2019-08-20   08:28:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17:00

Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  20:02   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Lysgaard Sørensen  2006    356          41.57   
  Aarhus Swim  44.82                 
Laura Håkonsson  2006    292          44.39   
  Ikast Svømmeklub  45.44                 
Stella Harpøth  2006    283          44.87   
  Brædstrup Svømmeklub  45.05                 
Selma Nygreen Sakic  2006    275          45.29   
  Svømmeklubben S 68  46.34                 
Elea Amalie Poulsen  2006    262          46.03   
  Silkeborg Svømmeklub  49.02                 
Helene Siegenthaler  2006    258          46.27   
  Viborg Svømme Klub  45.14                 
Signe Kristensen  2006    248          46.88   
  Horsens Svømmeklub                   
Sara Alexandra Trøite  2006    239          47.49   
  Kristiansand Svømmeallianse  48.01                 
Amanda Revheim-Foss  2006    223          48.57   
  Kristiansand Svømmeallianse  50.78                 
10  Lærke Ljungberg Kristense  2007    201          50.26   
  Silkeborg Svømmeklub  58.43                 
11  Sigrid Poza-Frøkjær  2006    194          50.91   
  Aarhus Swim  51.40                 
12  Anna Ancker  2006    190          51.21   
  Aarhus Swim  51.26                 
13  Filucca Bing Lauritzen  2007    181          52.06   
  Silkeborg Svømmeklub  50.47                 
14  Mia Plougman  2007    180          52.20   
  Aalborg Svømmeklub  51.38                 
15  Patricia Nættermann  2007    174          52.74   
  Svømmeklubben S 68  51.35                 
16  Jessie Ann Nilsen  2006    168          53.36   
  Farsund Svømmeklubb  54.21                 
16  Nikoline Hedelund Madsen  2007    168          53.36   
  Aalborg Svømmeklub  54.24                 
18  Amalie Kirkegaard  2007    167          53.47   
  Aalborg Svømmeklub  59.86                 
19  Sofia Jørgensen  2006    149          55.50   
  Svømmeklubben S 68  1:01.25                 
20  Alma Nygreen Sakic  2008    140          56.73   
  Svømmeklubben S 68  56.56                 
21  Sille Augustesen  2008    132          57.81   
  Brædstrup Svømmeklub  52.22                 
22  Victoria Amdi Brinkmann  2007    132          57.83   
  Aalborg Svømmeklub  59.60                 
23  Maja Brøndum  2006    126          58.78   
  Swim Team Neptun                   
24  Sara Johannessen  2007    106          1:02.18   
  Farsund Svømmeklubb                   
25  Maya van der Hagen  2007    96          1:04.34   
  Farsund Svømmeklubb  1:03.28                 
26  Johanne Jespersen  2008    62          1:14.42   
  Farsund Svømmeklubb                   
Silje Valvik  2006              DSQ  Tyvstart 
  Kristiansand Svømmeallianse  50.01                 
Åslaug Loennechen  2008              DSQ  En hånd i afslutning 
  Farsund Svømmeklubb                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    541          36.16   
  Silkeborg Svømmeklub  36.38                 
Sarah Kildahl  2004    469          37.94   
  Aarhus Swim  36.66                 
Laura Marie Dige  2004    461          38.16   
  Aarhus Swim  38.38                 
Anna Munk Fuglsang  2005    459          38.19   
  Svømmeklubben S 68  36.96                 
Tana Korsgaard Nicholson  2004    445          38.59   
  Silkeborg Svømmeklub  38.36                 
Ida Hovmark  2005    432          38.98   
  Thisted Svømmeklub  40.28                 
Nicoline Dyrman  2004    430          39.03   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  37.22                 
Annabella Marie Lauritzen  2005    413          39.57   
  Silkeborg Svømmeklub  38.92                 
Tilde Søe Bach  2005    402          39.93   
  Thisted Svømmeklub  38.82                 
10  Maria Østergaard Nielsen  2004    399          40.04   
  Viborg Svømme Klub  38.52                 
11  Agnes Bojsen Jensen  2004    384          40.54   
  Aarhus Swim  39.64                 
12  Mathilde Thirup  2005    364          41.28   
  Svømmeklubben S 68  41.46                 
13  Victoria Broch  2004    361          41.38   
  Brædstrup Svømmeklub  42.54                 
14  Mille E. S. Jensen  2005    356          41.57   
  Silkeborg Svømmeklub  41.12                 
15  Cecilie Michaelsen  2005    353          41.70   
  Svømmeklubben S 68  40.95                 
16  Liva Lauridsen Vorgod  2005    350          41.80   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  42.55                 
17  Caroline Madsen  2004    342          42.14   
  Horsens Svømmeklub  43.13                 
18  Johanne Heilmann  2005    335          42.41   
  Kolding SK  41.96                 
19  Freja Jungersen Nielsen  2004    333          42.50   
  Viborg Svømme Klub  43.09                 
20  Frida Saks Justesen  2004    322          43.00   
  Aarhus Swim  40.59                 
21  Maria Aakmann Andersen  2004    320          43.06   
  Viborg Svømme Klub  41.36                 
22  Selma Skipper  2004    319          43.11   
  Viborg Svømme Klub  43.90                 
23  Emilie Bie Bock  2005    298          44.12   
  Silkeborg Svømmeklub  47.90                 
24  Thea Sofie Holm Petersen  2005    285          44.77   
  Horsens Svømmeklub  45.25                 
25  Michelle Bloch Sørensen  2004    264          45.94   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  47.76                 
26  Emmalina Long  2004    259          46.20   
  Aarhus Swim  47.86                 
27  Elisabeth Vingborg  2005    259          46.21   
  Viborg Svømme Klub  43.37                 
28  Alma van der Hagen  2005    258          46.29   
  Farsund Svømmeklubb  43.13                 
29  Thea Brøndum  2004    257          46.31   
  Swim Team Neptun  46.12                 
30  Anne-Sofie Bødtger  2005    239          47.48   
  Silkeborg Svømmeklub  46.92                 
31  Cathrine Høst  2004    231          48.02   
  Nyborg Svømmeklub  46.60                 
32  Mathilde Olesen  2005    227          48.30   
  Horsens Svømmeklub  46.27                 
33  Zenia Christensen  2005    227          48.32   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  47.87                 
34  Tuva Bjørnestad  2004    224          48.48   
  Farsund Svømmeklubb  44.47                 
Katrine Krogh  2005              DNS   
  Ikast Svømmeklub  43.85                 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Lysgaard  2003    571          35.53   
  Aarhus Swim  35.74                 
Julia Harpøth  2002    557          35.81   
  Brædstrup Svømmeklub  34.96                 
Cecilie Batz  2003    543          36.12   
  Kolding SK  35.48                 
Karoline Lagoni  2003    543          36.13   
  Horsens Svømmeklub  35.68                 
Kari Ystrøm Lærdal  2003    534          36.32   
  Stavanger Svømme Club  36.03                 
Cecilie Grøndal  2002    498          37.18   
  Horsens Svømmeklub  37.75                 
Elisabeth Sølvkjær  2002    490          37.38   
  Thisted Svømmeklub  36.13                 
Ida Kjærgaard  2003    462          38.11   
  Skanderborg Svømmeklub  38.11                 
Sara Bundgaard  2003    441          38.72   
  Svømmeklubben S 68  36.90                 
10  Freja Romanski  2003    434          38.93   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  38.50                 
11  Selma Pruzljanin  2003    422          39.29   
  Thisted Svømmeklub  39.72                 
12  Amalije Kristensen  2002    400          39.98   
  Svømmeklubben S 68  39.90                 
13  Mille Winther  2003    388          40.39   
  Svømmeklubben S 68  40.28                 
14  Camilla Falck  2003    369          41.08   
  Horsens Svømmeklub  40.27                 
15  Emma Jensen  2003    364          41.28   
  Svømmeklubben S 68  42.64                 
16  Rikke Struntze Sørensen  2003    353          41.69   
  Viborg Svømme Klub  41.67                 
17  Nikoline V Gallop  2003    339          42.24   
  Svømmeklubben Nord  42.55                 
18  Annie Mushom  2002    334          42.48   
  Farsund Svømmeklubb  37.31                 
19  Selma Lindberg  2003    301          43.94   
  Silkeborg Svømmeklub  39.80                 
20  Sofie Bach Nielsen  2003    298          44.13   
  Horsens Svømmeklub                   
21  Randi Jørgensen  2002    291          44.44   
  Nyborg Svømmeklub  45.44                 
22  Andrea Wågbø  2003    254          46.53   
  Farsund Svømmeklubb  42.34                 
Emma Oline Gadegaard  2002              DNS   
  Svømmeklubben S 68  39.56                 
Nor Larsen Selvik  2002              DNS   
  Stavanger Svømme Club  38.90                 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jennifer Thorius Bek  2000    457          38.26   
  Horsens Svømmeklub  38.41                 
Janni S Hansen  2001    408          39.74   
  DeltaSwim  39.92                 
Klea Christensen  2001    394          40.20   
  Struer Svømmeklub  39.39                 
Mie Buch Nielsen  2001    379          40.72   
  Horsens Svømmeklub  39.76                 
Iben Bak  2001    354          41.64   
  Nyborg Svømmeklub  40.14                 
Karina Høybye Olesen  2001    344          42.07   
  Nyborg Svømmeklub  40.12                 
Emma Jeppesen Krøyer  2001    334          42.48   
  Skanderborg Svømmeklub  43.46                 
Signe Christensen  2001    328          42.72   
  Svømmeklubben S 68  39.61                 
Helene Victoria Rosså  2001              DNS   
  Stavanger Svømme Club  41.42                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark