   
15  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub    48.95  1:41.25  2:33.67    3:23.94   
Sara Juul-Andersen  2004  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    40.59  1:24.70  2:09.96    2:55.20   
Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub    41.59  1:26.67  2:12.20    2:56.56   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.12  1:27.01  2:12.89    2:57.61   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI    42.95  2:59.36      2:59.36   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.03  1:28.53  2:14.85    3:00.04   
Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    44.11  1:31.59  2:20.24    3:05.98   
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub    44.89  1:32.22  2:21.38    3:08.52   
Marie Skole Sørensen  2006  GTI    45.49  1:33.93  2:23.08    3:08.76   
Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    45.58  1:35.31  2:27.33    3:18.19   
10  Silje Sørensen  2007  Roskilde Svømning    46.16  1:37.17  2:30.27    3:23.69   
11  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF    46.25  3:26.86      3:26.86   
12  Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    49.84  1:42.21  2:36.06    3:28.22   
13  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.13  1:50.05  2:43.26    3:33.90   
14  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.88  1:51.67  2:49.58    3:46.81   
15  Camila Hansen  2006  Haslev Svømmeklub    51.11  1:51.25  2:49.60    3:47.23   
16  Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub    53.88  1:54.73  2:56.67    3:57.64   
Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  EFB v/ 25 m 
Mathilde Grønnehøj  2006  Ringsted Svømme Klub            DSQ  EFB v/ 25 m 
Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Neddyk v/ 200 m 
                     
 
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.76  1:33.88  2:24.38    3:13.31   
Kirsten Vedsted  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.69  1:38.84  2:30.66    3:21.82   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Idræts Forening    46.97  1:39.71  2:35.84    3:26.38   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    50.93  1:45.62  2:44.84    3:34.08   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub            DSQ  EFB v/ 50 m 
Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  EFB v/ 50 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:35 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub    31.80  1:06.58  1:42.36    2:18.88   
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerød Svømmeklub    30.16  1:02.29  1:35.78    2:09.23   
Adrian Roed Schøning  2000  Hillerød Svømmeklub      1:10.91      2:27.97   
Mikkel Schøler Petersen  2001  Svøm Korsør    42.27  1:27.89  2:17.38    3:05.49   
Lucas Leal  2001  Svøm Korsør    46.49  1:34.42  2:22.97    3:12.26   
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub    32.34  1:07.11  1:42.00    2:16.70   
Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    34.09  1:11.36  1:48.68    2:24.46   
Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    34.31  1:11.22  1:49.61    2:27.75   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub      1:12.78      2:29.41   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning    34.61  1:13.70  1:53.56    2:32.40   
Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub      1:14.75      2:32.80   
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub      1:19.29  2:00.29    2:39.37   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup      1:18.60  2:00.79    2:40.74   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    1:19.39  2:01.16      2:42.87   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    1:21.94  2:05.33  2:45.95    2:45.95   
Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:22.21  2:05.92  2:46.47    2:46.47   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub    1:20.86  2:04.25  2:46.55    2:46.55   
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:21.60  2:46.70      2:46.70   
Mathias W. Rasmussen  2005  GTI    1:22.84  2:06.63  2:49.34    2:49.34   
Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub    41.07  1:24.56  2:07.60    2:49.53   
10  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    1:23.05  2:09.52  3:00.34    3:00.34   
11  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.16  1:32.36  2:21.18    3:08.03   
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            2:34.40   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub      1:20.04      2:40.70   
Vincent Borup Schärer  2006  GTI    40.07  1:22.39  2:04.55    2:46.15   
Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:21.39  2:05.09  2:48.72    2:48.72   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.93  1:24.69  2:09.19    2:50.71   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    40.52  1:24.95  2:09.71    2:51.31   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Idræts Forening    41.56  1:26.13  2:12.09    2:56.10   
Viktor Sønder Koch  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.75  1:34.39  2:24.24    3:10.63   
Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.40  1:36.01  2:24.13    3:10.98   
10  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning    44.36  1:34.10  2:24.03    3:12.14   
11  Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.06  1:34.30  2:24.44    3:12.65   
12  Daniel Skyt  2006  Roskilde Svømning    46.29  1:35.50  2:25.07    3:13.83   
13  Storm Melgaard  2007  Haslev Svømmeklub    42.62  2:19.60  3:13.92    3:13.92   
14  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.77  1:38.58  2:30.93    3:18.38   
15  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning    45.24  1:36.58  2:27.37    3:19.36   
16  Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd    47.12  1:40.31  2:31.46    3:20.25   
17  Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub    50.89  1:45.15  2:41.14    3:34.34   
18  Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    50.31  2:46.04  3:38.43    3:38.43   
Andreas M. Nielsen  2008  Næstved IF            DSQ  EFB v/ 25 m 
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  EFB v/ 125 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:44 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:18   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Gry Floor  2000  Odense Svømme Klub    1:06.89  2:17.65  3:28.09    4:36.35   
Alberte M Hansen  2000  Herlev Svømning    1:06.55  2:17.24  3:27.67    4:37.48   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub    1:10.82  2:26.28  3:42.10    4:56.99   
                     
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    1:06.48  2:18.14  3:31.35    4:44.05   
Katrine Duus  2003  Næstved IF    1:09.39  2:23.38  3:37.59    4:49.65   
Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    1:07.19  2:20.89  3:37.64    4:54.69   
Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub    1:10.53  2:26.69  3:42.40    4:56.95   
Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd    1:11.82  2:27.83  3:44.55    5:00.49   
Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning    1:11.57  2:28.42  3:46.30    5:04.64   
Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    1:09.86  2:26.49  3:45.52    5:06.46   
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub    1:12.61  2:31.07  3:50.92    5:10.08   
Emma Enevoldsen  2003  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub    1:13.38  2:32.07  3:50.53    5:07.84   
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub    1:16.36  2:38.46  3:57.80    5:15.68   
Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    1:11.72  2:32.38  3:55.48    5:17.09   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    1:13.75  2:36.04  3:59.87    5:20.00   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    1:13.92  2:35.96  3:59.27    5:20.73   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    1:17.54  2:40.21  4:02.31    5:23.21   
Isabella Hejlesen  2004  Svøm Korsør    1:18.63  2:42.50  4:03.23    5:23.92   
                     
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:19.49  2:44.34  4:06.43    5:24.16   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub    1:19.57  2:44.77  4:11.68    5:34.24   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    1:16.83  2:42.00  4:11.40    5:38.03   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    1:19.68  2:45.59  4:13.63    5:39.87   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Idræts Forening    1:22.98  2:53.45  4:24.40    5:52.22   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    1:26.40  2:59.46  4:33.57    5:58.02   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:29.18  3:07.08  4:46.01    6:21.56   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub    1:26.77  3:06.66  4:47.32    6:21.88   
Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Idræts Forening    1:35.11  3:22.38  5:11.41    6:57.36   
                     
