2019-12-09   04:29:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2018, Vellinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  09:16   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 1, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Mkk Mix [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            4:14.99   
  Seth Nillund  2005      28.64  1:00.56      1:00.56   
  Bill Beckman  2005      28.81  1:01.16      2:01.72   
  Amanda Persson  2005      30.99  1:05.54      3:07.26   
  Anna Stenberg  2005      31.09  1:07.73      4:14.99   
                     
Mkk Mix [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            4:37.06   
  Aram Kazarian  2005      30.35  1:04.13      1:04.13   
  Malte Persson  2005      35.19  1:15.14      2:19.27   
  Teodora Petric  2005      33.43  1:09.83      3:29.10   
  Beatrice Ask  2005      32.13  1:07.96      4:37.06   
                     
Trelleborg Mix [2005]  2005  Trelleborg Sim            4:37.35   
  Alicia Sjögren  2005      31.89  1:07.06      1:07.06   
  Jonathan Ravn Rehnström  2005      32.17  1:08.09      2:15.15   
  Erma Duratovic  2005      32.24  1:08.38      3:23.53   
  Jonatan Bååth  2006      34.78  1:13.82      4:37.35   
                     
SK Ran Mixed A  2006  Simklubben Ran            4:43.56   
  Gabriel Hachem  2005      32.33  1:05.98      1:05.98   
  Wilja Wadlund  2006      34.51  1:12.99      2:18.97   
  Kim Larsson  2005      32.68  1:08.17      3:27.14   
  Elena Seitzberg  2005      35.71  1:16.42      4:43.56   
                     
Mkk Mix [2005] Lag 3  2005  Malmö Kappsimningsklubb            5:02.79   
  Axel Bech  2006      35.48  1:14.25      1:14.25   
  Jannes Krüger  2005      34.57  1:12.45      2:26.70   
  Öznur Metovska  2005      37.21  1:19.71      3:46.41   
  Emma Hubred  2006      36.17  1:16.38      5:02.79   
                     
SK Ran Mixed B  2006  Simklubben Ran            5:08.14   
  Ahmad Alhaj  2005      33.73  1:10.92      1:10.92   
  Vega Mårtensson  2006      37.59  1:22.42      2:33.34   
  Mustapha Hariri  2005      33.39  1:10.48      3:43.82   
  Alexandra Engström  2006      39.29  1:24.32      5:08.14   
                     
Mkk Mix [2005] Lag 4  2005  Malmö Kappsimningsklubb            5:20.25   
  Dillar Said  2005      33.91  1:11.10      1:11.10   
  Andrey Vozhzhov  2006      37.51  1:19.83      2:30.93   
  Hedda Baxman  2006      39.33  1:24.25      3:55.18   
  Ebba Holm  2005      40.19  1:25.07      5:20.25   
                     
SK Ran Mixed C  2006  Simklubben Ran            5:46.89   
  Nikolas Koumbaros  2006      34.80  1:13.21      1:13.21   
  Thea Möller  2006      43.00  1:34.49      2:47.70   
  William Madsen  2006      1:21.54  2:04.74      4:52.44   
  Juline Elhor  2006      54.45  54.45      5:46.89   
                     
Vellinge-N Mix [2006]  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  09:16 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  09:33   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 2, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    32.23  1:12.52  1:57.29    2:36.08   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    34.63  1:16.53  2:02.84    2:40.71   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    35.82  1:20.75  2:09.59    2:49.82   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.47  1:19.59  2:10.29    2:51.56   
Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.01  1:24.53  2:11.94    2:52.58   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    37.66  1:21.53  2:14.72    2:53.23   
Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap    38.45  1:25.69  2:19.20    3:00.53   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    42.33  1:29.45  2:24.42    3:05.39   
Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    43.11  1:29.41  2:20.74    3:07.83   
10  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    43.35  1:32.09  2:31.91    3:13.05   
11  Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.70  1:31.38  2:30.77    3:15.77   
12  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    43.59  1:33.59  2:31.39    3:16.01   
13  Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb    51.17  1:47.15  2:44.08    3:31.20   
14  Julia Lennartsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    53.98  1:54.09  2:52.95    3:43.48   
Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Celie Rosén  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  09:33 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  09:50   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.18  1:12.72  1:56.64    2:31.04   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    33.03  1:12.96  1:59.21    2:31.47   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    33.84  1:15.25  2:01.81    2:38.00   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    36.56  1:18.62  2:07.99    2:43.60   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.82  1:19.44  2:11.11    2:50.52   
Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    36.97  1:22.42  2:11.54    2:50.91   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.87  1:23.01  2:16.09    2:54.98   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    38.87  1:24.27  2:16.77    2:55.20   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    38.86  1:24.31  2:17.95    2:55.99   
10  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.52  1:28.14  2:23.24    3:02.13   
11  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.02  1:32.30  2:24.08    3:05.74   
12  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    41.81  1:35.13  2:25.89    3:05.99   
13  Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    47.84  1:36.81  2:29.64    3:10.44   
14  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap    43.86  1:30.42  2:29.41    3:11.77   
15  Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    42.46  1:37.05  2:35.47    3:20.43   
16  Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    52.53  1:53.58  3:07.45    3:58.78   
Adam Lindsjö  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Gustav Bach  2005  Simklubben Ran            DSQ   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  09:50 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  10:06   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 4, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    36.28  1:24.31  2:11.76    2:55.97   
Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    40.92  1:26.34  2:19.17    3:01.46   
Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    39.39  1:30.12  2:24.32    3:05.16   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap    41.64  1:28.47  2:24.98    3:06.63   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    42.07  1:30.38  2:24.61    3:07.79   
Wilja Wadlund  2006  Simklubben Ran    40.86  1:32.72  2:30.62    3:10.82   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    46.21  1:36.33  2:31.24    3:14.11   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap    43.17  1:35.71  2:31.32    3:14.81   
Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap    44.60  1:33.70  2:38.31    3:19.25   
10  Ella Vroland  2006  Malmö Kappsimningsklubb    43.55  1:33.85  2:34.44    3:19.97   
11  Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb    47.76  1:43.18  2:40.00    3:25.05   
12  Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    46.62  1:40.04  2:40.80    3:28.52   
13  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    46.98  1:39.85  2:40.99    3:28.89   
14  Emma Hansson  2006  Karlshamns Simklubb    48.33  1:37.31  2:43.48    3:31.86   
15  Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap    48.42  1:41.29  2:45.25    3:35.02   
16  Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran    52.56  1:47.75  2:47.69    3:36.54   
17  Sabina Husic  2006  Malmö Kappsimningsklubb    53.96  1:54.79  2:55.55    3:45.13   
18  Emma Rebrina  2006  Malmö Kappsimningsklubb    58.26  1:58.85  3:05.43    3:57.14   
Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            DSQ   
Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  10:06 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  10:12   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 5, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    41.25  1:32.86  2:23.99    3:04.98   
Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb    43.29  1:32.08  2:30.07    3:09.23   
Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    39.91  1:31.87  2:30.23    3:09.95   
William Madsen  2006  Simklubben Ran    46.52  1:39.98  2:37.88    3:21.03   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb    44.44  1:36.47  2:38.41    3:21.15   
Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    49.07  1:42.41  2:40.77    3:22.06   
Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb    44.94  1:39.37  2:39.58    3:24.07   
Andrey Vozhzhov  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.53  1:41.83  2:40.78    3:28.22   
Bruno Herstedt  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran            DSQ   
Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    37.45        1:18.48   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    37.60        1:18.85   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    38.89        1:22.19   
Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.89        1:26.20   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    42.35        1:27.67   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.29        1:27.72   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    42.12        1:28.13   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    41.46        1:28.46   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    42.00        1:28.83   
10  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    42.08        1:29.33   
11  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    42.06        1:29.58   
12  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap    43.37        1:30.98   
13  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    45.19        1:34.94   
14  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    45.50        1:36.20   
15  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    46.31        1:37.38   
16  Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    47.00        1:41.67   
17  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    49.95        1:45.48   
18  Ida Viberg Mårtensson  2005  Ystads Simsällskap    50.17        1:48.76   
19  Celie Rosén  2005  Trelleborg Sim    51.80        1:49.04   
20  Julia Lennartsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    53.32        1:54.43   
Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.22        1:18.16   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    39.80        1:22.88   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    40.76        1:26.99   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    40.90        1:27.37   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    43.66        1:31.76   
Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    45.09        1:34.33   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    44.38        1:34.48   
Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    43.92        1:34.74   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.82        1:34.89   
10  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    45.41        1:35.33   
11  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    45.19        1:36.34   
12  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    44.46        1:36.38   
13  Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb    47.20        1:37.17   
14  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    46.59        1:37.37   
15  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    46.17        1:37.65   
16  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    46.37        1:39.15   
17  Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb    47.74        1:39.74   
18  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap    49.47        1:44.87   
19  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran    51.04        1:45.30   
20  Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    51.58        1:52.35   
21  Adam Lindsjö  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    52.41        1:55.31   
22  Alfons Rosén  2005  Ystads Simsällskap    55.83        2:04.76   
Emrik Johansson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  10:37 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  10:52   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    40.37        1:26.75   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    44.81        1:34.93   
Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    47.41        1:38.64   
Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    48.15        1:39.08   
Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap    45.99        1:39.39   
Wilja Wadlund  2006  Simklubben Ran    48.05        1:39.94   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    48.41        1:40.30   
Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb    47.57        1:40.49   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap    49.12        1:41.32   
10  Thea Möller  2006  Simklubben Ran    49.86        1:44.89   
11  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    49.66        1:46.12   
12  Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    50.49        1:46.40   
13  Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran    50.49        1:46.70   
14  Elina Olsson  2006  Kiviks Simklubb    50.42        1:47.22   
15  Ella Vroland  2006  Malmö Kappsimningsklubb    50.63        1:47.62   
16  Sabina Husic  2006  Malmö Kappsimningsklubb    51.33        1:48.44   
17  Tindra Karlsson  2006  Ystads Simsällskap    51.79        1:51.57   
18  Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    53.05        1:52.19   
19  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    53.98        1:55.29   
20  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    53.01        1:55.83   
21  Emma Rebrina  2006  Malmö Kappsimningsklubb    55.71        1:56.63   
22  Emma Hansson  2006  Karlshamns Simklubb    56.22        1:58.15   
23  Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb    55.74        1:59.60   
24  Juline Elhor  2006  Simklubben Ran    55.18        1:59.77   
25  Julia Magnusson  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    1:00.37        2:06.62   
Sofia Sjögren  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  10:52 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    45.68        1:38.62   
Andrey Vozhzhov  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.78        1:43.00   
Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb    50.55        1:46.17   
Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap    50.09        1:46.80   
Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    52.59        1:48.07   
William Madsen  2006  Simklubben Ran    51.92        1:49.70   
Felix Mårtensson  2006  Trelleborg Sim    51.79        1:51.02   
Anton Nordström  2006  Kiviks Simklubb    51.94        1:51.36   
Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb    53.14        1:51.72   
10  Geri Paci  2006  Simklubben Ran    53.96        1:54.16   
11  Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb    55.21        1:55.35   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran            DSQ   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  10:58 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 10, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    31.07        1:04.56   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.78        1:06.33   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    32.90        1:07.02   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    32.56        1:07.14   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    33.59        1:08.32   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.44        1:08.76   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    33.46        1:08.85   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.03        1:09.81   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    33.02        1:10.65   
10  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap    35.15        1:11.67   
11  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.66        1:12.12   
12  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    34.49        1:12.81   
13  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    35.77        1:13.34   
14  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.28        1:13.65   
15  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    35.11        1:14.03   
16  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    35.78        1:14.39   
17  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    37.34        1:18.11   
18  Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.48        1:18.27   
19  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    37.81        1:19.70   
20  Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.39        1:23.03   
21  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.51        1:24.08   
22  Celie Rosén  2005  Trelleborg Sim    43.00        1:32.10   
23  Ida Viberg Mårtensson  2005  Ystads Simsällskap    45.41        1:35.35   
24  Julia Lennartsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    44.67        1:36.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  11:25 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  11:34   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    29.26        1:00.16   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    30.09        1:01.73   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    30.30        1:03.17   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    31.65        1:03.99   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    32.31        1:05.74   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    32.66        1:08.11   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    33.54        1:09.11   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    33.92        1:09.82   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.53        1:11.10   
10  Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.85        1:11.60   
11  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    35.20        1:12.19   
12  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    35.37        1:12.23   
13  Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    35.01        1:13.45   
14  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    34.01        1:13.53   
15  Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.61        1:14.17   
16  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.10        1:14.93   
17  Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.77        1:16.55   
18  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap    36.76        1:18.03   
19  Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    38.75        1:24.91   
20  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran    44.11        1:33.67   
21  Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    45.64        1:35.70   
22  Alfons Rosén  2005  Ystads Simsällskap    49.56        1:50.17   
Emrik Johansson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Adam Lindsjö  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            DSQ   
Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  11:34 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  11:45   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    34.70        1:11.21   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    34.47        1:11.85   
Wilja Wadlund  2006  Simklubben Ran    34.70        1:13.24   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    35.40        1:13.47   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    36.34        1:16.64   
Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    36.50        1:16.95   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap    36.92        1:17.99   
Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap    39.00        1:19.31   
Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap    36.95        1:20.28   
10  Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    38.49        1:20.85   
11  Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.04        1:21.32   
12  Sabina Husic  2006  Malmö Kappsimningsklubb    38.48        1:22.06   
13  Ella Vroland  2006  Malmö Kappsimningsklubb    38.58        1:22.20   
14  Elina Olsson  2006  Kiviks Simklubb    39.48        1:22.65   
15  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    39.74        1:22.95   
16  Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran    38.93        1:24.54   
17  Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    40.41        1:25.90   
18  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    40.87        1:26.08   
19  Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap    40.80        1:26.76   
20  Emma Hansson  2006  Karlshamns Simklubb    42.21        1:27.54   
21  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    42.46        1:30.69   
22  Emma Rebrina  2006  Malmö Kappsimningsklubb    42.70        1:31.10   
23  Thea Möller  2006  Simklubben Ran    44.72        1:33.95   
24  Juline Elhor  2006  Simklubben Ran    43.68        1:34.81   
25  Tindra Karlsson  2006  Ystads Simsällskap    46.74        1:38.40   
26  Julia Magnusson  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    48.36        1:40.92   
27  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    49.21        1:43.31   
28  Sofia Sjögren  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    51.48        1:47.21   
Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  11:45 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  11:50   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    35.75        1:12.50   
Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb    35.55        1:12.55   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    35.38        1:13.35   
Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    36.98        1:15.71   
Anton Nordström  2006  Kiviks Simklubb    36.64        1:17.43   
Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    38.04        1:17.50   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.34        1:19.66   
Andrey Vozhzhov  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.14        1:19.99   
William Madsen  2006  Simklubben Ran    39.54        1:20.70   
10  Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    39.47        1:20.73   
11  Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap    42.89        1:31.31   
12  Geri Paci  2006  Simklubben Ran    44.01        1:35.61   
13  Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb    44.69        1:37.21   
Bruno Herstedt  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Edmond Heset Neziri  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Felix Mårtensson  2006  Trelleborg Sim            DSQ   
Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  11:50 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  12:05   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Trelleborg Damer [2005]  2005  Trelleborg Sim            2:16.12   
  Rebecca Westergren  2005      38.73        38.73   
  Erma Duratovic  2005      36.08        1:14.81   
  Alicia Sjögren  2005      30.51        1:45.32   
  Jacquline Rengbrandt  2005      30.80        2:16.12   
                     
Mkk Damer [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:17.83   
  Amanda Persson  2005      34.98        34.98   
  Nora Olsson  2005      38.37        1:13.35   
  Emma Ingner  2005      34.56        1:47.91   
  Anna Stenberg  2005      29.92        2:17.83   
                     
Vellinge-N Damer1 [2005]  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            2:18.71   
  Thea Wicknertz  2005      34.22        34.22   
  Julia Primetta  2006      40.96        1:15.18   
  Nelly Ahmadi  2005      33.68        1:48.86   
  Hanna Stenskepp  2005      29.85        2:18.71   
                     
Ystads SS Lag 1  2005  Ystads Simsällskap            2:26.14   
  Johanna Jönsson  2005      39.34        39.34   
  Tea Stark Friis  2006      37.95        1:17.29   
  Felicia Leo  2006      36.38        1:53.67   
  Nellie Emilsson  2005      32.47        2:26.14   
                     
Mkk Damer [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:30.36   
  Emma Hubred  2006      38.59        38.59   
  Öznur Metovska  2005      44.77        1:23.36   
  Teodora Petric  2005      35.99        1:59.35   
  Beatrice Ask  2005      31.01        2:30.36   
                     
Sjöbo SS Damer [2005]  2005  Sjöbo Simsällskap            2:37.31   
  Linn Klinge  2006      43.69        43.69   
  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005      40.86        1:24.55   
  Lykke Lagerholm-Nord  2006      39.94        2:04.49   
  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005      32.82        2:37.31   
                     
Vellinge-N Damer2 [2005]  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            2:47.48   
  Miki Prior  2006      43.75        43.75   
  Maja Rödin  2006      46.36        1:30.11   
  Ajla Causevic  2006      37.99        2:08.10   
  Celine Holman  2006      39.38        2:47.48   
                     
SK Ran Flickor Lag 1  2005  Simklubben Ran            2:48.77   
  Alexandra Engström  2006      47.95        47.95   
  Elena Seitzberg  2005      44.69        1:32.64   
  Vega Mårtensson  2006      43.03        2:15.67   
  Wilja Wadlund  2006      33.10        2:48.77   
                     
Ystads SS Lag 2  2005  Ystads Simsällskap            2:49.87   
  Olivia Malmborg  2006      43.39        43.39   
  Ida Viberg Mårtensson  2005      49.79        1:33.18   
  Hannah Nilsson  2006      41.39        2:14.57   
  Tindra Alstierna  2006      35.30        2:49.87   
                     
10  Mkk Damer [2005] Lag 3  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:51.62   
  Hedda Baxman  2006      44.25        44.25   
  Maja Kruse  2005      47.51        1:31.76   
  Ebba Holm  2005      41.64        2:13.40   
  Sabina Husic  2006      38.22        2:51.62   
                     
11  Vellinge-N Damer3 [2005]  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            3:26.34   
  Julia Magnusson  2006      48.44        48.44   
  Julia Lennartsson  2005      51.50        1:39.94   
  Elina Tousi  2006      59.48        2:39.42   
  Sofia Sjögren  2006      46.92        3:26.34   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  12:05 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  12:12   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 15, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Herrar [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:13.28   
  Aram Kazarian  2005      35.01        35.01   
  Bill Beckman  2005      35.75        1:10.76   
  Seth Nillund  2005      31.63        1:42.39   
  Berkay Isik  2005      30.89        2:13.28   
                     
SK Ran Pojkar Lag 1  2005  Simklubben Ran            2:27.25   
  Kim Larsson  2005      38.45        38.45   
  Ahmad Alhaj  2005      43.11        1:21.56   
  Gabriel Hachem  2005      34.18        1:55.74   
  Mustapha Hariri  2005      31.51        2:27.25   
                     
Vellinge-N Herrar [2005]  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            2:28.15   
  Isaac Barrett  2005      33.35        33.35   
  Stefan Bondzic-Rasic  2005      39.55        1:12.90   
  Davit Causevic  2006      38.88        1:51.78   
  Adam Lindsjö  2005      36.37        2:28.15   
                     
SK Ran Pojkar Lag 2  2005  Simklubben Ran            2:31.29   
  Nikolas Koumbaros  2006      39.25        39.25   
  Gustav Bach  2005      43.18        1:22.43   
  Yaser Sultan  2005      36.90        1:59.33   
  Hadi Hariri  2005      31.96        2:31.29   
                     
Mkk Herrar [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:39.15   
  Jannes Krüger  2005      40.52        40.52   
  Dillar Said  2005      45.83        1:26.35   
  Oliver Madsen  2005      38.00        2:04.35   
  Axel Bech  2006      34.80        2:39.15   
                     
Mkk Herrar [2005] Lag 3  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:52.08   
  Andrey Vozhzhov  2006      44.88        44.88   
  Malte Persson  2005      43.71        1:28.59   
  Ashkan Alyasvand  2006      46.18        2:14.77   
  Hugo Sörum  2006      37.31        2:52.08   
                     
SK Ran Pojkar Lag 3  2005  Simklubben Ran            3:00.61   
  William Madsen  2006      46.58        46.58   
  Kevin Andersson  2005      48.05        1:34.63   
  Emil Hjalmarsson  2006      43.81        2:18.44   
  Geri Paci  2006      42.17        3:00.61   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  12:12 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 16, 4X100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Mkk Mix [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            4:51.84   
  Amanda Persson  2005      37.01  1:17.34      1:17.34   
  Bill Beckman  2005      35.93  1:16.79      2:34.13   
  Seth Nillund  2005      31.90  1:09.26      3:43.39   
  Anna Stenberg  2005      31.33  1:08.45      4:51.84   
                     
Trelleborg Mix [2005]  2005  Trelleborg Sim            4:59.87   
  Alicia Sjögren  2005      34.11  1:11.07      1:11.07   
  Erma Duratovic  2005      36.58  1:19.73      2:30.80   
  Jonathan Ravn Rehnström  2005      33.86  1:15.28      3:46.08   
  Jonatan Bååth  2006      34.33  1:13.79      4:59.87   
                     
Vellinge-N Mix [2006]  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            5:10.04   
  Thea Wicknertz  2005      35.58  1:13.07      1:13.07   
  Isaac Barrett  2005      38.58  1:21.75      2:34.82   
  Nelly Ahmadi  2005      34.91  1:17.91      3:52.73   
  Davit Causevic  2006      36.83  1:17.31      5:10.04   
                     
Mkk Mix [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            5:38.20   
  Beatrice Ask  2005      40.12  1:23.46      1:23.46   
  Vilma Gajmark  2006      45.08  1:37.27      3:00.73   
  Aram Kazarian  2005      34.76  1:18.46      4:19.19   
  Axel Bech  2006      37.24  1:19.01      5:38.20   
                     
Mkk Mix [2005] Lag 3  2005  Malmö Kappsimningsklubb            5:49.53   
  Teodora Petric  2005      39.76  1:21.73      1:21.73   
  Ella Vroland  2006      50.70  1:47.83      3:09.56   
  Oliver Madsen  2005      40.56  1:26.96      4:36.52   
  Jannes Krüger  2005      35.12  1:13.01      5:49.53   
                     
SK Ran Mixed B  2006  Simklubben Ran            6:14.02   
  Mustapha Hariri  2005      39.73  1:22.75      1:22.75   
  Vega Mårtensson  2006      49.22  1:45.01      3:07.76   
  Hadi Hariri  2005      38.98  1:30.00      4:37.76   
  Juline Elhor  2006      44.95  1:36.26      6:14.02   
                     
SK Ran Mixed A  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 17, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:12.63  2:31.42  3:50.39    5:04.59   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:14.25  2:31.78  3:52.21    5:09.85   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    1:13.01  2:31.77  3:52.31    5:09.89   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.17  2:36.17  3:56.80    5:14.94   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.01  2:37.51  3:59.78    5:19.52   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:19.09  2:42.20  4:04.35    5:23.29   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:18.47  2:41.93  4:03.25    5:23.51   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:15.79  2:41.00  4:07.57    5:31.75   
Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:19.80  2:45.36  4:11.77    5:37.17   
10  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    1:22.24  2:50.39  4:19.36    5:42.66   
11  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    1:19.45  2:46.82  4:16.90    5:45.58   
12  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    1:29.42  3:03.58  4:36.19    6:04.74   
13  Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:25.34  3:01.26  4:37.41    6:07.04   
14  Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:33.36  3:15.30  4:56.52    6:32.90   
15  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:30.07  3:11.37  4:54.52    6:37.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  15:58   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 18, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.04  2:20.56  3:35.08    4:49.02   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    1:10.06  2:25.62  3:41.66    4:56.61   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:10.66  2:27.75  3:45.72    4:59.72   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    1:17.29  2:38.75  4:00.22    5:18.55   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    1:18.22  2:39.14  4:01.14    5:21.28   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:17.42  2:39.44  4:02.67    5:23.75   
Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    1:18.53  2:40.43  4:03.10    5:24.51   
Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    1:19.64  2:41.58  4:05.52    5:27.79   
Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:19.45  2:44.23  4:09.65    5:33.70   
10  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:24.16  2:50.61  4:15.77    5:38.48   
11  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap    2:06.95  3:35.24  5:05.64    5:48.32   
12  Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:40.64  3:29.02  5:14.81    6:53.43   
13  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran    1:42.41  3:30.10  5:18.82    7:06.57   
14  Adam Lindsjö  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:44.56  3:36.74  5:28.26    7:10.24   
Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  15:58 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  16:14   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    37.47  1:18.63  1:59.42    2:37.90   
Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    36.97  1:18.07  1:59.21    2:38.42   
Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap    38.43  1:20.05  2:03.43    2:45.50   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    37.82  1:22.56  2:07.43    2:48.67   
Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb    38.25  1:22.92  2:07.40    2:49.37   
Wilja Wadlund  2006  Simklubben Ran    39.19  1:22.68  2:07.09    2:50.00   
Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap    40.27  1:24.95  2:11.89    2:56.75   
Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    39.71  1:25.78  2:11.92    2:56.76   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    40.54  1:26.67  2:13.92    2:57.51   
10  Ella Vroland  2006  Malmö Kappsimningsklubb    40.76  1:27.40  2:14.59    2:57.66   
11  Elina Olsson  2006  Kiviks Simklubb    40.17  1:27.60  2:16.01    3:02.29   
12  Sabina Husic  2006  Malmö Kappsimningsklubb    41.91  1:29.28  2:19.22    3:04.87   
13  Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    43.97  1:32.35  2:21.57    3:08.20   
14  Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb    42.12  1:30.78  2:21.45    3:08.56   
15  Emma Hansson  2006  Karlshamns Simklubb    41.96  1:31.77  2:21.71    3:08.69   
16  Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap    41.63  1:31.22  2:21.87    3:08.96   
17  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    44.46  1:33.49  2:23.54    3:10.91   
18  Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran    43.50  1:35.05  2:26.24    3:11.96   
19  Emma Rebrina  2006  Malmö Kappsimningsklubb    41.87  1:31.07  2:23.27    3:13.32   
20  Juline Elhor  2006  Simklubben Ran    50.98  1:44.71  2:40.43    3:32.70   
21  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    47.49  1:44.73  2:40.06    3:33.66   
22  Julia Magnusson  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    45.17  1:40.62  2:38.36    3:36.93   
23  Sofia Sjögren  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    52.17  1:48.78  2:45.32    3:39.41   
24  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    49.32  1:46.91  2:45.72    3:44.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  16:14 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb    36.47  1:17.49  1:59.23    2:38.67   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    36.73  1:17.97  1:59.42    2:38.98   
Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.77  1:23.12  2:06.91    2:48.80   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb    40.87  1:25.58  2:10.32    2:52.55   
William Madsen  2006  Simklubben Ran    41.29  1:25.42  2:11.62    2:54.54   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    42.36  1:27.61  2:13.79    2:56.30   
Andrey Vozhzhov  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.74  1:23.67  2:11.39    2:59.51   
Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb    42.13  1:30.12  2:17.99    3:06.67   
Edmond Heset Neziri  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.60  1:28.23  2:20.68    3:10.24   
10  Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap    44.16  1:34.47  2:27.50    3:18.25   
11  Geri Paci  2006  Simklubben Ran    43.96  1:37.98  2:33.40    3:19.95   
12  Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb    41.86  1:34.86  2:29.43    3:20.49   
Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  16:42   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    32.21        1:10.36   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    34.76        1:13.91   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    35.14        1:16.79   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    34.47        1:17.07   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.76        1:23.37   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.83        1:23.38   
Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.07        1:27.04   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.33        1:27.28   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    40.45        1:29.85   
10  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    42.63        1:36.75   
11  Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb    53.80        1:59.45   
12  Julia Lennartsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    57.22        2:04.78   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  16:42 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    33.73        1:11.09   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.85        1:11.14   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    33.57        1:11.70   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    34.81        1:15.67   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    35.44        1:16.44   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.00        1:17.16   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    38.20        1:22.87   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.09        1:24.94   
Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    38.29        1:24.95   
10  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.64        1:32.10   
11  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.57        1:36.51   
12  Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    49.16        1:48.59   
13  Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    50.02        1:56.49   
Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  16:55   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    37.09        1:22.41   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    40.08        1:26.92   
Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    41.49        1:27.28   
Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    43.22        1:33.69   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap    42.01        1:34.68   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    46.15        1:41.50   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    44.34        1:43.69   
Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb    47.71        1:43.78   
Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            DSQ   
Emma Rebrina  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            DSQ   
Sabina Husic  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  16:55 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    42.01        1:33.67   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    45.61        1:38.88   
Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Andrey Vozhzhov  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  17:01 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    34.11        1:11.67   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.39        1:13.70   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.90        1:17.69   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.90        1:22.01   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.39        1:22.03   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.93        1:22.57   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.03        1:23.43   
Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    41.07        1:24.41   
Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    42.68        1:25.67   
10  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.94        1:26.54   
11  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    42.32        1:26.62   
12  Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    42.74        1:28.15   
13  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    43.16        1:28.36   
14  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    42.61        1:29.51   
15  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    42.56        1:29.90   
16  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    44.69        1:31.17   
17  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    46.87        1:37.39   
18  Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb    48.02        1:38.34   
19  Julia Lennartsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    54.22        1:48.33   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  17:40   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.45        1:09.12   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.58        1:11.64   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.12        1:13.98   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    37.28        1:15.43   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.59        1:16.70   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    37.71        1:18.27   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    37.67        1:19.10   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    39.99        1:21.51   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.02        1:22.36   
10  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    40.53        1:23.79   
11  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    41.38        1:25.00   
12  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap    42.29        1:26.26   
13  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    43.08        1:26.91   
14  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    43.06        1:28.55   
15  Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.84        1:28.96   
16  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.24        1:30.40   
17  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    47.45        1:36.13   
18  Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap    47.33        1:39.62   
19  Adam Lindsjö  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    52.70        1:49.28   
20  Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    55.23        1:51.15   
21  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran    55.16        1:52.08   
Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  17:40 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  17:53   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    39.10        1:20.37   
Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.35        1:20.74   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap    42.64        1:25.82   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    42.10        1:26.05   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    41.38        1:26.25   
Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap    44.33        1:28.34   
Wilja Wadlund  2006  Simklubben Ran    43.86        1:28.66   
Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb    45.56        1:32.38   
Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap    43.02        1:32.54   
10  Ella Vroland  2006  Malmö Kappsimningsklubb    45.33        1:33.12   
11  Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    45.75        1:33.50   
12  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    46.56        1:33.74   
13  Elina Olsson  2006  Kiviks Simklubb    47.48        1:35.08   
14  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    47.48        1:36.31   
15  Linn Klinge  2006  Sjöbo Simsällskap    46.97        1:36.63   
16  Emma Hansson  2006  Karlshamns Simklubb    47.94        1:37.20   
17  Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.32        1:38.47   
18  Sabina Husic  2006  Malmö Kappsimningsklubb    51.22        1:43.84   
19  Emma Rebrina  2006  Malmö Kappsimningsklubb    51.63        1:46.52   
20  Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb    52.39        1:46.64   
21  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    51.29        1:46.78   
22  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    54.07        1:51.14   
23  Juline Elhor  2006  Simklubben Ran    55.37        1:52.09   
24  Sofia Sjögren  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    57.84        1:56.53   
25  Mathilde Stenderup  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    56.48        1:57.07   
Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran            DSQ   
Julia Magnusson  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  17:53 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  17:58   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    40.68        1:23.43   
Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb    47.26        1:33.69   
Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    49.48        1:37.88   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.23        1:38.18   
William Madsen  2006  Simklubben Ran    48.29        1:39.31   
Andrey Vozhzhov  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.66        1:39.39   
Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.58        1:39.45   
Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.18        1:39.64   
Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap    52.15        1:46.18   
10  Geri Paci  2006  Simklubben Ran    51.66        1:46.39   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  17:58 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  18:19   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 29, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Damer [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:04.07   
  Amanda Persson  2005      30.55        30.55   
  Anna Stenberg  2005      31.65        1:02.20   
  Emma Ingner  2005      31.00        1:33.20   
  Beatrice Ask  2005      30.87        2:04.07   
                     
Trelleborg Damer [2005]  2005  Trelleborg Sim            2:04.83   
  Alicia Sjögren  2005      29.36        29.36   
  Rebecca Westergren  2005      34.88        1:04.24   
  Erma Duratovic  2005      29.53        1:33.77   
  Jacquline Rengbrandt  2005      31.06        2:04.83   
                     
Vellinge-N Damer1 [2005]  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            2:05.14   
  Thea Wicknertz  2005      31.10        31.10   
  Hanna Stenskepp  2005      30.50        1:01.60   
  Nelly Ahmadi  2005      31.43        1:33.03   
  Ajla Causevic  2006      32.11        2:05.14   
                     
Ystads SS Lag 1  2005  Ystads Simsällskap            2:12.23   
  Nellie Emilsson  2005      33.67        33.67   
  Felicia Leo  2006      32.65        1:06.32   
  Johanna Jönsson  2005      32.88        1:39.20   
  Tea Stark Friis  2006      33.03        2:12.23   
                     
Mkk Damer [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:14.18   
  Nora Olsson  2005      33.43        33.43   
  Öznur Metovska  2005      34.78        1:08.21   
  Emma Hubred  2006      33.10        1:41.31   
  Teodora Petric  2005      32.87        2:14.18   
                     
Sjöbo SS Damer [2005]  2005  Sjöbo Simsällskap            2:18.32   
  Linn Klinge  2006      39.24        39.24   
  Lykke Lagerholm-Nord  2006      34.48        1:13.72   
  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005      32.07        1:45.79   
  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005      32.53        2:18.32   
                     
SK Ran Flickor Lag 1  2005  Simklubben Ran            2:25.80   
  Vega Mårtensson  2006      37.50        37.50   
  Wilja Wadlund  2006      34.01        1:11.51   
  Elena Seitzberg  2005      35.81        1:47.32   
  Alexandra Engström  2006      38.48        2:25.80   
                     
Vellinge-N Damer2 [2005]  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            2:28.64   
  Julia Primetta  2006      34.77        34.77   
  Maja Rödin  2006      37.75        1:12.52   
  Miki Prior  2006      37.95        1:50.47   
  Celine Holman  2006      38.17        2:28.64   
                     
Mkk Damer [2005] Lag 3  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:31.30   
  Sabina Husic  2006      35.77        35.77   
  Ebba Holm  2005      38.78        1:14.55   
  Hedda Baxman  2006      38.19        1:52.74   
  Ella Vroland  2006      38.56        2:31.30   
                     
Ystads SS Lag 2  2005  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  18:19 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 30, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Herrar [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:55.59   
  Seth Nillund  2005      28.04        28.04   
  Aram Kazarian  2005      28.92        56.96   
  Berkay Isik  2005      31.15        1:28.11   
  Bill Beckman  2005      27.48        1:55.59   
                     
SK Ran Pojkar Lag 2  2005  Simklubben Ran            2:12.05   
  Hadi Hariri  2005      32.85        32.85   
  Gustav Bach  2005      34.51        1:07.36   
  Yaser Sultan  2005      32.12        1:39.48   
  Nikolas Koumbaros  2006      32.57        2:12.05   
                     
Mkk Herrar [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:13.65   
  Oliver Madsen  2005      32.69        32.69   
  Dillar Said  2005      32.37        1:05.06   
  Axel Bech  2006      35.20        1:40.26   
  Jannes Krüger  2005      33.39        2:13.65   
                     
Vellinge-N Herrar [2005]  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            2:15.11   
  Isaac Barrett  2005      29.16        29.16   
  Davit Causevic  2006      35.60        1:04.76   
  Stefan Bondzic-Rasic  2005      32.69        1:37.45   
  Adam Lindsjö  2005      37.66        2:15.11   
                     
Mkk Herrar [2005] Lag 3  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:28.37   
  Malte Persson  2005      34.79        34.79   
  Andrey Vozhzhov  2006      36.95        1:11.74   
  Filip Brodelius  2006      37.42        1:49.16   
  Ashkan Alyasvand  2006      39.21        2:28.37   
                     
SK Ran Pojkar Lag 3  2005  Simklubben Ran            2:41.00   
  William Madsen  2006      38.00        38.00   
  Emil Hjalmarsson  2006      39.32        1:17.32   
  Geri Paci  2006      42.30        1:59.62   
  Kevin Andersson  2005      41.38        2:41.00   
                     
SK Ran Pojkar Lag 1  2005  Simklubben Ran            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  18:17 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  09:08   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 31, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Mix [2007] Lag 1  2007  Malmö Kappsimningsklubb            2:21.39   
  Tobias Persson  2007      35.42        35.42   
  Ivar Mengelbier  2007      35.58        1:11.00   
  Alicia Ekelund  2007      35.38        1:46.38   
  Charlotte Krüger  2007      35.01        2:21.39   
                     
SK Ran 1 Mix [2007]  2007  Simklubben Ran            2:24.14   
  Arvid Johansson  2007      33.03        33.03   
  Tova Jönsson  2007      36.68        1:09.71   
  Anton Bjursell  2008      37.22        1:46.93   
  Karla Rosvall  2008      37.21        2:24.14   
                     
Mkk Mix [2007] Lag 2  2007  Malmö Kappsimningsklubb            2:31.88   
  Stefan Ivan  2007      36.61        36.61   
  Mattias Sanda  2007      42.16        1:18.77   
  Ella Ekelund  2009      37.63        1:56.40   
  Agnes Olsson  2007      35.48        2:31.88   
                     
Vellinge-N Mix [2007] 1  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            2:34.45   
  Lisa Brase  2007      39.54        39.54   
  Elin Törnqvist  2007      35.60        1:15.14   
  Elliot Rosberg  2008      39.38        1:54.52   
  Hampus Donnerhall  2008      39.93        2:34.45   
                     
Mkk Mix [2007] Lag 3  2007  Malmö Kappsimningsklubb            2:34.49   
  Joris Jokubka  2007      38.62        38.62   
  Faris Imamovic  2007      39.76        1:18.38   
  Malva Collvin  2007      37.95        1:56.33   
  Frida Paulsson  2007      38.16        2:34.49   
                     
SK Ran 2 Mix [2007]  2007  Simklubben Ran            2:38.02   
  Elliot Feldt  2007      36.71        36.71   
  Ellen Ahlström  2007      40.52        1:17.23   
  Kasper Ketelsen  2007      38.62        1:55.85   
  Wilma Sonesson  2007      42.17        2:38.02   
                     
SK Ran 4 Mix [2007]  2007  Simklubben Ran            3:10.00   
  Daniel Hachem  2008      45.12        45.12   
  Vanja Larsson  2008      1:54.58        2:39.70   
  David Burko  2008                 
  Clara Hyleborg  2008      3:10.00        3:10.00   
                     
Mkk Mix [2007] Lag 4  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
SK Ran 3 Mix [2007]  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  09:08 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 32, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Persson  2008  Föreningen Österlen Sim            17.81   
Isabelle Leo  2009  Ystads Simsällskap            18.03   
Alma Gummesson  2008  Föreningen Österlen Sim            18.13   
Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            18.38   
Tyra Rundgren  2008  Ystads Simsällskap            18.46   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            18.88   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            19.13   
Emelina Bech  2008  Malmö Kappsimningsklubb            19.91   
Molly Emilsson  2008  Ystads Simsällskap            20.00   
10  Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            20.44   
11  Emilia Westergren  2008  Trelleborg Sim            20.56   
11  Gwynneth Morris  2008  Malmö Kappsimningsklubb            20.56   
13  Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            20.72   
14  Michalina Marciniak  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            21.75   
15  Vilda Larsson  2008  Sjöbo Simsällskap            22.46   
16  Elna Blake  2009  Malmö Kappsimningsklubb            22.72   
17  Emilia Malmborg  2008  Ystads Simsällskap            22.79   
18  Ella Knutsson  2009  Trelleborg Sim            23.15   
19  Alicja Eriksson  2008  Simklubben Ran            23.19   
20  Laura Sayoc  2008  Malmö Kappsimningsklubb            23.28   
21  Matilda Ravn Rehnström  2008  Trelleborg Sim            23.88   
22  Emmie Engdahl  2008  Simklubben Ran            24.23   
23  Amanda Erixon  2009  Malmö Kappsimningsklubb            25.15   
24  Alicia Olsson  2008  Trelleborg Sim            25.22   
Alice Heindorff Mueller  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Isabella Danfelter  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Isabella Moberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Mathilda Molin  2009  Simklubben Ran            DSQ   
Nike Rakowska  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Sara Matoussi  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Tora Stark Friis  2008  Ystads Simsällskap            DSQ   
Vanja Larsson  2008  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 33, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            17.15   
Elliot Rosberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            19.56   
Samuel Ask  2008  Malmö Kappsimningsklubb            20.22   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            20.53   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran            21.00   
Victor Ravn Rehnström  2009  Trelleborg Sim            21.24   
Leo Carrasco  2008  Simklubben Ran            21.88   
Hampus Donnerhall  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            22.16   
Isak Darwich  2008  Malmö Kappsimningsklubb            23.10   
10  Elliot Salih  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            24.41   
11  Tor Nimbeck  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            26.35   
Aaron Conradsson Häggel  2008  Ystads Simsällskap            DSQ   
Anthony Teichert  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Daniel Hachem  2008  Simklubben Ran            DSQ   
David Burko  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Finn Nillund  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Nils Söderberg  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Sigge Segerstéen Reinhag  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  09:34   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Björkqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            38.60   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            40.48   
Alice Strömberg  2007  Ystads Simsällskap            41.82   
Elin Törnqvist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            42.03   
Agnes Olsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            42.42   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            43.34   
Lisa Brase  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            43.53   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            43.86   
Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            46.20   
10  Eira Frentzell  2007  Malmö Kappsimningsklubb            47.88   
11  Frida Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            48.56   
12  Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb            49.57   
13  Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran            51.63   
Aina Helmbring  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Freja Hallqvist  2007  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  09:34 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  09:39   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Feldt  2007  Simklubben Ran            39.41   
Ivar Mengelbier  2007  Malmö Kappsimningsklubb            41.31   
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            42.92   
Joris Jokubka  2007  Malmö Kappsimningsklubb            53.78   
Kasper Ketelsen  2007  Simklubben Ran            54.61   
Zack Östman  2007  Malmö Kappsimningsklubb            59.06   
Arvid Johansson  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Faris Imamovic  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Mattias Sanda  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Stefan Ivan  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  09:39 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  09:57   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 36, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Gummesson  2008  Föreningen Österlen Sim            47.11   
Tyra Rundgren  2008  Ystads Simsällskap            50.48   
Emelina Bech  2008  Malmö Kappsimningsklubb            51.29   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            51.51   
Isabella Stoltz  2008  Sjöbo Simsällskap            51.73   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            53.40   
Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            53.42   
Molly Emilsson  2008  Ystads Simsällskap            53.60   
Alicja Eriksson  2008  Simklubben Ran            54.56   
10  Gwynneth Morris  2008  Malmö Kappsimningsklubb            55.06   
11  Emma Nilsson  2008  Ystads Simsällskap            55.54   
12  Michalina Marciniak  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            56.37   
13  Emilia Westergren  2008  Trelleborg Sim            56.74   
14  Julia Godek  2008  Ystads Simsällskap            58.53   
15  Emmie Engdahl  2008  Simklubben Ran            58.65   
16  Nia Williams  2008  Trelleborg Sim            58.78   
17  Elna Blake  2009  Malmö Kappsimningsklubb            59.46   
18  Nike Rakowska  2009  Malmö Kappsimningsklubb            59.80   
19  Amila Jelacic  2008  Simklubben Ran            1:01.39   
20  Johanna Silow  2008  Ystads Simsällskap            1:04.03   
21  Isabella Danfelter  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            1:04.64   
22  Thea Almqvist  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.98   
23  Laura Sayoc  2008  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.43   
24  Clara Hyleborg  2008  Simklubben Ran            1:08.46   
25  Mathilda Molin  2009  Simklubben Ran            1:09.23   
26  Sara Matoussi  2008  Simklubben Ran            1:09.24   
27  Narma Kamaran  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:12.64   
28  Alice Heindorff Mueller  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            1:14.38   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Ella Knutsson  2009  Trelleborg Sim            DSQ   
Ida Törnqvist  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Isabella Moberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Tora Stark Friis  2008  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  10:06   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 37, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Rosberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            48.25   
Victor Ravn Rehnström  2009  Trelleborg Sim            54.25   
Melvin Falk  2008  Malmö Kappsimningsklubb            55.56   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran            56.78   
Axel Nihlén Miheller  2008  Malmö Kappsimningsklubb            57.56   
Nils Söderberg  2009  Malmö Kappsimningsklubb            57.69   
Hampus Donnerhall  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            57.94   
Sigge Segerstéen Reinhag  2008  Malmö Kappsimningsklubb            59.59   
Leo Carrasco  2008  Simklubben Ran            1:00.70   
10  Tor Nimbeck  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.25   
11  Christian Krüger  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.70   
12  Gabriel Nilsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.97   
13  Sam Askari Louyeh  2008  Malmö Kappsimningsklubb            1:05.03   
14  Elliot Salih  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.07   
15  David Burko  2008  Simklubben Ran            1:09.27   
16  Daniel Hachem  2008  Simklubben Ran            1:09.45   
Anthony Teichert  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Davud Dananovic  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Finn Nillund  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Isak Darwich  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Jonathan Thommassen  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Samuel Ask  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  10:06 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 38, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb    45.31        1:35.25   
Elin Törnqvist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb    47.01        1:37.31   
Agnes Olsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    47.15        1:39.10   
Elsa Lundstedt  2007  Ystads Simsällskap    46.30        1:39.13   
Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            1:43.44   
Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    50.17        1:46.40   
Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:48.37   
Frida Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:48.60   
Ellen Ahlström  2007  Simklubben Ran    51.05        1:48.84   
10  Lisa Brase  2007  Vellinge-Näsets Simklubb    1:50.51        1:50.51   
11  Domino Daniel  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:56.03   
12  Minna Carlsson  2007  Sjöbo Simsällskap    57.02        1:58.69   
13  Izabella Wong Maspers  2007  Simklubben Ran    57.11        2:00.19   
14  Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran    56.40        2:00.30   
15  Signe Olsson  2007  Sjöbo Simsällskap    2:00.39        2:00.39   
16  Elice Casimir  2007  Ystads Simsällskap            2:01.19   
17  Saga Folestam  2007  Malmö Kappsimningsklubb    2:04.48        2:04.48   
18  Aina Helmbring  2007  Vellinge-Näsets Simklubb    2:14.83        2:14.83   
19  Selma Vasquez  2007  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.58        2:22.39   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Eira Frentzell  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Irem Gümüs  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 39, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Johansson  2007  Simklubben Ran    48.90        1:41.67   
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    50.92        1:46.52   
Elliot Feldt  2007  Simklubben Ran    52.12        1:48.92   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    54.13        1:51.83   
Mattias Sanda  2007  Malmö Kappsimningsklubb    54.09        1:52.65   
Ivar Mengelbier  2007  Malmö Kappsimningsklubb    54.49        2:00.56   
Joris Jokubka  2007  Malmö Kappsimningsklubb    58.50        2:03.57   
Maximilian Silow  2007  Ystads Simsällskap    56.47        2:05.17   
Eric Martinsson  2007  Ystads Simsällskap            DSQ   
Isak Berild Andersen  2007  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Kasper Ketelsen  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Shayan Ghanbari  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Stefan Ivan  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Zack Östman  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Persson  2008  Föreningen Österlen Sim            36.01   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            36.33   
Alma Gummesson  2008  Föreningen Österlen Sim            36.95   
Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            37.35   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            37.50   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            38.29   
Nia Williams  2008  Trelleborg Sim            38.57   
Isabelle Leo  2009  Ystads Simsällskap            39.11   
Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            39.30   
10  Emelina Bech  2008  Malmö Kappsimningsklubb            39.73   
11  Emma Nilsson  2008  Ystads Simsällskap            41.04   
12  Emilia Westergren  2008  Trelleborg Sim            41.81   
13  Isabella Stoltz  2008  Sjöbo Simsällskap            41.90   
14  Alicja Eriksson  2008  Simklubben Ran            43.33   
15  Matilda Ravn Rehnström  2008  Trelleborg Sim            43.36   
16  Vilda Larsson  2008  Sjöbo Simsällskap            45.09   
17  Michalina Marciniak  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            45.12   
18  Ella Knutsson  2009  Trelleborg Sim            45.63   
19  Elna Blake  2009  Malmö Kappsimningsklubb            46.09   
20  Emilia Malmborg  2008  Ystads Simsällskap            46.35   
21  Alicia Olsson  2008  Trelleborg Sim            46.41   
22  Tora Stark Friis  2008  Ystads Simsällskap            47.30   
23  Emmie Engdahl  2008  Simklubben Ran            47.35   
24  Sara Matoussi  2008  Simklubben Ran            47.87   
25  Isabella Danfelter  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            48.33   
26  Gwynneth Morris  2008  Malmö Kappsimningsklubb            50.05   
27  Clara Hyleborg  2008  Simklubben Ran            52.13   
28  Alice Heindorff Mueller  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            52.88   
29  Julia Godek  2008  Ystads Simsällskap            54.26   
30  Mathilda Molin  2009  Simklubben Ran            54.55   
31  Nike Rakowska  2009  Malmö Kappsimningsklubb            55.68   
32  Laura Sayoc  2008  Malmö Kappsimningsklubb            55.71   
33  Amila Jelacic  2008  Simklubben Ran            59.12   
34  Narma Kamaran  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.69   
35  Johanna Silow  2008  Ystads Simsällskap            1:00.75   
36  Vanja Larsson  2008  Simklubben Ran            1:01.71   
Isabella Moberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Thea Almqvist  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  11:02   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 41, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            37.41   
Elliot Rosberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            38.21   
Victor Ravn Rehnström  2009  Trelleborg Sim            39.22   
Leo Carrasco  2008  Simklubben Ran            40.13   
Aaron Conradsson Häggel  2008  Ystads Simsällskap            40.23   
Hampus Donnerhall  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            40.67   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            41.89   
Samuel Ask  2008  Malmö Kappsimningsklubb            41.99   
Finn Nillund  2008  Malmö Kappsimningsklubb            43.18   
10  Isak Darwich  2008  Malmö Kappsimningsklubb            43.47   
11  Nils Söderberg  2009  Malmö Kappsimningsklubb            44.44   
12  Anthony Teichert  2008  Malmö Kappsimningsklubb            44.98   
13  Daniel Hachem  2008  Simklubben Ran            45.72   
14  Melvin Falk  2008  Malmö Kappsimningsklubb            45.83   
15  Sam Askari Louyeh  2008  Malmö Kappsimningsklubb            47.70   
16  Tor Nimbeck  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            48.64   
17  Axel Nihlén Miheller  2008  Malmö Kappsimningsklubb            51.62   
18  Gabriel Wadström  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            52.16   
19  Gabriel Nilsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            52.57   
20  David Burko  2008  Simklubben Ran            53.71   
21  Elliot Salih  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            54.26   
22  Jonathan Thommassen  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            58.15   
Davud Dananovic  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Sigge Segerstéen Reinhag  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  11:02 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 42, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Törnqvist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb    38.26        1:19.27   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim    38.47        1:19.62   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb    37.98        1:19.99   
Alice Strömberg  2007  Ystads Simsällskap    39.41        1:20.11   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb    39.11        1:21.16   
Agnes Olsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    39.17        1:21.92   
Agnes Ohlsson  2007  Föreningen Österlen Sim    37.65        1:22.70   
Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb    40.06        1:25.17   
Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    41.61        1:25.63   
10  Frida Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    41.37        1:27.11   
11  Lisa Brase  2007  Vellinge-Näsets Simklubb    41.71        1:27.96   
12  Elsa Lundstedt  2007  Ystads Simsällskap    41.73        1:28.88   
13  Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran    43.75        1:29.42   
14  Ellen Ahlström  2007  Simklubben Ran    43.03        1:33.27   
15  Eira Frentzell  2007  Malmö Kappsimningsklubb    44.72        1:34.13   
16  Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran    46.05        1:35.34   
17  Signe Olsson  2007  Sjöbo Simsällskap    46.88        1:38.91   
18  Selma Vasquez  2007  Malmö Kappsimningsklubb    46.67        1:39.12   
19  Saga Folestam  2007  Malmö Kappsimningsklubb    47.00        1:39.60   
20  Domino Daniel  2007  Malmö Kappsimningsklubb    46.45        1:41.06   
21  Minna Carlsson  2007  Sjöbo Simsällskap    48.08        1:43.53   
22  Irem Gümüs  2007  Malmö Kappsimningsklubb    49.31        1:43.75   
23  Elice Casimir  2007  Ystads Simsällskap    51.19        1:45.28   
24  Izabella Wong Maspers  2007  Simklubben Ran    49.77        1:46.26   
25  Aina Helmbring  2007  Vellinge-Näsets Simklubb    53.28        1:56.15   
Nellie Björkqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  11:20   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 43, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    38.37        1:20.06   
Elliot Feldt  2007  Simklubben Ran    40.24        1:24.83   
Ivar Mengelbier  2007  Malmö Kappsimningsklubb    40.56        1:24.92   
Stefan Ivan  2007  Malmö Kappsimningsklubb    42.11        1:27.74   
Kasper Ketelsen  2007  Simklubben Ran    42.78        1:31.40   
Faris Imamovic  2007  Malmö Kappsimningsklubb    41.88        1:33.70   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    45.79        1:35.07   
Mattias Sanda  2007  Malmö Kappsimningsklubb    45.06        1:36.60   
Isak Berild Andersen  2007  Sjöbo Simsällskap    45.72        1:38.17   
10  Shayan Ghanbari  2007  Vellinge-Näsets Simklubb    48.27        1:42.96   
11  Eric Martinsson  2007  Ystads Simsällskap    47.39        1:43.75   
Arvid Johansson  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Joris Jokubka  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Zack Östman  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  11:36   
  Arrangör  Vellinge Näsets Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 44, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ystads SS Lag 1  2007  Ystads Simsällskap            2:50.86   
  Tyra Rundgren  2008      44.57        44.57   
  Elsa Lundstedt  2007      46.13        1:30.70   
  Alice Strömberg  2007      42.23        2:12.93   
  Molly Emilsson  2008      37.93        2:50.86   
                     
Mkk Damer [2007] Lag 1  2007  Malmö Kappsimningsklubb            2:51.61   
  Ella Ekelund  2009      42.84        42.84   
  Charlotte Krüger  2007      45.47        1:28.31   
  Alicia Ekelund  2007      46.92        2:15.23   
  Agnes Olsson  2007      36.38        2:51.61   
                     
Österlen Sim  2007  Föreningen Österlen Sim            2:55.88   
  Alma Persson  2008      41.87        41.87   
  Freja Hallqvist  2007      54.26        1:36.13   
  Alma Gummesson  2008      43.14        2:19.27   
  Agnes Ohlsson  2007      36.61        2:55.88   
                     
Mkk Damer [2007] Lag 2  2007  Malmö Kappsimningsklubb            2:57.61   
  Hedda Lennartsson  2008      44.30        44.30   
  Fanny Paulsson  2007      48.15        1:32.45   
  Malva Collvin  2007      47.98        2:20.43   
  Frida Paulsson  2007      37.18