2021-04-14   04:09:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2018    Udskriftsdato  10 juni 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 juni 2018         
 
 
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2018 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Hsc Damer 1  Holstebro Svømme Club            4:23.67   
  Mette Flaskager  1999      32.13  1:06.00      1:06.00   
  Annika Hausgaard Godt  2003      36.22  1:15.32      2:21.32   
  Helena Rosendahl Bach  2000      28.66  1:01.03      3:22.35   
  Emma Fjordside Jensen  2003      29.02  1:01.32      4:23.67   
                     
Hsc Damer 2  Holstebro Svømme Club            4:38.17   
  Cecilie Christiansen  2003      33.29  1:08.10      1:08.10   
  Thilde Rud Iversen  2001      34.15  1:13.74      2:21.84   
  Isabella Bach  2002      32.01  1:10.00      3:31.84   
  Julie Hoffmann  2003      31.44  1:06.33      4:38.17   
                     
Horsens Piger 1  2001  Horsens Svømmeklub            4:38.65   
  Mille C. Berg  2001      33.59  1:07.58      1:07.58   
  Jennifer Thorius Bek  2000      37.30  1:20.42      2:28.00   
  Karoline Lagoni  2003      31.38  1:10.03      3:38.03   
  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000      28.41  1:00.62      4:38.65   
                     
Bsk Piger  1997  Brædstrup Svømmeklub            4:42.39   
  Sofie Trekær Klausen  2003      33.11  1:07.01      1:07.01   
  Julia Harpøth  2002      35.55  1:17.62      2:24.63   
  Sofie Le Fevre  2004      33.16  1:13.01      3:37.64   
  Trine G. Sørensen  1997      30.18  1:04.75      4:42.39   
                     
Rsk Damer 1  Ringe Svømme Klub            4:54.37   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      36.35  1:15.16      1:15.16   
  Anna Rønn  2005      39.02  1:24.07      2:39.23   
  Trine Johansen  2002      32.58  1:12.68      3:51.91   
  Caroline Broholm  2003      29.64  1:02.46      4:54.37   
                     
Neptun Piger 1  2004  Swim Team Neptun            4:56.44   
  Alberte Kempel Christense  2004      36.85  1:14.86      1:14.86   
  Freja Røjkjær Rasmussen  2004      37.20  1:20.70      2:35.56   
  Katrine Rasmussen  2004      33.94  1:15.21      3:50.77   
  Sofie Rasmussen  2005      31.36  1:05.67      4:56.44   
                     
Erritsø Piger 1  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            5:04.56   
  Luna Holm Møller  2004      40.38  1:22.32      1:22.32   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      38.78  1:22.15      2:44.47   
  Louise Jensen  2003      32.90  1:12.05      3:56.52   
  Emma Karlsson  2003      33.69  1:08.04      5:04.56   
                     
Poseidon Piger 3  2003  Skive Svømmeklub Poseidon            5:04.60   
  Maja G. Pedersen  2002      38.11  1:18.15      1:18.15   
  Dicte Skov Forsberg  2004      37.10  1:19.45      2:37.60   
  Alberte Skov Forsberg  2003      37.11  1:21.56      3:59.16   
  Nicoline Bang Mosegaard  2005      31.26  1:05.44      5:04.60   
                     
Aabybro Ladies  2001  Aabybro Idrætsforening            5:10.95   
  Emma Viborg Larsen  2001      36.12  1:14.41      1:14.41   
  Ida Troldborg  2003      40.69  1:28.52      2:42.93   
  Sille Lindberg  2003      37.27  1:21.82      4:04.75   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      31.22  1:06.20      5:10.95   
                     
10  S68 - 1  2003  Svømmeklubben S 68            5:10.97   
  Lærke Høgsted  2003      35.21  1:12.63      1:12.63   
  Pernille Christensen  2003      41.30  1:27.74      2:40.37   
  Amalije Kristensen  2002      35.30  1:17.61      3:57.98   
  Sofie Jakobsen  2003      34.63  1:12.99      5:10.97   
                     
11  Sksv Piger 1  Skanderborg Svømmeklub            5:16.03   
  Amalie Holst  2004      38.28  1:18.41      1:18.41   
  Ida Kjærgaard  2003      38.81  1:21.82      2:40.23   
  Sara Mette Kvitzau  2003      38.96  1:26.92      4:07.15   
  Kirstine Kjær Sørensen  2003      32.93  1:08.88      5:16.03   
                     
12  Frem Piger 1  Frem Odense            5:19.94   
  Veronika Krogh  2004      42.60  1:27.42      1:27.42   
  Jenny Cao  2003      40.25  1:26.24      2:53.66   
  Emilie Podiss Petersen  2004      35.79  1:16.52      4:10.18   
  Mai Jørgensen  2003      33.82  1:09.76      5:19.94   
                     
13  Isk Stærke Piger  Ikast Svømmeklub            5:20.87   
  Louise Amanda Nielsen  2003      40.05  1:21.80      1:21.80   
  Agnete Riis  2003      40.94  1:30.62      2:52.42   
  Marie Graff Esbensen  2003      35.66  1:18.57      4:10.99   
  Julie B. Andersen  2002      32.19  1:09.88      5:20.87   
                     
14  Rsk Damer 2  Ringe Svømme Klub            5:27.32   
  Maja Rasmussen  2003      41.62  1:28.55      1:28.55   
  Maria Mortensen  1999      40.64  1:29.59      2:58.14   
  Julie Krog Christensen  2001      36.80  1:21.73      4:19.87   
  Katrine Hvistendal Hansen  1997      31.73  1:07.45      5:27.32   
                     
15  Neptun Piger 2  2002  Swim Team Neptun            5:39.82   
  Vibe Pjengaard  2003      46.73  1:35.67      1:35.67   
  Mia Sommer Johansen  2002      40.21  1:25.70      3:01.37   
  Nete Kirial  2003      41.00  1:31.19      4:32.56   
  Maja Volke  2002      32.21  1:07.26      5:39.82   
                     
16  Dream Cows  1997  Munkebo Svømme- og Kondiklub            5:42.26   
  Maja Dørk  2002        1:32.20      1:32.20   
  Julie Martinussen  1997      41.00  1:29.21      3:01.41   
  Janni Martinussen  2001      37.59  1:22.84      4:24.25   
  Line Virkelyst Johansen  2003      36.54  1:18.01      5:42.26   
                     
17  Aabybro Muffins Eaters  2001  Aabybro Idrætsforening            5:50.13   
  Cathrine Boe Andersen  2001      39.57  1:22.92      1:22.92   
  Therese J Helt  2006      46.24  1:40.57      3:03.49   
  Ida Rønnow  2006      41.61  1:29.31      4:32.80   
  Julie Heby Kanstrup  2002      35.99  1:17.33      5:50.13   
                     
18  Hgf Dolphins Damer 1  2002  H.G.F. Svømning            6:05.41   
  Marie Lund Sørensen  2003      49.46  1:40.24      1:40.24   
  Trine Ydemann Pedersen  2003      48.25  1:45.25      3:25.49   
  Line Heise  2003      41.42  1:29.71      4:55.20   
  Carolina D. Agerbæk  2002      32.87  1:10.21      6:05.41   
                     
19  Koral Piger  2003  Svømmeklubben Koral            6:14.73   
  Kirstine Buch  2005      41.45  1:24.78      1:24.78   
  Freya Thorsgaard  2006      44.32  1:33.84      2:58.62   
  Sara Høi Graversen  2003      47.57  1:44.42      4:43.04   
  Sara Holst Gregersen  2006      42.24  1:31.69      6:14.73   
                     
20  Sksv Piger 3  Skanderborg Svømmeklub            6:22.21   
  Ida K. Laursen  2007      48.68  1:40.67      1:40.67   
  Gertrud Skov  2003      45.03  1:36.33      3:17.00   
  Katrine Bisgaard  2003      43.85  1:36.32      4:53.32   
  Philippa Anker  2006      41.60  1:28.89      6:22.21   
                     
Erritsø Piger 2  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
  Anna Lykke Vangsgaard  2005                 
  Rose Pernille Simon  2004                 
  Emma Karlsson  2003                 
  Maiken Knudsen  2004              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 juni 2018 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner