2019-09-17   04:22:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 7 juli 2018 kl. 18:15

Document
Resultat
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Event 36, 800m Frisim Herrar Junior - Final
WR: Lin Zhang (1987) 7:32.12 2009-07-29
ER: Gabriele Detti (1994) 7:40.77 2017-07-26
WJ: JWB 7:45.67
EJ: JEB 7:51.97
NR: Henrik Chrstiansen (1996) 7:44.21 2017-07-26
SR: Victor Johansson (1998) 7:52.66 2017-07-25
SJ: Victor Johansson (1998) 7:52.66 2017-07-25
MR: Victor Johansson (1998) 8:01.10 2017-07-03
FM: Victor Johansson (1998) 8:01.10
FJ: Victor Johansson (1998) 8:01.10
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Johansson 1998 Jönköpings Simsällskap +0.64 801 8:06.68
50m: 28.17
100m: 58.28
(30.11)
150m: 1:28.81
(30.53)
200m: 1:59.21
(30.40)
250m: 2:29.85
(30.64)
300m: 3:00.37
(30.52)
350m: 3:31.26
(30.89)
400m: 4:01.84
(30.58)
450m: 4:32.55
(30.71)
500m: 5:03.12
(30.57)
550m: 5:33.89
(30.77)
600m: 6:04.32
(30.43)
650m: 6:35.11
(30.79)
700m: 7:06.05
(30.94)
750m: 7:37.07
(31.02)
800m: 8:06.68
(29.61)
2 Isak Vikström 1999 Helsingborgs Simsällskap +0.73 714 8:25.69 +19.01
50m: 28.50
100m: 59.50
(31.00)
150m: 1:31.05
(31.55)
200m: 2:02.62
(31.57)
250m: 2:33.95
(31.33)
300m: 3:05.47
(31.52)
350m: 3:37.06
(31.59)
400m: 4:08.84
(31.78)
450m: 4:40.65
(31.81)
500m: 5:12.60
(31.95)
550m: 5:45.02
(32.42)
600m: 6:17.44
(32.42)
650m: 6:49.67
(32.23)
700m: 7:22.44
(32.77)
750m: 7:54.58
(32.14)
800m: 8:25.69
(31.11)
3 Melker Olsson 2000 Simklubben Elfsborg +0.75 697 8:29.87 +23.19
50m: 28.63
100m: 59.81
(31.18)
150m: 1:31.72
(31.91)
200m: 2:03.62
(31.90)
250m: 2:35.73
(32.11)
300m: 3:07.61
(31.88)
350m: 3:39.68
(32.07)
400m: 4:11.46
(31.78)
450m: 4:43.95
(32.49)
500m: 5:16.10
(32.15)
550m: 5:48.26
(32.16)
600m: 6:20.57
(32.31)
650m: 6:52.99
(32.42)
700m: 7:25.54
(32.55)
750m: 7:58.46
(32.92)
800m: 8:29.87
(31.41)
4 Max Sundberg 1999 Väsby Simsällskap +0.73 688 8:31.96 +25.28
50m: 28.84
100m: 1:00.03
(31.19)
150m: 1:32.41
(32.38)
200m: 2:04.78
(32.37)
250m: 2:37.38
(32.60)
300m: 3:09.21
(31.83)
350m: 3:41.49
(32.28)
400m: 4:13.74
(32.25)
450m: 4:46.10
(32.36)
500m: 5:18.42
(32.32)
550m: 5:51.31
(32.89)
600m: 6:23.78
(32.47)
650m: 6:56.69
(32.91)
700m: 7:29.65
(32.96)
750m: 8:02.33
(32.68)
800m: 8:31.96
(29.63)
5 William Kerman 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.73 683 8:33.22 +26.54
50m: 29.16
100m: 1:00.88
(31.72)
150m: 1:32.75
(31.87)
200m: 2:04.94
(32.19)
250m: 2:36.99
(32.05)
300m: 3:09.24
(32.25)
350m: 3:41.31
(32.07)
400m: 4:14.04
(32.73)
450m: 4:46.27
(32.23)
500m: 5:18.70
(32.43)
550m: 5:50.74
(32.04)
600m: 6:23.57
(32.83)
650m: 6:56.16
(32.59)
700m: 7:28.96
(32.80)
750m: 8:01.45
(32.49)
800m: 8:33.22
(31.77)
6 Dennis Dukic 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.74 674 8:35.59 +28.91
50m: 28.93
100m: 1:00.02
(31.09)
150m: 1:31.58
(31.56)
200m: 2:03.37
(31.79)
250m: 2:35.47
(32.10)
300m: 3:07.26
(31.79)
350m: 3:40.14
(32.88)
400m: 4:12.86
(32.72)
450m: 4:45.66
(32.80)
500m: 5:18.41
(32.75)
550m: 5:52.08
(33.67)
600m: 6:24.76
(32.68)
650m: 6:58.45
(33.69)
700m: 7:31.14
(32.69)
750m: 8:04.66
(33.52)
800m: 8:35.59
(30.93)
7 Carl Göransson 2000 Upsala Simsällskap +0.76 660 8:39.17 +32.49
50m: 28.88
100m: 1:00.30
(31.42)
150m: 1:32.45
(32.15)
200m: 2:04.49
(32.04)
250m: 2:37.30
(32.81)
300m: 3:10.13
(32.83)
350m: 3:43.12
(32.99)
400m: 4:16.05
(32.93)
450m: 4:49.36
(33.31)
500m: 5:22.39
(33.03)
550m: 5:55.74
(33.35)
600m: 6:28.76
(33.02)
650m: 7:01.95
(33.19)
700m: 7:35.06
(33.11)
750m: 8:07.87
(32.81)
800m: 8:39.17
(31.30)
8 Elias Hysing 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.80 639 8:44.83 +38.15
50m: 30.48
100m: 1:02.29
(31.81)
150m: 1:35.13
(32.84)
200m: 2:07.34
(32.21)
250m: 2:40.61
(33.27)
300m: 3:13.48
(32.87)
350m: 3:47.25
(33.77)
400m: 4:20.40
(33.15)
450m: 4:53.66
(33.26)
500m: 5:26.96
(33.30)
550m: 5:59.98
(33.02)
600m: 6:33.00
(33.02)
650m: 7:06.18
(33.18)
700m: 7:39.58
(33.40)
750m: 8:12.45
(32.87)
800m: 8:44.83
(32.38)
9 Gabriel Henkel 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 635 8:45.79 +39.11
50m: 30.16
100m: 1:02.51
(32.35)
150m: 1:35.11
(32.60)
200m: 2:08.01
(32.90)
250m: 2:41.14
(33.13)
300m: 3:14.14
(33.00)
350m: 3:47.44
(33.30)
400m: 4:20.39
(32.95)
450m: 4:53.70
(33.31)
500m: 5:26.78
(33.08)
550m: 6:00.30
(33.52)
600m: 6:33.37
(33.07)
650m: 7:06.88
(33.51)
700m: 7:40.29
(33.41)
750m: 8:13.72
(33.43)
800m: 8:45.79
(32.07)
10 Joel Hambraeus 1998 Danderyds Simförening +0.90 618 8:50.65 +43.97
50m: 29.45
100m: 1:01.55
(32.10)
150m: 1:34.76
(33.21)
200m: 2:08.24
(33.48)
250m: 2:41.53
(33.29)
300m: 3:14.91
(33.38)
350m: 3:48.65
(33.74)
400m: 4:22.51
(33.86)
450m: 4:56.46
(33.95)
500m: 5:30.00
(33.54)
550m: 6:03.89
(33.89)
600m: 6:38.15
(34.26)
650m: 7:12.24
(34.09)
700m: 7:46.03
(33.79)
750m: 8:19.63
(33.60)
800m: 8:50.65
(31.02)
11 Martin Melinder 2001 Väsby Simsällskap +0.69 616 8:51.24 +44.56
50m: 29.52
100m: 1:01.35
(31.83)
150m: 1:34.48
(33.13)
200m: 2:07.63
(33.15)
250m: 2:41.03
(33.40)
300m: 3:14.41
(33.38)
350m: 3:48.02
(33.61)
400m: 4:21.72
(33.70)
450m: 4:55.48
(33.76)
500m: 5:29.53
(34.05)
550m: 6:03.50
(33.97)
600m: 6:37.31
(33.81)
650m: 7:11.33
(34.02)
700m: 7:45.03
(33.70)
750m: 8:18.75
(33.72)
800m: 8:51.24
(32.49)
12 Oliver Rehn 2001 Simklubben Neptun +0.67 611 8:52.55 +45.87
50m: 29.07
100m: 1:00.56
(31.49)
150m: 1:32.78
(32.22)
200m: 2:05.18
(32.40)
250m: 2:37.86
(32.68)
300m: 3:10.75
(32.89)
350m: 3:43.94
(33.19)
400m: 4:17.28
(33.34)
450m: 4:51.44
(34.16)
500m: 5:25.24
(33.80)
550m: 5:59.90
(34.66)
600m: 6:34.70
(34.80)
650m: 7:09.62
(34.92)
700m: 7:44.36
(34.74)
750m: 8:19.12
(34.76)
800m: 8:52.55
(33.43)
13 Albin Svenneby 2001 Simklubben Elfsborg +0.77 611 8:52.69 +46.01
50m: 30.98
100m: 1:03.58
(32.60)
150m: 1:37.22
(33.64)
200m: 2:10.88
(33.66)
250m: 2:44.71
(33.83)
300m: 3:17.82
(33.11)
350m: 3:51.36
(33.54)
400m: 4:24.43
(33.07)
450m: 4:57.77
(33.34)
500m: 5:31.14
(33.37)
550m: 6:04.88
(33.74)
600m: 6:38.34
(33.46)
650m: 7:12.12
(33.78)
700m: 7:45.80
(33.68)
750m: 8:19.79
(33.99)
800m: 8:52.69
(32.90)
14 Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap +0.72 607 8:53.72 +47.04
50m: 29.73
100m: 1:01.92
(32.19)
150m: 1:35.96
(34.04)
200m: 2:08.74
(32.78)
250m: 2:42.57
(33.83)
300m: 3:16.16
(33.59)
350m: 3:50.12
(33.96)
400m: 4:23.94
(33.82)
450m: 4:58.12
(34.18)
500m: 5:32.09
(33.97)
550m: 6:06.05
(33.96)
600m: 6:39.87
(33.82)
650m: 7:14.43
(34.56)
700m: 7:47.81
(33.38)
750m: 8:21.66
(33.85)
800m: 8:53.72
(32.06)
15 Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap +0.66 604 8:54.79 +48.11
50m: 30.00
100m: 1:02.71
(32.71)
150m: 1:36.41
(33.70)
200m: 2:10.17
(33.76)
250m: 2:43.46
(33.29)
300m: 3:17.02
(33.56)
350m: 3:51.03
(34.01)
400m: 4:24.49
(33.46)
450m: 4:58.64
(34.15)
500m: 5:32.58
(33.94)
550m: 6:06.72
(34.14)
600m: 6:40.47
(33.75)
650m: 7:14.54
(34.07)
700m: 7:48.48
(33.94)
750m: 8:22.27
(33.79)
800m: 8:54.79
(32.52)
16 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.67 593 8:57.91 +51.23
50m: 29.74
100m: 1:01.96
(32.22)
150m: 1:35.10
(33.14)
200m: 2:08.92
(33.82)
250m: 2:42.76
(33.84)
300m: 3:17.12
(34.36)
350m: 3:51.30
(34.18)
400m: 4:25.34
(34.04)
450m: 4:59.89
(34.55)
500m: 5:34.36
(34.47)
550m: 6:08.30
(33.94)
600m: 6:42.94
(34.64)
650m: 7:17.02
(34.08)
700m: 7:50.76
(33.74)
750m: 8:24.61
(33.85)
800m: 8:57.91
(33.30)
17 Karl Gustav Gérnyi 1999 Simklubben Neptun +0.65 590 8:59.04 +52.36
50m: 27.96
100m: 58.82
(30.86)
150m: 1:31.11
(32.29)
200m: 2:03.61
(32.50)
250m: 2:36.74
(33.13)
300m: 3:10.22
(33.48)
350m: 3:44.18
(33.96)
400m: 4:18.58
(34.40)
450m: 4:53.34
(34.76)
500m: 5:28.39
(35.05)
550m: 6:03.70
(35.31)
600m: 6:39.03
(35.33)
650m: 7:14.42
(35.39)
700m: 7:49.71
(35.29)
750m: 8:24.92
(35.21)
800m: 8:59.04
(34.12)
18 Johan Björklund 1999 Njurunda Simsällskap +0.58 586 9:00.14 +53.46
50m: 28.96
100m: 1:00.97
(32.01)
150m: 1:34.48
(33.51)
200m: 2:07.72
(33.24)
250m: 2:40.67
(32.95)
300m: 3:14.35
(33.68)
350m: 3:48.50
(34.15)
400m: 4:22.66
(34.16)
450m: 4:57.07
(34.41)
500m: 5:31.64
(34.57)
550m: 6:06.79
(35.15)
600m: 6:41.77
(34.98)
650m: 7:17.04
(35.27)
700m: 7:52.30
(35.26)
750m: 8:26.58
(34.28)
800m: 9:00.14
(33.56)
19 William Westerlund Holappa 1999 Simklubben Elfsborg +0.76 569 9:05.49 +58.81
50m: 30.85
100m: 1:03.59
(32.74)
150m: 1:37.42
(33.83)
200m: 2:11.08
(33.66)
250m: 2:45.57
(34.49)
300m: 3:19.81
(34.24)
350m: 3:54.77
(34.96)
400m: 4:29.40
(34.63)
450m: 5:04.51
(35.11)
500m: 5:38.99
(34.48)
550m: 6:13.85
(34.86)
600m: 6:48.57
(34.72)
650m: 7:22.91
(34.34)
700m: 7:57.26
(34.35)
750m: 8:31.65
(34.39)
800m: 9:05.49
(33.84)
20 Max Fahlén 2001 Västerås Simsällskap +0.77 565 9:06.63 +59.95
50m: 31.13
100m: 1:04.34
(33.21)
150m: 1:38.45
(34.11)
200m: 2:12.76
(34.31)
250m: 2:47.07
(34.31)
300m: 3:21.73
(34.66)
350m: 3:56.27
(34.54)
400m: 4:31.20
(34.93)
450m: 5:05.80
(34.60)
500m: 5:40.97
(35.17)
550m: 6:15.86
(34.89)
600m: 6:51.04
(35.18)
650m: 7:25.76
(34.72)
700m: 7:59.77
(34.01)
750m: 8:33.71
(33.94)
800m: 9:06.63
(32.92)
21 Petter Hellzén 2000 Ängelholms Simsällskap +0.75 562 9:07.59 +1:00.91
50m: 29.66
100m: 1:02.02
(32.36)
150m: 1:35.23
(33.21)
200m: 2:08.74
(33.51)
250m: 2:41.92
(33.18)
300m: 3:15.97
(34.05)
350m: 3:49.77
(33.80)
400m: 4:24.49
(34.72)
450m: 4:58.11
(33.62)
500m: 5:33.97
(35.86)
550m: 6:09.35
(35.38)
600m: 6:45.71
(36.36)
650m: 7:21.07
(35.36)
700m: 7:56.67
(35.60)
750m: 8:32.65
(35.98)
800m: 9:07.59
(34.94)
22 Filip Salbrink 2002 Eslövs Simsällskap +0.67 555 9:09.99 +1:03.31
50m: 30.27
100m: 1:03.22
(32.95)
150m: 1:37.03
(33.81)
200m: 2:10.86
(33.83)
250m: 2:45.44
(34.58)
300m: 3:19.79
(34.35)
350m: 3:54.61
(34.82)
400m: 4:29.41
(34.80)
450m: 5:04.87
(35.46)
500m: 5:39.89
(35.02)
550m: 6:15.12
(35.23)
600m: 6:50.58
(35.46)
650m: 7:25.74
(35.16)
700m: 8:00.85
(35.11)
750m: 8:35.99
(35.14)
800m: 9:09.99
(34.00)
23 Sam Taheri 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.72 548 9:12.26 +1:05.58
50m: 29.48
100m: 1:01.70
(32.22)
150m: 1:35.16
(33.46)
200m: 2:08.58
(33.42)
250m: 2:42.93
(34.35)
300m: 3:17.01
(34.08)
350m: 3:52.07
(35.06)
400m: 4:26.90
(34.83)
450m: 5:02.57
(35.67)
500m: 5:37.73
(35.16)
550m: 6:14.00
(36.27)
600m: 6:49.30
(35.30)
650m: 7:25.71
(36.41)
700m: 8:01.62
(35.91)
750m: 8:37.75
(36.13)
800m: 9:12.26
(34.51)
24 Ivo Kuijpers 1999 Säffle Simsällskap +0.80 547 9:12.72 +1:06.04
50m: 30.09
100m: 1:02.69
(32.60)
150m: 1:36.81
(34.12)
200m: 2:10.62
(33.81)
250m: 2:44.62
(34.00)
300m: 3:18.74
(34.12)
350m: 3:53.14
(34.40)
400m: 4:27.78
(34.64)
450m: 5:03.43
(35.65)
500m: 5:38.62
(35.19)
550m: 6:14.64
(36.02)
600m: 6:50.73
(36.09)
650m: 7:26.21
(35.48)
700m: 8:02.18
(35.97)
750m: 8:37.82
(35.64)
800m: 9:12.72
(34.90)
25 Viktor Johansson 1999 Simklubben Elfsborg +0.71 541 9:14.85 +1:08.17
50m: 30.28
100m: 1:03.28
(33.00)
150m: 1:36.91
(33.63)
200m: 2:10.96
(34.05)
250m: 2:45.66
(34.70)
300m: 3:20.13
(34.47)
350m: 3:54.94
(34.81)
400m: 4:29.66
(34.72)
450m: 5:04.94
(35.28)
500m: 5:40.11
(35.17)
550m: 6:15.88
(35.77)
600m: 6:51.46
(35.58)
650m: 7:27.60
(36.14)
700m: 8:03.44
(35.84)
750m: 8:39.61
(36.17)
800m: 9:14.85
(35.24)
- Daniel Jonsson 1999 Södertörns Simsällskap DNS
2018-07-07 19:28:50 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner