2021-11-29   05:47:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:59   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m SU/BA M, Alkuert 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petja Yritys  1993    590  30.62  1:03.95  1:38.55    2:13.39   
  TaTu Tampere  2:08.09                 
                     
Veeti Haikonen  2001    556  32.05  1:06.52  1:41.32    2:16.10   
  Helsingfors Simsllskap  2:12.38                 
                     
Topias Nygrd  2000    548  32.69  1:07.97  1:43.80    2:16.76   
  Oulun Uinti 1906  2:08.14                 
                     
Elias Laine  2002    537  32.03  1:07.26  1:42.44    2:17.66   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.81                 
                     
Claes Fjellstrm  2001    534  31.59  1:06.78  1:42.78    2:17.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:11.34                 
                     
Akseli Kontiainen  2002    497  32.77  1:08.71  1:45.30    2:21.26   
  Joensuun Uimaseura  2:18.91                 
                     
Niklas Hatakka  2003    472  32.80  1:09.17  1:46.66    2:23.67   
  Cetus Espoo  2:22.83                 
                     
Teemu Oksakari  2003    425  33.57  1:10.88  1:50.44    2:28.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:26.97                 
                     
Oliver Kela  2002    424  33.35  1:10.93  1:50.23    2:28.95   
  Swimming Club Rovaniemi  2:26.69                 
                     
10  Pirkka Perkola  2001    421  34.45  1:12.44  1:51.47    2:29.27   
  TaTu Tampere  2:24.22                 
                     
11  Niklas Valkonen  1997    420  33.23  1:10.50  1:49.86    2:29.40   
  Uinti Tampere  2:27.84                 
                     
12  Juuso Syrjl  2001    394  34.90  1:13.79  1:53.05    2:32.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:28.44                 
                     
13  Tino Lukkaroinen  2002    392  35.57  1:14.77  1:54.59    2:32.85   
  Riihimen Uimaseura  2:30.86                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:59 
 
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:35   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m SU/BA M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Nygrd  2000    613  30.71  1:04.27  1:38.86    2:11.74   
  Oulun Uinti 1906  2:08.14                 
                     
Petja Yritys  1993    596  30.70  1:03.70  1:38.63    2:12.97   
  TaTu Tampere  2:08.09                 
                     
Elias Laine  2002    571  32.05  1:06.21  1:40.88    2:14.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.81                 
                     
Veeti Haikonen  2001    559  32.06  1:06.12  1:40.94    2:15.86   
  Helsingfors Simsllskap  2:12.38                 
                     
Claes Fjellstrm  2001    525  31.77  1:06.74  1:43.36    2:18.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:11.34                 
                     
Akseli Kontiainen  2002    515  32.10  1:07.46  1:43.69    2:19.59   
  Joensuun Uimaseura  2:18.91                 
                     
Niklas Hatakka  2003    484  32.80  1:08.76  1:45.66    2:22.49   
  Cetus Espoo  2:22.83                 
                     
Teemu Oksakari  2003    415  33.69  1:10.36  1:50.33    2:29.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:26.97                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:35 
 
Tulokset Laji 2 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:59   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m SU/BA N/W, Alkuert 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Oura  2001    647  33.98  1:09.72  1:46.13    2:23.43   
  Helsingfors Simsllskap  2:12.87                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    601  34.46  1:11.24  1:49.38    2:26.94   
  Oulun Uinti 1906  2:19.49                 
                     
Katri Hurskainen  2000    577  34.85  1:12.64  1:50.97    2:28.94   
  Oulun Lohet  2:26.13                 
                     
Minttu Paalanen  2003    562  35.63  1:13.58  1:52.57    2:30.31   
  Lahden Uimaseura  2:29.00                 
                     
Raakel Brlund  2001    561  34.76  1:12.75  1:51.35    2:30.42  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  2:25.60                 
                     
Noora Kukkonen  1999    538  34.36  1:12.56  1:53.19    2:32.46   
  TaTu Tampere  2:27.82                 
                     
Emma Nieminen  1996    532  35.63  1:13.94  1:53.57    2:33.08   
  Swimming Jyvskyl  2:25.04                 
                     
Mirva Kallstrm  1999    518  35.49  1:14.06  1:54.30    2:34.44   
  Cetus Espoo  2:27.89                 
                     
Alina Antila  2004    495  35.29  1:14.72  1:56.19    2:36.75   
  Nurmijrven Uinti  2:33.38                 
                     
10  Pilvi Pietikinen  2002    491  37.22  1:17.23  1:58.20    2:37.19   
  Cetus Espoo  2:36.08                 
                     
11  Kukka Kangas  2005    489  35.91  1:15.60  1:57.25    2:37.38   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.42                 
                     
12  Meeri Yli-yh  2004    465  36.48  1:17.03  1:59.28    2:40.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:33.27                 
                     
13  Sohvi Kallinen  2004    465  38.02  1:18.76  2:00.08    2:40.11   
  Lahden Uimaseura  2:34.01                 
                     
14  Sofia Saukko  2001    451  37.36  1:19.10  2:01.50    2:41.74   
  Rovaniemen Uimaseura  2:40.44                 
                     
15  Kaisla Kangas  2002    444  36.57  1:17.74  2:01.04    2:42.53   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.50                 
                     
16  Sanni Lampi  2001    430  37.97  1:18.77  2:01.65    2:44.28   
  Swimming Jyvskyl  2:34.19                 
                     
17  Mari Hekkala  2000    418  38.02  1:20.34  2:02.98    2:45.80   
  Oulun Uinti 1906  2:39.41                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:59 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:41   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m SU/BA N/W, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Oura  2001    679  33.54  1:09.34  1:45.76    2:21.11   
  Helsingfors Simsllskap  2:12.87                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    624  34.28  1:11.15  1:48.73    2:25.12   
  Oulun Uinti 1906  2:19.49                 
                     
Katri Hurskainen  2000    596  33.66  1:10.86  1:49.27    2:27.35   
  Oulun Lohet  2:26.13                 
                     
Alina Antila  2004    553  34.80  1:12.90  1:52.29    2:31.11   
  Nurmijrven Uinti  2:33.38                 
                     
Emma Nieminen  1996    549  34.69  1:12.85  1:52.30    2:31.42   
  Swimming Jyvskyl  2:25.04                 
                     
Minttu Paalanen  2003    544  35.89  1:14.40  1:53.95    2:31.95   
  Lahden Uimaseura  2:29.00                 
                     
Mirva Kallstrm  1999    520  35.62  1:14.62  1:54.41    2:34.19   
  Cetus Espoo  2:27.89                 
                     
Noora Kukkonen  1999    505  34.50  1:12.95  1:53.96    2:35.76   
  TaTu Tampere  2:27.82                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:41 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:59   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 3, 100m VU/FR M,P/B-16,14, Alkuert 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    569  27.18        56.60   
  Lahden Uimaseura  56.90                 
                     
Lassi Niemi  2004    501  28.29        59.03   
  TaTu Tampere  1:00.91                 
                     
Onni ijl  2004    484  28.65        59.73   
  Hyvinkn Uimaseura  1:00.98                 
                     
Joonas Maaranen  2004    482  28.50        59.82   
  Hyvinkn Uimaseura  1:00.73                 
                     
Pavel Pankratov  2004    471  29.70        1:00.29   
  TaTu Tampere  1:00.07                 
                     
Konsta Kallio  2004    464  28.93        1:00.58   
  Uinti Tampere  1:00.89                 
                     
Nikita Ivanov  2005    459  29.83        1:00.78   
  Argo Ujumisklubi  1:03.43                 
                     
Niilo Kilpelinen  2004    459  28.65        1:00.81   
  TaTu Tampere  1:00.69                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    449  29.08        1:01.24   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.82                 
                     
10  Miro Birkstedt  2004    435  30.08        1:01.89   
  TaTu Tampere  1:02.82                 
                     
11  Akseli Maaranen  2004    433  29.21        1:01.98   
  Hyvinkn Uimaseura  1:02.24                 
                     
12  Riccardo Castagno  2004    415  29.65        1:02.85   
  Uinti Tampere  1:02.26                 
                     
13  Weeti Virtanen  2004    411  29.68        1:03.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:04.06                 
                     
14  Cedric Decena  2004    408  30.33        1:03.23   
  Oulun Lohet  1:02.88                 
                     
15  Markus Veckman  2004    399  30.31        1:03.70   
  Swimming Jyvskyl  1:03.69                 
                     
16  Oskar Tuominen  2004    396  30.54        1:03.87   
  Uinti Tampere  1:04.46                 
                     
17  Lucas Lydman  2005    392  29.93        1:04.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:04.09                 
                     
18  Nico Peltonen  2005    390  30.81        1:04.17   
  Hyvinkn Uimaseura  1:05.45                 
                     
19  Ukko-Pekka Luomala  2004    389  30.43        1:04.26   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:04.30                 
                     
20  Touko Riipinen  2004    384  30.81        1:04.50   
  Swimming Jyvskyl  1:03.27                 
                     
21  Leo Liukonen  2004    382  30.76        1:04.61   
  TaTu Tampere  1:05.18                 
                     
22  Vili Rantasuo  2004    366  31.61        1:05.54   
  Oulun Lohet  1:06.67                 
                     
23  Joona Saloniemi  2004    366  31.07        1:05.58   
  TaTu Tampere  1:06.35                 
                     
24  Rasmus Rekola  2004    364  31.54        1:05.66   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.73                 
                     
25  Aarne Eskelinen  2004    354  32.30        1:06.26   
  Uinti Tampere  1:08.50                 
                     
26  Miklas Pikkuhuhta  2005    349  31.79        1:06.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:05.79                 
                     
27  Atte Nieminen  2004    347  32.59        1:06.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:07.54                 
                     
28  Joonas Arponen  2005    342  31.90        1:07.05   
  Rauman Uimaseura  1:06.96                 
                     
29  Ilja Syrj  2004    341  32.58        1:07.10   
  Uinti Tampere  1:07.60                 
                     
30  Oliver Aspholm  2005    338  32.31        1:07.28   
  Uinti Tampere  1:10.17                 
                     
31  Sebastian Rasimus  2004    331  32.78        1:07.79   
  Uinti Tampere  1:09.92                 
                     
32  Samuel Sainio  2005    328  32.52        1:08.02   
  Uinti Tampere  1:08.24                 
                     
33  Akseli Kotti  2004    327  32.85        1:08.03   
  TaTu Tampere  1:07.64                 
                     
34  Ivan Chupakhin  2005    322  33.37        1:08.39   
  Uinti Tampere  1:08.61                 
                     
35  Alexander Nyman  2004    320  32.44        1:08.58   
  Hyvinkn Uimaseura  1:08.11                 
                     
36  Matias Pikkala  2004    313  33.80        1:09.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:11.92                 
                     
37  Antte Sil  2004    308  33.00        1:09.41   
  Uinti Tampere  1:07.80                 
                     
38  Lev Vlasov  2007    302  33.07        1:09.86   
  TaTu Tampere  1:10.24                 
                     
39  Sohneel Mandpe  2004    296  33.87        1:10.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:11.66                 
                     
40  Max Nikkari  2004    292  33.26        1:10.70   
  Uinti Tampere  1:10.58                 
                     
41  Vilho Tikkanen  2005    290  34.16        1:10.79   
  Swimming Jyvskyl  1:10.87                 
                     
42  Joni Routamo  2005    288  34.67        1:10.97   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:10.36                 
                     
43  Jeremy Valkeavuori  2004    286  33.56        1:11.17   
  Riihimen Uimaseura  1:10.29                 
                     
44  Konsta Rantasuo  2006    285  34.76        1:11.25   
  Oulun Lohet  1:10.98                 
                     
45  Onni Pajumki  2004    284  34.04        1:11.35   
  Uinti Tampere  1:10.19                 
                     
46  Osmo Mkel  2004    250  34.42        1:14.43   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:12.78                 
                     
47  Joona Saarnio  2004    248  34.39        1:14.60   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:13.02                 
                     
48  Genadijs Pilukovs  2006    245  36.03        1:14.96   
  Bjss Ridzene Dsn  1:12.50                 
                     
Aaron Pirinen  2005              DSQ   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:08.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Akseli Liukkonen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:08.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Romans Vasiljevs  2006              DSQ   
  Bjss Ridzene Dsn  1:11.90                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 3, 100m VU/FR M,P/B-16,14, Alkuert 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brnnkrr  2002    671  25.67        53.58   
  Kemin Tyven Uimarit  53.77                 
                     
Sergei Kuzmin  2002    614  26.43        55.19   
  Argo Ujumisklubi  56.00                 
                     
Matias Hjelm  2002    596  26.74        55.74   
  Vanders  56.13                 
                     
Oskari Aalto  2002    580  27.04        56.22   
  Cetus Espoo  54.72                 
                     
Oscar Skjl  2002    566  27.88        56.71   
  Cetus Espoo  56.57                 
                     
Antti Leppnen  2002    564  27.77        56.76   
  Lahden Uimaseura  55.83                 
                     
Jesper Lietzn  2002    558  27.48        56.97  Ei osallistu loppukilpailuun 
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.78                 
                     
Alex Lydman  2003    556  27.44        57.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  56.42                 
                     
Marcus Forsel  2003    551  27.28        57.21  Ei osallistu loppukilpailuun 
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.61                 
                     
10  Tatu Hapuoja  2003    546  27.35        57.38   
  Uinti Tampere  56.24                 
                     
11  Jami Ihalainen  2003    539  27.93        57.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  57.65                 
                     
12  Simon Ravals  2003    534  27.69        57.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  58.20                 
                     
13  Ethan Brady  2002    525  27.74        58.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  56.95                 
                     
14  Ricards Janis Sniedze  2003    519  28.48        58.34   
  Bjss Ridzene Dsn  58.32                 
                     
15  Andreas Valkrusman  2003    518  27.95        58.38   
  Argo Ujumisklubi  58.80                 
                     
16  Risto Martikainen  2003    518  28.05        58.39   
  Kouvolan Uimarit  58.30                 
                     
17  Arttu Menp  2003    515  28.35        58.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.20                 
                     
18  Elias Saarinen  2002    509  27.85        58.73   
  Riihimen Uimaseura  57.96                 
                     
19  Eemeli Leinonen  2002    504  28.19        58.91   
  Uinti Tampere  1:00.09                 
                     
20  Manu Ursin  2002    503  27.98        58.95   
  Kouvolan Uimarit  58.37                 
                     
21  Onni-Kalle Luomala  2002    499  28.07        59.11   
  Jrvenpn Uintiklubi  58.37                 
                     
22  Ville Korpilhde  2002    486  28.30        59.66   
  Swimming Club Rovaniemi  59.91                 
                     
23  Julius Nyberg  2002    468  28.64        1:00.40   
  Kampuksen Plaani  1:02.37                 
                     
24  Jere Broman  2002    462  29.25        1:00.66   
  Nokian Pyry  59.72                 
                     
25  Joonas Jrvi  2002    456  29.17        1:00.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:02.44                 
                     
26  Henri Naarajrvi  2002    455  28.53        1:00.95   
  Uinti Tampere  59.57                 
                     
27  Ville Savulahti  2003    452  29.52        1:01.09   
  Riihimen Uimaseura  1:00.52                 
                     
28  Kirill Helsing  2002    451  28.91        1:01.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:01.33                 
                     
29  Mio Harju  2002    450  28.91        1:01.18   
  TaTu Tampere  1:00.60                 
                     
30  Elias Kalliokoski  2003    450  29.00        1:01.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:01.13                 
                     
31  Urho Lyytinen  2003    435  29.74        1:01.90   
  Uinti Tampere  1:01.50                 
                     
32  Otto Hoffren  2002    426  29.94        1:02.34   
  Lahden Uimaseura  1:01.30                 
                     
33  Kalle Haavisto  2003    421  29.88        1:02.58   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.05                 
                     
34  Visa Kotiniitty  2003    414  30.27        1:02.90   
  Uinti Tampere  1:04.09                 
                     
35  Nooa Lehtoniemi  2003    409  30.32        1:03.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:02.35                 
                     
35  Petri Shkolny  2003    409  30.84        1:03.19   
  Riihimen Uimaseura  1:05.08                 
                     
37  Miska Birkstedt  2002    398  30.50        1:03.74   
  TaTu Tampere  1:04.41                 
                     
38  Miko Vaikkola  2003    377  31.24        1:04.91   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.15                 
                     
Akseli Hakala  2003              DSQ   
  Uinti Tampere  58.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Petteri Lepola  2003              DSQ   
  TaTu Tampere  1:04.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 3, 100m VU/FR M,P/B-16,14, Alkuert 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Herrala  1993    712  25.42        52.52   
  TaTu Tampere  50.33                 
                     
Kalle Pyykknen  1996    707  25.38        52.65   
  Uinti Tampere  52.96                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    694  25.34        52.96   
  Swimming Jyvskyl  51.17                 
                     
Matias Tyry  1993    674  25.81        53.50   
  TaTu Tampere  52.84                 
                     
Nico Palotie  1992    671  25.79        53.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  53.44                 
                     
Werner Herjrvi  1999    662  25.86        53.81   
  Kampuksen Plaani  53.34                 
                     
Elias Herlevi  2000    660  26.43        53.87   
  Helsingfors Simsllskap  53.22                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    655  25.99        54.00   
  Joensuun Uimaseura  53.35                 
                     
Miika Tolvanen  1996    641  26.67        54.40   
  Joensuun Uimaseura  53.49                 
                     
10  Leevi Lehti  2000    640  26.01        54.42   
  Porin Uimaseura  55.50                 
                     
11  Jakob Sievers  2000    638  25.70        54.47   
  Uinti Tampere  54.30                 
                     
12  Werneri Koskinen  1998    637  25.88        54.51   
  Uinti Tampere  54.92                 
                     
13  Kirill Egorov  2000    633  26.54        54.61   
  Helsingfors Simsllskap  54.47                 
                     
14  Janne Markus Markkanen  1994    614  26.29        55.17   
  Swimming Jyvskyl  54.39                 
                     
15  Juho Eerola  1995    612  26.67        55.24   
  TaTu Tampere  53.11                 
                     
16  Martti Tervanen  2000    606  26.59        55.43   
  Jrvenpn Uintiklubi  55.12                 
                     
17  Tatu Peltonen  1989    601  26.39        55.58   
  TaTu Tampere  53.65                 
                     
18  Miika Pentti  1997    597  26.68        55.70   
  Cetus Espoo  54.16                 
                     
19  Konsta Kallinen  1999    595  26.40        55.75   
  Oulun Lohet  53.31                 
                     
20  Santeri Mettl  1999    594  26.90        55.79   
  TaTu Tampere  56.36                 
                     
21  Deny Belaic  1998    592  27.23        55.85   
  TaTu Tampere  57.91                 
                     
22  Danila Dobrzhanskiy  1998    588  27.11        55.99   
  Swimming Jyvskyl  54.62                 
                     
23  Emil Perkki  2000    582  27.09        56.18   
  Helsingfors Simsllskap  55.12                 
                     
23  Tuomas Jokinen  2001    582  27.71        56.18   
  Cetus Espoo  55.46                 
                     
25  Alexander Kislitsyn  2001    580  27.19        56.25   
  Swimming Jyvskyl  55.89                 
                     
26  Aaro Thtivuori  1998    574  27.20        56.43   
  Helsingfors Simsllskap  54.99                 
                     
27  Leevi Suhonen  1999    567  27.00        56.66   
  Swimming Jyvskyl  56.73                 
                     
28  Arttu Erkinaro  1992    566  27.04        56.69   
  Oulun Uinti 1906  54.56                 
                     
28  Janne Rissanen  1997    566  27.42        56.69   
  Raision Urheilijat  56.41                 
                     
30  Saku Romo  2000    566  27.24        56.70   
  Lahden Uimaseura  57.13                 
                     
31  Roope Ruohtula  2000    564  26.84        56.75   
  Joensuun Uimaseura  57.06                 
                     
32  Topi Lukkarinen  2000    557  27.36        56.98   
  Swimming Club Rovaniemi  56.11                 
                     
33  Jasper Pullinen  1999    557  27.63        57.00   
  Riihimen Uimaseura  57.42                 
                     
34  Santeri Hulkko  2000    555  27.31        57.08   
  Lahden Uimaseura  56.11                 
                     
35  Eetu Isosuo  2000    553  27.80        57.14   
  Cetus Espoo  55.61                 
                     
36  Zenons Belskis  2001    552  27.07        57.17   
  Bjss Ridzene Dsn  58.00                 
                     
37  Veeti Laine  2000    551  27.73        57.21   
  Cetus Espoo  57.60                 
                     
38  Juha Hyvrinen  1998    548  26.97        57.30   
  Hmeenlinnan Uimaseura  57.31                 
                     
39  Timi Torkkel  2001    544  26.74        57.45   
  Hmeenlinnan Uimaseura  56.78                 
                     
40  Jani-Markus Sula  1999    542  27.29        57.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.82                 
                     
41  Jussi Kause  1997    540  27.51        57.60   
  Porin Uimaseura  57.76                 
                     
41  Tatu Hrkk  2001    540  27.38        57.60   
  Uinti Tampere  57.69                 
                     
43  Hermanni Taimisto  2000    535  27.95        57.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  56.49                 
                     
44  Tatu Mkiaho  1995    534  27.84        57.80   
  Raision Urheilijat  57.55                 
                     
45  Oskari Hynynen  2001    530  27.42        57.96   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.54                 
                     
46  Jaakko Reinonen  2001    526  27.84        58.10   
  Hmeenlinnan Uimaseura  57.54                 
                     
47  Ossi Kleimola  2001    524  27.87        58.18   
  Kouvolan Uimarit  57.81                 
                     
48  Alex Lassila  2000    519  27.88        58.35   
  Cetus Espoo  56.77                 
                     
49  Eelis Hukka  1999    502  27.70        58.99   
  Swimming Club Rovaniemi  56.46                 
                     
50  Rami Rissanen  1999    490  27.66        59.49   
  Porin Uimaseura  56.42                 
                     
51  Eerikki Laitala  2001    486  28.89        59.64   
  Cetus Espoo  58.02                 
                     
52  Joona Krkkinen  1998    469  28.44        1:00.34   
  Heinolan Isku  55.83                 
                     
Ari-Pekka Liukkonen  1989              DSQ   
  Cetus Espoo  49.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:59 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:55   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 3, 100m VU/FR M,P/B-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    558  27.53        56.96   
  Lahden Uimaseura  56.90                 
                     
Lassi Niemi  2004    518  28.21        58.40   
  TaTu Tampere  1:00.91                 
                     
Pavel Pankratov  2004    510  28.69        58.69   
  TaTu Tampere  1:00.07                 
                     
Joonas Maaranen  2004    478  28.65        59.98   
  Hyvinkn Uimaseura  1:00.73                 
                     
Onni ijl  2004    472  28.69        1:00.23   
  Hyvinkn Uimaseura  1:00.98                 
                     
Konsta Kallio  2004    467  28.84        1:00.44   
  Uinti Tampere  1:00.89                 
                     
Nikita Ivanov  2005    464  29.52        1:00.59   
  Argo Ujumisklubi  1:03.43                 
                     
Niilo Kilpelinen  2004    437  29.06        1:01.77   
  TaTu Tampere  1:00.69                 
                     
 
Laji 3, 100m VU/FR M,P/B-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brnnkrr  2002    680  25.52        53.32   
  Kemin Tyven Uimarit  53.77                 
                     
Matias Hjelm  2002    611  26.48        55.27   
  Vanders  56.13                 
                     
Sergei Kuzmin  2002    604  26.90        55.49   
  Argo Ujumisklubi  56.00                 
                     
Oskari Aalto  2002    590  27.30        55.92   
  Cetus Espoo  54.72                 
                     
Oscar Skjl  2002    577  27.55        56.32   
  Cetus Espoo  56.57                 
                     
Tatu Hapuoja  2003    557  27.38        57.01   
  Uinti Tampere  56.24                 
                     
Antti Leppnen  2002    554  27.27        57.10   
  Lahden Uimaseura  55.83                 
                     
Alex Lydman  2003    551  27.36        57.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  56.42                 
                     
 
Laji 3, 100m VU/FR M,P/B-16,14, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Herrala  1993    724  25.69        52.23   
  TaTu Tampere  50.33                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    723  25.46        52.25   
  Swimming Jyvskyl  51.17                 
                     
Kalle Pyykknen  1996    702  25.51        52.77   
  Uinti Tampere  52.96                 
                     
Matias Tyry  1993    677  25.98        53.41   
  TaTu Tampere  52.84                 
                     
Nico Palotie  1992    675  25.69        53.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  53.44                 
                     
Elias Herlevi  2000    657  26.16        53.95   
  Helsingfors Simsllskap  53.22                 
                     
Werner Herjrvi  1999    644  25.85        54.32   
  Kampuksen Plaani  53.34                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    628  26.16        54.77   
  Joensuun Uimaseura  53.35                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:55 
 
Tulokset Laji 4 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  16:09   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 4, 100m VU/FR N/W,T/G-15,13, Alkuert 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    554  30.42        1:02.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.67                 
                     
Karla Tiainen  2005    526  30.92        1:04.02   
  Simmis Wanda  1:04.11                 
                     
Alisa Gvozdeva  2006    509  31.56        1:04.74   
  Argo Ujumisklubi  1:04.93                 
                     
Veera Vlivainio  2005    484  31.09        1:05.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:06.40                 
                     
Sonila Selimi  2005    483  31.26        1:05.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.85                 
                     
Riina Niemi  2005    482  32.00        1:05.94   
  Swimming Club Rovaniemi  1:08.88                 
                     
Ellen Kaituri  2006    478  31.69        1:06.10  Ei osallistu loppukilpailuun 
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.96                 
                     
Ella Suominen  2005    457  32.01        1:07.13   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.87                 
                     
Maura Bergstrm  2005    451  32.61        1:07.39   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.18                 
                     
10  Julianna Kurkela  2005    449  32.43        1:07.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.07                 
                     
11  Fiona Laakso  2005    448  32.09        1:07.57   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.98                 
                     
12  Anniina Ahonen  2005    446  33.29        1:07.63   
  Hyvinkn Uimaseura  1:07.44                 
                     
13  Minttu Kiili  2005    445  32.28        1:07.70   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.13                 
                     
14  Aino Koskelo  2005    440  32.53        1:07.96   
  Nurmijrven Uinti  1:08.48                 
                     
15  Elena Surakka  2005    429  33.05        1:08.56   
  Uinti Tampere  1:13.95                 
                     
16  Pihla kkinen  2005    423  33.56        1:08.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:08.62                 
                     
17  Heidi Helenius  2005    422  33.20        1:08.93   
  Uinti Tampere  1:09.44                 
                     
18  Aino Lepola  2005    418  33.45        1:09.13   
  TaTu Tampere  1:12.27                 
                     
19  Inger Isaksen  2005    418  33.36        1:09.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:09.54                 
                     
19  Tara Salli  2005    418  32.85        1:09.15   
  Uinti Tampere  1:09.14                 
                     
21  Sivi Juvakka  2005    415  33.15        1:09.27   
  Nokian Pyry  1:11.36                 
                     
22  Daniela Berzina  2005    411  33.26        1:09.53   
  Bjss Ridzene Dsn  1:11.95                 
                     
23  Enni Kinnunen  2005    407  32.97        1:09.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:09.91                 
                     
24  Saana Perkki  2005    406  33.50        1:09.82   
  Riihimen Uimaseura  1:09.99                 
                     
25  Isla Leinonen  2006    402  33.32        1:10.03   
  Uinti Tampere  1:09.94                 
                     
26  Vilja Saarinen  2005    395  33.81        1:10.47   
  Riihimen Uimaseura  1:13.53                 
                     
27  Mandi Vuoristo  2005    386  33.89        1:10.99   
  Oulun Lohet  1:12.91                 
                     
28  Daniela Lietzn  2006    381  34.07        1:11.27   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.12                 
                     
29  Ilona Niemi  2005    380  33.50        1:11.38   
  Uinti Tampere  1:13.23                 
                     
30  Fanny Savia  2005    372  34.42        1:11.85   
  Nokian Pyry  1:10.39                 
                     
31  Emmi Lapikisto  2005    371  33.79        1:11.94   
  Uinti Tampere  1:12.76                 
                     
32  Jenna Nousiainen  2005    369  33.85        1:12.05   
  Nokian Pyry  1:12.47                 
                     
33  Hilla Penttil  2005    369  34.55        1:12.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:13.34                 
                     
34  Hanni Koski  2007    361  34.64        1:12.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:13.30                 
                     
35  Eeva Toroi  2005    348  35.24        1:13.51   
  Uinti Tampere  1:14.66                 
                     
36  Elvira Lydn  2006    346  34.95        1:13.63   
  Uinti Tampere  1:13.85                 
                     
37  Enni Halttunen  2005    346  35.16        1:13.65   
  Uinti Tampere  1:14.99                 
                     
38  Piia Lahtinen  2006    344  35.28        1:13.76   
  Uinti Tampere  1:13.40                 
                     
39  Ida Ekebohm  2005    343  35.39        1:13.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:14.84                 
                     
 
Laji 4, 100m VU/FR N/W,T/G-15,13, Alkuert 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ieva Maluka  2003    745  27.64        57.02   
  Bjss Ridzene Dsn  56.15                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    614  29.55        1:00.82   
  Kouvolan Uimarit  1:00.56                 
                     
Julia Sairanen  2003    606  29.73        1:01.10  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  1:02.67                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    596  29.72        1:01.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.91                 
                     
Lotta Plsi  2004    578  29.81        1:02.07   
  Helsingfors Simsllskap  1:00.14                 
                     
Annukka Pihkamki  2004    562  30.45        1:02.65   
  Riihimen Uimaseura  1:03.66                 
                     
Sofia Martinkauppi  2003    561  29.67        1:02.68   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:02.73                 
                     
Iris Hanski  2003    560  30.07        1:02.70   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.95                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004    558  30.32        1:02.81   
  Uinti Tampere  1:03.58                 
                     
10  Emma Haglund  2003    555  30.36        1:02.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:03.41                 
                     
11  Kiia Krkkinen  2003    552  30.71        1:03.00   
  Heinolan Isku  1:01.72                 
                     
12  Maija Nurmi  2003    548  30.23        1:03.16   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.82                 
                     
13  Santra Nieminen  2004    544  30.43        1:03.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:04.64                 
                     
14  Senni Mattila  2003    541  29.92        1:03.44   
  Porin Uimaseura  1:03.88                 
                     
15  Aino Rantala  2004    540  30.62        1:03.47   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.37                 
                     
16  Roosa Krkkinen  2003    533  30.24        1:03.74   
  Oulun Lohet  1:03.32                 
                     
17  Inka Elamaa  2004    529  30.68        1:03.92   
  Oulun Lohet  1:03.81                 
                     
18  Kerttu Nurmi  2003    524  30.72        1:04.12   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.26                 
                     
19  Jekaterina Pogodina  2004    523  31.10        1:04.15   
  Argo Ujumisklubi  1:04.35                 
                     
20  Emmi Manninen  2004    521  31.01        1:04.23   
  Uinti Tampere  1:04.67                 
                     
21  Milla-Lotta Tapanainen  2003    515  31.15        1:04.50   
  Cetus Espoo  1:04.28                 
                     
22  Siiri Konkka  2004    513  30.51        1:04.58   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.01                 
                     
23  Frida Ekman  2004    506  30.82        1:04.88   
  Uinti Tampere  1:03.91                 
                     
24  Noora Kylmmets  2004    504  31.44        1:04.96   
  Uinti Tampere  1:06.07                 
                     
25  Ida Lehtovaara  2003    501  31.37        1:05.09   
  Uimaseura Aquila  1:06.49                 
                     
26  Laura Markuksela  2004    498  31.12        1:05.20   
  Oulun Lohet  1:06.76                 
                     
27  Martta Ruuska  2003    496  31.07        1:05.31   
  Swimming Jyvskyl  1:03.83                 
                     
28  Sofia Ellonen  2004    493  31.13        1:05.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:05.65                 
                     
29  Aada Viitamki  2003    490  31.37        1:05.56   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:05.78                 
                     
30  Jenny Grangrd  2003    488  31.76        1:05.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:07.26                 
                     
31  Helmi Lehtonen  2004    487  31.58        1:05.70   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:05.64                 
                     
32  Nea Parkatti  2004    486  31.44        1:05.76   
  Swimming Jyvskyl  1:05.14                 
                     
33  Anni-Maria Laakso  2003    482  32.40        1:05.91   
  Kampuksen Plaani  1:05.61                 
                     
34  Ella Ekman  2003    479  31.09        1:06.08   
  Uinti Tampere  1:04.10                 
                     
35  Liinu Louhikoski  2004    477  31.59        1:06.17   
  Vanders  1:05.39                 
                     
36  Hilda Helo  2003    472  32.35        1:06.41   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.41                 
                     
37  Peppi-Stiina Ahti  2003    471  31.67        1:06.42   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:06.75                 
                     
38  Ella Nihtil  2004    469  31.53        1:06.51   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.07                 
                     
39  Siiri Pellinen  2003    468  31.98        1:06.57   
  Swimming Jyvskyl  1:09.10                 
                     
40  Sofia Lngstrm  2003    466  31.74        1:06.68   
  Cetus Espoo  1:06.38                 
                     
41  Milla Hyttinen  2003    461  32.25        1:06.92   
  Helsingfors Simsllskap  1:03.44                 
                     
41  Nita Tenho  2004    461  32.77        1:06.92   
  Porin Uimaseura  1:06.37                 
                     
43  Ronja Hellberg  2003    460  32.47        1:06.94   
  Riihimen Uimaseura  1:09.37                 
                     
44  Eveliina Koivula  2003    460  32.10        1:06.96   
  Uinti Tampere  1:06.18                 
                     
45  Jessica Mkinen  2004    458  31.76        1:07.05   
  Uinti Tampere  1:08.52                 
                     
46  Alina Kuzmina  2004    455  31.98        1:07.23   
  Argo Ujumisklubi  1:07.42                 
                     
47  Noora Laitala  2003    454  31.36        1:07.24   
  Kouvolan Uimarit  1:05.09                 
                     
48  Anni Ranta-Valkama  2004    454  31.87        1:07.28   
  Swimming Club Rovaniemi  1:07.78                 
                     
49  Iiris Yli-Jama  2003    448  32.26        1:07.54   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.08                 
                     
50  Julia Peltola  2003    446  32.25        1:07.63   
  Cetus Espoo  1:07.00                 
                     
51  Kiia Kinnunen  2003    444  31.92        1:07.77   
  Uinti Tampere  1:05.52                 
                     
52  Ella Uusitalo  2003    444  31.65        1:07.78   
  Kampuksen Plaani  1:06.27                 
                     
53  Vlada Guljajeva  2004    443  31.92        1:07.81   
  Hyvinkn Uimaseura  1:08.28                 
                     
54  Emma Hmlinen  2003    441  31.32        1:07.93   
  Vieskan Uimarit  1:05.97                 
                     
55  Liina Rajaniemi  2003    440  32.24        1:07.97   
  Rovaniemen Uimaseura  1:10.00                 
                     
56  Emma Jormanainen  2003    440  32.95        1:07.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:08.39                 
                     
57  Siiri Mtsjrvi  2004    438  32.79        1:08.04   
  Uinti Tampere  1:08.73                 
                     
58  Kiona Inkil  2004    435  32.37        1:08.23   
  Uinti Tampere  1:07.80                 
                     
59  Kia Leinonen  2003    433  32.58        1:08.34   
  Oulun Lohet  1:09.86                 
                     
60  Aino Jerohin  2003    429  32.84        1:08.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:08.47                 
                     
61  Noora Ptil  2004    428  32.83        1:08.59   
  Uinti Tampere  1:09.16                 
                     
62  Siiri Ala-Karvia  2004    424  33.32        1:08.80   
  Uinti Tampere  1:07.36                 
                     
63  Julia Tuura  2004    423  33.15        1:08.85   
  Riihimen Uimaseura  1:09.95                 
                     
64  Lise Strandberg  2003    423  33.65        1:08.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:09.96                 
                     
65  Sini Salmi  2004    422  32.72        1:08.90   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.94                 
                     
66  Aada Hakala  2004    419  32.82        1:09.08   
  Uinti Tampere  1:10.34                 
                     
67  Venla Mkel  2003    418  33.00        1:09.11   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:10.85                 
                     
68  Tiia Kuisma  2003    417  32.55        1:09.18   
  Hyvinkn Uimaseura  1:10.56                 
                     
69  Oona Sirki  2004    415  32.80        1:09.27   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.18                 
                     
70  Cinja vist  2003    414  32.81        1:09.37   
  Hyvinkn Uimaseura  1:08.47                 
                     
71  Inka Metiinen  2003    412  33.67        1:09.44   
  Swimming Jyvskyl  1:10.64                 
                     
72  Viivi Kylkisalo  2004    405  34.52        1:09.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:09.28                 
                     
73  Siiri Reinonen  2004    403  33.29        1:09.95   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:09.69                 
                     
74  Saga Alisa Bruun  2003    403  33.29        1:09.99   
  Oulun Uinti 1906  1:09.44                 
                     
75  Ida Tyryl  2004    397  33.15        1:10.33   
  Uinti Tampere  1:10.06                 
                     
76  Enna Eho  2004    391  33.23        1:10.69   
  Uinti Tampere  1:09.78                 
                     
77  Aamu Knuuttila  2004    388  33.48        1:10.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:10.68                 
                     
78  Noora Kuparinen  2004    367  34.14        1:12.20   
  Swimming Jyvskyl  1:10.21                 
                     
79  Peppi Hls  2003    348  34.51        1:13.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:09.74                 
                     
Maija Bjrkholm  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:08.87                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Pirita Hautala  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:05.84                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 4, 100m VU/FR N/W,T/G-15,13, Alkuert 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Konkka  2000    700  28.02        58.23   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.34                 
                     
Kaisla Kollanus  1993    671  29.05        59.06   
  Helsingfors Simsllskap  57.09                 
                     
Peppi Siirtola  2002    664  28.78        59.25   
  Cetus Espoo  58.38                 
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    661  28.88        59.35   
  Helsingfors Simsllskap  59.00                 
                     
Tessa Nurminen  1994    660  28.39        59.37   
  Eura Swimming Team  58.78                 
                     
Veera Venlinen  1995    655  28.70        59.52   
  Joensuun Uimaseura  59.35                 
                     
Aino Puomila  1992    651  28.61        59.66   
  TaTu Tampere  59.34                 
                     
Nea Norismaa  1995    641  29.10        59.97   
  Uinti Tampere  59.35                 
                     
Eveliina Pihkamki  1998    640  29.51        59.98   
  Riihimen Uimaseura  1:00.93                 
                     
10  Ronja Riihinen  2000    638  29.08        1:00.06   
  Cetus Espoo  57.57                 
                     
11  Saana Liikonen  2001    636  29.02        1:00.10   
  Lahden Uimaseura  1:00.64                 
                     
12  Sini Silvennoinen  2002    635  28.57        1:00.16   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.43                 
                     
13  Julia Bruneau  1999    631  29.10        1:00.28   
  Lahden Uimaseura  58.25                 
                     
14  Nina Haltia  1999    617  28.66        1:00.74   
  Vanders  1:01.05                 
                     
15  Sanna-Riikka Rih  1998    611  29.17        1:00.93   
  Oulun Uinti 1906  1:00.29                 
                     
16  Sara Kazi  1999    609  29.09        1:00.99   
  Raision Urheilijat  59.56                 
                     
17  Hanna Kareinen  2000    604  29.89        1:01.14   
  Helsingfors Simsllskap  1:01.02                 
                     
18  Kristiana Maskava  2001    603  29.27        1:01.19   
  Bjss Ridzene Dsn  1:01.77                 
                     
19  Vera Vartiainen  2002    600  29.57        1:01.28   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:01.80                 
                     
20  Sohvi Nenonen  1999    600  29.15        1:01.30   
  Cetus Espoo  59.55                 
                     
21  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    599  29.82        1:01.31   
  TaTu Tampere  1:00.56                 
                     
22  Nea Virta  1996    599  29.14        1:01.32   
  Uinti Tampere  1:00.49                 
                     
23  Adelia Spngberg  1999    597  29.68        1:01.41   
  Cetus Espoo  1:00.39                 
                     
24  Pinja Peippo  1999    594  29.15        1:01.50   
  Simmis Wanda  1:02.57                 
                     
25  Amanda Suihkonen  1995    590  29.63        1:01.62   
  TaTu Tampere  1:00.48                 
                     
25  Jenni Moisio  2002    590  29.29        1:01.62   
  Kampuksen Plaani  59.23                 
                     
27  Essi-Maria Lillman  2000    587  29.77        1:01.75   
  Lahden Uimaseura  1:01.09                 
                     
28  Roosa Mkinen  1999    578  29.76        1:02.06   
  Uinti Tampere  1:00.99                 
                     
29  Vilma Iisalo  2001    578  29.64        1:02.07   
  Raision Urheilijat  1:02.40                 
                     
30  Minka Halava  2001    569  29.63        1:02.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.18                 
                     
31  Oona Laakso  2002    567  30.14        1:02.45   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.76                 
                     
32  Janna Appelberg  2001    566  30.43        1:02.49   
  Helsingfors Simsllskap  1:02.79                 
                     
33  Heini Hammar  1999    560  30.05        1:02.71   
  Uinti Tampere  1:01.66                 
                     
34  Emma Koiranen  2001    557  30.20        1:02.84   
  Helsingfors Simsllskap  1:01.60                 
                     
35  Jenni Kylkisalo  1999    555  30.25        1:02.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:02.43                 
                     
36  Ronja Ntynki  2002    550  30.24        1:03.11   
  Swimming Club Rovaniemi  1:03.02                 
                     
37  Enni Lahtinen  2002    548  30.30        1:03.17   
  Uinti Tampere  1:02.58                 
                     
38  Cia Wacklin  2001    547  30.19        1:03.20   
  Cetus Espoo  1:02.57                 
                     
39  Nea Reunanen  2001    545  30.34        1:03.28   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:04.86                 
                     
40  Riika Huttula  2001    543  30.27        1:03.36   
  Oulun Lohet  1:02.50                 
                     
41  Alina Katajisto  1998    543  31.15        1:03.38   
  Nurmijrven Uinti  1:03.31                 
                     
42  Ida Slr  2001    541  30.26        1:03.46   
  Cetus Espoo  1:01.01                 
                     
43  Marilla Parhiala  2000    536  30.72        1:03.63   
  Helsingfors Simsllskap  1:02.66                 
                     
44  Isabel Hagelin  2001    536  30.30        1:03.64   
  Helsingfors Simsllskap  1:03.22                 
                     
45  Iida-Maria Rantanen  1998    533  30.03        1:03.75   
  Uinti Tampere  1:02.16                 
                     
46  Anniina Perki  1999    531  31.29        1:03.82   
  Helsingfors Simsllskap  1:02.35                 
                     
47  Anni Hirvo  2001    527  30.18        1:03.98   
  Helsingfors Simsllskap  1:02.44                 
                     
48  Peppi Pinomki  2002    525  30.30        1:04.09   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.61                 
                     
49  Jenni Lampi  2000    523  30.27        1:04.17   
  Swimming Jyvskyl  1:00.47                 
                     
50  Aino Mononen  2001    522  30.88        1:04.22   
  Joensuun Uimaseura  1:03.71                 
                     
51  Olga Koskinen  2002    513  30.87        1:04.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.84                 
                     
52  Lotta Aho  1999    506  31.17        1:04.85   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:03.73                 
                     
53  Nelli Ohvo  2001    505  31.07        1:04.90   
  Cetus Espoo  1:03.81                 
                     
54  Senni Ovaskainen  2001    502  31.22        1:05.05   
  Lahden Uimaseura  1:04.63                 
                     
55  Juliana Niinisalo  2002    500  30.76        1:05.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:03.78                 
                     
56  Viivi Merisalo  2002    500  31.33        1:05.14   
  Swimming Jyvskyl  1:02.46                 
                     
57  Pauliina Lohilahti  2002    499  30.73        1:05.19   
  Oulun Lohet  1:04.77                 
                     
58  Armi Auvinen  2000    498  30.63        1:05.22   
  Uinti Tampere  1:02.59                 
                     
59  Olivia Hellsten  2000    492  30.64        1:05.48   
  Simmis Wanda  1:03.59                 
                     
60  Pinja Raassina  2002    484  31.35        1:05.84   
  Joensuun Uimaseura  1:04.22                 
                     
61  Mari Kausiala  1997    483  30.99        1:05.87   
  TaTu Tampere  1:04.57                 
                     
62  Anni Turkkila  2002    483  31.68        1:05.88   
  Kampuksen Plaani  1:04.92                 
                     
63  Susanna Ellonen  1999    472  31.79        1:06.39   
  TaTu Tampere  1:04.37                 
                     
64  Sanni Kalliomki  2000    464  32.16        1:06.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.93                 
                     
65  Peppi Palokangas  2002    459  31.51        1:07.02   
  Swimming Jyvskyl  1:03.39                 
                     
Hanna Hammar  1998              DNF   
  Uinti Tampere  59.90                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  16:09 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:10   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 4, 100m VU/FR N/W,T/G-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    613  29.03        1:00.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.67                 
                     
Karla Tiainen  2005    569  30.67        1:02.38   
  Simmis Wanda  1:04.11                 
                     
Riina Niemi  2005    517  31.27        1:04.41   
  Swimming Club Rovaniemi  1:08.88                 
                     
Alisa Gvozdeva  2006    507  31.16        1:04.83   
  Argo Ujumisklubi  1:04.93                 
                     
Veera Vlivainio  2005    481  31.28        1:05.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:06.40                 
                     
Sonila Selimi  2005    479  30.93        1:06.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.85                 
                     
Maura Bergstrm  2005    461  31.91        1:06.92   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.18                 
                     
Ella Suominen  2005    459  32.00        1:06.99   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.87                 
                     
 
Laji 4, 100m VU/FR N/W,T/G-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ieva Maluka  2003    775  27.27        56.29   
  Bjss Ridzene Dsn  56.15                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    629  29.40        1:00.32   
  Kouvolan Uimarit  1:00.56                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    604  29.69        1:01.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.91                 
                     
Lotta Plsi  2004    591  29.89        1:01.59   
  Helsingfors Simsllskap  1:00.14                 
                     
Annukka Pihkamki  2004    580  30.18        1:01.99   
  Riihimen Uimaseura  1:03.66                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004    554  30.40        1:02.95   
  Uinti Tampere  1:03.58                 
                     
Sofia Martinkauppi  2003    554  30.00        1:02.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:02.73                 
                     
Iris Hanski  2003    549  30.15        1:03.15   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.95                 
                     
 
Laji 4, 100m VU/FR N/W,T/G-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisla Kollanus  1993    732  28.32        57.37   
  Helsingfors Simsllskap  57.09                 
                     
Ida Konkka  2000    695  27.70        58.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.34                 
                     
Tessa Nurminen  1994    691  27.86        58.49   
  Eura Swimming Team  58.78                 
                     
Veera Venlinen  1995    674  28.14        58.97   
  Joensuun Uimaseura  59.35                 
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    659  28.77        59.42   
  Helsingfors Simsllskap  59.00                 
                     
Peppi Siirtola  2002    650  28.57        59.67   
  Cetus Espoo  58.38                 
                     
Nea Norismaa  1995    650  28.90        59.69   
  Uinti Tampere  59.35                 
                     
Aino Puomila  1992    624  29.03        1:00.50   
  TaTu Tampere  59.34                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:10 
 
Tulokset Laji 5 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:59   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 5, 50m SU/BA M, Alkuert 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miro Vasko  1993    697          27.11   
  Oulun Uinti 1906  26.17                 
Roope Kastarinen  1994    675          27.40   
  TaTu Tampere  26.57                 
Lauri Elomaa  2000    654          27.69   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.60                 
Sergey Kuznetsov  2000    648          27.78   
  Cetus Espoo  25.69                 
Janne Markus Markkanen  1994    632          28.00   
  Swimming Jyvskyl  26.63                 
Jaakko Rautalin  1989    615          28.26   
  Uinti Tampere  25.61                 
Petja Yritys  1993    609          28.35   
  TaTu Tampere  27.00                 
Veeti Haikonen  2001    595          28.57   
  Helsingfors Simsllskap  27.81                 
Topias Nygrd  2000    586          28.72   
  Oulun Uinti 1906  27.98                 
10  Roope Eiserbeck  1999    573          28.93   
  Joensuun Uimaseura  28.13                 
11  Toni Knuutila  1993    567          29.04   
  Porin Uimaseura  27.94                 
12  Leevi Lehti  2000    560          29.16   
  Porin Uimaseura  28.35                 
13  Janne Lantto  1994    552          29.29   
  Oulun Lohet  28.86                 
14  Akseli Kontiainen  2002    540          29.52   
  Joensuun Uimaseura  29.40                 
15  Danila Dobrzhanskiy  1998    538          29.54   
  Swimming Jyvskyl  28.47                 
16  Jakob Sievers  2000    523          29.83   
  Uinti Tampere  29.80                 
16  Jiri Jrvinen  2001    523          29.83   
  Swimming Jyvskyl  29.84                 
18  Joona Korhonen  2000    515          29.98   
  Uinti Tampere  28.71                 
19  Antti Rantanen  1992    508          30.11   
  Kampuksen Plaani  28.97                 
20  Oskari Hynynen  2001    505          30.17   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.05                 
21  Leo Kuusela  1999    505          30.18   
  Uimaseura Aquila  29.54                 
22  Jani-Markus Sula  1999    485          30.58   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.96                 
23  Jussi Kause  1997    484          30.61   
  Porin Uimaseura  30.10                 
24  Ethan Brady  2002    475          30.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  30.00                 
25  Pietari Virta  1997    471          30.89   
  TaTu Tampere  30.94                 
26  Jaakko Siipola  1999    469          30.92   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.41                 
27  Niklas Valkonen  1997    461          31.11   
  Uinti Tampere  30.45                 
28  Leevi Korpinen  2001    460          31.13   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.07                 
29  Risto Martikainen  2003    453          31.28   
  Kouvolan Uimarit  30.98                 
30  Eemeli Raninen  2001    436          31.69   
  Helsingfors Simsllskap  29.91                 
31  Perttu Mikkola  2001    435          31.72   
  Nokian Pyry  30.85                 
32  Oliver Kela  2002    424          31.98   
  Swimming Club Rovaniemi  32.94                 
33  Verneri Kaarlenkaski  1999    414          32.25   
  Uinti Tampere  32.35                 
34  Elias Saarinen  2002    385          33.04   
  Riihimen Uimaseura  32.74                 
35  Onni ijl  2004    372          33.42   
  Hyvinkn Uimaseura  32.70                 
36  Akseli Maaranen  2004    351          34.06   
  Hyvinkn Uimaseura  32.84                 
37  Herkko Lajas  2001    338          34.51   
  Riihimen Uimaseura  32.88                 
Roni Kallstrm  2001              DNF   
  Cetus Espoo  26.94                 
Emil Hanski  1999              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.48                 
  SW 5.3 Sukellus yli 15 m lhdn / knnksen jlkeen               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:59 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:27   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 5, 50m SU/BA M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Kastarinen  1994    654          27.69   
  TaTu Tampere  26.57                 
Janne Markus Markkanen  1994    645          27.82   
  Swimming Jyvskyl  26.63                 
Sergey Kuznetsov  2000    643          27.85   
  Cetus Espoo  25.69                 
Lauri Elomaa  2000    637          27.93   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.60                 
Veeti Haikonen  2001    624          28.12   
  Helsingfors Simsllskap  27.81                 
Jaakko Rautalin  1989    618          28.21   
  Uinti Tampere  25.61                 
Petja Yritys  1993    598          28.53   
  TaTu Tampere  27.00                 
Miro Vasko  1993              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  26.17                 
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lhdn / knnksen jlkeen               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:27 
 
Tulokset Laji 6 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:59   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 6, 50m SU/BA N/W, Alkuert 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Upanne  1998    770          29.52   
  Helsingfors Simsllskap  28.63                 
Paula Peltola  2001    720          30.18   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.06                 
Susanne Hirvonen  1997    715          30.26   
  Kampuksen Plaani  28.65                 
Hilla Kortetjrvi  1996    690          30.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.23                 
Fanny Grnvall  2000    684          30.70   
  Uinti Tampere  29.78                 
Vilma Iisalo  2001    676          30.83   
  Raision Urheilijat  30.19                 
Emilie Prnnen  2002    674          30.85   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.73                 
Reetta Kanervo  1999    653          31.19  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Oulun Uinti 1906  30.06                 
Vilma Oura  2001    648          31.27   
  Helsingfors Simsllskap  29.25                 
10  Suvi Huhtanen  1999    637          31.44   
  Uinti Tampere  30.60                 
11  Selma Soininen  1999    626          31.63   
  Kampuksen Plaani  29.84                 
12  Katri Hurskainen  2000    616          31.79   
  Oulun Lohet  31.80                 
13  Iida-Maria Laine  2001    586          32.32   
  Oulun Uinti 1906  31.41                 
14  Mirva Kallstrm  1999    583          32.38   
  Cetus Espoo  31.50                 
15  Emma Nieminen  1996    574          32.56   
  Swimming Jyvskyl  31.42                 
16  Emmi Saarela  2001    569          32.64   
  Jrvenpn Uintiklubi  32.14                 
17  Ada Niskala  2000    550          33.02   
  Rovaniemen Uimaseura  33.92                 
18  Noora Kukkonen  1999    547          33.07   
  TaTu Tampere  31.56                 
19  Kiia Krkkinen  2003    545          33.11   
  Heinolan Isku  31.98                 
20  Milla Nikkanen  2002    543          33.16   
  Vanders  32.31                 
21  Mari Hekkala  2000    539          33.23   
  Oulun Uinti 1906  32.39                 
22  Oona Laakso  2002    539          33.25   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.52                 
23  Minka Halava  2001    536          33.31   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.53                 
24  Netta Nyberg  2001    535          33.32   
  Uinti Tampere  31.99                 
25  Sofia Martinkauppi  2003    529          33.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  32.78                 
26  Isabel Hagelin  2001    527          33.49   
  Helsingfors Simsllskap  33.69                 
27  Olga Koskinen  2002    526          33.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  32.27                 
28  Vera Vartiainen  2002    520          33.63   
  Jrvenpn Uintiklubi  33.63                 
29  Millariina Bruce  2001    513          33.79   
  Uimaseura Aquila  33.16                 
30  Nea Virta  1996    511          33.84   
  Uinti Tampere  32.64                 
31  Senni Ovaskainen  2001    506          33.95   
  Lahden Uimaseura  34.17                 
32  Aino Lepola  2005    505          33.96   
  TaTu Tampere  35.80                 
33  Lotta Hermonen  2004    499          34.10   
  Kouvolan Uimarit  34.31                 
34  Emmi Manninen  2004    497          34.16   
  Uinti Tampere  35.82                 
35  Kaisla Kangas  2002    493          34.24   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.40                 
36  Sonila Selimi  2005    492          34.27   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.95                 
37  Kaisa Pulkkinen  2000    491          34.30   
  Oulun Lohet  33.38                 
38  Frida Ekman  2004    489          34.34   
  Uinti Tampere  34.16                 
39  Sanni Kilponen  2001    483          34.48   
  Hmeenlinnan Uimaseura  35.53                 
40  Cia Wacklin  2001    478          34.60   
  Cetus Espoo  34.40                 
41  Emma Pajuluoma  2001    470          34.79   
  Oulun Lohet  35.32                 
42  Jessika Liimatta  2004    468          34.83   
  TaTu Tampere  35.36                 
43  Sini Salmi  2004    463          34.97   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.90                 
44  Roosa Lehtola  2001    461          35.02   
  Helsingfors Simsllskap  33.21                 
45  Enna Eho  2004    455          35.16   
  Uinti Tampere  35.78                 
46  Aino Mononen  2001    454          35.20   
  Joensuun Uimaseura  33.52                 
47  Venla Pesu  2002    453          35.23   
  Uinti Tampere  33.60                 
48  Kukka Kangas  2005    449          35.33   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.66                 
49  Ronja Hellberg  2003    447          35.38   
  Riihimen Uimaseura  35.27                 
50  Anni-Maria Laakso  2003    444          35.45   
  Kampuksen Plaani  35.68                 
51  Alisa Gvozdeva  2006    442          35.51   
  Argo Ujumisklubi  33.84                 
52  Jenni Niskanen  1999    436          35.68   
  Rovaniemen Uimaseura  34.97                 
53  Anni Manninen  2001    432          35.77   
  Simmis Wanda  34.61                 
53  Jenny Nieminen  2001    432          35.77   
  Hyvinkn Uimaseura  35.47                 
55  Inna Pajuluoma  1999    428          35.89   
  Oulun Lohet  34.38                 
56  Anni Hirvo  2001    422          36.07   
  Helsingfors Simsllskap  35.76                 
57  Anni Ranta-Valkama  2004    414          36.29   
  Swimming Club Rovaniemi  35.78                 
58  Vilhelmiina Wegelius  2002    396          36.84   
  Joensuun Uimaseura  35.01                 
Peppi Siirtola  2002              DNF   
  Cetus Espoo  30.20                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:59 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:27   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 6, 50m SU/BA N/W, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Upanne  1998    748          29.80   
  Helsingfors Simsllskap  28.63                 
Susanne Hirvonen  1997    729          30.06   
  Kampuksen Plaani  28.65                 
Vilma Oura  2001    718          30.21   
  Helsingfors Simsllskap  29.25                 
Paula Peltola  2001    710          30.32   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.06                 
Fanny Grnvall  2000    705          30.39   
  Uinti Tampere  29.78                 
Hilla Kortetjrvi  1996    694          30.55   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.23                 
Vilma Iisalo  2001    661          31.06   
  Raision Urheilijat  30.19                 
Emilie Prnnen  2002    653          31.18   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.73                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:27 
 
Tulokset Laji 7 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  21:01   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 7, 200m PU/BU M, Alkuert 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Varho  1997    611  28.27  1:01.57  1:35.58    2:11.36  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Rauman Uimaseura  2:07.34                 
                     
Claes Fjellstrm  2001    517  29.32  1:03.98  1:41.18    2:18.89  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:13.00                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    515  30.78  1:06.23  1:42.87    2:19.05   
  Joensuun Uimaseura  2:15.34                 
                     
Alex Lydman  2003    486  29.53  1:03.63  1:40.88    2:21.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:16.39                 
                     
Win Koskinen  2002    475  30.38  1:06.33  1:44.35    2:22.89   
  Uinti Tampere  2:19.05                 
                     
Herman Widbom  2001    466  30.79  1:06.77  1:45.21    2:23.76   
  Cetus Espoo  2:18.41                 
                     
Jani Hartikainen  1993    441  31.07  1:07.44  1:45.76    2:26.44   
  Swimming Jyvskyl  2:19.71                 
                     
Atte Alila  2001    392  30.42  1:07.83  1:49.79    2:32.25  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Uimaseura Aquila  2:19.79                 
                     
Onni-Kalle Luomala  2002    309  34.27  1:15.69  1:58.89    2:44.77   
  Jrvenpn Uintiklubi  2:33.84                 
                     
Santeri Tuomi  2001              DNS   
  Hyvinkn Uimaseura  2:35.69                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  21:01 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:34   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 7, 200m PU/BU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miiro Vartiainen  2001    547  30.67  1:05.62  1:40.88    2:16.31   
  Joensuun Uimaseura  2:15.34                 
                     
Win Koskinen  2002    475  30.16  1:05.84  1:43.63    2:22.88   
  Uinti Tampere  2:19.05                 
                     
Alex Lydman  2003    472  29.67  1:03.40  1:41.77    2:23.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:16.39                 
                     
Herman Widbom  2001    440  31.07  1:06.83  1:45.53    2:26.52   
  Cetus Espoo  2:18.41                 
                     
Jani Hartikainen  1993    422  30.71  1:05.70  1:44.30    2:28.60   
  Swimming Jyvskyl  2:19.71                 
                     
Onni-Kalle Luomala  2002    315  31.51  1:10.10  1:55.22    2:43.86   
  Jrvenpn Uintiklubi  2:33.84                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:34 
 
Tulokset Laji 8 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:59   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 8, 200m PU/BU N/W, Alkuert 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    708  30.31  1:05.19  1:40.22    2:16.66   
  Helsingfors Simsllskap  2:13.18                 
                     
Sini Niemi  1993    553  31.96  1:08.79  1:47.66    2:28.40   
  Tornion Uimaseura  2:26.85                 
                     
Rza Nagy  2003    533  32.63  1:10.74  1:50.68    2:30.18  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  2:29.48                 
                     
Mila Manner  2001    511  33.40  1:11.58  1:51.71    2:32.33   
  Uinti Tampere  2:27.43                 
                     
Helene Hirvonen  2001    508  34.01  1:12.15  1:52.28    2:32.62   
  Helsingfors Simsllskap  2:32.02                 
                     
Hanna Rautiainen  1999    500  33.00  1:11.60  1:52.28    2:33.41   
  Uinti Tampere  2:29.40                 
                     
Oona Sirki  2004    443  34.06  1:13.51  1:55.84    2:39.76   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.32                 
                     
Mari Kausiala  1997    422  33.93  1:14.73  1:56.64    2:42.30   
  TaTu Tampere  2:42.86                 
                     
Amanda Paukkunen  2002    362  36.69  1:17.89  2:04.24    2:50.82  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Swimming Jyvskyl  2:36.57                 
                     
10  Tessa Kirjonen  2003    287  40.84  1:27.98  2:15.75    3:04.51  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Uinti Tampere  2:49.83                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:59 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:39   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 8, 200m PU/BU N/W, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    711  30.56  1:05.04  1:40.44    2:16.47   
  Helsingfors Simsllskap  2:13.18                 
                     
Sini Niemi  1993    546  31.59  1:08.51  1:47.73    2:28.99   
  Tornion Uimaseura  2:26.85                 
                     
Mila Manner  2001    541  32.34  1:10.17  1:50.58    2:29.44   
  Uinti Tampere  2:27.43                 
                     
Helene Hirvonen  2001    527  33.26  1:11.06  1:50.93    2:30.71   
  Helsingfors Simsllskap  2:32.02                 
                     
Hanna Rautiainen  1999    481  33.33  1:11.78  1:52.95    2:35.41   
  Uinti Tampere  2:29.40                 
                     
Oona Sirki  2004    460  33.66  1:12.50  1:54.62    2:37.75   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.32                 
                     
Mari Kausiala  1997    422  33.17  1:13.60  1:56.94    2:42.34   
  TaTu Tampere  2:42.86                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:39 
 
Tulokset La