2021-04-18   01:49:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lukas Jeppesen  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            28.55   
Benjamin Perruchon  2001  Haderslev Svømme Klub            30.18   
Lucas Grinderslev  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            30.79   
Svend Matzen  1999  Rødding Svømmeklub            32.61   
Simon G. Jensen  2000  Bov IF            35.11   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub            38.66   
Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub            39.62   
Rasmus H. Nørvald  2000  Rødekro Svømmeklub            42.83   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub            31.09   
Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            31.15   
Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub            31.16   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg            31.63   
Frederik Dumstrei  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            31.80   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral            32.02   
Zacharias Hauch Svendsen  2002  Rødding Svømmeklub            32.75   
Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub            33.91   
Mattias Hansen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            34.64   
10  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            34.90   
11  William Jensen  2002  Svømmeklubben Opnør            34.92   
12  Andreas Nissen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            39.32   
13  Jon Sørensen  2002  Svømmeklubben Opnør            39.75   
14  Oliver Nielsen  2003  Nord-Als Svømmeklub            41.35   
Frederik Schimann Hansen  2003  Bov IF            DNS   
Jonas Wind Ahrendsen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Dennis Hansen  2002  Bov IF            DSQ  EFB 25m 
Johannes Schick  2003  Svømmeklubben Opnør            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Neumann  2004  Svømmeklubben Sønderborg            34.11   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral            35.58   
Erik Both Schulte  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub            36.52   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF            36.75   
Asger Moos Hansen  2004  Svømmeklubben Opnør            37.67   
Jens Holst Jacobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            37.68   
Philip Emborg Andreasen  2005  Rødding Svømmeklub            38.86   
Asger Als Olsen  2004  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            38.93   
Rasmus S. Johannsen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            41.39   
10  Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            42.36   
11  Nicolaj Græsborg  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            42.59   
12  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            42.94   
13  Aske Ying Sandvej Møller  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            43.97   
14  Henrik Hansen  2005  Bov IF            48.89   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF            DNS   
Pablo Guldhammer  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Amir Dawoud  2004  Svømmeklubben Opnør            DSQ  EFB 25m 
Kristian Nielsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            DSQ  ej rørt v vending 
Silas Åkerlind  2005  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eskild N. Johannsen  2006  Svømmeklubben Opnør            38.11   
Mark Rüdinger  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            38.60   
Felix Wetcke-Brask  2006  Svømmeklubben Sønderborg            38.75   
Lukas Nissen  2006  Bov IF            39.99   
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            43.05   
Lasse Hansen  2006  Bov IF            45.28   
Tobias Werge  2007  Nord-Als Svømmeklub            48.83   
Alfred Berg  2007  Svømmeklubben Sønderborg            51.35   
Emil Hauge Holm  2007  Bov IF            51.94   
10  Mads Bang Skyum  2006  Nord-Als Svømmeklub            54.51   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Gustav Kollander  2006  Svømmeklubben Opnør            DSQ  bryst ben efter vend 
Silas Krogh  2007  Nord-Als Svømmeklub            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bertram Johannsen  2008  Svømmeklubben Opnør            45.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  10:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner