2019-10-22   13:22:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17:00

Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  20:16   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: Halvorsminde Efterskole 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Håkonsson  2006    378          32.81   
  Ikast Svømmeklub  33.87                 
Katrine Bøeg Thormann  2006    373          32.94   
  Ikast Svømmeklub  33.25                 
Sarah Froberg Pedersen  2006    372          32.98   
  Silkeborg Svømmeklub  33.09                 
Katrine Stoltenhoff  2006    367          33.14   
  Brædstrup Svømmeklub  34.15                 
Signe Kristensen  2006    358          33.41   
  Horsens Svømmeklub  33.40                 
Olivia Mørch  2006    339          34.03   
  Viborg Svømme Klub  34.46                 
Kristiane Frøslev  2007    335          34.14   
  Aalborg Svømmeklub  35.74                 
Laura Toftgaard  2007    319          34.71   
  Kolding SK  33.58                 
Aia Caroline Abel  2006    301          35.37   
  Svømmeklubben Søhesten  35.34                 
10  Sigrid Poza-Frøkjær  2006    289          35.89   
  Aarhus Swim  37.34                 
11  Mia Borup Mølgaard  2006    284          36.08   
  Silkeborg Svømmeklub  37.23                 
12  Emilie Pedersen  2007    283          36.13   
  Aalborg Svømmeklub  37.63                 
13  Patricia Nættermann  2007    276          36.44   
  Svømmeklubben S 68  35.86                 
14  Annemone Rasmussen  2006    275          36.49   
  Brædstrup Svømmeklub  38.18                 
15  Stella Harpøth  2006    273          36.54   
  Brædstrup Svømmeklub  37.01                 
16  Simone Trekær Klausen  2007    272          36.58   
  Brædstrup Svømmeklub  37.94                 
17  Helene Siegenthaler  2006    267          36.84   
  Viborg Svømme Klub  37.01                 
18  Luanna Russo  2006    264          36.98   
  Svømmeklubben Søhesten  41.89                 
19  Sofia Jørgensen  2006    263          37.02   
  Svømmeklubben S 68  37.02                 
20  Julie Bjørn  2006    262          37.06   
  Silkeborg Svømmeklub  40.39                 
21  Anna Ancker  2006    247          37.78   
  Aarhus Swim  39.58                 
22  Amanda Revheim-Foss  2006    242          38.04   
  Kristiansand Svømmeallianse  41.59                 
23  Nikoline Sejr  2006    241          38.12   
  Aarhus Swim  38.30                 
24  Silje Valvik  2006    220          39.27   
  Kristiansand Svømmeallianse  40.01                 
25  Selma Nygreen Sakic  2006    216          39.51   
  Svømmeklubben S 68  40.38                 
26  Isabella Bertelsen  2007    207          40.07   
  Aalborg Svømmeklub  38.63                 
27  Jessie Ann Nilsen  2006    200          40.53   
  Farsund Svømmeklubb  40.42                 
28  Cathrine Grønhøj  2007    182          41.80   
  Horsens Svømmeklub  43.42                 
29  Emma Andersen  2007    171          42.71   
  Aalborg Svømmeklub  44.75                 
30  Mathilde Christiansen  2007    151          44.55   
  Svømmeklubben S 68  47.28                 
31  Reka Szephalmi  2009    146          45.03   
  Svømmeklubben S 68  47.71                 
32  Amalie Vangsted Jensen  2007    141          45.55   
  Svømmeklubben S 68  49.20                 
33  Caitlin Holbæk Lundager  2007    133          46.46   
  Aalborg Svømmeklub  47.62                 
34  Åslaug Loennechen  2008    132          46.58   
  Farsund Svømmeklubb                   
35  Johanne Jespersen  2008    126          47.26   
  Farsund Svømmeklubb                   
36  Maya van der Hagen  2007    84          54.09   
  Farsund Svømmeklubb  54.79                 
37  Sara Johannessen  2007    62          59.88   
  Farsund Svømmeklubb                   
Alma Nygreen Sakic  2008              DNS   
  Svømmeklubben S 68  54.67                 
Paula Lindberg  2007              DSQ  Tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub  41.19                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Halvorsminde Efterskole 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    518          29.54   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  29.78                 
Stine Bendixen Nissen  2004    510          29.69   
  Skanderborg Svømmeklub  30.76                 
Maria Østergaard Nielsen  2004    501          29.86   
  Viborg Svømme Klub  30.14                 
Clara Matilde Carstensen  2004    495          29.98   
  Horsens Svømmeklub  29.48                 
Maja Johanne Pedersen  2005    492          30.05   
  Nyborg Svømmeklub  31.84                 
Astrid Marie Hassing  2004    486          30.18   
  Svømmeklubben Nord  30.19                 
Sofie Le Fevre  2004    479          30.31   
  Brædstrup Svømmeklub  31.13                 
Frida Saks Justesen  2004    477          30.35   
  Aarhus Swim  30.00                 
Weronika L. Bjørn  2005    475          30.41   
  Ikast Svømmeklub  31.51                 
10  Amalie Tolderlund  2005    464          30.64   
  Silkeborg Svømmeklub  30.54                 
11  Karoline Kristensen  2004    461          30.70   
  DeltaSwim  30.47                 
12  Lærke Kjærsgaard  2004    457          30.80   
  Svømmeklubben S 68  30.33                 
13  Agnes Bryne Narvestad  2004    448          31.00   
  Stavanger Svømme Club  30.67                 
14  Ester Lauritsen  2005    432          31.39   
  Silkeborg Svømmeklub  32.53                 
15  Anna Varming  2005    430          31.43   
  Viborg Svømme Klub  30.89                 
16  Caroline Madsen  2004    422          31.63   
  Horsens Svømmeklub  32.73                 
17  Lea Kjær Kristensen  2004    417          31.74   
  Viborg Svømme Klub  30.90                 
18  Tilde Søe Bach  2005    411          31.90   
  Thisted Svømmeklub  31.90                 
19  Clara Skrydstrup  2004    410          31.93   
  Aarhus Swim  32.44                 
20  Anna Munk Fuglsang  2005    397          32.27   
  Svømmeklubben S 68  31.08                 
21  Anne-Sophie Andersen  2004    397          32.28   
  Svømmeklubben Nord  31.65                 
22  Amalie Holst  2004    391          32.43   
  Skanderborg Svømmeklub  32.44                 
23  Freja Klitgaard Larsen  2004    390          32.47   
  Svømmeklubben Nord  32.67                 
24  Melanie Petersen  2004    384          32.62   
  Kolding SK  31.62                 
25  Thea Sofie Holm Petersen  2005    384          32.64   
  Horsens Svømmeklub  32.22                 
26  Liva Lauridsen Vorgod  2005    383          32.66   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  34.45                 
27  Alberthe Skovborg Hansen  2004    381          32.72   
  Viborg Svømme Klub  32.71                 
28  Nina Seirup  2005    379          32.79   
  Nyborg Svømmeklub  33.01                 
29  Kirstine Jørgensen  2004    374          32.92   
  Svømmeklubben S 68  32.63                 
30  Louise Sunesen  2005    373          32.95   
  Viborg Svømme Klub  32.04                 
31  Nanna Langvad  2005    369          33.07   
  Aarhus Swim  34.93                 
32  Karla Kristensen  2005    364          33.23   
  Kolding SK  33.79                 
33  Sarah Brix  2004    363          33.25   
  Svømmeklubben Søhesten  33.64                 
34  Line Knudsen  2005    360          33.35   
  Silkeborg Svømmeklub  33.87                 
35  Nicoline Kornum-Svensson  2005    358          33.41   
  Kolding SK  32.03                 
36  Malena Pind Therkildsen  2004    340          33.99   
  Viborg Svømme Klub  36.00                 
37  Tenna Marie Nielsen  2004    339          34.03   
  Nyborg Svømmeklub  35.67                 
38  Selma Skipper  2004    334          34.17   
  Viborg Svømme Klub  34.44                 
39  Karoline Iversen  2005    324          34.55   
  Svømmeklubben Nord  35.20                 
40  Tana Korsgaard Nicholson  2004    314          34.91   
  Silkeborg Svømmeklub  34.86                 
41  Tuva Bjørnestad  2004    312          34.97   
  Farsund Svømmeklubb  34.58                 
42  Katrine Krogh  2005    311          35.01   
  Ikast Svømmeklub  36.22                 
43  Cecilie Michaelsen  2005    309          35.09   
  Svømmeklubben S 68  33.60                 
44  Alma van der Hagen  2005    307          35.16   
  Farsund Svømmeklubb  33.85                 
44  Mette Aagesen Jensen  2004    307          35.16   
  Aarhus Swim  33.38                 
46  Zenia Christensen  2005    304          35.26   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  34.70                 
47  Josefine Høgh  2005    304          35.29   
  Svømmeklubben S 68  34.60                 
48  Alice Fossen  2004    295          35.61   
  Kristiansand Svømmeallianse  36.33                 
49  Line Grøndved Holt  2004    294          35.68   
  Svømmeklubben S 68  35.65                 
50  Mathilde Olesen  2005    282          36.17   
  Horsens Svømmeklub  35.70                 
50  Michelle Bloch Sørensen  2004    282          36.17   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  36.45                 
52  Emma Oleander  2004    276          36.44   
  Horsens Svømmeklub  34.41                 
53  Mathilde Søndergaard  2005    269          36.75   
  Aarhus Swim  41.08                 
54  Anne-Sofie Bødtger  2005    210          39.87   
  Silkeborg Svømmeklub  39.83                 
55  Naja Gjerløv Andersen  2004    208          40.05   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  39.91                 
Ella Ryberg  2004              DNS   
  Viborg Svømme Klub  32.74                 
Anne Sofie Nørtoft  2004              DSQ  Tyvstart 
  Kolding SK  30.22                 
Mie Asmussen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben S 68  32.13                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Halvorsminde Efterskole 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Sørensen  2002    627          27.72   
  Thisted Svømmeklub  27.70                 
Louise D. Liboriussen  2002    571          28.59   
  Viborg Svømme Klub  27.49                 
Cecilie Grøndal  2002    554          28.88   
  Horsens Svømmeklub  28.88                 
Karoline Lagoni  2003    543          29.07   
  Horsens Svømmeklub  28.48                 
Sofie Trekær Klausen  2003    541          29.11   
  Brædstrup Svømmeklub  29.39                 
Freja Romanski  2003    541          29.12   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  28.50                 
Sarah Bundgaard  2003    540          29.13   
  Viborg Svømme Klub  29.00                 
Anna Pave Ottesen  2003    515          29.60   
  DeltaSwim  29.25                 
Nor Larsen Selvik  2002    511          29.68   
  Stavanger Svømme Club  29.06                 
10  Lærke Høgsted  2003    504          29.81   
  Svømmeklubben S 68  29.23                 
11  Clara Tolderlund  2002    503          29.83   
  Silkeborg Svømmeklub  29.46                 
12  Caroline Nymann Sørensen  2002    498          29.92   
  Horsens Svømmeklub  29.82                 
13  Therese Mardal  2002    488          30.13   
  Thisted Svømmeklub  30.65                 
14  Emilie Wolf Sørensen  2003    486          30.17   
  Aarhus Swim  29.74                 
15  Line Lyskjær  2003    468          30.56   
  Silkeborg Svømmeklub  30.32                 
15  Signe Thomsen  2003    468          30.56   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  31.14                 
17  Kari Ystrøm Lærdal  2003    466          30.60   
  Stavanger Svømme Club  30.75                 
18  Mailin Løland  2003    465          30.62   
  Stavanger Svømme Club  30.43                 
19  Daphne Sander  2003    464          30.64   
  Svømmeklubben Nord  30.93                 
20  Mathilde Tilsted Hansen  2003    462          30.68   
  Aarhus Swim  31.52                 
21  Cecilie V Jensen  2002    459          30.76   
  Svømmeklubben S 68  30.99                 
22  Clarissa Marie Lauritzen  2003    457          30.80   
  Silkeborg Svømmeklub  31.66                 
23  Mille Winther  2003    453          30.89   
  Svømmeklubben S 68  31.81                 
24  Charlotte S. Jensen  2002    448          31.01   
  Svømmeklubben Nord  30.34                 
25  Nikoline V Gallop  2003    446          31.04   
  Svømmeklubben Nord  30.92                 
26  Catherina Juul Jensen  2003    444          31.10   
  Svømmeklubben S 68  32.10                 
27  Lærke Asmussen  2003    442          31.14   
  Svømmeklubben S 68  30.90                 
28  Mathilde Wisborg Fog  2003    439          31.22   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  31.34                 
29  Annie Mushom  2002    437          31.25   
  Farsund Svømmeklubb  29.76                 
30  Laura Arentsen  2003    437          31.26   
  Kolding SK  30.67                 
31  Naja Laitinen Wigard  2003    435          31.31   
  Svømmeklubben Nord  31.74                 
32  Pernille Christensen  2003    433          31.36   
  Svømmeklubben S 68  30.89                 
33  Caroline Liboriussen  2002    428          31.47   
  Horsens Svømmeklub  30.25                 
34  Sofie Bach Nielsen  2003    425          31.54   
  Horsens Svømmeklub  30.51                 
35  Camilla Kjær  2003    420          31.67   
  Thisted Svømmeklub  33.32                 
36  Amalie Juul Jakobsen  2003    418          31.72   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.83                 
37  Maiken Kjærsgaard  2002    417          31.75   
  Svømmeklubben S 68  30.83                 
38  Signe Lauridsen Vorgod  2002    416          31.78   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  31.81                 
39  Amalije Kristensen  2002    412          31.89   
  Svømmeklubben S 68  31.99                 
40  Nete Kirial  2003    406          32.04   
  Swim Team Neptun  33.33                 
40  Rikke Struntze Sørensen  2003    406          32.04   
  Viborg Svømme Klub  30.84                 
42  Lykke Kanstrup  2002    402          32.13   
  Svømmeklubben Nord  32.10                 
43  Ida Kjærgaard  2003    402          32.14   
  Skanderborg Svømmeklub  32.19                 
44  Camilla Tommerup Sørensen  2003    400          32.18   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  32.59                 
45  Marie Graff Esbensen  2003    391          32.45   
  Ikast Svømmeklub  32.65                 
46  Astrid Crone Jespersen  2002    389          32.49   
  Aarhus Swim  32.85                 
47  Jasmin Jespersen  2002    374          32.92   
  Silkeborg Svømmeklub  33.09                 
48  Sara Mette Kvitzau  2003    371          33.01   
  Skanderborg Svømmeklub  32.28                 
49  Sara Bundgaard  2003    367          33.12   
  Svømmeklubben S 68  31.00                 
50  Emma Jensen  2003    364          33.22   
  Svømmeklubben S 68  33.60                 
51  Sofie Jakobsen  2003    352          33.58   
  Svømmeklubben S 68  33.04                 
52  Camilla Falck  2003    348          33.73   
  Horsens Svømmeklub  33.32                 
53  Iben Kjær Bengtson  2002    322          34.61   
  Aalborg Svømmeklub  37.02                 
54  Andrea Wågbø  2003    319          34.70   
  Farsund Svømmeklubb  32.50                 
55  Cecilie Sørensen  2003    284          36.07   
  Horsens Svømmeklub  35.81                 
Emma Oline Gadegaard  2002              DNS   
  Svømmeklubben S 68  33.56                 
Lea Adalia Strømman  2002              DNS   
  Kristiansand Svømmeallianse  30.67                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: Halvorsminde Efterskole 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena V. Elling  2000    637          27.57   
  Silkeborg Svømmeklub  27.35                 
Amalie Bach Nielsen  1999    592          28.25   
  Horsens Svømmeklub  27.90                 
Anne Rødseth  2001    534          29.24   
  Stavanger Svømme Club  28.70                 
Nete Lund Madsen  2001    501          29.87   
  Aalborg Svømmeklub  30.01                 
Sofie Rasmussen  1999    500          29.89  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben S 68  29.61                 
Hedvig Wathne  2001    498          29.92   
  Stavanger Svømme Club  29.39                 
Mie Buch Nielsen  2001    498          29.93   
  Horsens Svømmeklub  31.15                 
Jennifer Thorius Bek  2000    494          30.01   
  Horsens Svømmeklub  29.20                 
Celine Abrahamsen  2001    463          30.66   
  Stavanger Svømme Club  30.31                 
10  Klea Christensen  2001    405          32.06   
  Struer Svømmeklub  30.87                 
11  Emma Jeppesen Krøyer  2001    402          32.14   
  Skanderborg Svømmeklub  33.56                 
Helene Victoria Rosså  2001              DNS   
  Stavanger Svømme Club  28.60                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark