2019-09-20   07:25:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17:00

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:22   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jørgensen  2005    366          33.58   
  Thisted Svømmeklub  32.12                 
Kristian Kjær  2005    318          35.19   
  Thisted Svømmeklub  35.74                 
Tobias Jakobsen  2005    269          37.21   
  Viborg Svømme Klub  36.63                 
Emil Togsverd  2005    248          38.26   
  Silkeborg Svømmeklub  36.40                 
August Sand Jensen  2005    247          38.27   
  Viborg Svømme Klub  39.37                 
Kristian Svenstrup  2005    235          38.94   
  Viborg Svømme Klub  38.44                 
Nicklas Rossau Larsen  2005    226          39.45   
  Silkeborg Svømmeklub  38.63                 
David Kilsgaard Andersen  2005    210          40.40   
  Aarhus Swim  41.37                 
Mads Berthold Schultz  2005    202          40.96   
  Horsens Svømmeklub  43.14                 
10  Jacob Bundgaard  2007    186          42.10   
  Svømmeklubben S 68  45.51                 
11  Lau de Zee  2006    181          42.44   
  Aalborg Svømmeklub  48.61                 
12  Mathias Løth Andersen  2007    175          42.90   
  Horsens Svømmeklub  41.12                 
13  Andreas Gaardsted  2005    175          42.91   
  Silkeborg Svømmeklub  42.99                 
14  Sebastian Dalgaard  2005    168          43.55   
  Svømmeklubben S 68  43.32                 
15  Jakob Thomsen  2006    159          44.37   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  44.21                 
16  Frederik Jørgensen  2006    152          45.01   
  Svømmeklubben S 68  44.43                 
17  Mikkel Stenkjær Nissen  2007    145          45.68   
  Horsens Svømmeklub  44.92                 
18  Zilas Vilsen  2006    129          47.51   
  Silkeborg Svømmeklub  46.45                 
19  Thor Aaskoven Jørgensen  2007    118          48.93   
  Horsens Svømmeklub  51.37                 
20  Peder Jensen  2007    109          50.26   
  Farsund Svømmeklubb  56.17                 
21  Laurits Winter Poulsen  2007    100          51.79   
  Silkeborg Svømmeklub  57.49                 
22  Bjørn Andreas Reinertsen  2005    93          53.06   
  Farsund Svømmeklubb  55.63                 
23  Benjamin Stålesen  2008    24          1:22.45   
  Farsund Svømmeklubb                   
Carl-Emil Sørensen  2007              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  48.92                 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B. Rasmussen  2003    527          29.76   
  Svømmeklubben S 68  29.40                 
Stian Alexander Pettersen  2003    497          30.33   
  Stavanger Svømme Club  29.78                 
Frederik Venø Elling  2003    468          30.96   
  Silkeborg Svømmeklub  30.65                 
Martin Holteberg  2003    453          31.29   
  Farsund Svømmeklubb  30.78                 
Christian Kornum  2003    432          31.80   
  Svømmeklubben Nord  30.44                 
Daniel Østerballe  2003    431          31.82   
  Viborg Svømme Klub  31.57                 
Mads Mikkelsen  2004    421          32.06   
  Aarhus Swim  32.49                 
Viktor Lei Lamberg  2004    406          32.46   
  Aarhus Swim  36.48                 
Anders Elsborg  2003    385          33.02   
  Viborg Svømme Klub  33.29                 
10  Frederik P. Michaelsen  2003    376          33.28   
  Svømmeklubben S 68  31.79                 
11  Mikkel Stilling  2003    341          34.39   
  Thisted Svømmeklub  33.63                 
12  Lucas S Paturel  2004    340          34.43   
  Farsund Svømmeklubb  33.50                 
13  Arthur Rytter Jacobsen  2003    319          35.17   
  Horsens Svømmeklub  34.07                 
14  Andreas Torp  2004    314          35.34   
  Svømmeklubben Nord  35.32                 
15  Jakob Riisgaard  2003    311          35.46   
  Silkeborg Svømmeklub  35.96                 
16  Jacob Emil Jeppesen  2003    310          35.50   
  Aarhus Swim  36.41                 
17  Harald Gold  2004    304          35.75   
  Brædstrup Svømmeklub  35.74                 
18  Andreas Pedersen  2003    291          36.26   
  Nyborg Svømmeklub  34.93                 
19  Kasper Hansen  2004    289          36.34   
  Silkeborg Svømmeklub  39.51                 
20  Lukas Hedegaard  2004    288          36.40   
  Viborg Svømme Klub  37.35                 
21  Sophus Lund Øe  2003    276          36.90   
  Skanderborg Svømmeklub  36.55                 
22  Johan Wågbø  2004    257          37.79   
  Farsund Svømmeklubb  36.58                 
23  Kristian Jensen  2004    182          42.40   
  Svømmeklubben Søhesten  44.10                 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002    635          27.96   
  Thisted Svømmeklub  27.53                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    552          29.30   
  Horsens Svømmeklub  29.17                 
Simon Slettevold  2002    548          29.36   
  Stavanger Svømme Club  28.63                 
Nicolaj Løth Andersen  2001    521          29.87   
  Horsens Svømmeklub  29.07                 
Daniel Gallacher  2002    511          30.06   
  Aarhus Swim  29.07                 
Oliver Widemann Bache  2001    493          30.43   
  Viborg Svømme Klub  31.32                 
Alexander Korsager Elkjær  2001    452          31.32   
  Aarhus Swim  30.87                 
Ruben Nørgaard  2002    435          31.71   
  Svømmeklubben Nord  31.62                 
Birk Lee Johansen  2002    398          32.67   
  Kristiansand Svømmeallianse  32.76                 
10  Johan Bendixen Nissen  2002    398          32.68   
  Skanderborg Svømmeklub  31.85                 
11  Martin Broch  2001    380          33.18   
  DeltaSwim  32.51                 
12  Martin Madsen  2001    362          33.73   
  Viborg Svømme Klub  44.45                 
13  Erlend Tregde  2002    345          34.26   
  Farsund Svømmeklubb  32.27                 
14  Mathias M. Nielsen  2002    330          34.76   
  Ikast Svømmeklub  32.79                 
15  Oliver L Nelander  2002    322          35.05   
  Ikast Svømmeklub  33.95                 
16  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    312          35.41   
  Horsens Svømmeklub                   
17  Simon Finch  2002    275          36.93   
  Skanderborg Svømmeklub  37.94                 
18  Christian Ø. Samuelsen  2001    268          37.27   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.39                 
19  Sebastian Emil Thomsen  2002    87          54.09   
  Svømmeklubben Søhesten  45.12                 
Andreas Hansen  2001              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub  35.65                 
Nicklas B. Christensen  2002              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub  33.28                 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Borg Hjort  2000    595          28.58   
  Aarhus Swim  27.81                 
Markus Kjeldsen  2000    573          28.93   
  Silkeborg Svømmeklub  29.02                 
Mikkel Kirkegaard  1999    456          31.22   
  Silkeborg Svømmeklub  35.91                 
Jacob F. Frederiksen  1999    416          32.19  Deltager ikke i finalen 
  Silkeborg Svømmeklub  30.34                 
Mads L. Werther  2000    415          32.21   
  Svømmeklubben Nord  32.35                 
Daniel Vang Kleist  2000    402          32.56  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Nord  31.76                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark