2020-02-27   05:31:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Lykke Hansen  1999    592  31.45  1:10.26  1:55.22    2:30.18   
  Odder Svømmeklub  2:28.00                 
                     
Emma D. Rasmussen  1996    568  33.36  1:15.30  1:56.57    2:32.27   
  Agfs Svømmeafdeling  2:24.65                 
                     
Helena V. Elling  2000    530  31.81  1:14.48  1:59.42    2:35.75   
  Silkeborg Svømmeklub  2:32.02                 
                     
Josefine Bladt Wichmann  2000    490  35.03  1:16.12  2:02.42    2:39.97   
  Agfs Svømmeafdeling  2:34.46                 
                     
Nikoline Østerberg  2000    465  32.96  1:16.52  2:03.85    2:42.74   
  Aarhus Swim  2:35.16                 
                     
Louise Bast Aaby  1998    107  1:09.11  2:05.55  3:35.03    4:25.07   
  Aarhus Swim  4:32.21                 
                     
 
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    556  32.93  1:14.12  1:58.83    2:33.37   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.36                 
                     
Signe Villumsen  2001    554  31.15  1:11.87  1:59.46    2:33.49   
  Agfs Svømmeafdeling  2:34.01                 
                     
Camilla Brøgger-Andersen  2002    548  32.95  1:13.43  1:58.47    2:34.09   
  Aalborg Svømmeklub  2:30.67                 
                     
Elisabeth Sølvkjær  2002    480  34.83  1:17.56  2:02.15    2:41.00   
  Thisted Svømmeklub  2:44.45                 
                     
Nanna Bøgild Lundahl  2001    466  35.20  1:18.78  2:05.32    2:42.59   
  Silkeborg Svømmeklub  2:43.34                 
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    464  34.19  1:16.79  2:07.78    2:42.86   
  Aalborg Svømmeklub  2:37.43                 
                     
Mitzi D. Jensen  2002    434  32.64  1:16.63  2:08.13    2:46.55   
  Aalborg Svømmeklub  2:42.19                 
                     
Mie L. Bendtsen  2002    429  35.66  1:16.65  2:09.40    2:47.22   
  DeltaSwim  2:45.93                 
                     
Maiken Kjærsgaard  2002    374  36.47  1:23.15  2:15.40    2:54.96   
  Svømmeklubben S 68  2:48.99                 
                     
10  Smilla Bruun Christensen  2001    369  39.51  1:28.18  2:15.05    2:55.82   
  Agfs Svømmeafdeling  2:57.31                 
                     
Amalije Kristensen  2002              DNS   
  Svømmeklubben S 68  2:50.15                 
                     
Sofia Ingeberg  2002              DNS   
  Odder Svømmeklub  3:00.09                 
                     
 
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida S Olesen  2003    550  34.79  1:13.12  1:58.90    2:33.88   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.03                 
                     
Laura Fogh  2003    533  35.36  1:17.30  1:58.48    2:35.52   
  Aarhus Swim  2:34.18                 
                     
Ane Kirstine Granild  2004    522  33.11  1:14.32  2:00.68    2:36.63   
  Agfs Svømmeafdeling  2:33.66                 
                     
Emma Stecher  2003    511  33.44  1:14.70  2:02.66    2:37.70   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.68                 
                     
Laura Marie Dige  2004    506  34.08  1:15.54  2:00.23    2:38.20   
  Aarhus Swim  2:35.51                 
                     
Anna Toft Petersen  2004    480  34.85  1:15.66  2:05.67    2:41.02   
  Aalborg Svømmeklub  2:37.70                 
                     
Sarah Kildahl  2004    477  34.48  1:19.45  2:04.31    2:41.36   
  Aarhus Swim  2:38.42                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    453  36.39  1:22.57  2:08.70    2:44.16   
  Aalborg Svømmeklub  2:42.27                 
                     
Camilla Kjær  2003    447  34.00  1:18.29  2:06.69    2:44.94   
  Thisted Svømmeklub  2:45.11                 
                     
10  Mathilde Østergaard  2004    434  36.39  1:21.86  2:07.72    2:46.57   
  Svømmeklubben Grindsted  2:52.44                 
                     
11  Kathrine Bech Nielsen  2004    431  36.65  1:18.34  2:07.23    2:46.93   
  Odder Svømmeklub  2:44.02                 
                     
12  Anne Lundorff Larsen  2004    427  37.49  1:21.59  2:09.83    2:47.46   
  Silkeborg Svømmeklub  2:52.49                 
                     
13  Pernille Nedergaard  2004    424  35.26  1:20.70  2:11.53    2:47.86   
  Silkeborg Svømmeklub  2:50.70                 
                     
14  Laura Rønn Danielsen  2004    421  35.19  1:20.07  2:09.24    2:48.18   
  Aalborg Svømmeklub  2:41.37                 
                     
15  Caroline Lysgaard  2003    405  39.20  1:27.00  2:11.81    2:50.44   
  Aarhus Swim  2:44.88                 
                     
16  Emma Jensen  2003    339  40.36  1:27.37  2:18.97    3:00.70   
  Svømmeklubben S 68  2:57.37                 
                     
17  Emmalina Long  2004    320  39.04  1:27.78  2:21.45    3:04.25   
  Aarhus Swim  3:02.82                 
                     
18  Mathilde Jensen  2003    314  41.02  1:28.52  2:27.28    3:05.55   
  DeltaSwim  3:07.57                 
                     
19  Ditte Hansen  2003    269  40.02  1:32.70  2:32.17    3:15.34   
  DeltaSwim  3:12.93                 
                     
20  Asta Kofod Nielsen  2003    262  42.48  1:33.96  2:30.75    3:16.95   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  3:25.37                 
                     
21  Orchide Kiyani  2003    261  39.86  1:30.21  2:29.63    3:17.29   
  Agfs Svømmeafdeling  3:21.44                 
                     
22  Mathilde N. Drud  2004    149  56.71  1:55.63  3:04.37    3:57.82   
  Agfs Svømmeafdeling  4:09.78                 
                     
Cecilie Do  2004              DNS   
  IHF Svømning                   
                     
 
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malou Sejr  2005    513  34.42  1:13.44  2:01.30    2:37.51   
  Agfs Svømmeafdeling  2:35.04                 
                     
Mette Holstein  2005    479  35.02  1:20.28  2:03.18    2:41.18   
  Silkeborg Svømmeklub  2:40.68                 
                     
Mathilde Bager  2005    468  36.16  1:20.33  2:05.04    2:42.41   
  Aalborg Svømmeklub  2:42.45                 
                     
Camilla Nørgaard Frost  2005    463  33.79  1:20.13  2:07.75    2:43.00   
  Aalborg Svømmeklub  2:42.09                 
                     
Cecilie Nørgaard Frost  2005    449  34.55  1:17.71  2:08.61    2:44.67   
  Aalborg Svømmeklub  2:41.39                 
                     
Karoline Kjelstrup  2006    448  37.53  1:24.54  2:08.77    2:44.71   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.95                 
                     
Laura S. Olesen  2005    433  37.34  1:19.45  2:09.98    2:46.67   
  Aalborg Svømmeklub  2:47.97                 
                     
Ida Emilie Hindberg  2005    423  37.85  1:21.61  2:10.66    2:47.99   
  Agfs Svømmeafdeling  2:47.09                 
                     
Amalie Tolderlund  2005    415  35.70  1:19.58  2:11.29    2:49.07   
  Silkeborg Svømmeklub  2:57.86                 
                     
10  Jazmin Jensen  2005    406  37.00  1:22.60  2:11.31    2:50.20   
  Aalborg Svømmeklub  2:49.75                 
                     
11  Stine Mejdahl  2005    391  40.39  1:21.58  2:12.33    2:52.41   
  Aalborg Svømmeklub  3:00.07                 
                     
12  Sarah Froberg Pedersen  2006    383  39.22  1:25.06  2:14.61    2:53.57   
  Silkeborg Svømmeklub  3:05.68                 
                     
13  Caroline Lærke Hyltoft  2006    366  38.58  1:23.57  2:16.87    2:56.18   
  Aalborg Svømmeklub  2:50.37                 
                     
14  Frederikke Riber  2005    364  39.66  1:26.36  2:17.80    2:56.50   
  DeltaSwim  3:04.85                 
                     
15  Johanne V. Futtrup  2005    353  36.44  1:21.66  2:18.20    2:58.31   
  Agfs Svømmeafdeling  3:00.43                 
                     
16  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    350  38.18  1:24.59  2:17.18    2:58.81   
  Agfs Svømmeafdeling  2:58.54                 
                     
17  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    345  37.53  1:22.89  2:18.15    2:59.73   
  DeltaSwim  3:02.00                 
                     
18  Nanna Langvad  2005    321  39.41  1:26.47  2:24.17    3:04.16   
  Aarhus Swim  3:12.95                 
                     
19  Liv Juhl Jensen  2005    319  38.87  1:28.88  2:23.99    3:04.53   
  Aarhus Swim  3:15.31                 
                     
20  Trine Lundø Michaelsen  2006    318  39.17  1:25.16  2:22.58    3:04.75   
  Silkeborg Svømmeklub  3:17.30                 
                     
21  Rikke Friis Kanstrup  2006    312  38.94  1:25.40  2:22.77    3:05.86   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  3:12.65                 
                     
22  Karoline Hansfort  2006    309  43.87  1:30.83  2:22.44    3:06.48   
  Agfs Svømmeafdeling  2:57.58                 
                     
23  Victoria Richards  2005    308  38.34  1:23.86  2:23.56    3:06.74   
  DeltaSwim  3:11.33                 
                     
24  Anne Katrine Dige  2006    306  43.48  1:30.46  2:26.95    3:07.08   
  Aarhus Swim  3:17.46                 
                     
25  Marie Kromann Møller  2006    305  43.81  1:30.50  2:24.08    3:07.22   
  Agfs Svømmeafdeling  3:08.63                 
                     
26  Anna Ancker  2006    269  44.82  1:34.13  2:31.49    3:15.15   
  Aarhus Swim  3:31.31                 
                     
27  Mille Lindeblad  2005    252  43.45  1:31.50  2:35.92    3:19.48   
  DeltaSwim  3:31.07                 
                     
28  Sophie Hougaard  2006    251  47.81  1:39.15  2:37.21    3:19.70   
  Aarhus Swim  3:26.31                 
                     
29  Nikoline Sejr  2006    239  44.43  1:37.63  2:39.88    3:23.16   
  Aarhus Swim  3:29.54                 
                     
30  Lea Wallén  2005    237  45.22  1:42.37  2:41.75    3:23.57   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  3:22.29                 
                     
31  Sigrid Poza-Frøkjær  2006    235  47.54  1:44.07  2:40.64    3:24.18   
  Aarhus Swim  3:22.14                 
                     
32  Freja Brendstrup  2005    235  45.26  1:36.87  2:38.33    3:24.31   
  IHF Svømning                   
                     
33  Stine Østergaard Jensen  2006    215  46.96  1:44.95  2:44.90    3:30.34   
  Solbjerg IF                   
                     
34  Therese T. Kallestrup  2006    198  51.27  1:49.71  2:51.56    3:36.14   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
35  Siri-Maj Juel Holt  2006    127  1:05.16  2:04.18  3:19.16    4:10.59   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
36  Frida Dalsgaard Hansen  2006    122  1:06.68  2:07.98  3:19.82    4:14.13   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Smilla Brovst Steffensen  2005              DNS   
  IHF Svømning                   
                     
 
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2018 
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Brogaard Krogh  2007    252  46.42  1:34.17  2:33.00    3:19.61   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Ida-Marie J. C. Hansen  2007    229  48.89  1:43.83  2:41.51    3:26.02   
  Aarhus Swim  3:28.18                 
                     
Tilde N. H. Sørensen  2007    222  44.47  1:37.60  2:39.70    3:28.24   
  Agfs Svømmeafdeling  3:27.47                 
                     
Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    193  54.10  1:49.86  2:49.75    3:38.10   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  3:35.77                 
                     
Katinka Folke Jensen  2007    116  1:00.55  2:05.66  3:17.68    4:18.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark