2019-09-20   06:04:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 6 juli 2018 kl. 09:30

Document
Resultat
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Event 24, 100m Ryggsim Damer Junior - Final
WR: Kylie Masse (1996) 58.10 2017-07-25
ER: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28
WJ: Regan Smith (2002) 59.11 2017-08-24
EJ: Polina Egorova (2000) 59.62 2017-07-02
NR: Mie Östergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04
SJ: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01
MR: Michelle Coleman (1993) 1:00.64 2017-07-02
FM: Michelle Coleman (1993) 1:00.64
FJ: Miranda Arvidsson (1998) 1:04.57
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Stenhård 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.73 714 1:04.98
50m: 32.54
100m: 1:04.98
(32.44)
2 Miranda Arvidsson 1998 Kalmar Simsällskap +0.69 713 1:05.01 +0.03
50m: 31.25
100m: 1:05.01
(33.76)
3 Anna Miram 1999 Väsby Simsällskap +0.75 685 1:05.90 +0.92
50m: 32.60
100m: 1:05.90
(33.30)
4 Elise Öberg 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.69 684 1:05.91 +0.93
50m: 32.65
100m: 1:05.91
(33.26)
5 Wilma Persson 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.71 684 1:05.92 +0.94
50m: 32.14
100m: 1:05.92
(33.78)
6 Isabella Revstedt 2001 Simklubben Ran +0.77 683 1:05.96 +0.98
50m: 32.29
100m: 1:05.96
(33.67)
7 Vera Karlsson 2003 Linköpings Allmänna SS +0.68 683 1:05.97 +0.99
50m: 32.13
100m: 1:05.97
(33.84)
8 Josefin Ossmyr 1999 Tyresö Simsällskap +0.67 639 1:07.45 +2.47
50m: 32.64
100m: 1:07.45
(34.81)
9 Emma Vileus 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 625 1:07.94 +2.96
50m: 33.51
100m: 1:07.94
(34.43)
10 Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 Simklubben Neptun +0.75 624 1:07.99 +3.01
50m: 32.95
100m: 1:07.99
(35.04)
11 Vera Fransson 2001 Skövde Simsällskap +0.73 622 1:08.04 +3.06
50m: 33.16
100m: 1:08.04
(34.88)
12 Tilda Öman 2000 Simklubben Elfsborg +0.66 606 1:08.65 +3.67
50m: 33.96
100m: 1:08.65
(34.69)
13 Davilda Lareva 2000 Föreningen Trelleborg Sim +0.56 605 1:08.67 +3.69
50m: 32.65
100m: 1:08.67
(36.02)
14 Olivia Ülger 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.76 599 1:08.90 +3.92
50m: 34.21
100m: 1:08.90
(34.69)
15 Alice Persson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.74 595 1:09.07 +4.09
50m: 34.00
100m: 1:09.07
(35.07)
16 Paola Kylberg 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.81 589 1:09.29 +4.31
50m: 34.48
100m: 1:09.29
(34.81)
17 Emilia Christiansen 1999 Södertälje Simsällskap +0.84 589 1:09.31 +4.33
50m: 33.62
100m: 1:09.31
(35.69)
18 Malin Andersson 1999 Kungsbacka Simsällskap +0.86 588 1:09.32 +4.34
50m: 33.36
100m: 1:09.32
(35.96)
19 Lova Andersson 2000 Jönköpings Simsällskap +0.71 579 1:09.68 +4.70
50m: 33.23
100m: 1:09.68
(36.45)
20 Viktoria Dellhede 2003 Landskrona Simsällskap +0.85 571 1:10.03 +5.05
50m: 34.65
100m: 1:10.03
(35.38)
21 Klara Eriksson 2000 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.64 569 1:10.08 +5.10
50m: 33.81
100m: 1:10.08
(36.27)
22 Veronica Stureborg 1999 Spårvägen Simförening +0.70 564 1:10.28 +5.30
50m: 33.55
100m: 1:10.28
(36.73)
23 Elin Ristl 1999 Jönköpings Simsällskap +0.66 560 1:10.46 +5.48
50m: 33.82
100m: 1:10.46
(36.64)
24 Mollie Morfelt 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.63 543 1:11.21 +6.23
50m: 34.38
100m: 1:11.21
(36.83)
25 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap +0.74 534 1:11.60 +6.62
50m: 34.36
100m: 1:11.60
(37.24)
26 Alwa Widmark 2002 Södertörns Simsällskap +0.67 527 1:11.90 +6.92
50m: 36.13
100m: 1:11.90
(35.77)
27 Ellen Banestig 2002 Täby Sim +0.75 513 1:12.56 +7.58
50m: 34.56
100m: 1:12.56
(38.00)
28 Agnes Kramer 1998 Falkenbergs Simklubb +0.72 263 1:30.57 +25.59 S8
50m: 44.01
100m: 1:30.57
(46.56)
29 Lina Nilsson 2002 Osby Simsällskap +0.83 250 1:32.11 +27.13 S14
50m: 44.93
100m: 1:32.11
(47.18)
30 Nicola St. Clair Maitland 2003 Södertälje Simsällskap +0.74 250 1:32.21 +27.23 S8
50m: 45.17
100m: 1:32.21
(47.04)
31 Elin Hammarqvist 2004 Täby Sim +0.84 204 1:38.57 +33.59 S9
50m: 47.69
100m: 1:38.57
(50.88)
32 Emma Danielsson 2002 Södertälje Simsällskap +0.82 186 1:41.78 +36.80 S9
50m: 50.37
100m: 1:41.78
(51.41)
33 Ida Andersson-Wulf 1998 Vellinge-Näsets Simklubb 163 1:46.29 +41.31 S7
50m: 52.22
100m: 1:46.29
(54.07)
34 Rebecca Löf 2001 Örebro Simallians +0.87 120 1:57.78 +52.80 S14
50m: 55.47
100m: 1:57.78
(1:02.31)
2018-07-06 11:51:20 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner