2019-08-22   08:57:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset ARVO-kisat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  09:31   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, 100m Su T-11-13-15 N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Ristolan Ravintola Köyliö 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Malmelin  2007    292  42.54        1:27.57   
  Nokian Pyry  1:28.40                 
                     
Saara Lehto  2007    253  44.44        1:31.75   
  Rauman Uimaseura  1:37.67                 
                     
Peppi Lehtinen  2007    236  43.91        1:33.96   
  Kankaanpään Uimarit  1:31.64                 
                     
Ronja Halinen  2007    235  46.68        1:34.09   
  Swimming Jyväskylä  1:35.33                 
                     
Mari Kaski  2007    221  47.84        1:35.99   
  Swimming Jyväskylä  1:41.27                 
                     
Erin Heinikangas  2007    215  47.29        1:36.92   
  Rauman Uimaseura  1:32.08                 
                     
Elli Isometsä  2007    204  48.41        1:38.54   
  Kankaanpään Uimarit  1:40.74                 
                     
Amanda Vuori  2007    189  49.05        1:41.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.45                 
                     
Lyyli Järvi  2007    179  50.37        1:43.01   
  Porin Uimaseura  1:42.55                 
                     
10  Viivi Elonen  2008    158  52.97        1:47.34   
  Swimming Team Rauma                   
                     
11  Adalmiina Levula  2007    145  55.16        1:50.39   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
12  Jade Niemelä  2007    95  1:01.67        2:06.93   
  Kankaanpään Uimarit  2:19.11                 
                     
 
Laji 1, 100m Su T-11-13-15 N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Ristolan Ravintola Köyliö 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Leppähaara  2005    573  33.66        1:09.94   
  Nummelan Kisaajat  1:08.64                 
                     
Fiona Laakso  2005    450  36.73        1:15.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.41                 
                     
Moona Korpikoski  2005    449  36.50        1:15.84   
  Nokian Pyry  1:15.34                 
                     
Milla Karttunen  2005    431  36.96        1:16.87   
  Raision Urheilijat  1:15.53                 
                     
Nelli Laaksonen  2005    386  38.29        1:19.78   
  Porin Uimaseura  1:20.98                 
                     
Emma Nieminen  2005    366  38.74        1:21.18   
  Aurajoen Uinti  1:25.58                 
                     
Tilda Aaltonen  2006    332  40.67        1:23.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.38                 
                     
Nelli Rauhanen  2005    329  40.80        1:24.11   
  Raision Urheilijat  1:23.64                 
                     
Anni Törmänen  2005    315  41.31        1:25.32   
  Rauman Uimaseura  1:27.26                 
                     
10  Pilvi Österman  2005    315  40.99        1:25.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.28                 
                     
11  Vea Victoria Ramsten  2005    314  42.30        1:25.42   
  Porin Uimaseura  1:25.53                 
                     
12  Wilma Turpeinen  2006    300  42.37        1:26.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.50                 
                     
13  Emilia Rahola  2006    299  42.77        1:26.79   
  Porin Uimaseura  1:27.27                 
                     
14  Celina Sandell  2005    289  43.31        1:27.87   
  Uimaseura Kaarina  1:29.18                 
                     
15  Jemina Saraniemi  2005    276  44.02        1:29.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:30.14                 
                     
16  Janna Tepsa  2005    272  43.27        1:29.61   
  Uimaseura Kaarina  1:28.64                 
                     
17  Maria Kajosmäki  2006    261  44.41        1:30.89   
  Swimming Jyväskylä  1:30.64                 
                     
18  Ronja Vilska  2006    254  43.39        1:31.67   
  Aurajoen Uinti  1:30.86                 
                     
19  Aada Lehtoniemi  2005    252  44.53        1:31.88   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:29.86                 
                     
20  Ronja Kalvas  2005    251  47.04        1:32.04   
  Swimming Jyväskylä  1:33.93                 
                     
21  Kätrin Koppel  2005    237  45.50        1:33.76   
  Rauman Uimaseura  1:35.64                 
                     
22  Mea Alho  2006    233  46.74        1:34.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.44                 
                     
23  Gabriella Vesterkvist  2006    231  45.01        1:34.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.54                 
                     
24  Ella Salminen  2006    222  46.83        1:35.82   
  Porin Pyrintö  1:35.51                 
                     
25  Aada Meskanen  2006    215  47.75        1:36.92   
  Porin Uimaseura  1:34.75                 
                     
26  Olivia Talvitie  2006    212  48.73        1:37.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:30.77                 
                     
27  Tilda Saine  2006    209  48.42        1:37.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.60                 
                     
28  Kerttu Heikkilä  2006    207  47.29        1:38.15   
  Porin Uimaseura  1:37.05                 
                     
29  Minttu Mikkonen  2006    207  46.96        1:38.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:35.83                 
                     
30  Nea Salmela  2006    203  49.24        1:38.77   
  Loimaan Uimaseura  1:35.13                 
                     
31  Amanda Ahmaoja  2005    182  52.22        1:42.48   
  Porin Uimaseura  1:37.75                 
                     
32  Peppi Värikoski  2006    179  50.77        1:43.03   
  Nokian Pyry  1:45.30                 
                     
33  Ronja Rantanen  2005    177  51.90        1:43.43   
  Porin Uimaseura  1:49.11                 
                     
34  Meeri Nordström  2006    171  51.55        1:44.53   
  Porin Uimaseura  2:01.78                 
                     
35  Kaisa Harjula  2005    158  52.09        1:47.33   
  Porin Uimaseura  1:46.55                 
                     
36  Pia Hellmann  2006    154  51.16        1:48.25   
  Rauman Uimaseura  1:47.88                 
                     
37  Jenni Järvensivu  2006    114  58.19        1:59.52   
  Porin Pyrintö  2:00.27                 
                     
 
Laji 1, 100m Su T-11-13-15 N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Ristolan Ravintola Köyliö 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maija Nurmi  2003    503  35.89        1:13.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.01                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    458  36.29        1:15.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.47                 
                     
Heidi Javanainen  2003    439  36.14        1:16.39   
  Swimming Team Rauma  1:16.88                 
                     
Ronja Myllykallio  2003    421  37.61        1:17.52   
  Nokian Pyry  1:14.63                 
                     
Anni Koivula  2003    378  38.83        1:20.34   
  Nokian Pyry  1:19.53                 
                     
Anni-Maria Laakso  2003    365  39.68        1:21.28   
  Kampuksen Plaani  1:16.70                 
                     
Aada Tourunen  2004    340  39.96        1:23.20   
  Swimming Jyväskylä  1:20.90                 
                     
Inka Metiäinen  2003    340  40.56        1:23.21   
  Swimming Jyväskylä  1:21.78                 
                     
Carola Huntus  2003    334  39.81        1:23.69   
  Swimming Jyväskylä  1:22.74                 
                     
10  Aada Rantanen  2004    330  40.71        1:24.07   
  Raision Urheilijat  1:21.52                 
                     
11  Helmi Viertorinne  2003    241  45.03        1:33.36   
  Swimming Jyväskylä  1:32.09                 
                     
12  Milja Santavirta  2004    211  48.13        1:37.58   
  Porin Pyrintö  1:42.67                 
                     
13  Miina-Maria Itkonen  2003    164  50.09        1:45.94   
  Porin Uimaseura                   
                     
14  Emmi Rauhanen  2003    138  52.73        1:52.26   
  Porin Uimaseura                   
                     
Linda Grönlund  2003              DNS   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 100m Su T-11-13-15 N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Sponsori: Ristolan Ravintola Köyliö 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilie Pärnänen  2002    630  32.59        1:07.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.12                 
                     
Vilma Iisalo  2001    595  33.39        1:09.06   
  Raision Urheilijat  1:06.36                 
                     
Oona Laakso  2002    564  33.87        1:10.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.93                 
                     
Katariina Niemi  2002    518  34.24        1:12.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.09                 
                     
Minka Halava  2001    512  34.75        1:12.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.84                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    492  35.21        1:13.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.60                 
                     
Netta Vesanen  2000    360  39.54        1:21.60   
  Swimming Jyväskylä  1:21.63                 
                     
Ella Nore  2002    286  42.28        1:28.10   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:25.45                 
                     
Laura Kinnunen  2002    269  44.14        1:30.00   
  Aurajoen Uinti  1:38.07                 
                     
10  Siiri Haanpää  2001    258  43.00        1:31.22   
  Porin Uimaseura  1:27.01                 
                     
11  Kristiina Kangastalo-Hoda  1978    151  53.20        1:48.95   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
Hilla Kortetjärvi  1996              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.99                 
  SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  09:31 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  10:00   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 2, 100m Su P-12-14-16 M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonatan Davie  2006    275  39.12        1:19.66   
  Aurajoen Uinti  1:18.82                 
                     
Lauri-pekka Pakomäki  2006    275  39.13        1:19.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.29                 
                     
Felix Kandolin  2007    233  39.72        1:24.16   
  Aurajoen Uinti  1:23.11                 
                     
Tomas Laine  2006    198  43.57        1:28.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.63                 
                     
Ruben Honko  2006    183  44.81        1:31.17   
  Swimming Jyväskylä  1:31.70                 
                     
Juho Kallio  2007    177  45.18        1:32.29   
  Porin Uimaseura  1:36.97                 
                     
Leevi Saarinen  2006    164  44.88        1:34.54   
  Uinti-Vakka  1:28.17                 
                     
Casper Kvist  2006    164  46.18        1:34.70   
  Nokian Pyry  1:39.18                 
                     
Saku Pietilä  2006    153  47.23        1:36.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:35.17                 
                     
10  Tommi Elers  2006    127  49.91        1:42.95   
  Porin Pyrintö  1:43.86                 
                     
11  Max Lausi  2006    126  50.11        1:43.35   
  Kankaanpään Uimarit  1:39.78                 
                     
12  Linus Korin  2006    124  50.29        1:43.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.95                 
                     
13  Benjamin Salo  2006    79  58.50        2:00.82   
  Porin Uimaseura  2:03.76                 
                     
14  Jasper Jakonen  2006    68  58.98        2:06.65   
  Porin Pyrintö  2:05.02                 
                     
 
Laji 2, 100m Su P-12-14-16 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Kinnunen  2004    320  36.00        1:15.80   
  Alavuden Urheilijat  1:18.04                 
                     
Atte Nieminen  2004    293  37.40        1:18.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.56                 
                     
Samu Virtanen  2004    279  38.29        1:19.27   
  Swimming Jyväskylä  1:19.94                 
                     
Aron Forslund  2005    276  38.44        1:19.59   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.61                 
                     
Leevi Jalava  2004    263  37.69        1:20.84   
  Swimming Team Rauma  1:21.40                 
                     
Juho Törmä  2005    253  39.34        1:21.98   
  Porin Uimaseura  1:18.06                 
                     
Timo Elo  2004    248  37.57        1:22.48   
  Swimming Jyväskylä  1:23.68                 
                     
Einari Palmu  2004    239  40.78        1:23.52   
  Aurajoen Uinti  1:21.96                 
                     
Aarni Linderborg  2005    225  41.06        1:25.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.00                 
                     
10  Aleksanteri Nissinen  2005    222  41.65        1:25.52   
  Swimming Jyväskylä  1:25.24                 
                     
11  Nikita Semach  2005    221  41.07        1:25.70   
  Swimming Jyväskylä  1:18.06                 
                     
12  Linus Rutanen  2004    220  41.90        1:25.82   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:30.69                 
                     
13  Patrik Reiman  2005    208  42.98        1:27.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.06                 
                     
14  Alex Laitiainen  2005    201  42.79        1:28.48   
  Swimming Jyväskylä  1:28.39                 
                     
15  Topi Salminen  2004    192  42.82        1:29.79   
  Nokian Pyry  1:30.07                 
                     
16  Oskari Pere  2005    163  46.05        1:34.74   
  Harjavallan Uimaseura  1:33.28                 
                     
17  Eemeli Arnell  2005    159  46.21        1:35.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.45                 
                     
18  Tuomas Mäkinen  2005    158  46.58        1:35.88   
  Rauman Uimaseura  1:32.63                 
                     
19  Max Allén  2005    156  46.99        1:36.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.89                 
                     
20  Konsta Kohonen  2005    128  49.03        1:42.76   
  Swimming Jyväskylä  1:44.44                 
                     
Joonas Arponen  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura  1:16.60                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 2, 100m Su P-12-14-16 M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Laine  2002    568  30.04        1:02.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.48                 
                     
Jesper Lietzén  2002    548  31.20        1:03.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.69                 
                     
Santeri Herpola  2003    468  31.71        1:06.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.60                 
                     
Samu Petteri Kallio  2002    417  33.83        1:09.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.76                 
                     
Kasper Holopainen  2003    342  36.18        1:14.09   
  Nummelan Kisaajat  1:14.14                 
                     
Kalle Haavisto  2003    313  37.12        1:16.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.47                 
                     
Jaakko Lehvonen  2002    289  37.88        1:18.37   
  Pieksän Kuutit  1:21.01                 
                     
Dan Lampinen  2003    277  38.38        1:19.48   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:18.66                 
                     
Miko Vaikkola  2003    258  40.37        1:21.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:20.72                 
                     
10  Leo Parviainen  2003    245  40.84        1:22.78   
  Nummelan Kisaajat  1:22.77                 
                     
Väinö Syrjä  2003              DNS   
  Rauman Uimaseura  1:47.15                 
                     
 
Laji 2, 100m Su P-12-14-16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Lehti  2000    547  31.01        1:03.38   
  Porin Uimaseura  1:01.91                 
                     
Oskari Hynynen  2001    495  31.33        1:05.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.45                 
                     
Jussi Kause  1997    474  31.43        1:06.49   
  Porin Uimaseura  1:05.23                 
                     
Leevi Korpinen  2001    434  32.45        1:08.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.20                 
                     
Matias Pennanen  2001    430  32.43        1:08.69   
  Porin Uimaseura  1:07.32                 
                     
Leevi Luhtanen  2000    418  33.52        1:09.33   
  Porin Uimaseura  1:08.08                 
                     
Onni Kuronen  2000    380  34.22        1:11.57   
  Nokian Pyry  1:10.64                 
                     
Elias Nurmi  2001    360  35.67        1:12.84   
  Alavuden Urheilijat  1:09.47                 
                     
Ville Aaltonen  2001    288  37.43        1:18.50   
  Porin Uimaseura  1:21.23                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  10:00 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  10:22   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 3, 400m Vu T-11-13-15 N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Esan Levykaluste Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Frusti  2007    332  1:18.37  2:45.77  4:15.11    5:41.30   
  Nokian Pyry  5:40.69                 
                     
Aino Suomalainen  2007    314  1:20.07  2:49.94  4:19.62    5:47.62   
  Aurajoen Uinti  5:43.07                 
                     
Anita Mäkinen  2007    271  1:23.26  2:58.39  4:34.16    6:05.12   
  Nummelan Kisaajat  6:08.24                 
                     
Saara Lehto  2007    257  1:29.32  3:06.17  4:42.08    6:11.67   
  Rauman Uimaseura  6:48.87                 
                     
Aliisa Soini  2007              DSQ   
  Rauman Uimaseura  5:56.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 400m Vu T-11-13-15 N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Esan Levykaluste Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nelli Lehmijoki  2005    395  1:16.45  2:39.52  4:02.44    5:22.21   
  Nokian Pyry  5:23.04                 
                     
Hilla Känkänen  2006    376  1:16.16  2:40.66  4:05.01    5:27.41   
  Porin Uimaseura  5:35.85                 
                     
Sivi Juvakka  2005    358  1:16.88  2:41.98  4:08.25    5:33.01   
  Nokian Pyry  5:54.50                 
                     
Veera Tall  2005    348  1:18.83  2:44.14  4:11.27    5:36.06   
  Porin Uimaseura  5:52.87                 
                     
Bettina Sandelin  2005    304  1:21.09  2:51.82  4:22.22    5:51.51   
  Rauman Uimaseura  5:59.62                 
                     
Rita Heinonen  2006    298  1:23.06  2:54.27  4:26.21    5:53.90   
  Raision Urheilijat  5:51.23                 
                     
Tilda Saine  2006    264  1:29.39  3:04.51  4:39.69    6:08.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:03.80                 
                     
Marikki Vuorisalo  2005    232  1:32.45  3:12.43  4:53.14    6:24.72   
  Nummelan Kisaajat  6:40.76                 
                     
Amanda Ahmaoja  2005    196  1:36.43  3:20.38  5:05.52    6:46.42   
  Porin Uimaseura  7:01.27                 
                     
10  Ronja Rantanen  2005    162  1:41.43  3:36.35  5:27.98    7:13.55   
  Porin Uimaseura  6:51.77                 
                     
11  Kaisa Harjula  2005    162  1:42.94  3:37.42  5:30.70    7:13.75   
  Porin Uimaseura                   
                     
Ronja Simsek  2005              DNF   
  Porin Uimaseura  5:50.46                 
                     
 
Laji 3, 400m Vu T-11-13-15 N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Esan Levykaluste Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Käräjämies  2003    529  1:07.20  2:22.56  3:38.40    4:52.27   
  Nummelan Kisaajat  4:51.71                 
                     
My Laverman  2004    455  1:14.03  2:32.35  3:50.52    5:07.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:18.07                 
                     
Anni-Maria Laakso  2003    414  1:16.33  2:37.86  3:57.79    5:17.15   
  Kampuksen Plaani  5:11.23                 
                     
Hilma Husari  2004    340  1:18.59  2:46.61  4:14.79    5:38.46   
  Nokian Pyry  5:40.69                 
                     
Liisa Penttinen  2003    326  1:20.93  2:50.94  4:19.64    5:43.33   
  Nummelan Kisaajat  5:40.51                 
                     
Pinja Kallio  2004    287  1:21.02  2:53.21  4:26.78    5:58.32   
  Porin Uimaseura  5:43.22                 
                     
Aino Manner  2004    221  1:31.16  3:12.59  4:56.18    6:30.54   
  Porin Pyrintö  6:26.80                 
                     
Aada Berg  2004              DSQ   
  Porin Pyrintö  6:14.71                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 400m Vu T-11-13-15 N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Sponsori: Esan Levykaluste Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiia Puolakka  1998    604  1:06.79  2:17.79  3:28.84    4:39.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:32.66                 
                     
Heta Känkänen  2001    590  1:06.50  2:17.67  3:29.32    4:41.80   
  Porin Uimaseura  4:40.54                 
                     
Paula Peltola  2001    559  1:08.34  2:21.50  3:34.86    4:46.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Venla Salminen  2002    557  1:07.09  2:20.00  3:34.64    4:47.35   
  Nummelan Kisaajat  4:41.47                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    541  1:07.25  2:20.45  3:35.43    4:50.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:47.78                 
                     
Janina Ollikainen  2000    510  1:07.94  2:21.81  3:38.25    4:55.80   
  Porin Uimaseura  4:52.61                 
                     
Siiri Toiva  2002    477  1:08.85  2:25.20  3:44.27    5:02.58   
  Nokian Pyry  5:01.83                 
                     
Kaisla Kangas  2002    463  1:09.94  2:26.75  3:46.54    5:05.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:58.36                 
                     
Sofia Karismaa  2002    431  1:14.41  2:35.08  3:55.78    5:12.85   
  Porin Uimaseura  5:10.73                 
                     
10  Kia Lindholm  2002    372  1:14.98  2:42.74  4:07.36    5:28.71   
  Swimming Jyväskylä  5:29.40                 
                     
11  Aada Nikki  2000    263  1:23.77  2:59.32  4:34.71    6:08.97   
  Porin Uimaseura  6:13.78                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  10:22 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:05   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 4, 400m Vu P-12-14-16 M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomas Laine  2006    234  1:25.96  2:59.07  4:28.35    5:56.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:50.61                 
                     
Onni Yrjälä  2006    185  1:30.28  3:13.07  4:52.33    6:25.65   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Vilho Okkonen  2006    181  1:29.15  3:07.13  5:42.89    6:28.61   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Luka Hirvonen  2006    176  1:33.09  3:15.21  4:56.70    6:32.05   
  Nokian Pyry                   
                     
Eelis Hietala  2007    168  1:33.60  3:16.16  4:58.83    6:38.41   
  Swimming Jyväskylä  7:00.99                 
                     
Peetu Kinnunen  2006    160  1:32.32  3:16.40  5:01.44    6:45.06   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Osmo Räikkälä  2006    154  1:34.76  3:20.73  5:08.01    6:49.97   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 400m Vu P-12-14-16 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sakari Korri  2005    408  1:08.90  2:25.43  3:42.55    4:56.67   
  Rauman Uimaseura  5:03.00                 
                     
Rasmus Rekola  2004    397  1:10.65  2:26.23  3:44.24    4:59.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:11.27                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    393  1:11.03  2:28.60  3:45.62    5:00.24   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:12.39                 
                     
Touko Riipinen  2004    355  1:10.84  2:31.01  3:52.03    5:10.62   
  Swimming Jyväskylä  5:19.97                 
                     
Arttu Venemies  2005    340  1:16.13  2:39.19  4:01.57    5:15.08   
  Swimming Jyväskylä  5:34.11                 
                     
Mikko Sihvo  2004    337  1:12.99  2:35.19  3:57.40    5:15.96   
  Swimming Jyväskylä  5:20.97                 
                     
Julius Sandelin  2005    328  1:14.01  2:37.32  3:59.67    5:19.10   
  Rauman Uimaseura  5:16.43                 
                     
William Fagerstedt  2005    290  1:20.58  2:47.54  4:10.90    5:32.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:34.63                 
                     
Casper Leo  2004    285  1:18.20  2:44.00  4:10.08    5:34.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Jasper Oikarainen  2005    281  1:17.78  2:44.01  4:11.98    5:35.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:30.44                 
                     
11  Kasper Kytö  2005    210  1:21.56  2:57.35  4:35.00    6:09.96   
  Nokian Pyry  6:23.26                 
                     
 
Laji 4, 400m Vu P-12-14-16 M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Isak Jatkola  2003    466  1:06.84  2:18.89  3:30.91    4:43.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  4:55.31                 
                     
Justus Hilaja  2002    437  1:05.45  2:19.46  3:33.89    4:49.82   
  Pihlava Työväen Urheilijat  4:31.74                 
                     
Olli Elo  2002    284  1:17.89  2:42.87  4:10.03    5:34.74   
  Swimming Jyväskylä  5:31.90                 
                     
 
Laji 4, 400m Vu P-12-14-16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niilo Olander  2001    470  1:05.41  2:18.89  3:32.34    4:42.94   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  4:56.04                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:05 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:15   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 5, 50m Ru T-9-11-13 N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janna Saloniemi  2009    163          53.76   
  TaTu Tampere  53.16                 
Adele Luukkonen  2009    156          54.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  53.65                 
Helmi Oksa  2009    106          1:02.08   
  Nummelan Kisaajat  1:01.42                 
Iina Koivisto  2010    95          1:04.23   
  Loimaan Uimaseura  1:05.96                 
Wivian Orpana  2010    90          1:05.47   
  Kankaanpään Uimarit                   
Hippu Rauhala  2010    86          1:06.39   
  Nokian Pyry  1:07.49                 
Mimosa Levula  2009    77          1:09.03   
  Kankaanpään Uimarit  1:11.21                 
Laura Räikkälä  2009    71          1:10.90   
  Kankaanpään Uimarit  1:19.65                 
Sanni Mäkinen  2009              DSQ   
  Rauman Uimaseura  1:10.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m Ru T-9-11-13 N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiia Koivisto  2007    246          46.86   
  Loimaan Uimaseura  51.53                 
Peppi Lehtinen  2007    219          48.71   
  Kankaanpään Uimarit  47.72                 
Venla Holma  2008    202          50.09   
  Loimaan Uimaseura  50.32                 
Lyyli Järvi  2007    192          50.93   
  Porin Uimaseura  50.34                 
Maija Mikkonen  2008    191          51.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  52.18                 
Katri Tervola  2007    169          53.11   
  Kankaanpään Uimarit  55.24                 
Viivi Elonen  2008    160          54.13   
  Swimming Team Rauma  54.65                 
Ella Ruusumaa  2007    159          54.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  55.41                 
Helka Känkänen  2008    157          54.48   
  Porin Uimaseura  55.05                 
10  Matilda Jokinen  2008    155          54.71   
  Loimaan Uimaseura  52.94                 
11  Saara Pakomäki  2008    154          54.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.98                 
12  Nana Murtomäki  2008    147          55.69   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:00.94                 
13  Senja Pakkanen  2008    142          56.27   
  Kankaanpään Uimarit  56.55                 
14  Linnea Azzola  2007    129          58.14   
  Porin Uimaseura                   
15  Lotta Luotola  2008    125          58.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.90                 
16  Adeliina Lindholm  2008    112          1:00.96   
  Porin Uimaseura                   
17  Tiia Mattila  2008    105          1:02.20   
  Uinti-Vakka  1:00.25                 
18  Annika Leinonen  2008    93          1:04.78   
  Rauman Uimaseura  1:14.44                 
19  Vilma Toivonen  2008    90          1:05.50   
  Loimaan Uimaseura                   
20  Krista Pajula  2008    84          1:07.12   
  Kankaanpään Uimarit  1:06.55                 
Eevi Ålander  2007              DNS   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Emma Tieaho  2008              DNS   
  Nokian Pyry  1:00.29                 
Kati Koskela  2008              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 5, 50m Ru T-9-11-13 N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viola Karismaa  2005    359          41.36   
  Porin Uimaseura  42.27                 
Enni Huttunen  2005    356          41.47   
  Rauman Uimaseura  43.51                 
Ronja Maude  2005    337          42.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.34                 
Emilia Rahola  2006    332          42.44   
  Porin Uimaseura  43.22                 
Kristina Grimbaum  2005    307          43.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.73                 
Emmi Ellonen  2005    289          44.43   
  Porin Uimaseura  40.81                 
Saara Seppälä  2005    281          44.87   
  Nummelan Kisaajat  42.66                 
Ronja Vilska  2006    272          45.33   
  Aurajoen Uinti  46.83                 
Veera Maijala  2005    267          45.64   
  Rauman Uimaseura  44.43                 
10  Aino Kurki  2005    263          45.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.67                 
11  Jenni Nikarmaa  2005    244          47.03   
  Varkauden Uimarit  47.48                 
12  Pinja Pakkanen  2006    241          47.20   
  Kankaanpään Uimarit  45.61                 
13  Amanda Koistinen  2005    232          47.79   
  Aurajoen Uinti  47.19                 
14  Olivia Levula  2006    221          48.58   
  Kankaanpään Uimarit  47.59                 
15  Ronja Rantanen  2005    219          48.73   
  Porin Uimaseura  50.23                 
16  Neela Wessman  2005    168          53.21   
  Porin Pyrintö  53.16                 
17  Senja-Sofia Hellman  2006    142          56.23   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:00.38                 
18  Iris Christina Stenroos  2005    101          1:03.06   
  Porin Uimaseura  1:03.01                 
Kerttu Heikkilä  2006              DSQ   
  Porin Uimaseura  54.36                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m Ru T-9-11-13 N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Murto  2001    702          33.07   
  Porin Uimaseura  32.73                 
Erika Bergström  1996    647          33.99   
  Aurajoen Uinti  33.66                 
Julia Sottinen  2000    572          35.40   
  Porin Uimaseura  35.55                 
Alisa Ponomareva  1991    567          35.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.51                 
Ella Lammi  1998    541          36.08   
  TaTu Tampere  35.95                 
Siiri Pellinen  2003    540          36.09   
  Swimming Jyväskylä  36.24                 
Minka Halava  2001    526          36.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.10                 
Peppi Palokangas  2002    467          37.87   
  Swimming Jyväskylä  37.26                 
Carola Huntus  2003    466          37.90   
  Swimming Jyväskylä  37.40                 
Saana Järvinen  2003    466          37.90   
  Swimming Jyväskylä  38.82                 
11  Senni Tuominen  2003    466          37.92   
  Vesihelmen Uimaseura  38.93                 
12  Lotta Linnea Partanen  2001    447          38.43   
  Nummelan Kisaajat  41.03                 
13  Katariina Niemi  2002    429          38.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.04                 
14  Siina Eklund  2004    415          39.39   
  Alavuden Urheilijat  40.43                 
15  Ella Alanko  2003    396          40.03   
  Aurajoen Uinti  38.60                 
16  Kreetta Uusitalo  2003    372          40.86   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  40.10                 
17  Sanni Salmi  2003    349          41.75   
  Nokian Pyry  40.28                 
18  Isla Pinta  2002    344          41.94   
  Raision Urheilijat  41.67                 
19  Merituuli Lehtonen  2003    338          42.19   
  Porin Uimaseura  42.38                 
20  Ella Ohra-Aho  2003    323          42.81   
  Kampuksen Plaani  40.66                 
21  Vilma Halava  2004    312          43.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.47                 
22  Greta Kandolin  2003    308          43.53   
  Aurajoen Uinti  43.13                 
23  Jessi Isomaa  2004    307          43.55   
  Loimaan Uimaseura  44.81                 
24  Veera Kinnunen  2004    301          43.85   
  Swimming Jyväskylä  42.71                 
25  Helka Suomäki  2003    293          44.26   
  Aurajoen Uinti  43.60                 
25  Peppi Kolari  2003    293          44.26   
  Aurajoen Uinti  44.76                 
27  Senni Eklund  2003    273          45.30   
  Alavuden Urheilijat                   
28  Sanna Pajula  2003    269          45.53   
  Kankaanpään Uimarit  44.08                 
29  Joanna Hauhia  2004    267          45.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.16                 
30  Sanni Taskinen  2003    258          46.18   
  Swimming Jyväskylä  46.28                 
31  Roosa Lahti  2004    241          47.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.32                 
32  Iida Kallio  2004    236          47.52   
  Loimaan Uimaseura  46.80                 
33  Roosa Rinta-Aho  2004    215          49.02   
  Alavuden Urheilijat  48.84                 
34  Saara Virekoski  2004    177          52.32   
  Varkauden Uimarit  52.82                 
35  Oona Nieminen  2004    164          53.70   
  Alavuden Urheilijat                   
Linda Grönlund  2003              DNS   
  Porin Uimaseura  55.39                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:15 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:16   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 6, 50m Ru P-10-12-14 M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Rissanen  2008    157          48.05   
  Pieksän Kuutit  50.72                 
Severi Saario  2008    68          1:03.35   
  Uinti-Vakka  1:00.82                 
 
Laji 6, 50m Ru P-10-12-14 M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Salminen  2006    231          42.27   
  Someron Esa  42.65                 
Alvar Kankare  2007    146          49.28   
  Aurajoen Uinti  48.91                 
Marius Koivisto  2006    145          49.36   
  Aurajoen Uinti  53.93                 
Matti Penttinen  2006    138          50.19   
  Nummelan Kisaajat  51.49                 
Jasu Nieminen  2007    106          54.73   
  Loimaan Uimaseura  52.69                 
Benjamin Salo  2006    97          56.42   
  Porin Uimaseura  1:00.57                 
Iiro Juvakka  2007    87          58.46   
  Nokian Pyry  1:02.18                 
Roope Piironen  2007    86          58.73   
  Loimaan Uimaseura  57.88                 
Nooa Paasikivi  2006    68          1:03.39   
  Porin Uimaseura                   
10  Jasper Jakonen  2006    59          1:06.43   
  Porin Pyrintö  1:04.19                 
11  Juho Räikkälä  2007    39          1:16.39   
  Kankaanpään Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Ru P-10-12-14 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Kinnunen  2004    308          38.42   
  Alavuden Urheilijat  37.41                 
Aleksanteri Nissinen  2005    263          40.46   
  Swimming Jyväskylä  41.38                 
Vilho Verronen  2004    260          40.63   
  Swimming Team Rauma  41.01                 
Jesse Anoschkin  2004    259          40.67   
  Pihlava Työväen Urheilijat  41.30                 
Jesper Isomaa  2004    259          40.68   
  Loimaan Uimaseura  42.94                 
Benjamin Gullans  2005    168          46.97   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  48.95                 
Santeri Leinonen  2005    122          52.22   
  Rauman Uimaseura  50.15                 
Mika Karlsson  2004              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  50.13                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Ru P-10-12-14 M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rami Rissanen  1999    550          31.67   
  Porin Uimaseura  31.58                 
Oskari Ovaskainen  2000    482          33.09   
  Porin Uimaseura  33.64                 
Jere Broman  2002    459          33.64   
  Nokian Pyry  33.91                 
Henri Kyynäräinen  1994    443          34.03   
  Aurajoen Uinti  33.15                 
Veeti Veijonen  2001    427          34.45   
  Swimming Jyväskylä  34.52                 
Mikael Jokinen  2001    404          35.10   
  Loimaan Uimaseura  35.94                 
Joonas Hilaja  1999    402          35.14   
  Pihlava Työväen Urheilijat  34.52                 
Aapo Huhti  2003    386          35.63   
  Vesihelmen Uimaseura  35.50                 
Veikko Pyyhtinen  2002    372          36.06   
  Swimming Jyväskylä  36.21                 
10  Aleksei Belov  1998    313          38.21   
  Porin Uimaseura  39.37                 
10  Samu Hatakka  2003    313          38.21   
  Rauman Uimaseura  38.95                 
12  Kasper Nyman  2001    289          39.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  39.93                 
13  Roni Koskinen  2003    284          39.44   
  Aurajoen Uinti  37.69                 
14  Jaakko Lehvonen  2002    229          42.37   
  Pieksän Kuutit  42.45                 
15  Samuel Salminen  2003    222          42.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.55                 
Sharo Mamandi  2002              DNS   
  Aurajoen Uinti  36.86                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:16 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  12:15   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 7, 200m Sku T-11-13-15 N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Lehtosen Konepaja Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kerttu Rantanen  2007    398  36.81  1:21.36  2:13.16    2:51.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:55.67                 
                     
Aliisa Soini  2007    329  37.29  1:25.14  2:21.74    3:02.69   
  Rauman Uimaseura  3:04.25                 
                     
Vieno Tikkanen  2007    301  41.12  1:31.63  2:26.57    3:08.05   
  Swimming Jyväskylä  3:17.74                 
                     
Sofia Oksa  2007    281  42.00  1:34.49  2:30.38    3:12.45   
  Nummelan Kisaajat  3:10.66                 
                     
Ronja Halinen  2007    247  49.31  1:39.95  2:38.71    3:20.88   
  Swimming Jyväskylä  3:37.36                 
                     
Aino Suomalainen  2007    247  44.54  1:37.65  2:35.71    3:20.89   
  Aurajoen Uinti  3:11.86                 
                     
Hilla-Maaria Juhola  2007    242  46.23  1:37.11  2:34.96    3:22.27   
  Porin Uimaseura  3:26.93                 
                     
Sofia Räihä  2008    219  48.61  1:40.89  2:40.96    3:28.94   
  Swimming Jyväskylä  3:38.34                 
                     
Amanda Vuori  2007    203  46.76  1:47.38  2:48.26    3:34.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:39.92                 
                     
10  Emilia Tähkänen  2007    199  51.10  1:49.23  2:46.99    3:35.68   
  Uinti-Vakka  3:43.66                 
                     
11  Nea Nirhamo  2008    198  47.16  1:39.42  2:42.96    3:36.12   
  Loimaan Uimaseura  3:43.69                 
                     
12  Oosa Tourunen  2007    194  55.24  1:52.05  2:50.81    3:37.77   
  Swimming Jyväskylä  3:38.53                 
                     
13  Sofia Maude  2008    179  55.99  1:52.05  2:52.94    3:43.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:44.34                 
                     
14  Emma Tieaho  2008    178  56.41  1:51.23  2:57.21    3:43.80   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Veera Mäkelä  2007    176  54.76  1:53.43  2:52.75    3:44.65   
  Swimming Jyväskylä  3:55.81                 
                     
16  Essi Kallio  2008    166  51.67  1:50.00  2:55.01    3:49.48   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
17  Tiia Mattila  2008    157  1:01.55  1:58.42  3:06.39    3:53.62   
  Uinti-Vakka  4:05.53                 
                     
18  Helka Känkänen  2008    155  56.47  1:58.69  3:03.19    3:54.67   
  Porin Uimaseura  3:46.85                 
                     
Nana Murtomäki  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:05.20                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 7, 200m Sku T-11-13-15 N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Lehtosen Konepaja Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Leppähaara  2005    502  33.07  1:13.81  2:01.98    2:38.68   
  Nummelan Kisaajat  2:36.70                 
                     
Minttu Kiili  2005    429  36.08  1:21.84  2:10.54    2:47.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:47.87                 
                     
Aino Ollikainen  2005    426  36.74  1:22.10  2:08.67    2:47.50   
  Keuruun Toverit  2:49.32                 
                     
Elsa Vira  2006    400  35.26  1:20.72  2:12.86    2:51.10   
  Aurajoen Uinti  2:50.15                 
                     
Viola Karismaa  2005    358  37.77  1:26.15  2:17.35    2:57.55   
  Porin Uimaseura  2:59.66                 
                     
Nelli Laaksonen  2005    356  36.96  1:20.96  2:18.62    2:57.81   
  Porin Uimaseura  2:57.80                 
                     
Anni Törmänen  2005    354  37.68  1:25.14  2:20.06    2:58.25   
  Rauman Uimaseura  3:00.45                 
                     
Emilia Rahola  2006    325  43.99  1:31.55  2:22.46    3:03.33   
  Porin Uimaseura  3:05.40                 
                     
Wilma Turpeinen  2006    313  42.88  1:30.56  2:24.64    3:05.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:05.84                 
                     
10  Rita Heinonen  2006    312  41.40  1:29.72  2:26.59    3:05.94   
  Raision Urheilijat  3:08.96                 
                     
11  Veera Tall  2005    296  43.19  1:33.56  2:30.93    3:09.14   
  Porin Uimaseura  3:16.12                 
                     
12  Meri Elo  2006    287  43.39  1:33.69  2:27.10    3:11.10   
  Swimming Jyväskylä  3:22.77                 
                     
13  Eerika Kivistö  2006    285  42.23  1:33.73  2:31.12    3:11.46   
  Swimming Team Rauma  3:09.72                 
                     
14  Mea Alho  2006    285  44.40  1:36.78  2:26.31    3:11.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:15.06                 
                     
15  Olivia Talvitie  2006    274  46.28  1:37.72  2:32.35    3:14.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:17.66                 
                     
16  Vea Victoria Ramsten  2005    270  44.66  1:33.75  2:33.82    3:15.05   
  Porin Uimaseura  3:16.41                 
                     
17  Minttu Huhtahaara  2005    268  52.11  1:41.38  2:34.49    3:15.46   
  Swimming Jyväskylä  3:27.11                 
                     
18  Riikka Broman  2006    263  47.43  1:40.26  2:34.96    3:16.63   
  Nokian Pyry  3:15.57                 
                     
19  Kätrin Koppel  2005    248  45.77  1:37.99  2:35.99    3:20.60   
  Rauman Uimaseura  3:19.92                 
                     
20  Amanda Koistinen  2005    247  42.56  1:33.87  2:32.95    3:20.98   
  Aurajoen Uinti  3:15.76                 
                     
21  Oona Turunen  2006    244  43.96  1:38.99  2:37.26    3:21.73   
  Kankaanpään Uimarit  3:25.07                 
                     
22  Ella Salminen  2006    234  46.44  1:39.63  2:37.92    3:24.55   
  Porin Pyrintö  3:25.85                 
                     
23  Jemina Saraniemi  2005    227  41.72  1:33.91  2:39.33    3:26.62   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
24  Amanda Ahmaoja  2005    216  49.21  1:38.76  2:44.98    3:29.97   
  Porin Uimaseura  3:31.31                 
                     
25  Kerttu Heikkilä  2006    212  51.05  1:44.58  2:44.46    3:31.45   
  Porin Uimaseura  3:35.67                 
                     
26  Rianna Hoda  2006    208  48.62  1:44.55  2:43.25    3:32.69   
  Loimaan Uimaseura  3:36.99                 
                     
27  Aada Meskanen  2006    201  53.24  1:47.60  2:48.23    3:35.01   
  Porin Uimaseura                   
                     
28  Peppi Värikoski  2006    201  47.69  1:42.31  2:48.03    3:35.30   
  Nokian Pyry  3:37.28                 
                     
29  Meeri Nordström  2006    158  59.25  2:01.56  3:07.22    3:53.13   
  Porin Uimaseura  3:45.27                 
                     
30  Kaisa Harjula  2005    150  56.83  1:57.62  3:07.08    3:56.96   
  Porin Uimaseura  3:51.94                 
                     
31  Ronja Rantanen  2005    142  58.38  2:09.39  3:08.46    4:01.48   
  Porin Uimaseura  3:34.55                 
                     
 
Laji 7, 200m Sku T-11-13-15 N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Lehtosen Konepaja Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martta Ruuska  2003    492  34.02  1:19.80  2:02.54    2:39.68   
  Swimming Jyväskylä  2:39.51                 
                     
Aino Rantala  2004    487  33.62  1:15.67  2:05.29    2:40.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.59                 
                     
Salla Rantala  2004    463  36.13  1:19.08  2:05.97    2:42.93   
  Nokian Pyry  2:43.07                 
                     
Iiris Yli-Jama  2003    456  34.66  1:19.87  2:05.36    2:43.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.08                 
                     
Nita Tenho  2004    418  34.91  1:19.26  2:10.50    2:48.62   
  Porin Uimaseura  2:45.99                 
                     
Anna Kajosmäki  2004    333  39.11  1:25.55  2:17.18    3:01.88   
  Swimming Jyväskylä  3:08.31                 
                     
Merituuli Lehtonen  2003    294  41.35  1:31.91  2:25.41    3:09.50   
  Porin Uimaseura  3:05.68                 
                     
Juuli Kinnunen  2004    275  42.28  1:33.01  2:31.29    3:13.94   
  Swimming Jyväskylä  3:11.05                 
                     
Sara Sorri  2003    262  43.05  1:33.16  2:33.53    3:16.92   
  Swimming Jyväskylä  3:20.66                 
                     
10  Amanda Rahola  2003    241  47.11  1:40.46  2:37.97    3:22.54   
  Porin Uimaseura  3:26.91                 
                     
11  Venla Ristimäki  2004    240  44.84  1:38.14  2:37.91    3:22.82   
  Loimaan Uimaseura  3:24.72                 
                     
12  Aino Manner  2004    204  48.99  1:44.97  2:47.73    3:33.90   
  Porin Pyrintö  3:32.63                 
                     
13  Nelli Kettunen  2003    204  48.37  1:47.18  2:46.63    3:34.02   
  Varkauden Uimarit  3:36.38                 
                     
14  Aada Berg  2004    202  53.46  1:50.73  2:52.47    3:34.89   
  Porin Pyrintö  3:31.62                 
                     
15  Lotta Rastas  2004    189  51.34  1:48.30  2:49.99    3:39.47   
  Varkauden Uimarit  3:39.56                 
                     
Linda Grönlund  2003              DNS   
  Porin Uimaseura                   
                     
Siiri Konkka  2004              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.19                 
                     
Emmi Rauhanen  2003              DSQ   
  Porin Uimaseura  3:43.57                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 7, 200m Sku T-11-13-15 N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Sponsori: Lehtosen Konepaja Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjärvi  1996    610  31.31  1:08.25  1:53.44    2:28.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.36                 
                     
Aino Pajari  2001    451  34.15  1:18.14  2:07.59    2:44.36   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Noora Leppänen  2001    378  37.13  1:23.55  2:14.10    2:54.35   
  Swimming Jyväskylä  2:55.14                 
                     
Laura Kinnunen  2002    295  41.96  1:31.13  2:30.22    3:09.37   
  Aurajoen Uinti  3:19.68                 
                     
Kristiina Kangastalo-Hoda  1978    201  47.98  1:47.18  2:46.77    3:35.11   
  Loimaan Uimaseura  3:41.78                 
                     
Sofia Karismaa  2002              DSQ   
  Porin Uimaseura  2:53.22                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  12:15 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  12:25   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 8, 200m Sku P-12-14-16 M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Luvian Saha Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonatan Davie  2006    239  42.69  1:27.71  2:25.96    3:03.59   
  Aurajoen Uinti  3:11.19                 
                     
Felix Kandolin  2007    237  39.70  1:25.48  2:23.44    3:04.11   
  Aurajoen Uinti  3:03.64                 
                     
Aleksi Metsäpelto  2006    216  41.99  1:30.53  2:27.44    3:09.77   
  Swimming Jyväskylä  3:12.14                 
                     
Ruben Honko  2006    216  41.72  1:30.95  2:26.33    3:09.91   
  Swimming Jyväskylä  3:11.06                 
                     
Onni Yrjälä  2006    206  41.69  1:34.26  2:30.18    3:13.00   
  Rauman Uimaseura  3:17.33                 
                     
Juho Kallio  2007    205  46.75  1:33.65  2:31.72    3:13.25   
  Porin Uimaseura  3:15.99                 
                     
Casper Kvist  2006    197  42.40  1:34.28  2:30.69    3:15.79   
  Nokian Pyry  3:15.05                 
                     
Iiro Räty  2006    192  42.59  1:35.15  2:36.83    3:17.51   
  Nokian Pyry  3:16.28                 
                     
Anton Passoja  2006    190  46.19  1:36.49  2:37.07    3:17.99   
  Nokian Pyry  3:20.43                 
                     
10  Leevi Saarinen  2006    156  47.06  1:45.65  2:50.88    3:31.60   
  Uinti-Vakka  3:36.88                 
                     
11  Pyry Nieminen  2007    151  46.74  1:44.51  2:46.46    3:33.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:45.50                 
                     
12  Tommi Elers  2006    132  48.86  1:47.95  2:51.85    3:43.59   
  Porin Pyrintö  3:38.57                 
                     
13  Anton Ylikoski  2007    124  52.07  1:52.27  2:54.47    3:48.21   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
14  Benjamin Salo  2006    88  58.52  2:11.26  3:23.99    4:16.13   
  Porin Uimaseura  4:00.54                 
                     
Sebastian Sojolin  2006              DSQ   
  TaTu Tampere  3:09.70                 
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
 
Laji 8, 200m Sku P-12-14-16 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Luvian Saha Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joakim Kuhlberg  2004    376  34.54  1:13.90  2:02.41    2:37.92   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:47.48                 
                     
Joona Kinnunen  2004    327  32.61  1:15.03  2:05.15    2:45.41   
  Alavuden Urheilijat  2:46.40                 
                     
Joonas Arponen  2005    305  32.96  1:18.79  2:12.66    2:49.32   
  Rauman Uimaseura  2:50.69                 
                     
Aarni Linderborg  2005    284  37.56  1:23.06  2:15.51    2:53.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:52.56                 
                     
Einari Palmu  2004    274  40.26  1:23.98  2:15.60    2:55.49   
  Aurajoen Uinti  2:57.01                 
                     
Julius Sandelin  2005    261  40.50  1:28.77  2:19.90    2:58.22   
  Rauman Uimaseura  2:57.88                 
                     
Vilho Tikkanen  2005    249  40.66  1:30.44  2:21.16    3:01.20   
  Swimming Jyväskylä  3:01.91                 
                     
Joel Korte  2005    238  35.28  1:26.65  2:23.48    3:03.76   
  Swimming Team Rauma  3:00.68                 
                     
Aron Forslund  2005    234  41.82  1:25.86  2:22.30    3:04.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:10.26                 
                     
10  Linus Rutanen  2004    229  42.30  1:29.36  2:24.96    3:06.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
11  Juho Törmä  2005    227  43.41  1:29.95  2:24.79    3:06.86   
  Porin Uimaseura  2:59.33                 
                     
12  Tuomas Mäkinen  2005    226  42.26  1:32.63  2:27.35    3:06.91   
  Rauman Uimaseura  3:08.65                 
                     
13  Eemeli Arnell  2005    199  44.32  1:39.29  2:35.82    3:15.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:18.49                 
                     
14  Vili Nissinen  2004    192  41.56  1:33.94  2:33.23    3:17.51   
  Varkauden Uimarit  3:24.19                 
                     
15  Alex Laitiainen  2005    165  45.26  1:33.27  2:41.36    3:27.73   
  Swimming Jyväskylä  3:24.37                 
                     
16  Konsta Kohonen  2005    154  49.70  1:45.68  2:45.45    3:32.59   
  Swimming Jyväskylä  3:38.66                 
                     
Patrik Reiman  2005              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:09.02                 
                     
 
Laji 8, 200m Sku P-12-14-16 M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Luvian Saha Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri-Luukas Jäntti  2002    449  30.51  1:09.15  1:54.87    2:28.86   
  Porin Uimaseura  2:31.63                 
                     
Samu Petteri Kallio  2002    405  32.62  1:12.20  1:58.32    2:34.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.19                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    361  33.06  1:15.15  2:02.13    2:40.00   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:37.47                 
                     
Dan Lampinen  2003    335  35.81  1:17.66  2:06.89    2:44.09   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:42.25                 
                     
Sharo Mamandi  2002              DNS   
  Aurajoen Uinti  2:57.17                 
                     
 
Laji 8, 200m Sku P-12-14-16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Sponsori: Luvian Saha Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Hyttinen  2001    477  30.25  1:09.06  1:51.60    2:25.85   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:26.73                 
                     
Kasperi Koskinen  2001    393  32.16  1:15.71  2:00.81    2:35.62   
  Swimming Jyväskylä  2:38.26                 
                     
Aleksei Belov  1998    291  33.87  1:20.90  2:11.16    2:51.93   
  Porin Uimaseura  2:55.56                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  12:25 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  12:28   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m Pu T-15 N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Myllykallio  2003    436  35.69  1:16.57  1:58.61    2:40.56   
  Nokian Pyry  2:41.97                 
                     
Milla Lempiälä  2005    320  37.56  1:22.30  2:10.25    2:57.98   
  Loimaan Uimaseura  2:57.50                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    266  38.60  1:26.80  2:18.46    3:09.17   
  Nokian Pyry                   
                     
Denise Palonen  2005    206  46.50  1:39.69  2:35.73    3:26.24   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Amanda Ahmaoja  2005    166  49.32  1:46.53  2:45.51    3:41.44   
  Porin Uimaseura  3:43.10                 
                     
Emmi Rauhanen  2003    154  49.82  1:48.14  2:49.24    3:46.77   
  Porin Uimaseura                   
                     
Milja Santavirta  2004    135  48.79  1:48.00  2:53.06    3:56.93   
  Porin Pyrintö  4:07.97                 
                     
Ella Nihtilä  2004              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:56.18                 
                     
 
Laji 9, 200m Pu T-15 N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heta Koivuluoma  1999    441  34.15  1:15.01  1:58.30    2:39.98   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:37.13                 
                     
Lotta Linnea Partanen  2001    323  37.04  1:23.32  2:11.62    2:57.43   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  12:28 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  12:35   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m Pu P-16 M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
Sponsori: Sokos Hotelli Vaakuna 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Mäenpää  2003    558  29.22  1:03.58  1:38.94    2:15.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.28                 
                     
Isak Jatkola  2003    425  33.32  1:10.20  1:48.70    2:28.27   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:33.23                 
                     
Leo Parviainen  2003    208  39.57  1:29.07  2:18.91    3:08.18   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
Laji 10, 200m Pu P-16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Sponsori: Sokos Hotelli Vaakuna 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jani Hartikainen  1993    450  31.74  1:08.37  1:45.95    2:25.43   
  Swimming Jyväskylä  2:19.71                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  12:35 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  12:52   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 11, 50m Su T-9-11-13 N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hippu Rauhala  2010    162          49.58   
  Nokian Pyry  48.21                 
Janna Saloniemi  2009    152          50.70   
  TaTu Tampere  49.18                 
Helmi Oksa  2009    147          51.21   
  Nummelan Kisaajat  51.86                 
Mimosa Levula  2009    131          53.26   
  Kankaanpään Uimarit  57.59                 
Iina Koivisto  2010    105          57.30   
  Loimaan Uimaseura  56.70                 
Sanni Mäkinen  2009    98          58.69   
  Rauman Uimaseura  1:01.54                 
Lotta Malmelin  2009    94          59.49   
  Nokian Pyry  1:00.92                 
Wivian Orpana  2010    55          1:10.77   
  Kankaanpään Uimarit                   
 
Laji 11, 50m Su T-9-11-13 N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Malmelin  2007    295          40.63   
  Nokian Pyry  41.16                 
Venla Holma  2008    279          41.40   
  Loimaan Uimaseura  40.95                 
Aada-Julia Laakso  2007    238          43.65   
  Kampuksen Plaani  44.90                 
Sofia Räihä  2008    218          44.94   
  Swimming Jyväskylä                   
Aino Suomalainen  2007    212          45.36   
  Aurajoen Uinti  43.31                 
Nea Nirhamo  2008    205          45.82   
  Loimaan Uimaseura  45.84                 
Lyyli Järvi  2007    194          46.69   
  Porin Uimaseura  46.40                 
Krista Pajula  2008    178          48.04   
  Kankaanpään Uimarit  51.45                 
Emma Tieaho  2008    177          48.16   
  Nokian Pyry  47.98                 
10  Sofia Maude  2008    174          48.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.24                 
11  Nana Murtomäki  2008    151          50.79   
  Seinäjoen Uimarit-58  49.59                 
12  Tiia Mattila  2008    147          51.18   
  Uinti-Vakka  46.31                 
13  Maija Mikkonen  2008    139          52.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  50.75                 
14  Emilia Tähkänen  2007    136          52.59   
  Uinti-Vakka  54.15                 
15  Saara Pakomäki  2008    125          54.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.59                 
16  Vilma Toivonen  2008    119          54.91   
  Loimaan Uimaseura  54.24                 
17  Kati Koskela  2008    112          56.09   
  Pihlava Työväen Urheilijat  54.65                 
18  Senja Pakkanen  2008    99          58.45   
  Kankaanpään Uimarit  56.23                 
19  Linnea Azzola  2007    97          58.83   
  Porin Uimaseura                   
20  Annika Leinonen  2008    84          1:01.66   
  Rauman Uimaseura  59.91                 
Eevi Ålander  2007              DNS   
  Pihlava Työväen Urheilijat  53.29                 
 
Laji 11, 50m Su T-9-11-13 N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elsa Vira  2006    421          36.08   
  Aurajoen Uinti  36.11                 
Sivi Juvakka  2005    400          36.71   
  Nokian Pyry  36.28                 
Amanda Koistinen  2005    364          37.87   
  Aurajoen Uinti  37.69                 
Pilvi Österman  2005    341          38.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.69                 
Vea Victoria Ramsten  2005    304          40.22   
  Porin Uimaseura  40.35                 
Siiri Suna  2005    275          41.57   
  Varkauden Uimarit  42.53                 
Marikki Vuorisalo  2005    273          41.70   
  Nummelan Kisaajat  43.05                 
Ronja Vilska  2006    241          43.45   
  Aurajoen Uinti  42.29                 
Pinja Pakkanen  2006    232          44.03   
  Kankaanpään Uimarit  43.45                 
10  Kerttu Heikkilä  2006    210          45.49   
  Porin Uimaseura  43.93                 
11  Ronja Rantanen  2005    201          46.16   
  Porin Uimaseura  46.82                 
12  Neela Wessman  2005    177          48.15   
  Porin Pyrintö  48.62                 
13  Pia Hellmann  2006    170          48.82   
  Rauman Uimaseura  48.60                 
14  Senja-Sofia Hellman  2006    143          51.74   
  Pihlava Työväen Urheilijat  52.98                 
15  Jenni Järvensivu  2006    104          57.53   
  Porin Pyrintö  52.48                 
16  Iris Christina Stenroos  2005    92          59.84   
  Porin Uimaseura  1:00.96                 
 
Laji 11, 50m Su T-9-11-13 N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paula Peltola  2001    703          30.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.16                 
Emilie Pärnänen  2002    658          31.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.73                 
Hilla Kortetjärvi  1996    633          31.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.23                 
Vilma Iisalo  2001    616          31.80   
  Raision Urheilijat  30.19                 
Katariina Niemi  2002    523          33.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.21                 
Kerttu Nurmi  2003    471          34.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.15                 
Heidi Javanainen  2003    445          35.44   
  Swimming Team Rauma  34.86                 
Ella Alanko  2003    387          37.11   
  Aurajoen Uinti  36.09                 
Helka Suomäki  2003    367          37.77   
  Aurajoen Uinti  36.82                 
10  Kia Lindholm  2002    344          38.61   
  Swimming Jyväskylä  39.58                 
11  Aada Tourunen  2004    341          38.72   
  Swimming Jyväskylä  37.08                 
12  Senni Eklund  2003    322          39.44   
  Alavuden Urheilijat  36.96                 
13  Greta Kandolin  2003    312          39.88   
  Aurajoen Uinti  40.10                 
14  Juuli Kinnunen  2004    300          40.39   
  Swimming Jyväskylä  42.92                 
15  Ella Ohra-Aho  2003    291          40.81   
  Kampuksen Plaani  37.32                 
16  Roosa Rinta-Aho  2004    221          44.73   
  Alavuden Urheilijat  44.86                 
17  Oona Nieminen  2004    205          45.85   
  Alavuden Urheilijat  45.24                 
Bettiina Heikkilä  2004              DNS   
  Porin Uimaseura  55.58                 
Joanna Hauhia  2004              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.20                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  12:52 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:01   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 12, 50m Su P-10-12-14 M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Severi Saario  2008    91          53.42   
  Uinti-Vakka  52.14                 
 
Laji 12, 50m Su P-10-12-14 M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Kallio  2007    182          42.36   
  Porin Uimaseura  43.28                 
Eelis Lummaa  2007    167          43.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.71                 
Max Lausi  2006    145          45.75   
  Kankaanpään Uimarit  45.19                 
Joel Sulonen  2007    125          48.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.66                 
Anton Ylikoski  2007    117          49.15   
  Pihlava Työväen Urheilijat  49.23                 
Pyry Nieminen  2007    116          49.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  50.83                 
Roope Piironen  2007    113          49.67   
  Loimaan Uimaseura  48.52                 
Alvar Kankare  2007    106          50.75   
  Aurajoen Uinti  48.78                 
Juho Räikkälä  2007    100          51.77   
  Kankaanpään Uimarit  58.06                 
10  Jasper Jakonen  2006    90          53.51   
  Porin Pyrintö  57.53                 
11  Iiro Juvakka  2007    90          53.53   
  Nokian Pyry  56.25                 
12  Benjamin Salo  2006    71          57.79   
  Porin Uimaseura  54.15                 
13  Aatos de Carvalho  2006    58          1:01.78   
  Porin Uimaseura  1:06.49                 
 
Laji 12, 50m Su P-10-12-14 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Kinnunen  2004    325          34.95   
  Alavuden Urheilijat  35.83                 
Timo Elo  2004    284          36.54   
  Swimming Jyväskylä  39.11                 
Vilho Verronen  2004    278          36.80   
  Swimming Team Rauma  36.51                 
Leevi Jalava  2004    276          36.89   
  Swimming Team Rauma  36.97                 
Samu Virtanen  2004    268          37.26   
  Swimming Jyväskylä  36.88                 
William Fagerstedt  2005    206          40.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  40.79                 
Topi Salminen  2004    205          40.77   
  Nokian Pyry  40.12                 
Santeri Leinonen  2005    110          50.09   
  Rauman Uimaseura  51.62                 
 
Laji 12, 50m Su P-10-12-14 M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Knuutila  1993    605          28.42   
  Porin Uimaseura  27.94                 
Jussi Kause  1997    525          29.79   
  Porin Uimaseura  30.10                 
Jiri Järvinen  2001    503          30.21   
  Swimming Jyväskylä  29.83                 
Leevi Luhtanen  2000    487          30.55   
  Porin Uimaseura  30.68                 
Santeri Herpola  2003    478          30.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.89                 
Onni Kuronen  2000    454          31.27   
  Nokian Pyry  31.40                 
Matias Pennanen  2001    449          31.38   
  Porin Uimaseura  31.54                 
Leevi Korpinen  2001    445          31.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.07                 
Elias Nurmi  2001    407          32.42   
  Alavuden Urheilijat  32.33                 
10  Ville Aaltonen  2001    305          35.69   
  Porin Uimaseura  36.61                 
11  Samu Hatakka  2003    220          39.79   
  Rauman Uimaseura  38.08                 
Niko Viitala  2003              DNS   
  Aurajoen Uinti  38.48                 
Väinö Syrjä  2003              DNS   
  Rauman Uimaseura  49.18                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:01 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:03   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 13, 400m Ru Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
Sponsori: Karhu Sähkö Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Mattsson  1993      31.71  1:07.55  1:45.59    4:51.97   
  Porin Uimaseura                   
                     
Jesper Lietzén  2002      36.19  1:17.31  1:59.02    5:21.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:03 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo-kisat    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:19   
  Järjestäjä  Porin uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 14, 200m Vu T-15 N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Käräjämies  2003    581  30.84  1:05.04  1:40.45    2:15.35   
  Nummelan Kisaajat  2:17.34                 
                     
Maija Nurmi  2003    569  31.24  1:06.05  1:41.27    2:16.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.53                 
                     
Vilma Leppähaara  2005    534  31.21  1:06.01  1:42.51    2:19.21   
  Nummelan Kisaajat  2:17.95                 
                     
Anni Hyttinen  2004    507  31.51  1:07.13  1:44.67    2:21.65   
  Aurajoen Uinti  2:28.49                 
                     
Milla Karttunen  2005    459  33.74  1:11.10  1:49.62    2:26.44   
  Raision Urheilijat  2:27.72                 
                     
Nelli Rauhanen  2005    452  33.95  1:11.36  1:50.06    2:27.14   
  Raision Urheilijat  2:28.24                 
                     
Anni Koivula  2003    438  33.92  1:11.69  1:50.37    2:28.67   
  Nokian Pyry  2:28.84                 
                     
Fiona Laakso  2005    428  33.57  1:11.67  1:51.37    2:29.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.36                 
                     
Nelli Laaksonen  2005    401  33.74  1:12.36  1:52.73    2:33.16   
  Porin Uimaseura  2:31.42                 
                     
10  Helka Suomäki  2003    400  34.52  1:13.86  1:54.67    2:33.29   
  Aurajoen Uinti  2:27.97                 
                     
11  Veera Tall  2005    359  35.80  1:16.32  1:58.53    2:38.87   
  Porin Uimaseura  2:46.58                 
                     
12  Liisa Penttinen  2003    338  36.55  1:18.17  2:01.26    2:42.18   
  Nummelan Kisaajat  2:42.97                 
                     
13  Ella Ohra-Aho  2003    336  36.22  1:17.83  2:01.58    2:42.44   
  Kampuksen Plaani  2:34.95                 
                     
14  Sanna Pajula  2003    307  36.81  1:19.87  2:03.95    2:47.32   
  Kankaanpään Uimarit  2:44.74                 
                     
15  Pinja Kallio  2004    298  37.26  1:20.66  2:05.90    2:49.13   
  Porin Uimaseura  2:42.70                 
                     
16  Saimi Ruuska  2006    269  39.36  1:23.93  2:10.29    2:54.89   
  Swimming Jyväskylä  2:58.24                 
                     
17  Amanda Rahola  2003    261  40.87  1:26.23  2:11.88    2:56.69   
  Porin Uimaseura  3:00.94                 
                     
18  Marikki Vuorisalo  2005    246  40.63  1:28.64  2:15.98    3:00.20   
  Nummelan Kisaajat  2:55.56                 
                     
19  Kaisa Harjula  2005    171  48.17  1:41.51  2:34.49    3:23.45   
  Porin Uimaseura  3:20.41                 
                     
20  Nelli Ranne  2007    152  45.56  1:39.53  2:36.97    3:31.25   
  Porin Uimaseura  3:41.04                 
                     
Linda Grönlund  2003              DNS   
  Porin Uimaseura  3:12.43                 
                     
 
Laji 14, 200m Vu T-15 N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiia Puolakka  1998    655  30.61  1:03.66  1:37.23    2:10.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:08.42                 
                     
Oona Laakso  2002    604  30.62  1:04.26  1:38.84    2:13.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.24                 
                     
Heta Känkänen  2001    576  31.21  1:06.06  1:41.45    2:15.76   
  Porin Uimaseura  2:13.67                 
                     
Heta Koivuluoma  1999    571  32.09  1:06.95  1:42.39    2:16.16   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:16.09                 
                     
Minka Halava  2001    566  31.63  1:05.71  1:41.64    2:16.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.00                 
                     
Aino Pajari  2001    531  32.24  1:07.26  1:43.65    2:19.51   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:17.18                 
                     
Janina Ollikainen  2000    510  31.98  1:06.92  1:43.17    2:21.32   
  Porin Uimaseura  2:17.13                 
                     
Kaisla Kangas  2002    491  32.27  1:08.71  1:45.92    2:23.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.13                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:19 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)