2019-12-09   04:18:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för RM i Parasimning2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  09:09   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar S1-S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tobias Klasson  2000    727          27.30   
  Säffle Simsällskap  27.53                 
Jacob Sjölander  1986    533          30.27   
  Solens IF  29.15                 
Anton Daggert  1993    483          31.28   
  Örebro Simallians  31.89                 
Gustav Ljungberg  1991    458          31.83   
  KFUK-KFUM Kometerna  31.44                 
Teo Renlund  1997    410          33.03   
  Solens IF  32.48                 
Felix Persson  2000    402          33.26   
  Simklubben Vänersborg  31.33                 
Albin Oskarsson  1991    398          40.91   
  Örebro Simallians  40.84                 
Sebastian Häregård  2002    345          42.88   
  Varabygdens Simsällskap  45.21                 
Johan Hannus  1988    249          39.02   
  Spårvägen Simförening  36.22                 
10  David Andersson  1997    190          42.68   
  Södertälje Simsällskap  41.15                 
11  Anton Hastö-Hardin  1999    126          54.39   
  Simklubben Solsta  53.86                 
12  Ludvig Skoglund  2002    118          55.57   
  Simklubben Solsta  55.23                 
13  Joakim Löfgren  1979    116          55.82   
  Nacka HI  52.79                 
14  Dennis Hantman  2003    78          1:10.30   
  Spårvägen Simförening  1:13.10                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:09 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  09:15   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Damer S1.S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Andersson  2001    624          32.05   
  KFUK-KFUM Kometerna  32.90                 
Helena Fältman  1980    606          32.15   
  Täby Sim  31.09                 
Linnéa Bäckman  1989    595          32.57   
  Solens IF  31.99                 
Emma Danielsson  2002    459          37.34   
  Södertälje Simsällskap  37.39                 
Rebecca Löf  2001    359          38.54   
  Örebro Simallians  37.98                 
Anna Philipson  2003    351          38.57   
  Gävle Simsällskap  36.28                 
Josefine Busk  1997    347          38.98   
  Södertälje Simsällskap  38.69                 
Johanna Hasselryd  1982    248          43.56   
  Solens IF  41.56                 
Maria Carlsson  1983    218          45.52   
  Njurunda Simsällskap  42.68                 
10  Therese Mattsson  1997    210          46.06   
  Solens IF  44.41                 
10  Julia Nyberg  1997    210          46.08   
  Solens IF  46.27                 
12  Lotta Aksnés  1995    189          47.74   
  Solens IF  48.01                 
13  Agnes Munters  1996    174          48.73   
  Spårvägen Simförening  50.10                 
14  Louise Olsson  1992    152          51.26   
  Spårvägen Simförening  54.60                 
15  Josefine Skoog  1995    67          1:07.25   
  Spårvägen Simförening  1:08.07                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:15 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  04 juni 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:10   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Swensson  2003  Simklubben Solsta    39.70        1:33.08   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Angelo Varisco  2001  Malmö Kappsimningsklubb    43.18        1:37.60   
Melvin Flink  2005  Nacka HI    1:16.84        2:51.34   
Oskar Johansson  2006  Nacka HI    1:26.29        3:04.15   
Manfred Åsman  2005  Solens IF    1:45.43        3:36.28   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    31.18        1:06.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 juni 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:10 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  04 juni 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:11   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians    48.30        1:42.78   
Ella Strömberg  2004  Nacka HI    49.94        1:47.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 juni 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:11 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  09:33   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar S1-S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tobias Klasson  2000    574  29.15        1:02.64   
  Säffle Simsällskap  1:01.43                 
                     
Anton Daggert  1993    436  32.06        1:08.68   
  Örebro Simallians  1:08.31                 
                     
Jacob Sjölander  1986    435  33.56        1:08.73   
  Solens IF  1:06.27                 
                     
Felix Persson  2000    347  35.48        1:14.07   
  Simklubben Vänersborg  1:10.57                 
                     
Albin Oskarsson  1991    328  44.73        1:32.70   
  Örebro Simallians  1:35.07                 
                     
Sebastian Häregård  2002    308  46.43        1:34.65   
  Varabygdens Simsällskap  1:41.25                 
                     
Teo Renlund  1997    263  37.57        1:21.24   
  Solens IF  1:12.63                 
                     
Johan Hannus  1988    193  42.65        1:30.00   
  Spårvägen Simförening  1:30.00                 
                     
Ludvig Skoglund  2002    120  57.22        2:02.26   
  Simklubben Solsta  2:02.20                 
                     
10  Anton Hastö-Hardin  1999    98  58.98        2:10.57   
  Simklubben Solsta  2:00.12                 
                     
11  Joakim Löfgren  1979    93  56.19        2:13.20   
  Nacka HI  1:56.27                 
                     
12  David Andersson  1997    80  57.73        2:00.74   
  Södertälje Simsällskap  1:39.19                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:33 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Damer S1-S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Andersson  2001    576  34.34        1:09.53   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:11.04                 
                     
Nicola St. Clair Maitland  2003    468  39.89        1:24.49   
  Södertälje Simsällskap  1:25.56                 
                     
Linnéa Bäckman  1989    463  35.18        1:14.76   
  Solens IF  1:12.23                 
                     
Elin Hammarqvist  2004    419  38.95        1:22.73   
  Täby Sim  1:22.36                 
                     
Anna Philipson  2003    302  40.82        1:28.62   
  Gävle Simsällskap  1:22.00                 
                     
Rebecca Löf  2001    292  40.61        1:27.18   
  Örebro Simallians  1:25.08                 
                     
Josefine Busk  1997    277  42.52        1:28.70   
  Södertälje Simsällskap  1:23.55                 
                     
Johanna Hasselryd  1982    190  48.36        1:40.57   
  Solens IF  1:31.43                 
                     
Maria Carlsson  1983    178  49.10        1:42.68   
  Njurunda Simsällskap  1:44.54                 
                     
10  Lotta Aksnés  1995    165  49.67        1:45.46   
  Solens IF  1:44.50                 
                     
11  Julia Nyberg  1997    161  47.77        1:46.19   
  Solens IF  1:47.96                 
                     
12  Therese Mattsson  1997    148  50.38        1:49.30   
  Solens IF  1:43.51                 
                     
13  Louise Olsson  1992    113  54.11        1:59.58   
  Spårvägen Simförening  2:06.20                 
                     
Agnes Munters  1996              DSQ   
  Spårvägen Simförening  2:01.20                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  04 juni 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:12   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Swensson  2003  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelo Varisco  2001  Malmö Kappsimningsklubb            42.08   
Melvin Flink  2005  Nacka HI            1:24.16   
Oskar Johansson  2006  Nacka HI            1:26.38   
Manfred Åsman  2005  Solens IF            1:39.02   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF            29.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 juni 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  04 juni 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:12   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap            44.11   
Clara Högqvist  2005  Spårvägen Simförening            46.59   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            47.07   
Ella Strömberg  2004  Nacka HI            51.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 juni 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:15   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 9, 400m Frisim Herrar S1-S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Ljungberg  1991    408  1:14.09  2:36.03  4:02.32    5:29.41   
  KFUK-KFUM Kometerna  5:09.70                 
                     
Felix Persson  2000    380  1:18.87  2:44.38  4:10.90    5:37.35   
  Simklubben Vänersborg  5:21.41                 
                     
Ludvig Skoglund  2002    112  2:06.29  4:30.49  6:57.55    9:23.87   
  Simklubben Solsta  9:32.81                 
                     
Anton Hastö-Hardin  1999    94  2:15.03  4:48.43  7:25.22    9:57.20   
  Simklubben Solsta  9:14.41                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer S1-S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Helena Fältman  1980    595  1:16.83  2:38.68  4:02.78    5:27.96   
  Täby Sim  5:23.37                 
                     
Elin Hammarqvist  2004    444  1:23.47  2:55.97  4:30.34    6:04.16   
  Täby Sim  5:50.84                 
                     
Emma Danielsson  2002    439  1:27.33  3:00.74  4:34.18    6:05.52   
  Södertälje Simsällskap  6:24.29                 
                     
Nicola St. Clair Maitland  2003    411  1:28.02  3:04.46  4:43.72    6:20.48   
  Södertälje Simsällskap  6:31.11                 
                     
Josefine Busk  1997    337  1:35.87  3:18.15  5:01.57    6:45.29   
  Södertälje Simsällskap  6:28.59                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 11, 4X50m Medley Mixed Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Späckhuggarna              2:28.12   
  Solens IF                   
  Linnéa Bäckman  1989      42.58        42.58   
  Teo Renlund  1997      43.09        1:25.67   
  Rasmus Lindström  1992      31.98        1:57.65   
  Jacob Sjölander  1986      30.47        2:28.12   
                     
Örebro Simallians 1              3:17.31   
  Örebro Simallians  3:16.85                 
  Anton Daggert  1993      42.49        42.49   
  Rebecca Löf  2001      51.12        1:33.61   
  Albin Oskarsson  1991      56.22        2:29.83   
  Lisa Ekstrand  2004      47.48        3:17.31   
                     
Delfinerna              3:44.79   
  Solens IF                   
  Lotta Aksnés  1995      1:01.07        1:01.07   
  Therese Mattsson  1997      1:00.20        2:01.27   
  Johanna Hasselryd  1982      54.75        2:56.02   
  Julia Nyberg  1997      48.77        3:44.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar S1-S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tobias Klasson  2000    785          32.23   
  Säffle Simsällskap  32.01                 
Jacob Sjölander  1986    485          37.84   
  Solens IF  36.97                 
Sebastian Häregård  2002    447          46.78   
  Varabygdens Simsällskap  1:00.95                 
Felix Persson  2000    435          39.25   
  Simklubben Vänersborg  39.70                 
Teo Renlund  1997    346          42.35   
  Solens IF  42.68                 
Anton Hastö-Hardin  1999    145          1:04.09   
  Simklubben Solsta  1:01.14                 
Ludvig Skoglund  2002    121          1:08.01   
  Simklubben Solsta  1:11.18                 
Dennis Hantman  2003    84          1:21.42   
  Spårvägen Simförening  1:26.00                 
David Andersson  1997              DNS   
  Södertälje Simsällskap  52.14                 
Anton Daggert  1993              DSQ   
  Örebro Simallians  43.22                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  15:12 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer S1-S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Helena Fältman  1980    506          38.26   
  Täby Sim  37.33                 
Felicia Andersson  2001    493          40.05   
  KFUK-KFUM Kometerna  43.76                 
Linnéa Bäckman  1989    470          40.68   
  Solens IF  42.21                 
Emma Danielsson  2002    376          45.01   
  Södertälje Simsällskap  45.90                 
Elin Hammarqvist  2004    360          45.66   
  Täby Sim  48.36                 
Josefine Busk  1997    282          48.23   
  Södertälje Simsällskap  49.06                 
Rebecca Löf  2001    249          50.23   
  Örebro Simallians  53.05                 
Therese Mattsson  1997    235          51.24   
  Solens IF  52.21                 
Julia Nyberg  1997    171          56.97   
  Solens IF  57.89                 
10  Johanna Hasselryd  1982    169          57.12   
  Solens IF  53.74                 
11  Agnes Munters  1996    154          56.77   
  Spårvägen Simförening  58.37                 
12  Lotta Aksnés  1995    135          1:01.63   
  Solens IF  59.89                 
Anna Philipson  2003              DSQ   
  Gävle Simsällskap  44.91                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  04 juni 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Swensson  2003  Simklubben Solsta            57.39   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melvin Flink  2005  Nacka HI            1:38.96   
Manfred Åsman  2005  Solens IF            1:41.08   
Angelo Varisco  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF            34.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 juni 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  04 juni 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap            54.62   
Ella Strömberg  2004  Nacka HI            58.67   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            1:07.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 juni 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  15:33   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 16, 100m Brösts Herr SB1-SB14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jacob Sjölander  1986    489  38.57        1:23.40   
  Solens IF  1:23.20                 
                     
Sebastian Häregård  2002    481  54.08        1:57.12   
  Varabygdens Simsällskap  2:01.10                 
                     
Tobias Klasson  2000    420  40.71        1:27.77   
  Säffle Simsällskap  1:28.92                 
                     
Gustav Ljungberg  1991    363  41.05        1:32.09   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:28.04                 
                     
Anton Daggert  1993    363  43.24        1:32.10   
  Örebro Simallians  1:30.76                 
                     
Albin Oskarsson  1991    360  54.02        2:08.91   
  Örebro Simallians  2:08.35                 
                     
Teo Renlund  1997    314  44.45        1:36.70   
  Solens IF  1:27.79                 
                     
Felix Persson  2000    285  47.27        1:39.81   
  Simklubben Vänersborg  1:38.33                 
                     
Joakim Löfgren  1979    235  57.76        2:01.65   
  Nacka HI  2:25.40                 
                     
10  Dennis Hantman  2003    72  1:26.73        3:15.35   
  Spårvägen Simförening  2:30.00                 
                     
David Andersson  1997              DNS   
  Södertälje Simsällskap  2:01.11                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  15:33 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 17, 100m Brösts Dam SB1-SB14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Andersson  2001    582  43.22        1:30.70   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:34.68                 
                     
Linnéa Bäckman  1989    551  42.48        1:32.39   
  Solens IF  1:30.63                 
                     
Rebecca Löf  2001    308  51.68        1:52.07   
  Örebro Simallians  1:45.93                 
                     
Anna Philipson  2003    284  53.00        1:53.81   
  Gävle Simsällskap  1:57.34                 
                     
Lotta Aksnés  1995    248  57.49        2:00.43   
  Solens IF  2:02.41                 
                     
Maria Carlsson  1983    214  59.42        2:06.64   
  Njurunda Simsällskap  2:01.51                 
                     
Josefine Skoog  1995    84  1:16.05        2:52.64   
  Spårvägen Simförening  2:36.34                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  04 juni 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Swensson  2003  Simklubben Solsta            1:05.86   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dino Maric  2003  Spårvägen Simförening            1:13.62   
Angelo Varisco  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:13.93   
Melvin Flink  2005  Nacka HI            1:49.19   
Manfred Åsman  2005  Solens IF            2:04.72   
Oskar Johansson  2006  Nacka HI            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF            40.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 juni 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  04 juni 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:14   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap            55.56   
Clara Högqvist  2005  Spårvägen Simförening            56.35   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            1:15.15   
Ella Strömberg  2004  Nacka HI            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 juni 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  16:15   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herr S1-S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tobias Klasson  2000    563  33.79        1:10.93   
  Säffle Simsällskap  1:09.55                 
                     
Sebastian Häregård  2002    380  49.58        1:42.88   
  Varabygdens Simsällskap  1:50.83                 
                     
Felix Persson  2000    348  41.12        1:23.22   
  Simklubben Vänersborg  1:20.75                 
                     
Gustav Ljungberg  1991    304  41.66        1:27.05   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:22.32                 
                     
Ludvig Skoglund  2002    90  1:12.82        2:31.55   
  Simklubben Solsta  2:30.31                 
                     
Anton Hastö-Hardin  1999              DSQ   
  Simklubben Solsta  2:10.97                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  16:15 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 21, 100m Ryggsim Dam S1-S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Helena Fältman  1980    586  39.73        1:21.06   
  Täby Sim  1:19.92                 
                     
Nicola St. Clair Maitland  2003    554  44.79        1:33.22   
  Södertälje Simsällskap  1:35.33                 
                     
Anna Philipson  2003    350  46.50        1:36.27   
  Gävle Simsällskap  1:38.90                 
                     
Emma Danielsson  2002    341  47.44        1:36.35   
  Södertälje Simsällskap  1:35.00                 
                     
Elin Hammarqvist  2004    313  48.06        1:39.16   
  Täby Sim  1:37.84                 
                     
Josefine Busk  1997    240  50.64        1:45.56   
  Södertälje Simsällskap  1:45.59                 
                     
Therese Mattsson  1997    166  58.12        1:59.28   
  Solens IF  1:55.84                 
                     
Johanna Hasselryd  1982    148  59.91        2:03.95   
  Solens IF  1:50.19                 
                     
Agnes Munters  1996    148  59.02        2:08.08   
  Spårvägen Simförening  2:05.70                 
                     
10  Julia Nyberg  1997    144  57.25        2:05.03   
  Solens IF  2:08.26                 
                     
11  Lotta Aksnés  1995    106  1:05.16        2:18.38   
  Solens IF  2:12.95                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  16:21 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  16:31   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 22, 4X50m Frisim Mixed Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tjejtjusarn Anton  1900              2:18.10   
  Simklubben Vänersborg                   
  Sebastian Häregård  2002      43.16        43.16   
  Felix Persson  2000      34.44        1:17.60   
  Gustav Ljungberg  1991      33.06        1:50.66   
  Tobias Klasson  2000      27.44        2:18.10   
                     
Örebro Simallians 1              2:39.08   
  Örebro Simallians  2:38.18                 
  Albin Oskarsson  1991      41.34        41.34   
  Anton Daggert  1993      32.35        1:13.69   
  Rebecca Löf  2001      42.06        1:55.75   
  Lisa Ekstrand  2004      43.33        2:39.08   
                     
Delfinerna              2:56.40   
  Solens IF                   
  Julia Nyberg  1997      47.95        47.95   
  Therese Mattsson  1997      46.51        1:34.46   
  Johanna Hasselryd  1982      46.19        2:20.65   
  Linnéa Bäckman  1989      35.75        2:56.40   
                     
Solsta  1900              3:12.11   
  Simklubben Solsta                   
  Ludvig Skoglund  2002      58.06        58.06   
  Anton Hastö-Hardin  1999      59.34        1:57.40   
  Felicia Andersson  2001      34.57        2:31.97   
  Erik Swensson  2003      40.14        3:12.11   
                     
Späckhuggarna              3:19.29   
  Solens IF                   
  Manfred Åsman  2005      1:42.88        1:42.88   
  Jacob Sjölander  1986      31.17        2:14.05   
  Teo Renlund  1997      35.34        2:49.39   
  Rasmus Lindström  1992      29.90        3:19.29   
                     
Nacka Hi              4:30.21   
  Nacka HI                   
  Ella Strömberg  2004      52.45        52.45   
  Oskar Johansson  2006      1:23.37        2:15.82   
  Melvin Flink  2005      1:18.99        3:34.81   
  Joakim Löfgren  1979      55.40        4:30.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  16:31 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  27 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  09:08   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 23, 50m Fjäril Herr S1-S14+K4, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tobias Klasson  2000    590          32.07   
  Säffle Simsällskap  31.88                 
Jacob Sjölander  1986    482          34.31   
  Solens IF  32.85                 
Anton Daggert  1993    330          38.93   
  Örebro Simallians  36.24                 
Teo Renlund  1997    266          41.81   
  Solens IF  42.91                 
Felix Persson  2000    252          42.56   
  Simklubben Vänersborg  42.99                 
Johan Hannus  1988    218          44.66   
  Spårvägen Simförening  40.10                 
Albin Oskarsson  1991    194          54.19   
  Örebro Simallians  53.57                 
Rasmus Lindström  1992              31.25   
  Solens IF  30.54                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:08 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  27 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  09:08   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 24, 50m Fjäril Dam S1-S14+K4, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Andersson  2001    641          35.65   
  KFUK-KFUM Kometerna  37.34                 
Linnéa Bäckman  1989    611          36.23   
  Solens IF  38.01                 
Nicola St. Clair Maitland  2003    361          47.17   
  Södertälje Simsällskap  48.64                 
Josefine Busk  1997    356          43.36   
  Södertälje Simsällskap  45.00                 
Johanna Hasselryd  1982    207          51.97   
  Solens IF  47.10                 
Anna Philipson  2003    175          50.74   
  Gävle Simsällskap  50.30                 
Maria Carlsson  1983    113          1:03.59   
  Njurunda Simsällskap  58.22                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:08 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  04 juni 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:15   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Swensson  2003  Simklubben Solsta    56.69        2:04.05   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Manfred Åsman  2005  Solens IF    1:40.30        3:31.07   
Angelo Varisco  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    37.89        1:17.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 juni 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  27 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  09:32   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 27, 50m Bröst Herr SB1-SB14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jacob Sjölander  1986    579          36.34   
  Solens IF  36.05                 
Albin Oskarsson  1991    504          52.55   
  Örebro Simallians  54.16                 
Tobias Klasson  2000    483          38.59   
  Säffle Simsällskap  40.67                 
Sebastian Häregård  2002    479          53.46   
  Varabygdens Simsällskap  55.99                 
Teo Renlund  1997    389          41.48   
  Solens IF  40.75                 
Anton Daggert  1993    343          43.27   
  Örebro Simallians  42.10                 
Felix Persson  2000    310          44.74   
  Simklubben Vänersborg  43.66                 
David Andersson  1997              DNS   
  Södertälje Simsällskap  55.49                 
Gustav Ljungberg  1991              DSQ   
  KFUK-KFUM Kometerna  39.32                 
Johan Hannus  1988              DSQ   
  Spårvägen Simförening  1:50.00                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:32 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  27 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  09:32   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 28, 50m Bröst Dam SB1-SB14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Andersson  2001    497          41.72   
  KFUK-KFUM Kometerna  44.83                 
Linnéa Bäckman  1989    481          42.17   
  Solens IF  41.56                 
Rebecca Löf  2001    288          49.99   
  Örebro Simallians  52.59                 
Anna Philipson  2003    260          52.09   
  Gävle Simsällskap  52.89                 
Lotta Aksnés  1995    206          55.91   
  Solens IF  58.81                 
Therese Mattsson  1997    198          56.63   
  Solens IF                   
Maria Carlsson  1983    166          1:00.03   
  Njurunda Simsällskap  56.01                 
Johanna Hasselryd  1982    151          1:01.95   
  Solens IF  56.08                 
Julia Nyberg  1997    54          1:27.13   
  Solens IF  1:14.89                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:32 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  27 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  09:47   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 29, 100m Medl HerrSM1-SM14+K4, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Daggert  1993    480  38.84        1:22.33   
  Örebro Simallians  1:22.49                 
                     
Rasmus Lindström  1992      34.07        1:15.59   
  Solens IF  1:10.58                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:47 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  27 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  09:49   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 30, 100m Medl Dam SM1-SM14+K4, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Andersson  2001    642  39.88        1:22.88   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:24.51                 
                     
Rebecca Löf  2001    336  50.13        1:42.81   
  Örebro Simallians  1:55.60                 
                     
Josefine Busk  1997    312  46.03        1:45.34   
  Södertälje Simsällskap  1:45.99                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:49 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  27 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 31, 200m Frisim Herrar S1-S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tobias Klasson  2000    528  31.53  1:06.85  1:45.41    2:22.39   
  Säffle Simsällskap  2:20.78                 
                     
Anton Daggert  1993    424  33.45  1:11.29  1:51.83    2:33.22   
  Örebro Simallians  2:33.07                 
                     
Gustav Ljungberg  1991    404  34.85  1:14.28  1:56.03    2:35.67   
  KFUK-KFUM Kometerna  2:26.22                 
                     
Felix Persson  2000    396  36.10  1:16.54  1:58.14    2:36.73   
  Simklubben Vänersborg  2:35.39                 
                     
Jacob Sjölander  1986    360  37.02  1:18.90  2:01.91    2:41.81   
  Solens IF  2:28.22                 
                     
Teo Renlund  1997    321  37.72  1:21.40  2:05.75    2:47.98   
  Solens IF  2:35.83                 
                     
Sebastian Häregård  2002    294  44.03  1:35.49  2:29.14    3:25.86   
  Varabygdens Simsällskap  3:35.15                 
                     
Albin Oskarsson  1991    267  46.21  1:39.15  2:35.83    3:32.66   
  Örebro Simallians  3:31.50                 
                     
Ludvig Skoglund  2002    141  56.22  2:00.84  3:11.80    4:22.84   
  Simklubben Solsta  5:56.79                 
                     
10  Anton Hastö-Hardin  1999    120  58.12  2:09.13  3:25.75    4:37.39   
  Simklubben Solsta  4:58.65                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  27 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:17   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 32, 200m Frisim Damer S1-S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Helena Fältman  1980    557  36.57  1:14.35  1:53.52    2:33.80   
  Täby Sim  2:31.92                 
                     
Felicia Andersson  2001    521  36.69  1:15.66  1:55.27    2:33.71   
  KFUK-KFUM Kometerna  2:46.51                 
                     
Elin Hammarqvist  2004    487  38.67  1:22.29  2:08.51    2:54.16   
  Täby Sim  3:14.79                 
                     
Linnéa Bäckman  1989    456  35.70  1:16.35  1:59.15    2:40.65   
  Solens IF  2:40.56                 
                     
Anna Philipson  2003    267  41.68  1:31.74  2:23.90    3:16.47   
  Gävle Simsällskap  3:20.00                 
                     
Johanna Hasselryd  1982    179  50.72  1:48.15  2:46.34    3:39.49   
  Solens IF  3:18.03                 
                     
Maria Carlsson  1983    173  49.55  1:44.59  2:44.00    3:41.82   
  Njurunda Simsällskap  3:24.26                 
                     
Lotta Aksnés  1995    170  50.37  1:46.77  2:44.83    3:43.10   
  Solens IF  3:49.89                 
                     
Therese Mattsson  1997    145  50.91  1:50.67  2:53.55    3:54.97   
  Solens IF  3:49.99                 
                     
10  Julia Nyberg  1997    123  49.42  1:50.80  2:59.76    4:08.26   
  Solens IF  3:59.42                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:17 
 
Resultat Gren 90 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 90 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:47   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 90, 200m Medley Damer EXTRA, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnéa Bäckman  1989    456  41.05  1:30.72  2:23.79    3:05.83   
  Solens IF  3:06.15                 
                     
Emma Danielsson  2002    351  51.23  1:44.35  2:44.76    3:30.43   
  Södertälje Simsällskap  3:26.00                 
                     
Johanna Hasselryd  1982    176  55.98  2:05.56  3:18.91    4:15.26   
  Solens IF  3:51.53                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:47 
 
Resultat Gren 91 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 91 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  RM i Parasimning 2018    Utskriftsdatum  26 maj 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:46   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2018         
 
 
Gren 91, 200m Medley Herrar EXTRA, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tobias Klasson  2000    552  32.73  1:10.73  2:02.78    2:37.84   
  Säffle Simsällskap  2:52.13                 
                     
Jacob Sjölander  1986    382  38.92  1:27.19  2:18.10    2:58.38   
  Solens IF  2:45.85                 
                     
Teo Renlund  1997    257  48.23  1:39.08  2:38.33    3:23.55   
  Solens IF  3:14.11                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 maj 2018 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner