2021-04-15   07:08:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  10:59   
  Arrangör  Skånes Simförbund - Ystad Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Bo-Hus Bosses Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.85        1:05.76   
August Mathisen  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.52        1:07.35   
Erik Kähr  1995  Helsingborgs Simsällskap    31.42        1:07.62   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    31.86        1:07.64   
Albin Edvardsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.15        1:08.94   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.97        1:09.14   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.58        1:09.19   
Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    32.83        1:09.74   
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsällskap    33.42        1:09.83   
10  Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.61        1:10.36   
11  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    32.82        1:11.03   
12  Erik Juliusson  1998  Ängelholms Simsällskap    33.00        1:11.11   
13  Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsällskap    33.25        1:11.37   
14  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    33.48        1:11.42   
15  Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    33.14        1:11.74   
16  Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap    33.66        1:11.75   
17  Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.23        1:12.28   
18  Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    34.67        1:12.50   
19  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    34.38        1:12.61   
20  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    34.11        1:12.76   
21  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    33.92        1:13.72   
22  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    34.57        1:13.90   
23  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.21        1:14.56   
24  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    34.26        1:14.57   
25  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    35.46        1:14.68   
26  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    34.20        1:14.75   
27  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.24        1:14.84   
28  Erik Boos  1999  Simklubben Triton    35.08        1:14.92   
29  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    34.78        1:15.00   
30  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    34.20        1:15.14   
31  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.36        1:15.32   
32  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    35.09        1:15.44   
33  Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon    35.14        1:15.48   
34  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.26        1:16.14   
35  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon    35.50        1:16.74   
36  Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap    35.61        1:16.76   
37  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    36.59        1:17.46   
38  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    36.84        1:17.54   
39  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    35.52        1:17.87   
40  Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    37.03        1:18.63   
41  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    36.38        1:18.64   
42  Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap    36.90        1:18.89   
43  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    34.91        1:18.98   
44  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    36.26        1:19.43   
45  Noah Malmgren  2004  S71    36.27        1:19.84   
46  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.89        1:20.47   
47  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    37.75        1:20.72   
48  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    37.79        1:21.79   
49  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    37.47        1:22.04   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Bo-Hus Bosses Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.85        1:05.76   
August Mathisen  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.52        1:07.35   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    31.86        1:07.64   
Albin Edvardsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.15        1:08.94   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.97        1:09.14   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.58        1:09.19   
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsällskap    33.42        1:09.83   
Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.61        1:10.36   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    32.82        1:11.03   
10  Erik Juliusson  1998  Ängelholms Simsällskap    33.00        1:11.11   
11  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    33.48        1:11.42   
12  Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    33.14        1:11.74   
13  Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap    33.66        1:11.75   
14  Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.23        1:12.28   
15  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    34.38        1:12.61   
16  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    34.11        1:12.76   
17  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    33.92        1:13.72   
18  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    34.57        1:13.90   
19  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.21        1:14.56   
20  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    34.26        1:14.57   
21  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    35.46        1:14.68   
22  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    34.20        1:14.75   
23  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.24        1:14.84   
24  Erik Boos  1999  Simklubben Triton    35.08        1:14.92   
25  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    34.78        1:15.00   
26  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    34.20        1:15.14   
27  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.36        1:15.32   
28  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    35.09        1:15.44   
29  Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon    35.14        1:15.48   
30  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.26        1:16.14   
31  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon    35.50        1:16.74   
32  Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap    35.61        1:16.76   
33  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    36.59        1:17.46   
34  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    36.84        1:17.54   
35  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    35.52        1:17.87   
36  Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    37.03        1:18.63   
37  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    36.38        1:18.64   
38  Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap    36.90        1:18.89   
39  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    34.91        1:18.98   
40  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    36.26        1:19.43   
41  Noah Malmgren  2004  S71    36.27        1:19.84   
42  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.89        1:20.47   
43  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    37.79        1:21.79   
44  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    37.47        1:22.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  10:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner