2021-04-18   02:37:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Iltajakso

Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  17:53   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 30, 100m ru M, P-13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sakari Korri  2005    306  40.73        1:24.70   
  Rauman Uimaseura  1:25.29                 
                     
Konsta Vainio  2005    244  43.50        1:31.40   
  Aurajoen Uinti  1:31.86                 
                     
Luka Laaksonen  2005    243  42.77        1:31.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.74                 
                     
Aarni Linderborg  2005    218  45.56        1:34.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.83                 
                     
Alex Mukkulainen  2006    207  45.89        1:36.46   
  Aurajoen Uinti  1:37.28                 
                     
Lauri Aho  2006    206  47.63        1:36.59   
  Raision Urheilijat  1:36.08                 
                     
Eemeli Arnell  2005    198  46.68        1:37.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.10                 
                     
Patrik Reiman  2005    198  46.28        1:37.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.88                 
                     
Veeti Salminen  2006    190  46.24        1:39.28   
  Someron Esa  1:35.54                 
                     
10  Max Allén  2005    183  48.18        1:40.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.08                 
                     
11  Eero Mäenpää  2005    166  48.79        1:43.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:51.78                 
                     
12  Frans Sandblom  2006    164  49.18        1:44.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:46.91                 
                     
13  Tommi Elers  2006    155  52.31        1:46.14   
  Porin Pyrintö  1:52.59                 
                     
14  Jooa Laiho  2006    155  50.40        1:46.16   
  Raision Urheilijat  1:46.73                 
                     
15  Aaro Törnström  2006    154  49.30        1:46.41   
  Raision Urheilijat  1:54.86                 
                     
16  Matias Cavrag  2005    152  52.08        1:46.85   
  Raision Urheilijat  1:49.92                 
                     
17  Vilho Okkonen  2006    149  50.91        1:47.57   
  Rauman Uimaseura  1:49.93                 
                     
18  Santeri Holmberg  2006    147  51.34        1:48.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:46.91                 
                     
19  Joonatan Davie  2006    145  51.72        1:48.73   
  Aurajoen Uinti  1:46.20                 
                     
20  Aapo Nurminen  2006    141  52.27        1:49.73   
  Raision Urheilijat  1:49.38                 
                     
21  Linus Korin  2006    135  53.11        1:51.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:49.61                 
                     
22  Margo Murumäe  2006    133  53.65        1:51.88   
  Raision Urheilijat  1:58.45                 
                     
23  Ivan Kovalchuk  2005    132  53.08        1:52.03   
  Aurajoen Uinti  1:54.82                 
                     
24  Oliver Jokinen  2005    132  53.78        1:52.10   
  Aurajoen Uinti  1:55.34                 
                     
25  Tomas Laine  2006    123  54.79        1:54.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.45                 
                     
26  Ilari Linderborg  2006    117  55.40        1:56.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.69                 
                     
27  Matias Seppä  2006    114  54.00        1:57.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:52.05                 
                     
28  Ian Gonzalez Caton  2008    89  1:01.02        2:07.73   
  Aurajoen Uinti  2:12.07                 
                     
29  Ilmari Kunttu  2006    87  1:01.88        2:08.70   
  Aurajoen Uinti  2:12.28                 
                     
30  Nicolo Manzone  2005    82  59.07        2:11.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:07.10                 
                     
31  Aleksi Nurmi  2006    46  1:13.07        2:38.32   
  Aurajoen Uinti  2:28.50                 
                     
Jasper Jakonen  2006              DSQ   
  Porin Pyrintö  2:24.47                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 30, 100m ru M, P-13, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikael Laakso  1997    635  30.82        1:06.44   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.43                 
                     
Lauri Elomaa  2000    569  32.37        1:08.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.59                 
                     
Atte Lindholm  2001    543  33.34        1:10.00   
  Swimming Jyväskylä  1:09.24                 
                     
Arttu Mäenpää  2003    418  34.84        1:16.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jere Kekola  2000    379  36.53        1:18.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.68                 
                     
Mikael Nurmela  2002    371  36.87        1:19.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.06                 
                     
Seweryn Pastucha  2004    350  37.56        1:21.06   
  Raision Urheilijat  1:20.28                 
                     
Aapo Huhti  2003    331  36.90        1:22.55   
  Vesihelmen Uimaseura  1:20.62                 
                     
Elmeri Aho  2004    320  38.58        1:23.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:23.97                 
                     
10  Rasmus Rekola  2004    281  40.70        1:27.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.80                 
                     
11  Samuel Salminen  2003    235  43.34        1:32.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.16                 
                     
12  Eerik Rantanen  2004    208  44.84        1:36.40   
  Uimaseura Kaarina  1:39.08                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:53 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner