2020-01-25   01:53:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  14:24   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 19, 100m vu N, T-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    420  32.97        1:09.51   
  Aurajoen Uinti  1:09.99                 
                     
Kerttu Rantanen  2007    419  33.55        1:09.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.95                 
                     
Aino Laine  2007    354  35.41        1:13.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.87                 
                     
Tuuli Peltola  2007    339  34.91        1:14.66   
  Raision Urheilijat  1:17.14                 
                     
Hanna Törmä  2007    311  36.24        1:16.83   
  Porin Uimaseura  1:16.88                 
                     
Aino Suomalainen  2007    310  36.63        1:16.87   
  Aurajoen Uinti  1:15.88                 
                     
Minea Kumlander  2007    306  36.86        1:17.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.66                 
                     
Nella Imponen  2007    242  40.21        1:23.44   
  Aurajoen Uinti  1:23.24                 
                     
Amanda Vuori  2007    238  39.23        1:23.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.21                 
                     
10  Lotta Luotola  2008    201  42.27        1:28.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.08                 
                     
11  Emilia Tähkänen  2007    194  42.41        1:29.91   
  Uinti-Vakka  1:30.02                 
                     
12  Minni-Maria Vesma  2007    192  42.79        1:30.16   
  Raision Urheilijat  1:32.12                 
                     
13  Veera Knuutila  2008    183  42.33        1:31.65   
  Aurajoen Uinti  1:33.97                 
                     
14  Justiina Junnila  2007    182  43.98        1:31.72   
  Aurajoen Uinti  1:36.18                 
                     
15  Sofia Maude  2008    172  43.98        1:33.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.23                 
                     
16  Selma Syrjänen  2009    170  43.42        1:33.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.03                 
                     
17  Emilia Inkeroinen  2009    168  45.43        1:34.26   
  Kouvolan Uimarit  1:33.39                 
                     
18  Minttu Mäkihannu  2008    163  43.35        1:35.21   
  TaTu Tampere  1:35.79                 
                     
19  Kaisa Heikkinen  2008    157  46.09        1:36.32   
  Raision Urheilijat  1:37.01                 
                     
20  Elsa Constable  2009    156  44.64        1:36.61   
  Aurajoen Uinti  1:40.75                 
                     
21  Saara Pakomäki  2008    154  47.02        1:36.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.09                 
                     
22  Iina Pihlaja  2008    150  47.12        1:37.84   
  Raision Urheilijat  1:42.25                 
                     
23  Josefiina Kinos  2009    142  47.46        1:39.60   
  Raision Urheilijat  1:45.74                 
                     
24  Vilja Suominen  2009    141  47.87        1:39.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.12                 
                     
25  Emilie Sjösten  2008    141  45.70        1:39.92   
  Aurajoen Uinti  1:42.11                 
                     
26  Maija Salokorpi  2007    134  46.02        1:41.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.64                 
                     
27  Silvia Jauhiainen  2007    123  48.20        1:44.41   
  Aurajoen Uinti  2:02.69                 
                     
28  Minttu Piiroinen  2008    117  50.67        1:46.39   
  Aurajoen Uinti  1:53.74                 
                     
29  Elsa Hanski  2008    112  49.74        1:47.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:51.67                 
                     
30  Amelie Halkosaari  2009    110  50.70        1:48.57   
  Aurajoen Uinti  1:49.28                 
                     
31  Nea Veiro  2008    104  52.57        1:50.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:59.04                 
                     
32  Aliisa Kunttu  2008    102  50.47        1:51.23   
  Aurajoen Uinti  2:02.39                 
                     
33  Emilia Leinonen  2007    102  50.90        1:51.42   
  Uimaseura Kaarina  1:50.59                 
                     
34  Aava Sulanterä  2007    97  53.42        1:53.30   
  Uimaseura Kaarina  2:03.10                 
                     
35  Selma Mäenpää  2007    84  58.02        1:58.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
36  Brianna Sandell  2008    80  53.48        2:00.66   
  Uimaseura Kaarina  2:00.64                 
                     
37  Emma Karimäki  2009    69  1:01.48        2:06.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
38  Annika Andersen  2008    62  1:00.14        2:11.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.23                 
                     
 
Laji 19, 100m vu N, T-11, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tessa Nurminen  1994    725  27.93        57.94   
  Eura Swimming Team  58.78                 
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    709  27.98        58.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.30                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    696  28.31        58.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.43                 
                     
Paula Peltola  2001    678  28.46        59.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.86                 
                     
Peppi Siirtola  2002    675  28.74        59.34   
  Cetus Espoo  58.38                 
                     
Ella-Noora Haanpää  1998    562  30.49        1:03.08   
  Rauman Uimaseura  1:01.65                 
                     
Emmi Heine  2002    554  30.78        1:03.38   
  Rauman Uimaseura  1:02.66                 
                     
Riikka Niskala  2004    548  31.01        1:03.58   
  Raision Urheilijat  1:04.01                 
                     
Sofia Salospohja  2004    539  30.85        1:03.95   
  Raision Urheilijat  1:05.36                 
                     
10  Emilia Sihvo  2004    522  30.94        1:04.62   
  Raision Urheilijat  1:02.73                 
                     
11  Alida Öhberg  2002    516  31.23        1:04.88   
  Aurajoen Uinti  1:04.97                 
                     
12  Sanni Kalliomäki  2000    497  31.77        1:05.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.93                 
                     
13  Sonila Selimi  2005    494  31.18        1:05.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.85                 
                     
14  Emilia Liven  2002    485  32.10        1:06.26   
  Aurajoen Uinti  1:05.33                 
                     
15  Wilma Rintala  2002    480  32.71        1:06.45   
  Raision Urheilijat  1:07.18                 
                     
16  Hilda Helo  2003    477  32.09        1:06.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.41                 
                     
17  Sofia Karismaa  2002    468  32.72        1:07.02   
  Porin Uimaseura  1:07.86                 
                     
18  Sini Mäkilä  2006    465  33.04        1:07.15   
  Raision Urheilijat  1:07.34                 
                     
19  Fiona Laakso  2005    464  32.27        1:07.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.57                 
                     
20  Nelli Rauhanen  2005    460  32.39        1:07.43   
  Raision Urheilijat  1:06.58                 
                     
21  Julianna Kurkela  2005    456  32.09        1:07.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.07                 
                     
22  Elli-Kaisa Saarinen  2001    454  29.69        1:07.70   
  Vesihelmen Uimaseura  1:04.54                 
                     
23  Nita Tenho  2004    454  32.82        1:07.71   
  Porin Uimaseura  1:06.37                 
                     
24  Helmi Viitasalo  2002    452  32.52        1:07.81   
  Rauman Uimaseura  1:06.86                 
                     
25  Viola Penttilä  2004    451  32.82        1:07.87   
  Swimming Team Rauma  1:06.67                 
                     
26  Lotta Aho  2000    444  32.03        1:08.24   
  Aurajoen Uinti  1:06.93                 
                     
27  Ella Suominen  2005    437  32.54        1:08.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.87                 
                     
28  Viivi Nurmela  2004    423  33.11        1:09.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.32                 
                     
29  Kaisla Korvonen  2006    407  33.98        1:10.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.19                 
                     
30  Aada Rantanen  2004    406  33.43        1:10.29   
  Raision Urheilijat  1:12.62                 
                     
31  Milla Järvenpää  2004    400  33.87        1:10.63   
  Uimaseura Kaarina  1:10.32                 
                     
32  Noora Kekola  2004    399  33.66        1:10.66   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.68                 
                     
33  Alisa Ailanen  2004    395  33.36        1:10.95   
  Swimming Team Rauma  1:11.26                 
                     
34  Mathilda Heikiö  2006    394  33.83        1:10.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.99                 
                     
35  Kristina Grimbaum  2005    392  33.62        1:11.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.48                 
                     
36  Anni Törmänen  2005    386  33.34        1:11.45   
  Rauman Uimaseura  1:12.20                 
                     
37  My Laverman  2004    370  34.69        1:12.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.77                 
                     
38  Senni Tuominen  2003    357  34.99        1:13.36   
  Vesihelmen Uimaseura  1:14.76                 
                     
39  Katriina Kallio  2006    353  34.85        1:13.64   
  Raision Urheilijat  1:11.54                 
                     
40  Matilda Lampela  2004    352  35.51        1:13.73   
  Harjavallan Uimaseura  1:15.31                 
                     
41  Joanna Hauhia  2004    338  34.76        1:14.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.81                 
                     
42  Merituuli Lehtonen  2003    336  36.03        1:14.84   
  Porin Uimaseura  1:13.80                 
                     
43  Emma Loo  2004    331  36.01        1:15.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.11                 
                     
44  Viivi Laiho  2005    331  36.12        1:15.24   
  Aurajoen Uinti  1:22.39                 
                     
45  Noora Ketola  2003    320  36.70        1:16.08   
  Aurajoen Uinti  1:16.88                 
                     
46  Celina Sandell  2005    319  36.78        1:16.19   
  Uimaseura Kaarina  1:20.04                 
                     
47  Rita Heinonen  2006    315  37.76        1:16.46   
  Raision Urheilijat  1:19.89                 
                     
48  Aino Lehtinen  2005    314  38.37        1:16.55   
  Aurajoen Uinti  1:20.89                 
                     
49  Veera Ele  2006    313  36.34        1:16.61   
  Aurajoen Uinti  1:15.78                 
                     
50  Veera Maijala  2005    307  36.40        1:17.10   
  Rauman Uimaseura  1:17.45                 
                     
51  Lawen Veisi  2002    302  36.16        1:17.58   
  Raision Urheilijat  1:14.02                 
                     
52  Anni Haavisto  2002    298  37.82        1:17.92   
  Vesihelmen Uimaseura  1:15.80                 
                     
53  Mette Peltola  2005    293  36.96        1:18.37   
  Raision Urheilijat  1:19.38                 
                     
54  Ella Salminen  2006    284  37.27        1:19.19   
  Porin Pyrintö  1:21.14                 
                     
55  Aino Kurki  2005    284  37.59        1:19.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.86                 
                     
56  Tilda Saine  2006    280  38.44        1:19.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.51                 
                     
57  Emma Haapanen  2006    275  37.99        1:19.98   
  Aurajoen Uinti  1:22.40                 
                     
58  Aada Berg  2004    272  38.26        1:20.29   
  Porin Pyrintö  1:23.83                 
                     
59  Annika Uuttu  2004    272  37.32        1:20.30   
  Harjavallan Uimaseura                   
                     
60  Mea Alho  2006    269  37.36        1:20.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.53                 
                     
61  Meeri Nordström  2006    262  39.11        1:21.34   
  Porin Uimaseura  1:20.47                 
                     
62  Kerttu Laaksonen  2006    260  38.36        1:21.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.82                 
                     
63  Aleksandra Hiekka  2004    253  39.79        1:22.31   
  Uimaseura Kaarina  1:24.33                 
                     
64  Inka Nirkkonen  2004    249  38.02        1:22.75   
  Aurajoen Uinti  1:25.51                 
                     
65  Maikki Hämäläinen  2006    245  39.24        1:23.09   
  Uimaseura Kaarina  1:21.67                 
                     
66  Alexa Korkiakoski  2006    238  40.64        1:23.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.94                 
                     
66  Maija Gustafsson  2004    238  39.33        1:23.98   
  Raision Urheilijat  1:22.02                 
                     
68  Veera Hautamäki  2006    234  39.05        1:24.43   
  Raision Urheilijat  1:22.81                 
                     
69  Emilia Pakkanen  2006    233  39.22        1:24.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.49                 
                     
70  Ada Riquelme Mac Donald  2006    230  40.54        1:24.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.14                 
                     
71  Emilia Häjänen  2006    221  40.70        1:26.08   
  Raision Urheilijat  1:28.14                 
                     
72  Gabriella Vesterkvist  2006    219  40.13        1:26.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.89                 
                     
73  Iina Salmivaara  2006    215  41.10        1:26.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.87                 
                     
74  Riina Jungell  2006    208  42.58        1:27.74   
  Octopus Lohja  1:32.10                 
                     
75  Ella Jokioinen  2006    207  40.86        1:27.90   
  Aurajoen Uinti  1:27.72                 
                     
76  Netta Koskinen  2005    200  41.93        1:28.88   
  Aurajoen Uinti  1:30.22                 
                     
77  Sanni Porkkala  2004    194  41.97        1:29.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.71                 
                     
78  Elina Toivonen  2006    194  40.61        1:29.89   
  Aurajoen Uinti  1:32.61                 
                     
79  Neela Wessman  2005    193  42.04        1:30.07   
  Porin Pyrintö  1:30.87                 
                     
80  Laura Lilja  2004    171  42.28        1:33.71   
  Aurajoen Uinti  1:35.45                 
                     
81  Elsa Koskinen  2006    166  46.24        1:34.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.14                 
                     
82  Alina Vanhatalo  2006    162  44.90        1:35.35   
  Uimaseura Kaarina  1:35.51                 
                     
83  Sani Karjalainen  2005    162  45.18        1:35.40   
  Aurajoen Uinti  1:46.08                 
                     
84  Jenni Järvensivu  2006    142  44.70        1:39.65   
  Porin Pyrintö  1:40.70                 
                     
85  Mandi Hämäläinen  2006    124  50.63        1:44.31   
  Uimaseura Kaarina  1:46.56                 
                     
86  Michelle Virta  2006    111  51.09        1:48.09   
  Uimaseura Kaarina  1:50.88                 
                     
Janette Setälä  2001              DNS   
  Aurajoen Uinti  1:02.04                 
                     
Pilvi Österman  2005              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.63                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:24 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner