2020-02-22   17:36:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2018    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 juni 2018         
 
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro Svømme Club    29.07  1:03.76  1:44.75    2:16.44   
Mette Flaskager  1999  Holstebro Svømme Club    30.15  1:05.28  1:50.14    2:24.22   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub    32.96  1:11.67  1:56.85    2:34.78   
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cecilie Christiansen  2003  Holstebro Svømme Club    32.86  1:09.44  1:53.88    2:29.58   
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68    34.06  1:13.92  2:00.40    2:35.39   
Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    35.76  1:15.97  2:02.99    2:40.24   
Sofie Trekær Klausen  2003  Brædstrup Svømmeklub    36.44  1:13.90  2:05.50    2:42.96   
Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svømmeklub    35.95  1:17.91  2:08.15    2:46.70   
Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub    36.23  1:19.95  2:09.26    2:50.01   
Zille-Marie Lund Christen  2003  Odsherred Svømmeklub    41.95  1:27.34  2:20.55    3:02.42   
Signe Møller Winther  2002  Svømmeklubben Søhesten    42.59  1:28.96  2:23.94    3:05.79   
Trine Ydemann Pedersen  2003  H.G.F. Svømning    40.25  1:30.34  2:27.74    3:08.85   
10  Sara Høi Graversen  2003  Svømmeklubben Koral    46.44  1:38.76  2:53.98    3:44.08   
11  Camilla B. Witt  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    54.24  1:48.46  2:57.72    3:48.30   
Ida Raabjerg Møller  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alberte Kempel Christense  2004  Swim Team Neptun    35.07  1:14.19  1:59.35    2:35.13   
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub    35.69  1:19.30  2:05.08    2:40.88   
Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08    40.29  1:23.69  2:13.15    2:55.38   
Kirstine Jørgensen  2004  Svømmeklubben S 68    35.07  1:18.46  2:12.49    2:55.47   
Caroline Bomholt Jensen  2005  Brønderslev SK08    37.86  1:22.94  2:15.04    2:56.09   
Malou Sophie Stormes  2005  H.G.F. Svømning    41.44  1:28.72  2:22.77    3:04.19   
Katrine Krogh  2005  Ikast Svømmeklub    41.90  1:28.84  2:21.27    3:05.69   
Cecilie Michaelsen  2005  Svømmeklubben S 68    41.58  1:29.64  2:22.91    3:06.58   
Freya Mikkelsen  2005  Swim Team Neptun    46.40  1:35.48  2:30.56    3:10.86   
10  Emilie Væring Nielsen  2005  Ikast Svømmeklub    45.04  1:34.59  2:34.22    3:14.36   
11  Nikoline Thygesen  2005  Munkebo Svømme- og Kondiklub    46.54  1:32.66  2:31.06    3:14.54   
12  Alberte Fauerby  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    45.67  1:43.48  2:42.72    3:32.64   
13  Rasmine Johansen  2005  Munkebo Svømme- og Kondiklub    47.42  1:39.37  2:40.94    3:32.92   
Feline Flytkjær Broersma  2004  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej samt. berør 125m 
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Aia Caroline Abel  2006  Svømmeklubben Søhesten    40.54  1:22.81  2:20.11    2:59.46   
Laura Snebang V. Jensen  2006  Ikast Svømmeklub    41.70  1:28.30  2:21.33    3:01.30   
Katrine Stoltenhoff  2006  Brædstrup Svømmeklub    40.22  1:30.78  2:27.43    3:09.14   
Stella Harpøth  2006  Brædstrup Svømmeklub    45.95  1:37.72  2:32.19    3:17.09   
Sofia Jørgensen  2006  Svømmeklubben S 68    55.34  1:48.39  2:49.93    3:29.49   
Philippa Anker  2006  Skanderborg Svømmeklub    45.36  1:39.38  2:42.59    3:31.51   
Annemone Rasmussen  2006  Brædstrup Svømmeklub    51.44  1:44.58  2:46.24    3:34.51   
Ida K. Laursen  2007  Skanderborg Svømmeklub    52.45  1:47.07  2:55.55    3:46.13   
Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  start crawl 
Frida Ploug  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  asyn ben i bryst 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark