2021-04-15   08:13:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  21:16   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 101, 8x50 mix, Finaler 
Sponsor: FØTEX FOOD I BRUUNSGADE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agf Mix 1              3:30.20   
  Agfs Svømmeafdeling  3:36.00                 
  Signe Villumsen  2001      28.51        28.51   
  Magnus Fallesen  1998      24.47        52.98   
  Ane Kirstine Granild  2004      28.88        1:21.86   
  Emil Kamuk Frederiksen  1995      24.94        1:46.80   
  Sarah Carugati  2004      28.34        2:15.14   
  Kasper Schultz  1995      23.76        2:38.90   
  Mia Borgensgaard  2003      27.84        3:06.74   
  Tobias B. Bjerg  1998      23.46        3:30.20   
                     
Aalborg Mix 1              3:33.55   
  Aalborg Svømmeklub  3:50.00                 
  Louise Bach Andersen  2001      28.38        28.38   
  Lars Lyhne  1999      25.69        54.07   
  Camilla Brøgger-Andersen  2002      27.93        1:22.00   
  Marius Nørgaard  2001      25.27        1:47.27   
  Jackie Gade  1998      27.54        2:14.81   
  Lasse S Jakobsen  1993      24.85        2:39.66   
  Johanne Marie Poulsen  2001      53.89        3:33.55   
  Anders Vestergaard  2001              3:33.55   
                     
Ssk Mix 1  2003              3:34.90   
  Silkeborg Svømmeklub  3:37.89                 
  Helena V. Elling  2000      27.44        27.44   
  Oliver Frølund  2001      25.32        52.76   
  Clara Tolderlund  2002      29.16        1:21.92   
  Markus Kjeldsen  2000      24.67        1:46.59   
  Line Lyskjær  2003      29.24        2:15.83   
  Jacob F. Frederiksen  1999      25.04        2:40.87   
  Emilie Egerup  2003      27.51        3:08.38   
  Frederik Venø Elling  2003      26.52        3:34.90   
                     
Aarhus Swim Mix 1              3:36.80   
  Aarhus Swim  3:44.00                 
  Nikoline Østerberg  2000      29.54        29.54   
  Anton Borg Hjort  2000      24.58        54.12   
  Laura Fogh  2003      55.13        1:49.25   
  Frederik Jessen  1998      29.10        2:18.35   
  Victoria K. Jespersen  2001      25.33        2:43.68   
  Aksel Skrydstrup  2001      29.33        3:13.01   
  Emilie Wolf Sørensen  2003      23.79        3:36.80   
  Oskar Lindholm  2001              3:36.80   
                     
Agf Mix 2              3:39.96   
  Agfs Svømmeafdeling  3:43.50                 
  Maria Mehlsen  2003      29.59        29.59   
  Christian L H Frederiksen  2001      25.36        54.95   
  Marlene Reitan  2003      29.50        1:24.45   
  Rasmus Jørgensen  1996      25.36        1:49.81   
  Josefine Bladt Wichmann  2000      29.29        2:19.10   
  Jesper Stilling Julius  1993      25.05        2:44.15   
  Smilla Bruun Christensen  2001      30.05        3:14.20   
  Simon B. Jeppesen  1997      25.76        3:39.96   
                     
Aalborg Mix 2              3:41.19   
  Aalborg Svømmeklub  3:50.00                 
  Ida S Olesen  2003      29.00        29.00   
  Oliver Degn  1996      25.57        54.57   
  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002      30.11        1:24.68   
  Thomas Schiby  2001      25.23        1:49.91   
  Karoline L. Kristensen  2003      29.38        2:19.29   
  Rune Nørgaard  2000      26.09        2:45.38   
  Anna Toft Petersen  2004      28.56        3:13.94   
  Christian Bonde  2001      27.25        3:41.19   
                     
Agf Mix 3              3:44.17   
  Agfs Svømmeafdeling  4:00.00                 
  Ida Emilie Hindberg  2005      30.25        30.25   
  Andreas Hougaard  2000      25.34        55.59   
  Malou Sejr  2005      30.37        1:25.96   
  Jonas Hørslev Sørensen  1999      26.14        1:52.10   
  Cathrine Birkebæk  2004      29.66        2:21.76   
  David Hjort  2000      26.19        2:47.95   
  Naya Høgholt Sejr  2003      30.14        3:18.09   
  Peter Mandrup Madsen  1997      26.08        3:44.17   
                     
Thisted              3:44.75   
  Thisted Svømmeklub  3:45.00                 
  Karoline Sørensen  2002      27.73        27.73   
  Mads Kloster  2002      26.02        53.75   
  Thea Søe Bach  2002      29.13        1:22.88   
  Christian Hovmark  2001      26.87        1:49.75   
  Selma Pruzljanin  2003      29.52        2:19.27   
  Alex Søndergaard  2003      27.49        2:46.76   
  Louise Sørensen  2000      30.29        3:17.05   
  Mikkel Stilling  2003      27.70        3:44.75   
                     
Delta Devils              3:45.33   
  DeltaSwim  3:50.00                 
  Frederikke Skau Hansen  2002      30.63        30.63   
  Daniel Jensen  2001      26.41        57.04   
  Mie L. Bendtsen  2002      28.71        1:25.75   
  Malte Lyck Falk  2003      28.04        1:53.79   
  Anna Pave Ottesen  2003      29.58        2:23.37   
  Martin Broch  2001      27.69        2:51.06   
  Karoline Kristensen  2004      29.97        3:21.03   
  Malthe Lindeblad  2001      24.30        3:45.33   
                     
10  Aarhus Swim Mix 2              3:46.84   
  Aarhus Swim  3:53.00                 
  Martha Bjerg  2004      29.86        29.86   
  Magnus Mikkelsen  2001      26.16        56.02   
  Sarah Kildahl  2004      30.07        1:26.09   
  Mads Mikkelsen  2004      26.56        1:52.65   
  Eva Hjort  2004      30.59        2:23.24   
  Lucas Rosenborg  2004      29.18        2:52.42   
  Mille Kjær Jensen  2004      28.22        3:20.64   
  Frederik Lindholm  2004      26.20        3:46.84   
                     
11  Aalborg Mix 3              3:53.30   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.59                 
  Laura Rønn Danielsen  2004      30.46        30.46   
  Asgar Knakkergaard  2004      28.22        58.68   
  Camilla Nørgaard Frost  2005      30.96        1:29.64   
  Christoffer P. Voldbjerg  2005      29.06        1:58.70   
  Emma Kutsko Jensen  2004      29.21        2:27.91   
  Sebastian Jacobsen  2004      28.08        2:55.99   
  Frida Hagstrup Vesterlund  2004      29.36        3:25.35   
  Morten H. Kobbelgaard  2005      27.95        3:53.30   
                     
12  Agf Mix 4              3:57.68   
  Agfs Svømmeafdeling  4:20.00                 
  Karoline Hansfort  2006      34.24        34.24   
  Valdemar Kjærgaard  2001      25.51        59.75   
  Johanne V. Futtrup  2005      31.16        1:30.91   
  Magnus V. Ancker  2001      26.83        1:57.74   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      33.08        2:30.82   
  Artúr Jegesi  2002      27.83        2:58.65   
  Freja Bjørn  2005      32.10        3:30.75   
  Casper Krohn  2001      26.93        3:57.68   
                     
13  S68 - 2  2002              3:58.26   
  Svømmeklubben S 68  3:58.00                 
  Emma Jensen  2003      32.59        32.59   
  Joakim Kopp Drewsen  2000      28.62        1:01.21   
  Sofie Jakobsen  2003      32.34        1:33.55   
  Christoffer Juul Jensen  2001      27.96        2:01.51   
  Amalije Kristensen  2002      30.85        2:32.36   
  Jeppe Egholm  2003      28.63        3:00.99   
  Maiken Kjærsgaard  2002      30.20        3:31.19   
  Frederik P. Michaelsen  2003      27.07        3:58.26   
                     
14  Ssk Mix 2  2003              3:59.32   
  Silkeborg Svømmeklub  3:54.10                 
  Selma Lindberg  2003      31.78        31.78   
  Mikkel Mølgaard  2003      29.42        1:01.20   
  Ester Lauritsen  2005      30.81        1:32.01   
  Emil Togsverd  2005      59.39        2:31.40   
  Mette Holstein  2005      28.96        3:00.36   
  Oliver Christensen  2003      29.61        3:29.97   
  Amalie Tolderlund  2005      29.35        3:59.32   
  Jakob Riisgaard  2003              3:59.32   
                     
15  Aalborg Mix 4              4:00.15   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.59                 
  Louise Lie Thisted  2005      30.80        30.80   
  Joost Rijkhoff  2004      29.99        1:00.79   
  Karoline Kjelstrup  2006      30.16        1:30.95   
  Sebastian B Lehmann  2004      29.95        2:00.90   
  Mitzi D. Jensen  2002      30.64        2:31.54   
  Inas Ilic  2005      29.27        3:00.81   
  Mathilde Bager  2005      30.46        3:31.27   
  Casper Johannesen  2004      28.88        4:00.15   
                     
16  Aarhus Swim Mix 3              4:01.83   
  Aarhus Swim  3:59.00                 
  Mathilde Tilsted Hansen  2003      31.54        31.54   
  Valdemar Vind Sejr  2003      30.30        1:01.84   
  Laura Marie Dige  2004      30.72        1:32.56   
  Simon Degn  2003      29.10        2:01.66   
  Sara Baumgartner  2005      31.69        2:33.35   
  Gustav Dalby Østerberg  2005      29.50        3:02.85   
  Caroline Lysgaard  2003      31.04        3:33.89   
  William Sloth  2003      27.94        4:01.83   
                     
17  Delta Crew              4:14.26   
  DeltaSwim  4:30.00                 
  Janni S Hansen  2001      31.88        31.88   
  Mikkel Holme Madsen  2005      34.29        1:06.17   
  Mille Lindeblad  2005      33.98        1:40.15   
  Christian Damborg Thomsen  2005      30.48        2:10.63   
  Signe Jochumsen  2004      31.74        2:42.37   
  Jakob Kristensen  2006      30.74        3:13.11   
  Victoria Richards  2005      32.86        3:45.97   
  Mathias Teuchler  2000      28.29        4:14.26   
                     
18  Agf Mix 5              4:17.76   
  Agfs Svømmeafdeling  4:40.00                 
  Siri-Maj Juel Holt  2006      39.14        39.14   
  Sofus Bolwig Balladone  2002      25.91        1:05.05   
  Therese T. Kallestrup  2006      37.64        1:42.69   
  Rasmus Pilegaard Køfer  2003      26.38        2:09.07   
  Emma Brogaard Krogh  2007      37.12        2:46.19   
  Valdemar Wichmann  2003      26.67        3:12.86   
  Tilde N. H. Sørensen  2007      37.42        3:50.28   
  Sander Kudahl Zaccarin  2003      27.48        4:17.76   
                     
19  Delta Rulers              4:27.86   
  DeltaSwim  5:00.00                 
  Frederikke Riber  2005      32.39        32.39   
  Johan Erdmann Christensen  2005      32.18        1:04.57   
  Mathilde Linnet Nørgaard  2005      32.06        1:36.63   
  Jakob Skorstengaard  2003      31.59        2:08.22   
  Mathilde Jensen  2003      33.41        2:41.63   
  Kresten Skau Hansen  2005      32.00        3:13.63   
  Ditte Hansen  2003      34.85        3:48.48   
  Jens Schou  2005      39.38        4:27.86   
                     
20  1900 Mix  2003              4:33.55   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
  Asta Kofod Nielsen  2003      35.16        35.16   
  Mikkel O. Mortensen  2003      33.52        1:08.68   
  Line Back Kristoffersen  2003      32.84        1:41.52   
  Daniel Marcus Le  2006      33.03        2:14.55   
  Mathilde Thomsen  2004      34.64        2:49.19   
  Mikkel Brinck  2003      30.99        3:20.18   
  Sofie Hjarbæk  2004      35.94        3:56.12   
  Johannes Jervidalo  2006      37.43        4:33.55   
                     
21  Hei Mix              4:38.95   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
  Annika Svarre Griffel  2003      35.49        35.49   
  Casper Boest  2005      32.51        1:08.00   
  Lisa Gildsig  2004      41.32        1:49.32   
  Frederik Friis Rossa  2004      34.67        2:23.99   
  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007      38.77        3:02.76   
  Mads Allerslev Eriksen  1998      27.48        3:30.24   
  Rikke Friis Kanstrup  2006      33.20        4:03.44   
  Andreas Lindgaard Nielsen  2005      35.51        4:38.95   
                     
22  Skovbakken K3 Mix              4:42.37   
  Aarhus Swim                   
  Sofie Nørskov Willumsen  2006      34.89        34.89   
  August Mumm  2006      38.11        1:13.00   
  Anne Katrine Dige  2006      35.48        1:48.48   
  Oscar Hove Lasthein  2004      33.01        2:21.49   
  Ida-Marie J. C. Hansen  2007      38.57        3:00.06   
  Simon Gallacher  2005      36.63        3:36.69   
  Sophie Hougaard  2006      32.15        4:08.84   
  Mads Halfdan Nielsen  2004      33.53        4:42.37   
                     
S68 - 1  2002              DSQ  tyvstart 5 svømmer 
  Svømmeklubben S 68  3:45.00                 
  Lærke Høgsted  2003      29.07        29.07   
  Elias Hanghøj Jonsson  2002      26.34        55.41   
  Sara Bundgaard  2003      29.80        1:25.21   
  Niklas Højbjerg  2003      26.45        1:51.66   
  Lærke Asmussen  2003                 
  Hjalte Lillevik Frost  2001                 
  Mille Winther  2003                 
  Kristian B. Rasmussen  2003                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  21:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner