2020-04-06   05:31:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:00

Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Kærholm Teltudlejning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Bøeg Thormann  2006    366  36.23  1:23.76  2:16.74    2:56.24   
  Ikast Svømmeklub  2:52.53                 
                     
Sarah Froberg Pedersen  2006    360  39.90  1:25.44  2:17.06    2:57.13   
  Silkeborg Svømmeklub  3:05.68                 
                     
Laura Håkonsson  2006    354  39.30  1:24.13  2:15.33    2:58.24   
  Ikast Svømmeklub  3:06.76                 
                     
Laura Toftgaard  2007    352  39.95  1:28.87  2:20.23    2:58.53   
  Kolding SK  3:01.84                 
                     
Trine Lundø Michaelsen  2006    308  40.74  1:28.59  2:24.58    3:06.57   
  Silkeborg Svømmeklub  3:17.30                 
                     
Kristiane Frøslev  2007    303  38.57  1:29.19  2:28.02    3:07.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Elea Amalie Poulsen  2006    301  42.32  1:34.97  2:26.85    3:08.02   
  Silkeborg Svømmeklub  3:06.68                 
                     
Mia Borup Mølgaard  2006    271  45.92  1:33.24  2:30.37    3:14.66   
  Silkeborg Svømmeklub  3:16.74                 
                     
Anna Ancker  2006    256  46.97  1:36.72  2:34.46    3:18.45   
  Aarhus Swim  3:31.31                 
                     
10  Paula Lindberg  2007    252  45.16  1:36.74  2:35.18    3:19.63   
  Silkeborg Svømmeklub  3:28.81                 
                     
11  Olivia Mørch  2006    246  40.77  1:33.71  2:35.98    3:21.08   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
12  Laura Wittenhagen  2006    241  49.83  1:39.24  2:37.24    3:22.66   
  Silkeborg Svømmeklub  3:21.43                 
                     
13  Sigrid Poza-Frøkjær  2006    233  47.17  1:41.14  2:41.17    3:24.77   
  Aarhus Swim  3:22.14                 
                     
14  Stella Harpøth  2006    218  47.23  1:41.96  2:40.37    3:29.49   
  Brædstrup Svømmeklub  3:36.54                 
                     
15  Nikoline Sejr  2006    213  47.11  1:42.05  2:43.23    3:31.05   
  Aarhus Swim  3:29.54                 
                     
16  Filucca Bing Lauritzen  2007    209  53.81  1:46.64  2:47.69    3:32.43   
  Silkeborg Svømmeklub  3:28.87                 
                     
17  Victoria Amdi Brinkmann  2007    206  50.01  1:43.69  2:46.35    3:33.52   
  Aalborg Svømmeklub  3:35.82                 
                     
18  Julie Bjørn  2006    196  55.84  1:50.39  2:50.24    3:37.01   
  Silkeborg Svømmeklub  3:32.72                 
                     
19  Maja Brøndum  2006    179  48.39  1:49.09  2:57.68    3:43.69   
  Swim Team Neptun  4:26.02                 
                     
20  Sarah Manicus Jensen  2007    177  55.37  1:53.18  2:59.84    3:44.21   
  Silkeborg Svømmeklub  4:15.91                 
                     
21  Emilie Pedersen  2007    177  49.75  1:49.36  2:53.93    3:44.52   
  Aalborg Svømmeklub  3:39.35                 
                     
22  Lærke Ljungberg Kristense  2007    149  1:02.20  2:02.06  3:05.42    3:57.50   
  Silkeborg Svømmeklub  4:11.67                 
                     
23  Caitlin Holbæk Lundager  2007    141  57.86  1:53.35  3:08.50    4:01.81   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Kærholm Teltudlejning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annabella Marie Lauritzen  2005    507  33.40  1:15.97  2:01.64    2:38.10   
  Silkeborg Svømmeklub  2:41.65                 
                     
Laura Marie Dige  2004    495  35.53  1:16.84  2:02.60    2:39.40   
  Aarhus Swim  2:36.69                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    476  36.16  1:20.13  2:04.54    2:41.42   
  Nyborg Svømmeklub  2:33.44                 
                     
Mille Kjær Jensen  2004    462  34.16  1:16.09  2:05.48    2:43.09   
  Aarhus Swim  2:38.24                 
                     
Sarah Kildahl  2004    457  36.26  1:20.95  2:05.85    2:43.72   
  Aarhus Swim  2:38.42                 
                     
Clara Skrydstrup  2004    447  35.11  1:17.96  2:07.04    2:44.87   
  Aarhus Swim  2:44.21                 
                     
Sofie Le Fevre  2004    429  33.51  1:17.64  2:08.57    2:47.17   
  Brædstrup Svømmeklub  2:57.95                 
                     
Andrea Bergsholm Berg  2004    420  37.01  1:22.72  2:10.41    2:48.31   
  Stavanger Svømme Club  2:43.65                 
                     
Amalie Tolderlund  2005    414  36.52  1:20.80  2:10.90    2:49.09   
  Silkeborg Svømmeklub  2:57.86                 
                     
10  Anne Lundorff Larsen  2004    408  38.34  1:24.40  2:12.36    2:49.98   
  Silkeborg Svømmeklub  2:52.49                 
                     
11  Anne-Sophie Andersen  2004    398  37.78  1:21.01  2:14.01    2:51.33   
  Svømmeklubben Nord  2:48.71                 
                     
12  Sara Baumgartner  2005    397  36.23  1:24.02  2:13.45    2:51.53   
  Aarhus Swim  3:20.37                 
                     
13  Stine Bendixen Nissen  2004    395  36.28  1:24.47  2:14.69    2:51.82   
  Skanderborg Svømmeklub  3:00.26                 
                     
14  Sofie Dyg Holme  2005    385  39.50  1:26.80  2:15.14    2:53.23   
  Ikast Svømmeklub  2:57.17                 
                     
15  Nicoline Kornum-Svensson  2005    382  36.19  1:21.97  2:13.12    2:53.71   
  Kolding SK  2:46.23                 
                     
16  Lea Kjær Kristensen  2004    368  34.72  1:23.73  2:15.97    2:55.86   
  Viborg Svømme Klub  2:49.08                 
                     
17  Louise Sunesen  2005    366  36.73  1:23.26  2:16.86    2:56.28   
  Viborg Svømme Klub  2:51.50                 
                     
18  Ida Hovmark  2005    365  36.61  1:27.30  2:14.87    2:56.42   
  Thisted Svømmeklub  2:52.16                 
                     
19  Caroline Madsen  2004    358  38.12  1:23.90  2:16.20    2:57.46   
  Horsens Svømmeklub  2:47.97                 
                     
20  Amalie Holst  2004    354  41.04  1:24.92  2:19.72    2:58.22   
  Skanderborg Svømmeklub  3:09.12                 
                     
21  Alberthe Skovborg Hansen  2004    349  37.40  1:23.18  2:19.22    2:59.10   
  Viborg Svømme Klub  2:56.79                 
                     
22  Emilie Bie Bock  2005    343  38.99  1:26.02  2:19.79    3:00.16   
  Silkeborg Svømmeklub  2:54.92                 
                     
23  Line Knudsen  2005    331  39.78  1:26.63  2:18.51    3:02.28   
  Silkeborg Svømmeklub  3:01.16                 
                     
24  Emmalina Long  2004    318  39.30  1:25.10  2:19.59    3:04.61   
  Aarhus Swim  3:02.82                 
                     
25  Maria Aakmann Andersen  2004    314  44.75  1:34.77  2:25.36    3:05.42   
  Viborg Svømme Klub  2:59.68                 
                     
26  Elisabeth Vingborg  2005    310  39.57  1:29.05  2:25.03    3:06.24   
  Viborg Svømme Klub  3:00.51                 
                     
27  Nina Seirup  2005    309  40.52  1:30.17  2:26.72    3:06.37   
  Nyborg Svømmeklub  3:18.67                 
                     
28  Freya Mikkelsen  2005    294  40.46  1:32.32  2:29.79    3:09.56   
  Swim Team Neptun  3:36.01                 
                     
28  Nanna Langvad  2005    294  40.12  1:28.80  2:24.65    3:09.56   
  Aarhus Swim  3:12.95                 
                     
30  Silke Maria Pjengaard  2005    290  41.41  1:30.16  2:27.88    3:10.42   
  Silkeborg Svømmeklub  3:01.42                 
                     
31  Tana Korsgaard Nicholson  2004    288  43.37  1:36.58  2:26.42    3:10.78   
  Silkeborg Svømmeklub  3:05.03                 
                     
32  Cecilie Michaelsen  2005    286  43.54  1:34.65  2:28.31    3:11.22   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
33  Mette Aagesen Jensen  2004    262  37.89  1:28.53  2:32.17    3:16.93   
  Aarhus Swim  3:19.33                 
                     
34  Mille E. S. Jensen  2005    238  45.02  1:38.11  2:34.55    3:23.25   
  Silkeborg Svømmeklub  3:16.95                 
                     
35  Anne-Sofie Bødtger  2005    196  54.76  1:50.92  2:48.03    3:37.03   
  Silkeborg Svømmeklub  3:25.10                 
                     
Alma van der Hagen  2005              DNS   
  Farsund Svømmeklubb  3:08.02                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005              DNS   
  Svømmeklubben S 68  2:48.22                 
                     
Anne Sofie Nørtoft  2004              DSQ  Tyvstart 
  Kolding SK  2:41.59                 
                     
Emma Oleander  2004              DSQ  afsl. på mav v/100 m 
  Horsens Svømmeklub  3:17.93                 
                     
Feline Flytkjær Broersma  2004              DSQ  ej samt ber. v/50m 
  Horsens Svømmeklub  2:46.68                 
                     
 
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Kærholm Teltudlejning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Sørensen  2002    629  32.15  1:08.49  1:54.11    2:27.12   
  Thisted Svømmeklub  2:28.02                 
                     
Cecilie Grøndal  2002    608  30.34  1:07.74  1:52.66    2:28.84   
  Horsens Svømmeklub  2:23.61                 
                     
Sarah Bundgaard  2003    520  32.81  1:13.91  2:01.50    2:36.77   
  Viborg Svømme Klub  2:34.68                 
                     
Emilie Egerup  2003    507  34.78  1:19.63  2:02.45    2:38.10   
  Silkeborg Svømmeklub  2:33.97                 
                     
Louise D. Liboriussen  2002    500  32.32  1:15.71  2:02.18    2:38.82   
  Viborg Svømme Klub  2:32.59                 
                     
Clara Tolderlund  2002    500  33.78  1:15.49  2:02.30    2:38.87   
  Silkeborg Svømmeklub  2:37.66                 
                     
Karoline Lagoni  2003    482  33.76  1:16.78  2:03.23    2:40.80   
  Horsens Svømmeklub  2:35.85                 
                     
Julia Harpøth  2002    481  35.40  1:19.33  2:03.38    2:40.90   
  Brædstrup Svømmeklub  2:38.77                 
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    467  33.95  1:17.91  2:06.86    2:42.47   
  DeltaSwim  2:36.91                 
                     
10  Elisabeth Sølvkjær  2002    467  34.47  1:19.69  2:03.57    2:42.49   
  Thisted Svømmeklub  2:39.68                 
                     
11  Lærke Høgsted  2003    463  35.29  1:17.56  2:06.99    2:42.98   
  Svømmeklubben S 68  2:39.64                 
                     
12  Emilie Wolf Sørensen  2003    458  36.06  1:19.06  2:07.73    2:43.51   
  Aarhus Swim  2:40.45                 
                     
13  Caroline Liboriussen  2002    451  34.63  1:17.94  2:07.47    2:44.43   
  Horsens Svømmeklub  2:41.64                 
                     
14  Cecilie Batz  2003    446  36.71  1:20.26  2:04.88    2:45.06   
  Kolding SK  2:41.26                 
                     
15  Signe Thomsen  2003    428  37.98  1:19.83  2:09.03    2:47.26   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:45.71                 
                     
16  Anna Pave Ottesen  2003    424  34.67  1:17.70  2:11.45    2:47.77   
  DeltaSwim  2:53.03                 
                     
17  Catherina Juul Jensen  2003    421  35.94  1:21.31  2:11.64    2:48.25   
  Svømmeklubben S 68  2:51.27                 
                     
18  Randi Jørgensen  2002    418  35.15  1:17.55  2:10.33    2:48.59   
  Nyborg Svømmeklub  2:45.09                 
                     
19  Mailin Løland  2003    418  35.76  1:18.52  2:09.80    2:48.63   
  Stavanger Svømme Club  2:43.74                 
                     
20  Mathilde Tilsted Hansen  2003    414  35.84  1:19.39  2:10.70    2:49.11   
  Aarhus Swim  2:49.56                 
                     
21  Therese Mardal  2002    411  34.77  1:20.85  2:13.27    2:49.53   
  Thisted Svømmeklub  2:52.71                 
                     
22  Cecilie V Jensen  2002    407  36.88  1:22.70  2:10.16    2:50.09   
  Svømmeklubben S 68  2:47.32                 
                     
23  Camilla Kjær  2003    407  34.65  1:20.61  2:11.58    2:50.13   
  Thisted Svømmeklub  2:45.11                 
                     
24  Amalije Kristensen  2002    407  34.86  1:21.41  2:09.73    2:50.15   
  Svømmeklubben S 68  2:53.57                 
                     
25  Marie Graff Esbensen  2003    401  34.70  1:20.06  2:11.98    2:51.02   
  Ikast Svømmeklub  2:47.68                 
                     
26  Caroline Nymann Sørensen  2002    382  35.48  1:21.53  2:14.34    2:53.75   
  Horsens Svømmeklub  2:51.62                 
                     
27  Lea Adalia Strømman  2002    376  34.39  1:20.89  2:15.46    2:54.60   
  Kristiansand Svømmeallianse  2:46.53                 
                     
28  Ida Kjærgaard  2003    356  39.12  1:31.04  2:16.99    2:57.85   
  Skanderborg Svømmeklub  2:51.33                 
                     
29  Daphne Sander  2003    349  33.73  1:20.87  2:15.84    2:59.03   
  Svømmeklubben Nord  2:58.64                 
                     
30  Astrid Crone Jespersen  2002    343  37.63  1:24.53  2:16.34    3:00.12   
  Aarhus Swim  2:58.35                 
                     
31  Naja Laitinen Wigard  2003    342  37.72  1:24.57  2:19.50    3:00.27   
  Svømmeklubben Nord  2:58.40                 
                     
32  Rikke Struntze Sørensen  2003    318  37.67  1:27.42  2:21.69    3:04.70   
  Viborg Svømme Klub  2:52.51                 
                     
33  Sofie Jakobsen  2003    309  36.71  1:26.11  2:22.03    3:06.50   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
34  Sara Mette Kvitzau  2003    288  38.83  1:29.17  2:25.96    3:10.89   
  Skanderborg Svømmeklub  3:03.11                 
                     
35  Iben Kjær Bengtson  2002    273  42.70  1:32.45  2:31.12    3:14.21   
  Aalborg Svømmeklub  3:23.33                 
                     
36  Cecilie Sørensen  2003    241  44.16  1:35.40  2:36.53    3:22.53   
  Horsens Svømmeklub  3:10.88                 
                     
Julie Kappel Petersen  2002              DNS   
  Thisted Svømmeklub  2:37.27                 
                     
Camilla Falck  2003              DSQ  afs på mave 100 m 
  Horsens Svømmeklub  2:59.47                 
                     
 
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Kærholm Teltudlejning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena V. Elling  2000    516  32.00  1:15.60  2:00.65    2:37.20   
  Silkeborg Svømmeklub  2:32.02                 
                     
Iben Bak  2001    514  31.73  1:14.34  2:04.80    2:37.43   
  Nyborg Svømmeklub  2:36.17                 
                     
Anne Rødseth  2001    491  33.07  1:16.07  2:04.54    2:39.85   
  Stavanger Svømme Club  2:35.83                 
                     
Mie Buch Nielsen  2001    451  32.86  1:17.15  2:07.73    2:44.38   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Victoria K. Jespersen  2001    450  35.33  1:20.22  2:06.30    2:44.55   
  Aarhus Swim  2:36.12                 
                     
Trine G. Sørensen  1997    426  35.14  1:20.93  2:10.86    2:47.55   
  Brædstrup Svømmeklub  2:47.03                 
                     
Janni S Hansen  2001    401  36.36  1:23.53  2:11.11    2:50.98   
  DeltaSwim  2:51.18                 
                     
Sofie Bruun Boye  2001    362  38.15  1:22.10  2:16.20    2:56.80   
  Viborg Svømme Klub  3:01.64                 
                     
Karoline Nielsen  1997    353  37.87  1:26.61  2:17.40    2:58.45   
  Svømmeklubben Nord  2:49.88                 
                     
10  Emma Jeppesen Krøyer  2001    346  39.67  1:28.35  2:19.73    2:59.63   
  Skanderborg Svømmeklub  3:05.02                 
                     
Sofie Rasmussen  1999              DNS   
  Svømmeklubben S 68  2:29.23                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  13:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark