2020-04-01   04:52:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2018    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:19   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 juni 2018         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mette Flaskager  1999  Holstebro Svømme Club    31.96        1:05.62   
Sofie Møller  1998  Grenaa Svømmeklub    33.44        1:08.29   
Mille C. Berg  2001  Horsens Svømmeklub    33.97        1:08.56   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub    32.66        1:08.61   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub    33.21        1:09.02   
Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub    38.96        1:19.28   
Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub            1:21.64   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub    39.70        1:22.16   
Cathrine Boe Andersen  2001  Aabybro Idrætsforening    39.79        1:22.25   
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Christiansen  2003  Holstebro Svømme Club    33.26        1:07.39   
Sofie Trekær Klausen  2003  Brædstrup Svømmeklub    33.24        1:07.58   
Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club    33.46        1:07.95   
Emma Fjordside Jensen  2003  Holstebro Svømme Club    34.03        1:09.70   
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub    35.03        1:12.07   
Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    35.54        1:13.13   
Karoline Lagoni  2003  Horsens Svømmeklub    35.94        1:13.63   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    36.10        1:15.33   
Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub    37.37        1:15.46   
10  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    37.54        1:18.47   
11  Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    38.70        1:19.06   
12  Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    38.18        1:19.09   
13  Maja Volke  2002  Swim Team Neptun    39.46        1:20.26   
14  Kirstine Kjær Sørensen  2003  Skanderborg Svømmeklub    39.32        1:20.83   
15  Nete Kirial  2003  Swim Team Neptun    39.85        1:20.99   
16  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub    39.18        1:21.50   
17  Caroline Nymann Sørensen  2002  Horsens Svømmeklub    39.93        1:21.51   
18  Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub    39.51        1:21.67   
19  Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub    41.63        1:25.87   
20  Sisse Ø. Nielsen  2003  Svømmeklubben Søhesten    42.39        1:27.10   
21  Katrine Bisgaard  2003  Skanderborg Svømmeklub    42.65        1:27.67   
22  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub    43.27        1:27.90   
23  Caroline Krogh  2002  Ikast Svømmeklub    42.97        1:28.11   
24  Sara Høi Graversen  2003  Svømmeklubben Koral    44.19        1:30.07   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alberte Kempel Christense  2004  Swim Team Neptun    35.27        1:12.17   
Kirstine Jørgensen  2004  Svømmeklubben S 68    36.78        1:14.73   
Amalie Holst  2004  Skanderborg Svømmeklub    37.15        1:15.13   
Katrine Rasmussen  2004  Swim Team Neptun    36.87        1:15.43   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    37.34        1:16.31   
Sofie Le Fevre  2004  Brædstrup Svømmeklub    36.74        1:16.59   
Signe Vestergaard Jensen  2005  Ikast Svømmeklub    37.99        1:17.37   
Anna Munk Fuglsang  2005  Svømmeklubben S 68    38.39        1:18.65   
Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub    38.71        1:19.37   
10  Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    40.31        1:20.35   
11  Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08    40.27        1:22.38   
12  Katrine Krogh  2005  Ikast Svømmeklub    40.45        1:22.92   
13  Kirstine Buch  2005  Svømmeklubben Koral    41.24        1:23.74   
14  Melek Canpolat  2005  Frem Odense    40.90        1:24.16   
15  Laura B. Nielsen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    41.78        1:24.25   
16  Amalie Lind Pedersen  2005  Holstebro Svømme Club    42.12        1:25.90   
17  Lise Lund Sørensen  2005  H.G.F. Svømning    43.08        1:26.75   
18  Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub    41.55        1:26.89   
19  Josefine Høgh  2005  Svømmeklubben S 68    43.79        1:28.29   
20  Emilie Væring Nielsen  2005  Ikast Svømmeklub    43.13        1:28.30   
21  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    43.71        1:29.89   
22  Josefine Wohlfeld Hornbæk  2004  Swim Team Neptun    43.74        1:30.16   
23  Maiken Knudsen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            1:35.91   
24  Maria Fiil Jensen  2004  Ikast Svømmeklub    46.46        1:35.92   
25  Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub    46.68        1:35.98   
26  Leonora Druett  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    50.38        1:41.65   
Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense            DNS   
Rikke Sørensen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Anna Lis Kristensen  2005  Brædstrup Svømmeklub            DSQ  ej forts. bev. v 50 
Caroline Madsen  2004  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej forts. bev v 75m 
Mathilde Vammen  2004  Swim Team Neptun            DSQ  ej bortsat bev. 25 m 
Sara Søholm Vang  2005  Swim Team Neptun            DSQ  ej fortsat bev 75 m 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katrine Bøeg Thormann  2006  Ikast Svømmeklub    37.58        1:17.67   
Laura Snebang V. Jensen  2006  Ikast Svømmeklub    38.89        1:18.62   
Anna Bach  2006  Holstebro Svømme Club    39.04        1:19.24   
Laura Håkonsson  2006  Ikast Svømmeklub    40.23        1:20.69   
Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro Svømme Club    44.26        1:29.97   
Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF    44.78        1:30.33   
Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro Svømme Club    44.71        1:31.15   
Annemone Rasmussen  2006  Brædstrup Svømmeklub    45.02        1:31.25   
Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub    44.67        1:31.34   
10  Christine Mols  2006  Ringe Svømme Klub    44.82        1:31.46   
11  Emilie Bech Kjælgaard  2007  Erritsø Gymnastik Og IF    45.92        1:35.53   
12  Neya Damgaard  2007  Brønderslev SK08    47.93        1:37.96   
13  Frida Ploug  2007  Ringe Svømme Klub    49.09        1:38.63   
14  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg Svømmeklub    50.79        1:43.43   
15  Maja Brøndum  2006  Swim Team Neptun    52.44        1:48.48   
16  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub    57.36        1:57.59   
Olivia Josefine Brice  2007  Horsens Svømmeklub            DSQ  svøm på mave v 25 m 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej fortts. bev v 50 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub    45.57        1:34.48   
Mille Marie B Jensen  2008  Brønderslev SK08    51.20        1:45.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark