2021-04-23   10:49:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  10:26   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Risbjerg Hansen  2001  Bov IF            39.15   
Martine Rasmussen  2000  Svømmeklubben Koral            41.27   
Louise Damm  1998  Rødekro Svømmeklub            44.11   
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            33.22   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub            33.87   
Silje Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub            34.54   
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            35.67   
Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            37.82   
Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  Bov IF            38.27   
Thyra Thomsen  2002  Bov IF            39.38   
Sara Høi Graversen  2003  Svømmeklubben Koral            40.17   
Iben Mønsted  2003  Svømmeklubben Opnør            40.90   
10  Mette Warncke  2003  Svømmeklubben Opnør            41.34   
11  Cecilie Daugaard  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            41.74   
12  Caroline Petersen  2003  Rødekro Svømmeklub            42.43   
13  Sille Bramann  2003  Nord-Als Svømmeklub            42.73   
14  Line Boger  2002  Rødekro Svømmeklub            44.89   
15  Katrine Nyholm-Rønning  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            46.21   
16  Lærke Iversen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            46.52   
17  Thea Jürgensen  2003  Svømmeklubben Opnør            46.83   
Sofie Galsgaard Jensen  2003  Bov IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Zophia Henriks  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            33.91   
Julie Dumstrei  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            34.82   
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            34.95   
Maja Stamholt  2005  Haderslev Svømme Klub            36.78   
Maria Crisan  2005  Svømmeklubben Opnør            37.56   
Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            38.25   
Alberte Randlev Laustsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            38.48   
Signe Rosenmeyer  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.09   
Jette Muusmann  2005  Bov IF            39.50   
10  Kirstine Buch  2005  Svømmeklubben Koral            40.01   
11  Line Duborg  2004  Rødding Svømmeklub            40.23   
12  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            40.86   
13  Xenia Juhl Leiszner  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            41.09   
14  Line Hempel  2005  Bov IF            41.80   
14  Liv Foldager Skov-Pederse  2005  Rødding Svømmeklub            41.80   
16  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub            42.12   
17  Josephine Maja Madsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            43.52   
18  Maiken Hansen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            43.74   
19  Maja Jessen  2005  Svømmeklubben Opnør            45.00   
20  Lærke Kirkedal Laursen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            45.88   
21  Emilie Dam Hansen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            51.34   
Karen Liv Hyttel  2004  Nord-Als Svømmeklub            DNF   
Sofie Keller  2005  Bov IF            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            35.27   
Signe Holst Jacobsen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub            37.45   
Karoline Hellesøe  2006  Svømmeklubben Sønderborg            38.59   
Anne Stamholt  2006  Haderslev Svømme Klub            38.60   
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            40.19   
Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF            40.67   
Mathilde S. Iversen  2007  Rødekro Svømmeklub            42.15   
Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            42.62   
Sigrid Sand Jürgensen  2007  Svømmeklubben Opnør            43.58   
10  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            44.63   
11  Sara Als  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            44.80   
12  Anna Mai Andersen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            45.21   
13  Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral            45.31   
14  Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg            45.99   
15  Sofie Skibelund  2007  Svømmeklubben Sønderborg            47.35   
16  Emilie Petz Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            47.40   
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucie Hempel  2008  Bov IF            52.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  10:26 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lukas Jeppesen  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            28.55   
Benjamin Perruchon  2001  Haderslev Svømme Klub            30.18   
Lucas Grinderslev  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            30.79   
Svend Matzen  1999  Rødding Svømmeklub            32.61   
Simon G. Jensen  2000  Bov IF            35.11   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub            38.66   
Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub            39.62   
Rasmus H. Nørvald  2000  Rødekro Svømmeklub            42.83   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub            31.09   
Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            31.15   
Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub            31.16   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg            31.63   
Frederik Dumstrei  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            31.80   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral            32.02   
Zacharias Hauch Svendsen  2002  Rødding Svømmeklub            32.75   
Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub            33.91   
Mattias Hansen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            34.64   
10  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            34.90   
11  William Jensen  2002  Svømmeklubben Opnør            34.92   
12  Andreas Nissen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            39.32   
13  Jon Sørensen  2002  Svømmeklubben Opnør            39.75   
14  Oliver Nielsen  2003  Nord-Als Svømmeklub            41.35   
Frederik Schimann Hansen  2003  Bov IF            DNS   
Jonas Wind Ahrendsen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Dennis Hansen  2002  Bov IF            DSQ  EFB 25m 
Johannes Schick  2003  Svømmeklubben Opnør            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Neumann  2004  Svømmeklubben Sønderborg            34.11   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral            35.58   
Erik Both Schulte  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub            36.52   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF            36.75   
Asger Moos Hansen  2004  Svømmeklubben Opnør            37.67   
Jens Holst Jacobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            37.68   
Philip Emborg Andreasen  2005  Rødding Svømmeklub            38.86   
Asger Als Olsen  2004  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            38.93   
Rasmus S. Johannsen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            41.39   
10  Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            42.36   
11  Nicolaj Græsborg  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            42.59   
12  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            42.94   
13  Aske Ying Sandvej Møller  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            43.97   
14  Henrik Hansen  2005  Bov IF            48.89   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF            DNS   
Pablo Guldhammer  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Amir Dawoud  2004  Svømmeklubben Opnør            DSQ  EFB 25m 
Kristian Nielsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            DSQ  ej rørt v vending 
Silas Åkerlind  2005  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eskild N. Johannsen  2006  Svømmeklubben Opnør            38.11   
Mark Rüdinger  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            38.60   
Felix Wetcke-Brask  2006  Svømmeklubben Sønderborg            38.75   
Lukas Nissen  2006  Bov IF            39.99   
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            43.05   
Lasse Hansen  2006  Bov IF            45.28   
Tobias Werge  2007  Nord-Als Svømmeklub            48.83   
Alfred Berg  2007  Svømmeklubben Sønderborg            51.35   
Emil Hauge Holm  2007  Bov IF            51.94   
10  Mads Bang Skyum  2006  Nord-Als Svømmeklub            54.51   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Gustav Kollander  2006  Svømmeklubben Opnør            DSQ  bryst ben efter vend 
Silas Krogh  2007  Nord-Als Svømmeklub            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bertram Johannsen  2008  Svømmeklubben Opnør            45.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  10:47 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral            34.59   
Katrine Risbjerg Hansen  2001  Bov IF            36.41   
Louise Damm  1998  Rødekro Svømmeklub            49.41   
Olivia Steenstrup  2000  Rødding Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            28.89   
Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            29.56   
Clara Lynggaard  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            30.80   
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            32.60   
Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub            34.22   
Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            34.39   
Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            35.50   
Iben Mønsted  2003  Svømmeklubben Opnør            35.81   
Silje Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub            36.13   
10  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  Bov IF            37.39   
11  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub            37.59   
12  Emily Nygaard Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            37.76   
13  Thyra Thomsen  2002  Bov IF            38.64   
14  Naja Johnsen  2003  Haderslev Svømme Klub            39.85   
15  Caroline Petersen  2003  Rødekro Svømmeklub            40.49   
16  Sofie Galsgaard Jensen  2003  Bov IF            42.39   
17  Katrine Nyholm-Rønning  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            42.80   
18  Mette Warncke  2003  Svømmeklubben Opnør            43.79   
19  Thea Jürgensen  2003  Svømmeklubben Opnør            51.72   
Cecilie Meier  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Dichte Kristensen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Line Boger  2002  Rødekro Svømmeklub            DNS   
Manja Laursen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Mathilde Baltsersen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Sille Bramann  2003  Nord-Als Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub            30.45   
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            32.93   
Maja Rolighed  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            33.03   
Zophia Henriks  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            33.17   
Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            35.19   
Maja Stamholt  2005  Haderslev Svømme Klub            35.62   
Maria Crisan  2005  Svømmeklubben Opnør            36.64   
Katrine Kristensen  2004  Haderslev Svømme Klub            38.19   
Jette Muusmann  2005  Bov IF            38.72   
10  Xenia Juhl Leiszner  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            38.95   
11  Signe Rosenmeyer  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            40.02   
12  Line Duborg  2004  Rødding Svømmeklub            40.54   
13  Alberte Randlev Laustsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            40.56   
14  Sofie Hjorth Jakobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            40.87   
15  Liv Foldager Skov-Pederse  2005  Rødding Svømmeklub            41.65   
16  Maiken Hansen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            41.84   
17  Line Hempel  2005  Bov IF            43.95   
18  Sofie Keller  2005  Bov IF            44.00   
19  Rosa Marie Schousboe  2005  Svømmeklubben Koral            45.90   
20  Laura Holmgaard Jordt  2004  Nord-Als Svømmeklub            49.20   
21  Josephine Maja Madsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            49.48   
22  Lærke Kirkedal Laursen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            50.02   
23  Sara Kaas Vestbo  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            50.23   
24  Nanna W Povlsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            52.34   
25  Maja Jessen  2005  Svømmeklubben Opnør            56.27   
26  Isabell Chelina Diab Fros  2005  Nord-Als Svømmeklub            56.88   
Emilia Maria Fugl Have  2005  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            35.08   
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            37.06   
Signe Holst Jacobsen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub            37.69   
Karoline Hellesøe  2006  Svømmeklubben Sønderborg            40.51   
Emilie Bech Kjælgaard  2007  Erritsø Gymnastik Og IF            41.86   
Anne Stamholt  2006  Haderslev Svømme Klub            42.30   
Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svømme Klub            42.38   
Nora Gombos  2006  Svømmeklubben Sønderborg            44.10   
Sigrid Sand Jürgensen  2007  Svømmeklubben Opnør            44.23   
10  Mathilde S. Iversen  2007  Rødekro Svømmeklub            45.48   
11  Sofie Skibelund  2007  Svømmeklubben Sønderborg            47.61   
12  Sara Als  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            48.69   
13  Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg            48.71   
14  Emilie Petz Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            51.63   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kalina Gamisheva  2008  Svømmeklubben Sønderborg            41.08   
Lucie Hempel  2008  Bov IF            59.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  10:56 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1951-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral            35.11   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Baxter  1996  Erritsø Gymnastik Og IF            28.03   
Svend Matzen  1999  Rødding Svømmeklub            28.34   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg            28.62   
Benjamin Perruchon  2001  Haderslev Svømme Klub            29.18   
Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub            31.07   
Simon G. Jensen  2000  Bov IF            34.85   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub            36.82   
Rasmus H. Nørvald  2000  Rødekro Svømmeklub            43.36   
Frederik F. Nielsen  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laurits Sigaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            28.83   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral            29.21   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg            30.23   
William Jensen  2002  Svømmeklubben Opnør            30.55   
Benjamin Friis  2002  Haderslev Svømme Klub            31.28   
Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            31.83   
Anders Christensen  2002  Svømmeklubben Sønderborg            31.99   
Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral            33.78   
Mattias Hansen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            33.97   
10  Dennis Hansen  2002  Bov IF            34.02   
11  Torben Wetcke-Brask  2002  Svømmeklubben Sønderborg            34.53   
12  Andreas Nissen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            37.11   
13  Jon Sørensen  2002  Svømmeklubben Opnør            41.18   
14  Johannes Schick  2003  Svømmeklubben Opnør            41.43   
Frederik Schimann Hansen  2003  Bov IF            DNS   
Jonas Wind Ahrendsen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Neumann  2004  Svømmeklubben Sønderborg            33.25   
Nicholas Kristiansen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            36.26   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF            36.56   
Asger Als Olsen  2004  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            36.70   
Kristian Nielsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            37.21   
Oliver Quist Friedrichsen  2004  Svømmeklubben Opnør            38.86   
Jens Holst Jacobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.06   
Andreas Svinth Hemdrup  2005  Svømmeklubben Koral            39.68   
Silas Åkerlind  2005  Svømmeklubben Sønderborg            39.93   
10  Asger Moos Hansen  2004  Svømmeklubben Opnør            41.11   
11  Filip Hausted  2005  Svømmeklubben Opnør            42.65   
12  Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral            43.91   
13  Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            45.76   
14  Henrik Hansen  2005  Bov IF            52.91   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF            DNS   
Eigil Brochner Gregersen  2004  Nord-Als Svømmeklub            DNS   
Pablo Guldhammer  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mark Rüdinger  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            37.56   
Boris Gamishev  2007  Svømmeklubben Sønderborg            37.79   
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.40   
Eskild N. Johannsen  2006  Svømmeklubben Opnør            39.47   
Felix Wetcke-Brask  2006  Svømmeklubben Sønderborg            40.71   
Lukas Nissen  2006  Bov IF            41.30   
Lasse Hansen  2006  Bov IF            48.84   
Emil Hauge Holm  2007  Bov IF            54.69   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF            40.57   
Bertram Johannsen  2008  Svømmeklubben Opnør            DSQ  kun 1 hånd ved vendi 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  11:02 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral            32.09   
Katrine Risbjerg Hansen  2001  Bov IF            33.66   
Martine Rasmussen  2000  Svømmeklubben Koral            34.33   
Louise Damm  1998  Rødekro Svømmeklub            38.75   
Olivia Steenstrup  2000  Rødding Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            27.77   
Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            27.86   
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            28.97   
Clara Lynggaard  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            29.54   
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            30.27   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub            30.71   
Silje Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub            31.33   
Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  Bov IF            31.73   
Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            32.36   
10  Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub            32.63   
11  Thyra Thomsen  2002  Bov IF            33.01   
12  Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            33.19   
13  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub            33.28   
14  Naja Johnsen  2003  Haderslev Svømme Klub            33.47   
15  Iben Mønsted  2003  Svømmeklubben Opnør            33.84   
16  Sofie Galsgaard Jensen  2003  Bov IF            33.96   
17  Mette Warncke  2003  Svømmeklubben Opnør            34.30   
18  Caroline Petersen  2003  Rødekro Svømmeklub            34.32   
19  Cecilie Daugaard  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            35.02   
20  Sara Høi Graversen  2003  Svømmeklubben Koral            36.38   
21  Line Boger  2002  Rødekro Svømmeklub            37.04   
22  Johanne Rasmussen  2003  Svømmeklubben Koral            37.20   
23  Katrine Nyholm-Rønning  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            37.80   
24  Thea Jürgensen  2003  Svømmeklubben Opnør            39.61   
Cecilie Meier  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Dichte Kristensen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Lærke Dueholm Jensen  2003  Nord-Als Svømmeklub            DNS   
Manja Laursen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Mathilde Baltsersen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Nanna Føns Lundsgaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub            27.28   
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            30.04   
Zophia Henriks  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            30.04   
Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            30.49   
Maja Stamholt  2005  Haderslev Svømme Klub            30.90   
Julie Dumstrei  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            31.23   
Maria Crisan  2005  Svømmeklubben Opnør            32.28   
Line Duborg  2004  Rødding Svømmeklub            32.32   
Signe Rosenmeyer  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            32.55   
10  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            32.65   
11  Katrine Kristensen  2004  Haderslev Svømme Klub            32.76   
12  Rose Pernille Simon  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            32.82   
13  Kirstine Buch  2005  Svømmeklubben Koral            34.02   
14  Alberte Randlev Laustsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            34.28   
15  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            34.43   
16  Maja Rolighed  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            34.48   
17  Jette Muusmann  2005  Bov IF            34.93   
18  Liv Foldager Skov-Pederse  2005  Rødding Svømmeklub            35.18   
19  Maiken Hansen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            36.03   
20  Line Hempel  2005  Bov IF            36.05   
21  Sofie Keller  2005  Bov IF            37.43   
22  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub            37.57   
23  Karen Liv Hyttel  2004  Nord-Als Svømmeklub            39.49   
24  Lærke Kirkedal Laursen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.58   
25  Alberte Sloth Benkjær  2005  Rødding Svømmeklub            40.10   
26  Nanna W Povlsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            40.32   
27  Maja Jessen  2005  Svømmeklubben Opnør            41.03   
28  Emilie Dam Hansen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            41.23   
29  Laura Holmgaard Jordt  2004  Nord-Als Svømmeklub            41.34   
30  Katrine Hesselager Rothe  2005  Nord-Als Svømmeklub            41.62   
31  Sara Kaas Vestbo  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            41.65   
32  Rosa Marie Schousboe  2005  Svømmeklubben Koral            45.48   
Emilia Maria Fugl Have  2005  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            31.43   
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            32.63   
Karoline Hellesøe  2006  Svømmeklubben Sønderborg            32.67   
Signe Holst Jacobsen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub            32.82   
Anne Stamholt  2006  Haderslev Svømme Klub            33.28   
Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF            35.32   
Mathilde S. Iversen  2007  Rødekro Svømmeklub            36.61   
Nora Gombos  2006  Svømmeklubben Sønderborg            36.72   
Anna Mai Andersen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            36.92   
10  Emilie Bech Kjælgaard  2007  Erritsø Gymnastik Og IF            37.54   
11  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            37.75   
12  Sigrid Sand Jürgensen  2007  Svømmeklubben Opnør            38.16   
13  Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral            39.33   
14  Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            39.44   
15  Sara Als  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            39.75   
16  Sofie Skibelund  2007  Svømmeklubben Sønderborg            39.79   
17  Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg            41.02   
18  Emilie Petz Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            42.11   
19  Emma Sisgaard  2006  Nord-Als Svømmeklub            42.99   
Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svømme Klub            DNS   
Clare Fyhn  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Iben Zenk  2007  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
Marie Lynggaard  2007  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kalina Gamisheva  2008  Svømmeklubben Sønderborg            33.76   
Lucie Hempel  2008  Bov IF            49.72   
Freja Beck Christensen  2008  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lukas Jeppesen  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            24.78   
Frederik F. Nielsen  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            25.98   
Svend Matzen  1999  Rødding Svømmeklub            26.08   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg            26.83   
Benjamin Perruchon  2001  Haderslev Svømme Klub            27.13   
Lucas Grinderslev  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            27.13   
Simon G. Jensen  2000  Bov IF            29.60   
Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub            30.16   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub            31.84   
10  Rasmus H. Nørvald  2000  Rødekro Svømmeklub            34.34   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub            25.69   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral            26.38   
Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub            26.69   
William Jensen  2002  Svømmeklubben Opnør            27.15   
Laurits Sigaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            27.18   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg            27.54   
Frederik Dumstrei  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            27.56   
Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            27.91   
Anders Christensen  2002  Svømmeklubben Sønderborg            28.32   
10  Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub            28.40   
11  Benjamin Friis  2002  Haderslev Svømme Klub            28.50   
11  Zacharias Hauch Svendsen  2002  Rødding Svømmeklub            28.50   
13  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            28.91   
14  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            29.12   
15  Dennis Hansen  2002  Bov IF            29.27   
16  Torben Wetcke-Brask  2002  Svømmeklubben Sønderborg            29.36   
17  Mattias Hansen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            29.73   
18  Andreas Nissen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            30.76   
19  Jon Sørensen  2002  Svømmeklubben Opnør            33.68   
20  Johannes Schick  2003  Svømmeklubben Opnør            34.89   
Frederik Schimann Hansen  2003  Bov IF            DNS   
Jonas Wind Ahrendsen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Neumann  2004  Svømmeklubben Sønderborg            29.18   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF            29.46   
Erik Both Schulte  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub            30.39   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral            30.71   
Nicholas Kristiansen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            31.23   
Philip Emborg Andreasen  2005  Rødding Svømmeklub            31.48   
Silas Åkerlind  2005  Svømmeklubben Sønderborg            31.53   
Asger Als Olsen  2004  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            32.32   
Asger Moos Hansen  2004  Svømmeklubben Opnør            32.32   
10  Jonas Børsmose Simony  2005  Rødding Svømmeklub            32.94   
11  Kristian Nielsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            33.95   
12  Jens Holst Jacobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            34.26   
13  Rasmus S. Johannsen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            34.99   
14  Oliver Quist Friedrichsen  2004  Svømmeklubben Opnør            35.38   
15  Andreas Svinth Hemdrup  2005  Svømmeklubben Koral            35.54   
16  Aske Ying Sandvej Møller  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            36.02   
17  Filip Hausted  2005  Svømmeklubben Opnør            36.06   
18  Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            37.04   
19  Asger Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            37.09   
20  Amir Dawoud  2004  Svømmeklubben Opnør            37.77   
21  Nicolaj Græsborg  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.36   
22  Henrik Hansen  2005  Bov IF            39.84   
23  Tobias Tariku Sigh  2005  Svømmeklubben Koral            47.40   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF            DNS   
Eigil Brochner Gregersen  2004  Nord-Als Svømmeklub            DNS   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Pablo Guldhammer  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mark Rüdinger  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            31.01   
Boris Gamishev  2007  Svømmeklubben Sønderborg            32.24   
Eskild N. Johannsen  2006  Svømmeklubben Opnør            32.87   
Felix Wetcke-Brask  2006  Svømmeklubben Sønderborg            34.41   
Lukas Nissen  2006  Bov IF            35.09   
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            36.67   
Lasse Hansen  2006  Bov IF            37.12   
Tobias Werge  2007  Nord-Als Svømmeklub            37.54   
Gustav Kollander  2006  Svømmeklubben Opnør            38.51   
10  Emil Hauge Holm  2007  Bov IF            41.65   
11  Stefan Brochner Gregersen  2007  Nord-Als Svømmeklub            43.44   
12  Mads Bang Skyum  2006  Nord-Als Svømmeklub            43.86   
13  Alfred Berg  2007  Svømmeklubben Sønderborg            44.06   
14  Silas Krogh  2007  Nord-Als Svømmeklub            45.02   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF            36.52   
Bertram Johannsen  2008  Svømmeklubben Opnør            39.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  12:38   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1951-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Power Girls  2001  Bov IF            2:28.04   
  Sofie Galsgaard Jensen  2003      40.34        40.34   
  Thyra Thomsen  2002      39.28        1:19.62   
  Katrine Risbjerg Hansen  2001      36.82        1:56.44   
  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002      31.60        2:28.04   
                     
Koral Piger  2001  Svømmeklubben Koral            2:35.21   
  Kirstine Buch  2005      39.30        39.30   
  Martine Rasmussen  2000      43.72        1:23.02   
  Sarah Hygum Jensen  1998      34.71        1:57.73   
  Johanne Rasmussen  2003      37.48        2:35.21   
                     
                     
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Piger 1  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:07.65   
  Louise Jensen  2003      31.22        31.22   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      37.65        1:08.87   
  Clara Lynggaard  2002      1:39.40        1:39.40   
  Sofie Sjøgren  2002      2:07.65        2:07.65   
                     
1 Haderslev Piger  2003  Haderslev Svømme Klub            2:20.02   
  Silje Petersen  2002      34.70        34.70   
  Amalie Averhoff Møbes  2002      37.37        1:12.07   
  Fiona Hansen Hobolth  2003      39.37        1:51.44   
  Pernille Thastrup Hansen  2003      28.58        2:20.02   
                     
Erritsø Piger 2  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:25.39   
  Julie Dumstrei  2004      35.80        35.80   
  Rose Pernille Simon  2004      40.45        1:16.25   
  Emma Karlsson  2003      35.43        1:51.68   
  Emily Nygaard Jensen  2003      33.71        2:25.39   
                     
Bhs Piger 1  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:27.25   
  Signe Holst Jacobsen  2007      37.68        37.68   
  Sofie Hjorth Jakobsen  2005      39.45        1:17.13   
  Xenia Juhl Leiszner  2005      38.75        1:55.88   
  Signe Rosenmeyer  2005      31.37        2:27.25   
                     
Erritsø Piger 3  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            2:32.35   
  Anna Lykke Vangsgaard  2005      40.94        40.94   
  Luna Holm Møller  2004      40.72        1:21.66   
  Maja Rolighed  2005      34.96        1:56.62   
  Caroline van Vliet  2006      35.73        2:32.35   
                     
Opnørs Piger  2005  Svømmeklubben Opnør            2:49.16   
  Mette Warncke  2003      40.78        40.78   
  Maja Jessen  2005      53.10        1:33.88   
  Iben Mønsted  2003      37.01        2:10.89   
  Sigrid Sand Jürgensen  2007      38.27        2:49.16   
                     
Bhs Piger 2  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:54.96   
  Josephine Maja Madsen  2005      42.61        42.61   
  Sara Kaas Vestbo  2005      51.67        1:34.28   
  Katrine Nyholm-Rønning  2003      42.43        2:16.71   
  Lærke Kirkedal Laursen  2005      38.25        2:54.96   
                     
Erritsø Piger 4  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            3:14.66   
  Lærke Iversen  2003      46.00        46.00   
  Emilie Dam Hansen  2005      1:46.68        1:46.68   
  Emilie Bech Kjælgaard  2007      2:32.55        2:32.55   
  Nanna W Povlsen  2005      3:14.66        3:14.66   
                     
Nord-Als Piger 1 Ld  2004  Nord-Als Svømmeklub            3:18.60   
  Laura Holmgaard Jordt  2004      49.74        49.74   
  Isabell Chelina Diab Fros  2005      50.11        1:39.85   
  Emma Sisgaard  2006      56.68        2:36.53   
  Katrine Hesselager Rothe  2005      42.07        3:18.60   
                     
                     
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sønderborg Sks 3  2006  Svømmeklubben Sønderborg            2:43.97   
  Sofie Damm Johansen  2006      45.22        45.22   
  Kalina Gamisheva  2008      43.89        1:29.11   
  Signe Jensen  2007      35.47        2:04.58   
  Sofie Skibelund  2007      39.39        2:43.97   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  12:38 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Drenge 1  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            1:57.37   
  Lucas Grinderslev  2001      30.62        30.62   
  Frederik F. Nielsen  1994      34.12        1:04.74   
  Morten Baxter  1996      27.85        1:32.59   
  Lukas Jeppesen  2001      24.78        1:57.37   
                     
Sønderborg Sks 7  2000  Svømmeklubben Sønderborg            2:08.26   
  Anders Christensen  2002      34.53        34.53   
  Christopher Kristiansen  2000      34.19        1:08.72   
  Philip Andersen Ravn  2002      30.28        1:39.00   
  Emil Neumann  2004      29.26        2:08.26   
                     
Koral Drenge  2001  Svømmeklubben Koral            2:13.13   
  Jakob Krag Sørensen  2004      35.47        35.47   
  Mikkel Dam  2002      35.98        1:11.45   
  Anders Ellehauge Ganderup  1992      34.93        1:46.38   
  Jesper V. Bylling Jensen  2003      26.75        2:13.13   
                     
Power Boys  2000  Bov IF            2:21.97   
  Lukas Nissen  2006      41.59        41.59   
  Simon G. Jensen  2000      36.59        1:18.18   
  Dennis Hansen  2002      34.60        1:52.78   
  Marius V. Kjærsgaard  2004      29.19        2:21.97   
                     
                     
 
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
1 Haderslev Drenge  2004  Haderslev Svømme Klub            2:02.79   
  Christian Oxenvad  2003      35.24        35.24   
  Benjamin Friis  2002      34.65        1:09.89   
  Asbjørn Guldager  2002      27.42        1:37.31   
  Mads Stamholt  2003      25.48        2:02.79   
                     
Erritsø Drenge 2  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:05.74   
  Christian Lorey  2003      31.65        31.65   
  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002      38.55        1:10.20   
  Laurits Sigaard  2003      28.58        1:38.78   
  Frederik Dumstrei  2002      26.96        2:05.74   
                     
Jumbo Hold  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            2:26.14   
  Andreas Nissen  2003      38.77        38.77   
  Asger Als Olsen  2004      40.41        1:19.18   
  Mattias Hansen  2003      34.96        1:54.14   
  Mark Rüdinger  2006      32.00        2:26.14   
                     
Opnørs Drenge  2002  Svømmeklubben Opnør            2:32.33   
  Johannes Schick  2003      42.50        42.50   
  Jon Sørensen  2002      47.30        1:29.80   
  William Jensen  2002      30.69        2:00.49   
  Asger Moos Hansen  2004      31.84        2:32.33   
                     
Bhs Drenge 1  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:40.97   
  Jens Holst Jacobsen  2005      39.96        39.96   
  Nicolaj Græsborg  2005      47.62        1:27.58   
  Kristian Nielsen  2005      37.02        2:04.60   
  Aske Ying Sandvej Møller  2005      36.37        2:40.97   
                     
Johannes Drenge  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Mini Hold  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Erritsø Drenge 3  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  EFB 25m 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  12:56 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1951-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Mix 1  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            2:00.04   
  Louise Jensen  2003      31.26        31.26   
  Frederik F. Nielsen  1994      34.34        1:05.60   
  Sofie Sjøgren  2002      29.79        1:35.39   
  Lukas Jeppesen  2001      24.65        2:00.04   
                     
Erritsø Mix 2  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            2:06.08   
  Lucas Grinderslev  2001      31.65        31.65   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      37.21        1:08.86   
  Morten Baxter  1996      27.74        1:36.60   
  Clara Lynggaard  2002      29.48        2:06.08   
                     
Torpedoerne  1999  Rødding Svømmeklub            2:13.42   
  Liv Foldager Skov-Pederse  2005      40.86        40.86   
  Zacharias Hauch Svendsen  2002      32.64        1:13.50   
  Svend Matzen  1999      28.20        1:41.70   
  Line Duborg  2004      31.72        2:13.42   
                     
Koral Mix  2001  Svømmeklubben Koral            2:38.27   
  Sara Høi Graversen  2003      40.99        40.99   
  Rosa Marie Schousboe  2005      40.87        1:21.86   
  Andreas Svinth Hemdrup  2005      41.54        2:03.40   
  Magnus Andersen  2005      34.87        2:38.27   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Mix 3  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:13.54   
  Julie Dumstrei  2004      35.75        35.75   
  Rose Pernille Simon  2004      41.53        1:17.28   
  Laurits Sigaard  2003      28.78        1:46.06   
  Frederik Dumstrei  2002      27.48        2:13.54   
                     
Erritsø Mix 4  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:17.14   
  Christian Lorey  2003      32.39        32.39   
  Luna Holm Møller  2004      41.37        1:13.76   
  Emma Karlsson  2003      35.58        1:49.34   
  Mathias Jørgensen  2002      27.80        2:17.14   
                     
Sønderborg Sks 5  2003  Svømmeklubben Sønderborg            2:25.77   
  Sara Farag  2003      38.38        38.38   
  Nicholas Kristiansen  2004      42.83        1:21.21   
  Ellen Jensen  2005      32.91        1:54.12   
  Silas Åkerlind  2005      31.65        2:25.77   
                     
Bhs Mix 1  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:32.69   
  Cecilie Daugaard  2003      41.49        41.49   
  Jasper Balle West  2006      42.67        1:24.16   
  Erik Both Schulte  2004      34.58        1:58.74   
  Alberte Randlev Laustsen  2005      33.95        2:32.69   
                     
Erritsø Mix 5  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:38.40   
  Lærke Iversen  2003      47.18        47.18   
  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002      40.36        1:27.54   
  Maja Rolighed  2005      35.35        2:02.89   
  Magnus M. Baun-Nielsen  2005      35.51        2:38.40   
                     
Wind Power  2004  Bov IF            2:50.48   
  Line Hempel  2005      41.93        41.93   
  Henrik Hansen  2005      50.38        1:32.31   
  Sofie Keller  2005      42.12        2:14.43   
  Lasse Hansen  2006      36.05        2:50.48   
                     
Nord-Als Mix 1 Lm  2004  Nord-Als Svømmeklub            2:54.67   
  Rebecca Bartholdi  2005      48.23        48.23   
  Oliver Nielsen  2003      42.28        1:30.51   
  Sille Bramann  2003      46.34        2:16.85   
  Tobias Werge  2007      37.82        2:54.67   
                     
de Vilde Kaniner  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
  Sara Als  2006                 
  Ebbe Als Olsen  2007                 
  Maiken Hansen  2005                 
  Nikolai Kristensen  2005              DNS   
                     
Johannes Mix  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Millas Mix  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Søhestene  2005  Rødding Svømmeklub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Tornados  2004  Bov IF            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Erritsø Mix 6  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  EFB 25m 
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2006-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sønderborg Sks 2  2006  Svømmeklubben Sønderborg            2:33.88   
  Felix Wetcke-Brask  2006      39.93        39.93   
  Boris Gamishev  2007      45.37        1:25.30   
  Clara Kapke  2006      35.73        2:01.03   
  Karoline Hellesøe  2006      32.85        2:33.88   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  12:56 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  13:07   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martine Rasmussen  2000  Svømmeklubben Koral            44.75   
Katrine Risbjerg Hansen  2001  Bov IF            45.67   
Louise Damm  1998  Rødekro Svømmeklub            54.71   
Olivia Steenstrup  2000  Rødding Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub            35.37   
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            36.57   
Clara Lynggaard  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            36.90   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub            37.66   
Thyra Thomsen  2002  Bov IF            39.39   
Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            41.16   
Iben Mønsted  2003  Svømmeklubben Opnør            41.52   
Caroline Petersen  2003  Rødekro Svømmeklub            42.33   
Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  Bov IF            42.83   
10  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub            43.61   
11  Emily Nygaard Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            43.76   
12  Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            44.04   
13  Mette Warncke  2003  Svømmeklubben Opnør            45.61   
14  Cecilie Daugaard  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            45.80   
15  Naja Johnsen  2003  Haderslev Svømme Klub            45.90   
16  Sofie Galsgaard Jensen  2003  Bov IF            45.91   
17  Line Boger  2002  Rødekro Svømmeklub            47.10   
18  Johanne Rasmussen  2003  Svømmeklubben Koral            48.86   
19  Lærke Iversen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            50.07   
20  Katrine Nyholm-Rønning  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            52.39   
Cecilie Meier  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Dichte Kristensen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Manja Laursen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Mathilde Baltsersen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Nanna Føns Lundsgaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Thea Jürgensen  2003  Svømmeklubben Opnør            DSQ  flere flyben v start 
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub            34.43   
Rose Pernille Simon  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            39.67   
Sofie Hjorth Jakobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.87   
Jette Muusmann  2005  Bov IF            40.87   
Rosa Marie Schousboe  2005  Svømmeklubben Koral            41.20   
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            41.22   
Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            41.47   
Katrine Kristensen  2004  Haderslev Svømme Klub            44.62   
Liv Foldager Skov-Pederse  2005  Rødding Svømmeklub            44.78   
10  Line Duborg  2004  Rødding Svømmeklub            44.94   
11  Signe Rosenmeyer  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            45.01   
12  Xenia Juhl Leiszner  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            45.78   
13  Alberte Randlev Laustsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            46.34   
14  Maria Crisan  2005  Svømmeklubben Opnør            46.40   
15  Maja Rolighed  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            46.47   
16  Alberte Sloth Benkjær  2005  Rødding Svømmeklub            46.56   
17  Line Hempel  2005  Bov IF            47.78   
18  Maiken Hansen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            47.88   
19  Lærke Kirkedal Laursen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            51.83   
20  Sara Kaas Vestbo  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            52.18   
21  Maja Jessen  2005  Svømmeklubben Opnør            53.73   
22  Nanna W Povlsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            54.75   
23  Sofie Keller  2005  Bov IF            54.89   
24  Isabell Chelina Diab Fros  2005  Nord-Als Svømmeklub            54.93   
25  Katrine Hesselager Rothe  2005  Nord-Als Svømmeklub            57.79   
26  Emilie Dam Hansen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            1:00.11   
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            41.97   
Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral            43.34   
Nora Gombos  2006  Svømmeklubben Sønderborg            44.56   
Signe Holst Jacobsen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub            44.85   
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            45.06   
Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            49.84   
Mathilde S. Iversen  2007  Rødekro Svømmeklub            50.06   
Sigrid Sand Jürgensen  2007  Svømmeklubben Opnør            52.08   
Emma Sisgaard  2006  Nord-Als Svømmeklub            52.15   
10  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            52.20   
11  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svømme Klub            53.12   
12  Anna Mai Andersen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            53.66   
13  Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg            54.06   
14  Emilie Petz Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            55.37   
15  Sara Als  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            58.80   
16  Sofie Skibelund  2007  Svømmeklubben Sønderborg            59.38   
Clare Fyhn  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Iben Zenk  2007  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
Marie Lynggaard  2007  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kalina Gamisheva  2008  Svømmeklubben Sønderborg            46.30   
Lucie Hempel  2008  Bov IF            DSQ  1 hånd i vending 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  13:07 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  13:29   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral            40.75   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hans Christian L. Thomsen  2001  Svømmeklubben Opnør            32.08   
Morten Baxter  1996  Erritsø Gymnastik Og IF            33.33   
Frederik F. Nielsen  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            34.55   
Simon G. Jensen  2000  Bov IF            36.49   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub            41.13   
Rasmus H. Nørvald  2000  Rødekro Svømmeklub            49.03   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Zacharias Hauch Svendsen  2002  Rødding Svømmeklub            33.24   
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub            33.69   
Benjamin Friis  2002  Haderslev Svømme Klub            34.34   
Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub            34.40   
Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral            37.35   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg            37.35   
William Jensen  2002  Svømmeklubben Opnør            38.00   
Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            38.30   
Torben Wetcke-Brask  2002  Svømmeklubben Sønderborg            38.80   
10  Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub            38.88   
11  Dennis Hansen  2002  Bov IF            38.89   
12  Oliver Nielsen  2003  Nord-Als Svømmeklub            41.37   
13  Andreas Nissen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            42.87   
14  Mattias Hansen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            43.48   
15  Johannes Schick  2003  Svømmeklubben Opnør            48.32   
Frederik Schimann Hansen  2003  Bov IF            DNS   
Jonas Wind Ahrendsen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Jon Sørensen  2002  Svømmeklubben Opnør            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF            40.26   
Emil Neumann  2004  Svømmeklubben Sønderborg            40.69   
Erik Both Schulte  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub            40.98   
Asger Als Olsen  2004  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            41.16   
Asger Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            45.21   
Jonas Børsmose Simony  2005  Rødding Svømmeklub            45.76   
Henrik Hansen  2005  Bov IF            45.88   
Aske Ying Sandvej Møller  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            46.90   
Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral            47.70   
10  Nicolaj Græsborg  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            49.15   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF            DNS   
Pablo Guldhammer  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Asger Moos Hansen  2004  Svømmeklubben Opnør            DSQ  1 hånd ved vending 
Filip Hausted  2005  Svømmeklubben Opnør            DSQ  1 hånd ved vending 
Nicholas Kristiansen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  EFB 25m 
Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DSQ  crawlben ved start 
Oliver Quist Friedrichsen  2004  Svømmeklubben Opnør            DSQ  1 hånd ved slut 
Silas Åkerlind  2005  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  1 hånd ved vending 
Tobias Tariku Sigh  2005  Svømmeklubben Koral            DSQ  flere flyben v start 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            42.16   
Boris Gamishev  2007  Svømmeklubben Sønderborg            45.32   
Mark Rüdinger  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            49.11   
Lukas Nissen  2006  Bov IF            52.53   
Max Sierszecki  2007  Svømmeklubben Sønderborg            53.13   
Emil Hauge Holm  2007  Bov IF            53.18   
Lasse Hansen  2006  Bov IF            53.97   
Stefan Brochner Gregersen  2007  Nord-Als Svømmeklub            54.58   
Alfred Berg  2007  Svømmeklubben Sønderborg            55.85   
10  Gustav Kollander  2006  Svømmeklubben Opnør            56.75   
11  Mads Bang Skyum  2006  Nord-Als Svømmeklub            1:02.19   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  13:29 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katrine Risbjerg Hansen  2001  Bov IF    38.26        1:24.40   
Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral    38.09        1:26.30   
Louise Damm  1998  Rødekro Svømmeklub    46.98        1:41.35   
Olivia Steenstrup  2000  Rødding Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    30.83        1:09.49   
Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    31.90        1:11.67   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub    34.95        1:11.96   
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub    32.57        1:12.92   
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub    34.52        1:15.77   
Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub    38.10        1:20.72   
Thyra Thomsen  2002  Bov IF    39.65        1:21.47   
Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg    37.85        1:22.92   
Silje Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub    37.35        1:23.96   
10  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub    40.57        1:23.97   
11  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  Bov IF    40.89        1:24.81   
12  Emily Nygaard Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    39.72        1:25.46   
13  Sofie Galsgaard Jensen  2003  Bov IF    40.43        1:26.62   
14  Caroline Petersen  2003  Rødekro Svømmeklub    40.93        1:26.87   
15  Iben Mønsted  2003  Svømmeklubben Opnør    41.25        1:26.89   
16  Cecilie Daugaard  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub    41.96        1:28.57   
17  Mette Warncke  2003  Svømmeklubben Opnør    43.04        1:30.07   
18  Sille Bramann  2003  Nord-Als Svømmeklub    45.00        1:35.54   
19  Johanne Rasmussen  2003  Svømmeklubben Koral    47.30        1:36.94   
20  Line Boger  2002  Rødekro Svømmeklub    46.77        1:37.44   
20  Sara Høi Graversen  2003  Svømmeklubben Koral    45.15        1:37.44   
22  Lærke Iversen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    46.65        1:37.46   
23  Katrine Nyholm-Rønning  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub    45.65        1:39.38   
24  Thea Jürgensen  2003  Svømmeklubben Opnør    48.61        1:45.65   
Cecilie Meier  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Dichte Kristensen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Lærke Dueholm Jensen  2003  Nord-Als Svømmeklub            DNS   
Manja Laursen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Mathilde Baltsersen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Nanna Føns Lundsgaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub    31.96        1:08.74   
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg    34.59        1:14.19   
Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    37.38        1:16.96   
Maja Stamholt  2005  Haderslev Svømme Klub    35.28        1:18.10   
Julie Dumstrei  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    36.68        1:20.40   
Jette Muusmann  2005  Bov IF    38.57        1:21.12   
Sofie Hjorth Jakobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    41.78        1:22.44   
Signe Rosenmeyer  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    39.84        1:22.98   
Maria Crisan  2005  Svømmeklubben Opnør    37.94        1:23.74   
10  Rose Pernille Simon  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    41.10        1:24.10   
11  Katrine Kristensen  2004  Haderslev Svømme Klub    42.27        1:24.78   
12  Alberte Randlev Laustsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    40.16        1:25.33   
13  Kirstine Buch  2005  Svømmeklubben Koral    40.00        1:26.63   
14  Xenia Juhl Leiszner  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    40.19        1:28.49   
15  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    39.88        1:29.41   
16  Line Hempel  2005  Bov IF    42.80        1:31.75   
17  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub    44.32        1:34.07   
18  Maiken Hansen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    44.70        1:35.61   
19  Sofie Keller  2005  Bov IF    47.28        1:36.82   
20  Alberte Sloth Benkjær  2005  Rødding Svømmeklub    1:39.77        1:39.77   
21  Lærke Kirkedal Laursen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    47.49        1:39.82   
22  Josephine Maja Madsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    46.97        1:40.42   
23  Karen Liv Hyttel  2004  Nord-Als Svømmeklub    48.64        1:41.47   
24  Sara Kaas Vestbo  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    51.05        1:44.77   
25  Maja Jessen  2005  Svømmeklubben Opnør    49.70        1:45.18   
26  Laura Holmgaard Jordt  2004  Nord-Als Svømmeklub    51.99        1:50.44   
27  Katrine Hesselager Rothe  2005  Nord-Als Svømmeklub    53.12        1:52.25   
28  Isabell Chelina Diab Fros  2005  Nord-Als Svømmeklub    57.49        1:54.54   
Emilia Maria Fugl Have  2005  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
Line Duborg  2004  Rødding Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg    36.95        1:19.36   
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg    38.77        1:22.20   
Signe Holst Jacobsen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub    40.07        1:23.58   
Anne Stamholt  2006  Haderslev Svømme Klub    41.79        1:26.66   
Nora Gombos  2006  Svømmeklubben Sønderborg    41.18        1:27.85   
Karoline Hellesøe  2006  Svømmeklubben Sønderborg    41.39        1:28.18   
Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF    41.24        1:30.69   
Emilie Bech Kjælgaard  2007  Erritsø Gymnastik Og IF    43.66        1:34.45   
Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg    45.87        1:36.30   
10  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg    45.04        1:36.70   
11  Mathilde S. Iversen  2007  Rødekro Svømmeklub    47.65        1:37.34   
12  Anna Mai Andersen  2006  Svømmeklubben Sønderborg    46.47        1:38.38   
13  Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg    47.62        1:41.30   
14  Sofie Skibelund  2007  Svømmeklubben Sønderborg    45.47        1:42.40   
15  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svømme Klub    46.13        1:42.55   
16  Sigrid Sand Jürgensen  2007  Svømmeklubben Opnør    49.47        1:42.71   
17  Sara Als  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    46.34        1:43.50   
18  Emilie Petz Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg    50.86        1:46.40   
Clare Fyhn  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Iben Zenk  2007  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
Emma Sisgaard  2006  Nord-Als Svømmeklub            DSQ  afslut ryg på mave 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kalina Gamisheva  2008  Svømmeklubben Sønderborg    40.59        1:27.55   
Freja Beck Christensen  2008  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
Lucie Hempel  2008  Bov IF            DSQ  1 hånd v vending 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  13:58 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  14:22   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1951-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral    37.18        1:20.00   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Baxter  1996  Erritsø Gymnastik Og IF    29.63        1:03.25   
Lucas Grinderslev  2001  Erritsø Gymnastik Og IF    30.63        1:07.24   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    32.79        1:09.36   
Benjamin Perruchon  2001  Haderslev Svømme Klub    31.99        1:12.02   
Simon G. Jensen  2000  Bov IF    34.63        1:12.93   
Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub    36.21        1:14.32   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub    39.91        1:24.02   
Rasmus H. Nørvald  2000  Rødekro Svømmeklub    42.72        1:34.12   
Hans Christian L. Thomsen  2001  Svømmeklubben Opnør            DNS   
Lukas Jeppesen  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub    30.59        1:03.41   
Laurits Sigaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    31.82        1:09.08   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg    32.82        1:09.32   
Benjamin Friis  2002  Haderslev Svømme Klub    34.10        1:09.52   
Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub    33.31        1:10.06   
Anders Christensen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    33.72        1:13.04   
William Jensen  2002  Svømmeklubben Opnør    33.88        1:13.23   
Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub    34.89        1:13.97   
Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral    35.54        1:14.67   
10  Dennis Hansen  2002  Bov IF    35.77        1:14.83   
11  Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    33.69        1:15.93   
12  Torben Wetcke-Brask  2002  Svømmeklubben Sønderborg    35.84        1:16.65   
13  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    1:20.57        1:20.57   
14  Andreas Nissen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    38.74        1:21.52   
15  Mattias Hansen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    36.58        1:21.54   
16  Jon Sørensen  2002  Svømmeklubben Opnør    39.49        1:25.42   
17  Oliver Nielsen  2003  Nord-Als Svømmeklub    40.57        1:25.88   
18  Johannes Schick  2003  Svømmeklubben Opnør    41.12        1:30.70   
Frederik Schimann Hansen  2003  Bov IF            DNS   
Jonas Wind Ahrendsen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Zacharias Hauch Svendsen  2002  Rødding Svømmeklub            DNS   
Frederik Dumstrei  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  udsvøm på ryg 50m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Both Schulte  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub    36.53        1:17.60   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF    38.10        1:18.09   
Asger Als Olsen  2004  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    38.14        1:20.82   
Nicholas Kristiansen  2004  Svømmeklubben Sønderborg    37.89        1:21.24   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral    36.32        1:21.93   
Silas Åkerlind  2005  Svømmeklubben Sønderborg    39.36        1:22.25   
Philip Emborg Andreasen  2005  Rødding Svømmeklub    39.33        1:24.75   
Rasmus S. Johannsen  2005  Svømmeklubben Sønderborg    40.59        1:26.41   
Jens Holst Jacobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    39.68        1:26.50   
10  Asger Moos Hansen  2004  Svømmeklubben Opnør    40.26        1:27.74   
11  Kristian Nielsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    42.74        1:29.21   
12  Filip Hausted  2005  Svømmeklubben Opnør    43.41        1:32.25   
13  Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral    44.92        1:33.14   
14  Andreas Svinth Hemdrup  2005  Svømmeklubben Koral    43.75        1:34.17   
15  Aske Ying Sandvej Møller  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    46.69        1:36.20   
16  Asger Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    49.56        1:39.39   
17  Nicolaj Græsborg  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    47.40        1:40.86   
18  Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    45.70        1:41.51   
19  Henrik Hansen  2005  Bov IF    48.89        1:44.18   
20  Eigil Brochner Gregersen  2004  Nord-Als Svømmeklub    51.30        1:47.64   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF            DNS   
Amir Dawoud  2004  Svømmeklubben Opnør            DNS   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Pablo Guldhammer  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Emil Neumann  2004  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  crawl ved 10m 
Oliver Quist Friedrichsen  2004  Svømmeklubben Opnør            DSQ  ej samtidig rørt 75m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Felix Wetcke-Brask  2006  Svømmeklubben Sønderborg    41.36        1:26.17   
Mark Rüdinger  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling    38.05        1:26.27   
Boris Gamishev  2007  Svømmeklubben Sønderborg    40.51        1:27.21   
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub    43.37        1:28.81   
Lukas Nissen  2006  Bov IF    42.74        1:31.83   
Lasse Hansen  2006  Bov IF    49.86        1:42.22   
Emil Hauge Holm  2007  Bov IF    53.77        1:46.40   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
Silas Krogh  2007  Nord-Als Svømmeklub            DSQ  asynkrone arme bryst 
Stefan Brochner Gregersen  2007  Nord-Als Svømmeklub            DSQ  asynkron arme fly 
Tobias Werge  2007  Nord-Als Svømmeklub            DSQ  ej samtidig rørt 25m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF    41.71        1:31.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  14:22 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Power Girls  2001  Bov IF            2:15.02   
  Katrine Risbjerg Hansen  2001      34.42        34.42   
  Sofie Galsgaard Jensen  2003      34.10        1:08.52   
  Thyra Thomsen  2002      32.80        1:41.32   
  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002      33.70        2:15.02   
                     
Koral Piger  2001  Svømmeklubben Koral            2:19.95   
  Sarah Hygum Jensen  1998      32.39        32.39   
  Martine Rasmussen  2000      34.86        1:07.25   
  Johanne Rasmussen  2003      38.17        1:45.42   
  Kirstine Buch  2005      34.53        2:19.95   
                     
Rødekro Sprintpiger  1998  Rødekro Svømmeklub            2:28.34   
  Louise Damm  1998      38.98        38.98   
  Mathilde S. Iversen  2007      1:17.02        1:17.02   
  Line Boger  2002      1:54.00        1:54.00   
  Caroline Petersen  2003      2:28.34        2:28.34   
                     
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Piger 1  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            1:58.06   
  Clara Lynggaard  2002      30.11        30.11   
  Sofie Sjøgren  2002      59.03        59.03   
  Julie Dumstrei  2004      1:29.59        1:29.59   
  Louise Jensen  2003      1:58.06        1:58.06   
                     
1 Haderslev Piger  2002  Haderslev Svømme Klub            2:01.00   
  Alberte Hedevang Petersen  2003      30.75        30.75   
  Katrine Kristensen  2004      32.22        1:02.97   
  Mira Emilie Schmidt  2003      30.27        1:33.24   
  Nele Schulze  2004      27.76        2:01.00   
                     
Bhs Piger 1  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:11.40   
  Signe Holst Jacobsen  2007      32.66        32.66   
  Signe Rosenmeyer  2005      31.40        1:04.06   
  Sofie Hjorth Jakobsen  2005      34.07        1:38.13   
  Alberte Randlev Laustsen  2005      33.27        2:11.40   
                     
Erritsø Piger 2  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:11.71   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      30.53        30.53   
  Luna Holm Møller  2004      1:04.02        1:04.02   
  Emma Karlsson  2003      1:37.47        1:37.47   
  Emily Nygaard Jensen  2003      2:11.71        2:11.71   
                     
Opnørs Piger  2005  Svømmeklubben Opnør            2:19.18   
  Iben Mønsted  2003      34.00        34.00   
  Thea Jürgensen  2003      39.40        1:13.40   
  Mette Warncke  2003      33.52        1:46.92   
  Maria Crisan  2005      32.26        2:19.18   
                     
Erritsø Piger 3  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            2:27.34   
  Rose Pernille Simon  2004      35.03        35.03   
  Anna Lykke Vangsgaard  2005      36.56        1:11.59   
  Emilie Bech Kjælgaard  2007      1:49.74        1:49.74   
  Caroline van Vliet  2006      2:27.34        2:27.34   
                     
Erritsø Piger 4  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            2:40.20   
  Maja Rolighed  2005      35.46        35.46   
  Lærke Iversen  2003      1:14.71        1:14.71   
  Emilie Dam Hansen  2005      1:57.74        1:57.74   
  Nanna W Povlsen  2005      2:40.20        2:40.20   
                     
Erritsø Piger 4  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            2:40.20   
  Maja Rolighed  2005      35.46        35.46   
  Marie Lynggaard  2007      1:14.71        1:14.71   
  Emilie Dam Hansen  2005      1:57.74        1:57.74   
  Nanna W Povlsen  2005      2:40.20        2:40.20   
                     
Nord-Als Piger 1 Ld  2004  Nord-Als Svømmeklub            2:43.12   
  Katrine Hesselager Rothe  2005      44.87        44.87   
  Sille Bramann  2003      35.74        1:20.61   
  Rebecca Bartholdi  2005      41.35        2:01.96   
  Karen Liv Hyttel  2004      41.16        2:43.12   
                     
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sønderborg Sks 4  2006  Svømmeklubben Sønderborg            2:42.56   
  Nora Gombos  2006      37.51        37.51   
  Anna Mai Andersen  2006      39.08        1:16.59   
  Emilie Petz Nielsen  2007      44.33        2:00.92   
  Anna Emilie Damgaard  2006      41.64        2:42.56   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Drenge 1  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            1:46.03   
  Frederik F. Nielsen  1994      26.07        26.07   
  Lucas Grinderslev  2001      27.35        53.42   
  Morten Baxter  1996      1:19.36        1:19.36   
  Frederik Dumstrei  2002      1:46.03        1:46.03   
                     
Sønderborg Sks 8  2000  Svømmeklubben Sønderborg            1:51.95   
  Emil Neumann  2004      29.45        29.45   
  Anders Christensen  2002      29.16        58.61   
  Christopher Kristiansen  2000      25.99        1:24.60   
  Philip Andersen Ravn  2002      27.35        1:51.95   
                     
Koral Drenge  2001  Svømmeklubben Koral            1:56.90   
  Jesper V. Bylling Jensen  2003      26.04        26.04   
  Mikkel Dam  2002      29.37        55.41   
  Jakob Krag Sørensen  2004      30.85        1:26.26   
  Anders Ellehauge Ganderup  1992      30.64        1:56.90   
                     
Power Boys  2000  Bov IF            2:04.07   
  Simon G. Jensen  2000      30.04        30.04   
  Lukas Nissen  2006      35.36        1:05.40   
  Dennis Hansen  2002      29.64        1:35.04   
  Marius V. Kjærsgaard  2004      29.03        2:04.07   
                     
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Drenge 2  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            1:53.09   
  Christian Lorey  2003      27.84        27.84   
  Mathias Jørgensen  2002      56.28        56.28   
  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002      1:25.94        1:25.94   
  Laurits Sigaard  2003      1:53.09        1:53.09   
                     
Jumbo Hold  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            2:07.04   
  Mattias Hansen  2003      30.04        30.04   
  Asger Als Olsen  2004      1:03.34        1:03.34   
  Mark Rüdinger  2006      1:36.14        1:36.14   
  Andreas Nissen  2003      2:07.04        2:07.04   
                     
Opnørs Drenge  2002  Svømmeklubben Opnør            2:09.71   
  Jon Sørensen  2002      33.21        33.21   
  Asger Moos Hansen  2004      33.01        1:06.22   
  Johannes Schick  2003      36.14        1:42.36   
  William Jensen  2002      27.35        2:09.71   
                     
Bhs Drenge 1  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:27.20   
  Kristian Nielsen  2005      33.69        33.69   
  Aske Ying Sandvej Møller  2005      36.66        1:10.35   
  Nicolaj Græsborg  2005      39.49        1:49.84   
  Jasper Balle West  2006      37.36        2:27.20   
                     
Opnør Drenge 2  2005  Svømmeklubben Opnør            2:27.95   
  Amir Dawoud  2004      37.75        37.75   
  Gustav Kollander  2006      37.49        1:15.24   
  Oliver Quist Friedrichsen  2004      36.44        1:51.68   
  Filip Hausted  2005      36.27        2:27.95   
                     
Nord-Als Drenge 1 Lh  2004  Nord-Als Svømmeklub            2:50.06   
  Tobias Werge  2007      38.31        38.31   
  Stefan Brochner Gregersen  2007      44.51        1:22.82   
  Mads Bang Skyum  2006      41.83        2:04.65   
  Silas Krogh  2007      45.41        2:50.06   
                     
Nord-Als Drenge 1 Lh 1 Lh  2005  Nord-Als Svømmeklub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  14:52 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  15:07   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2018         
 
 
Løb 16, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1951-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Mix 1  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            1:50.54   
  Sofie Sjøgren  2002      28.88        28.88   
  Louise Jensen  2003      28.37        57.25   
  Frederik F. Nielsen  1994      26.29        1:23.54   
  Frederik Dumstrei  2002      27.00        1:50.54   
                     
Erritsø Mix 2  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            1:54.20   
  Clara Lynggaard  2002      30.41        30.41   
  Julie Dumstrei  2004      31.13        1:01.54   
  Lucas Grinderslev  2001      26.81        1:28.35   
  Morten Baxter  1996      25.85        1:54.20   
                     
Torpedoerne  1999  Rødding Svømmeklub            2:00.01   
  Svend Matzen  1999      26.02        26.02   
  Liv Foldager Skov-Pederse  2005      34.29        1:00.31   
  Line Duborg  2004      32.31        1:32.62   
  Zacharias Hauch Svendsen  2002      27.39        2:00.01   
                     
Rødekro Sprintmix  2000  Rødekro Svømmeklub            2:17.86   
  Rasmus H. Nørvald  2000      33.89        33.89   
  Simon Damm  2000      32.07        1:05.96   
  Mathilde S. Iversen  2007      37.12        1:43.08   
  Caroline Petersen  2003      34.78        2:17.86   
                     
Koral Mix  2001  Svømmeklubben Koral            2:44.53   
  Sara Høi Graversen  2003      37.89        37.89   
  Tobias Tariku Sigh  2005      52.68        1:30.57   
  Freya Thorsgaard  2006      38.78        2:09.35   
  Andreas Svinth Hemdrup  2005      35.18        2:44.53   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Mix 3  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            1:59.43   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      30.64        30.64   
  Luna Holm Møller  2004      33.17        1:03.81   
  Mathias Jørgensen  2002      28.59        1:32.40   
  Laurits Sigaard  2003      27.03        1:59.43   
                     
Erritsø Mix 4  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:05.08   
  Emma Karlsson  2003      33.25        33.25   
  Emily Nygaard Jensen  2003      34.26        1:07.51   
  Christian Lorey  2003      27.97        1:35.48   
  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002      29.60        2:05.08   
                     
Sønderborg Sks 6  2003  Svømmeklubben Sønderborg            2:05.43   
  Sara Farag  2003      33.11        33.11   
  Ellen Jensen  2005      29.30        1:02.41   
  Rasmus S. Johannsen  2005      33.88        1:36.29   
  Torben Wetcke-Brask  2002      29.14        2:05.43   
                     
Bhs Mix 1  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:16.32   
  Erik Both Schulte  2004      30.87        30.87   
  Xenia Juhl Leiszner  2005      35.91        1:06.78   
  Cecilie Daugaard  2003      35.56        1:42.34   
  Jens Holst Jacobsen  2005      33.98        2:16.32   
                     
Erritsø Mix 5  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:23.57   
  Rose Pernille Simon  2004      33.53        33.53   
  Anna Lykke Vangsgaard  2005      35.44        1:08.97   
  Asger Nielsen  2005      37.57        1:46.54   
  Frederik Billesø Beck  2008      37.03        2:23.57   
                     
de Vilde Kaniner  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            2:26.17   
  Nikolai Kristensen  2005      37.35        37.35   
  Maiken Hansen  2005      35.75        1:13.10   
  Asger Als Olsen  2004      32.51        1:45.61   
  Sara Als  2006      40.56        2:26.17   
                     
Tornados  2004  Bov IF            2:29.97   
  Henrik Hansen  2005      40.50        40.50   
  Lasse Hansen  2006      38.05        1:18.55   
  Sofie Keller  2005      37.19        1:55.74   
  Jette Muusmann  2005      34.23        2:29.97   
                     
Nord-Als Drenge 1 Lh 1 Lh  2005  Nord-Als Svømmeklub            2:42.88   
  Eigil Brochner Gregersen  2004      42.17        42.17   
  Oliver Nielsen  2003      31.63        1:13.80   
  Karen Liv Hyttel  2004      42.22        1:56.02   
  Isabell Chelina Diab Fros  2005      46.86        2:42.88   
                     
Erritsø Mix 6  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Johannes Mix  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Millas Mix  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Søhestene  2005  Rødding Svømmeklub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sønderborg Sks 1  2007  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
  Alfred Berg  2007                 
  Max Sierszecki  2007                 
  Signe Jensen  2007                 
  Freja Beck Christensen  2008              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  15:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner