2019-11-22   21:48:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:22   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jørgensen  2005    366          33.58   
  Thisted Svømmeklub  32.12                 
Kristian Kjær  2005    318          35.19   
  Thisted Svømmeklub  35.74                 
Tobias Jakobsen  2005    269          37.21   
  Viborg Svømme Klub  36.63                 
Emil Togsverd  2005    248          38.26   
  Silkeborg Svømmeklub  36.40                 
August Sand Jensen  2005    247          38.27   
  Viborg Svømme Klub  39.37                 
Kristian Svenstrup  2005    235          38.94   
  Viborg Svømme Klub  38.44                 
Nicklas Rossau Larsen  2005    226          39.45   
  Silkeborg Svømmeklub  38.63                 
David Kilsgaard Andersen  2005    210          40.40   
  Aarhus Swim  41.37                 
Mads Berthold Schultz  2005    202          40.96   
  Horsens Svømmeklub  43.14                 
10  Jacob Bundgaard  2007    186          42.10   
  Svømmeklubben S 68  45.51                 
11  Lau de Zee  2006    181          42.44   
  Aalborg Svømmeklub  48.61                 
12  Mathias Løth Andersen  2007    175          42.90   
  Horsens Svømmeklub  41.12                 
13  Andreas Gaardsted  2005    175          42.91   
  Silkeborg Svømmeklub  42.99                 
14  Sebastian Dalgaard  2005    168          43.55   
  Svømmeklubben S 68  43.32                 
15  Jakob Thomsen  2006    159          44.37   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  44.21                 
16  Frederik Jørgensen  2006    152          45.01   
  Svømmeklubben S 68  44.43                 
17  Mikkel Stenkjær Nissen  2007    145          45.68   
  Horsens Svømmeklub  44.92                 
18  Zilas Vilsen  2006    129          47.51   
  Silkeborg Svømmeklub  46.45                 
19  Thor Aaskoven Jørgensen  2007    118          48.93   
  Horsens Svømmeklub  51.37                 
20  Peder Jensen  2007    109          50.26   
  Farsund Svømmeklubb  56.17                 
21  Laurits Winter Poulsen  2007    100          51.79   
  Silkeborg Svømmeklub  57.49                 
22  Bjørn Andreas Reinertsen  2005    93          53.06   
  Farsund Svømmeklubb  55.63                 
23  Benjamin Stålesen  2008    24          1:22.45   
  Farsund Svømmeklubb                   
Carl-Emil Sørensen  2007              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  48.92                 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B. Rasmussen  2003    527          29.76   
  Svømmeklubben S 68  29.40                 
Stian Alexander Pettersen  2003    497          30.33   
  Stavanger Svømme Club  29.78                 
Frederik Venø Elling  2003    468          30.96   
  Silkeborg Svømmeklub  30.65                 
Martin Holteberg  2003    453          31.29   
  Farsund Svømmeklubb  30.78                 
Christian Kornum  2003    432          31.80   
  Svømmeklubben Nord  30.44                 
Daniel Østerballe  2003    431          31.82   
  Viborg Svømme Klub  31.57                 
Mads Mikkelsen  2004    421          32.06   
  Aarhus Swim  32.49                 
Viktor Lei Lamberg  2004    406          32.46   
  Aarhus Swim  36.48                 
Anders Elsborg  2003    385          33.02   
  Viborg Svømme Klub  33.29                 
10  Frederik P. Michaelsen  2003    376          33.28   
  Svømmeklubben S 68  31.79                 
11  Mikkel Stilling  2003    341          34.39   
  Thisted Svømmeklub  33.63                 
12  Lucas S Paturel  2004    340          34.43   
  Farsund Svømmeklubb  33.50                 
13  Arthur Rytter Jacobsen  2003    319          35.17   
  Horsens Svømmeklub  34.07                 
14  Andreas Torp  2004    314          35.34   
  Svømmeklubben Nord  35.32                 
15  Jakob Riisgaard  2003    311          35.46   
  Silkeborg Svømmeklub  35.96                 
16  Jacob Emil Jeppesen  2003    310          35.50   
  Aarhus Swim  36.41                 
17  Harald Gold  2004    304          35.75   
  Brædstrup Svømmeklub  35.74                 
18  Andreas Pedersen  2003    291          36.26   
  Nyborg Svømmeklub  34.93                 
19  Kasper Hansen  2004    289          36.34   
  Silkeborg Svømmeklub  39.51                 
20  Lukas Hedegaard  2004    288          36.40   
  Viborg Svømme Klub  37.35                 
21  Sophus Lund Øe  2003    276          36.90   
  Skanderborg Svømmeklub  36.55                 
22  Johan Wågbø  2004    257          37.79   
  Farsund Svømmeklubb  36.58                 
23  Kristian Jensen  2004    182          42.40   
  Svømmeklubben Søhesten  44.10                 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002    635          27.96   
  Thisted Svømmeklub  27.53                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    552          29.30   
  Horsens Svømmeklub  29.17                 
Simon Slettevold  2002    548          29.36   
  Stavanger Svømme Club  28.63                 
Nicolaj Løth Andersen  2001    521          29.87   
  Horsens Svømmeklub  29.07                 
Daniel Gallacher  2002    511          30.06   
  Aarhus Swim  29.07                 
Oliver Widemann Bache  2001    493          30.43   
  Viborg Svømme Klub  31.32                 
Alexander Korsager Elkjær  2001    452          31.32   
  Aarhus Swim  30.87                 
Ruben Nørgaard  2002    435          31.71   
  Svømmeklubben Nord  31.62                 
Birk Lee Johansen  2002    398          32.67   
  Kristiansand Svømmeallianse  32.76                 
10  Johan Bendixen Nissen  2002    398          32.68   
  Skanderborg Svømmeklub  31.85                 
11  Martin Broch  2001    380          33.18   
  DeltaSwim  32.51                 
12  Martin Madsen  2001    362          33.73   
  Viborg Svømme Klub  44.45                 
13  Erlend Tregde  2002    345          34.26   
  Farsund Svømmeklubb  32.27                 
14  Mathias M. Nielsen  2002    330          34.76   
  Ikast Svømmeklub  32.79                 
15  Oliver L Nelander  2002    322          35.05   
  Ikast Svømmeklub  33.95                 
16  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    312          35.41   
  Horsens Svømmeklub                   
17  Simon Finch  2002    275          36.93   
  Skanderborg Svømmeklub  37.94                 
18  Christian Ø. Samuelsen  2001    268          37.27   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.39                 
19  Sebastian Emil Thomsen  2002    87          54.09   
  Svømmeklubben Søhesten  45.12                 
Andreas Hansen  2001              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub  35.65                 
Nicklas B. Christensen  2002              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub  33.28                 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Borg Hjort  2000    595          28.58   
  Aarhus Swim  27.81                 
Markus Kjeldsen  2000    573          28.93   
  Silkeborg Svømmeklub  29.02                 
Mikkel Kirkegaard  1999    456          31.22   
  Silkeborg Svømmeklub  35.91                 
Jacob F. Frederiksen  1999    416          32.19  Deltager ikke i finalen 
  Silkeborg Svømmeklub  30.34                 
Mads L. Werther  2000    415          32.21   
  Svømmeklubben Nord  32.35                 
Daniel Vang Kleist  2000    402          32.56  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Nord  31.76                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:22 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:33   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jørgensen  2005    358          33.85   
  Thisted Svømmeklub  32.12                 
Kristian Kjær  2005    308          35.56   
  Thisted Svømmeklub  35.74                 
Emil Togsverd  2005    278          36.81   
  Silkeborg Svømmeklub  36.40                 
Tobias Jakobsen  2005    268          37.27   
  Viborg Svømme Klub  36.63                 
August Sand Jensen  2005    227          39.39   
  Viborg Svømme Klub  39.37                 
Nicklas Rossau Larsen  2005    223          39.59   
  Silkeborg Svømmeklub  38.63                 
David Kilsgaard Andersen  2005    215          40.11   
  Aarhus Swim  41.37                 
Kristian Svenstrup  2005    214          40.14   
  Viborg Svømme Klub  38.44                 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B. Rasmussen  2003    523          29.83   
  Svømmeklubben S 68  29.40                 
Stian Alexander Pettersen  2003    509          30.10   
  Stavanger Svømme Club  29.78                 
Frederik Venø Elling  2003    465          31.01   
  Silkeborg Svømmeklub  30.65                 
Martin Holteberg  2003    464          31.04   
  Farsund Svømmeklubb  30.78                 
Christian Kornum  2003    455          31.25   
  Svømmeklubben Nord  30.44                 
Daniel Østerballe  2003    434          31.75   
  Viborg Svømme Klub  31.57                 
Mads Mikkelsen  2004    422          32.05   
  Aarhus Swim  32.49                 
Viktor Lei Lamberg  2004    398          32.67   
  Aarhus Swim  36.48                 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002    622          28.15   
  Thisted Svømmeklub  27.53                 
Simon Slettevold  2002    555          29.25   
  Stavanger Svømme Club  28.63                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    547          29.38   
  Horsens Svømmeklub  29.17                 
Nicolaj Løth Andersen  2001    523          29.82   
  Horsens Svømmeklub  29.07                 
Daniel Gallacher  2002    514          30.01   
  Aarhus Swim  29.07                 
Oliver Widemann Bache  2001    485          30.59   
  Viborg Svømme Klub  31.32                 
Alexander Korsager Elkjær  2001    468          30.96   
  Aarhus Swim  30.87                 
Ruben Nørgaard  2002    422          32.04   
  Svømmeklubben Nord  31.62                 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Borg Hjort  2000    598          28.52   
  Aarhus Swim  27.81                 
Markus Kjeldsen  2000    598          28.53   
  Silkeborg Svømmeklub  29.02                 
Mikkel Kirkegaard  1999    493          30.42   
  Silkeborg Svømmeklub  35.91                 
Mads L. Werther  2000    452          31.32   
  Svømmeklubben Nord  32.35                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:33 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Håkonsson  2006    328          39.20  Deltager ikke i finalen 
  Ikast Svømmeklub  39.43                 
Sarah Froberg Pedersen  2006    326          39.30   
  Silkeborg Svømmeklub  39.24                 
Signe Kristensen  2006    315          39.73   
  Horsens Svømmeklub  39.35                 
Trine Lundø Michaelsen  2006    304          40.22   
  Silkeborg Svømmeklub  38.66                 
Annemone Rasmussen  2006    300          40.42   
  Brædstrup Svømmeklub  41.59                 
Laura Toftgaard  2007    300          40.42   
  Kolding SK  38.06                 
Maria Lysgaard Sørensen  2006    288          40.94   
  Aarhus Swim  44.82                 
Luanna Russo  2006    287          41.00   
  Svømmeklubben Søhesten  41.98                 
Mia Borup Mølgaard  2006    279          41.40   
  Silkeborg Svømmeklub  41.32                 
10  Laura Wittenhagen  2006    263          42.21   
  Silkeborg Svømmeklub  43.66                 
11  Anna Ancker  2006    258          42.48   
  Aarhus Swim  43.61                 
12  Paula Lindberg  2007    248          43.05   
  Silkeborg Svømmeklub  43.61                 
13  Elea Amalie Poulsen  2006    247          43.12   
  Silkeborg Svømmeklub  45.92                 
14  Simone Trekær Klausen  2007    227          44.35   
  Brædstrup Svømmeklub  47.32                 
15  Victoria Amdi Brinkmann  2007    224          44.52   
  Aalborg Svømmeklub  48.95                 
16  Patricia Nættermann  2007    205          45.88   
  Svømmeklubben S 68  46.65                 
17  Klara Ledager Lauritsen  2007    203          46.02   
  Silkeborg Svømmeklub  52.21                 
18  Silje Valvik  2006    200          46.21   
  Kristiansand Svømmeallianse  46.96                 
19  Selma Nygreen Sakic  2006    189          47.09   
  Svømmeklubben S 68  44.10                 
20  Jessie Ann Nilsen  2006    177          48.19   
  Farsund Svømmeklubb  50.15                 
21  Sille Augustesen  2008    166          49.21   
  Brædstrup Svømmeklub  47.24                 
22  Lærke Ljungberg Kristense  2007    161          49.74   
  Silkeborg Svømmeklub  58.75                 
23  Emma Andersen  2007    155          50.27   
  Aalborg Svømmeklub  51.40                 
24  Sarah Manicus Jensen  2007    153          50.51   
  Silkeborg Svømmeklub  58.81                 
25  Reka Szephalmi  2009    153          50.54   
  Svømmeklubben S 68  53.91                 
26  Mathilde Christiansen  2007    151          50.71   
  Svømmeklubben S 68  53.41                 
27  Cathrine Grønhøj  2007    148          51.13   
  Horsens Svømmeklub  50.98                 
28  Amalie Vangsted Jensen  2007    124          54.20   
  Svømmeklubben S 68  56.69                 
29  Alma Nygreen Sakic  2008    118          55.10   
  Svømmeklubben S 68  55.46                 
30  Johanne Jespersen  2008    97          58.81   
  Farsund Svømmeklubb                   
31  Maya van der Hagen  2007    92          59.87   
  Farsund Svømmeklubb  1:03.36                 
32  Åslaug Loennechen  2008    90          1:00.26   
  Farsund Svømmeklubb                   
33  Sara Johannessen  2007    75          1:04.01   
  Farsund Svømmeklubb                   
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Kjær Jensen  2004    536          33.30  Deltager ikke i finalen 
  Aarhus Swim  32.58                 
Fenja Romanski  2005    534          33.35   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.96                 
Amalie Tolderlund  2005    473          34.73   
  Silkeborg Svømmeklub  35.51                 
Martha Bjerg  2004    461          35.01   
  Aarhus Swim  34.94                 
Laura Marie Dige  2004    458          35.10   
  Aarhus Swim  36.08                 
Agnes Bryne Narvestad  2004    452          35.24   
  Stavanger Svømme Club  35.54                 
Ester Lauritsen  2005    445          35.43   
  Silkeborg Svømmeklub  35.16                 
Frida Saks Justesen  2004    443          35.49  Deltager ikke i finalen 
  Aarhus Swim  34.79                 
Kirstine Jørgensen  2004    428          35.90   
  Svømmeklubben S 68  35.20                 
10  Maria Bebe Hansen  2004    422          36.06   
  Nyborg Svømmeklub  35.97                 
11  Maja Johanne Pedersen  2005    402          36.64   
  Nyborg Svømmeklub  35.81                 
12  Amalie Holst  2004    399          36.74   
  Skanderborg Svømmeklub  35.94                 
13  Melanie Petersen  2004    395          36.87   
  Kolding SK  35.52                 
14  Anne-Sophie Andersen  2004    389          37.05   
  Svømmeklubben Nord  36.49                 
15  Mette Holstein  2005    386          37.16   
  Silkeborg Svømmeklub  37.71                 
16  Victoria Broch  2004    383          37.24   
  Brædstrup Svømmeklub  35.76                 
17  Alberthe Skovborg Hansen  2004    383          37.25   
  Viborg Svømme Klub  36.48                 
18  Agnes Bojsen Jensen  2004    368          37.76   
  Aarhus Swim  40.37                 
19  Lea Kjær Kristensen  2004    355          38.19   
  Viborg Svømme Klub  36.91                 
20  Maja Friis  2005    349          38.43   
  Silkeborg Svømmeklub  37.33                 
21  Clara Matilde Carstensen  2004    343          38.63   
  Horsens Svømmeklub  38.23                 
22  Mie Asmussen  2005    340          38.74   
  Svømmeklubben S 68  39.84                 
23  Mathilde Thirup  2005    339          38.79   
  Svømmeklubben S 68  39.19                 
24  Karoline Iversen  2005    339          38.80   
  Svømmeklubben Nord  39.15                 
25  Camilla Lohne  2004    337          38.88   
  Kristiansand Svømmeallianse  34.80                 
26  Cathrine Høst  2004    326          39.28   
  Nyborg Svømmeklub  39.20                 
27  Michelle Bloch Sørensen  2004    315          39.76   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  42.25                 
27  Thea Brøndum  2004    315          39.76   
  Swim Team Neptun  41.86                 
29  Thea Sofie Holm Petersen  2005    312          39.89   
  Horsens Svømmeklub  38.23                 
30  Silke Maria Pjengaard  2005    299          40.44   
  Silkeborg Svømmeklub  39.73                 
31  Tenna Marie Nielsen  2004    297          40.52   
  Nyborg Svømmeklub  39.11                 
32  Tuva Bjørnestad  2004    290          40.84   
  Farsund Svømmeklubb  39.34                 
33  Zenia Christensen  2005    290          40.86   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  42.82                 
34  Emma Oleander  2004    288          40.94   
  Horsens Svømmeklub  38.38                 
35  Anne-Sofie Bødtger  2005    244          43.27   
  Silkeborg Svømmeklub  41.66                 
36  Alma van der Hagen  2005    243          43.35   
  Farsund Svømmeklubb  45.08                 
37  Line Grøndved Holt  2004    234          43.88   
  Svømmeklubben S 68  47.69                 
38  Naja Gjerløv Andersen  2004    194          46.67   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  49.11                 
39  Mathilde Søndergaard  2005    172          48.62   
  Aarhus Swim  50.71                 
Mathilde Olesen  2005              DNS   
  Horsens Svømmeklub  44.85                 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Grøndal  2002    654          31.16   
  Horsens Svømmeklub  30.01                 
Sofie Trekær Klausen  2003    604          32.01   
  Brædstrup Svømmeklub  31.77                 
Thea Søe Bach  2002    601          32.06   
  Thisted Svømmeklub  31.79                 
Louise Houe Andersen  2003    527          33.49   
  Viborg Svømme Klub  33.56                 
Lise Lindemann-Larsen  2002    514          33.78   
  Thisted Svømmeklub  33.98                 
Lærke Asmussen  2003    497          34.16  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben S 68  33.26                 
Clara Tolderlund  2002    483          34.47   
  Silkeborg Svømmeklub  33.68                 
Mailin Løland  2003    483          34.47   
  Stavanger Svømme Club  33.68                 
Daphne Sander  2003    478          34.59   
  Svømmeklubben Nord  35.00                 
10  Emilie Wolf Sørensen  2003    471          34.76   
  Aarhus Swim  34.09                 
11  Julie Kappel Petersen  2002    465          34.91   
  Thisted Svømmeklub  33.58                 
12  Selma Pruzljanin  2003    457          35.11   
  Thisted Svømmeklub  33.24                 
13  Signe Thomsen  2003    456          35.14   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  34.52                 
14  Josefine Heuer  2003    451          35.28   
  Viborg Svømme Klub  36.12                 
15  Cecilie Batz  2003    442          35.51   
  Kolding SK  34.96                 
16  Cecilie V Jensen  2002    439          35.58   
  Svømmeklubben S 68  33.72                 
17  Clarissa Marie Lauritzen  2003    430          35.84   
  Silkeborg Svømmeklub  34.89                 
18  Annie Mushom  2002    416          36.23   
  Farsund Svømmeklubb  33.82                 
19  Emilie Egerup  2003    412          36.35   
  Silkeborg Svømmeklub  36.40                 
20  Anna Pave Ottesen  2003    395          36.86   
  DeltaSwim  37.74                 
20  Laura Arentsen  2003    395          36.86   
  Kolding SK  35.45                 
22  Amalie Juul Jakobsen  2003    392          36.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  35.41                 
23  Selma Lindberg  2003    370          37.68   
  Silkeborg Svømmeklub  36.09                 
24  Sofie Bach Nielsen  2003    362          37.94   
  Horsens Svømmeklub  33.36                 
25  Maiken Kjærsgaard  2002    357          38.14   
  Svømmeklubben S 68  36.76                 
26  Naja Laitinen Wigard  2003    352          38.32   
  Svømmeklubben Nord  38.31                 
27  Ida Kjærgaard  2003    338          38.83   
  Skanderborg Svømmeklub  37.96                 
28  Astrid Crone Jespersen  2002    336          38.92   
  Aarhus Swim  37.71                 
29  Andrea Wågbø  2003    318          39.62   
  Farsund Svømmeklubb  37.42                 
30  Caroline Nymann Sørensen  2002    315          39.75   
  Horsens Svømmeklub                   
31  Signe Lauridsen Vorgod  2002    308          40.05   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  38.69                 
32  Camilla Falck  2003    270          41.82   
  Horsens Svømmeklub  41.68                 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Bach Nielsen  1999    626          31.62   
  Horsens Svømmeklub  30.24                 
Sofie Rasmussen  1999    606          31.97   
  Svømmeklubben S 68  31.36                 
Jennifer Thorius Bek  2000    558          32.85   
  Horsens Svømmeklub  31.59                 
Sofie Bruun Boye  2001    464          34.94   
  Viborg Svømme Klub  34.72                 
Nete Lund Madsen  2001    460          35.04   
  Aalborg Svømmeklub  35.43                 
Victoria K. Jespersen  2001    416          36.23   
  Aarhus Swim  35.15                 
Mie Buch Nielsen  2001    407          36.51   
  Horsens Svømmeklub                   
Anne Rødseth  2001    403          36.61   
  Stavanger Svømme Club  35.94                 
Klea Christensen  2001    329          39.18   
  Struer Svømmeklub  41.34                 
10  Emma Jeppesen Krøyer  2001    266          42.07   
  Skanderborg Svømmeklub  40.63                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:41 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:41   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Froberg Pedersen  2006    339          38.78   
  Silkeborg Svømmeklub  39.24                 
Signe Kristensen  2006    327          39.24   
  Horsens Svømmeklub  39.35                 
Trine Lundø Michaelsen  2006    324          39.37   
  Silkeborg Svømmeklub  38.66                 
Laura Toftgaard  2007    309          39.99   
  Kolding SK  38.06                 
Luanna Russo  2006    306          40.15   
  Svømmeklubben Søhesten  41.98                 
Annemone Rasmussen  2006    295          40.61   
  Brædstrup Svømmeklub  41.59                 
Mia Borup Mølgaard  2006    292          40.77   
  Silkeborg Svømmeklub  41.32                 
Maria Lysgaard Sørensen  2006    278          41.44   
  Aarhus Swim  44.82                 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    536          33.30   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.96                 
Amalie Tolderlund  2005    501          34.07   
  Silkeborg Svømmeklub  35.51                 
Martha Bjerg  2004    470          34.80   
  Aarhus Swim  34.94                 
Ester Lauritsen  2005    463          34.97   
  Silkeborg Svømmeklub  35.16                 
Laura Marie Dige  2004    458          35.09   
  Aarhus Swim  36.08                 
Kirstine Jørgensen  2004    450          35.29   
  Svømmeklubben S 68  35.20                 
Maria Bebe Hansen  2004    416          36.24   
  Nyborg Svømmeklub  35.97                 
Agnes Bryne Narvestad  2004    412          36.34   
  Stavanger Svømme Club  35.54                 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Grøndal  2002    658          31.10   
  Horsens Svømmeklub  30.01                 
Thea Søe Bach  2002    603          32.02   
  Thisted Svømmeklub  31.79                 
Sofie Trekær Klausen  2003    594          32.19   
  Brædstrup Svømmeklub  31.77                 
Louise Houe Andersen  2003    509          33.88   
  Viborg Svømme Klub  33.56                 
Lise Lindemann-Larsen  2002    495          34.20   
  Thisted Svømmeklub  33.98                 
Clara Tolderlund  2002    493          34.25   
  Silkeborg Svømmeklub  33.68                 
Mailin Løland  2003    487          34.38   
  Stavanger Svømme Club  33.68                 
Daphne Sander  2003    449          35.32   
  Svømmeklubben Nord  35.00                 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Bach Nielsen  1999    616          31.79   
  Horsens Svømmeklub  30.24                 
Sofie Rasmussen  1999    585          32.34   
  Svømmeklubben S 68  31.36                 
Jennifer Thorius Bek  2000    559          32.84   
  Horsens Svømmeklub  31.59                 
Nete Lund Madsen  2001    491          34.29   
  Aalborg Svømmeklub  35.43                 
Sofie Bruun Boye  2001    484          34.46   
  Viborg Svømme Klub  34.72                 
Mie Buch Nielsen  2001    411          36.39   
  Horsens Svømmeklub                   
Anne Rødseth  2001    405          36.55   
  Stavanger Svømme Club  35.94                 
Victoria K. Jespersen  2001    400          36.72   
  Aarhus Swim  35.15                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:41 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:14   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Sigvaldsen  2006    395          30.57   
  Stavanger Svømme Club  31.55                 
Sebastian Jørgensen  2005    391          30.67   
  Thisted Svømmeklub  31.20                 
Gustav Dalby Østerberg  2005    325          32.60   
  Aarhus Swim  32.30                 
Teodor Thuelund  2005    308          33.20   
  Nyborg Svømmeklub  33.86                 
Kristian Kjær  2005    299          33.51   
  Thisted Svømmeklub  33.20                 
Theis Nelander  2005    271          34.65   
  Ikast Svømmeklub  34.31                 
Jeppe Moeslund Lausen  2006    263          34.97   
  Aalborg Svømmeklub  37.72                 
Kristian Sabroe Sørensen  2005    257          35.25   
  Horsens Svømmeklub  34.03                 
Matti Andersen  2005    241          36.04   
  Brædstrup Svømmeklub  34.42                 
10  Kristian Svenstrup  2005    231          36.51   
  Viborg Svømme Klub  36.17                 
11  Nicklas Rossau Larsen  2005    229          36.62   
  Silkeborg Svømmeklub  34.67                 
12  Marcus Juul Jørgensen  2006    216          37.38   
  Aalborg Svømmeklub  39.04                 
13  Tobias Jakobsen  2005    205          38.04   
  Viborg Svømme Klub  40.12                 
14  Philip Bendtsen  2005    187          39.22   
  Svømmeklubben S 68  42.62                 
15  William Bundgaard  2007    170          40.46   
  Aalborg Svømmeklub  43.07                 
16  Emil Ulrich Sørensen  2005    154          41.80   
  Viborg Svømme Klub                   
17  Bjørn Andreas Reinertsen  2005    147          42.49   
  Farsund Svømmeklubb  51.97                 
18  Andreas Laursen  2006    101          48.07   
  Swim Team Neptun  52.46                 
19  Mikkel Stenkjær Nissen  2007    97          48.71   
  Horsens Svømmeklub  45.43                 
20  Frederik Jørgensen  2006    69          54.46   
  Svømmeklubben S 68  52.37                 
21  Thor Aaskoven Jørgensen  2007    64          55.82   
  Horsens Svømmeklub  54.62                 
22  Laurits Winter Poulsen  2007    64          55.99   
  Silkeborg Svømmeklub  59.20                 
23  Peder Jensen  2007    53          59.58   
  Farsund Svømmeklubb  54.78                 
Storm Jensen  2007              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub  46.08                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Egholm  2003    484          28.56   
  Svømmeklubben S 68  29.75                 
Frederik Lindholm  2004    445          29.37   
  Aarhus Swim  29.44                 
Frederik Venø Elling  2003    441          29.46   
  Silkeborg Svømmeklub  29.71                 
Simon Degn  2003    425          29.82   
  Aarhus Swim  30.05                 
Stian Alexander Pettersen  2003    424          29.85   
  Stavanger Svømme Club  30.48                 
Christian Kornum  2003    416          30.04   
  Svømmeklubben Nord  29.44                 
William Sloth  2003    415          30.07   
  Aarhus Swim  31.79                 
Jonas Lykke Sandison  2004    410          30.19   
  Nyborg Svømmeklub  30.13                 
Magnus Søgaard  2003    408          30.23   
  Silkeborg Svømmeklub  30.76                 
10  Christian Johannesen  2003    407          30.25   
  Horsens Svømmeklub  31.71                 
11  Asger Hatting  2003    404          30.33   
  Silkeborg Svømmeklub  30.37                 
12  Viktor Enevold Sørensen  2004    378          31.02   
  Thisted Svømmeklub  34.77                 
13  Lucas Rosenborg  2004    376          31.07   
  Aarhus Swim  32.27                 
14  Lucas S Paturel  2004    328          32.50   
  Farsund Svømmeklubb  31.92                 
15  Mikkel Mølgaard  2003    323          32.69   
  Silkeborg Svømmeklub  33.97                 
16  Lasse Thulstrup  2004    319          32.80   
  Kolding SK  36.46                 
17  Andreas Torp  2004    314          32.98   
  Svømmeklubben Nord  33.81                 
18  Johan Wågbø  2004    314          33.00   
  Farsund Svømmeklubb  31.93                 
18  Valdemar Vind Sejr  2003    314          33.00   
  Aarhus Swim  35.58                 
20  Sophus Lund Øe  2003    312          33.04   
  Skanderborg Svømmeklub  33.89                 
21  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    292          33.79   
  Svømmeklubben Nord  33.38                 
22  Vania Danilkin  2004    289          33.90   
  Kolding SK  38.27                 
23  Christopher V. Nielsen  2004    281          34.21   
  Kolding SK  36.44                 
24  Marcus Dahl Burholt  2004    275          34.46   
  Svømmeklubben Søhesten  34.42                 
25  Mathias Frahm Feldtmose  2004    224          36.88   
  Svømmeklubben Nord  39.20                 
26  Frederik D. Liboriussen  2004    162          41.09   
  Viborg Svømme Klub  38.87                 
Martin Holteberg  2003              DSQ  Tyvstart 
  Farsund Svømmeklubb  27.84                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    604          26.53   
  DeltaSwim  25.99                 
Magnus Dyg Holme  2002    570          27.05   
  Ikast Svømmeklub  27.45                 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    550          27.36   
  Svømmeklubben S 68  28.31                 
Nicolaj Løth Andersen  2001    516          27.96   
  Horsens Svømmeklub  27.64                 
Johan Bendixen Nissen  2002    491          28.43   
  Skanderborg Svømmeklub  29.18                 
Andreas Håbesland Klausen  2002    485          28.54   
  SK Team Sør / Ksa  29.57                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    484          28.56   
  Horsens Svømmeklub  28.39                 
Hjalte Lillevik Frost  2001    478          28.67   
  Svømmeklubben S 68  28.97                 
Sondre Eidesen  2002    471          28.81   
  Stavanger Svømme Club  28.99                 
10  Christian Øgreid  2002    469          28.86   
  Stavanger Svømme Club  29.30                 
11  Aksel Skrydstrup  2001    467          28.91   
  Aarhus Swim  30.04                 
12  Titus Victor Phillipson  2002    463          28.99   
  SK Team Sør / Ksa  27.08                 
13  Martin Broch  2001    459          29.06   
  DeltaSwim  29.40                 
14  Oliver Widemann Bache  2001    459          29.07   
  Viborg Svømme Klub  29.12                 
15  Mikkel Riis  2002    445          29.36   
  Viborg Svømme Klub  29.15                 
16  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    442          29.43   
  Horsens Svømmeklub  29.41                 
17  Mads Iversen  2002    432          29.65   
  Skanderborg Svømmeklub  29.81                 
18  Gustav Fløche Fuglsang  2002    428          29.75   
  Silkeborg Svømmeklub  29.42                 
19  Sebastian Thorsen  2001    391          30.66   
  Stavanger Svømme Club  31.25                 
20  Oscar Korvald  2002    384          30.85   
  Stavanger Svømme Club  29.92                 
21  Christoffer Juul Jensen  2001    376          31.06   
  Svømmeklubben S 68  30.59                 
22  Kristoffer Jørgensen  2001    357          31.59   
  Solbjerg IF  34.87                 
23  Ruben Nørgaard  2002    357          31.60   
  Svømmeklubben Nord  30.99                 
24  David Johansen  2001    356          31.62   
  Svømmeklubben Søhesten  32.36                 
25  Erlend Tregde  2002    354          31.70   
  Farsund Svømmeklubb  30.51                 
26  Mathias Jelle Thomsen  2002    267          34.81   
  Svømmeklubben Søhesten  37.93                 
27  Anton Gold  2002    264          34.96   
  Brædstrup Svømmeklub  34.94                 
28  Christian Ø. Samuelsen  2001    236          36.29   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.37                 
29  Bjarke Bernberg  2002    229          36.65   
  Swim Team Neptun  35.60                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tais Andkjær Kristensen  1999    526          27.78   
  Horsens Svømmeklub  26.42                 
Anton Borg Hjort  2000    497          28.30   
  Aarhus Swim  28.12                 
Sondre Lea Monslaup  1999    444          29.39   
  Stavanger Svømme Club  29.12                 
Rasmus D. Jensen  1998    405          30.30   
  Brædstrup Svømmeklub  29.49                 
Nicklas Steen Hansen  1999    365          31.37   
  Horsens Svømmeklub  29.44                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:14 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:49   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Sigvaldsen  2006    416          30.03   
  Stavanger Svømme Club  31.55                 
Sebastian Jørgensen  2005    397          30.50   
  Thisted Svømmeklub  31.20                 
Gustav Dalby Østerberg  2005    350          31.81   
  Aarhus Swim  32.30                 
Teodor Thuelund  2005    309          33.17   
  Nyborg Svømmeklub  33.86                 
Kristian Kjær  2005    296          33.62   
  Thisted Svømmeklub  33.20                 
Kristian Sabroe Sørensen  2005    291          33.83   
  Horsens Svømmeklub  34.03                 
Theis Nelander  2005    281          34.24   
  Ikast Svømmeklub  34.31                 
Jeppe Moeslund Lausen  2006    249          35.62   
  Aalborg Svømmeklub  37.72                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stian Alexander Pettersen  2003    466          28.92   
  Stavanger Svømme Club  30.48                 
Jeppe Egholm  2003    463          28.99   
  Svømmeklubben S 68  29.75                 
Christian Kornum  2003    459          29.07   
  Svømmeklubben Nord  29.44                 
Frederik Lindholm  2004    452          29.22   
  Aarhus Swim  29.44                 
Simon Degn  2003    434          29.62   
  Aarhus Swim  30.05                 
Jonas Lykke Sandison  2004    423          29.86   
  Nyborg Svømmeklub  30.13                 
Frederik Venø Elling  2003    412          30.13   
  Silkeborg Svømmeklub  29.71                 
William Sloth  2003    407          30.25   
  Aarhus Swim  31.79                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    635          26.09   
  DeltaSwim  25.99                 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    585          26.81   
  Svømmeklubben S 68  28.31                 
Magnus Dyg Holme  2002    550          27.36   
  Ikast Svømmeklub  27.45                 
Johan Bendixen Nissen  2002    525          27.80   
  Skanderborg Svømmeklub  29.18                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    513          28.01   
  Horsens Svømmeklub  28.39                 
Nicolaj Løth Andersen  2001    512          28.02   
  Horsens Svømmeklub  27.64                 
Andreas Håbesland Klausen  2002    490          28.44   
  SK Team Sør / Ksa  29.57                 
Hjalte Lillevik Frost  2001    472          28.79   
  Svømmeklubben S 68  28.97                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tais Andkjær Kristensen  1999    592          26.70   
  Horsens Svømmeklub  26.42                 
Nicklas Steen Hansen  1999    518          27.92   
  Horsens Svømmeklub  29.44                 
Anton Borg Hjort  2000    508          28.11   
  Aarhus Swim  28.12                 
Sondre Lea Monslaup  1999    473          28.78   
  Stavanger Svømme Club  29.12                 
Rasmus D. Jensen  1998    377          31.04   
  Brædstrup Svømmeklub  29.49                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:49 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:14   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Bøeg Thormann  2006    324          35.54   
  Ikast Svømmeklub  35.64                 
Kristiane Frøslev  2007    281          37.27   
  Aalborg Svømmeklub  40.21                 
Trine Lundø Michaelsen  2006    265          38.00   
  Silkeborg Svømmeklub  36.60                 
Katrine Stoltenhoff  2006    253          38.60   
  Brædstrup Svømmeklub  41.63                 
Laura Toftgaard  2007    236          39.49   
  Kolding SK  36.33                 
Nikoline Sejr  2006    231          39.78   
  Aarhus Swim  40.65                 
Olivia Mørch  2006    213          40.86   
  Viborg Svømme Klub                   
Aia Caroline Abel  2006    202          41.62   
  Svømmeklubben Søhesten  42.04                 
Helene Siegenthaler  2006    198          41.86   
  Viborg Svømme Klub  38.15                 
10  Amalie Kirkegaard  2007    185          42.87   
  Aalborg Svømmeklub  52.47                 
11  Signe Kristensen  2006    184          42.94   
  Horsens Svømmeklub  39.83                 
12  Emilie Pedersen  2007    175          43.65   
  Aalborg Svømmeklub  45.82                 
13  Nikoline Hedelund Madsen  2007    167          44.30   
  Aalborg Svømmeklub  51.78                 
14  Klara Ledager Lauritsen  2007    159          45.09   
  Silkeborg Svømmeklub  44.42                 
15  Sigrid Poza-Frøkjær  2006    149          46.06   
  Aarhus Swim  44.53                 
16  Jessie Ann Nilsen  2006    142          46.82   
  Farsund Svømmeklubb  46.94                 
17  Laura Wittenhagen  2006    139          47.06   
  Silkeborg Svømmeklub  46.21                 
18  Maja Brøndum  2006    136          47.39   
  Swim Team Neptun  49.98                 
19  Isabella Bertelsen  2007    135          47.59   
  Aalborg Svømmeklub  48.63                 
20  Julie Bjørn  2006    117          49.82   
  Silkeborg Svømmeklub  55.29                 
21  Paula Lindberg  2007    115          50.19   
  Silkeborg Svømmeklub  46.59                 
22  Mia Plougman  2007    99          52.64   
  Aalborg Svømmeklub  57.14                 
23  Caitlin Holbæk Lundager  2007    95          53.40   
  Aalborg Svømmeklub  1:04.48                 
24  Sarah Manicus Jensen  2007    88          54.80   
  Silkeborg Svømmeklub  57.18                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Kjær Jensen  2004    473          31.35   
  Aarhus Swim  31.75                 
Annabella Marie Lauritzen  2005    457          31.70   
  Silkeborg Svømmeklub  31.83                 
Feline Flytkjær Broersma  2004    437          32.18   
  Horsens Svømmeklub  33.67                 
Lea Kjær Kristensen  2004    433          32.27   
  Viborg Svømme Klub  32.76                 
Sofie Le Fevre  2004    428          32.40   
  Brædstrup Svømmeklub  32.44                 
Anna Munk Fuglsang  2005    419          32.64   
  Svømmeklubben S 68  31.73                 
Clara Skrydstrup  2004    417          32.69   
  Aarhus Swim  31.98                 
Anne Sofie Nørtoft  2004    415          32.75   
  Kolding SK  32.84                 
Louise Sunesen  2005    407          32.95   
  Viborg Svømme Klub  33.16                 
10  Karoline Kristensen  2004    406          32.99   
  DeltaSwim  33.41                 
11  Freja Klitgaard Larsen  2004    381          33.68   
  Svømmeklubben Nord  34.15                 
12  Astrid Marie Hassing  2004    380          33.72   
  Svømmeklubben Nord  32.56                 
13  Sara Baumgartner  2005    379          33.73   
  Aarhus Swim  34.83                 
14  Agnes Bryne Narvestad  2004    377          33.81   
  Stavanger Svømme Club  34.25                 
15  Sarah Kildahl  2004    374          33.88   
  Aarhus Swim  34.16                 
16  Maria Bebe Hansen  2004    374          33.89   
  Nyborg Svømmeklub  34.60                 
17  Andrea Bergsholm Berg  2004    372          33.95   
  Stavanger Svømme Club  33.69                 
18  Stine Bendixen Nissen  2004    371          33.98   
  Skanderborg Svømmeklub  35.28                 
19  Kirstine Jørgensen  2004    370          34.02   
  Svømmeklubben S 68  35.46                 
20  Nicoline Dyrman  2004    369          34.04   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.33                 
21  Clara Matilde Carstensen  2004    363          34.22   
  Horsens Svømmeklub  33.22                 
22  Ida Hovmark  2005    360          34.33   
  Thisted Svømmeklub  34.77                 
23  Nicoline Kornum-Svensson  2005    342          34.91   
  Kolding SK  36.50                 
24  Elisabeth Vingborg  2005    342          34.93   
  Viborg Svømme Klub  35.85                 
25  Selma Skipper  2004    337          35.08   
  Viborg Svømme Klub  34.62                 
26  Anna Varming  2005    333          35.22   
  Viborg Svømme Klub  35.48                 
27  Emilie Bie Bock  2005    332          35.27   
  Silkeborg Svømmeklub  35.75                 
28  Caroline Madsen  2004    320          35.70   
  Horsens Svømmeklub  35.10                 
29  Mette Aagesen Jensen  2004    313          35.97   
  Aarhus Swim  37.58                 
30  Karla Kristensen  2005    312          36.01   
  Kolding SK  35.12                 
31  Maja Friis  2005    308          36.15   
  Silkeborg Svømmeklub  35.69                 
32  Nina Seirup  2005    300          36.47   
  Nyborg Svømmeklub  36.80                 
33  Nanna Langvad  2005    293          36.75   
  Aarhus Swim  39.43                 
34  Johanne Heilmann  2005    292          36.81   
  Kolding SK  37.67                 
35  Emmalina Long  2004    287          37.00   
  Aarhus Swim  39.86                 
36  Silke Maria Pjengaard  2005    283          37.20   
  Silkeborg Svømmeklub  36.56                 
37  Tuva Bjørnestad  2004    271          37.73   
  Farsund Svømmeklubb  37.16                 
38  Freya Mikkelsen  2005    269          37.81   
  Swim Team Neptun  40.93                 
39  Freja Jungersen Nielsen  2004    264          38.06   
  Viborg Svømme Klub  38.64                 
40  Amalie Holst  2004    262          38.15   
  Skanderborg Svømmeklub  39.12                 
41  Maria Aakmann Andersen  2004    256          38.47   
  Viborg Svømme Klub  38.60                 
42  Alma van der Hagen  2005    249          38.83   
  Farsund Svømmeklubb  40.80                 
43  Sarah Brix  2004    241          39.21   
  Svømmeklubben Søhesten  38.90                 
44  Malena Pind Therkildsen  2004    222          40.30   
  Viborg Svømme Klub  39.16                 
45  Alice Fossen  2004    210          41.08   
  Kristiansand Svømmeallianse  43.35                 
46  Mille E. S. Jensen  2005    209          41.14   
  Silkeborg Svømmeklub  46.95                 
47  Line Grøndved Holt  2004    207          41.25   
  Svømmeklubben S 68  46.32                 
48  Emma Oleander  2004    152          45.71   
  Horsens Svømmeklub  42.29                 
49  Naja Gjerløv Andersen  2004    106          51.49   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  51.33                 
Ella Ryberg  2004              DNS   
  Viborg Svømme Klub  35.35                 
Mathilde Olesen  2005              DNS   
  Horsens Svømmeklub  43.41                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Sørensen  2002    572          29.42   
  Thisted Svømmeklub  30.61                 
Cecilie Grøndal  2002    567          29.51   
  Horsens Svømmeklub  29.44                 
Louise D. Liboriussen  2002    530          30.17   
  Viborg Svømme Klub  29.75                 
Sarah Bundgaard  2003    504          30.69   
  Viborg Svømme Klub  30.44                 
Louise Houe Andersen  2003    487          31.05   
  Viborg Svømme Klub  31.15                 
Line Lyskjær  2003    475          31.29   
  Silkeborg Svømmeklub  31.84                 
Karoline Lagoni  2003    460          31.64   
  Horsens Svømmeklub  31.91                 
Emilie Egerup  2003    442          32.07   
  Silkeborg Svømmeklub  32.29                 
Caroline Liboriussen  2002    432          32.30   
  Horsens Svømmeklub  32.27                 
10  Camilla Tommerup Sørensen  2003    429          32.38   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.03                 
10  Therese Mardal  2002    429          32.38   
  Thisted Svømmeklub  33.49                 
12  Elisabeth Sølvkjær  2002    418          32.65   
  Thisted Svømmeklub  33.44                 
13  Daphne Sander  2003    416          32.71   
  Svømmeklubben Nord  33.23                 
14  Mailin Løland  2003    408          32.93   
  Stavanger Svømme Club  32.87                 
14  Mathilde Tilsted Hansen  2003    408          32.93   
  Aarhus Swim  35.29                 
16  Kari Ystrøm Lærdal  2003    407          32.96   
  Stavanger Svømme Club  31.78                 
17  Camilla Kjær  2003    404          33.04   
  Thisted Svømmeklub  33.25                 
18  Lærke Høgsted  2003    402          33.08   
  Svømmeklubben S 68  33.41                 
19  Marie Graff Esbensen  2003    400          33.15   
  Ikast Svømmeklub  34.25                 
20  Charlotte S. Jensen  2002    399          33.18   
  Svømmeklubben Nord  33.25                 
21  Julie Kappel Petersen  2002    393          33.34   
  Thisted Svømmeklub  34.35                 
22  Freja Romanski  2003    390          33.43   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.85                 
22  Sofie Bach Nielsen  2003    390          33.43   
  Horsens Svømmeklub  32.08                 
24  Julia Harpøth  2002    388          33.49   
  Brædstrup Svømmeklub  33.33                 
25  Randi Jørgensen  2002    386          33.55   
  Nyborg Svømmeklub  33.25                 
26  Lise Lindemann-Larsen  2002    383          33.64   
  Thisted Svømmeklub  35.95                 
27  Mathilde Wisborg Fog  2003    382          33.65   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  32.98                 
28  Nor Larsen Selvik  2002    381          33.68   
  Stavanger Svømme Club  34.59                 
29  Catherina Juul Jensen  2003    380          33.71   
  Svømmeklubben S 68  36.87                 
30  Josefine Heuer  2003    378          33.77   
  Viborg Svømme Klub  31.92                 
31  Sofie Jakobsen  2003    369          34.03   
  Svømmeklubben S 68  36.69                 
32  Pernille Christensen  2003    367          34.12   
  Svømmeklubben S 68  35.69                 
33  Caroline Nymann Sørensen  2002    365          34.17   
  Horsens Svømmeklub  33.77                 
34  Nikoline V Gallop  2003    349          34.68   
  Svømmeklubben Nord  34.91                 
35  Annie Mushom  2002    342          34.93   
  Farsund Svømmeklubb  34.04                 
36  Amalie Juul Jakobsen  2003    336          35.11   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.69                 
37  Sara Mette Kvitzau  2003    325          35.52   
  Skanderborg Svømmeklub  35.00                 
38  Signe Thomsen  2003    325          35.53   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  35.30                 
39  Laura Arentsen  2003    319          35.74   
  Kolding SK  35.34                 
40  Lykke Kanstrup  2002    316          35.83   
  Svømmeklubben Nord  35.13                 
41  Caroline Lysgaard  2003    310          36.06   
  Aarhus Swim  41.98                 
42  Andrea Wågbø  2003    283          37.19   
  Farsund Svømmeklubb  35.04                 
43  Nete Kirial  2003    257          38.41   
  Swim Team Neptun  40.73                 
44  Camilla Falck  2003    245          39.01   
  Horsens Svømmeklub  37.47                 
45  Cecilie Sørensen  2003    224          40.20   
  Horsens Svømmeklub  42.88                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Bach Nielsen  1999    583          29.24   
  Horsens Svømmeklub  29.24                 
Helena V. Elling  2000    553          29.75   
  Silkeborg Svømmeklub  29.50                 
Iben Bak  2001    529          30.19   
  Nyborg Svømmeklub  29.30                 
Mie Buch Nielsen  2001    455          31.75   
  Horsens Svømmeklub  31.66                 
Karina Høybye Olesen  2001    451          31.85   
  Nyborg Svømmeklub  30.79                 
Anne Tollerup  1998    431          32.34  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben S 68  31.81                 
Hedvig Wathne  2001    425          32.47   
  Stavanger Svømme Club  32.76                 
Victoria K. Jespersen  2001    402          33.09   
  Aarhus Swim  31.88                 
Anne Rødseth  2001    398          33.20   
  Stavanger Svømme Club  31.95                 
10  Celine Abrahamsen  2001    383          33.64   
  Stavanger Svømme Club  33.44                 
11  Nete Lund Madsen  2001    344          34.84   
  Aalborg Svømmeklub  34.75                 
12  Janni S Hansen  2001    330          35.33   
  DeltaSwim  35.39                 
13  Signe Christensen  2001    311          36.04   
  Svømmeklubben S 68  34.14                 
14  Sofie Bruun Boye  2001    301          36.42   
  Viborg Svømme Klub  34.26                 
15  Klea Christensen  2001    294          36.74   
  Struer Svømmeklub  38.92                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:14 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:50   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Bøeg Thormann  2006    344          34.85   
  Ikast Svømmeklub  35.64                 
Trine Lundø Michaelsen  2006    314          35.93   
  Silkeborg Svømmeklub  36.60                 
Kristiane Frøslev  2007    293          36.75   
  Aalborg Svømmeklub  40.21                 
Laura Toftgaard  2007    285          37.11   
  Kolding SK  36.33                 
Katrine Stoltenhoff  2006    250          38.73   
  Brædstrup Svømmeklub  41.63                 
Olivia Mørch  2006    240          39.30   
  Viborg Svømme Klub                   
Nikoline Sejr  2006    237          39.44   
  Aarhus Swim  40.65                 
Aia Caroline Abel  2006    203          41.56   
  Svømmeklubben Søhesten  42.04                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annabella Marie Lauritzen  2005    474          31.32   
  Silkeborg Svømmeklub  31.83                 
Mille Kjær Jensen  2004    464          31.54   
  Aarhus Swim  31.75                 
Anna Munk Fuglsang  2005    457          31.70   
  Svømmeklubben S 68  31.73                 
Feline Flytkjær Broersma  2004    444          32.01   
  Horsens Svømmeklub  33.67                 
Sofie Le Fevre  2004    437          32.17   
  Brædstrup Svømmeklub  32.44                 
Lea Kjær Kristensen  2004    428          32.40   
  Viborg Svømme Klub  32.76                 
Clara Skrydstrup  2004    414          32.77   
  Aarhus Swim  31.98                 
Anne Sofie Nørtoft  2004    411          32.84   
  Kolding SK  32.84                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Grøndal  2002    554          29.73   
  Horsens Svømmeklub  29.44                 
Karoline Sørensen  2002    533          30.13   
  Thisted Svømmeklub  30.61                 
Louise D. Liboriussen  2002    507          30.63   
  Viborg Svømme Klub  29.75                 
Line Lyskjær  2003    482          31.15   
  Silkeborg Svømmeklub  31.84                 
Louise Houe Andersen  2003    480          31.18   
  Viborg Svømme Klub  31.15                 
Sarah Bundgaard  2003    479          31.22   
  Viborg Svømme Klub  30.44                 
Karoline Lagoni  2003    459          31.66   
  Horsens Svømmeklub  31.91                 
Emilie Egerup  2003    415          32.75   
  Silkeborg Svømmeklub  32.29                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Nord Energi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Bach Nielsen  1999    589          29.14   
  Horsens Svømmeklub  29.24                 
Helena V. Elling  2000    534          30.10   
  Silkeborg Svømmeklub  29.50                 
Iben Bak  2001    524          30.29   
  Nyborg Svømmeklub  29.30                 
Mie Buch Nielsen  2001    477          31.25   
  Horsens Svømmeklub  31.66                 
Karina Høybye Olesen  2001    450          31.86   
  Nyborg Svømmeklub  30.79                 
Anne Rødseth  2001    421          32.58   
  Stavanger Svømme Club  31.95                 
Hedvig Wathne  2001    420          32.60   
  Stavanger Svømme Club  32.76                 
Victoria K. Jespersen  2001    419          32.64   
  Aarhus Swim  31.88                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:50 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:25   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Dana Cup Sportscenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    477  1:09.37  2:30.73  3:59.36    5:11.93   
  Viborg Svømme Klub  5:02.31                 
                     
Alexander L. Bjørn  2003    472  1:09.84  2:31.53  4:06.60    5:13.05   
  Ikast Svømmeklub  5:07.34                 
                     
Kristian B. Rasmussen  2003    448  1:12.00  2:31.88  4:07.86    5:18.46   
  Svømmeklubben S 68  5:36.20                 
                     
Simon Degn  2003    396  1:16.99  2:47.08  4:17.09    5:32.00   
  Aarhus Swim  5:36.27                 
                     
Alex Søndergaard  2003    394    2:33.79  4:14.81    5:32.59   
  Thisted Svømmeklub  5:17.38                 
                     
Mikkel Stilling  2003    393  1:15.62  2:44.46  4:21.09    5:32.74   
  Thisted Svømmeklub  5:31.08                 
                     
Valdemar Vind Sejr  2003    381  1:19.79  2:46.88  4:19.16    5:36.23   
  Aarhus Swim  6:04.21                 
                     
Vania Danilkin  2004    269  1:25.14  3:06.22  4:56.12    6:17.42   
  Kolding SK  6:41.98                 
                     
Viktor Enevold Sørensen  2004              DSQ  På mave eft. 150m 
  Thisted Svømmeklub  6:04.91                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004              DSQ  Crawlben eft. 250m 
  Aarhus Swim  5:13.81                 
                     
 
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Dana Cup Sportscenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Lindholm  2001    665  1:03.37  2:18.25  3:37.61    4:39.36   
  Aarhus Swim  4:38.02                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    580  1:05.70  2:23.20  3:46.07    4:52.28   
  Ikast Svømmeklub  4:44.45                 
                     
Kristian Hillesøy Torgers  2002    381  1:15.32  2:45.81  4:20.51    5:36.34   
  Stavanger Svømme Club  5:29.32                 
                     
Nicklas B. Christensen  2002              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub  5:44.26                 
                     
Chris Lund Rasmussen  2001              DSQ  Ej samt. berø. 300m 
  Viborg Svømme Klub  4:53.14                 
                     
 
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Dana Cup Sportscenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dan Izhar-Larsen  1999    487  1:07.41  2:31.78  4:01.26    5:09.79   
  Aarhus Swim  5:14.59                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:25 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Dana Cup Sportscenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Bjerg  2004    458  1:23.86  2:51.00  4:31.72    5:48.12   
  Aarhus Swim                   
                     
Anne Lundorff Larsen  2004    440  1:24.87  2:56.26  4:34.92    5:52.71   
  Silkeborg Svømmeklub  5:56.71                 
                     
Anne-Sophie Andersen  2004    404    3:49.63  5:22.78    6:02.90   
  Svømmeklubben Nord  5:59.39                 
                     
Louise Sunesen  2005    404  1:22.26  2:54.52  4:43.38    6:02.92   
  Viborg Svømme Klub  6:08.51                 
                     
Feline Flytkjær Broersma  2004    402  1:17.44  2:58.11  4:46.22    6:03.67   
  Horsens Svømmeklub  6:01.30                 
                     
Karoline Iversen  2005    380  1:33.72  3:03.02  4:50.99    6:10.54   
  Svømmeklubben Nord  6:14.01                 
                     
Line Knudsen  2005    301  1:34.36  3:15.63  5:08.27    6:40.30   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Josefine Høgh  2005    278  1:38.52  3:21.12  5:21.20    6:51.07   
  Svømmeklubben S 68  6:49.16                 
                     
Laura Riber Memborg  2004    263  1:46.12  3:24.19  5:32.05    6:58.59   
  Nyborg Svømmeklub  7:04.01                 
                     
Lærke Kjærsgaard  2004              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Dana Cup Sportscenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Sørensen  2002    646  1:09.88  2:24.06  3:58.40    5:10.37   
  Thisted Svømmeklub  5:11.61                 
                     
Thea Søe Bach  2002    601  1:09.96  2:30.43  4:06.21    5:17.99   
  Thisted Svømmeklub  5:08.99                 
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    499  1:14.08  2:43.15  4:22.86    5:38.39   
  DeltaSwim  5:30.24                 
                     
Caroline Liboriussen  2002    467  1:15.41  2:45.76  4:25.36    5:45.94   
  Horsens Svømmeklub  5:26.49                 
                     
Camilla Tommerup Sørensen  2003    419  1:16.26  2:50.81  4:36.05    5:58.53   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  5:45.54                 
                     
Iben Kjær Bengtson  2002    262  1:46.11  3:32.02  5:27.81    6:59.19   
  Aalborg Svømmeklub  6:48.94                 
                     
 
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Dana Cup Sportscenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Trine G. Sørensen  1997    447  1:15.25  2:49.49  4:33.26    5:50.86   
  Brædstrup Svømmeklub  5:48.90                 
                     
Karoline Nielsen  1997    378  1:23.06  3:54.45  5:29.25    6:11.01   
  Svømmeklubben Nord  6:01.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:41   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian Kjær  2005    295          39.65   
  Thisted Svømmeklub  40.04                 
David Kilsgaard Andersen  2005    294          39.72   
  Aarhus Swim  42.64                 
Theis Nelander  2005    280          40.38  Deltager ikke i finalen 
  Ikast Svømmeklub  41.25                 
Philip Vesterby  2005    255          41.65   
  Thisted Svømmeklub  40.26                 
Kristian Sabroe Sørensen  2005    250          41.90   
  Horsens Svømmeklub  40.83                 
Mads Berthold Schultz  2005    244          42.24   
  Horsens Svømmeklub  40.98                 
Kristian Svenstrup  2005    233          42.90   
  Viborg Svømme Klub  41.63                 
Tobias Jakobsen  2005    201          45.04   
  Viborg Svømme Klub  43.32                 
Andreas Gaardsted  2005    197          45.35   
  Silkeborg Svømmeklub  42.84                 
10  Emil Ulrich Sørensen  2005    190          45.92   
  Viborg Svømme Klub  45.53                 
11  August Sand Jensen  2005    187          46.14   
  Viborg Svømme Klub  48.24                 
12  Laszlo Szephalmi  2007    183          46.53   
  Svømmeklubben S 68  47.95                 
13  Mikkel Stenkjær Nissen  2007    174          47.26   
  Horsens Svømmeklub  47.61                 
14  Philip Bendtsen  2005    173          47.36   
  Svømmeklubben S 68  53.02                 
15  Jacob Bundgaard  2007    173          47.41   
  Svømmeklubben S 68  48.52                 
16  Bjørn Andreas Reinertsen  2005    159          48.71   
  Farsund Svømmeklubb  53.65                 
17  Mathias Løth Andersen  2007    130          52.12   
  Horsens Svømmeklub  53.06                 
18  Peder Jensen  2007    112          54.68   
  Farsund Svømmeklubb  50.89                 
19  Thor Aaskoven Jørgensen  2007    107          55.52   
  Horsens Svømmeklub  58.35                 
Carl-Emil Sørensen  2007              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.10                 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Johannesen  2003    463          34.14   
  Horsens Svømmeklub  33.84                 
Arthur Rytter Jacobsen  2003    437          34.81   
  Horsens Svømmeklub  34.41                 
Christian Kornum  2003    427          35.06   
  Svømmeklubben Nord  34.25                 
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    423          35.17   
  Svømmeklubben Nord  35.16                 
Martin Holteberg  2003    418          35.32   
  Farsund Svømmeklubb  34.73                 
Frederik Lindholm  2004    393          36.04   
  Aarhus Swim  35.61                 
William Sloth  2003    391          36.11  Deltager ikke i finalen 
  Aarhus Swim  36.05                 
Viktor Lei Lamberg  2004    386          36.28   
  Aarhus Swim  36.17                 
Mikkel Mølgaard  2003    370          36.77   
  Silkeborg Svømmeklub  36.41                 
10  Emil Lykke Grann  2003    357          37.22   
  Silkeborg Svømmeklub  37.11                 
11  Lucas S Paturel  2004    315          38.80   
  Farsund Svømmeklubb  37.56                 
12  Andreas Torp  2004    298          39.54   
  Svømmeklubben Nord  38.35                 
13  Jakob Riisgaard  2003    276          40.57   
  Silkeborg Svømmeklub  39.32                 
14  Johan Wågbø  2004    262          41.28   
  Farsund Svømmeklubb  39.74                 
15  Mathias Frahm Feldtmose  2004    255          41.62   
  Svømmeklubben Nord  40.65                 
16  Christopher V. Nielsen  2004    247          42.07   
  Kolding SK  41.68                 
17  Frederik D. Liboriussen  2004    187          46.18   
  Viborg Svømme Klub  46.84                 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Skrydstrup  2001    610          31.14   
  Aarhus Swim  30.26                 
Krestian Gelmark-Sørensen  2001    568          31.90   
  Horsens Svømmeklub  31.90                 
Simon Slettevold  2002    560          32.04   
  Stavanger Svømme Club  31.47                 
Gustav Fløche Fuglsang  2002    555          32.14   
  Silkeborg Svømmeklub  32.35                 
Sebastian Thorsen  2001    543          32.38   
  Stavanger Svømme Club  31.69                 
Christian Hovmark  2001    487          33.56   
  Thisted Svømmeklub  33.04                 
Oliver Widemann Bache  2001    481          33.70   
  Viborg Svømme Klub  34.85                 
Mikkel Riis  2002    458          34.27   
  Viborg Svømme Klub  33.33                 
Nicolaj Løth Andersen  2001    455          34.33   
  Horsens Svømmeklub                   
10  Malthe Lindeblad  2001    444          34.62   
  DeltaSwim  34.50                 
11  Martin Broch  2001    441          34.69   
  DeltaSwim  35.22                 
12  Martin Madsen  2001    424          35.15   
  Viborg Svømme Klub  36.43                 
13  Patrick Zakaryan Olsen  2002    419          35.29   
  Horsens Svømmeklub  34.60                 
14  Birk Lee Johansen  2002    410          35.56   
  Kristiansand Svømmeallianse  35.86                 
15  Erlend Tregde  2002    358          37.19   
  Farsund Svømmeklubb  35.71                 
16  Simon Finch  2002    261          41.32   
  Skanderborg Svømmeklub  41.11                 
Andreas Hansen  2001              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub  34.64                 
Askil Rishøj Møller  2002              DNS   
  Swim Team Neptun  44.07                 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Steen Hansen  1999    639          30.67   
  Horsens Svømmeklub  30.41                 
Mikkel Kirkegaard  1999    532          32.60   
  Silkeborg Svømmeklub  30.51                 
Jacob F. Frederiksen  1999    481          33.71  Deltager ikke i finalen 
  Silkeborg Svømmeklub  32.71                 
Anton Borg Hjort  2000    427          35.06   
  Aarhus Swim  34.73                 
Mads L. Werther  2000    423          35.19   
  Svømmeklubben Nord  34.62                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:41 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:55   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian Kjær  2005    303          39.32   
  Thisted Svømmeklub  40.04                 
Philip Vesterby  2005    295          39.66   
  Thisted Svømmeklub  40.26                 
David Kilsgaard Andersen  2005    291          39.85   
  Aarhus Swim  42.64                 
Kristian Sabroe Sørensen  2005    284          40.18   
  Horsens Svømmeklub  40.83                 
Mads Berthold Schultz  2005    231          43.00   
  Horsens Svømmeklub  40.98                 
Kristian Svenstrup  2005    220          43.76   
  Viborg Svømme Klub  41.63                 
Andreas Gaardsted  2005    197          45.38   
  Silkeborg Svømmeklub  42.84                 
Tobias Jakobsen  2005    194          45.57   
  Viborg Svømme Klub  43.32                 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Johannesen  2003    473          33.89   
  Horsens Svømmeklub  33.84                 
Christian Kornum  2003    461          34.20   
  Svømmeklubben Nord  34.25                 
Arthur Rytter Jacobsen  2003    439          34.76   
  Horsens Svømmeklub  34.41                 
Frederik Lindholm  2004    428          35.05   
  Aarhus Swim  35.61                 
Martin Holteberg  2003    415          35.42   
  Farsund Svømmeklubb  34.73                 
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    413          35.45   
  Svømmeklubben Nord  35.16                 
Mikkel Mølgaard  2003    371          36.74   
  Silkeborg Svømmeklub  36.41                 
Viktor Lei Lamberg  2004    359          37.17   
  Aarhus Swim  36.17                 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Skrydstrup  2001    642          30.61   
  Aarhus Swim  30.26                 
Sebastian Thorsen  2001    567          31.92   
  Stavanger Svømme Club  31.69                 
Simon Slettevold  2002    564          31.97   
  Stavanger Svømme Club  31.47                 
Krestian Gelmark-Sørensen  2001    551          32.21   
  Horsens Svømmeklub  31.90                 
Gustav Fløche Fuglsang  2002    518          32.88   
  Silkeborg Svømmeklub  32.35                 
Christian Hovmark  2001    473          33.90   
  Thisted Svømmeklub  33.04                 
Oliver Widemann Bache  2001    459          34.25   
  Viborg Svømme Klub  34.85                 
Mikkel Riis  2002    452          34.41   
  Viborg Svømme Klub  33.33                 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Steen Hansen  1999    628          30.84   
  Horsens Svømmeklub  30.41                 
Mikkel Kirkegaard  1999    550          32.24   
  Silkeborg Svømmeklub  30.51                 
Anton Borg Hjort  2000    448          34.52   
  Aarhus Swim  34.73                 
Mads L. Werther  2000    426          35.09   
  Svømmeklubben Nord  34.62                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:55 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  20:02   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Lysgaard Sørensen  2006    356          41.57   
  Aarhus Swim  44.82                 
Laura Håkonsson  2006    292          44.39   
  Ikast Svømmeklub  45.44                 
Stella Harpøth  2006    283          44.87   
  Brædstrup Svømmeklub  45.05                 
Selma Nygreen Sakic  2006    275          45.29   
  Svømmeklubben S 68  46.34                 
Elea Amalie Poulsen  2006    262          46.03   
  Silkeborg Svømmeklub  49.02                 
Helene Siegenthaler  2006    258          46.27   
  Viborg Svømme Klub  45.14                 
Signe Kristensen  2006    248          46.88   
  Horsens Svømmeklub                   
Sara Alexandra Trøite  2006    239          47.49   
  Kristiansand Svømmeallianse  48.01                 
Amanda Revheim-Foss  2006    223          48.57   
  Kristiansand Svømmeallianse  50.78                 
10  Lærke Ljungberg Kristense  2007    201          50.26   
  Silkeborg Svømmeklub  58.43                 
11  Sigrid Poza-Frøkjær  2006    194          50.91   
  Aarhus Swim  51.40                 
12  Anna Ancker  2006    190          51.21   
  Aarhus Swim  51.26                 
13  Filucca Bing Lauritzen  2007    181          52.06   
  Silkeborg Svømmeklub  50.47                 
14  Mia Plougman  2007    180          52.20   
  Aalborg Svømmeklub  51.38                 
15  Patricia Nættermann  2007    174          52.74   
  Svømmeklubben S 68  51.35                 
16  Jessie Ann Nilsen  2006    168          53.36   
  Farsund Svømmeklubb  54.21                 
16  Nikoline Hedelund Madsen  2007    168          53.36   
  Aalborg Svømmeklub  54.24                 
18  Amalie Kirkegaard  2007    167          53.47   
  Aalborg Svømmeklub  59.86                 
19  Sofia Jørgensen  2006    149          55.50   
  Svømmeklubben S 68  1:01.25                 
20  Alma Nygreen Sakic  2008    140          56.73   
  Svømmeklubben S 68  56.56                 
21  Sille Augustesen  2008    132          57.81   
  Brædstrup Svømmeklub  52.22                 
22  Victoria Amdi Brinkmann  2007    132          57.83   
  Aalborg Svømmeklub  59.60                 
23  Maja Brøndum  2006    126          58.78   
  Swim Team Neptun                   
24  Sara Johannessen  2007    106          1:02.18   
  Farsund Svømmeklubb                   
25  Maya van der Hagen  2007    96          1:04.34   
  Farsund Svømmeklubb  1:03.28                 
26  Johanne Jespersen  2008    62          1:14.42   
  Farsund Svømmeklubb                   
Silje Valvik  2006              DSQ  Tyvstart 
  Kristiansand Svømmeallianse  50.01                 
Åslaug Loennechen  2008              DSQ  En hånd i afslutning 
  Farsund Svømmeklubb                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    541          36.16   
  Silkeborg Svømmeklub  36.38                 
Sarah Kildahl  2004    469          37.94   
  Aarhus Swim  36.66                 
Laura Marie Dige  2004    461          38.16   
  Aarhus Swim  38.38                 
Anna Munk Fuglsang  2005    459          38.19   
  Svømmeklubben S 68  36.96                 
Tana Korsgaard Nicholson  2004    445          38.59   
  Silkeborg Svømmeklub  38.36                 
Ida Hovmark  2005    432          38.98   
  Thisted Svømmeklub  40.28                 
Nicoline Dyrman  2004    430          39.03   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  37.22                 
Annabella Marie Lauritzen  2005    413          39.57   
  Silkeborg Svømmeklub  38.92                 
Tilde Søe Bach  2005    402          39.93   
  Thisted Svømmeklub  38.82                 
10  Maria Østergaard Nielsen  2004    399          40.04   
  Viborg Svømme Klub  38.52                 
11  Agnes Bojsen Jensen  2004    384          40.54   
  Aarhus Swim  39.64                 
12  Mathilde Thirup  2005    364          41.28   
  Svømmeklubben S 68  41.46                 
13  Victoria Broch  2004    361          41.38   
  Brædstrup Svømmeklub  42.54                 
14  Mille E. S. Jensen  2005    356          41.57   
  Silkeborg Svømmeklub  41.12                 
15  Cecilie Michaelsen  2005    353          41.70   
  Svømmeklubben S 68  40.95                 
16  Liva Lauridsen Vorgod  2005    350          41.80   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  42.55                 
17  Caroline Madsen  2004    342          42.14   
  Horsens Svømmeklub  43.13                 
18  Johanne Heilmann  2005    335          42.41   
  Kolding SK  41.96                 
19  Freja Jungersen Nielsen  2004    333          42.50   
  Viborg Svømme Klub  43.09                 
20  Frida Saks Justesen  2004    322          43.00   
  Aarhus Swim  40.59                 
21  Maria Aakmann Andersen  2004    320          43.06   
  Viborg Svømme Klub  41.36                 
22  Selma Skipper  2004    319          43.11   
  Viborg Svømme Klub  43.90                 
23  Emilie Bie Bock  2005    298          44.12   
  Silkeborg Svømmeklub  47.90                 
24  Thea Sofie Holm Petersen  2005    285          44.77   
  Horsens Svømmeklub  45.25                 
25  Michelle Bloch Sørensen  2004    264          45.94   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  47.76                 
26  Emmalina Long  2004    259          46.20   
  Aarhus Swim  47.86                 
27  Elisabeth Vingborg  2005    259          46.21   
  Viborg Svømme Klub  43.37                 
28  Alma van der Hagen  2005    258          46.29   
  Farsund Svømmeklubb  43.13                 
29  Thea Brøndum  2004    257          46.31   
  Swim Team Neptun  46.12                 
30  Anne-Sofie Bødtger  2005    239          47.48   
  Silkeborg Svømmeklub  46.92                 
31  Cathrine Høst  2004    231          48.02   
  Nyborg Svømmeklub  46.60                 
32  Mathilde Olesen  2005    227          48.30   
  Horsens Svømmeklub  46.27                 
33  Zenia Christensen  2005    227          48.32   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  47.87                 
34  Tuva Bjørnestad  2004    224          48.48   
  Farsund Svømmeklubb  44.47                 
Katrine Krogh  2005              DNS   
  Ikast Svømmeklub  43.85                 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Lysgaard  2003    571          35.53   
  Aarhus Swim  35.74                 
Julia Harpøth  2002    557          35.81   
  Brædstrup Svømmeklub  34.96                 
Cecilie Batz  2003    543          36.12   
  Kolding SK  35.48                 
Karoline Lagoni  2003    543          36.13   
  Horsens Svømmeklub  35.68                 
Kari Ystrøm Lærdal  2003    534          36.32   
  Stavanger Svømme Club  36.03                 
Cecilie Grøndal  2002    498          37.18   
  Horsens Svømmeklub  37.75                 
Elisabeth Sølvkjær  2002    490          37.38   
  Thisted Svømmeklub  36.13                 
Ida Kjærgaard  2003    462          38.11   
  Skanderborg Svømmeklub  38.11                 
Sara Bundgaard  2003    441          38.72   
  Svømmeklubben S 68  36.90                 
10  Freja Romanski  2003    434          38.93   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  38.50                 
11  Selma Pruzljanin  2003    422          39.29   
  Thisted Svømmeklub  39.72                 
12  Amalije Kristensen  2002    400          39.98   
  Svømmeklubben S 68  39.90                 
13  Mille Winther  2003    388          40.39   
  Svømmeklubben S 68  40.28                 
14  Camilla Falck  2003    369          41.08   
  Horsens Svømmeklub  40.27                 
15  Emma Jensen  2003    364          41.28   
  Svømmeklubben S 68  42.64                 
16  Rikke Struntze Sørensen  2003    353          41.69   
  Viborg Svømme Klub  41.67                 
17  Nikoline V Gallop  2003    339          42.24   
  Svømmeklubben Nord  42.55                 
18  Annie Mushom  2002    334          42.48   
  Farsund Svømmeklubb  37.31                 
19  Selma Lindberg  2003    301          43.94   
  Silkeborg Svømmeklub  39.80                 
20  Sofie Bach Nielsen  2003    298          44.13   
  Horsens Svømmeklub                   
21  Randi Jørgensen  2002    291          44.44   
  Nyborg Svømmeklub  45.44                 
22  Andrea Wågbø  2003    254          46.53   
  Farsund Svømmeklubb  42.34                 
Emma Oline Gadegaard  2002              DNS   
  Svømmeklubben S 68  39.56                 
Nor Larsen Selvik  2002              DNS   
  Stavanger Svømme Club  38.90                 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jennifer Thorius Bek  2000    457          38.26   
  Horsens Svømmeklub  38.41                 
Janni S Hansen  2001    408          39.74   
  DeltaSwim  39.92                 
Klea Christensen  2001    394          40.20   
  Struer Svømmeklub  39.39                 
Mie Buch Nielsen  2001    379          40.72   
  Horsens Svømmeklub  39.76                 
Iben Bak  2001    354          41.64   
  Nyborg Svømmeklub  40.14                 
Karina Høybye Olesen  2001    344          42.07   
  Nyborg Svømmeklub  40.12                 
Emma Jeppesen Krøyer  2001    334          42.48   
  Skanderborg Svømmeklub  43.46                 
Signe Christensen  2001    328          42.72   
  Svømmeklubben S 68  39.61                 
Helene Victoria Rosså  2001              DNS   
  Stavanger Svømme Club  41.42                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:02 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:04   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Lysgaard Sørensen  2006  Aarhus Swim            42.33   
Stella Harpøth  2006  Brædstrup Svømmeklub            43.06   
Selma Nygreen Sakic  2006  Svømmeklubben S 68            43.84   
Helene Siegenthaler  2006  Viborg Svømme Klub            44.07   
Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg Svømmeklub            45.82   
Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub            46.40   
Amanda Revheim-Foss  2006  Kristiansand Svømmeallianse            46.87   
Sara Alexandra Trøite  2006  Kristiansand Svømmeallianse            48.65   
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mette Holstein  2005  Silkeborg Svømmeklub            36.46   
Sarah Kildahl  2004  Aarhus Swim            37.03   
Anna Munk Fuglsang  2005  Svømmeklubben S 68            37.54   
Ida Hovmark  2005  Thisted Svømmeklub            38.01   
Laura Marie Dige  2004  Aarhus Swim            38.44   
Tana Korsgaard Nicholson  2004  Silkeborg Svømmeklub            38.90   
Annabella Marie Lauritzen  2005  Silkeborg Svømmeklub            39.28   
Nicoline Dyrman  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen            39.86   
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Lysgaard  2003  Aarhus Swim            35.58   
Julia Harpøth  2002  Brædstrup Svømmeklub            35.76   
Cecilie Batz  2003  Kolding SK            35.79   
Kari Ystrøm Lærdal  2003  Stavanger Svømme Club            35.97   
Karoline Lagoni  2003  Horsens Svømmeklub            36.40   
Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub            37.09   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            37.12   
Ida Kjærgaard  2003  Skanderborg Svømmeklub            37.54   
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Vendelbo Spedition 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Klea Christensen  2001  Struer Svømmeklub            38.16   
Janni S Hansen  2001  DeltaSwim            38.44   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            38.46   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            40.74   
Signe Christensen  2001  Svømmeklubben S 68            41.31   
Karina Høybye Olesen  2001  Nyborg Svømmeklub            41.76   
Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub            42.11   
Emma Jeppesen Krøyer  2001  Skanderborg Svømmeklub            42.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:04 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  20:16   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Sponsor: Halvorsminde Efterskole 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Sigvaldsen  2006    386          28.70   
  Stavanger Svømme Club  29.53                 
Sebastian Jørgensen  2005    383          28.77   
  Thisted Svømmeklub  28.88                 
Emil Togsverd  2005    328          30.29   
  Silkeborg Svømmeklub  30.54                 
Gustav Dalby Østerberg  2005    312          30.81   
  Aarhus Swim  31.14                 
Jeppe Moeslund Lausen  2006    308          30.95   
  Aalborg Svømmeklub  32.09                 
Kristian Sabroe Sørensen  2005    298