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF    1:32.32  3:16.56  5:04.20    6:48.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:18 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    1:01.88  2:08.05  3:13.91    4:20.71   
Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    1:07.19  2:21.12  3:36.90    4:52.43   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub    1:06.37  2:14.97  3:24.49    4:36.47   
Daniel Didriksen  2002  Frederiksværk Svømmeklub    1:06.18  2:16.85  3:28.17    4:37.62   
Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:07.77  2:20.53  3:24.54    4:47.19   
Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    1:09.59  2:25.28  3:41.80    4:59.22   
Frederik Schmidt Johansen  2002  Svøm Korsør    1:10.37  2:29.00  3:47.70    5:07.69   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub    1:11.29  2:33.15  3:57.95    5:21.96   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:10.57  2:24.71  3:38.66    4:49.35   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    1:08.32  2:22.90  3:37.87    4:51.11   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  Svøm Korsør    1:09.26  2:24.47  3:41.81    4:54.81   
Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    1:10.49  2:28.01  3:46.62    5:03.78   
Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd    1:14.93  2:36.46  3:57.75    5:16.18   
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:22.14  2:47.59  4:10.80    5:27.37   
Mathias Olsen  2005  GTI    1:17.98  2:43.31  4:08.79    5:30.57   
Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    1:19.55    4:10.93    5:33.04   
Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    1:18.89  2:44.13  4:11.15    5:33.80   
10  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    1:21.35  2:46.96  4:13.76    5:38.65   
11  Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:22.53  2:53.88  4:25.19    5:54.98   
12  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:25.03  3:00.64  4:37.49    6:12.76   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    1:18.83  2:45.43  4:10.76    5:32.75   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:18.28  2:46.48  4:16.62    5:42.89   
Nicolas Christiansen  2007  Roskilde Svømning    1:18.85  2:47.19  4:18.46    5:45.69   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:22.55  2:51.74  4:22.39    5:48.46   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:19.62  2:50.07  4:21.75    5:48.66   
Viktor Sønder Koch  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:27.21  3:00.24  4:33.20    6:01.70   
Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub    1:28.99  3:07.29  4:44.54    6:19.98   
Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd    1:34.37  3:18.46  5:02.39    6:41.65   
Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:01 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annika Møller-Kristensen  2000  Kalundborg SK            31.49   
Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksværk Svømmeklub            32.54   
Cecilie N. Petersen  1998  Kalundborg SK            39.36   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            32.83   
Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub            33.28   
Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub            33.30   
Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            33.50   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            33.98   
Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF            34.61   
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            34.63   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub            34.82   
Josephine Gribsvad  2003  Hillerød Svømmeklub            34.94   
10  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF            35.35   
11  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            35.54   
12  Emma Ahrenkiel Karløv  2003  Slagelse Svømmeklub            36.60   
13  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd            42.16   
Emma Enevoldsen  2003  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub            34.34   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            34.84   
Ida Mørk  2004  GTI            35.36   
Maria Hardis  2004  Dragsholm Svømmeklub            35.68   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            35.77   
Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.16   
Anna Olivia Kirchhoff  2005  Hillerød Svømmeklub            36.24   
Julie Segato  2005  GTI            36.92   
Klara Frida Johansen  2005  Roskilde Svømning            37.15   
10  Laura Kroman  2004  Svøm Korsør            38.04   
11  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd            38.94   
12  Benedichte Hallengreen  2005  Svøm Korsør            40.46   
13  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK            41.38   
14  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.48   
15  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            42.28   
16  Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svømmeklub            43.45   
17  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.08   
18  Emma Mølholm  2005  Hillerød Svømmeklub            45.85   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.68   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.76   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            34.77   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            34.92   
Mathilde Willumsen  2006  GTI            36.81   
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svømmeklub            37.74   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.03   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            38.09   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.38   
10  Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.87   
11  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.09   
12  Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            39.40   
13  Mille Giolbas  2006  GTI            40.08   
14  Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.23   
15  Dicte Maar  2006  Næstved IF            41.16   
16  Leonora Franck  2006  Næstved IF            41.34   
17  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            41.35   
17  Asta Marie R. Jensen  2007  Næstved IF            41.35   
19  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            42.43   
20  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.56   
21  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            43.05   
22  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.60   
23  Caroline Søe Jepsen  2007  Svøm Korsør            45.10   
24  Silje Sørensen  2007  Roskilde Svømning            45.36   
25  Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.95   
26  Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.14   
27  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            47.94   
28  Nicoline Bohn Jacobsen  2006  Haslev Svømmeklub            48.90   
29  Chili Fløe Jensen  2006  Ringsted Svømme Klub            49.01   
30  Celina Lindholm Hansen  2006  Køge Svømmeklub            49.04   
31  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            49.40   
32  Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            49.51   
33  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub            50.20   
34  Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svømmeklub            51.98   
35  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  Svøm Korsør            52.00   
36  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.78   
37  Sille Christensen  2006  Næstved IF            56.34   
38  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            57.30   
39  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            59.28   
Smilla Hauge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ESV v/ 50 
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Idræts Forening            41.94   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  Svøm Korsør            46.76   
Kirsten Vedsted  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.97   
Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Idræts Forening            49.17   
Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Idræts Forening            53.30   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            54.95   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            56.56   
Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Idræts Forening            57.38   
Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:27 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:53   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            27.31   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub            30.96   
Benjamin Alexander Jensen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.58   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub            28.04   
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub            28.74   
Mathias Jelshøj  2001  Herlev Svømning            29.66   
Adrian Roed Schøning  2000  Hillerød Svømmeklub            30.33   
Mikkel Schøler Petersen  2001  Svøm Korsør            41.55   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            29.13   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            29.46   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            30.38   
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub            30.61   
Harald Franck  2003  Næstved IF            30.64   
Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF            31.66   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning            32.17   
Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub            32.68   
Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.95   
10  Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub            34.16   
11  Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub            34.17   
12  Thomas Trebbien  2002  Dragsholm Svømmeklub            37.74   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK            29.59   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning            32.98   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.39   
Villads Brasch Jensen  2004  GTI            34.48   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub            34.61   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  Svøm Korsør            34.73   
Asbjørn Olesen  2004  Dragsholm Svømmeklub            34.92   
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.16   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            35.95   
10  Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            36.16   
11  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub            36.44   
12  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            37.02   
13  Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub            37.09   
14  Samuel Veje  2005  Hillerød Svømmeklub            37.71   
15  Marius Mains  2005  GTI            38.05   
16  James Sibbern-Larsen  2005  Næstved IF            38.13   
17  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Idræts Forening            38.36   
18  Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.79   
19  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            40.29   
20  Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub            40.41   
21  Tao Tang  2005  Næstved IF            40.55   
22  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.61   
23  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            41.22   
24  Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK            43.88   
25  Simon Kristoffersen  2005  Ringsted Svømme Klub            44.91   
Casper Pedersen  2004  Svøm Korsør            DSQ  ESB v/ 25 m 
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            33.14   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Idræts Forening            34.19   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            34.25   
Rasmus Bønsøe  2006  Svøm Korsør            35.33   
Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.03   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            36.14   
Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.38   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            36.44   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            36.85   
William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Idræts Forening            36.85   
11  Vincent Borup Schärer  2006  GTI            37.42   
12  Tore Krogh  2006  Gladsaxe Idræts Forening            37.64   
13  Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Idræts Forening            37.87   
14  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.09   
15  Christian Quist  2007  Svøm Korsør            38.41   
16  Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.57   
17  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            38.66   
18  Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Idræts Forening            38.85   
19  Magnus Dreyer  2007  Kalundborg SK            39.45   
20  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning            39.62   
21  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            39.67   
22  Sebastian Roesen Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub            39.75   
23  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening            40.44   
24  Anders Andresen  2006  Svømmeklubben Syd            40.64   
25  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            40.88   
26  Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Idræts Forening            41.20   
27  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            41.64   
28  Tobias Munkøe  2008  Roskilde Svømning            42.63   
29  Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.75   
30  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF            42.95   
31  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            43.04   
32  Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub            43.83   
33  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.45   
34  William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd            45.66   
35  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Idræts Forening            46.21   
36  Gustav Meinert  2006  Ringsted Svømme Klub            46.35   
37  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.66   
38  Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.27   
39  Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF            48.56   
40  Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            50.24   
41  Vitus Jakobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.03   
42  Storm Geiker  2007  Svøm Korsør            52.25   
43  Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd            52.43   
44  Storm Useinovski Krat  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.90   
45  Karl-Emil Porup Sterll  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.94   
46  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.97   
47  William Bendixen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            55.74   
48  Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            59.52   
49  Johan Reimer Ørsberg  2008  Kalundborg SK            1:00.62   
Jonas Scheby Petersen  2007  Kalundborg SK            DSQ  ESB v/ 50 m 
William Echardt  2008  Roskilde Svømning            DSQ  ESB 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:53 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:11   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    34.42        1:13.84   
Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning    36.39        1:17.48   
Freya Ellehus  2000  Odense Svømme Klub    37.17        1:18.57   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    36.61        1:17.26   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    38.80        1:22.82   
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub    39.61        1:23.97   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Ringsted Svømme Klub    40.52        1:25.05   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub    41.07        1:26.30   
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    41.11        1:26.71   
Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    40.66        1:27.74   
Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    43.25        1:31.36   
Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    43.03        1:32.43   
Ida Oest  2003  Herlev Svømning            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    39.78        1:24.86   
Mathilde Svendsen  2004  GTI    40.34        1:25.28   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK    41.06        1:26.35   
Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub    40.72        1:27.34   
Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub    41.48        1:28.10   
Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.71        1:28.38   
Frida Høj Andersen  2005  GTI    43.14        1:30.36   
Nomi I. K. Schau  2004  GTI    43.09        1:30.44   
Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.81        1:32.33   
10  Lærke Marie Clausen  2005  GTI    45.41        1:34.99   
11  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    45.83        1:35.48   
12  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    45.29        1:35.83   
13  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    45.98        1:40.54   
14  Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub    47.35        1:41.53   
15  Evelyn Nyborg  2005  Dragsholm Svømmeklub    47.18        1:41.90   
16  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    47.93        1:42.03   
17  Benedichte Hallengreen  2005  Svøm Korsør    49.24        1:44.29   
18  Cecilie Møller  2005  Ringsted Svømme Klub    50.81        1:49.05   
19  Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub    52.07        1:49.44   
Olivia Nielsen  2004  Næstved IF            DSQ  ESB v/25 m 
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub    43.48        1:33.44   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.60        1:35.54   
Malene Dithmar  2006  GTI    46.94        1:37.00   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.88        1:37.34   
Asta Marie R. Jensen  2007  Næstved IF    46.24        1:38.36   
Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.43        1:42.42   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    48.95        1:43.09   
Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Idræts Forening    48.96        1:43.60   
Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.37        1:44.03   
10  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.97        1:44.62   
11  Cecilie Engsted Larsen  2006  Haslev Svømmeklub    48.35        1:45.70   
12  Smilla Hauge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.54        1:45.86   
13  Nicoline Bohn Jacobsen  2006  Haslev Svømmeklub    50.37        1:46.00   
14  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF    50.18        1:46.02   
15  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    51.93        1:49.97   
16  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.36        1:50.49   
17  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Idræts Forening    52.59        1:51.56   
18  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub    56.09        1:54.67   
19  Silja Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    54.34        1:55.00   
20  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    55.41        1:56.95   
21  Anna Baad Clausen  2007  Haslev Svømmeklub    56.74        1:59.88   
22  Chili Fløe Jensen  2006  Ringsted Svømme Klub    57.08        1:59.91   
23  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    58.46        2:01.90   
24  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub    58.88        2:05.02   
25  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub    1:02.51        2:09.87   
26  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    1:02.63        2:12.46   
27  Alberte Ricken  2007  Hillerød Svømmeklub    1:02.32        2:14.11   
28  Emilie Nørregaard  2007  Ringsted Svømme Klub    1:03.77        2:16.74   
29  Frederikke G. Jansen  2007  Ringsted Svømme Klub    1:05.44        2:18.38   
Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub            DSQ  ESB v/ 100 m 
Astamaja Rought  2006  Svøm Korsør            DSQ  ESB v/50 m 
Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  ESB v/ 50 m 
Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  2 armtag under start 
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub    49.40        1:44.60   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.88        1:44.74   
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    50.15        1:45.29   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Idræts Forening    50.48        1:49.22   
Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Idræts Forening    52.67        1:51.38   
Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Idræts Forening    54.34        1:53.72   
Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Idræts Forening    53.99        1:54.43   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    57.24        2:00.42   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK    56.73        2:00.75   
10  Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    58.55        2:02.62   
11  Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub    1:00.97        2:07.37   
12  Victoria Moon Rosendal  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:03.83        2:13.60   
13  Liva Bugge Frandsen  2009  Ringsted Svømme Klub    1:03.06        2:13.88   
14  Emma Grøntved  2009  Slagelse Svømmeklub    1:05.00        2:19.39   
15  Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:07.61        2:22.00   
16  Anja Poulsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:06.94        2:24.49   
17  Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Idræts Forening    1:08.42        2:24.97   
18  Ronja Friborg Johnsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:13.48        2:37.86   
Ellen Juul-Andersen  2010  Ringsted Svømme Klub            DSQ  ESB v/ 50 m 
Liv Maria Febres Andersen  2008  Ringsted Svømme Klub            DSQ  ESB v/ 75 m 
Vigga Petersen  2009  Næstved IF            DSQ  Asynkrone ben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:11 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:37   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    33.10        1:08.80   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub    34.97        1:16.13   
Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    39.83        1:23.10   
Lucas Leal  2001  Svøm Korsør    48.82        1:43.59   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub    35.70        1:17.48   
Viktor Holst Rasmussen  2003  Svøm Korsør    37.16        1:17.92   
Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    37.21        1:18.37   
Gustav Hartig-Larsen  2003  Svøm Korsør    37.47        1:19.48   
David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.80        1:19.79   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    37.69        1:19.80   
Peter Holm  2003  Herlev Svømning    38.79        1:22.48   
Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF    38.93        1:23.31   
Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.69        1:25.86   
10  Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub    45.52        1:37.03   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.69        1:23.76   
Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    41.34        1:26.67   
Mathias Olsen  2005  GTI    42.75        1:29.43   
Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    43.20        1:31.68   
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.86        1:31.76   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub    43.79        1:32.40   
Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.77        1:32.41   
Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning    43.45        1:33.07   
Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub    43.92        1:33.19   
10  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.75        1:33.48   
11  Laurits Thøfner  2004  Haslev Svømmeklub    43.71        1:35.89   
12  Marius Mains  2005  GTI    46.21        1:37.21   
13  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    47.54        1:38.06   
14  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    47.47        1:40.42   
15  Noah Berg Pedersen  2005  Ringsted Svømme Klub    48.61        1:43.32   
16  Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub    48.09        1:43.39   
Asbjørn Olesen  2004  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub    40.46        1:24.37   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    42.27        1:27.70   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    42.66        1:30.57   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    43.32        1:32.14   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    44.12        1:33.26   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    44.98        1:35.56   
Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening    44.29        1:35.58   
Tore Krogh  2006  Gladsaxe Idræts Forening    46.15        1:37.69   
Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.07        1:38.53   
10  Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub    48.60        1:42.29   
11  Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Idræts Forening    47.71        1:43.17   
12  Mikkel Munkholm  2006  Dragsholm Svømmeklub    48.10        1:43.26   
13  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.64        1:43.82   
14  Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub    50.72        1:44.82   
15  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    50.11        1:45.30   
16  Storm Melgaard  2007  Haslev Svømmeklub    48.27        1:46.72   
17  Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.51        1:48.18   
18  August Juul-Andersen  2007  Ringsted Svømme Klub    51.67        1:48.48   
19  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening    52.04        1:48.58   
20  Emil Hass  2006  Næstved IF    52.00        1:49.10   
21  Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    54.11        1:49.49   
22  Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub    53.01        1:49.68   
23  Oscar Haak  2007  Ringsted Svømme Klub    51.73        1:49.94   
24  Gustav Meinert  2006  Ringsted Svømme Klub    52.68        1:50.56   
25  Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub    53.91        1:53.83   
26  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.90        1:54.16   
27  Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.03        1:54.58   
28  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    54.32        1:56.20   
29  Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    55.76        1:58.00   
30  Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd    53.67        1:59.27   
31  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub    57.88        1:59.46   
32  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF    56.58        2:00.05   
33  Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub    56.77        2:00.28   
34  William Bendixen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    1:00.74        2:02.18   
35  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub    56.71        2:03.03   
36  Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub    59.32        2:04.13   
37  Otto Holbøll Danquart  2007  Hillerød Svømmeklub    59.73        2:04.24   
38  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Idræts Forening    1:00.76        2:09.41   
39  Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svømme Klub    1:01.65        2:10.46   
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            DNS   
Anton Dam Rydberg  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  ej overfladeber 25m 
Daniel Skyt  2006  Roskilde Svømning            DSQ  Fl. flyb. v/75m 
Gustav Yde Munkebæk  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ESB v/50m 
Lucas Holbek  2007  Hillerød Svømmeklub            DSQ  SW 7.5 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            DSQ  ESB v/25m 
Oscar Andersen  2006  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  ESB v/ 100m 
Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
William Echardt  2008  Roskilde Svømning            DSQ  Flere flyb. e/ Start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:37 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub    34.43  1:16.39  1:59.55    2:43.65   
                     
 
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Isabella Hejlesen  2004  Svøm Korsør    43.32  1:33.55  2:27.92    3:25.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:44 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    29.22  1:02.10  1:35.79    2:10.37   
                     
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub    36.20  1:18.69  2:02.00    2:45.26   
                     
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Villads Brasch Jensen  2004  GTI    37.50  1:21.59  2:08.05    2:55.07   
                     
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub    38.53  1:23.55  2:08.45    2:49.88   
William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Idræts Forening    40.57  1:29.18  2:22.88    3:15.79   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    41.85  1:32.42  2:26.15    3:20.51   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Idræts Forening    45.29  1:37.71  2:31.59    3:22.37   
Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.56  1:55.97  3:06.27    4:13.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:44 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:08   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub    29.32        1:00.06   
Gry Floor  2000  Odense Svømme Klub    30.24        1:02.80   
Annika Møller-Kristensen  2000  Kalundborg SK    31.45        1:05.49   
Cecilie N. Petersen  1998  Kalundborg SK    37.30        1:16.08   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub    30.07        1:02.38   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    30.71        1:03.14   
Katrine Duus  2003  Næstved IF    30.60        1:03.83   
Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning    31.30        1:04.34   
Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    30.72        1:04.37   
Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.25        1:04.66   
Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    31.19        1:04.94   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    31.23        1:05.16   
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    32.20        1:06.62   
10  Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub    32.10        1:07.38   
11  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    31.84        1:07.40   
12  Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub    31.87        1:07.42   
12  Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub    32.62        1:07.42   
14  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd    32.27        1:07.66   
15  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    32.36        1:07.87   
16  Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    33.55        1:10.21   
17  Ida Oest  2003  Herlev Svømning    33.69        1:10.24   
18  Sidse Andersen  2003  Dragsholm Svømmeklub    34.34        1:13.57   
19  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    35.27        1:13.90   
20  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    35.78        1:14.93   
21  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd    37.87        1:18.56   
Emma Ahrenkiel Karløv  2003  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Emma Enevoldsen  2003  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    32.03        1:06.77   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    32.17        1:07.14   
Nomi I. K. Schau  2004  GTI    32.01        1:07.35   
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub    32.30        1:07.55   
Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    32.15        1:07.58   
Klara Frida Johansen  2005  Roskilde Svømning    32.37        1:07.97   
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    33.22        1:08.93   
Clara Schmedes  2004  GTI    33.13        1:08.94   
Anna Olivia Kirchhoff  2005  Hillerød Svømmeklub    33.32        1:09.32   
10  Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub    33.20        1:09.33   
11  Maria Hardis  2004  Dragsholm Svømmeklub    33.29        1:09.59   
12  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    33.63        1:09.91   
13  Ida Mørk  2004  GTI    33.11        1:09.92   
14  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd    33.83        1:09.95   
15  Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub    33.53        1:11.55   
16  Karoline Holm Hilkjær  2005  Dragsholm Svømmeklub    34.70        1:11.63   
17  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    34.84        1:12.19   
18  Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub    34.84        1:12.58   
19  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    35.49        1:12.94   
20  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    35.83        1:13.56   
21  Laura Kristensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.00        1:14.32   
22  Julie Segato  2005  GTI    35.43        1:14.33   
23  Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub    35.71        1:15.53   
24  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.01        1:15.72   
25  Lærke Marie Clausen  2005  GTI    36.97        1:15.85   
26  Frida Høj Andersen  2005  GTI    36.86        1:16.33   
27  Evelyn Nyborg  2005  Dragsholm Svømmeklub    36.65        1:16.76   
28  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    36.27        1:18.60   
29  Cecilie Møller  2005  Ringsted Svømme Klub    39.30        1:25.96   
30  Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svømmeklub    40.50        1:26.71   
31  Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub    45.76        1:36.41   
Sara Juul-Andersen  2004  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Olivia Nielsen  2004  Næstved IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.81        1:05.13   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.16        1:09.33   
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svømmeklub    32.82        1:09.69   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.74        1:10.63   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    33.86        1:11.81   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub    35.01        1:12.23   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Idræts Forening    34.26        1:13.34   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    33.77        1:13.50   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.18        1:14.94   
10  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    35.59        1:15.01   
11  Marie Skole Sørensen  2006  GTI    36.56        1:15.27   
12  Mille Giolbas  2006  GTI    36.39        1:15.58   
13  Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub    35.84        1:16.03   
14  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.15        1:16.50   
15  Astamaja Rought  2006  Svøm Korsør    37.72        1:17.12   
16  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    37.88        1:17.48   
17  Mathilde Willumsen  2006  GTI    37.90        1:17.59   
18  Mathilde Grønnehøj  2006  Ringsted Svømme Klub    36.41        1:17.62   
19  Dicte Maar  2006  Næstved IF    37.59        1:18.84   
20  Asta Marie R. Jensen  2007  Næstved IF    38.24        1:20.39   
21  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    38.33        1:20.48   
22  Leonora Franck  2006  Næstved IF    38.76        1:21.30   
23  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Idræts Forening    38.94        1:21.54   
24  Celina Lindholm Hansen  2006  Køge Svømmeklub    39.34        1:22.84   
25  Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub    39.02        1:23.23   
26  Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.76        1:23.63   
27  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub    39.84        1:24.28   
28  Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.67        1:24.77   
29  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    40.59        1:25.37   
30  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Idræts Forening    41.27        1:25.39   
31  Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    40.04        1:25.43   
32  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    39.72        1:26.22   
33  Malene Dithmar  2006  GTI    40.56        1:26.30   
34  Silje Sørensen  2007  Roskilde Svømning    40.22        1:26.48   
35  Andrea Boss  2006  Næstved IF    41.67        1:28.25   
36  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  Svøm Korsør    42.40        1:28.59   
37  Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    42.21        1:28.99   
38  Sille Christensen  2006  Næstved IF    42.68        1:29.14   
39  Smilla Hauge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.96        1:29.44   
40  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.04        1:29.92   
41  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    43.38        1:30.22   
42  Caroline Søe Jepsen  2007  Svøm Korsør    42.21        1:30.44   
43  Anna Gregers Jørgensen  2007  Hillerød Svømmeklub    43.26        1:32.43   
44  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub    44.04        1:32.86   
45  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub    47.17        1:35.23   
46  Silja Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    45.26        1:36.22   
47  Laura Christoffersen  2007  Hillerød Svømmeklub    45.71        1:37.54   
48  Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub    45.47        1:37.58   
49  Frederikke G. Jansen  2007  Ringsted Svømme Klub    47.05        1:38.73   
50  Anna Baad Clausen  2007  Haslev Svømmeklub    45.98        1:38.81   
51  Camila Hansen  2006  Haslev Svømmeklub    46.73        1:40.08   
52  Emilie Nørregaard  2007  Ringsted Svømme Klub    48.08        1:44.91   
53  Liva Poulsen  2007  Hillerød Svømmeklub    48.14        1:45.48   
54  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub    50.58        1:47.12   
55  Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svømmeklub    48.69        1:50.70   
Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Cecilie Engsted Larsen  2006  Haslev Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Idræts Forening    41.31        1:28.50   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  Svøm Korsør    41.97        1:29.83   
Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF    43.82        1:32.17   
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    42.28        1:33.16   
Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Idræts Forening    44.92        1:34.45   
Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Idræts Forening    43.95        1:36.51   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK    44.67        1:37.01   
Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub    44.71        1:38.17   
Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Idræts Forening    45.78        1:38.20   
10  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Idræts Forening    46.45        1:38.43   
11  Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub    46.99        1:38.64   
12  Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.91        1:39.98   
13  Milla Engsted Larsen  2009  Haslev Svømmeklub    47.16        1:45.81   
14  Vigga Petersen  2009  Næstved IF    49.98        1:46.25   
15  Victoria Moon Rosendal  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.53        1:49.25   
16  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.04        1:51.17   
17  Emma Grøntved  2009  Slagelse Svømmeklub    51.68        1:51.28   
18  Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    56.68        1:51.48   
19  Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Idræts Forening    53.63        1:51.85   
20  Ronja Friborg Johnsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    55.46        1:57.89   
21  Agnes Thøfner  2009  Haslev Svømmeklub    53.38        2:01.38   
22  Ellen Juul-Andersen  2010  Ringsted Svømme Klub    57.28        2:06.41   
23  Liva Bugge Frandsen  2009  Ringsted Svømme Klub    1:01.61        2:13.24   
24  Anja Poulsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:02.64        2:15.95   
Liv Maria Febres Andersen  2008  Ringsted Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:08 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:35   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    25.27        52.52   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    26.56        55.90   
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub    26.16        55.95   
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub    27.76        58.37   
Mathias Jelshøj  2001  Herlev Svømning    28.30        59.72   
Adrian Roed Schøning  2000  Hillerød Svømmeklub    29.39        1:01.15   
Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    31.85        1:06.91   
Mikkel Schøler Petersen  2001  Svøm Korsør    32.87        1:09.88   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub    27.33        57.41   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    28.60        58.27   
Daniel Didriksen  2002  Frederiksværk Svømmeklub    28.17        59.29   
Peter Holm  2003  Herlev Svømning    29.33        1:00.37   
Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    29.43        1:00.66   
Harald Franck  2003  Næstved IF    29.12        1:00.89   
Viktor Holst Rasmussen  2003  Svøm Korsør    30.30        1:01.75   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub    29.88        1:02.37   
Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.39        1:03.70   
10  Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF    30.68        1:04.04   
11  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.78        1:04.92   
12  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.77        1:05.52   
13  Gustav Hartig-Larsen  2003  Svøm Korsør    32.43        1:05.90   
14  Frederik Schmidt Johansen  2002  Svøm Korsør    32.25        1:07.75   
15  Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub    32.29        1:07.76   
16  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    32.46        1:07.87   
17  Thomas Trebbien  2002  Dragsholm Svømmeklub    33.92        1:10.63   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    28.61        1:00.10   
Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.34        1:03.15   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    31.07        1:04.12   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  Svøm Korsør    31.40        1:04.85   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    32.46        1:06.68   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub    32.70        1:07.55   
Asbjørn Olesen  2004  Dragsholm Svømmeklub    32.70        1:08.07   
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.94        1:08.31   
Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub    33.84        1:09.17   
10  Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    32.96        1:09.47   
11  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    33.89        1:10.44   
12  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd    34.19        1:10.58   
13  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    34.06        1:10.70   
14  Tao Tang  2005  Næstved IF    34.77        1:11.20   
15  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    34.81        1:11.56   
16  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    34.63        1:11.63   
17  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI    34.68        1:12.59   
18  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    35.55        1:12.96   
19  Samuel Veje  2005  Hillerød Svømmeklub    36.96        1:13.24   
20  Casper Pedersen  2004  Svøm Korsør    35.27        1:14.06   
21  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.23        1:14.99   
22  Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning    35.69        1:15.28   
23  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Idræts Forening    35.85        1:15.36   
24  Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub    36.20        1:15.74   
25  Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK    37.23        1:17.89   
26  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    37.33        1:18.99   
27  Noah Berg Pedersen  2005  Ringsted Svømme Klub    38.11        1:21.31   
28  Simon Kristoffersen  2005  Ringsted Svømme Klub    39.68        1:22.76   
James Sibbern-Larsen  2005  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Idræts Forening    32.06        1:07.41   
Rasmus Bønsøe  2006  Svøm Korsør    31.96        1:07.47   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    32.94        1:10.47   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.20        1:10.70   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    33.92        1:10.72   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    33.32        1:10.75   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    34.49        1:11.18   
Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.14        1:11.88   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    34.46        1:12.05   
10  Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.62        1:12.09   
11  Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    35.18        1:12.24   
12  Nicolas Christiansen  2007  Roskilde Svømning    34.31        1:12.47   
13  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning    34.37        1:13.12   
14  Christian Quist  2007  Svøm Korsør    35.40        1:13.28   
15  Magnus Dreyer  2007  Kalundborg SK    34.83        1:15.08   
16  Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Idræts Forening    36.46        1:16.20   
17  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening    36.26        1:16.25   
18  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub    37.23        1:16.72   
19  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning    37.29        1:16.88   
20  Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub    36.92        1:17.04   
21  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    36.23        1:17.06   
22  Anders Andresen  2006  Svømmeklubben Syd    38.41        1:18.07   
23  Sebastian Roesen Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub    37.06        1:18.14   
24  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.97        1:18.60   
25  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    37.48        1:19.37   
26  Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Idræts Forening    38.22        1:20.15   
27  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    37.26        1:20.50   
28  Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Idræts Forening    38.38        1:20.70   
29  Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub    39.59        1:21.19   
30  Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub    40.35        1:21.34   
30  William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd    38.93        1:21.34   
32  Mikkel Munkholm  2006  Dragsholm Svømmeklub    38.49        1:21.87   
33  Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    39.26        1:23.25   
34  Oscar Andersen  2006  Dragsholm Svømmeklub    40.49        1:23.46   
35  August Juul-Andersen  2007  Ringsted Svømme Klub    40.13        1:23.51   
36  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning    39.43        1:24.39   
37  Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.39        1:24.67   
38  Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.44        1:24.84   
39  Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd    41.85        1:25.09   
40  Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.86        1:25.11   
41  Daniel Skyt  2006  Roskilde Svømning    40.80        1:25.35   
42  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF    41.14        1:25.48   
43  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.07        1:25.90   
44  Tobias Munkøe  2008  Roskilde Svømning    40.20        1:25.95   
45  Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd    42.44        1:26.14   
46  Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub    40.73        1:26.30   
47  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub    42.50        1:26.97   
48  Storm Useinovski Krat  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.49        1:28.54   
49  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub    42.38        1:28.78   
50  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening    42.60        1:29.10   
51  Emil Hass  2006  Næstved IF    43.85        1:29.11   
52  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.21        1:30.05   
53  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub    45.63        1:30.91   
54  Karl-Emil Porup Sterll  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.76        1:31.11   
55  Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub    43.20        1:31.82   
56  Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF    42.34        1:32.15   
57  Jonas Scheby Petersen  2007  Kalundborg SK    43.34        1:32.32   
58  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.06        1:32.83   
59  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Idræts Forening    45.67        1:33.68   
60  Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    45.41        1:36.18   
61  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.49        1:36.24   
62  Anton Dam Rydberg  2007  Køge Svømmeklub    45.97        1:36.63   
63  Gustav Yde Munkebæk  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.74        1:37.95   
64  William Bendixen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    49.38        1:37.97   
65  Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub    46.23        1:38.23   
66  Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    45.75        1:38.86   
67  Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub    46.16        1:39.71   
68  William Echardt  2008  Roskilde Svømning    48.27        1:44.11   
69  Vitus Jakobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.02        1:44.37   
70  Johan Reimer Ørsberg  2008  Kalundborg SK    49.86        1:50.96   
71  Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub    51.64        1:51.36   
72  Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svømme Klub    51.28        1:56.39   
Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF            DNS   
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            DNS   
Storm Geiker  2007  Svøm Korsør            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:35 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub            32.51   
Annika Møller-Kristensen  2000  Kalundborg SK            33.96   
Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksværk Svømmeklub            34.81   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub            34.97   
Cecilie N. Petersen  1998  Kalundborg SK            43.10   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            33.48   
Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.56   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Ringsted Svømme Klub            33.97   
Josephine Gribsvad  2003  Hillerød Svømmeklub            34.94   
Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning            35.36   
Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub            35.41   
Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            36.09   
Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            36.28   
Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            36.83   
10  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd            37.30   
11  Ida Oest  2003  Herlev Svømning            38.25   
12  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd            43.40   
Sidse Andersen  2003  Dragsholm Svømmeklub            DNS   
Katrine Duus  2003  Næstved IF            DSQ  EFB v/25m 
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            36.39   
Julie Segato  2005  GTI            37.03   
Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub            37.90   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            37.96   
Klara Frida Johansen  2005  Roskilde Svømning            38.08   
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            38.35   
Karoline Holm Hilkjær  2005  Dragsholm Svømmeklub            38.60   
Isabella Hejlesen  2004  Svøm Korsør            39.00   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK            39.04   
10  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            39.53   
11  Maria Hardis  2004  Dragsholm Svømmeklub            40.67   
12  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.14   
13  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd            41.30   
14  Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            41.57   
15  Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub            41.82   
16  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            43.89   
17  Evelyn Nyborg  2005  Dragsholm Svømmeklub            44.12   
18  Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            52.80   
Sara Juul-Andersen  2004  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.35   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            38.78   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            38.96   
Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            39.94   
Leonora Franck  2006  Næstved IF            40.32   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.34   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.52   
Mathilde Willumsen  2006  GTI            40.64   
Mathilde Grønnehøj  2006  Ringsted Svømme Klub            40.65   
10  Marie Skole Sørensen  2006  GTI            40.71   
11  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF            40.78   
12  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Idræts Forening            42.04   
13  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            42.56   
14  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF            42.91   
15  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            43.06   
16  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.54   
17  Astamaja Rought  2006  Svøm Korsør            44.17   
18  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            44.18   
19  Alberte Ricken  2007  Hillerød Svømmeklub            44.43   
20  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.10   
21  Celina Lindholm Hansen  2006  Køge Svømmeklub            45.13   
22  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            45.69   
23  Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.94   
24  Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.46   
25  Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub            47.25   
26  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.47   
27  Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub            47.51   
28  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub            48.15   
29  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            48.69   
30  Emilie Nørregaard  2007  Ringsted Svømme Klub            49.80   
31  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub            49.88   
32  Laura Christoffersen  2007  Hillerød Svømmeklub            50.60   
33  Sille Christensen  2006  Næstved IF            50.62   
34  Liva Poulsen  2007  Hillerød Svømmeklub            50.65   
35  Frederikke G. Jansen  2007  Ringsted Svømme Klub            52.13   
36  Anna Gregers Jørgensen  2007  Hillerød Svømmeklub            52.37   
37  Silja Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            54.12   
Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  EFB v/25m 
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.61   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Idræts Forening            45.18   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.54   
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            46.13   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            46.35   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            46.61   
Kirsten Vedsted  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.24   
Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Idræts Forening            47.74   
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            48.85   
10  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Idræts Forening            49.30   
11  Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            49.60   
12  Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub            50.39   
13  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.20   
14  Victoria Moon Rosendal  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.57   
15  Emma Grøntved  2009  Slagelse Svømmeklub            54.04   
16  Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.79   
17  Ellen Juul-Andersen  2010  Ringsted Svømme Klub            59.39   
18  Milla Engsted Larsen  2009  Haslev Svømmeklub            59.93   
19  Vigga Petersen  2009  Næstved IF            1:00.60   
20  Ronja Friborg Johnsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.91   
21  Liv Maria Febres Andersen  2008  Ringsted Svømme Klub            1:04.61   
22  Anja Poulsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.35   
23  Liva Bugge Frandsen  2009  Ringsted Svømme Klub            1:12.01   
Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF            DNS   
Agnes Thøfner  2009  Haslev Svømmeklub            DSQ  På mave v/25m 
Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  EFB v/25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:02 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  16:25   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub            30.68   
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub            28.88   
Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub            32.93   
Lucas Leal  2001  Svøm Korsør            DSQ  EFB v/25m 
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub            31.20   
Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            31.59   
Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd            31.71   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            32.30   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub            33.10   
Viktor Holst Rasmussen  2003  Svøm Korsør            36.21   
Harald Franck  2003  Næstved IF            36.59   
Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub            40.63   
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK            31.88   
Villads Brasch Jensen  2004  GTI            36.93   
Asbjørn Olesen  2004  Dragsholm Svømmeklub            37.04   
Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            37.35   
Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub            37.57   
Tao Tang  2005  Næstved IF            38.31   
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.09   
Marius Mains  2005  GTI            39.16   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            39.95   
Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub            39.95   
11  Laurits Thøfner  2004  Haslev Svømmeklub            40.10   
12  Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub            40.47   
13  Samuel Veje  2005  Hillerød Svømmeklub            40.95   
14  Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK            41.09   
15  Noah Berg Pedersen  2005  Ringsted Svømme Klub            42.66   
Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  EFB v/25m 
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Bønsøe  2006  Svøm Korsør            35.66   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            35.73   
Vincent Borup Schärer  2006  GTI            37.02   
Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.05   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Idræts Forening            37.33   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            37.48   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            38.60   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            39.03   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Idræts Forening            39.48   
10  Sebastian Roesen Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub            40.11   
11  Nicolas Christiansen  2007  Roskilde Svømning            40.15   
12  Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.39   
13  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.27   
14  Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Idræts Forening            42.30   
15  Magnus Dreyer  2007  Kalundborg SK            42.32   
16  Christian Quist  2007  Svøm Korsør            42.39   
16  Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.39   
18  Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub            42.45   
19  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.95   
20  Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.41   
21  Viktor Sønder Koch  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.43   
22  Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.77   
23  Anders Andresen  2006  Svømmeklubben Syd            43.83   
24  Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.85   
25  Tobias Munkøe  2008  Roskilde Svømning            43.86   
26  Tore Krogh  2006  Gladsaxe Idræts Forening            44.43   
27  Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            44.56   
28  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.73   
29  Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.81   
30  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening            46.19   
31  Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            46.57   
32  Oscar Andersen  2006  Dragsholm Svømmeklub            46.86   
33  Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd            47.37   
34  Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub            47.38   
35  Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd            47.48   
36  Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            47.79   
37  Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF            47.95   
38  William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd            48.12   
39  Storm Useinovski Krat  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.78   
40  Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            49.99   
41  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            50.19   
42  Jonas Scheby Petersen  2007  Kalundborg SK            50.25   
43  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.49   
44  Karl-Emil Porup Sterll  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.91   
45  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            50.97   
46  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF            51.48   
47  Otto Holbøll Danquart  2007  Hillerød Svømmeklub            51.57   
48  Oscar Haak  2007  Ringsted Svømme Klub            52.44   
49  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.46   
50  Lucas Holbek  2007  Hillerød Svømmeklub            52.47   
51  Emil Hass  2006  Næstved IF            53.69   
52  Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svømme Klub            55.34   
53  Anton Dam Rydberg  2007  Køge Svømmeklub            55.88   
54  Gustav Yde Munkebæk  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            57.30   
55  William Echardt  2008  Roskilde Svømning            59.32   
56  Vitus Jakobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.60   
Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF            DNS   
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            DNS   
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            DNS   
Andreas M. Nielsen  2008  Næstved IF            DSQ  Svøm mave v/25m 
Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            DSQ  EFB v/25m 
August Juul-Andersen  2007  Ringsted Svømme Klub            DSQ  EFB v/vend 
Johan Reimer Ørsberg  2008  Kalundborg SK            DSQ  Svøm mave e/vend 
William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  EFB v/25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:25 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  17:20   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    33.28  1:12.13  1:54.19    2:29.26   
Freya Ellehus  2000  Odense Svømme Klub    32.70  1:11.88  1:55.66    2:31.94   
Alberte M Hansen  2000  Herlev Svømning    33.06  1:13.42  2:01.13    2:34.91   
                     
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    32.62  1:12.32  1:55.75    2:33.83   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    35.11  1:18.16  2:02.92    2:38.51   
Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    35.22  1:17.02  2:02.95    2:40.03   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    36.02  1:17.57  2:05.21    2:41.96   
Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub    33.96  1:16.17  2:06.70    2:44.26   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub    36.00  1:21.86  2:09.09    2:46.56   
Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub    34.88  1:19.21  2:11.33    2:49.43   
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub    39.55  1:23.72  2:16.42    2:52.31   
Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    35.90  1:20.70  2:14.14    2:53.68   
Emma Enevoldsen  2003  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nomi I. K. Schau  2004  GTI    37.78  1:20.55  2:10.09    2:46.62   
Mathilde Svendsen  2004  GTI    38.43  1:22.75  2:10.80    2:49.56   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    36.40  1:21.64  2:11.04    2:50.98   
Maria Hardis  2004  Dragsholm Svømmeklub    37.91  1:23.97  2:13.11    2:52.26   
Frida Høj Andersen  2005  GTI    40.91  1:25.75  2:13.00    2:52.54   
Olivia Nielsen  2004  Næstved IF    38.68  1:23.33  2:12.86    2:53.00   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK    36.62  1:25.14  2:13.32    2:53.39   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    36.80  1:19.27  2:13.63    2:55.32   
Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.84  1:26.41  2:14.50    2:56.41   
10  Ida Mørk  2004  GTI    37.17  1:23.73  2:16.69    2:56.87   
11  Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub    40.68  1:25.29  2:19.59    2:59.54   
12  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    41.36  1:28.18  2:25.17    3:04.03   
13  Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub    42.60  1:34.35  2:27.46    3:11.05   
14  Laura Kroman  2004  Svøm Korsør    38.73  1:30.83  2:28.71    3:13.92   
15  Emma Mølholm  2005  Hillerød Svømmeklub    47.01  1:32.95  2:34.41    3:15.93   
16  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    41.97  1:33.04  2:32.31    3:19.82   
17  Cecilie Møller  2005  Ringsted Svømme Klub    47.52  1:39.10  2:39.18    3:28.12   
Benedichte Hallengreen  2005  Svøm Korsør            DSQ  AFSL på mave v/100m 
Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  EFB v/ 75 m 
Lærke Marie Clausen  2005  GTI            DSQ  EFB v/ 75 m 
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub            DSQ  Afsl på mave v/ 100m 
                     
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.99  1:24.11  2:15.14    2:55.86   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.07  1:27.35  2:19.50    2:58.56   
Mille Giolbas  2006  GTI    41.56  1:30.50  2:21.74    3:02.66   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub    40.00  1:29.17  2:26.64    3:04.76   
Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.62  1:30.59  2:24.84    3:05.13   
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svømmeklub    40.68  1:28.14  2:24.02    3:05.64   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    43.46  1:32.18  2:32.44    3:11.57   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    43.12  1:34.58  2:31.06    3:13.45   
Dicte Maar  2006  Næstved IF    47.73  1:36.77  2:38.03    3:21.44   
10  Malene Dithmar  2006  GTI    52.76  1:43.57  2:38.96    3:25.35   
11  Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub    48.92  1:42.47  2:42.55    3:28.32   
12  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.39  1:43.41  2:41.36    3:29.77   
13  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    50.85  1:43.71  2:45.18    3:30.91   
14  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.81  1:43.61  2:46.26    3:31.85   
15  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  Svøm Korsør    57.58  1:52.36  2:48.61    3:37.79   
16  Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    52.29  1:46.37  2:48.59    3:39.53   
17  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    52.78  1:49.99  2:54.68    3:45.34   
18  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    50.05  1:51.01  2:53.94    3:48.95   
19  Caroline Søe Jepsen  2007  Svøm Korsør    55.61  1:52.37  3:01.26    3:50.46   
20  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    54.82  1:50.63  2:58.53    3:51.19   
Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  EFB v/ 75 
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            DSQ  EFB v/ 75 m 
Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Bryst v/ 25 m 
                     
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Idræts Forening    50.39  1:45.54  2:46.90    3:36.51   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  Svøm Korsør    54.96  1:51.08  2:54.15    3:43.55   
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    52.62  1:51.37  2:53.05    3:44.76   
Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Idræts Forening    52.79  1:50.47  2:58.16    3:54.45   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub            DSQ  svøm på mave v/ 100 
Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  svøm på mave v/ 75 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:20 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  17:42   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    29.26  1:04.55  1:45.77    2:17.74   
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub    30.75  1:13.47  1:55.21    2:29.28   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    30.86  1:09.52  1:55.81    2:30.15   
Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    35.24  1:15.01  1:57.87    2:34.36   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub    32.04  1:10.41  2:01.48    2:38.41   
Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub    35.20  1:17.82  2:05.16    2:39.22   
David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.25  1:22.72  2:08.46    2:44.06   
Gustav Hartig-Larsen  2003  Svøm Korsør    37.49  1:25.39  2:09.02    2:47.67   
Frederik Schmidt Johansen  2002  Svøm Korsør    35.00  1:20.48  2:09.75    2:48.25   
Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    41.03  1:22.93  2:15.94    2:51.25   
Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub    36.16  1:23.26  2:12.84    2:52.06   
10  Thomas Trebbien  2002  Dragsholm Svømmeklub    37.50  1:26.61  2:19.07    2:58.88   
11  Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub    43.42  1:33.52  2:29.89    3:12.67   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    35.78  1:16.16  2:03.50    2:38.82   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.33  1:18.71  2:07.52    2:47.12   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    37.53  1:20.48  2:13.24    2:48.97   
Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub    40.71  1:25.06  2:13.12    2:51.18   
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.49  1:22.96  2:13.86    2:52.56   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    37.59  1:21.71  2:15.27    2:53.07   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub    36.44  1:23.95  2:15.48    2:53.12   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    37.15  1:21.25  2:11.55    2:54.12   
Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    39.73  1:28.65  2:20.13    3:00.07   
10  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    41.18  1:27.52  2:25.56    3:03.07   
11  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.15  1:34.97  2:24.40    3:09.19   
12  James Sibbern-Larsen  2005  Næstved IF    40.87  1:30.58  2:27.54    3:12.04   
13  Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning    43.00  1:34.70  2:28.44    3:12.55   
14  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd    42.74  1:34.16  2:35.36    3:15.44   
15  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    44.47  1:32.66  2:33.87    3:16.57   
16  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Idræts Forening    39.97  1:31.34  2:34.38    3:17.58   
17  Casper Pedersen  2004  Svøm Korsør    44.91  1:34.47  2:36.96    3:18.90   
18  Simon Kristoffersen  2005  Ringsted Svømme Klub    47.83  1:43.26  2:44.21    3:29.96   
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    35.98  1:17.40  2:04.19    2:39.23   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub    36.60  1:18.39  2:05.17    2:42.31   
Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.48  1:19.64  2:11.44    2:54.62   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    39.83  1:27.67  2:17.92    2:56.74   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    39.99  1:23.95  2:20.36    3:01.22   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.34  1:25.11  2:22.78    3:05.36   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning    42.87  1:29.75  2:23.80    3:06.59   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    42.58  1:31.57  2:27.24    3:08.39   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub    42.23  1:30.83  2:27.68    3:08.46   
10  Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Idræts Forening    39.58  1:26.66  2:27.33    3:11.41   
11  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub    42.35  1:33.70  2:34.51    3:16.16   
12  Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    43.24  1:33.20  2:31.81    3:17.00   
13  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    45.51  1:34.82  2:32.41    3:18.43   
14  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning    43.72  1:36.13  2:35.15    3:19.74   
15  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub    45.42  1:35.40  2:35.78    3:22.30   
16  Mikkel Munkholm  2006  Dragsholm Svømmeklub    48.36  1:43.91  2:39.93    3:26.88   
17  Gustav Meinert  2006  Ringsted Svømme Klub    48.60  1:40.79  2:42.62    3:29.13   
18  Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub    48.22  1:41.71  2:41.72    3:29.34   
19  Storm Geiker  2007  Svøm Korsør    1:01.48  1:59.67  3:11.22    4:01.64   
20  Oscar Haak  2007  Ringsted Svømme Klub    1:04.98  2:05.46  3:08.52    4:01.68   
Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            DSQ  ESB v/ 150 m 
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            DSQ  ESB v/ 125 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  01 juli 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:55   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hils 1 Piger  Hillerød Svømmeklub            2:18.32   
  Josephine Gribsvad  2003      35.33        35.33   
  Mathilde Emilie K. Larsen  2002      38.91        1:14.24   
  Silje Lyse Legaard  2006      36.34        1:50.58   
  Ulrikke Veje  2002      27.74        2:18.32   
                     
Næstved Piger 1  Næstved IF            2:18.92   
  Katrine Duus  2003      34.80        34.80   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      37.11        1:11.91   
  Gaya Josefine Maar  2003      34.50        1:46.41   
  Caroline Bendtsen  2002      32.51        2:18.92   
                     
Haslev Sommerpiger 1  Haslev Svømmeklub            2:23.49   
  Anna Lind Petersen  2004      34.70        34.70   
  Lærke Møller  2005      39.59        1:14.29   
  Julie Hansen Schilling  2004      40.18        1:54.47   
  Nynne Jakobsen  2004      29.02        2:23.49   
                     
Gti2 Piger  2004  GTI            2:23.52   
  Clara Schmedes  2004      36.54        36.54   
  Mathilde Svendsen  2004      40.07        1:16.61   
  Ida Mørk  2004      35.95        1:52.56   
  Nomi I. K. Schau  2004      30.96        2:23.52   
                     
Albertes Prinser  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:25.40   
  Martine Damborg  2007      35.39        35.39   
  Laura Pedersen  2007      46.84        1:22.23   
  Emma Hansen  2007      33.47        1:55.70   
  Sofie Ravn Herche  2007      29.70        2:25.40   
                     
Piger 2 Kalundborg  Kalundborg SK            2:31.05   
  Pauline Andersen  2005      41.84        41.84   
  Anna Marott Hansen  2004      40.42        1:22.26   
  Alba Seneca  2005      37.14        1:59.40   
  Isabella Holme Bjerborg  2005      31.65        2:31.05   
                     
Hils 2 Piger 1  Hillerød Svømmeklub            2:31.88   
  Caroline Henning  2005      38.86        38.86   
  Olivia Cruse  2005      40.46        1:19.32   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      36.52        1:55.84   
  Emma Mølholm  2005      36.04        2:31.88   
                     
Værløse Piger 1  Værløse Svømmeklub            2:32.83   
  Amalie Helfelt  2006      39.48        39.48   
  Ella Bødker Thomsen  2005      45.03        1:24.51   
  Esther Haudrum Larsen  2005      35.25        1:59.76   
  Martha Bødker Thomsen  2005      33.07        2:32.83   
                     
Gti3 Piger  2005  GTI            2:34.33   
  Julie Segato  2005      37.82        37.82   
  Lærke Marie Clausen  2005      43.24        1:21.06   
  Mathilde Willumsen  2006      38.42        1:59.48   
  Mille Giolbas  2006      34.85        2:34.33   
                     
10  Næstved Piger 2  Næstved IF            2:35.14   
  Katrine Mørkeberg  2004      38.01        38.01   
  Olivia Nielsen  2004      42.82        1:20.83   
  Leonora Franck  2006      42.29        2:03.12   
  Iben Lund Nielsen  2006      32.02        2:35.14   
                     
11  Svøm Korsør Piger 1  Svøm Korsør            2:35.94   
  Isabella Hejlesen  2004      39.29        39.29   
  Astamaja Rought  2006      44.26        1:23.55   
  Laura Kroman  2004      36.14        1:59.69   
  Benedichte Hallengreen  2005      36.25        2:35.94   
                     
12  Køge Piger 1  2000  Køge Svømmeklub            2:36.33   
  Sophia Christensen  2003      35.38        35.38   
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      44.57        1:19.95   
  Anna Steen Petersen  2007      40.43        2:00.38   
  Celina Lindholm Hansen  2006      35.95        2:36.33   
                     
13  Triton Piger  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:37.18   
  Erica Veggerby Grønlund  2007      39.90        39.90   
  Andrea Strandby  2007      43.24        1:23.14   
  Amalie Carlsen Risager  2006      38.29        2:01.43   
  Daniella Li West  2006      35.75        2:37.18   
                     
14  Gsc Piger 1  2007  Gladsaxe Idræts Forening            2:39.57   
  Lise H. V. Waarst  2007      40.58        40.58   
  Sofie Emilie Lange  2007      47.53        1:28.11   
  Ida Villemoes Poulsen  2007      35.05        2:03.16   
  Anna Dicte Bøgeskov  2007      36.41        2:39.57   
                     
15  Gti Piger B  2004  GTI            2:39.95   
  Marie Skole Sørensen  2006      40.61        40.61   
  Malene Dithmar  2006      47.17        1:27.78   
  Frida Caroline Knudsen  2007      38.11        2:05.89   
  Frida Høj Andersen  2005      34.06        2:39.95   
                     
16  Phoebes Prinser  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:53.31   
  Laura Jørgensen  2007      43.90        43.90   
  Freja Fyller Jacobsen  2007      49.82        1:33.72   
  Amanda Aidinian  2007      45.16        2:18.88   
  Katja Poulsen  2006      34.43        2:53.31   
                     
17  Næstved Piger 3  Næstved IF            2:54.62   
  Masha Jul Pedersen  2006      42.61        42.61   
  Asta Marie R. Jensen  2007      46.08        1:28.69   
  Dicte Maar  2006      43.18        2:11.87   
  Sille Christensen  2006      42.75        2:54.62   
                     
18  Stv Piger 2  Slagelse Svømmeklub            2:57.99   
  Emilia Pico  2008      51.38        51.38   
  Silje Juul Kjeldsen  2008      47.11        1:38.49   
  Elisabeth Tobel Nielsen  2007      42.80        2:21.29   
  Amalie Sams  2007      36.70        2:57.99   
                     
19  Stv Piger 1  Slagelse Svømmeklub            3:00.00   
  Emma Attrup  2007      47.79        47.79   
  Frida Lauridsen  2005      46.54        1:34.33   
  Silke Krakau Tønnesen  2006      44.30        2:18.63   
  Ida Lauritzen  2006      41.37        3:00.00   
                     
20  Julias Prinser  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:00.29   
  Vigga Skou  2008      45.84        45.84   
  Zenia Englund  2008      47.65        1:33.49   
  Kirsten Vedsted  2008      49.23        2:22.72   
  Smilla Hauge  2007      37.57        3:00.29   
                     
21  Gsc Piger 2  2007  Gladsaxe Idræts Forening            3:02.08   
  Augusta Blom  2008      46.28        46.28   
  Katrine Schou Jagd  2008      53.64        1:39.92   
  Petrea Asferg Larsson  2008      43.78        2:23.70   
  Oline Ludvigsen  2007      38.38        3:02.08   
                     
22  Haslev Sommerpiger 2  Haslev Svømmeklub            3:10.32   
  Camila Hansen  2006      49.44        49.44   
  Nicoline Bohn Jacobsen  2006      51.16        1:40.60   
  Cecilie Engsted Larsen  2006      45.76        2:26.36   
  Anna Baad Clausen  2007      43.96        3:10.32   
                     
23  Stv Piger 3  Slagelse Svømmeklub            3:10.58   
  Alberte Rosenstand  2007      47.52        47.52   
  Emma Jørgensen  2005      50.30        1:37.82   
  Alberte Bendix Raunkjær  2007      47.43        2:25.25   
  Emma Grøntved  2009      45.33        3:10.58   
                     
24  Gsc Piger 3  2007  Gladsaxe Idræts Forening            3:16.21   
  Sigrid Mygind  2008      46.16        46.16   
  Ella Boisen Tvermoes  2008      53.88        1:40.04   
  Sarah Zargarov Hansen  2008      50.95        2:30.99   
  Liva Ladefoged Jepsen  2008      45.22        3:16.21   
                     
Køge Piger 2  2000  Køge Svømmeklub            DNS   
  Mejse Jakobsen  2007                 
  Melanie Degner  2000                 
  Vica Lucia Axen  2008                 
  Augusta Bollmann  2009              DNS   
                     
Roskilde Skjoldmøer  Roskilde Svømning            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juli 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:55 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Næstved Drenge 1  Næstved IF            2:05.78   
  Petar Trkulja  2006      33.37        33.37   
  Rasmus Lorentzen  2001      36.37        1:09.74   
  Lauge Bastian Maar  2001      28.56        1:38.30   
  Nicklas Stæcker  2003      27.48        2:05.78   
                     
Svøm Korsør Drenge 1  Svøm Korsør            2:16.18   
  Viktor Holst Rasmussen  2003      36.59        36.59   
  Gustav Hartig-Larsen  2003      36.55        1:13.14   
  Frederik Schmidt Johansen  2002      34.70        1:47.84   
  Tobias Wiegaard Hansen  2004      28.34        2:16.18   
                     
Hils Herrer  Hillerød Svømmeklub            2:21.25   
  Samuel Veje  2005      40.38        40.38   
  Adrian Roed Schøning  2000      38.19        1:18.57   
  Simon Blidarevic  2002      28.39        1:46.96   
  Sebastian Roesen Larsen  2006      34.29        2:21.25   
                     
Køge Drenge 1  1995  Køge Svømmeklub            2:21.39   
  Bertram Dalgas Frederikse  2003      33.17        33.17   
  Philip H. Christensen  2004      41.10        1:14.27   
  Joachim Poulsen  2006      36.73        1:51.00   
  Oliver Gadegaard  2003      30.39        2:21.39   
                     
Drenge 1 Kalundborg  Kalundborg SK            2:21.49   
  Frederik Scheby Petersen  2004      31.83        31.83   
  Jonas Rask  2006      41.99        1:13.82   
  Patrick Skov Vinding  2005      35.94        1:49.76   
  Noel Gjelstrup  2004      31.73        2:21.49   
                     
Gsc Drenge 1  2006  Gladsaxe Idræts Forening            2:21.66   
  Mattias Sand Nielsen  2005      37.74        37.74   
  Jens Krogh Hermansen  2006      40.53        1:18.27   
  Victor Juhl Hansen  2007      33.96        1:52.23   
  Christian Moefelt  2006      29.43        2:21.66   
                     
Stv Drenge 1  Slagelse Svømmeklub            2:22.54   
  Joachim L Andersen  2003      35.60        35.60   
  Daniel Mir  2003      39.50        1:15.10   
  Julius Vadmand  2005      35.00        1:50.10   
  Johannes Tobel Nielsen  2004      32.44        2:22.54   
                     
Triton Drenge  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:23.24   
  Magnus Ravn Borch  2003      34.50        34.50   
  Frederik Taubert Løgager  2004      40.78        1:15.28   
  Jonas Wilms Jensen  2007      39.71        1:54.99   
  Mathias Toft Nørskov  2003      28.25        2:23.24   
                     
Bennos Prinsesser  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:29.98   
  Tobias Melhede  2006      37.14        37.14   
  Emil Espinoza  2006      43.72        1:20.86   
  Carl S. Sørensen  2006      36.68        1:57.54   
  Andreas Wiese Dobel  2006      32.44        2:29.98   
                     
10  Svøm Korsør Drenge 2  Svøm Korsør            2:30.63   
  Rasmus Bønsøe  2006      35.24        35.24   
  Lucas Leal  2001      44.06        1:19.30   
  Christian Quist  2007      40.91        2:00.21   
  Mikkel Schøler Petersen  2001      30.42        2:30.63   
                     
11  Gsc Drenge 3  2006  Gladsaxe Idræts Forening            2:30.66   
  Sven Ole H. Frederiksen  2006      36.80        36.80   
  Tore Krogh  2006      43.77        1:20.57   
  Nikolai Stender-Petersen  2007      36.61        1:57.18   
  Lukas Peacock  2007      33.48        2:30.66   
                     
12  Gti3 Drenge  2005  GTI            2:30.99   
  Vincent Borup Schärer  2006      37.76        37.76   
  Marius Mains  2005      43.01        1:20.77   
  Mathias Olsen  2005      38.13        1:58.90   
  Mathias W. Rasmussen  2005      32.09        2:30.99   
                     
13  Mies Prinsesser  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:32.09   
  Frederik Grove Ankerdal  2005      39.24        39.24   
  Karl Svane Kristensen  2005      43.21        1:22.45   
  Martin Svendson  2005      37.56        2:00.01   
  Frederik Knakkergaard  2005      32.08        2:32.09   
                     
14  Gsc Drenge 2  2006  Gladsaxe Idræts Forening            2:33.72   
  Magnus Gimsing Åhman  2007      39.22        39.22   
  Gustav Krabbe Heldgaard  2006      44.29        1:23.51   
  William Brix Søhoel  2006      37.51        2:01.02   
  Walter N Falborg Pedersen  2007      32.70        2:33.72   
                     
15  Haslev Sommerdrenge 1  Haslev Svømmeklub            2:35.59   
  Albert U. Thystrup  2003      40.45        40.45   
  Laurits Thøfner  2004      42.54        1:22.99   
  Jonas P. Dahrup  2004      38.33        2:01.32   
  Storm Melgaard  2007      34.27        2:35.59   
                     
16  Roskilde Vikinger 1  Roskilde Svømning            2:37.62   
  Jonathan Nyegaard  2007      39.16        39.16   
  Frederik Isaksen  2007      45.41        1:24.57   
  Christoffer Bo Andersen  2007      40.88        2:05.45   
  Nicolas Christiansen  2007      32.17        2:37.62   
                     
17  Næstved Drenge 2  Næstved IF            2:40.55   
  Tobias Chr. Stæcker  2005      39.20        39.20   
  Mads G. Skovly Larsen  2006      49.96        1:29.16   
  James Sibbern-Larsen  2005      39.33        2:08.49   
  Tao Tang  2005      32.06        2:40.55   
                     
18  Malles Prinsesser  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:41.48   
  Viktor Sønder Koch  2006      42.02        42.02   
  Marcus Skov Zacho  2006      46.00        1:28.02   
  Jacob Riiber Hvid  2007      41.34        2:09.36   
  Otto Cairo  2007      32.12        2:41.48   
                     
19  Køge Drenge 2  1995  Køge Svømmeklub            2:43.52   
  Lucas Emil Heinze  2005      38.24