2021-04-23   16:58:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2018    Udskriftsdato  10 juni 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  09:29   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 juni 2018         
 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club            27.26   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Holstebro Svømme Club            28.08   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            28.75   
Andreas Weje  1998  Grenaa Svømmeklub            29.15   
Morten Baxter  1996  Erritsø Gymnastik Og IF            30.47   
Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svømme Klub            30.54   
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub            32.42   
Rasmus Abildgaard  2000  Aabybro Idrætsforening            32.68   
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub            33.73   
10  Andreas Hansen  2001  Brædstrup Svømmeklub            34.30   
11  Victor Borgen Elvensø  2001  Aabybro Idrætsforening            34.61   
12  Anders Mikkelsen  2001  Aabybro Idrætsforening            38.48   
                     
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense            29.89   
Oskar Allerslev  2002  Holstebro Svømme Club            30.10   
Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            30.38   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral            30.58   
Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club            31.74   
Magnus Østergaard Barslev  2003  Aabybro Idrætsforening            31.77   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub            31.87   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  Aabybro Idrætsforening            34.35   
Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club            34.92   
10  Anton Gold  2002  Brædstrup Svømmeklub            35.78   
11  Malthe Theisen  2003  Ikast Svømmeklub            36.02   
12  Jacob Toft  2003  Aabybro Idrætsforening            36.35   
13  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            36.53   
14  Mads Toft Andersen  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub            37.62   
15  Oskar Møller Olesen  2003  Struer Svømmeklub            40.31   
16  Jeppe Borgen Elvensø  2003  Aabybro Idrætsforening            41.21   
17  Victor Haunstrup  2003  Aabybro Idrætsforening            42.24   
Oliver Feldthusen  2003  Brønderslev SK08            DNS   
                     
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005  Frem Odense            33.33   
Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            33.99   
Harald Gold  2004  Brædstrup Svømmeklub            34.20   
Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro Svømme Club            34.75   
Valdemar Petersen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            34.77   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral            34.83   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            34.84   
Rasmus Rytter  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            35.67   
Peter Rom Poulsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            35.69   
10  Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub            36.12   
11  Nikolaj Pilgaard  2004  Holstebro Svømme Club            36.13   
12  Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub            37.55   
13  Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense            37.60   
14  Kasper Lund Tange  2004  Ikast Svømmeklub            37.79   
15  Bastian Stausholm Larsen  2005  Aabybro Idrætsforening            37.98   
16  Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub            38.08   
17  Kasper Jensen  2005  Ikast Svømmeklub            38.26   
18  Frej Liltorp  2004  Skanderborg Svømmeklub            39.18   
19  Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub            39.64   
20  Matti Andersen  2005  Brædstrup Svømmeklub            40.36   
21  Jacob Mørup  2004  H.G.F. Svømning            40.51   
22  Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense            41.65   
23  Gustav Brix Rasmussen  2004  Aabybro Idrætsforening            42.14   
24  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            42.32   
25  Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral            43.97   
26  Mads Rager Larsen  2005  Swim Team Neptun            44.01   
27  Mads Sprenger  2005  Odsherred Svømmeklub            46.61   
28  Ivan Hjermitslev  2004  Brønderslev SK08            46.63   
29  Asger Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            47.22   
30  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub            47.86   
31  Søren Egedal  2005  Struer Svømmeklub            47.89   
32  Mathias Bach  2005  Swim Team Neptun            48.12   
33  Nordin Max Præstegaard  2005  H.G.F. Svømning            51.00   
34  Daniel Peick  2005  Odsherred Svømmeklub            1:03.66   
Juka Nedergaard  2004  Svømmeklubben S 68            DNS   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub            DSQ  Ej fort bev 25 m 
                     
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            34.62   
Mathias Ø. Barslev  2006  Aabybro Idrætsforening            36.88   
Mads Mølgaard  2006  Aabybro Idrætsforening            39.61   
Frederik Bisgaard  2006  Skanderborg Svømmeklub            40.01   
Johan H Brorson  2006  Swim Team Neptun            40.22   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub            41.68   
Frederik N Jensen  2007  Holstebro Svømme Club            42.65   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            42.80   
Magnus Ringgaard  2006  Holstebro Svømme Club            43.01   
10  Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svømmeklub            43.27   
11  Frederik Jørgensen  2006  Svømmeklubben S 68            44.93   
12  Rasmus Gandrup Nejmann  2007  Swim Team Neptun            45.39   
13  Bertram Knudsen  2006  Ikast Svømmeklub            46.56   
14  Magne Andersen  2007  Brædstrup Svømmeklub            46.77   
15  Noah Hald Schultz  2006  Skanderborg Svømmeklub            46.83   
16  Andreas Laursen  2006  Swim Team Neptun            46.98   
17  Sebastian Stormes  2007  H.G.F. Svømning            47.02   
18  Jonas Golczyk Jensen  2007  Holstebro Svømme Club            47.21   
19  Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svømning            47.76   
20  Sophus Heningsen  2007  H.G.F. Svømning            49.49   
21  Emil Askov Møller Peterse  2007  Skanderborg Svømmeklub            49.83   
22  Daniel Kristensen  2006  Ikast Svømmeklub            57.03   
23  Bertram Møller  2006  Svømmeklubben S 68            1:01.96   
Jannick Franow  2006  Horsens Svømmeklub            DNS   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub            DNS   
Johannes Toft  2007  Svømmeklubben S 68            DSQ  Afslut på mave 50 m 
                     
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF            39.78   
Zakarias L. Bjørn  2008  Ikast Svømmeklub            51.55   
William Hemmingsen  2008  Svømmeklubben S 68            52.51   
Morten Holst-Jensen  2008  Swim Team Neptun            53.37   
Frederik Toft  2008  Svømmeklubben S 68            DSQ  Svøm på mave 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 juni 2018 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner