2021-04-23   02:16:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Cetus GP sku

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:48   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, 100m Sekauinti Mix Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Liinu Nevalainen  2009  Cetus Espoo    54.58        1:49.00   
Elle Liikkanen  2009  Cetus Espoo    54.15        1:59.95   
Iiris Myllymäki  2008  Cetus Espoo    58.92        2:03.04   
Fanni Laakkio  2008  Cetus Espoo    56.99        2:04.06   
Minni Kovalainen  2008  Cetus Espoo    58.46        2:04.50   
Susanna Kivimäki  2008  Cetus Espoo    58.69        2:07.05   
Raakel Rihte  2008  Cetus Espoo    1:01.02        2:07.43   
Isabel Meriläinen  2009  Cetus Espoo    1:01.60        2:08.24   
Aada Tuononen  2009  Cetus Espoo    1:01.75        2:09.56   
10  Vilma Päivärinta  2009  Cetus Espoo    1:05.91        2:09.95   
11  Kaisli Ruha  2010  Cetus Espoo    1:04.45        2:11.97   
12  Keneli Marybel Maranik  2010  Cetus Espoo    1:01.33        2:12.34   
13  Neela Juvonen  2009  Cetus Espoo    1:05.52        2:15.23   
Anna Ryhänen  2008  Cetus Espoo            DSQ  PU 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Elina Parviainen  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ines Valero De La Iglesia  2010  Cetus Espoo            DSQ  PU 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Lotta Martikainen  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
Luisa Zurban  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Nelly Åström  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 1, 100m Sekauinti Mix Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Saana Harjuoja  2007  Cetus Espoo    52.87        1:51.79   
Maria Aho  2007  Cetus Espoo    50.03        1:51.83   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:48 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 2, 100m Sekauinti MIX Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Leo Mannonen  2007  Cetus Espoo    54.32        1:49.84   
Tommy Palm  2007  Cetus Espoo    57.12        1:54.11   
Mario Valero De La Iglesia  2008  Cetus Espoo    54.33        1:56.18   
Atte Malinen  2008  Cetus Espoo    55.54        2:00.55   
Eino Lantto  2008  Cetus Espoo    1:04.85        2:09.95   
Artemiy Andreev  2009  Cetus Espoo    1:16.71        2:25.08   
Marcus Lash  2008  Cetus Espoo            DNS   
Joona Silander  2009  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Nooa Koskela  2009  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
Samu Uljas  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti MIX Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aki Eveli  2006  Cetus Espoo    53.11        1:57.17   
Oskari Peltonen  2006  Cetus Espoo    1:04.11        2:08.70   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:18 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 3, 100m Sekauinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anna Lindholm  2007  Cetus Espoo    44.93        1:39.98   
Vilma Lindholm  2007  Cetus Espoo    53.27        1:45.97   
Eine Idman  2007  Cetus Espoo    51.10        1:48.22   
Lybov Shumeylo  2007  Cetus Espoo    54.51        1:49.50   
Iida Pakarinen  2007  Cetus Espoo    57.11        1:58.03   
Anna Gürel  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Ella Puuronen  2007  Cetus Espoo            DSQ  Su 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tanisha Rajani  2006  Cetus Espoo    52.58        1:51.56   
Bea Kortelainen  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:09 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:29   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 4, 100m Sekauinti KUK Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Severi Tammihovi  2009  Cetus Espoo    47.20        1:45.23   
Leo Tuomainen  2008  Cetus Espoo    52.47        1:46.73   
Topias Toivanen  2007  Cetus Espoo    51.96        1:51.41   
Mark Pokidko  2007  Cetus Espoo    53.55        1:52.26   
Tomas Leinonen  2008  Cetus Espoo    57.48        1:52.27   
Aryan Nagal  2007  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti KUK Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aarne Nuutinen  2006  Cetus Espoo    50.87        1:40.84   
Niilo Helkearo  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:29 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:10   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 5, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Rina Rantanen  2005  Cetus Espoo    34.51        1:15.79   
Leenu Karolina Kinnunen  2005  Cetus Espoo    42.36        1:31.59   
Milla Tahvanainen  2005  Cetus Espoo    44.45        1:35.38   
                     
 
Laji 5, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Heidi Työppönen  2004  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 5, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Diana Seiger  2003  Cetus Espoo    33.64        1:15.25   
Helle Peill  2003  Cetus Espoo    39.84        1:26.73   
                     
 
Laji 5, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Pinja Paulomo  2002  Cetus Espoo    35.14        1:15.42   
Aida Ahlgren  2002  Cetus Espoo    42.52        1:32.31   
Stephanie Lipiäinen  2002  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 5, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lyydia Kalenius  2000  Cetus Espoo    30.49        1:06.48   
Emilia Flyckt  2001  Cetus Espoo    30.66        1:07.13   
Sofia Lehtinen  2000  Cetus Espoo    33.08        1:08.03   
Veronica Wahlstedt  2000  Cetus Espoo    32.69        1:09.30   
Ronja Riihinen  2000  Cetus Espoo    32.33        1:10.62   
Roosa-maria Tempakka  2000  Simmis Grani    35.49        1:15.99   
                     
 
Laji 5, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 19 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anna Kotonen  1997  Cetus Espoo    29.02        1:03.25   
Adelia Spångberg  1999  Cetus Espoo    30.70        1:06.02   
Sohvi Nenonen  1999  Cetus Espoo    31.22        1:06.23   
Alissa Eloranta  1999  Cetus Espoo    31.21        1:07.54   
Mirva Kallström  1999  Cetus Espoo    30.13        1:10.07   
Piia Kaivola  1999  Cetus Espoo            DNS   
Nea Rinne  1995  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:10 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:34   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henrik Purokoski  2002  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomas Jokinen  2001  Cetus Espoo    28.30        59.94   
Jere Ruuhonen  2001  Cetus Espoo    28.45        1:03.95   
                     
 
Laji 6, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 19 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sergey Kuznetsov  2000  Cetus Espoo    24.63        56.64   
Eetu Alitalo  1999  Cetus Espoo    26.37        58.92   
Jonni Aho  1999  Cetus Espoo    28.43        1:00.94   
Eetu Isosuo  2000  Cetus Espoo    29.08        1:01.68   
Veeti Laine  2000  Cetus Espoo    29.16        1:03.55   
                     
 
Laji 6, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 20 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lassi Ohtonen  1992  Cetus Espoo    27.84        59.68   
Miika Pentti  1997  Cetus Espoo    28.62        1:00.76   
Valtteri Eloranta  1992  Cetus Espoo    28.33        1:03.03   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:34 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:34   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 7, 100m Sekauinti Masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Johanna Kara  1965  Cetus Espoo    35.66        1:18.92   
Suvi Purra  1979  Cetus Espoo    42.63        1:28.18   
Meri Santaholma  1964  Cetus Espoo    44.57        1:34.03   
Kaarina Markkula  1952  Cetus Espoo    46.59        1:40.29   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:34 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:38   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 8, 100m Sekauinti Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Libor Janek  1979  Cetus Espoo    30.41        1:06.16   
Jani Myllymäki  1976  Cetus Espoo    34.52        1:13.83   
Jan Johansson  1966  Cetus Espoo    37.60        1:25.13   
Simo-pekka Torsti  1960  Cetus Espoo    37.54        1:25.25   
Sami Uitti  1971  Cetus Espoo    40.06        1:27.48   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:38 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:21   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jade Brelo  2008  Cetus Espoo    53.11  1:49.94  2:51.55    3:45.11   
Lotta Turunen  2008  Cetus Espoo    57.52  1:54.79  3:00.21    3:54.48   
Hilma Mannersalo  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jenni Korkeamäki  2007  Cetus Espoo    36.84  1:21.49  2:12.07    2:51.06   
Matilda Leppänen  2007  Cetus Espoo    41.13  1:29.82  2:19.46    2:59.70   
Anna Salo  2007  Cetus Espoo    38.03  1:24.03  2:20.02    3:00.36   
Ellen Lindell  2007  Cetus Espoo    39.02  1:28.21  2:25.15    3:07.13   
Dominika Stalinskaja  2007  Cetus Espoo    39.46  1:27.12  2:26.04    3:07.40   
Anja Miao  2007  Cetus Espoo    41.75  1:33.44  2:26.51    3:09.08   
Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    40.50  1:34.31  2:25.18    3:11.29   
Ida Savolainen  2007  Cetus Espoo    45.33  1:36.19  2:36.76    3:20.22   
Petra Nieminen  2007  Cetus Espoo    41.98  1:40.34  2:35.80    3:21.16   
10  Ida Paaskoski  2007  Cetus Espoo    45.95  1:41.98  2:43.39    3:28.56   
11  Milka Marjakaarto  2007  Cetus Espoo    46.28  1:43.13  2:44.73    3:34.56   
12  Sandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    57.41  1:56.76  2:56.45    3:46.65   
13  Emma Nissinen  2007  Cetus Espoo    54.73  1:52.96  2:54.62    3:47.09   
14  Saga Ronkainen  2007  Cetus Espoo    55.08  1:56.81  3:03.20    3:52.10   
Enna Äyrämöinen  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Wilma Sundt  2006  Cetus Espoo    36.03  1:18.58  2:02.30    2:37.28   
Janina Granberg  2006  Cetus Espoo    35.96  1:19.74  2:09.02    2:47.71   
Annaliina Mänttäri  2006  Cetus Espoo    39.54  1:22.47  2:13.03    2:53.64   
Cécilia Richard  2006  Cetus Espoo    44.19  1:28.24  2:22.01    3:03.61   
Kia Mäennenä  2006  Cetus Espoo    43.27  1:29.56  2:24.63    3:06.27   
Iiris Soilevaara  2006  Cetus Espoo    44.13  1:35.84  2:28.92    3:10.15   
Ninja Brelo  2006  Cetus Espoo    46.21  1:36.37  2:30.14    3:11.59   
Malla Kostiainen  2006  Cetus Espoo    45.11  1:34.27  2:32.89    3:12.89   
Heta Kosunen  2006  Cetus Espoo    44.95  1:31.70  2:30.26    3:12.98   
10  Ella Kalliokari  2006  Cetus Espoo    41.71  1:32.64  2:28.81    3:13.83   
11  Laura Zurban  2006  Cetus Espoo    49.68  1:41.69  2:37.29    3:25.10   
12  Lotta Lönnqvist  2006  Cetus Espoo    54.90  1:51.74  2:49.45    3:35.91   
13  Elsa Vuorimaa  2006  Cetus Espoo    54.83  1:55.68  2:58.75    3:53.91   
Heidi Still  2006  Cetus Espoo            DSQ  RU 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Inka Aunimo  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Olesia Leshchuk  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Vivian Vesa  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Inka Vahtola  2005  Cetus Espoo    35.07  1:15.92  1:59.50    2:33.91   
Laura Kousa  2005  Cetus Espoo    35.85  1:14.61  2:02.11    2:38.50   
Ellen Kettunen  2005  Cetus Espoo    38.02  1:20.89  2:06.64    2:41.93   
Sofia Rinne  2005  Cetus Espoo    35.85  1:16.50  2:03.85    2:42.16   
Kaarina Rihte  2005  Cetus Espoo    34.67  1:18.81  2:07.09    2:44.80   
Hanna Martola  2005  Cetus Espoo    41.13  1:21.83  2:10.74    2:47.09   
Anna Hakkarainen  2005  Cetus Espoo    34.67  1:16.59  2:09.38    2:47.27   
Saara Raulos  2005  Cetus Espoo    37.80  1:22.07  2:09.44    2:50.48   
Kukka Peill  2005  Cetus Espoo    40.01  1:23.68  2:13.78    2:53.05   
10  Iida Siltala  2005  Cetus Espoo    38.75  1:23.94  2:16.63    2:55.32   
11  Lotta Nevalainen  2005  Cetus Espoo    41.23  1:26.91  2:17.25    2:55.49   
12  Ronja Ristevirta  2005  Cetus Espoo    45.64  1:38.76  2:36.29    3:16.49   
13  Helmi Jämsén  2005  Cetus Espoo    43.59  1:37.15  2:34.27    3:18.74   
14  Taru Lax  2005  Cetus Espoo    43.75  1:32.15  2:32.39    3:19.43   
15  Nea Hollström  2005  Cetus Espoo    47.95  1:41.51  2:39.30    3:23.98   
16  Emma Autio  2005  Cetus Espoo    46.75  1:40.11  2:43.48    3:31.51   
Siiri Päivärinta  2005  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Greta Beszteri  2004  Cetus Espoo    31.78  1:12.54  1:54.84    2:29.50   
Aada Rissanen  2004  Cetus Espoo    31.94  1:09.30  1:57.44    2:32.92   
Saga Kovanen  2004  Cetus Espoo    32.85  1:13.11  1:59.63    2:34.33   
Iisa Karpela  2004  Cetus Espoo    35.26  1:16.90  2:05.50    2:40.93   
Helmi Haverinen  2004  Cetus Espoo    35.37  1:14.55  2:03.69    2:42.30   
Janita Severinkangas  2004  Cetus Espoo    35.62  1:20.35  2:09.08    2:45.52   
Pinja Nieminen  2004  Cetus Espoo    37.06  1:18.97  2:07.98    2:46.95   
Linnea Alakörkkö  2004  Cetus Espoo    38.81  1:24.84  2:18.82    2:59.23   
Beata Koroknay-Pál  2004  Cetus Espoo    40.56  1:27.50  2:19.52    2:59.86   
10  Katarina Kobycheva  2004  Cetus Espoo    42.89  1:34.98  2:26.85    3:14.42   
Dina Sadojevic Jelacik  2004  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Laura Kellberg  2003  Cetus Espoo    30.82  1:06.20  1:51.52    2:25.65   
Emma Johansson  2003  Cetus Espoo    32.54  1:10.81  1:53.03    2:28.06   
Kaarin Rapinoja  2003  Cetus Espoo    31.62  1:09.30  1:54.50    2:30.21   
Cindy Palm  2003  Cetus Espoo    33.09  1:13.09  1:56.88    2:34.01   
Essi Salokorpi  2003  Cetus Espoo    33.74  1:15.32  2:04.03    2:39.30   
Iina Von Schrowe  2003  Cetus Espoo    35.10  1:16.35  2:06.72    2:42.77   
Siiri Hargreaves  2003  Cetus Espoo    34.83  1:18.74  2:08.79    2:45.53   
Martina Uusitalo  2003  Cetus Espoo    38.24  1:21.06  2:09.07    2:46.85   
Sanna Valkonen  2003  Cetus Espoo    36.31  1:20.15  2:09.72    2:47.77   
10  Delia Helena Aho  2003  Cetus Espoo    40.97  1:25.39  2:16.64    2:54.67   
Edit Kull  2003  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Siri Auvinen  2002  Cetus Espoo    29.73  1:06.61  1:49.36    2:24.34   
Jonna Vasara  2002  Cetus Espoo    32.02  1:12.79  1:57.47    2:33.04   
Helmi Tossavainen  2002  Cetus Espoo    32.84  1:13.71  1:57.61    2:33.08   
Nella Korpela  2002  Cetus Espoo    34.00  1:15.02  2:00.32    2:38.35   
Milli Kosunen  2002  Cetus Espoo    38.85  1:21.64  2:12.22    2:54.61   
Marleen Mikk  2002  Cetus Espoo    32.11  1:20.50  2:14.06    2:58.40   
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ida Slöör  2001  Cetus Espoo    31.37  1:07.87  1:51.09    2:24.32   
Jonna Jauhiainen  2000  Cetus Espoo    33.56  1:11.83  1:58.17    2:33.31   
Ella Aalto  2000  Cetus Espoo    35.54  1:17.19  2:03.73    2:40.81   
Aino Lehtinen  2001  Cetus Espoo    37.53  1:19.48  2:08.20    2:45.24   
Miia Puranen  2001  Cetus Espoo    41.69  1:27.55  2:20.40    2:59.03   
Tuike Hakala  2001  Cetus Espoo    36.91  1:25.89  2:20.66    3:04.31   
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 19 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sini Koivu  1999  Cetus Espoo    29.38  1:06.36  1:48.57    2:22.63   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:21 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:29   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ilmari Nieminen  2007  Cetus Espoo    41.77  1:31.80  2:32.71    3:17.16   
Artemi Tsinjonnõi  2008  Cetus Espoo    47.42  1:39.24  2:35.92    3:19.26   
Tommi Mosconi  2008  Cetus Espoo    49.11  1:47.27  2:48.15    3:33.29   
Lenni Nevalainen  2007  Cetus Espoo    52.17  1:48.76  2:57.27    3:42.09   
Matti Klümper  2008  Cetus Espoo    57.00  1:52.69  2:55.20    3:42.62   
Eljas Pekkola  2007  Cetus Espoo    53.08  1:47.32  2:53.55    3:43.65   
Lenni Syvänen  2007  Cetus Espoo    57.26  1:58.25  3:03.33    3:48.81   
Joonas Keränen  2007  Cetus Espoo    58.35  1:56.33  3:03.97    3:51.61   
Veikko Hautaniemi  2007  Cetus Espoo    1:03.70  2:04.84  3:05.84    3:58.17   
10  Mikael Suni  2007  Cetus Espoo    52.33  1:56.02  3:08.47    3:58.37   
11  Akseli Savolainen  2007  Cetus Espoo    1:02.09  2:02.74  3:16.96    4:05.00   
Roope Liimatainen  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Risto Kallström  2006  Cetus Espoo    35.62  1:19.07  2:12.29    2:49.54   
Aarne Laurila  2006  Cetus Espoo    38.40  1:23.90  2:24.94    3:04.08   
Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo    38.93  1:27.34  2:23.29    3:05.18   
Luis Valero De La Iglesia  2006  Cetus Espoo    46.72  1:34.83  2:31.43    3:14.15   
Mikael Rasinmäki  2006  Cetus Espoo    42.41  1:33.77  2:30.59    3:14.93   
Benjamin Winqvist  2006  Cetus Espoo    43.49  1:37.01  2:32.87    3:15.32   
Aleksi Sinisalo  2006  Cetus Espoo    45.28  1:38.44  2:37.59    3:20.50   
Jermu Jääskö  2006  Cetus Espoo    47.03  1:41.32  2:40.86    3:27.85   
Emil Tirkkonen  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
Olli Järvenpää  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Veeti Inkilä  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Teo Mattelmäki  2005  Cetus Espoo    35.15  1:15.71  2:04.28    2:40.30   
Eemil Reijonen  2005  Cetus Espoo    40.18  1:28.72  2:16.87    2:56.88   
Oscar Westerberg  2005  Cetus Espoo    44.98  1:32.94  2:31.84    3:14.02   
Pauli Rantatupa  2005  Cetus Espoo    43.16  1:33.60  2:35.93    3:20.96   
Evan Mustonen  2005  Cetus Espoo    52.06  1:48.60  2:47.20    3:37.81   
Totte Teittinen  2005  Cetus Espoo    47.31  1:44.99  2:50.27    3:43.00   
Artem Haikara  2005  Cetus Espoo    54.24  1:51.34  2:53.43    3:43.93   
Riku Forsberg  2005  Cetus Espoo    55.44  1:48.34  2:59.36    3:50.12   
Ivan Gavrilov  2005  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Veerti Juurakko  2004  Cetus Espoo    35.46  1:14.41  1:57.15    2:31.75   
Leo Zurban  2004  Cetus Espoo    43.29  1:30.68  2:28.74    3:10.08   
Yash Nagal  2004  Cetus Espoo    43.95  1:34.01  2:34.58    3:20.41   
Justus Holtari  2004  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Luukas Vainio  2003  Cetus Espoo    28.51  1:03.68  1:43.16    2:15.03   
Roni Severinkangas  2003  Cetus Espoo    31.77  1:08.88  1:52.74    2:25.32   
Matias Rasinmäki  2003  Cetus Espoo    30.49  1:09.31  1:52.05    2:26.69   
Leevi Ylikulppi  2003  Cetus Espoo    37.84  1:16.71  2:03.33    2:40.38   
Niko Silander  2003  Cetus Espoo    50.34  1:46.39  2:50.38    3:36.33   
Ilmari Laitala  2003  Cetus Espoo    53.99  1:49.29  2:53.73    3:38.46   
Oskari Repo  2003  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
Sam Zamanimehr  2003  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Leo Mikkonen  2002  Cetus Espoo    28.30  1:03.05  1:44.38    2:16.98   
Verneri Viisanen  2002  Cetus Espoo    29.95  1:08.30  1:47.75    2:22.90   
Joel Syrjä  2002  Cetus Espoo    32.89  1:16.58  2:00.84    2:37.44   
Elias Jääskeläinen  2002  Cetus Espoo    32.14  1:17.10  2:12.65    2:50.26   
Sasha Cormier Simola  2002  Cetus Espoo    36.18  1:22.44  2:20.43    2:58.19   
Otto Sormunen  2002  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Eerikki Laitala  2001  Cetus Espoo    28.20  1:05.81  1:43.96    2:17.42   
Teemu Annala  2001  Cetus Espoo    29.13  1:06.12  1:49.89    2:25.16   
Pyry Kurunsaari  2001  Cetus Espoo    32.15  1:09.09  1:53.37    2:30.91   
Joel Knaapi  2001  Cetus Espoo    30.37  1:10.46  1:54.38    2:32.38   
Eero Jääskeläinen  2001  Cetus Espoo    39.81  1:23.20  2:15.65    2:54.95   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 19 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Joona Ruuskanen  2000  Cetus Espoo    28.10  1:04.28  1:50.39    2:28.25   
Joona Salminen  2000  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 20 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aleksi Eskelinen  1988  Cetus Espoo    28.76  1:03.91  1:42.12    2:12.86   
Rasmus Virta  1998  Cetus Espoo    30.06  1:09.71  1:51.00    2:21.29   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:29 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:56   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 11, 200m Sekauinti Masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Satu Rahkonen  1977  Cetus Espoo    36.51  1:20.66  2:06.65    2:48.93   
Jenni Harjuoja  1977  Cetus Espoo    35.62  1:17.89  2:10.49    2:51.69   
Sanna Hokkanen  1977  Cetus Espoo    36.84  1:24.82  2:13.34    2:54.21   
Minna Kantakoski  1964  Cetus Espoo    46.88  1:45.28  2:50.04    3:44.74   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:56 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:00   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 12, 200m Sekauinti Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aki Inkilä  1977  Cetus Espoo    31.64  1:13.38  2:01.90    2:42.85   
Ahti Uusivuori  1960  Cetus Espoo    36.10  1:18.74  2:12.27    2:49.64   
Pavel Kobychev  1971  Cetus Espoo    41.99  1:38.19  2:37.01    3:25.94   
Lauri Malk  1937  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:00 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 13, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Louna Kasvio  2006  Cetus Espoo    1:16.39  2:38.53  4:11.60    5:23.07   
Amanda Nilsson  2006  Cetus Espoo    1:37.43  3:15.48  5:09.77    6:39.78   
                     
 
Laji 13, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Kira Lindroos  2005  Cetus Espoo    1:13.82  2:35.37  4:05.60    5:17.78   
Lumi Rossi  2005  Cetus Espoo    1:18.59  2:42.68  4:21.73    5:36.49   
Säde Ryynänen  2005  Cetus Espoo    1:29.83  2:54.30  4:33.40    5:51.74   
Jasmin Savonen  2005  Cetus Espoo    1:25.24  2:52.23  4:36.11    5:53.54   
Emma Lönnberg  2005  Cetus Espoo    1:22.20  2:54.07  4:36.85    6:04.30   
Elina Ruha  2005  Cetus Espoo    1:34.02  3:04.18  4:53.70    6:16.85   
Juulia Lindfors  2005  Cetus Espoo    1:44.13  3:26.09  5:13.03    6:37.24   
                     
 
Laji 13, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Jutta Jauhiainen  2004  Cetus Espoo    1:15.69  2:38.94  4:12.03    5:21.18   
Ciara Wacklin  2004  Cetus Espoo    1:22.59  2:46.78  4:23.85    5:37.91   
Diana Valero De La Iglesia  2004  Cetus Espoo    1:31.11  3:04.58  4:54.71    6:14.29   
Maisa Brusila  2004  Cetus Espoo    1:28.71  3:05.75  4:56.65    6:22.73   
                     
 
Laji 13, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:16 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 6 sku    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:27   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2018         
 
 
Laji 14, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Tomi Silander  2006  Cetus Espoo    1:35.07  3:05.93  4:57.96    6:19.71   
                     
 
Laji 14, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Samuel Saari  2004  Cetus Espoo    1:18.42  2:42.71  4:20.76    5:33.47   
Juuso Pulkkinen  2004  Cetus Espoo    1:20.69  2:50.80  4:25.57    5:39.84   
Samuli Masalin  2004  Cetus Espoo    1:23.41  2:50.01  4:28.12    5:44.67   
Akseli Leppänen  2004  Cetus Espoo    1:28.42  2:55.18  4:32.56    5:48.63   
Viktor Asklöf  2004  Cetus Espoo    1:25.93  2:53.48  4:36.34    5:48.74   
Nuutti Laitinen  2004  Cetus Espoo    1:27.13  3:02.08  4:51.14    6:11.84   
Joonas Patrik Pylvänäinen  2004  Cetus Espoo    1:29.32  3:08.10  4:57.94    6:20.40   
Leo Hautaniemi  2004  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Lucas Lönnblad  2004  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 14, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Alexander Huhtala  2003  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 14, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Ville Lauslahti  2001  Cetus Espoo    1:16.91  2:39.39  4:20.16    5:31.48   
                     
 
Laji 14, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 19 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Alex Lassila  2000  Cetus Espoo    1:06.45  2:21.83  3:47.52    4:56.60   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner