2020-04-06   05:20:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  13:27   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 21, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 
Sponsor: KARINA PLUS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jackie Gade  1998    651  1:06.82  2:17.94  3:29.25  4:40.94  17:47.44   
  Aalborg Svømmeklub  17:30.22      5:52.42  7:04.19  8:15.94  9:27.54     
          10:39.88  11:51.84  13:02.23  14:12.82     
          15:24.50  16:36.61         
                     
Thea Søe Bach  2002    640  1:07.27  2:18.26  3:29.80  4:41.58  17:53.75   
  Thisted Svømmeklub  18:35.94      5:52.95  7:04.35  8:15.57  9:27.27     
          10:39.54  11:51.87  13:03.99  14:17.07     
          15:29.87  16:42.56         
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003    595  1:07.86  2:20.55  3:34.25  4:48.48  18:19.88   
  Aarhus Swim  18:15.75      6:02.74  7:16.87  8:31.17  9:45.39     
          10:59.69  12:13.29  13:27.17  14:41.03     
          15:54.96  17:08.21         
                     
Selma Pruzljanin  2003    488  1:11.49  2:28.36  3:46.37  5:04.26  19:35.00   
  Thisted Svømmeklub  19:00.00      6:22.65  7:41.69  9:01.29  10:20.47     
          11:40.05  12:59.41  14:17.95  15:37.26     
          16:56.86  18:16.07         
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    473  1:11.15  2:28.75  3:47.49  5:06.76  19:47.40   
  DeltaSwim  18:29.85      6:26.52  7:47.05  9:06.72  10:26.28     
          11:46.11  13:05.58  14:26.21  15:46.78     
          17:06.99  18:27.15         
                     
Karoline Kristensen  2004    456  1:14.02  2:34.87  3:54.60  5:15.42  20:02.10   
  DeltaSwim  22:00.00      6:36.30  7:57.83  9:18.99  10:40.33     
          12:00.73  13:22.57  14:43.94  16:05.33     
          17:25.48  18:45.94         
                     
Charlotte Berner  1972    456  1:18.01  2:40.90  4:03.53  5:25.17  20:02.16   
  Aarhus 1900 Triathlon  19:56.62      6:46.89  8:07.91  9:28.72  10:49.17     
          12:09.48  13:29.69  14:49.44  16:09.07     
          17:27.85  18:45.97         
                     
Gro Sørensen  2002    405  1:17.08  2:39.18  4:02.36  5:25.91  20:50.13   
  Aarhus Swim  21:12.11      6:51.29  8:15.73  9:38.77  11:02.68     
          12:27.00  13:50.95  15:15.76  16:41.02     
          18:05.40  19:29.74         
                     
Jasmin Jespersen  2002    398  1:15.78  2:38.06  4:01.20  5:24.84  20:58.06   
  Silkeborg Svømmeklub  21:32.89      6:48.65  8:12.94  9:38.45  11:03.46     
          12:28.45  13:53.04  15:17.66  16:43.10     
          18:08.67  19:34.12         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  13:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark