2021-04-23   16:24:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2018    Udskriftsdato  10 juni 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:41   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 juni 2018         
 
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mette Flaskager  1999  Holstebro Svømme Club            31.02   
Sofie Møller  1998  Grenaa Svømmeklub            31.63   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            31.92   
Mille C. Berg  2001  Horsens Svømmeklub            32.24   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub            32.89   
Emma Viborg Larsen  2001  Aabybro Idrætsforening            34.06   
Cathrine Boe Andersen  2001  Aabybro Idrætsforening            36.56   
Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub            37.52   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub            38.15   
10  Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub            38.30   
11  Bianca Skjerning  2001  Ringe Svømme Klub            46.14   
                     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            31.05   
Sofie Trekær Klausen  2003  Brædstrup Svømmeklub            31.08   
Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club            31.60   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub            31.63   
Cecilie Christiansen  2003  Holstebro Svømme Club            32.20   
Karoline Lagoni  2003  Horsens Svømmeklub            33.54   
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            33.94   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub            34.10   
Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon            34.66   
10  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub            35.21   
11  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub            35.45   
12  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svømmeklub            35.53   
13  Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            35.63   
14  Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub            35.93   
15  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub            36.53   
16  Pernille Christensen  2003  Svømmeklubben S 68            36.72   
17  Jenny Cao  2003  Frem Odense            36.79   
18  Maja G. Pedersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon            37.01   
19  Emma Jensen  2003  Svømmeklubben S 68            37.47   
20  Karen Moos Jensen  2003  Ikast Svømmeklub            37.54   
21  Kirstine Kjær Sørensen  2003  Skanderborg Svømmeklub            37.90   
22  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense            38.07   
23  Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            38.17   
24  Emilie Kristiansen  2003  Holstebro Svømme Club            38.26   
25  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub            38.33   
26  Nete Kirial  2003  Swim Team Neptun            38.39   
27  Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svømmeklub            38.59   
28  Mia Sommer Johansen  2002  Swim Team Neptun            39.06   
29  Zille-Marie Lund Christen  2003  Odsherred Svømmeklub            39.36   
30  Sisse Ø. Nielsen  2003  Svømmeklubben Søhesten            40.11   
31  Julie Heby Kanstrup  2002  Aabybro Idrætsforening            40.40   
32  Sara Høi Graversen  2003  Svømmeklubben Koral            40.46   
33  Katrine Bisgaard  2003  Skanderborg Svømmeklub            40.64   
34  Ida Troldborg  2003  Aabybro Idrætsforening            40.88   
35  Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub            41.00   
36  Theresa Bertel-Ørum  2003  Skive Svømmeklub Poseidon            41.42   
37  Maja Dørk  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub            41.63   
38  Caroline Krogh  2002  Ikast Svømmeklub            41.67   
39  Vibe Pjengaard  2003  Swim Team Neptun            42.50   
40  Signe Møller Winther  2002  Svømmeklubben Søhesten            42.69   
41  Camilla B. Witt  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            48.21   
Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub            DNS   
Ida Raabjerg Møller  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Julie Hoffmann  2003  Holstebro Svømme Club            DSQ  Ej fort bev 25 m 
                     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Madsen  2004  Horsens Svømmeklub            33.58   
Alberte Kempel Christense  2004  Swim Team Neptun            33.84   
Sofie Le Fevre  2004  Brædstrup Svømmeklub            33.94   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrætsforening            34.31   
Amalie Holst  2004  Skanderborg Svømmeklub            34.56   
Kirstine Jørgensen  2004  Svømmeklubben S 68            34.60   
Katrine Rasmussen  2004  Swim Team Neptun            34.93   
Sofie Rasmussen  2005  Swim Team Neptun            35.06   
Freja Røjkjær Rasmussen  2004  Swim Team Neptun            35.26   
10  Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub            36.04   
11  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub            36.26   
12  Mille Broholm Brixen  2005  Holstebro Svømme Club            36.31   
13  Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svømmeklub            36.32   
14  Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub            36.41   
15  Maja Fjordside Jensen  2005  Holstebro Svømme Club            37.16   
16  Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon            37.18   
17  Weronika L. Bjørn  2005  Ikast Svømmeklub            37.28   
18  Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08            37.46   
19  Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            37.71   
20  Malou Sophie Stormes  2005  H.G.F. Svømning            38.02   
21  Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub            38.15   
22  Ida Kristensen  2004  Ikast Svømmeklub            38.19   
23  Melek Canpolat  2005  Frem Odense            38.22   
24  Nikoline Thygesen  2005  Munkebo Svømme- og Kondiklub            38.30   
25  Mathilde Thirup  2005  Svømmeklubben S 68            38.66   
26  Kirstine Buch  2005  Svømmeklubben Koral            38.88   
27  Mie Asmussen  2005  Svømmeklubben S 68            38.94   
28  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            38.95   
29  Cecilie Jinshun Leth Bay  2005  Holstebro Svømme Club            39.00   
30  Amalie Lind Pedersen  2005  Holstebro Svømme Club            39.08   
31  Cecilie Michaelsen  2005  Svømmeklubben S 68            39.59   
32  Sofie Skovgaard Sørensen  2004  Swim Team Neptun            39.71   
33  Josefine Wohlfeld Hornbæk  2004  Swim Team Neptun            39.82   
34  Laura B. Nielsen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            39.96   
35  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            40.10   
35  Olivia Wittrup-Jensen  2004  Brædstrup Svømmeklub            40.10   
37  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub            40.28   
38  Andrea Sønderby  2004  Holstebro Svømme Club            40.59   
39  Veronika Krogh  2004  Frem Odense            40.70   
40  Karoline Andersen Krabbe  2005  Holstebro Svømme Club            40.71   
41  Maria Nedergaard Jensen  2004  Holstebro Svømme Club            40.98   
42  Lucca Filipowicz  2005  Grenaa Svømmeklub            41.41   
43  Rasmine Johansen  2005  Munkebo Svømme- og Kondiklub            41.96   
44  Freja Houmann-Esbensen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            42.53   
45  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense            42.54   
46  Maria Fiil Jensen  2004  Ikast Svømmeklub            42.56   
47  Sofie Holm Rasmussen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            43.03   
48  Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub            43.85   
49  Cecilie Egemose Gregersen  2005  Horsens Svømmeklub            44.46   
50  Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            45.00   
51  Maria Sprenger  2005  Odsherred Svømmeklub            45.59   
52  Maiken Knudsen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            45.86   
53  Alberte Fauerby  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            45.89   
54  Kathrine Linnet Jørgensen  2005  Skive Svømmeklub Poseidon            46.27   
55  Leonora Druett  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            46.28   
56  Matilde Helene Sørensen  2004  Brædstrup Svømmeklub            46.35   
57  Sara Søholm Vang  2005  Swim Team Neptun            46.64   
58  Cecilie Kaarde  2004  Odsherred Svømmeklub            46.93   
59  Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            48.23   
60  Anna Dørk  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            48.57   
61  Julie Langberg Olesen  2005  Horsens Svømmeklub            49.15   
62  Nanna W Povlsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            49.39   
63  Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense            49.94   
64  Sofie Duelune  2005  Swim Team Neptun            52.56   
65  Rikke Sørensen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            57.95   
Christina Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Julie Møller  2005  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  Ej fort bev 25 m 
                     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Snebang V. Jensen  2006  Ikast Svømmeklub            36.02   
Anna Bach  2006  Holstebro Svømme Club            36.71   
Laura Håkonsson  2006  Ikast Svømmeklub            37.74   
Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub            39.60   
Annemone Rasmussen  2006  Brædstrup Svømmeklub            40.68   
Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF            40.71   
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub            40.90   
Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro Svømme Club            40.93   
Selma Nygreen Sakic  2006  Svømmeklubben S 68            41.38   
10  Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro Svømme Club            41.71   
11  Sofia Jørgensen  2006  Svømmeklubben S 68            42.90   
12  Nikoline Michaelsen  2007  Svømmeklubben S 68            43.09   
13  Philippa Anker  2006  Skanderborg Svømmeklub            43.12   
14  Patricia Nættermann  2007  Svømmeklubben S 68            44.10   
15  Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub            44.32   
16  Neya Damgaard  2007  Brønderslev SK08            44.59   
17  Mathilde Kirkegaard Lindb  2006  Skive Svømmeklub Poseidon            44.74   
18  Simone Trekær Klausen  2007  Brædstrup Svømmeklub            44.91   
19  Sidsel Tang Christensen  2007  Holstebro Svømme Club            45.42   
20  Emilie Bech Kjælgaard  2007  Erritsø Gymnastik Og IF            45.62   
21  Sara Holst Gregersen  2006  Svømmeklubben Koral            45.80   
22  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            46.19   
23  Nana Fjordside Jensen  2007  Holstebro Svømme Club            46.26   
24  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg Svømmeklub            47.30   
25  Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub            48.15   
26  Silje Zobbe Henriksen  2006  Vildbjerg Svømmeklub            48.30   
27  Laura Mikkelsen  2007  Holstebro Svømme Club            48.73   
28  Maja Broholm Brixen  2007  Holstebro Svømme Club            48.75   
29  Isabella L Christoffersen  2007  Holstebro Svømme Club            49.12   
30  Malou Brogaard  2007  Brønderslev SK08            49.13   
31  Elsa Mørkøre Juul  2007  Brønderslev SK08            49.60   
32  Olivia Josefine Brice  2007  Horsens Svømmeklub            49.65   
33  Signe Broe Larsen  2007  Brønderslev SK08            50.03   
34  Emilie Christensen  2007  Struer Svømmeklub            50.72   
35  Laura Dahl  2007  Vildbjerg Svømmeklub            50.84   
36  Eline S. B. Kjærsgaard  2007  Ikast Svømmeklub            52.01   
37  Kirstine Knudsen  2007  Brædstrup Svømmeklub            52.15   
38  Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense            52.80   
39  Silje Drechsler  2007  Holstebro Svømme Club            54.67   
40  Lærke Scheffman  2007  Skanderborg Svømmeklub            1:03.81   
41  Laura Søby  2006  Holstebro Svømme Club            1:06.82   
Astrid Bentzen  2007  Horsens Svømmeklub            DNS   
Freja Mollerup Hansen  2007  Holstebro Svømme Club            DNS   
Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Jasmin Haaning  2007  Skive Svømmeklub Poseidon            DSQ  Ej fort bev 25 m 
Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub            DSQ  Ej fort bev 25 m 
                     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub            42.00   
Caroline Petersen  2008  Skanderborg Svømmeklub            47.57   
Iben Thomasen  2008  Brønderslev SK08            47.89   
Mille Marie B Jensen  2008  Brønderslev SK08            49.05   
Zenia Lüneborg  2008  Skanderborg Svømmeklub            52.17   
Alma Nygreen Sakic  2008  Svømmeklubben S 68            53.15   
Victoria Krabbe  2008  Holstebro Svømme Club            55.08   
Emilie Kjær Johannesen  2008  Brønderslev SK08            57.10   
Ida Friberg  2008  Brædstrup Svømmeklub            1:06.26   
Sille Augustesen  2008  Brædstrup Svømmeklub            DSQ  Ingen berør 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 juni 2018 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner