2021-11-30   16:39:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Trollhättan Meet - med lagkapper

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  09:33   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 1, 100m Brstsim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    35.42        1:16.25   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    36.83        1:18.14   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim    37.64        1:22.17   
Matilda Torn  2001  Lidkpings Gymnastik o SS    40.24        1:23.82   
Linn Kramer  2001  Skvde Simsllskap    39.55        1:24.51   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim    40.16        1:30.39   
Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02    43.74        1:34.23   
                     
 
Gren 1, 100m Brstsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    38.17        1:19.39   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    36.75        1:19.46   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    37.23        1:19.50   
Daniella Alstrm  2003  Trollhttans Simsllskap    37.81        1:21.19   
Linn Suchomel  2003  Skvde Simsllskap    38.06        1:21.73   
Ida Johansson  2002  Falkpings Simsllskap    37.88        1:22.24   
Lova Skanse  2003  Simklubben S 02    38.68        1:22.63   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    39.30        1:23.69   
Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    39.41        1:24.02   
10  Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    39.05        1:24.20   
11  Ella Simonsson  2002  Gteborg Sim    40.93        1:26.70   
12  Elin Gransson  2003  Gteborg Sim    41.93        1:27.97   
13  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    42.69        1:30.93   
14  Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap    44.79        1:35.45   
15  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    44.37        1:36.13   
16  Emma Jobe  2003  Trollhttans Simsllskap    43.89        1:36.15   
17  Isabella Wahlstrm  2003  Skvde Simsllskap    46.32        1:38.34   
18  Thea Andersson  2003  Varabygdens Simsllskap    49.38        1:44.80   
                     
 
Gren 1, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    36.95        1:20.07   
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap    38.03        1:21.69   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    39.24        1:23.04   
Ida Kristiansson  2004  Skvde Simsllskap    39.62        1:25.59   
Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsllskap    38.92        1:25.85   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    40.09        1:25.98   
Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    41.54        1:27.91   
Sofia Hein  2004  Gteborg Sim    41.83        1:28.48   
Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap    42.64        1:29.20   
10  Elin Salegrd  2005  Lidkpings Gymnastik o SS    42.16        1:29.78   
11  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    43.08        1:31.01   
12  Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    42.61        1:31.06   
13  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    43.13        1:32.46   
14  Tilde Nordstrm  2004  Uddevalla Sim    42.08        1:32.57   
15  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    43.92        1:33.49   
16  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    42.77        1:33.51   
17  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim    43.17        1:33.80   
18  Selma Hahne  2004  Gteborg Sim    44.39        1:33.96   
19  Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsllskap    43.27        1:34.00   
20  Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap    44.61        1:34.59   
20  Elma Eklund  2005  Gteborg Sim    44.70        1:34.59   
22  Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    44.86        1:38.35   
23  Elin Sjberg  2005  Gteborg Sim    47.98        1:38.41   
24  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    44.93        1:38.69   
25  Charlize Nystrm  2005  Gteborg Sim    49.07        1:41.47   
26  Sara Hgstedt  2005  Gteborg Sim    47.20        1:41.60   
27  Mrta Arnqvist  2005  Varberg Sim    49.10        1:41.61   
28  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    48.57        1:41.95   
29  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    49.30        1:42.82   
30  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap    49.37        1:43.13   
31  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    48.81        1:44.33   
32  Moa Larsson  2005  Trollhttans Simsllskap    48.73        1:44.35   
33  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsllskap    49.46        1:44.47   
34  Clara Nordensson  2005  Trollhttans Simsllskap    49.80        1:44.90   
35  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    49.58        1:44.93   
36  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    50.79        1:48.69   
37  Klara Rask  2005  Gteborg Sim    50.98        1:50.91   
38  Lo Stranne  2005  Gteborg Sim    52.78        1:50.95   
39  Cornelia Cederbrandt  2005  Gteborg Sim    52.72        1:51.33   
40  Alice Hedkrok  2004  Mellerud Simklubb    48.24        1:52.08   
41  Ruslana Hasselberg  2004  Mellerud Simklubb    52.85        1:52.88   
42  Frida Arvidsson  2005  Trollhttans Simsllskap    55.52        1:55.71   
43  Nora Forsdahl  2005  Mellerud Simklubb    57.98        2:02.03   
44  Tilde Johnsson  2004  Trollhttans Simsllskap    55.73        2:02.70   
Alicia Stridsman  2005  Gteborg Sim            DNS   
Aramis Yaghobi  2004  Gteborg Sim            DNS   
Emmi Engstrm  2005  Varberg Sim            DNS   
Filippa Norrman  2005  Gteborg Sim            DNS   
Tilde Fredriksson  2005  Gteborg Sim            DNS   
Angelica Olesen  2005  Gteborg Sim            DSQ   
Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Brstsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Klara Torn  2006  Lidkpings Gymnastik o SS    40.24        1:26.56   
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    42.97        1:34.56   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidkpings Gymnastik o SS    46.22        1:36.31   
Elin Ha  2006  Gteborg Sim    48.58        1:41.70   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970    49.03        1:42.31   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund    48.19        1:42.58   
Achazia Hilvano  2006  Trollhttans Simsllskap    51.06        1:47.32   
Hanna Carlsson  2006  Trollhttans Simsllskap    51.88        1:50.64   
Linnea Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap    54.08        1:51.23   
10  Isabella Emanuelsson  2006  Trollhttans Simsllskap    52.47        1:52.61   
11  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund    55.32        1:53.22   
12  Moa Hein  2008  Gteborg Sim    53.97        1:53.46   
13  Elsie Nysten  2006  Gteborg Sim    54.62        1:55.47   
14  Ava Abasi  2006  Gteborg Sim    54.62        1:55.80   
15  Livia Ek  2007  Gteborg Sim    54.22        1:55.93   
16  Saga Wallin  2007  S77 Stenungsund    55.71        1:56.92   
17  Elin Johannesson  2007  Gteborg Sim    53.94        1:56.93   
18  Sofia Tikotska  2007  Gteborg Sim    55.09        1:57.01   
19  Vilda Markusson  2007  Trollhttans Simsllskap    54.46        1:57.72   
20  Alma Mellegrd Fastn  2006  Gteborg Sim    57.18        1:59.14   
21  Beatrice Stucinskas  2007  Gteborg Sim    56.44        1:59.19   
22  Tuva Johannesson  2007  Gteborg Sim    55.17        1:59.84   
23  Diba Mobini  2006  Gteborg Sim    58.04        2:00.37   
24  Maja Ericsson  2007  Trollhttans Simsllskap    56.42        2:00.46   
25  Hedvig Lycke  2007  S77 Stenungsund    59.38        2:05.83   
26  Wilma Ekdahl  2006  Gteborg Sim    59.37        2:06.59   
27  Unni Sponga  2006  Gteborg Sim    1:02.20        2:08.24   
28  Zoe Metcalfe  2008  Trollhttans Simsllskap    59.80        2:10.04   
29  Amanda Lindstrand  2008  Trollhttans Simsllskap    1:02.36        2:11.50   
30  Elin Lindblom  2007  Varabygdens Simsllskap    1:08.16        2:24.98   
Ida Franzn  2006  Simklubben S 02            DNS   
Kajsa von Zweibergk  2007  Gteborg Sim            DNS   
Molly Dahlbck  2006  Gteborg Sim            DNS   
Saga Sillerstrm  2006  Simklubben S 02            DNS   
Sofia Isberg  2006  Gteborg Sim            DNS   
Alice Stang  2008  Mellerud Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  09:33 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  09:41   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    27.95        1:00.20   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    28.55        1:01.20   
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    28.03        1:01.46   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    29.67        1:05.06   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    30.57        1:05.81   
Max Feng  2001  Gteborg Sim    30.02        1:06.00   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg    30.24        1:06.51   
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    30.07        1:07.05   
Viktor Johansson  1998  Falkpings Simsllskap    31.08        1:07.76   
10  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    31.78        1:10.56   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim    31.79        1:09.09   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg    31.67        1:09.55   
Samuel Lvenklev  2003  Varberg Sim    32.84        1:11.37   
Lorand Vari  2002  Gteborg Sim    32.82        1:13.24   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    33.85        1:13.28   
Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    33.51        1:15.50   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    35.52        1:18.58   
Oscar Ljungqvist  2002  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Max Swegmark  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.60        1:10.54   
Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    32.25        1:11.92   
Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsllskap    33.56        1:12.97   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap    33.59        1:15.87   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    37.97        1:24.23   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970    39.78        1:25.79   
Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vnersborg    43.27        1:41.03   
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Larsson  2006  Gteborg Sim    42.64        1:36.78   
Jonathan Larsson  2006  Gteborg Sim    43.90        1:36.84   
Melker Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap    44.64        1:38.90   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  09:41 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  10:05   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vera Fransson  2001  Skvde Simsllskap    34.69  1:13.10  1:52.60    2:31.65   
Liesel Williamsson  2000  Skvde Simsllskap    35.52  1:14.14  1:54.45    2:34.85   
Annie Ltt  2001  Trollhttans Simsllskap    36.87  1:17.62  1:59.11    2:40.37   
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    37.29  1:17.59  1:59.94    2:42.33   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02    37.16  1:18.41  2:01.11    2:42.77   
Francesca Clark  2001  Falkpings Simsllskap    37.73  1:19.21  2:02.35    2:44.88   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skvde Simsllskap    34.11  1:12.05  1:49.67    2:27.13   
Nikita Kapron  2003  Skvde Simsllskap    36.41  1:16.19  1:57.16    2:37.77   
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    35.99  1:15.62  1:57.68    2:37.94   
Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    37.50  1:19.24  2:01.72    2:43.14   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    38.02  1:19.88  2:02.55    2:44.42   
Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim    39.13  1:20.56  2:02.68    2:44.78   
Olivia Sandberg  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    37.81  1:18.96  2:01.89    2:44.93   
Tilda Hellstrm  2002  Trollhttans Simsllskap    39.21  1:22.49  2:06.32    2:49.76   
Frida Skring  2002  Gteborg Sim    40.14  1:24.08  2:08.72    2:51.82   
10  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    40.46  1:23.67  2:08.61    2:51.95   
11  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    39.56  1:26.00  2:12.15    2:55.28   
12  Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap    39.77  1:23.81  2:09.75    2:55.42   
13  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    43.63  1:31.76  2:21.17    3:09.43   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    36.96  1:16.42  1:57.57    2:37.81   
Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim    36.21  1:16.31  1:57.74    2:39.40   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    36.88  1:19.14  2:02.48    2:44.54   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02    39.83  1:22.46  2:07.08    2:48.65   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    40.04  1:24.71  2:10.19    2:54.53   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    38.21  1:22.28  2:08.85    2:55.02   
Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    39.49  1:24.95  2:11.06    2:55.59   
Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap    40.78  1:24.92  2:10.30    2:55.62   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    42.16  1:28.99  2:17.01    3:02.57   
10  Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap    43.64  1:31.22  2:18.02    3:03.46   
11  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    42.90  1:30.62  2:20.36    3:08.44   
12  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    44.49  1:33.49  2:23.59    3:11.07   
13  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    46.58  1:36.75  2:27.49    3:17.28   
14  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    46.74  1:38.19  2:29.77    3:21.64   
Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim            DNS   
Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            DNS   
Wilma Andre  2004  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    42.03  1:28.86  2:15.73    3:01.23   
Ida Franzn  2006  Simklubben S 02    44.29  1:33.36  2:23.78    3:09.64   
Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund    45.30  1:33.73  2:24.34    3:13.11   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund    47.97  1:40.90  2:31.97    3:20.83   
Emma Wikberg  2007  Trollhttans Simsllskap    53.83  1:50.84  2:47.28    3:39.88   
Sofia Tikotska  2007  Gteborg Sim    51.84  1:49.17  2:47.51    3:43.06   
Moa Hein  2008  Gteborg Sim    49.58  1:48.48  2:48.00    3:43.99   
Saga Sillerstrm  2006  Simklubben S 02            DNS   
Hanna Carlsson  2006  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
Unni Sponga  2006  Gteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  10:28   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    33.81  1:12.25  1:51.26    2:30.61   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    34.46  1:13.39  1:53.45    2:34.51   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    35.03  1:14.23  1:54.03    2:33.56   
Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02    37.38  1:20.31  2:04.21    2:48.42   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    38.30  1:21.99  2:06.41    2:50.45   
Hazem Alhaskir  2002  Trollhttans Simsllskap    35.93  1:17.52  2:03.08    2:51.30   
Oscar Sjstrm  2003  Simklubben S 02    37.70  1:20.81  2:06.27    2:51.34   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    38.55  1:23.00  2:08.12    2:54.04   
Pelle Huldn  2002  Varberg Sim    38.87  1:23.05  2:08.50    2:54.10   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    38.14  1:22.90  2:09.76    2:56.10   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim    38.44  1:22.97  2:10.12    2:57.86   
10  Leon Heal  2003  Trollhttans Simsllskap    39.39  1:25.12  2:12.83    3:00.57   
11  Philip Zasowski  2002  Gteborg Sim    39.69  1:25.87  2:13.59    3:00.62   
12  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    41.85  1:29.66  2:18.89    3:06.73   
13  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    45.38  1:36.93  2:29.49    3:21.22   
14  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg    45.01  1:39.32  2:35.43    3:31.46   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    38.65  1:21.50  2:05.47    2:49.98   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    39.02  1:24.88  2:10.84    2:56.27   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    39.13  1:24.87  2:13.72    3:01.84   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02    41.38  1:28.99  2:17.23    3:06.04   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap    41.84  1:29.95  2:19.42    3:06.69   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    42.95  1:32.89  2:24.11    3:13.91   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    43.54  1:36.46  2:30.56    3:22.03   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    46.95  1:40.88  2:35.30    3:28.29   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970    47.30  1:44.12  2:39.15    3:32.63   
10  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vnersborg    51.43  1:48.05  2:43.28    3:37.59   
11  Karl Pettersson  2004  Gteborg Sim    45.95  1:41.43  2:39.12    3:38.58   
Noel Heal  2005  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucas Larsson  2006  Gteborg Sim    47.00  1:40.36  2:34.03    3:26.78   
Jonathan Larsson  2006  Gteborg Sim    47.79  1:41.70  2:36.38    3:28.61   
Jakub Bober  2007  Gteborg Sim    53.03  1:54.68  2:56.93    3:52.95   
Karl Holm  2006  Trollhttans Simsllskap    52.68  1:53.54  2:55.93    3:54.33   
Viktor Olsson  2006  Trollhttans Simsllskap    54.07  1:56.45  2:59.78    3:58.58   
Simon Olofsson  2007  Trollhttans Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  11:09   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sara Westholm  2001  Varberg Sim            27.61   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            27.74   
Vera Fransson  2001  Skvde Simsllskap            27.93   
Ida Lvgren  2001  Skvde Simsllskap            28.60   
Klara Hasslin  2001  Trollhttans Simsllskap            28.88   
Liesel Williamsson  2000  Skvde Simsllskap            29.04   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhttans Simsllskap            29.11   
Linn Kramer  2001  Skvde Simsllskap            29.34   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            29.83   
10  Agnes Svantesson  2001  Simklubben S 02            30.00   
11  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            30.01   
12  Francesca Clark  2001  Falkpings Simsllskap            30.41   
13  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            30.80   
14  Matilda Torn  2001  Lidkpings Gymnastik o SS            31.01   
15  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            31.78   
16  Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            32.04   
Solveig Ramallo  1993  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skvde Simsllskap            27.26   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            28.70   
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02            29.84   
Emma Jobe  2003  Trollhttans Simsllskap            29.96   
Isabella Wahlstrm  2003  Skvde Simsllskap            30.24   
Daniella Alstrm  2003  Trollhttans Simsllskap            30.41   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            30.55   
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            30.76   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            30.94   
10  Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02            31.27   
11  Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsllskap            31.29   
12  Frida Skring  2002  Gteborg Sim            31.46   
13  Tilda Hellstrm  2002  Trollhttans Simsllskap            31.54   
14  Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap            31.80   
15  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            31.81   
16  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            32.41   
17  Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02            32.68   
18  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            32.94   
19  Lova Skanse  2003  Simklubben S 02            32.98   
20  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            33.73   
21  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            34.48   
22  Ida Johansson  2002  Falkpings Simsllskap            34.71   
23  Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap            34.79   
24  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            35.75   
25  Thea Andersson  2003  Varabygdens Simsllskap            36.83   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ida Kristiansson  2004  Skvde Simsllskap            28.81   
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap            29.05   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            29.40   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            29.68   
Sofia Hein  2004  Gteborg Sim            29.88   
Polina Zhirkova  2004  Gteborg Sim            30.20   
Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap            30.32   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            30.83   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            30.85   
10  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            31.34   
11  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            31.37   
12  Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            31.58   
13  Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            32.12   
14  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            32.37   
15  Tilde Nordstrm  2004  Uddevalla Sim            32.47   
16  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund            32.71   
17  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            32.72   
18  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970            32.75   
19  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            33.13   
20  Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap            33.15   
21  Elin Sjberg  2005  Gteborg Sim            33.23   
22  Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsllskap            33.60   
23  Elin Salegrd  2005  Lidkpings Gymnastik o SS            33.67   
24  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            33.72   
25  Alice Hedkrok  2004  Mellerud Simklubb            33.74   
26  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund            34.31   
27  Elma Eklund  2005  Gteborg Sim            34.41   
28  Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim            34.52   
29  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vnersborg            34.72   
30  Charlize Nystrm  2005  Gteborg Sim            34.73   
31  Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap            34.76   
32  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            35.03   
33  Selma Hahne  2004  Gteborg Sim            35.19   
34  Angelica Olesen  2005  Gteborg Sim            35.26   
35  Wilma Andre  2004  Trollhttans Simsllskap            35.34   
36  Moa Larsson  2005  Trollhttans Simsllskap            35.44   
37  Florence Schneider  2004  Mellerud Simklubb            36.09   
38  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap            36.59   
39  Clara Nordensson  2005  Trollhttans Simsllskap            36.76   
40  Lina Back  2005  S77 Stenungsund            36.90   
41  Cornelia Cederbrandt  2005  Gteborg Sim            37.45   
42  Mrta Arnqvist  2005  Varberg Sim            37.46   
43  Sara Hgstedt  2005  Gteborg Sim            37.64   
44  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsllskap            37.75   
45  Klara Rask  2005  Gteborg Sim            38.24   
46  Ruslana Hasselberg  2004  Mellerud Simklubb            38.25   
47  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund            38.70   
48  Lo Stranne  2005  Gteborg Sim            39.69   
49  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund            41.38   
50  Frida Arvidsson  2005  Trollhttans Simsllskap            41.90   
51  Tilde Johnsson  2004  Trollhttans Simsllskap            42.17   
52  Nora Forsdahl  2005  Mellerud Simklubb            42.20   
Alicia Stridsman  2005  Gteborg Sim            DNS   
Elise Lfberg Johansson  2005  Mellerud Simklubb            DNS   
Emmi Engstrm  2005  Varberg Sim            DNS   
Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim            DNS   
Filippa Norrman  2005  Gteborg Sim            DNS   
Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            DNS   
Tilde Fredriksson  2005  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim            30.92   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            31.68   
Sofia Tranberg  2006  Trollhttans Simsllskap            32.63   
Elin Ha  2006  Gteborg Sim            33.46   
Klara Torn  2006  Lidkpings Gymnastik o SS            34.04   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidkpings Gymnastik o SS            35.65   
Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            36.09   
Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund            36.98   
Emma Wikberg  2007  Trollhttans Simsllskap            37.61   
10  Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            37.88   
11  Livia Ek  2007  Gteborg Sim            38.52   
12  Tilda Mildh  2006  Mellerud Simklubb            38.67   
13  Alma Mellegrd Fastn  2006  Gteborg Sim            38.82   
14  Unni Sponga  2006  Gteborg Sim            38.88   
15  Ava Abasi  2006  Gteborg Sim            39.01   
16  Linnea Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap            39.32   
17  Elsie Nysten  2006  Gteborg Sim            40.07   
18  Wilma Ekdahl  2006  Gteborg Sim            40.79   
19  Elin Johannesson  2007  Gteborg Sim            40.83   
20  Isabella Emanuelsson  2006  Trollhttans Simsllskap            41.55   
21  Saga Wallin  2007  S77 Stenungsund            42.39   
22  Tuva Johannesson  2007  Gteborg Sim            42.68   
23  Sofia Tikotska  2007  Gteborg Sim            42.81   
24  Moa Hein  2008  Gteborg Sim            42.94   
25  Beatrice Stucinskas  2007  Gteborg Sim            43.51   
26  Vilda Markusson  2007  Trollhttans Simsllskap            43.77   
27  Alice Stang  2008  Mellerud Simklubb            44.08   
28  Achazia Hilvano  2006  Trollhttans Simsllskap            44.31   
29  Hedvig Lycke  2007  S77 Stenungsund            44.38   
30  Maja Ericsson  2007  Trollhttans Simsllskap            44.96   
31  Alma Selin  2006  Simklubben Vnersborg            45.96   
32  Elin Lindblom  2007  Varabygdens Simsllskap            48.00   
33  Diba Mobini  2006  Gteborg Sim            49.07   
34  Maja Dalek  2008  Trollhttans Simsllskap            49.76   
35  Amanda Lindstrand  2008  Trollhttans Simsllskap            50.28   
36  Zoe Metcalfe  2008  Trollhttans Simsllskap            51.60   
37  Molly Andersson  2009  Trollhttans Simsllskap            52.73   
Ingrid hman  2008  Trollhttans Simsllskap            DNS   
Kajsa von Zweibergk  2007  Gteborg Sim            DNS   
Molly Dahlbck  2006  Gteborg Sim            DNS   
Sofia Isberg  2006  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  11:18   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            25.67   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            26.34   
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg            27.34   
Viktor Johansson  1998  Falkpings Simsllskap            29.04   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            29.15   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            29.32   
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap            29.78   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim            30.26   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            30.82   
10  Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund            42.81   
11  Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg            46.60   
                     
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Malte Lundgren  2002  Lidkpings Gymnastik o SS            26.42   
Philip Zasowski  2002  Gteborg Sim            30.03   
Samuel Lvenklev  2003  Varberg Sim            30.20   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg            30.34   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            31.59   
Leon Heal  2003  Trollhttans Simsllskap            32.18   
Lorand Vari  2002  Gteborg Sim            32.22   
Pelle Huldn  2002  Varberg Sim            33.84   
Oscar Ljungqvist  2002  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            31.20   
Alvin kesson  2005  Varberg Sim            33.82   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap            34.11   
Oscar Lfdahl  2004  Simklubben S 02            34.69   
Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vnersborg            35.75   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970            36.34   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            36.70   
Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim            38.33   
Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            41.84   
10  Karl Pettersson  2004  Gteborg Sim            45.48   
11  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vnersborg            52.36   
12  Azad Inci  2005  Gteborg Sim            58.87   
Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim            DNS   
Hugo Sinclair  2005  Gteborg Sim            DNS   
Loke Sandn  2004  Gteborg Sim            DNS   
Willem Barkebo Jalmgrd  2005  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lucas Larsson  2006  Gteborg Sim            41.06   
Jonathan Larsson  2006  Gteborg Sim            41.39   
Hannes Aminoff  2009  Gteborg Sim            43.98   
Max Ha  2006  Gteborg Sim            45.35   
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund            47.46   
Alim Inal  2006  Trollhttans Simsllskap            1:02.64   
Calvin Lindn  2007  Gteborg Sim            DNS   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim            DNS   
Jakub Bober  2007  Gteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  11:18 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  11:32   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 7, 400m Medley Damer, Finaler 99 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:06.75  2:30.96  4:06.29    5:14.52   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    1:13.38  2:37.11  4:08.56    5:20.18   
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap    1:13.82  2:39.98  4:08.96    5:22.03   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    1:13.59  2:38.79  4:11.73    5:28.85   
Linn Suchomel  2003  Skvde Simsllskap    1:13.85  2:41.27  4:14.61    5:31.80   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    1:17.08  2:45.23  4:15.97    5:33.90   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    1:16.62  2:41.41  4:19.37    5:35.83   
Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    1:18.63  2:46.17  4:23.93    5:42.37   
Annie Ltt  2001  Trollhttans Simsllskap    1:13.74  2:42.33  4:23.56    5:42.85   
10  Ella Simonsson  2002  Gteborg Sim    1:19.55  2:50.34  4:27.03    5:47.77   
11  Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    1:19.89  2:49.06  4:28.55    5:50.60   
12  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    1:21.49  2:47.89  4:33.17    5:52.03   
13  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    1:17.80  2:52.90  4:32.79    5:53.57   
14  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    1:19.21  2:54.30  4:34.59    5:57.05   
15  Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02    1:23.71  3:02.71  4:46.27    6:14.50   
16  Elin Gransson  2003  Gteborg Sim    1:30.04  3:12.72  5:00.91    6:28.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  11:32 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  11:58   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    27.51  57.86  1:28.87    1:59.26   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    30.56  1:03.39  1:36.23    2:07.94   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    29.33  1:02.53  1:36.37    2:08.44   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    29.56  1:02.64  1:36.50    2:08.54   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    30.05  1:03.03  1:35.98    2:09.10   
Viktor Sjstrm  2001  Simklubben Elfsborg    29.69  1:03.16  1:37.91    2:12.26   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    31.05  1:05.91  1:42.13    2:17.97   
Viktor Johansson  1998  Falkpings Simsllskap    31.06  1:06.00  1:43.01    2:20.30   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg    34.97  1:16.04  1:58.74    2:37.99   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    28.81  1:00.72  1:33.58    2:05.50   
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim    30.51  1:03.94  1:37.37    2:08.87   
Hazem Alhaskir  2002  Trollhttans Simsllskap    30.51  1:03.45  1:37.93    2:13.10   
Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02    30.14  1:03.47  1:39.82    2:14.40   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    30.43  1:06.67  1:42.92    2:17.44   
Oscar Sjstrm  2003  Simklubben S 02    30.97  1:04.93  1:41.73    2:17.66   
Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    31.03  1:06.31  1:42.80    2:18.57   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    30.73  1:06.41  1:43.55    2:19.02   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim    32.53  1:10.19  1:49.27    2:27.45   
10  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    33.56  1:12.12  1:51.49    2:28.22   
11  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    32.52  1:11.02  1:51.16    2:30.47   
12  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    33.81  1:14.73  1:56.35    2:36.73   
Oscar Ljungqvist  2002  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    30.70  1:05.32  1:41.51    2:16.72   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    30.55  1:04.87  1:40.94    2:16.75   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    30.46  1:05.04  1:42.62    2:19.66   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap    31.38  1:07.49  1:44.72    2:21.25   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    31.17  1:07.58  1:45.82    2:21.95   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    31.88  1:08.43  1:46.04    2:23.34   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    32.97  1:10.61  1:49.80    2:27.92   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02    33.99  1:11.76  1:50.53    2:28.38   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    33.56  1:11.44  1:51.10    2:28.97   
10  Oscar Lfdahl  2004  Simklubben S 02    34.27  1:12.99  1:53.54    2:32.43   
11  Alvin kesson  2005  Varberg Sim    35.36  1:14.67  1:55.19    2:34.75   
12  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    36.10  1:19.06  2:03.28    2:42.66   
13  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    35.78  1:18.54  2:01.23    2:42.68   
14  Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim    35.60  1:17.55  2:01.11    2:44.40   
15  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    35.67  1:19.07  2:03.41    2:45.04   
16  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    40.45  1:25.83  2:13.76    2:58.24   
17  Noel Heal  2005  Trollhttans Simsllskap    39.36  1:26.05  2:16.43    3:04.75   
18  Karl Pettersson  2004  Gteborg Sim    40.92  1:28.39  2:16.57    3:04.79   
19  William Lindstrand  2005  Trollhttans Simsllskap    47.82  1:42.89  2:37.45    3:27.98   
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melker Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap    39.91  1:25.18  2:11.23    2:52.96   
Max Ha  2006  Gteborg Sim    39.06  1:24.18  2:10.75    2:59.35   
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund    42.21  1:31.07  2:23.08    3:14.87   
Viktor Olsson  2006  Trollhttans Simsllskap    42.74  1:33.22  2:24.30    3:14.97   
Karl Holm  2006  Trollhttans Simsllskap    45.99  1:40.88  2:36.12    3:25.31   
Jakub Bober  2007  Gteborg Sim    51.61  1:48.48  2:48.55    3:41.30   
Simon Olofsson  2007  Trollhttans Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  11:58 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  15:38   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    29.09        59.48   
Vera Fransson  2001  Skvde Simsllskap    29.07        1:00.44   
Liesel Williamsson  2000  Skvde Simsllskap    29.92        1:02.75   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim    29.74        1:03.81   
Klara Hasslin  2001  Trollhttans Simsllskap    30.14        1:03.83   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhttans Simsllskap    30.81        1:04.52   
Ida Lvgren  2001  Skvde Simsllskap    30.74        1:04.62   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    31.33        1:05.43   
Linn Kramer  2001  Skvde Simsllskap    31.57        1:05.44   
10  Agnes Svantesson  2001  Simklubben S 02    32.18        1:07.20   
11  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    31.77        1:07.77   
12  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    32.13        1:08.46   
13  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    33.20        1:09.81   
14  Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02    34.49        1:12.70   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skvde Simsllskap    28.91        59.90   
Linn Suchomel  2003  Skvde Simsllskap    30.36        1:02.07   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    30.34        1:02.65   
Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim    30.26        1:03.86   
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    30.59        1:04.37   
Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    32.15        1:05.41   
Emma Jobe  2003  Trollhttans Simsllskap    31.68        1:05.47   
Isabella Wahlstrm  2003  Skvde Simsllskap    31.35        1:06.38   
Daniella Alstrm  2003  Trollhttans Simsllskap    31.92        1:06.66   
10  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    31.90        1:06.76   
11  Stella Warborn  2003  Varberg Sim    32.04        1:06.84   
12  Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsllskap    32.81        1:08.25   
13  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    33.01        1:08.96   
14  Frida Skring  2002  Gteborg Sim    32.81        1:09.21   
14  Nikita Kapron  2003  Skvde Simsllskap    32.83        1:09.21   
16  Tilda Hellstrm  2002  Trollhttans Simsllskap    32.47        1:09.39   
17  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    33.37        1:09.51   
18  Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    32.80        1:09.52   
19  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    32.67        1:09.84   
20  Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim    33.44        1:10.56   
21  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsllskap    32.76        1:10.72   
22  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    33.45        1:10.89   
23  Lova Skanse  2003  Simklubben S 02    34.26        1:10.99   
24  Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap    33.86        1:11.77   
25  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    34.73        1:12.43   
26  Ida Johansson  2002  Falkpings Simsllskap    35.64        1:13.54   
27  Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    34.56        1:13.72   
28  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    35.78        1:14.97   
29  Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap    37.11        1:16.45   
30  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    36.48        1:17.33   
31  Thea Andersson  2003  Varabygdens Simsllskap    37.67        1:20.75   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap    30.09        1:02.12   
Ida Kristiansson  2004  Skvde Simsllskap    29.71        1:02.90   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    30.64        1:03.39   
Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim    31.08        1:04.35   
Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg    31.19        1:05.00   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    31.92        1:05.16   
Polina Zhirkova  2004  Gteborg Sim    31.21        1:05.84   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    31.96        1:06.34   
Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap    31.60        1:06.61   
10  Ebba Egnell  2005  Gteborg Sim    31.88        1:06.82   
11  Elina Wang  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.23        1:07.16   
12  Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsllskap    32.18        1:08.04   
13  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    32.75        1:08.33   
14  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    33.46        1:08.67   
15  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    32.17        1:08.68   
16  Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    33.20        1:09.62   
17  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim    33.79        1:09.95   
18  Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02    32.75        1:10.09   
19  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    33.41        1:11.23   
20  Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    34.42        1:11.63   
21  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    34.54        1:11.66   
22  Elin Salegrd  2005  Lidkpings Gymnastik o SS    34.75        1:12.10   
23  Tilde Nordstrm  2004  Uddevalla Sim    34.04        1:12.13   
24  Gabriella Bjrkdahl  2004  Lidkpings Gymnastik o SS    34.94        1:12.98   
25  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    34.85        1:13.51   
26  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    35.77        1:13.59   
27  Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap    35.09        1:13.97   
28  Elin Sjberg  2005  Gteborg Sim    35.42        1:14.11   
29  Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    35.73        1:14.20   
30  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02    35.39        1:14.29   
31  Alice Hedkrok  2004  Mellerud Simklubb    35.69        1:14.73   
32  Elma Eklund  2005  Gteborg Sim    35.25        1:14.80   
33  Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap    35.81        1:15.29   
34  Wilma Andre  2004  Trollhttans Simsllskap    37.29        1:16.73   
35  Linna Fabian  2005  Kungsbacka Simsllskap    36.23        1:16.74   
36  Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsllskap    35.99        1:16.84   
37  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    36.67        1:16.96   
38  Charlize Nystrm  2005  Gteborg Sim    37.51        1:17.25   
39  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    36.59        1:17.62   
40  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vnersborg    37.72        1:18.58   
41  Angelica Olesen  2005  Gteborg Sim    38.06        1:19.55   
42  Selma Hahne  2004  Gteborg Sim    39.01        1:19.83   
43  Moa Larsson  2005  Trollhttans Simsllskap    38.45        1:20.15   
44  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap    39.03        1:20.77   
45  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    38.18        1:20.96   
46  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    39.17        1:21.15   
47  Klara Rask  2005  Gteborg Sim    39.07        1:21.57   
48  Cornelia Cederbrandt  2005  Gteborg Sim    39.16        1:22.15   
49  Mrta Arnqvist  2005  Varberg Sim    40.11        1:23.72   
50  Camilla Edvinsson  2004  Simklubben 1970    39.83        1:24.08   
51  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    39.47        1:24.27   
52  Clara Nordensson  2005  Trollhttans Simsllskap    38.98        1:24.95   
53  Sara Hgstedt  2005  Gteborg Sim    39.85        1:25.03   
54  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsllskap    41.26        1:28.12   
55  Lo Stranne  2005  Gteborg Sim    42.30        1:29.00   
56  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    43.71        1:32.57   
57  Tilde Johnsson  2004  Trollhttans Simsllskap    1:37.62        1:37.62   
58  Frida Arvidsson  2005  Trollhttans Simsllskap    45.56        1:39.48   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Aramis Yaghobi  2004  Gteborg Sim            DNS   
Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            DNS   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    31.22        1:06.52   
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    33.24        1:10.35   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund    34.73        1:11.90   
Sofia Tranberg  2006  Trollhttans Simsllskap    35.93        1:13.09   
Klara Torn  2006  Lidkpings Gymnastik o SS    35.13        1:13.79   
Elin Ha  2006  Gteborg Sim    35.73        1:15.01   
Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund    38.68        1:20.36   
Ida Franzn  2006  Simklubben S 02    38.90        1:21.31   
Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    38.75        1:21.46   
10  Unni Sponga  2006  Gteborg Sim    40.03        1:22.25   
11  Linnea Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap    42.34        1:26.66   
12  Hanna Carlsson  2006  Trollhttans Simsllskap    40.40        1:27.35   
13  Emma Wikberg  2007  Trollhttans Simsllskap    40.43        1:27.74   
14  Hilda Boman  2008  Simklubben 1970    42.85        1:28.46   
15  Tilda Mildh  2006  Mellerud Simklubb    41.24        1:28.49   
16  Alma Mellegrd Fastn  2006  Gteborg Sim    42.98        1:28.59   
17  Elsie Nysten  2006  Gteborg Sim    43.54        1:29.15   
18  Ava Abasi  2006  Gteborg Sim    43.32        1:30.95   
19  Livia Ek  2007  Gteborg Sim    43.35        1:31.97   
20  Isabella Emanuelsson  2006  Trollhttans Simsllskap    44.11        1:33.23   
21  Elin Johannesson  2007  Gteborg Sim    42.23        1:33.31   
22  Wilma Ekdahl  2006  Gteborg Sim    1:34.14        1:34.14   
23  Tuva Johannesson  2007  Gteborg Sim    43.44        1:34.97   
24  Saga Wallin  2007  S77 Stenungsund    44.79        1:35.33   
25  Maja Ericsson  2007  Trollhttans Simsllskap    45.59        1:35.91   
26  Sofia Tikotska  2007  Gteborg Sim    46.79        1:36.39   
27  Achazia Hilvano  2006  Trollhttans Simsllskap    1:37.90        1:37.90   
28  Alice Stang  2008  Mellerud Simklubb    45.32        1:38.12   
29  Hedvig Lycke  2007  S77 Stenungsund    45.46        1:38.27   
30  Alma Selin  2006  Simklubben Vnersborg    1:42.44        1:42.44   
31  Vilda Markusson  2007  Trollhttans Simsllskap    46.29        1:42.47   
32  Beatrice Stucinskas  2007  Gteborg Sim    1:45.20        1:45.20   
33  Amanda Lindstrand  2008  Trollhttans Simsllskap    48.61        1:46.68   
34  Diba Mobini  2006  Gteborg Sim    1:53.86        1:53.86   
35  Elin Lindblom  2007  Varabygdens Simsllskap    53.01        1:54.39   
36  Zoe Metcalfe  2008  Trollhttans Simsllskap    1:55.31        1:55.31   
37  Maja Dalek  2008  Trollhttans Simsllskap    56.27        1:58.87   
Ingrid hman  2008  Trollhttans Simsllskap            DNS   
Molly Andersson  2009  Trollhttans Simsllskap            DNS   
Molly Dahlbck  2006  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  15:59   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    28.24  1:04.06  1:46.30    2:19.54   
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    28.81  1:07.09  1:50.77    2:21.41   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    32.50  1:12.95  1:50.92    2:23.70   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    29.94  1:08.81  1:52.08    2:24.56   
Viktor Sjstrm  2001  Simklubben Elfsborg    31.22  1:08.37  1:52.92    2:26.76   
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    31.61  1:10.54  1:55.64    2:29.79   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    29.82  1:09.59  1:54.31    2:29.93   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    31.69  1:15.15  1:59.66    2:37.35   
Viktor Johansson  1998  Falkpings Simsllskap    32.14  1:15.62  2:07.17    2:45.85   
10  Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg    50.01  1:37.82  2:35.07    3:13.80   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02    31.39  1:11.63  1:55.68    2:29.71   
Philip Zasowski  2002  Gteborg Sim    32.01  1:11.80  1:57.05    2:32.06   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    34.66  1:14.37  1:58.89    2:34.14   
Loke Egnell  2003  Gteborg Sim    32.61  1:12.91  2:01.72    2:38.65   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim    32.77  1:18.05  2:03.87    2:41.69   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg    33.28  1:16.49  2:09.38    2:44.04   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    34.65  1:17.95  2:07.59    2:45.20   
Leon Heal  2003  Trollhttans Simsllskap    33.07  1:20.80  2:08.55    2:46.78   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    36.43  1:20.77  2:12.63    2:51.87   
10  Samuel Lvenklev  2003  Varberg Sim    34.06  1:20.77  2:13.83    2:52.83   
11  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    34.88  1:25.31  2:18.56    2:55.88   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    32.38  1:13.44  2:00.05    2:34.18   
Max Swegmark  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.91  1:13.31  2:00.31    2:35.84   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    32.84  1:17.64  2:04.28    2:39.30   
Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsllskap    34.07  1:15.03  2:02.54    2:39.66   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap    34.28  1:17.74  2:07.27    2:43.87   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02    37.92  1:22.43  2:11.67    2:51.53   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap    37.76  1:24.65  2:13.53    2:51.76   
Oscar Lfdahl  2004  Simklubben S 02    35.43  1:20.05  2:15.59    2:52.91   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970    41.23  1:28.88  2:26.19    3:07.96   
10  Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim    39.07  1:26.86  2:23.52    3:09.14   
11  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vnersborg    42.80  1:32.65  2:32.32    3:15.70   
12  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vnersborg    53.71  1:46.48  2:42.05    3:32.50   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucas Larsson  2006  Gteborg Sim    41.64  1:31.51  2:26.82    3:10.27   
Melker Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap    42.21  1:31.35  2:30.56    3:14.14   
Jonathan Larsson  2006  Gteborg Sim    44.10  1:37.16  2:30.07    3:14.15   
Max Ha  2006  Gteborg Sim    45.84  1:38.52  2:29.86    3:18.72   
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund    51.23  1:38.99  2:40.53    3:29.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  15:59 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  16:05   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 11, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Lvgren  2001  Skvde Simsllskap    34.26  1:14.02  1:56.24    2:34.90   
Annie Ltt  2001  Trollhttans Simsllskap    34.17  1:13.73  1:55.33    2:38.19   
Matilda Torn  2001  Lidkpings Gymnastik o SS    36.40  1:18.31  2:03.65    2:51.85   
                     
 
Gren 11, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Suchomel  2003  Skvde Simsllskap    34.81  1:15.00  1:57.90    2:38.38   
Ella Simonsson  2002  Gteborg Sim    35.97  1:19.13  2:05.05    2:52.80   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    35.90  1:19.36  2:07.55    2:54.30   
                     
 
Gren 11, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    35.16  1:15.14  1:56.57    2:38.72   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    36.37  1:20.01  2:06.11    2:52.38   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    37.08  1:21.18  2:06.58    2:54.52   
Emma Johansson  2005  Varberg Sim    41.37  1:33.45  2:27.97    3:21.07   
Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vnersborg    43.48  1:39.76  2:42.85    3:44.52   
Linna Fabian  2005  Kungsbacka Simsllskap    46.24  1:44.32  2:45.87    3:47.44   
                     
 
Gren 11, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidkpings Gymnastik o SS    45.25  1:38.42  2:33.47    3:27.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  16:41   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 12, 50m Brstsim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            29.76   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            30.89   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            31.24   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            31.78   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim            32.56   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            33.81   
Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund            45.56   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg            47.55   
                     
 
Gren 12, 50m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            32.75   
Hazem Alhaskir  2002  Trollhttans Simsllskap            34.10   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            35.08   
Pelle Huldn  2002  Varberg Sim            35.25   
Oscar Sjstrm  2003  Simklubben S 02            37.16   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim            37.24   
Samuel Lvenklev  2003  Varberg Sim            40.61   
                     
 
Gren 12, 50m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsllskap            37.66   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            38.21   
Noel Heal  2005  Trollhttans Simsllskap            40.49   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            40.50   
Alvin kesson  2005  Varberg Sim            40.59   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            41.23   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund            41.38   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02            41.46   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            43.58   
10  Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim            45.60   
11  Karl Pettersson  2004  Gteborg Sim            45.77   
12  Melker Boman  2005  Simklubben 1970            46.49   
13  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vnersborg            48.70   
14  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            50.10   
15  Azad Inci  2005  Gteborg Sim            52.31   
16  William Lindstrand  2005  Trollhttans Simsllskap            55.96   
Loke Sandn  2004  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Brstsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Max Ha  2006  Gteborg Sim            42.97   
Jonathan Larsson  2006  Gteborg Sim            45.38   
Lucas Larsson  2006  Gteborg Sim            46.01   
Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim            47.14   
Viktor Olsson  2006  Trollhttans Simsllskap            49.39   
Hannes Aminoff  2009  Gteborg Sim            52.10   
Jakub Bober  2007  Gteborg Sim            53.64   
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund            53.83   
Karl Holm  2006  Trollhttans Simsllskap            54.06   
10  Simon Olofsson  2007  Trollhttans Simsllskap            55.51   
11  Viktor Srkiniemi Carlsson  2009  Trollhttans Simsllskap            57.79   
12  Theo Nordin  2007  Trollhttans Simsllskap            1:01.62   
13  Rasmus Olsson  2008  Trollhttans Simsllskap            1:02.18   
14  Alim Inal  2006  Trollhttans Simsllskap            1:03.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  16:41 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  16:56   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Vera Fransson  2001  Skvde Simsllskap            32.36   
Klara Hasslin  2001  Trollhttans Simsllskap            33.31   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            33.86   
Francesca Clark  2001  Falkpings Simsllskap            34.65   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim            34.89   
Liesel Williamsson  2000  Skvde Simsllskap            34.98   
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            35.41   
Agnes Svantesson  2001  Simklubben S 02            37.80   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim            37.86   
10  Matilda Torn  2001  Lidkpings Gymnastik o SS            37.92   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skvde Simsllskap            30.55   
Nikita Kapron  2003  Skvde Simsllskap            34.37   
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            35.36   
Isabella Wahlstrm  2003  Skvde Simsllskap            35.54   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            35.65   
Daniella Alstrm  2003  Trollhttans Simsllskap            35.74   
Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            36.39   
Frida Skring  2002  Gteborg Sim            36.69   
Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02            36.69   
10  Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap            37.14   
11  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            37.53   
12  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            38.04   
13  Ella Simonsson  2002  Gteborg Sim            38.17   
14  Tilda Hellstrm  2002  Trollhttans Simsllskap            38.81   
15  Emma Jobe  2003  Trollhttans Simsllskap            39.73   
16  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            41.29   
17  Thea Andersson  2003  Varabygdens Simsllskap            42.18   
18  Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap            42.55   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            35.05   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            36.00   
Ebba Egnell  2005  Gteborg Sim            36.25   
Ida Kristiansson  2004  Skvde Simsllskap            36.41   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund            36.99   
Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap            37.27   
Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsllskap            37.52   
Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            37.93   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            38.12   
10  Elin Sjberg  2005  Gteborg Sim            39.08   
11  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            39.24   
12  Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap            39.68   
13  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970            40.34   
14  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            40.73   
15  Angelica Olesen  2005  Gteborg Sim            41.06   
16  Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap            41.14   
17  Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsllskap            41.15   
18  Alice Hedkrok  2004  Mellerud Simklubb            41.24   
19  Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap            41.77   
20  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            42.02   
21  Elin Salegrd  2005  Lidkpings Gymnastik o SS            42.16   
22  Elma Eklund  2005  Gteborg Sim            42.29   
23  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund            42.40   
24  Lina Back  2005  S77 Stenungsund            42.53   
25  Selma Hahne  2004  Gteborg Sim            42.54   
26  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund            42.59   
27  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap            43.24   
28  Klara Rask  2005  Gteborg Sim            44.10   
29  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vnersborg            44.13   
30  Cornelia Cederbrandt  2005  Gteborg Sim            44.37   
31  Camilla Edvinsson  2004  Simklubben 1970            44.43   
32  Ruslana Hasselberg  2004  Mellerud Simklubb            44.51   
33  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsllskap            44.74   
34  Gabriella Bjrkdahl  2004  Lidkpings Gymnastik o SS            44.77   
35  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            44.97   
36  Florence Schneider  2004  Mellerud Simklubb            45.08   
36  Mrta Arnqvist  2005  Varberg Sim            45.08   
38  Charlize Nystrm  2005  Gteborg Sim            45.12   
39  Lo Stranne  2005  Gteborg Sim            45.15   
40  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund            45.32   
41  Sara Hgstedt  2005  Gteborg Sim            45.61   
42  Moa Larsson  2005  Trollhttans Simsllskap            45.72   
43  Clara Nordensson  2005  Trollhttans Simsllskap            46.52   
44  Frida Arvidsson  2005  Trollhttans Simsllskap            51.79   
45  Tilde Johnsson  2004  Trollhttans Simsllskap            55.10   
Aramis Yaghobi  2004  Gteborg Sim            DNS   
Linda Asterling  2005  Gteborg Sim            DNS   
Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim            38.53   
Sofia Tranberg  2006  Trollhttans Simsllskap            39.59   
Klara Torn  2006  Lidkpings Gymnastik o SS            41.24   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            41.34   
Elin Ha  2006  Gteborg Sim            41.35   
Ida Franzn  2006  Simklubben S 02            43.04   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidkpings Gymnastik o SS            43.81   
Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund            43.82   
Livia Ek  2007  Gteborg Sim            45.18   
10  Linnea Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap            46.14   
11  Alma Mellegrd Fastn  2006  Gteborg Sim            46.32   
12  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            46.40   
13  Tuva Johannesson  2007  Gteborg Sim            46.47   
14  Hedvig Lycke  2007  S77 Stenungsund            46.58   
15  Saga Wallin  2007  S77 Stenungsund            46.64   
16  Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            47.44   
17  Elsie Nysten  2006  Gteborg Sim            48.67   
18  Ava Abasi  2006  Gteborg Sim            48.89   
19  Wilma Ekdahl  2006  Gteborg Sim            49.07   
20  Vilda Markusson  2007  Trollhttans Simsllskap            50.08   
21  Isabella Emanuelsson  2006  Trollhttans Simsllskap            50.16   
22  Elin Johannesson  2007  Gteborg Sim            50.73   
23  Maja Ericsson  2007  Trollhttans Simsllskap            51.74   
24  Sofia Tikotska  2007  Gteborg Sim            51.85   
25  Beatrice Stucinskas  2007  Gteborg Sim            51.98   
26  Alice Stang  2008  Mellerud Simklubb            53.13   
27  Elin Lindblom  2007  Varabygdens Simsllskap            54.56   
28  Achazia Hilvano  2006  Trollhttans Simsllskap            55.51   
29  Alma Selin  2006  Simklubben Vnersborg            55.59   
30  Diba Mobini  2006  Gteborg Sim            55.97   
31  Maja Dalek  2008  Trollhttans Simsllskap            56.30   
32  Zoe Metcalfe  2008  Trollhttans Simsllskap            56.45   
33  Molly Andersson  2009  Trollhttans Simsllskap            1:00.52   
Ingrid hman  2008  Trollhttans Simsllskap            DNS   
Molly Dahlbck  2006  Gteborg Sim            DNS   
Unni Sponga  2006  Gteborg Sim            DNS   
Amanda Lindstrand  2008  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
Tilda Mildh  2006  Mellerud Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  17:13   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    30.64        1:03.26   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    32.02        1:06.36   
Viktor Sjstrm  2001  Simklubben Elfsborg    32.54        1:07.34   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    32.80        1:07.55   
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    33.14        1:07.76   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg    32.74        1:08.02   
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    34.12        1:09.61   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    33.92        1:11.06   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    36.18        1:13.77   
10  Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg    44.18        1:30.29   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Philip Zasowski  2002  Gteborg Sim    32.88        1:09.35   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    33.94        1:10.10   
Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    34.17        1:11.10   
Oscar Sjstrm  2003  Simklubben S 02    35.67        1:11.93   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    35.20        1:12.35   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    36.04        1:13.54   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg    36.09        1:14.94   
Loke Egnell  2003  Gteborg Sim    36.26        1:15.34   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    37.71        1:17.75   
10  Pelle Huldn  2002  Varberg Sim    38.38        1:19.23   
11  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    38.74        1:20.35   
12  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    38.71        1:20.36   
13  Leon Heal  2003  Trollhttans Simsllskap    39.49        1:22.67   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    35.53        1:12.84   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    35.85        1:13.95   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    36.76        1:17.16   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    37.78        1:18.21   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap    37.65        1:18.51   
Oscar Lfdahl  2004  Simklubben S 02    38.53        1:19.09   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    38.70        1:20.64   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap    39.49        1:22.67   
Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim    41.52        1:26.80   
10  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    42.53        1:27.90   
11  Alvin kesson  2005  Varberg Sim    42.81        1:28.21   
12  David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    43.94        1:30.19   
13  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vnersborg    43.61        1:31.23   
14  Melker Boman  2005  Simklubben 1970    45.01        1:32.99   
15  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    45.10        1:33.63   
16  Noel Heal  2005  Trollhttans Simsllskap    50.64        1:44.53   
17  Azad Inci  2005  Gteborg Sim    50.99        1:45.31   
18  William Lindstrand  2005  Trollhttans Simsllskap    52.16        1:47.10   
19  Karl Pettersson  2004  Gteborg Sim    52.79        1:48.24   
Loke Sandn  2004  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Larsson  2006  Gteborg Sim    42.85        1:28.12   
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund    42.36        1:29.37   
Jonathan Larsson  2006  Gteborg Sim    44.73        1:32.78   
Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    44.81        1:33.51   
Melker Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap    47.50        1:37.01   
Max Ha  2006  Gteborg Sim    47.10        1:37.92   
Viktor Olsson  2006  Trollhttans Simsllskap    53.31        1:48.28   
Hannes Aminoff  2009  Gteborg Sim    56.24        1:50.39   
Theo Nordin  2007  Trollhttans Simsllskap    53.85        1:52.70   
10  Simon Olofsson  2007  Trollhttans Simsllskap    54.98        1:52.84   
11  Alim Inal  2006  Trollhttans Simsllskap    55.03        1:53.74   
12  Karl Holm  2006  Trollhttans Simsllskap    58.14        2:00.86   
13  Jakub Bober  2007  Gteborg Sim    1:00.24        2:01.94   
14  Rasmus Olsson  2008  Trollhttans Simsllskap    1:07.55        2:15.98   
Viktor Srkiniemi Carlsson  2009  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  17:13 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  17:51   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 15, 400m Frisim Damer, Finaler 99 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:05.02  2:13.97  3:21.79    4:27.50   
Vera Fransson  2001  Skvde Simsllskap    1:08.23  2:20.98  3:33.68    4:44.03   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    1:09.80  2:23.42  3:35.88    4:45.21   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    1:09.16  2:21.65  3:34.63    4:45.22   
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap    1:08.71  2:22.45  3:36.22    4:48.20   
Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim    1:07.98  2:22.11  3:37.12    4:49.41   
Annie Ltt  2001  Trollhttans Simsllskap    1:09.13  2:23.24  3:38.66    4:54.34   
Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim    1:11.50  2:26.95  3:43.27    4:57.28   
Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    1:10.58  2:26.06  3:42.80    4:58.50   
10  Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    1:11.03  2:27.32  3:44.21    4:59.49   
11  Ida Lvgren  2001  Skvde Simsllskap    1:11.62  2:28.34  3:46.04    5:01.34   
12  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    1:12.55  2:30.99  3:49.18    5:02.12   
13  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    1:12.97  2:30.00  3:46.74    5:02.43   
14  Stella Warborn  2003  Varberg Sim    1:12.05  2:30.12  3:48.35    5:02.99   
15  Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    1:12.69  2:31.34  3:49.96    5:03.27   
16  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    1:11.42  2:29.39  3:48.13    5:04.29   
17  Ida Kristiansson  2004  Skvde Simsllskap    1:13.04  2:31.54  3:50.68    5:07.79   
18  Madison Lind  2004  Simklubben S 02    1:12.71  2:32.39  3:52.50    5:10.40   
19  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    1:12.22  2:31.97  3:51.72    5:12.12   
20  Linn Kramer  2001  Skvde Simsllskap    1:12.62  2:31.95  3:53.47    5:13.35   
21  Francesca Clark  2001  Falkpings Simsllskap    1:11.75  2:33.67  3:54.45    5:14.32   
22  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    1:13.79  2:34.54  3:56.55    5:16.16   
23  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    1:15.85  2:37.14  3:58.23    5:16.69   
24  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    1:17.83  2:38.44  3:58.89    5:17.91   
25  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    1:13.40  2:34.83  3:57.14    5:18.02   
26  Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    1:13.33  2:34.36  3:57.51    5:19.43   
27  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    1:15.69  2:37.33  3:59.50    5:20.15   
28  Frida Skring  2002  Gteborg Sim    1:14.55  2:37.53  4:00.31    5:20.62   
29  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsllskap    1:14.87  2:37.82  4:01.29    5:23.25   
30  Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim    1:16.74  2:41.64  4:06.37    5:29.77   
31  Tilde Nordstrm  2004  Uddevalla Sim    1:18.57  2:43.05  4:07.97    5:30.04   
32  Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    1:19.19  2:44.35  4:09.33    5:31.63   
33  Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02    1:20.50  2:48.05  4:16.95    5:35.09   
34  Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    1:18.91  2:45.25  4:11.87    5:35.80   
35  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    1:18.89  2:44.99  4:12.29    5:37.76   
36  Wilma Andre  2004  Trollhttans Simsllskap    1:21.68  2:49.27  4:16.10    5:39.99   
37  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    1:21.45  2:50.47  4:19.78    5:45.29   
38  Elin Salegrd  2005  Lidkpings Gymnastik o SS    1:23.91  2:55.96  4:23.55    5:47.77   
39  Gabriella Bjrkdahl  2004  Lidkpings Gymnastik o SS    1:21.68  2:51.83  4:21.11    5:48.69   
40  Elin Gransson  2003  Gteborg Sim    1:20.58  2:50.77  4:23.04    5:51.44   
41  Linna Fabian  2005  Kungsbacka Simsllskap    1:23.24  2:53.46  4:23.66    5:51.50   
42  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    1:21.85  2:52.65  4:23.94    5:51.76   
43  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    1:22.95  2:54.29  4:25.84    5:53.09   
44  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    1:23.89  2:56.65  4:27.13    5:55.13   
45  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    1:27.36  3:04.37  4:43.25    6:18.59   
46  Hanna Carlsson  2006  Trollhttans Simsllskap    1:36.53  3:21.10  5:07.73    6:44.08   
47  Emma Wikberg  2007  Trollhttans Simsllskap    1:38.81  3:26.96  5:18.99    7:00.63   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  17:51 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  09:17   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    31.12        1:07.39   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    32.78        1:10.05   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    32.80        1:10.53   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    33.18        1:11.95   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    35.26        1:15.94   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    38.45        1:22.45   
Martin Isaksson  1998  Kunglvs Simsllskap    38.24        1:23.84   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg    46.99        1:42.39   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    33.81        1:11.90   
Hazem Alhaskir  2002  Trollhttans Simsllskap    34.61        1:16.91   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    35.79        1:17.23   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    36.48        1:17.25   
Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02    35.82        1:18.47   
Oscar Sjstrm  2003  Simklubben S 02    36.70        1:18.58   
Pelle Huldn  2002  Varberg Sim    37.82        1:19.29   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    36.88        1:19.41   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim    36.95        1:20.49   
10  Leon Heal  2003  Trollhttans Simsllskap    37.72        1:21.66   
11  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    41.59        1:28.36   
12  Samuel Lvenklev  2003  Varberg Sim    43.50        1:33.64   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    37.71        1:21.49   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    38.60        1:22.28   
Hampus Klebom  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    38.91        1:23.75   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    39.53        1:24.27   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap    40.34        1:25.48   
Noel Heal  2005  Trollhttans Simsllskap    41.00        1:27.12   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap    40.61        1:27.81   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    40.53        1:28.65   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    41.10        1:29.68   
10  Alvin kesson  2005  Varberg Sim    43.29        1:33.10   
11  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    43.17        1:35.02   
12  Melker Boman  2005  Simklubben 1970    45.40        1:38.20   
13  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    46.74        1:38.35   
14  Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim    46.54        1:40.39   
15  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vnersborg    48.47        1:40.68   
16  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    48.77        1:42.75   
17  Jack Gardiner  2004  Gteborg Sim    48.27        1:43.47   
18  Wille Damber  2005  Gteborg Sim    52.47        1:51.19   
19  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    51.59        1:51.69   
20  William Lindstrand  2005  Trollhttans Simsllskap    1:01.62        2:11.53   
Azad Inci  2005  Gteborg Sim            DNS   
Loke Sandn  2004  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Max Ha  2006  Gteborg Sim    43.04        1:30.93   
Lucas Larsson  2006  Gteborg Sim    45.06        1:33.67   
Jonathan Larsson  2006  Gteborg Sim    45.84        1:36.88   
Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    48.75        1:44.80   
Melker Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap    51.36        1:47.92   
Jakub Bober  2007  Gteborg Sim    53.40        1:51.23   
Viktor Olsson  2006  Trollhttans Simsllskap    52.49        1:51.45   
Hannes Aminoff  2009  Gteborg Sim    55.08        1:53.88   
Viktor Srkiniemi Carlsson  2009  Trollhttans Simsllskap    56.69        1:59.83   
10  Nils Lindblad  2006  Gteborg Sim    57.38        2:02.79   
11  Theo Nordin  2007  Trollhttans Simsllskap    1:00.59        2:10.07   
12  Rasmus Olsson  2008  Trollhttans Simsllskap    1:05.09        2:18.15   
Karl Holm  2006  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
Simon Olofsson  2007  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  09:17 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  09:31   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 17, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Klara Hasslin  2001  Trollhttans Simsllskap    31.50        1:07.83   
Annie Ltt  2001  Trollhttans Simsllskap    32.09        1:09.25   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    32.87        1:10.05   
Matilda Torn  2001  Lidkpings Gymnastik o SS    32.83        1:10.65   
Ida Lvgren  2001  Skvde Simsllskap    32.92        1:12.12   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim    33.02        1:13.43   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02    34.90        1:25.70   
                     
 
Gren 17, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skvde Simsllskap    30.75        1:07.21   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    32.18        1:08.50   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    31.67        1:10.69   
Emma Jobe  2003  Trollhttans Simsllskap    32.64        1:10.78   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    32.09        1:13.66   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    33.47        1:14.56   
Nikita Kapron  2003  Skvde Simsllskap    34.04        1:14.96   
Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    34.56        1:16.71   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    35.34        1:19.89   
10  Ida Norlander  2003  Gteborg Sim    37.46        1:22.20   
11  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    38.90        1:24.06   
12  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    37.60        1:24.54   
13  Elin Gransson  2003  Gteborg Sim    39.38        1:27.20   
14  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    42.86        1:37.48   
Ella Simonsson  2002  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim    33.06        1:13.15   
Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap    33.60        1:14.15   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    34.61        1:14.16   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    34.29        1:14.25   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    34.31        1:15.20   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    34.10        1:15.51   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    34.69        1:15.69   
Sofia Hein  2004  Gteborg Sim    34.96        1:16.06   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    37.83        1:21.20   
10  Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02    34.96        1:21.22   
11  Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    36.71        1:21.58   
12  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    36.62        1:21.82   
13  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    35.59        1:22.14   
14  Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    36.30        1:24.11   
15  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    40.21        1:29.74   
16  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    40.09        1:30.09   
17  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vnersborg    41.76        1:38.80   
18  Linna Fabian  2005  Kungsbacka Simsllskap    45.09        1:39.31   
19  Wilma Andre  2004  Trollhttans Simsllskap    50.55        1:51.51   
Moa Larsson  2005  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    36.17        1:21.45   
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    38.81        1:30.93   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidkpings Gymnastik o SS    42.20        1:32.81   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970    47.50        1:43.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  09:31 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  09:44   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    31.87  1:07.42  1:42.22    2:14.02   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    32.31  1:07.81  1:43.63    2:17.23   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    32.35  1:07.86  1:43.42    2:19.48   
Viktor Sjstrm  2001  Simklubben Elfsborg    33.47  1:09.95  1:47.76    2:25.34   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    34.10  1:12.09  1:50.94    2:29.32   
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    34.01  1:11.41  1:50.84    2:29.95   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg    44.02  1:32.75  2:20.36    3:04.74   
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Zasowski  2002  Gteborg Sim    34.27  1:14.15  1:54.69    2:33.71   
Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    35.37  1:14.66  1:54.73    2:34.35   
Oscar Sjstrm  2003  Simklubben S 02    37.42  1:18.90  2:00.38    2:42.07   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg    36.71  1:18.47  2:01.98    2:42.26   
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    38.76  1:20.94  2:04.54    2:46.49   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    38.82  1:22.60  2:07.80    2:51.59   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    39.74  1:22.85  2:07.81    2:51.92   
Oscar Lfdahl  2004  Simklubben S 02    40.98  1:25.81  2:10.62    2:55.21   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    43.86  1:31.89  2:21.21    3:09.79   
Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vnersborg    44.82  1:37.05  2:28.17    3:13.74   
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund    42.96  1:30.67  2:19.58    3:06.64   
Jakub Bober  2007  Gteborg Sim    1:01.40  2:07.53  3:12.80    4:15.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  10:09   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 19, 200m Brstsim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    35.93  1:18.33  2:02.66    2:45.47   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim    39.06  1:23.77  2:10.57    2:57.16   
Linn Kramer  2001  Skvde Simsllskap    42.23  1:30.73  2:20.25    3:06.90   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 19, 200m Brstsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    38.11  1:20.89  2:05.03    2:49.66   
Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim    39.30  1:23.77  2:09.56    2:54.75   
Daniella Alstrm  2003  Trollhttans Simsllskap    38.62  1:23.12  2:09.35    2:57.11   
Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    39.95  1:25.11  2:11.74    2:58.58   
Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    40.28  1:26.26  2:13.83    2:59.60   
Ida Johansson  2002  Falkpings Simsllskap    40.01  1:25.23  2:12.30    2:59.74   
Viola Berlin  2002  Gteborg Sim    41.92  1:28.50  2:15.17    3:01.74   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    41.11  1:27.87  2:15.61    3:03.71   
Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    40.86  1:27.13  2:15.41    3:04.09   
10  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsllskap    41.83  1:29.24  2:18.52    3:09.10   
11  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    42.48  1:32.00  2:22.95    3:14.82   
12  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    43.65  1:33.36  2:25.16    3:16.78   
13  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    47.63  1:41.09  2:36.98    3:31.39   
                     
 
Gren 19, 200m Brstsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap    39.69  1:24.54  2:09.94    2:54.71   
Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg    41.17  1:28.92  2:17.80    3:02.57   
Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap    42.32  1:29.12  2:17.14    3:06.07   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    40.69  1:28.09  2:17.37    3:06.37   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    41.05  1:28.84  2:17.91    3:07.73   
Clara Westh  2004  Lidkpings Gymnastik o SS    41.49  1:30.40  2:20.91    3:09.67   
Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    41.88  1:30.78  2:21.14    3:11.91   
Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim    45.07  1:36.77  2:28.45    3:20.15   
Tilde Nordstrm  2004  Uddevalla Sim    43.99  1:36.55  2:31.20    3:26.01   
10  Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap    47.29  1:42.44  2:36.79    3:29.64   
11  Sara Hgstedt  2005  Gteborg Sim    49.52  1:45.96  2:41.73    3:37.37   
12  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap    52.33  1:48.88  2:47.49    3:42.47   
13  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsllskap    51.51  1:50.02  2:48.98    3:46.68   
14  Camilla Edvinsson  2004  Simklubben 1970    51.72  1:49.51  2:48.50    3:47.33   
15  Clara Nordensson  2005  Trollhttans Simsllskap    51.51  1:52.28  2:54.02    3:50.48   
16  Linda Asterling  2005  Gteborg Sim    50.09  1:46.74  2:49.38    3:54.75   
17  Ruslana Hasselberg  2004  Mellerud Simklubb    53.23  1:56.60  3:01.62    4:03.52   
Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap            DNS   
Frida Arvidsson  2005  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Brstsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Torn  2006  Lidkpings Gymnastik o SS    41.75  1:29.44  2:18.76    3:08.28   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidkpings Gymnastik o SS    46.97  1:39.20  2:31.59    3:22.91   
Agnes Morelli  2006  Gteborg Sim    53.10  1:54.29  2:57.41    3:56.15   
Isabella Emanuelsson  2006  Trollhttans Simsllskap    53.59  1:55.18  2:57.82    3:57.37   
Emma Wikberg  2007  Trollhttans Simsllskap    54.19  1:57.08  3:03.25    4:05.46   
Maja Ericsson  2007  Trollhttans Simsllskap    56.32  2:00.25  3:06.39    4:11.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  10:09 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Trollhttan Meet    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  10:37   
  Arrangr  Trollhttans Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018