2021-04-15   08:14:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Skånes Simförbund - Ystad Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Otto Olsson Bil AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            33.62   
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            33.96   
Klara Juliusson  1997  Ängelholms Simsällskap            34.26   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            34.30   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            34.65   
Sandra Lendt  2000  Helsingborgs Simsällskap            35.16   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            35.25   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            35.37   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon            35.57   
10  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            35.69   
11  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            35.88   
12  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            35.96   
13  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap            36.19   
14  Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            36.53   
14  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            36.53   
16  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            36.66   
17  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            36.92   
18  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            37.21   
19  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            37.27   
20  Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            37.28   
21  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            37.40   
22  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            37.42   
23  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            37.48   
24  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            37.53   
25  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            37.65   
26  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            37.84   
27  Selma Seipp  2005  Osby Simsällskap            37.85   
28  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            37.90   
29  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            37.94   
30  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            38.04   
31  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen            38.08   
31  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            38.08   
33  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap            38.14   
34  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            38.15   
35  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            38.16   
36  Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon            38.26   
37  Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            38.35   
38  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.36   
39  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.54   
40  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            38.70   
41  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            38.73   
42  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            38.92   
43  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            38.93   
44  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            39.10   
45  Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            39.80   
46  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            39.99   
47  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            40.01   
48  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            40.16   
49  Lina Nilsson  2002  Osby Simsällskap            45.23   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Otto Olsson Bil AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            33.62   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            34.30   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            34.65   
Sandra Lendt  2000  Helsingborgs Simsällskap            35.16   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            35.25   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            35.37   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon            35.57   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            35.69   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            35.88   
10  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            35.96   
11  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap            36.19   
12  Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            36.53   
12  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            36.53   
14  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            36.66   
15  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            36.92   
16  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            37.21   
17  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            37.27   
18  Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            37.28   
19  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            37.40   
20  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            37.42   
21  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            37.48   
22  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            37.53   
23  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            37.65   
24  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            37.84   
25  Selma Seipp  2005  Osby Simsällskap            37.85   
26  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            37.90   
27  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            37.94   
28  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            38.04   
29  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen            38.08   
29  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            38.08   
31  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap            38.14   
32  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            38.15   
33  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            38.16   
34  Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon            38.26   
35  Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            38.35   
36  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.36   
37  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.54   
38  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            38.70   
39  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            38.73   
40  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            38.92   
41  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            38.93   
42  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            39.10   
43  Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            39.80   
44  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            39.99   
45  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            40.01   
46  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            40.16   
47  Lina Nilsson  2002  Osby Simsällskap            45.23   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  10:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner