2021-04-10   16:04:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  12:38   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1951-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Power Girls  2001  Bov IF            2:28.04   
  Sofie Galsgaard Jensen  2003      40.34        40.34   
  Thyra Thomsen  2002      39.28        1:19.62   
  Katrine Risbjerg Hansen  2001      36.82        1:56.44   
  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002      31.60        2:28.04   
                     
Koral Piger  2001  Svømmeklubben Koral            2:35.21   
  Kirstine Buch  2005      39.30        39.30   
  Martine Rasmussen  2000      43.72        1:23.02   
  Sarah Hygum Jensen  1998      34.71        1:57.73   
  Johanne Rasmussen  2003      37.48        2:35.21   
                     
                     
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Piger 1  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:07.65   
  Louise Jensen  2003      31.22        31.22   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      37.65        1:08.87   
  Clara Lynggaard  2002      1:39.40        1:39.40   
  Sofie Sjøgren  2002      2:07.65        2:07.65   
                     
1 Haderslev Piger  2003  Haderslev Svømme Klub            2:20.02   
  Silje Petersen  2002      34.70        34.70   
  Amalie Averhoff Møbes  2002      37.37        1:12.07   
  Fiona Hansen Hobolth  2003      39.37        1:51.44   
  Pernille Thastrup Hansen  2003      28.58        2:20.02   
                     
Erritsø Piger 2  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:25.39   
  Julie Dumstrei  2004      35.80        35.80   
  Rose Pernille Simon  2004      40.45        1:16.25   
  Emma Karlsson  2003      35.43        1:51.68   
  Emily Nygaard Jensen  2003      33.71        2:25.39   
                     
Bhs Piger 1  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:27.25   
  Signe Holst Jacobsen  2007      37.68        37.68   
  Sofie Hjorth Jakobsen  2005      39.45        1:17.13   
  Xenia Juhl Leiszner  2005      38.75        1:55.88   
  Signe Rosenmeyer  2005      31.37        2:27.25   
                     
Erritsø Piger 3  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            2:32.35   
  Anna Lykke Vangsgaard  2005      40.94        40.94   
  Luna Holm Møller  2004      40.72        1:21.66   
  Maja Rolighed  2005      34.96        1:56.62   
  Caroline van Vliet  2006      35.73        2:32.35   
                     
Opnørs Piger  2005  Svømmeklubben Opnør            2:49.16   
  Mette Warncke  2003      40.78        40.78   
  Maja Jessen  2005      53.10        1:33.88   
  Iben Mønsted  2003      37.01        2:10.89   
  Sigrid Sand Jürgensen  2007      38.27        2:49.16   
                     
Bhs Piger 2  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:54.96   
  Josephine Maja Madsen  2005      42.61        42.61   
  Sara Kaas Vestbo  2005      51.67        1:34.28   
  Katrine Nyholm-Rønning  2003      42.43        2:16.71   
  Lærke Kirkedal Laursen  2005      38.25        2:54.96   
                     
Erritsø Piger 4  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            3:14.66   
  Lærke Iversen  2003      46.00        46.00   
  Emilie Dam Hansen  2005      1:46.68        1:46.68   
  Emilie Bech Kjælgaard  2007      2:32.55        2:32.55   
  Nanna W Povlsen  2005      3:14.66        3:14.66   
                     
Nord-Als Piger 1 Ld  2004  Nord-Als Svømmeklub            3:18.60   
  Laura Holmgaard Jordt  2004      49.74        49.74   
  Isabell Chelina Diab Fros  2005      50.11        1:39.85   
  Emma Sisgaard  2006      56.68        2:36.53   
  Katrine Hesselager Rothe  2005      42.07        3:18.60   
                     
                     
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sønderborg Sks 3  2006  Svømmeklubben Sønderborg            2:43.97   
  Sofie Damm Johansen  2006      45.22        45.22   
  Kalina Gamisheva  2008      43.89        1:29.11   
  Signe Jensen  2007      35.47        2:04.58   
  Sofie Skibelund  2007      39.39        2:43.97   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  12:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner