2021-04-14   04:50:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2018    Udskriftsdato  10 juni 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 juni 2018         
 
 
Løb 37, 10x50 T-shirt stafet, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bane 6  Holstebro Svømme Club            6:05.84   
        38.38        38.38   
        33.39        1:11.77   
        37.08        1:48.85   
        34.69        2:23.54   
        38.21        3:01.75   
        36.30        3:38.05   
        40.60        4:18.65   
        33.54        4:52.19   
        37.68        5:29.87   
        35.97        6:05.84   
                     
Horsens Mix  Horsens Svømmeklub            6:22.77   
        34.94        34.94   
        43.09        1:18.03   
        37.77        1:55.80   
        37.08        2:32.88   
        37.51        3:10.39   
        1:15.22        4:25.61   
        37.07        5:02.68   
        39.46        5:42.14   
        40.63        6:22.77   
                6:22.77   
                     
The Majestic Doves  Ikast Svømmeklub            6:28.99   
        38.66        38.66   
        34.37        1:13.03   
        36.16        1:49.19   
        36.75        2:25.94   
        35.26        3:01.20   
        43.72        3:44.92   
        38.85        4:23.77   
        42.96        5:06.73   
        43.77        5:50.50   
        38.49        6:28.99   
                     
Søløverne  Ringe Svømme Klub            6:31.41   
        44.28        44.28   
        41.51        1:25.79   
        43.69        2:09.48   
        37.58        2:47.06   
        40.23        3:27.29   
        34.02        4:01.31   
        36.73        4:38.04   
        37.56        5:15.60   
        38.08        5:53.68   
        37.73        6:31.41   
                     
Heines Minios  Brædstrup Svømmeklub            6:35.27   
        37.20        37.20   
        40.67        1:17.87   
        37.19        1:55.06   
        40.96        2:36.02   
        41.92        3:17.94   
        37.47        3:55.41   
        39.11        4:34.52   
        38.78        5:13.30   
        38.11        5:51.41   
        43.86        6:35.27   
                     
Emmas Delfiner  Holstebro Svømme Club            6:46.82   
        43.01        43.01   
        40.57        1:23.58   
        40.41        2:03.99   
        42.94        2:46.93   
        45.74        3:32.67   
        34.43        4:07.10   
        44.37        4:51.47   
        34.73        5:26.20   
        42.39        6:08.59   
        38.23        6:46.82   
                     
Duller Med Muller  Aabybro Idrætsforening            6:49.26   
        46.36        46.36   
        38.87        1:25.23   
        44.79        2:10.02   
        39.94        2:49.96   
        44.03        3:33.99   
        39.66        4:13.65   
        41.71        4:55.36   
        37.22        5:32.58   
        39.11        6:11.69   
        37.57        6:49.26   
                     
Moemors Bande  Munkebo Svømme- og Kondiklub            7:05.72   
        49.22        49.22   
        49.08        1:38.30   
        41.94        2:20.24   
        43.40        3:03.64   
        44.40        3:48.04   
        34.16        4:22.20   
        37.54        4:59.74   
        52.23        5:51.97   
        42.74        6:34.71   
        31.01        7:05.72   
                     
Great Balls Off Fire  Ikast Svømmeklub            7:12.43   
        36.80        36.80   
        42.38        1:19.18   
        41.18        2:00.36   
        40.73        2:41.09   
        42.89        3:23.98   
        45.63        4:09.61   
        44.22        4:53.83   
        47.45        5:41.28   
        45.24        6:26.52   
        45.91        7:12.43   
                     
10  Det Ved Jeg Ikke  Holstebro Svømme Club            7:28.20   
        46.39        46.39   
        46.78        1:33.17   
        46.23        2:19.40   
        40.88        3:00.28   
        42.44        3:42.72   
        41.77        4:24.49   
        47.24        5:11.73   
        43.86        5:55.59   
        48.34        6:43.93   
        44.27        7:28.20   
                     
11  Erritsø 1  Erritsø Gymnastik Og IF            7:33.21   
        52.18        52.18   
        50.58        1:42.76   
        46.82        2:29.58   
        45.59        3:15.17   
        41.24        3:56.41   
        41.78        4:38.19   
        50.35        5:28.54   
        42.27        6:10.81   
        40.78        6:51.59   
        41.62        7:33.21   
                     
12  Indsæt Navn Her  Aabybro Idrætsforening            7:35.33   
        45.24        45.24   
        40.48        1:25.72   
        45.37        2:11.09   
        42.12        2:53.21   
        44.09        3:37.30   
        46.07        4:23.37   
        41.62        5:04.99   
        41.33        5:46.32   
        45.45        6:31.77   
        1:03.56        7:35.33   
                     
13  Team Wunderbaum  Struer Svømmeklub            7:40.90   
        44.89        44.89   
        1:01.37        1:46.26   
        41.53        2:27.79   
        46.62        3:14.41   
        42.51        3:56.92   
        51.31        4:48.23   
        43.14        5:31.37   
        39.41        6:10.78   
        43.61        6:54.39   
        46.51        7:40.90   
                     
14  Sælerne  Ringe Svømme Klub            7:47.39   
        48.60        48.60   
        49.75        1:38.35   
        42.93        2:21.28   
        46.21        3:07.49   
        40.92        3:48.41   
        50.42        4:38.83   
        46.54        5:25.37   
        45.47        6:10.84   
        45.72        6:56.56   
        50.83        7:47.39   
                     
15  de Seje Heste  Svømmeklubben Søhesten            7:50.62   
        47.26        47.26   
        39.88        1:27.14   
        47.68        2:14.82   
        36.24        2:51.06   
        49.94        3:41.00   
        55.36        4:36.36   
        45.91        5:22.27   
        47.24        6:09.51   
        52.42        7:01.93   
        48.69        7:50.62   
                     
16  Taem Turbo Tjiks 2  Svømmeklubben S 68            8:02.87   
        58.51        58.51   
        46.07        1:44.58   
        51.54        2:36.12   
        49.13        3:25.25   
        48.44        4:13.69   
        43.09        4:56.78   
        46.16        5:42.94   
        42.83        6:25.77   
        49.10        7:14.87   
        48.00        8:02.87   
                     
17  Poul Gunners Hold  Odsherred Svømmeklub            8:17.53   
        39.20        39.20   
        45.86        1:25.06   
        51.93        2:16.99   
        54.43        3:11.42   
        48.18        3:59.60   
        54.62        4:54.22   
        52.25        5:46.47   
        46.85        6:33.32   
        52.54        7:25.86   
        51.67        8:17.53   
                     
18  Frems 10 Piratfisk  Frem Odense            8:17.73   
        46.43        46.43   
        50.60        1:37.03   
        59.62        2:36.65   
        55.34        3:31.99   
        47.97        4:19.96   
        54.12        5:14.08   
        46.03        6:00.11   
        44.85        6:44.96   
        41.71        7:26.67   
        51.06        8:17.73   
                     
19  The Wolf Pack  Ikast Svømmeklub            8:18.43   
        41.72        41.72   
        1:00.87        1:42.59   
        54.98        2:37.57   
        55.44        3:33.01   
        49.83        4:22.84   
        44.83        5:07.67   
        44.48        5:52.15   
        49.17        6:41.32   
        47.68        7:29.00   
        49.43        8:18.43   
                     
20  Fearsless Gyrls 1  Svømmeklubben S 68            8:19.62   
        1:04.25        1:04.25   
        39.70        1:43.95   
        56.03        2:39.98   
        42.66        3:22.64   
        59.57        4:22.21   
        43.75        5:05.96   
        50.63        5:56.59   
        42.28        6:38.87   
        58.46        7:37.33   
        42.29        8:19.62   
                     
21  Tun Mix  Swim Team Neptun            8:43.51   
        44.52        44.52   
        1:27.20        2:11.72   
        24.80        2:36.52   
        53.84        3:30.36   
        53.02        4:23.38   
        1:04.16        5:27.54   
        56.15        6:23.69   
        47.96        7:11.65   
        40.98        7:52.63   
        50.88        8:43.51   
                     
22  Bare Nogle Random Folk  H.G.F. Svømning            8:56.24   
        51.96        51.96   
        1:05.28        1:57.24   
        54.42        2:51.66   
        1:04.42        3:56.08   
        58.03        4:54.11   
        49.82        5:43.93   
        54.78        6:38.71   
        44.73        7:23.44   
        46.34        8:09.78   
        46.46        8:56.24   
                     
23  Bsk Enhjørningeriddere  Brædstrup Svømmeklub            8:59.12   
        1:02.51        1:02.51   
        50.26        1:52.77   
        48.32        2:41.09   
        1:11.56        3:52.65   
        56.10        4:48.75   
        59.93        5:48.68   
        50.54        6:39.22   
        42.07        7:21.29   
        48.14        8:09.43   
        49.69        8:59.12   
                     
24  Sksv 2  Skanderborg Svømmeklub            9:05.19   
        1:18.68        1:18.68   
        56.95        2:15.63   
        55.92        3:11.55   
        1:05.63        4:17.18   
        42.70        4:59.88   
        50.68        5:50.56   
        43.48        6:34.04   
        53.83        7:27.87   
        47.24        8:15.11   
        50.08        9:05.19   
                     
25  de Små  Holstebro Svømme Club            9:11.94   
        56.33        56.33   
        51.88        1:48.21   
        49.86        2:38.07   
        50.72        3:28.79   
        48.49        4:17.28   
        55.41        5:12.69   
        1:06.45        6:19.14   
        57.15        7:16.29   
        52.82        8:09.11   
        1:02.83        9:11.94   
                     
26  Erritsø 2  Erritsø Gymnastik Og IF            9:14.11   
        1:05.44        1:05.44   
        59.55        2:04.99   
        54.44        2:59.43   
        52.25        3:51.68   
        1:00.32        4:52.00   
        53.65        5:45.65   
        51.21        6:36.86   
        54.28        7:31.14   
        51.98        8:23.12   
        50.99        9:14.11   
                     
27  Horsens Mix 2  Horsens Svømmeklub            9:14.94   
        43.47        43.47   
        42.62        1:26.09   
        53.55        2:19.64   
        1:08.60        3:28.24   
        1:02.29        4:30.53   
        58.60        5:29.13   
        55.46        6:24.59   
        57.84        7:22.43   
        56.03        8:18.46   
        56.48        9:14.94   
                     
28  Bjørne Banden  Munkebo Svømme- og Kondiklub            9:32.34   
        54.30        54.30   
        47.99        1:42.29   
        48.55        2:30.84   
        54.34        3:25.18   
        1:02.05        4:27.23   
        55.11        5:22.34   
        54.06        6:16.40   
        1:00.44        7:16.84   
        1:23.63        8:40.47   
        51.87        9:32.34   
                     
29  Sksv 1  Skanderborg Svømmeklub            9:42.93   
        58.92        58.92   
        1:24.34        2:23.26   
        1:03.26        3:26.52   
        1:05.79        4:32.31   
        1:05.60        5:37.91   
        47.88        6:25.79   
        44.61        7:10.40   
        54.04        8:04.44   
        47.54        8:51.98   
        50.95        9:42.93   
                     
30  Ivan Og de 9 Små Dværge  Brønderslev SK08            10:26.88   
        43.90        43.90   
        1:11.37        1:55.27   
        1:04.62        2:59.89   
        1:09.12        4:09.01   
        1:10.97        5:19.98   
        1:10.40        6:30.38   
        1:11.93        7:42.31   
        1:04.03        8:46.34   
        47.97        9:34.31   
        52.57        10:26.88   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 juni 2018 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner