2021-11-29   06:29:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-aamu

Tulokset Laji 3 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:59   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 3, 100m VU/FR M,P/B-16,14, Alkuert 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    569  27.18        56.60   
  Lahden Uimaseura  56.90                 
                     
Lassi Niemi  2004    501  28.29        59.03   
  TaTu Tampere  1:00.91                 
                     
Onni ijl  2004    484  28.65        59.73   
  Hyvinkn Uimaseura  1:00.98                 
                     
Joonas Maaranen  2004    482  28.50        59.82   
  Hyvinkn Uimaseura  1:00.73                 
                     
Pavel Pankratov  2004    471  29.70        1:00.29   
  TaTu Tampere  1:00.07                 
                     
Konsta Kallio  2004    464  28.93        1:00.58   
  Uinti Tampere  1:00.89                 
                     
Nikita Ivanov  2005    459  29.83        1:00.78   
  Argo Ujumisklubi  1:03.43                 
                     
Niilo Kilpelinen  2004    459  28.65        1:00.81   
  TaTu Tampere  1:00.69                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    449  29.08        1:01.24   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.82                 
                     
10  Miro Birkstedt  2004    435  30.08        1:01.89   
  TaTu Tampere  1:02.82                 
                     
11  Akseli Maaranen  2004    433  29.21        1:01.98   
  Hyvinkn Uimaseura  1:02.24                 
                     
12  Riccardo Castagno  2004    415  29.65        1:02.85   
  Uinti Tampere  1:02.26                 
                     
13  Weeti Virtanen  2004    411  29.68        1:03.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:04.06                 
                     
14  Cedric Decena  2004    408  30.33        1:03.23   
  Oulun Lohet  1:02.88                 
                     
15  Markus Veckman  2004    399  30.31        1:03.70   
  Swimming Jyvskyl  1:03.69                 
                     
16  Oskar Tuominen  2004    396  30.54        1:03.87   
  Uinti Tampere  1:04.46                 
                     
17  Lucas Lydman  2005    392  29.93        1:04.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:04.09                 
                     
18  Nico Peltonen  2005    390  30.81        1:04.17   
  Hyvinkn Uimaseura  1:05.45                 
                     
19  Ukko-Pekka Luomala  2004    389  30.43        1:04.26   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:04.30                 
                     
20  Touko Riipinen  2004    384  30.81        1:04.50   
  Swimming Jyvskyl  1:03.27                 
                     
21  Leo Liukonen  2004    382  30.76        1:04.61   
  TaTu Tampere  1:05.18                 
                     
22  Vili Rantasuo  2004    366  31.61        1:05.54   
  Oulun Lohet  1:06.67                 
                     
23  Joona Saloniemi  2004    366  31.07        1:05.58   
  TaTu Tampere  1:06.35                 
                     
24  Rasmus Rekola  2004    364  31.54        1:05.66   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.73                 
                     
25  Aarne Eskelinen  2004    354  32.30        1:06.26   
  Uinti Tampere  1:08.50                 
                     
26  Miklas Pikkuhuhta  2005    349  31.79        1:06.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:05.79                 
                     
27  Atte Nieminen  2004    347  32.59        1:06.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:07.54                 
                     
28  Joonas Arponen  2005    342  31.90        1:07.05   
  Rauman Uimaseura  1:06.96                 
                     
29  Ilja Syrj  2004    341  32.58        1:07.10   
  Uinti Tampere  1:07.60                 
                     
30  Oliver Aspholm  2005    338  32.31        1:07.28   
  Uinti Tampere  1:10.17                 
                     
31  Sebastian Rasimus  2004    331  32.78        1:07.79   
  Uinti Tampere  1:09.92                 
                     
32  Samuel Sainio  2005    328  32.52        1:08.02   
  Uinti Tampere  1:08.24                 
                     
33  Akseli Kotti  2004    327  32.85        1:08.03   
  TaTu Tampere  1:07.64                 
                     
34  Ivan Chupakhin  2005    322  33.37        1:08.39   
  Uinti Tampere  1:08.61                 
                     
35  Alexander Nyman  2004    320  32.44        1:08.58   
  Hyvinkn Uimaseura  1:08.11                 
                     
36  Matias Pikkala  2004    313  33.80        1:09.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:11.92                 
                     
37  Antte Sil  2004    308  33.00        1:09.41   
  Uinti Tampere  1:07.80                 
                     
38  Lev Vlasov  2007    302  33.07        1:09.86   
  TaTu Tampere  1:10.24                 
                     
39  Sohneel Mandpe  2004    296  33.87        1:10.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:11.66                 
                     
40  Max Nikkari  2004    292  33.26        1:10.70   
  Uinti Tampere  1:10.58                 
                     
41  Vilho Tikkanen  2005    290  34.16        1:10.79   
  Swimming Jyvskyl  1:10.87                 
                     
42  Joni Routamo  2005    288  34.67        1:10.97   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:10.36                 
                     
43  Jeremy Valkeavuori  2004    286  33.56        1:11.17   
  Riihimen Uimaseura  1:10.29                 
                     
44  Konsta Rantasuo  2006    285  34.76        1:11.25   
  Oulun Lohet  1:10.98                 
                     
45  Onni Pajumki  2004    284  34.04        1:11.35   
  Uinti Tampere  1:10.19                 
                     
46  Osmo Mkel  2004    250  34.42        1:14.43   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:12.78                 
                     
47  Joona Saarnio  2004    248  34.39        1:14.60   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:13.02                 
                     
48  Genadijs Pilukovs  2006    245  36.03        1:14.96   
  Bjss Ridzene Dsn  1:12.50                 
                     
Aaron Pirinen  2005              DSQ   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:08.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Akseli Liukkonen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:08.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Romans Vasiljevs  2006              DSQ   
  Bjss Ridzene Dsn  1:11.90                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 3, 100m VU/FR M,P/B-16,14, Alkuert 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brnnkrr  2002    671  25.67        53.58   
  Kemin Tyven Uimarit  53.77                 
                     
Sergei Kuzmin  2002    614  26.43        55.19   
  Argo Ujumisklubi  56.00                 
                     
Matias Hjelm  2002    596  26.74        55.74   
  Vanders  56.13                 
                     
Oskari Aalto  2002    580  27.04        56.22   
  Cetus Espoo  54.72                 
                     
Oscar Skjl  2002    566  27.88        56.71   
  Cetus Espoo  56.57                 
                     
Antti Leppnen  2002    564  27.77        56.76   
  Lahden Uimaseura  55.83                 
                     
Jesper Lietzn  2002    558  27.48        56.97  Ei osallistu loppukilpailuun 
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.78                 
                     
Alex Lydman  2003    556  27.44        57.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  56.42                 
                     
Marcus Forsel  2003    551  27.28        57.21  Ei osallistu loppukilpailuun 
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.61                 
                     
10  Tatu Hapuoja  2003    546  27.35        57.38   
  Uinti Tampere  56.24                 
                     
11  Jami Ihalainen  2003    539  27.93        57.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  57.65                 
                     
12  Simon Ravals  2003    534  27.69        57.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  58.20                 
                     
13  Ethan Brady  2002    525  27.74        58.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  56.95                 
                     
14  Ricards Janis Sniedze  2003    519  28.48        58.34   
  Bjss Ridzene Dsn  58.32                 
                     
15  Andreas Valkrusman  2003    518  27.95        58.38   
  Argo Ujumisklubi  58.80                 
                     
16  Risto Martikainen  2003    518  28.05        58.39   
  Kouvolan Uimarit  58.30                 
                     
17  Arttu Menp  2003    515  28.35        58.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.20                 
                     
18  Elias Saarinen  2002    509  27.85        58.73   
  Riihimen Uimaseura  57.96                 
                     
19  Eemeli Leinonen  2002    504  28.19        58.91   
  Uinti Tampere  1:00.09                 
                     
20  Manu Ursin  2002    503  27.98        58.95   
  Kouvolan Uimarit  58.37                 
                     
21  Onni-Kalle Luomala  2002    499  28.07        59.11   
  Jrvenpn Uintiklubi  58.37                 
                     
22  Ville Korpilhde  2002    486  28.30        59.66   
  Swimming Club Rovaniemi  59.91                 
                     
23  Julius Nyberg  2002    468  28.64        1:00.40   
  Kampuksen Plaani  1:02.37                 
                     
24  Jere Broman  2002    462  29.25        1:00.66   
  Nokian Pyry  59.72                 
                     
25  Joonas Jrvi  2002    456  29.17        1:00.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:02.44                 
                     
26  Henri Naarajrvi  2002    455  28.53        1:00.95   
  Uinti Tampere  59.57                 
                     
27  Ville Savulahti  2003    452  29.52        1:01.09   
  Riihimen Uimaseura  1:00.52                 
                     
28  Kirill Helsing  2002    451  28.91        1:01.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:01.33                 
                     
29  Mio Harju  2002    450  28.91        1:01.18   
  TaTu Tampere  1:00.60                 
                     
30  Elias Kalliokoski  2003    450  29.00        1:01.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:01.13                 
                     
31  Urho Lyytinen  2003    435  29.74        1:01.90   
  Uinti Tampere  1:01.50                 
                     
32  Otto Hoffren  2002    426  29.94        1:02.34   
  Lahden Uimaseura  1:01.30                 
                     
33  Kalle Haavisto  2003    421  29.88        1:02.58   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.05                 
                     
34  Visa Kotiniitty  2003    414  30.27        1:02.90   
  Uinti Tampere  1:04.09                 
                     
35  Nooa Lehtoniemi  2003    409  30.32        1:03.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:02.35                 
                     
35  Petri Shkolny  2003    409  30.84        1:03.19   
  Riihimen Uimaseura  1:05.08                 
                     
37  Miska Birkstedt  2002    398  30.50        1:03.74   
  TaTu Tampere  1:04.41                 
                     
38  Miko Vaikkola  2003    377  31.24        1:04.91   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.15                 
                     
Akseli Hakala  2003              DSQ   
  Uinti Tampere  58.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Petteri Lepola  2003              DSQ   
  TaTu Tampere  1:04.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 3, 100m VU/FR M,P/B-16,14, Alkuert 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Herrala  1993    712  25.42        52.52   
  TaTu Tampere  50.33                 
                     
Kalle Pyykknen  1996    707  25.38        52.65   
  Uinti Tampere  52.96                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    694  25.34        52.96   
  Swimming Jyvskyl  51.17                 
                     
Matias Tyry  1993    674  25.81        53.50   
  TaTu Tampere  52.84                 
                     
Nico Palotie  1992    671  25.79        53.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  53.44                 
                     
Werner Herjrvi  1999    662  25.86        53.81   
  Kampuksen Plaani  53.34                 
                     
Elias Herlevi  2000    660  26.43        53.87   
  Helsingfors Simsllskap  53.22                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    655  25.99        54.00   
  Joensuun Uimaseura  53.35                 
                     
Miika Tolvanen  1996    641  26.67        54.40   
  Joensuun Uimaseura  53.49                 
                     
10  Leevi Lehti  2000    640  26.01        54.42   
  Porin Uimaseura  55.50                 
                     
11  Jakob Sievers  2000    638  25.70        54.47   
  Uinti Tampere  54.30                 
                     
12  Werneri Koskinen  1998    637  25.88        54.51   
  Uinti Tampere  54.92                 
                     
13  Kirill Egorov  2000    633  26.54        54.61   
  Helsingfors Simsllskap  54.47                 
                     
14  Janne Markus Markkanen  1994    614  26.29        55.17   
  Swimming Jyvskyl  54.39                 
                     
15  Juho Eerola  1995    612  26.67        55.24   
  TaTu Tampere  53.11                 
                     
16  Martti Tervanen  2000    606  26.59        55.43   
  Jrvenpn Uintiklubi  55.12                 
                     
17  Tatu Peltonen  1989    601  26.39        55.58   
  TaTu Tampere  53.65                 
                     
18  Miika Pentti  1997    597  26.68        55.70   
  Cetus Espoo  54.16                 
                     
19  Konsta Kallinen  1999    595  26.40        55.75   
  Oulun Lohet  53.31                 
                     
20  Santeri Mettl  1999    594  26.90        55.79   
  TaTu Tampere  56.36                 
                     
21  Deny Belaic  1998    592  27.23        55.85   
  TaTu Tampere  57.91                 
                     
22  Danila Dobrzhanskiy  1998    588  27.11        55.99   
  Swimming Jyvskyl  54.62                 
                     
23  Emil Perkki  2000    582  27.09        56.18   
  Helsingfors Simsllskap  55.12                 
                     
23  Tuomas Jokinen  2001    582  27.71        56.18   
  Cetus Espoo  55.46                 
                     
25  Alexander Kislitsyn  2001    580  27.19        56.25   
  Swimming Jyvskyl  55.89                 
                     
26  Aaro Thtivuori  1998    574  27.20        56.43   
  Helsingfors Simsllskap  54.99                 
                     
27  Leevi Suhonen  1999    567  27.00        56.66   
  Swimming Jyvskyl  56.73                 
                     
28  Arttu Erkinaro  1992    566  27.04        56.69   
  Oulun Uinti 1906  54.56                 
                     
28  Janne Rissanen  1997    566  27.42        56.69   
  Raision Urheilijat  56.41                 
                     
30  Saku Romo  2000    566  27.24        56.70   
  Lahden Uimaseura  57.13                 
                     
31  Roope Ruohtula  2000    564  26.84        56.75   
  Joensuun Uimaseura  57.06                 
                     
32  Topi Lukkarinen  2000    557  27.36        56.98   
  Swimming Club Rovaniemi  56.11                 
                     
33  Jasper Pullinen  1999    557  27.63        57.00   
  Riihimen Uimaseura  57.42                 
                     
34  Santeri Hulkko  2000    555  27.31        57.08   
  Lahden Uimaseura  56.11                 
                     
35  Eetu Isosuo  2000    553  27.80        57.14   
  Cetus Espoo  55.61                 
                     
36  Zenons Belskis  2001    552  27.07        57.17   
  Bjss Ridzene Dsn  58.00                 
                     
37  Veeti Laine  2000    551  27.73        57.21   
  Cetus Espoo  57.60                 
                     
38  Juha Hyvrinen  1998    548  26.97        57.30   
  Hmeenlinnan Uimaseura  57.31                 
                     
39  Timi Torkkel  2001    544  26.74        57.45   
  Hmeenlinnan Uimaseura  56.78                 
                     
40  Jani-Markus Sula  1999    542  27.29        57.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.82                 
                     
41  Jussi Kause  1997    540  27.51        57.60   
  Porin Uimaseura  57.76                 
                     
41  Tatu Hrkk  2001    540  27.38        57.60   
  Uinti Tampere  57.69                 
                     
43  Hermanni Taimisto  2000    535  27.95        57.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  56.49                 
                     
44  Tatu Mkiaho  1995    534  27.84        57.80   
  Raision Urheilijat  57.55                 
                     
45  Oskari Hynynen  2001    530  27.42        57.96   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.54                 
                     
46  Jaakko Reinonen  2001    526  27.84        58.10   
  Hmeenlinnan Uimaseura  57.54                 
                     
47  Ossi Kleimola  2001    524  27.87        58.18   
  Kouvolan Uimarit  57.81                 
                     
48  Alex Lassila  2000    519  27.88        58.35   
  Cetus Espoo  56.77                 
                     
49  Eelis Hukka  1999    502  27.70        58.99   
  Swimming Club Rovaniemi  56.46                 
                     
50  Rami Rissanen  1999    490  27.66        59.49   
  Porin Uimaseura  56.42                 
                     
51  Eerikki Laitala  2001    486  28.89        59.64   
  Cetus Espoo  58.02                 
                     
52  Joona Krkkinen  1998    469  28.44        1:00.34   
  Heinolan Isku  55.83                 
                     
Ari-Pekka Liukkonen  1989              DSQ   
  Cetus Espoo  49.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:59 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner