2020-01-24   07:27:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2018    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:16   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 juni 2018         
 
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro Svømme Club    35.93  1:16.28  1:56.85    2:37.54   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub    40.11  1:24.32  2:09.35    2:53.75   
Bianca Skjerning  2001  Ringe Svømme Klub    47.90  1:40.29  2:33.54    3:24.82   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Annika Hausgaard Godt  2003  Holstebro Svømme Club    36.89  1:17.95  1:59.35    2:41.90   
Ida Kjærgaard  2003  Skanderborg Svømmeklub    39.95  1:23.49  2:08.52    2:51.54   
Amalije Kristensen  2002  Svømmeklubben S 68    40.23  1:24.25  2:09.15    2:54.12   
Mia Sommer Johansen  2002  Swim Team Neptun    41.03  1:26.64  2:12.83    2:58.12   
Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    44.47  1:36.05  2:28.62    3:18.55   
Gertrud Skov  2003  Skanderborg Svømmeklub    47.43  1:40.80  2:34.88    3:27.29   
Signe Møller Winther  2002  Svømmeklubben Søhesten    48.24  1:42.13  2:37.43    3:31.33   
Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Freja Røjkjær Rasmussen  2004  Swim Team Neptun    38.24  1:20.84  2:05.67    2:50.76   
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    40.10  1:23.94  2:08.69    2:51.25   
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub    41.07  1:27.06  2:13.89    2:59.92   
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub    41.79  1:28.84  2:16.65    3:03.82   
Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub    42.38  1:28.90  2:17.37    3:04.45   
Rose Pernille Simon  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    42.14  1:29.47  2:17.73    3:04.95   
Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    42.92  1:30.04  2:18.48    3:06.95   
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svømmeklub    45.16  1:32.31  2:21.41    3:08.54   
Mathilde Thirup  2005  Svømmeklubben S 68    45.29  1:34.75  2:23.62    3:09.90   
10  Weronika L. Bjørn  2005  Ikast Svømmeklub    42.85  1:32.01  2:22.16    3:10.14   
11  Emma Nygaard  2005  Frem Odense    44.27  1:33.68  2:23.48    3:11.08   
12  Maja Fjordside Jensen  2005  Holstebro Svømme Club    44.64  1:34.35  2:23.78    3:11.91   
13  Karoline Andersen Krabbe  2005  Holstebro Svømme Club    46.46  1:37.35  2:28.56    3:17.08   
14  Cecilie Michaelsen  2005  Svømmeklubben S 68    45.60  1:36.69  2:29.04    3:18.20   
15  Maria Nedergaard Jensen  2004  Holstebro Svømme Club    45.59  1:39.53  2:33.31    3:27.81   
16  Linnea Persson  2004  H.G.F. Svømning    48.96  1:43.44  2:39.62    3:34.14   
17  Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    50.37  1:47.09  2:45.59    3:41.88   
18  Alberte Fauerby  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    51.03  1:48.09  2:47.09    3:43.55   
19  Leonora Druett  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    56.49  2:00.30  3:04.95    4:07.49   
20  Nanna W Povlsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    56.26  1:58.66  3:04.02    4:09.49   
Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
Sarah Brix  2004  Svømmeklubben Søhesten            DNS   
Sofie Søe Møhlenberg  2004  Brønderslev SK08            DNS   
Thea Dahl Madsen  2005  Vildbjerg Svømmeklub            DNS   
Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
Emma Kjær Johannesen  2004  Brønderslev SK08            DSQ  Ulovlig adgang vand 
Isabella Flyvholm Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub            DSQ  Assunk arm 150 m 
Sofie Duelune  2005  Swim Team Neptun            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub    44.88  1:33.81  2:23.87    3:12.30   
Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral    46.65  1:37.75  2:28.68    3:17.81   
Ida Rønnow  2006  Aabybro Idrætsforening    45.05  1:36.85  2:30.35    3:19.81   
Selma Nygreen Sakic  2006  Svømmeklubben S 68    46.27  1:38.41  2:30.91    3:22.24   
Stella Harpøth  2006  Brædstrup Svømmeklub    48.58  1:42.49  2:36.54    3:27.84   
Jasmin Haaning  2007  Skive Svømmeklub Poseidon    50.15  1:46.20  2:42.91    3:38.44   
Frederikke Wiese Jacobsen  2007  Swim Team Neptun    48.39  1:44.48  2:45.35    3:40.05   
Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub    50.50  1:47.82  2:46.58    3:43.35   
Ida Mørup  2006  H.G.F. Svømning            DNS   
Mille Christiansen  2006  Ikast Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark