2020-02-28   14:20:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Fallesen  1998    644  26.76        54.31   
  Agfs Svømmeafdeling  52.87                 
                     
Jonas Hørslev Sørensen  1999    602  26.81        55.53   
  Agfs Svømmeafdeling  55.03                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    549  26.95        57.27   
  Agfs Svømmeafdeling  55.39                 
                     
Frederik Jessen  1998    528  27.90        58.01   
  Aarhus Swim  58.44                 
                     
Jesper Stilling Julius  1993              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  53.57                 
                     
Nicklas Rasmussen  1997              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  53.50                 
                     
 
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    675  26.03        53.47   
  DeltaSwim  54.03                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    623  26.90        54.91   
  Silkeborg Svømmeklub  54.37                 
                     
Anton Borg Hjort  2000    619  27.09        55.04   
  Aarhus Swim  54.00                 
                     
Oskar Lindholm  2001    608  26.69        55.37   
  Aarhus Swim  54.86                 
                     
Andreas Hougaard  2000    576  26.98        56.36   
  Agfs Svømmeafdeling  57.14                 
                     
Marius Nørgaard  2001    573  27.35        56.45   
  Aalborg Svømmeklub  57.39                 
                     
Oliver Frølund  2001    573  27.26        56.47   
  Silkeborg Svømmeklub  55.69                 
                     
Rune Nørgaard  2000    570  27.88        56.56   
  Aalborg Svømmeklub  56.71                 
                     
Anders Vestergaard  2001    566  27.42        56.71   
  Aalborg Svømmeklub  55.77                 
                     
10  Hjalte Lillevik Frost  2001    538  27.95        57.66   
  Svømmeklubben S 68  58.28                 
                     
11  Magnus Mikkelsen  2001    499  28.29        59.11   
  Aarhus Swim  58.07                 
                     
12  David Hjort  2000    476  28.38        1:00.07   
  Agfs Svømmeafdeling  59.08                 
                     
13  Christian Bonde  2001    475  29.10        1:00.10   
  Aalborg Svømmeklub  58.83                 
                     
14  Casper Krohn  2001    466  29.25        1:00.50   
  Agfs Svømmeafdeling  1:00.75                 
                     
15  Magnus V. Ancker  2001    454  29.31        1:01.01   
  Agfs Svømmeafdeling  1:04.72                 
                     
16  Christoffer Juul Jensen  2001    388  30.64        1:04.29   
  Svømmeklubben S 68  1:03.08                 
                     
 
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Gallacher  2002    553  27.37        57.15   
  Aarhus Swim  57.41                 
                     
Frederik Venø Elling  2003    504  28.35        58.94   
  Silkeborg Svømmeklub  1:00.35                 
                     
Markus Toft  2003    503  28.19        58.98   
  Agfs Svømmeafdeling  1:04.16                 
                     
Niklas Højbjerg  2003    500  28.47        59.07   
  Svømmeklubben S 68  59.44                 
                     
Valdemar Wichmann  2003    481  28.28        59.87   
  Agfs Svømmeafdeling  1:00.17                 
                     
Jacob Lyse Søe  2003    477  28.84        1:00.00   
  Odder Svømmeklub  1:00.58                 
                     
Erik Ellemose Sørensen  2002    459  28.78        1:00.80   
  Svømmeklubben Grindsted  1:04.52                 
                     
Emil Lykke Grann  2003    458  29.35        1:00.84   
  Silkeborg Svømmeklub  59.89                 
                     
Sander Kudahl Zaccarin  2003    457  29.02        1:00.86   
  Agfs Svømmeafdeling  1:00.12                 
                     
10  Gustav Fløche Fuglsang  2002    453  29.10        1:01.06   
  Silkeborg Svømmeklub  1:01.00                 
                     
11  Frederik P. Michaelsen  2003    447  29.06        1:01.31   
  Svømmeklubben S 68  1:01.32                 
                     
12  Mikkel Stilling  2003    446  29.07        1:01.36   
  Thisted Svømmeklub  1:01.93                 
                     
13  Malte Lyck Falk  2003    445  29.48        1:01.44   
  DeltaSwim  1:02.34                 
                     
14  William Sloth  2003    437  29.93        1:01.77   
  Aarhus Swim  1:04.54                 
                     
15  Magnus Søgaard  2003    417  30.30        1:02.74   
  Silkeborg Svømmeklub  1:03.05                 
                     
16  Jeppe Egholm  2003    394  31.36        1:03.94   
  Svømmeklubben S 68  1:04.64                 
                     
17  Jacob Emil Jeppesen  2003    379  30.79        1:04.82   
  Aarhus Swim  1:07.92                 
                     
18  Valdemar Vind Sejr  2003    362  31.85        1:05.79   
  Aarhus Swim  1:08.53                 
                     
19  Markus Friis Hansen  2003    325  32.77        1:08.20   
  Solbjerg IF  1:09.00                 
                     
20  Mads Vittrup  2003    317  33.02        1:08.74   
  Solbjerg IF                   
                     
21  Jens Mejdahl  2003    308  32.94        1:09.39   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.88                 
                     
22  Jakob Skorstengaard  2003    281  34.20        1:11.59   
  DeltaSwim  1:12.86                 
                     
23  Markus Wirring  2003    265  27.60        1:13.01   
  Odder Svømmeklub  1:04.79                 
                     
24  Mikkel O. Mortensen  2003    246  35.64        1:14.85   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  1:20.06                 
                     
25  Anton Saltoft Blaabjerg  2003    245  34.88        1:14.92   
  IHF Svømning  1:19.59                 
                     
26  Nikolaj Høgh  2003    240  36.08        1:15.48   
  Solbjerg IF  1:17.00                 
                     
 
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mikkelsen  2004    481  28.77        59.87   
  Aarhus Swim  1:00.48                 
                     
Sander Møller Jürgensen  2004    465  29.43        1:00.53   
  Odder Svømmeklub  1:01.50                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005    445  29.81        1:01.43   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.87                 
                     
Søren Have  2004    432  29.15        1:02.01   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.72                 
                     
Asgar Knakkergaard  2004    423  29.68        1:02.46   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.89                 
                     
Sebastian Jacobsen  2004    398  30.72        1:03.73   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.89                 
                     
Lucas Rosenborg  2004    397  30.61        1:03.81   
  Aarhus Swim  1:04.60                 
                     
Linus Folke Jensen  2004    391  30.57        1:04.14   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.15                 
                     
Inas Ilic  2005    383  30.91        1:04.55   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.78                 
                     
10  Anders Sanggaard  2005    367  30.81        1:05.51   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.52                 
                     
11  Sebastian B Lehmann  2004    356  31.40        1:06.17   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.87                 
                     
12  Tobias Nielsen  2004    337  31.79        1:07.35   
  Odder Svømmeklub  1:04.58                 
                     
13  Mikkel K. Kristensen  2005    332  31.96        1:07.69   
  Aalborg Svømmeklub  1:08.67                 
                     
14  Gustav Dalby Østerberg  2005    319  33.53        1:08.59   
  Aarhus Swim  1:07.56                 
                     
15  Mikkel Holme Madsen  2005    313  32.72        1:09.04   
  DeltaSwim  1:09.20                 
                     
16  Philllip Bols Faarup  2004    302  32.41        1:09.89   
  Solbjerg IF  1:13.31                 
                     
17  Christian Damborg Thomsen  2005    296  34.14        1:10.35   
  DeltaSwim  1:10.51                 
                     
18  Casper Boest  2005    278  33.58        1:11.87   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:17.97                 
                     
19  Frederik Friis Rossa  2004    261  35.74        1:13.34   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:24.01                 
                     
20  Valdemar Degn  2004    233  34.99        1:16.19   
  Odder Svømmeklub  1:11.37                 
                     
21  Andreas Lindgaard Nielsen  2005    227  36.47        1:16.80   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:23.38                 
                     
22  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    200  38.46        1:20.10   
  Agfs Svømmeafdeling  1:23.29                 
                     
23  Simon Gallacher  2005    177  38.53        1:23.44   
  Aarhus Swim  1:32.27                 
                     
24  Karl-Wilhelm Skov  2005    137  42.34        1:30.94   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  1:44.01                 
                     
25  Jens Schou  2005    137  42.94        1:30.98   
  DeltaSwim  1:33.39                 
                     
Oscar Hove Lasthein  2004              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Swim  1:18.27                 
                     
 
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Kristensen  2006    262  34.49        1:13.23   
  DeltaSwim  1:12.06                 
                     
Daniel Marcus Le  2006    256  34.15        1:13.87   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  1:16.50                 
                     
Jonas S. H. Frederiksen  2006    198  38.80        1:20.36   
  Agfs Svømmeafdeling  1:26.67                 
                     
Johannes Jervidalo  2006    191  38.86        1:21.32   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  1:27.77                 
                     
August Mumm  2006    137  41.24        1:30.90   
  Aarhus Swim                   
                     
Simon Fancello  2006    93  48.00        1:43.36   
  Aarhus Swim  1:40.19                 
                     
Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  1:38.19                 
                     
Malthe Glent-Thule  2007              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  1:13.43                 
                     
Sylvester E. Schau  2006              DNS   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  1:59.91                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  10:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark