2021-04-18   00:44:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1951-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Mix 1  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            2:00.04   
  Louise Jensen  2003      31.26        31.26   
  Frederik F. Nielsen  1994      34.34        1:05.60   
  Sofie Sjøgren  2002      29.79        1:35.39   
  Lukas Jeppesen  2001      24.65        2:00.04   
                     
Erritsø Mix 2  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            2:06.08   
  Lucas Grinderslev  2001      31.65        31.65   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      37.21        1:08.86   
  Morten Baxter  1996      27.74        1:36.60   
  Clara Lynggaard  2002      29.48        2:06.08   
                     
Torpedoerne  1999  Rødding Svømmeklub            2:13.42   
  Liv Foldager Skov-Pederse  2005      40.86        40.86   
  Zacharias Hauch Svendsen  2002      32.64        1:13.50   
  Svend Matzen  1999      28.20        1:41.70   
  Line Duborg  2004      31.72        2:13.42   
                     
Koral Mix  2001  Svømmeklubben Koral            2:38.27   
  Sara Høi Graversen  2003      40.99        40.99   
  Rosa Marie Schousboe  2005      40.87        1:21.86   
  Andreas Svinth Hemdrup  2005      41.54        2:03.40   
  Magnus Andersen  2005      34.87        2:38.27   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Mix 3  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:13.54   
  Julie Dumstrei  2004      35.75        35.75   
  Rose Pernille Simon  2004      41.53        1:17.28   
  Laurits Sigaard  2003      28.78        1:46.06   
  Frederik Dumstrei  2002      27.48        2:13.54   
                     
Erritsø Mix 4  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:17.14   
  Christian Lorey  2003      32.39        32.39   
  Luna Holm Møller  2004      41.37        1:13.76   
  Emma Karlsson  2003      35.58        1:49.34   
  Mathias Jørgensen  2002      27.80        2:17.14   
                     
Sønderborg Sks 5  2003  Svømmeklubben Sønderborg            2:25.77   
  Sara Farag  2003      38.38        38.38   
  Nicholas Kristiansen  2004      42.83        1:21.21   
  Ellen Jensen  2005      32.91        1:54.12   
  Silas Åkerlind  2005      31.65        2:25.77   
                     
Bhs Mix 1  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:32.69   
  Cecilie Daugaard  2003      41.49        41.49   
  Jasper Balle West  2006      42.67        1:24.16   
  Erik Both Schulte  2004      34.58        1:58.74   
  Alberte Randlev Laustsen  2005      33.95        2:32.69   
                     
Erritsø Mix 5  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:38.40   
  Lærke Iversen  2003      47.18        47.18   
  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002      40.36        1:27.54   
  Maja Rolighed  2005      35.35        2:02.89   
  Magnus M. Baun-Nielsen  2005      35.51        2:38.40   
                     
Wind Power  2004  Bov IF            2:50.48   
  Line Hempel  2005      41.93        41.93   
  Henrik Hansen  2005      50.38        1:32.31   
  Sofie Keller  2005      42.12        2:14.43   
  Lasse Hansen  2006      36.05        2:50.48   
                     
Nord-Als Mix 1 Lm  2004  Nord-Als Svømmeklub            2:54.67   
  Rebecca Bartholdi  2005      48.23        48.23   
  Oliver Nielsen  2003      42.28        1:30.51   
  Sille Bramann  2003      46.34        2:16.85   
  Tobias Werge  2007      37.82        2:54.67   
                     
de Vilde Kaniner  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
  Sara Als  2006                 
  Ebbe Als Olsen  2007                 
  Maiken Hansen  2005                 
  Nikolai Kristensen  2005              DNS   
                     
Johannes Mix  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Millas Mix  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Søhestene  2005  Rødding Svømmeklub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Tornados  2004  Bov IF            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Erritsø Mix 6  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  EFB 25m 
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2006-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sønderborg Sks 2  2006  Svømmeklubben Sønderborg            2:33.88   
  Felix Wetcke-Brask  2006      39.93        39.93   
  Boris Gamishev  2007      45.37        1:25.30   
  Clara Kapke  2006      35.73        2:01.03   
  Karoline Hellesøe  2006      32.85        2:33.88   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  12:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner